مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷

معرفی عاداتی برای جلوگیری از فکر کردن زیاد و داشتن زندگی شادتر

معرفی عاداتی برای جلوگیری از فکر کردن زیاد و داشتن زندگی شادتر

چه چیز آدمها را از داشتن زندگی که می‌خواهند دور می‌کند؟ یک چیز خیلی متداول و مخرب این است که بیش از حد فکر می‌کنند.

به هر مشکل کوچک آنقدر فکر می‌کنند که بزرگتر و ترسناکتر می‌شود. به چیزهای مثبت هم آنقدر فکر می‌کنند که دیگر آنقدرها مثبت به نظر نمی‌رسند.

تحلیل بیش از اندازه مسائل باعث می‌شود شادی که از لذت بردن چیزی در همان لحظه می‌توانید به دست آورید، ناپدید شود.

البته فکر کردن درمورد مسائل خیلی خوب است ولی فکر کردن بیش از اندازه باعث می‌شود زندگی‌تان دچار رکود شود و خوبی‌های زندگی‌تان را به دست خودتان نابود کنید.

در این مقاله ۹ عادتی را عنوان می‌کنیم که کمکتان می‌کند خیلی ساده‌تر و هوشمندانه‌تر درمورد مسایل فکر کنید و زندگی شادتر و راحت‌تری داشته باشید.

۱. به همه چیز از دیدی وسیع‌تر نگاه کنید.

افتادن در دام فکر کردن وسواسی و بیش از حد خیلی ساده است. به همین علت وقتی می‌بینید که بیش از انداز به موضوعی فکر می‌کنید، از خودتان بپرسید:

آیا ۵ سال دیگر این موضوع اهمیتی خواهد داشت؟ یا حتی ۵ هفته دیگر؟

وسیع‌تر کردن دید با همین یک پرسش ساده خیلی زود شما را از تله فکر کردن وسواسی بیرون می‌آورد و کمکتان می‌کند بگذارید موقعیت خودش جلو رود و زمان و انرژی‌تان را روی چیزهایی که واقعاً اهمیت دارد متمرکز خواهد کرد.

۲. برای تصمیم‌گیری‌هایتان، محدوده‌های زمانی کوتاه‌تر بگذارید.

اگر برای تصمیم‌گیری‌هایتان فرجه زمانی نداشته باشید، مدام در افکارتان شناور شده و از همه زوایا به صورت افراطی به مسایل نگاه می‌کنید.

پس تلاش کنید یاد بگیرید در تصمیم‌گیری‌ها بهتر عمل کنید و با گذاشتن محدوده زمانی در زندگی روزمره‌تان، وارد عمل شوید. حال چه این تصمیم بزرگ و با اهمیت باشد و چه کوچک و جزئی.

این روش‌ها می‌تواند کمکتان کند:

برای تصمیمات کوچکی مثل این که بروید ظرف‌ها را بشویید، به ایمیلی راه حل بدهید یا کار کنید، ۳۰ ثانیه به خودتان فرصت دهید تا تصمیم بگیرید.

برای تصمیمات بزرگتر که ممکن است الان هفته‌ها و ماه‌ها وقتتان را بگیرد، فرجه ۳۰ دقیقه‌ای یا تا پایان آن روز کاری بگذارید.

۳. مرد عمل باشید.

وقتی بدانید چگونه می‌توانید با اقدامات مستمر هر روزتان را آغاز کنید، آنوقت دست از فکر کردن بیش از اندازه و وسواسی برخواهید داشت.

گذاشتن ضرب‌العجل راهی است که کمکتان می‌کند بیشتر مرد عمل شوید.

برداشتن قدم‌های کوچک رو به جلو و تمرکز کردن روی هر قدم در هر لحظه عادت دیگری است که برای این هدف کمکتان می‌کند.

این روش خیلی خوب عمل می‌کند چون باعث می‌شود احساس اضطراب زیادی نکنید و برداشتن فقط یک قدم آنقدر کوچک است که اسیر ترس‌تان نمی‌کند.

۴. بفهمید که کنترل همه چیز دست شما نیست.

اینکه تلاش کنید ۵۰ مرتبه به موضوعی فکر کنید، راهی است که بتوانید کنترل همه چیز را به دست آورید. همه احتمالات را در نظر بگیرید که مبادا دچار اشتباه نشوید، شکست نخورید یا احمق به نظر نرسید.

اما همه اینها قسمتی از زندگی هستند. همه افرادی که تحسینشان می‌کنید و زندگی داشته‌اند که الهام‌بخش شماست، در زندگی گاهی با شکست روبه‌رو شده‌اند. آن ها هم اشتباه کرده‌اند.

اما در بیشتر موارد آن ها به این شکست‌ها به عنوان بازخوردی با ارزش نگاه کرده‌اند و از آن ها درس گرفته‌اند. چیزهایی که ممکن است علی الظاهر منفی برسد چیزهای زیادی به آن ها آموخته و به رشد آنها یاری کرده است.

پس دست از کنترل کردن همه چیز بردارید. این سعی جواب نمی‌دهد زیرا قادر نخواهید بود همه سناریوهای ممکن را از قبل ببینید.

البته گفتن این راحت‌تر از انجام دادنش است. پس گام به گام جلو روید.

۵. در موقعیت‌هایی که می‌دانید نمی‌توانید درست فکر کنید، فکر نکنید.

گاهی اوقات وقتی گرسنه‌تان است یا روی تخت دراز کشیده‌اید که بخوابید، فکرهای منفی به سراغتان می‌آیند.

باید بتوانید این اندیشه ها را سریع دستگیر کرده و به خودتان بگویید:

«نه، نه. قرار نیست الان به اینها فکر کنم.»

وقتی گرسنه یا خواب‌آلود هستید، ذهنتان نمی‌تواند درست و روشن فکر کند. به همین علت همان دیالوگ «نه، نه» را با خودتان تکرار کنید و آن فکر را برای زمانی بگذارید که بتوانید بهتر فکر کنید.

۶. خودتان را در ترس‌های مبهم گم نکنید.

یکی دیگر از دام‌هایی که ممکن است گرفتار آن شوید این است که در ترس‌های مربوط به موقعیت زندگی‌تان گم شوید و ذهنتان سناریو‌هایی فاجعه‌بار درمورد اتفاقاتی که ممکن است بیفتد سر هم کند.

یاد بگیرید که صادقانه از خودتان پرسش کنید، بدترین اتفاقی که ممکن است بیفتد چیست؟

و بعد که فهمیدید بدترین اتفاق ممکن چیست، کمی وقت برای فکر کردن به این که برای جلوگیری از بروز آن اتفاق چه می‌توانید بکنید، صرف کنید.

به مرور خواهید فهمید که بدترین اتفاقی که ممکن است در واقعیت بیفتد آنقدرها که فکر می‌کردید بیمناک نیست.

۷. ورزش کنید.

شاید به نظرتان کمی عحیب برسد ولی ورزش کردن، مخصوصاً کار با وزنه، فشارها و نگرانی‌های درونی‌تان را خالی می‌کند.

ورزش باعث می‌شود قاطعیت بیشتری در زندگی پیدا کنید و رویکردتان را به مسائل تغییر دهید.

۸. بیشتر وقتتان را در زمان حال سپری کنید.

با بودن در زمان حال در زندگی روزمره‌تان به جای زندگی کردن در گذشته یا آینده، میتوانید وقت بیشتری را که قبلاً صرف فکر کردن بیش از حد می‌کردید، از زندگی لذت ببرید.

سه راهی که کمکتان می‌کند با زمان حال ارتباط برقرار کنید:

- کمی آهسته‌تر. کاری که در حال حاضر مشغول انجامش هستید را کمیکندتر انجام دهید. مثلاً کندتر حرکت کنید، آرام‌تر حرف بزنید، آهسته‌تر رانندگی کنید. با این کار بیشتر می‌فهمید که چگونه از بدنتان استفاده می‌کنید و از اتفاقات دور و برتان هم آگاه‌تر می‌شوید.

- به خودتان بگویید: خوب اکنون من… من معمولا به خودم می‌گویم: اکنون من X هستم و X دندان‌هایم را مسواک می‌زند، در جنگل قدم می‌زند، یا ظرف‌ها را می‌شوید. همین یادآوری ساده به ذهنتان یاری می‌کند از پریشانی بیرون آید و تمرکزتان را به اتفاقی که در آن لحظه می‌افتد معطوف می‌کند.

- قطع کنید، دوبار وصل شوید. چنانچه احساس می‌کنید درگیر فکر کردن وسواسی شده‌اید، آن فکر را با داد زدن این در ذهنتان به خود قطع کنید: بسه! بعد مجدد به زمان حال وصل شوید و یک تا دو دقیقه روی اتفاقاتی که اطرافتان می‌افتد تمرکز کنید. تلاش کنید همه چیز را بشنوید، حس کنید، ببویید، ببینید و روی پوستتان لمس کنید.

۹. بیشتر وقتتان را با افرادی بگذرانید که بیش از حد فکر نمی‌کنند.

محیط اجتماعی‌تان نقش مهمی دارد و نه فقط افراد و گروه‌هایی که به زندگی واقعی‌تان نزدیک هستند. چیزهایی که می‌خوانید، گوش می‌کنید یا می‌بینید هم موثر هستند. وبلاگ‌ها، کتاب‌ها، فیلم‌ها و موزیک‌های زندگی‌تان.

پس به این فکر کنید که آیا منابعی در زندگی‌تان هست، چه نزدیک چه دور، که بیش از اندزه فکر کردن را در شما ترغیب می‌کند؟ و به آدم‌ها و منابعی که تاثیری متضاد در شما دارند فکر کنید.

راه‌هایی پیدا کنید که بیشتر وقت و توجه‌تان را صرف افراد و منابعی کنید که تاثیری مثبت بر تفکرتان دارند.


یک فروشنده حرفه ای باشید؛ موفق و بی رقیب

چگونه یک فروشنده حرفه ای باشیمدر دنیای کسب و کارها همیشه افرادی وجود دارند که دارای ویژگی های خاصی هستند و همیشه صاحبان کار به دنبال یافتن آن ها می باشند. یک فرد موفق در حوزه ی کسب و کارهای مختلف می تواند سود قابل توجهی را از آن صاحبان تجارت کرده و به آن ها کمک شایانی برای رسیدن ... [ ادامه مطلب ]

سروکله زدن با آدم های پر دردسر در محل کار

با افراد دردسرساز گونه برخورد کنیمقطعا در هر شغلی که مشغول فعالیت باشید افرادی را دیده اید که مدام به دنبال ایجاد دردسر هستند و به جز ایجاد دردسر برای دیگران سودی و منفعتی برای کسی ندارند. خود این افراد هم باور کرده اند که تنها فایده ی آن ها برای مجموعه ای که در آن فعالیت می کنند فقط ... [ ادامه مطلب ]

تفکر و اندیشه انسان چه تاثیراتی بر شرایط مختلف می گذارد

تاثیر تفکر مثبت در زندگی انسان با قانون جذبدوستان عزیز سایت دیتاسرا با قسمت دوم از سری مقالات تاثیرات تفکر و اندیشه انسان با قانون جذب در خدمت شما هستم. برای مطالعه ی ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید.قانون جذب و قدرت تفکرات درونی انسانی که دارای تفکری پاک و بی آلایش است، هیچ گاه تحت تاثیر نیروهای ... [ ادامه مطلب ]

چند گام موثر برای رسیدن به شادی

چگونه زندگی شاد داشته باشیماکثر افراد تصور می کنند برای این که به شادی برسند باید صاحب چیزهای بزرگی در زندگی باشند. این در حالی است که همین افراد زمانی که به چیزهای بزرگی که در زندگی آرزو داشتند دست پیدا می کنند، باز هم احساس شادی نخواهند کرد و به هیچ وجه خوشحال نیستند. شاید خود این افراد هم ... [ ادامه مطلب ]

چطور مهارت حل مسئله را در خودمان تقویت کنیم

تقویت مهارت حل مسئلهبسیاری از مشکلاتی که در روابط خود تجربه کرده اید، ممکن است بازهم برایتان پیش بیاید. آیا تا به حال به این نکته توجه کرده اید؟! مثلا ممکن است با یکی از آشناهای خود بحث های ناخوشایندی را تجربه کرده باشید. باید بدانید که این مشکل ممکن است در آینده نیز در انتظارتان باشد. یا ممکن است ... [ ادامه مطلب ]

تفکر و اندیشه انسان چه تاثیراتی بر شرایط مختلف می گذارد

تاثیرات قدرت تفکر و اندیشه در انسان با قانون جذبدوستان عزیز سایت دیتاسرا، در مقاله ی «قدرت تفکر و ساختن شخصیت با قانون جذب» به شرح مطالبی از قبیل: نقش قانون علت و معلول در دنیای تفکر انسان ها، چگونه به یک ارباب آگاه تبدیل شویم، چطور با قانون جذب زندگی و شخصیت خود را بسازیم و پرداختیم. در این ... [ ادامه مطلب ]

راهکارهایی برای مدیریت مالی خود

چگونه مدیریت مالی داشته باشیمشاید فکر کنید که به دست آوردن پول برای ثروتمند شدن کافی است و برای ثروتمند شدن فقط باید درآمدتان را افزایش دهید و به فکر یک منبع مطمئن برای کسب درآمد باشید. بسیاری از افراد در ذهن خود این تصور را دارند و فکر می کنند انسان های موفق و ثروتمند فقط درآمد زیادی دارند ... [ ادامه مطلب ]

به دست آوردن انگیزه و دلایل از دست دادن آن

چرا انگیزه نداریم و چگونه انگیزه خود را حفظ کنیمیکی از بدترین اتفاقاتی که می تواند در طول زندگی یک فرد برایش رخ بدهد از دست دادن انگیزه است. از دست دادن انگیزه ممکن است تمام زندگی یک فرد را تحت الشعاع قرار دهد. انسان ها تا زمانی قادر هستند به فعالیت هایشان ادامه دهند و به موفقیت در زندگی ... [ ادامه مطلب ]

تفاوت نگرش افراد مثبت اندیش با افراد منفی گرا

افراد مثبت اندیش و منفی گرا چه تفاوت هایی باهم دارند (قانون جذب)افراد منفی گرا افرادی هستند که تا جای ممکن همه چیز را در بدترین حالت ممکن تصور می کنند و نسبت به هیچ چیز تصور مثبتی نخواهند داشت. اگر در جمع این افراد قرار گرفته باشید قطعا خواهید دید که تا چه حد می توانند انرژی منفی به ... [ ادامه مطلب ]

تقویت عزت نفس و نشانه های عزت نفس پایین

چگونه عزت نفس خود را افزایش دهیمهر فردی برای این که بتواند در زندگی خود به بهترین نحو عمل کند و به موفقیت در زندگی فردی دست یابد، باید دارای صفات برجسته ای باشد که او را از سایرین متمایز کند. عزت نفس یکی از صفاتی است که یک انسان موفق باید از آن بهره برده باشد و یک انسان ... [ ادامه مطلب ]

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (JIS Profiles) - مجموعه ۶
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (JIS) Standard Drawing - Sample 6 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل تیپهای مختلف از اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای: L75x75x6~2L200*200*25 - C150x75x6.5x10~2C250x90x9x13 - H100x100x6x8~H300x305x15x15 ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (ناودانی DIN) - مجموعه ۵
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (DIN Channels) Standard Drawing - Sample 5 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل 6 تیپ متفاوت اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای ناودانی: 2UNP80~2UNP200 می باشد. امیدواریم ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (ناودانی DIN) - مجموعه ۴
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (DIN Channels) Standard Drawing - Sample 4 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 6 تیپ متفاوت اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای ناودانی: 2UNP80~2UNP200 و 2U75*40*5*7~2U300*90*9*13 می ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (ناودانی DIN) - مجموعه ۳
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (DIN Channels) Standard Drawing - Sample 3 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 6 تیپ متفاوت اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای ناودانی: 2UNP60~2UNP220 می باشد. امیدواریم دانش، ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (نبشی DIN) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (DIN Angles) Standard Drawing - Sample 2 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 5 تیپ متفاوت اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای نبشی: 2L80*80~2L200*200 می باشد. امیدواریم دانش، ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (نبشی DIN) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (DIN Angles) Standard Drawing - Sample 1 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 7 تیپ متفاوت اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای نبشی: L60*60~2L150*150 می باشد. امیدواریم دانش، ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال مفصلی غلطکی تیر به ستون (JIS Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Sliding Beam To Column Connection (JIS) Standard Drawing - Sample 2 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 2 تیپ متفاوت اتصال مفصلی غلطکی تیر به ستون: Beam to Column ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال مفصلی غلطکی تیر به ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Sliding Beam To Column Connection (DIN) Standard Drawing - Sample 1 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 2 تیپ متفاوت اتصال مفصلی غلطکی تیر به ستون: Beam to Column ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال ساده (مفصلی) تیر به ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۳
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Simple Beam To Column Connection (DIN) Standard Drawing - Sample 3 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 2 تیپ متفاوت اتصال مفصلی تیر به ستون: Beam to Column ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال ساده (مفصلی) تیر به تیر (DIN Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Simple Beam To Beam Connection (DIN) Standard Drawing - Sample 2 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 2 تیپ متفاوت اتصال مفصلی تیر به تیر: Beam to Beam Web ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2018