مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

چگونه رابطه‌ با همسرمان را قوی تر و صمیمی تر کنیم ؟

چگونه رابطه‌ با همسرمان را قوی تر و صمیمی تر کنیم ؟

تقریبا بیشتر افرادی که قصد ازدواج دارند، تصورشان از زندگی مشترک این است که با همسرشان رابطه‎ای عاشقانه و صد البته صمیمی برقرار کنند. همسرشان بشود نفر اول زندگی، بشود بهترین دوست و همراز و همراه‎شان. تحقق این آرزو بستگی به رفتار طرفین دارد. رعایت یک‎سری نکات اخلاقی باعث محکم‎تر شدن رابطه دوستی بین همسران می‎شود.

قبول تفاوت‎ها

در قدم اول باید بپذیرند که این دوستی با دوستی‎های هم جنس خودشان متفاوت است. زن و مرد، روحیات، علاقه‎مندی‎ها و حتی توانمندی‎های جسمی‎شان نیز با هم فرق دارد. شناخت و مطالعه این تفاوت‎ها قدم عظیمی برای نزدیک کردن دو طرف به هم است.

احترام گذاشتن

یکی از نقاط قوت در رابطه دوستی بین همسران احترام گذاشتن به سلایق، نظرات و خواسته‎های یکدیگر است. زن و مرد علاقه‎مندی‎های متفاوتی دارند که دیگری نباید آن را مسخره کند و یا بدون اهمیت جلوه نماید. مثلا زن می‎تواند همراه همسرش فوتبال تماشا کند و یا مرد، زن را در خرید و یا حتی آشپزی همراهی کند. این همراهی و احترام باعث نزدیک‎تر شدن قلب‎ها به یکدیگر می‎شود. بهتر است زن و مرد و بالاخص زن، همسرش را در امور شخصی وکاری‎اش تشویق کند و به او عزت نفس بدهد. گاهی نیز نیاز است زن یا مرد به همسرش اجازه دهد تا زمانی را برای خودش و علاقه‎مندی‎هایش صرف کند. مثلا قرار دوستانه‎ای داشته باشد.

مشورت کردن

صحبت کردن راجع به کارهای شخصی، امور مشترک، مدیریت خانه، اتفاقات روزمره، آرزوها و تخیلات یکی از مهم‎ترین نقاط قوت است. هرچقدر رابطه صمیمی‎تر و دوستانه‎تر باشد، میزان گفتگو بیشتر می‎شود. زیرا یکی از نتایج صحبت کردن، شناخت روحیات و نیازهای طرفین است.

صداقت

در هر رابطه دوستانه‎ای چنانچه یکی از طرفین دروغ بگوید و چیزی را مخفی کند، دیگر اعتمادکردن کار دشواری خواهد بود. این در رابطه زن و شوهری بیشتر اهمیت دارد. زیرا حرف از یک عمر زندگی است و بی اعتماد نمی‎توان زندگی آرامی داشت.

ابراز محبت و قدردانی

گفتن جمله ساده "دوستت دارم" بسیاری از دلخوری و مشکلات را حل می‎کند. از جادوی زبان مهر و محبت نباید غافل شد. تشکر کردن و قدردان بودن نیز خیلی مهم است. تشکر کردن از هر کار کوچکی، یعنی ارزش کار را می‎فهمد. زن از مرد برای خریدهای هر روز و مرد از زن برای انجام امور منزل باید سپاس‎گزاری کند.

انتقاد دوستانه

انتقادی درست است که بی کینه‎ورزی و انتقام‎جویی باشد. انتقادی که برای اصلاح رابطه و زندگی مشترک باشد در آخر مهربانی و آرامش انجام می‎شود. در زمان عصبانیت، سکوت بهترین راهکار است. گاهی بهتر است دلخوری‎ها نوشته شود تا از بدون ادبی و اتفاقات دیگر جلوگیری شود. امر و نهی‎های بی‎جا و مکرر نیز یکی از آفت‎های زندگی است. مطمئنا هیچ رابطه دوستانه‎ای با گیر دادن‎های زیادی، دوام نمی‎یابد.

وقت‎های مشترک

همسران باید در طول روز زمان مشترکی را با هم سپری کنند. این زمان مشترک حتی می‎شود سر میز غذا و یا هنگام سرو چای و شیرینی باشد. با اهمیت این است که زمانی را به یکدیگر اختصاص دهند. کنار گذاشتن موبایل و روزنامه و تلویزیون و به جای آن، تفریح رفتن، قدم زدن در خیابان و یاری کردن در مشکلات و گرفتاری‎های یکدیگر می‎تواند دوستی‎های شما را بیشتر از پیش کند.


مطالب پیشنهادی
متأسفانه موردی یافت نشد.
ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مدیریت اثربخش
فايل پيوست
( ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ )
گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2015