مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

چگونه ازدواجی با دوام و رابطه ای مستحکم داشته باشیم ؟

رابطه با خویشاوندان، ایجاد فضایی آرام و راحت برای همسرتون و زنده نگه داشتن عشق و … باعث میشه که ازدواجتون محکم بشن.

امروزه ، واژه ازدواج بادوام یه کلمه ی کمیاب شده. با نگاهی به میزان طلاق ها میشه فهمید که جدایی راحت ترین جواب برای کنار زدن مشکلات هر رابطه ای شده! جای شگفتی نیست که زوج های کمی هستن که به ازدواجشون شانس دوم میدن.

درست مثل هر رابطه ای، ازدواج هم در هر زمانی نیاز به رسیدگی و یاری داره، بخصوص در زمان هایی که مشکلات زیادی وجود دارن. شاید این زمان ها چالش زا باشن و به سعی زیادی نیاز داشته باشن، ولی ارزشش رو داره. پس به جای نادیده گرفتن مشکلات زناشویی، تلاش کنین رابطه خوب و شادی ساخته و بادوامش کنین.

ارتباط: اگه برقراری ارتباط در ازدواجتون فراموش شده، حتی قبل از این که خودتون متوجه بشین، آروم آروم رابطه تون خراب میشه. بیشتر آدمها درباره صداقت در ازدواج حرف میزنن، ولی صداقت فقط در صورتی رخ میده که خط برقراری ارتباط باز باشه. پس حتی با وجود کار بیرون از خونه، وجود کودک ها، خانه داری یا فعالیت های اجتماعی، فقط ۱۵ دقیقه در روز وقت بذارین و با همسرتون درباره هر چیزی که دوست دارین صحبت کنین (البته نه فقط درباره کار و خانواده)

عزت و احترام: عشق مهمه، ولی احترام به همسرتونه که بهش عزت میده و باعث میشه رابطه تون محکم بشه. شاید با ازدواج، همسرتون قسمت جدایی ناپذیر زندگیتون شده باشه، ولی به این معنی نیست که شما مالک اون هستین. خیلی مهمه که در تنهایی یا جلوی دوستان و خانواده براش رییس بازی درنیارین. یاد بگیرین که به احساسات و تصمیمات همسرتون احترام بذارین، حتی اگه باهاشون موافق نیستین.چگونه ازدواجی با دوام و رابطه ای مستحکم داشته باشیم ؟


سازش کردن : خیلی ها حس میکنین صلح نشانه ضعفه و اغلب بهش بدون میل هستن. ولی با توجه به تصمیمات بسیاری که هر زوجی در طول زندگیش میگیره، شما اغلب در این موقعیت قرار میگیرین. منظورمون این نیست که تسلیم بشین و باور خودتون رو کنار بذارین، منظورمون اینه که با همدیگه به یه تصمیم مشترک برسین یا جواب های دیگه ای پیدا کنین که هر دوتون راضی باشین.

شفافیت راجع به امور مالی: هر شخصی حق داره که استقلال مالی داشته باشه، پس سختی نیست اگه حساب بانکی جدا دارین و میخوان توش پول پس انداز کنین. ولی باید بدونین که همسرتون هم حق داره از امور مالی شما آگاه باشه، چه در مواردی که دارین پولتون رو جایی سرمایه گذاری میکنین و چه وقتی که دارین به یکی از دوستان یا اعضای خانواده تون پول قرض میدین. بهتره همواره همسرتون در جریان امور مالی باشه. در غیر اینصورت همسرتون ناراحت شده و اعتمادش رو به شما از دست میده. همین مسئله علی الظاهر کوچیک میتونه باعث ایجاد یه شکاف توی رابطه بشه.

ارتباط با خویشاوندان: خب شاید گفتنش خیلی راحت تر از انجام دادنش باشه، بالاخص اگه خیلی به خویشاوندان همسرتون علاقه نداشته باشین! مسئله با اهمیت اینه که حداقل تلاش کنین باهاشون صمیمی بشین و حرف بزنین. این رابطه حتی اگه یک سویه است هم باید وجود داشته باشه.

اجازه ندین رابطه عاشقانه تون از بین بره: شاید کلیشه ای به نظر بیاد، اما هرگز مهم نیست که چند سال از ازدواجتون میگذره، شعله ور نگه داشتن آتش عشقتون در نگهداری رابطه خیلی مهمه. هر هنگامی که ممکنه از همسرتون قدردانی کرده و توجه و زمان کافی بهش بدین. بذارین حس کنه که خیلی خاصه. حتی اگه فرزند دارین هم میتونین اونا رو پیش پدربزرگ و مادربزرگشون بفرستین و با هم بیرون برین.

ترجمه: حمیده انیسی بصیر


مطالب پیشنهادی
متأسفانه موردی یافت نشد.
ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مدیریت اثربخش
فايل پيوست
( ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ )
گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2015