مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

عادات اشتباه در اولین برخورد

شما وارد رستورانی لوکس می شوید و منتظر می مانید تا میز خود را رزرو کنید ولی میزبان توجهی به شما نمیکند و همان گونه که پشت اش به شما است، با تلفن همراه خود بازی میکند.

به گزارش دیتاسرا و به نقل از برترینها، او با پیراهن چروکی که به تن دارد آدامس می جود و حتی به صدای زنگ تلفن هم توجهی نشان نمیدهد.

اگر برای نخستین بار است که به این رستوران آمده اید، عکس العمل شما نسبت به این رفتارها چیست؟ مطمئنا تاثیری که این مکان بر شما گذاشته است، منفی است، حتی پیش از آن که کلامی میان شما و صاحب رستوران و گارسن ها رد و بدل شود.

ما در اینجا مواردی را که در وهله اول بیشترین تاثیر منفی را بر طرف مقابل، حتی بی رد و بدل کلامی، می گذارد، به شما معرفی می کنیم.

1. چین و چروک لباس

شما با لباسی چروکیده به یک جلسه رسمی می روید ولی نمی دانید که این طرز لباس پوشیدن شما تاثیر بسیاری بر طرف مقابل تان می گذارد. لباس های چروک شما نشان دهنده این است که فرد مقابل تان برای شما کوچک ترین اهمیتی ندارد.

حتی ممکن است او فکر کند که شما فردی تنبل و شلخته هستید. پس چنانچه بلد نیستید لباس هایتان را چطور اتو کنید، بهتر است هر چه زودتر یاد بگیرید. این یکی از مهارت های زندگی است که هر کسی باید آن را فرا بگیرد.عادات اشتباه در اولین برخورد


2. آدامس جویدن

مردم به دلایل مختلف آدامس می جوند. علت آن میتواند استرس، از بین رفتن بوی سیگار دهن یا هضم غذا باشد.

آدامس جویدن هیچ سختی ندارد ولی جویدن یا باد کردن آن در جلسات رسمی اشتباه و منعکس کننده رفتاری کودک گانه و بدون احترامی است. پس قبل از ورود به جلسات، لطفا آدامس خود را در سطل زباله بیاندازید.

3. آرایش غلیظ

آرایش زیاد این پرسش را در ذهن طرف مقابل ایجاد میکند که شما چه چیزی را پشت آن همه رنگ و لعاب پنهان کرده اید.

4. کفش های کهنه

کفش هایی که شما به پا می کنید میتواند در نگاه اول بر دیگران تاثیر بگذارد. بسیاری از افراد کفش ها را معیار قضاوت قرار می دهند. پس چنانچه کفش هایی کهنه به پا دارید، بهتر است هر چه زودتر برای خرید کفشی نو اقدام کنید.عادات اشتباه در اولین برخورد


5. حالت بد بدن

حق با مادر شماست. شما باید صاف و درست بنشینید یا راه بروید. سرهایتان را رو به بالا بگیرید، شانه هایتان را به عقب هل دهید و با آرامش کامل و اعتماد به نفس بالا قدم بردارید. در این صورت هیکل و لباس های تن تان نیز بهتر از قبل خودش را نشان میدهد.

اگر با سرهایی رو به پایین و پشتی قوز کرده وارد اتاقی شوید، از همان ثانیه های اول، تاثیر منفی بر دیگران خواهید گذاشت.

6. عطر زیاد

بوی سیگار یا عرق تن میتواند تاثیر منفی بر دیگران بگذارد ولی در عطر زدن خود نیز باید احتیاط کنید. چنانچه چه بوی عطر شما میتواند بر افراد بسیاری تاثیر مثبت بگذارد ولی افرادی نیز هستند که به بوی عطر حساس اند طوری که از شدت آن سرگیجه می گیرند. پس بهتر است از عطر زدن درست قبل از ورود به جلسات کاری یا حتی مهیمانی ها، آن هم به مقدار زیاد، خودداری کنید.عادات اشتباه در اولین برخورد


7. عدم تماس چشمی

آیا نسبت به فردی که به سمت تان می آید بدون تفاوت هستید و هیچ توجه ای به او نمی کنید و مدام سرتان با گوشی تان گرم است یا به ویترین مغازه های پیرامون چشم دوخته اید؟ عدم تماس چشمی نشان دهنده عدم توجه، علاقه، نا امنی و حتی تکبر است.عادات اشتباه در اولین برخورد


8. هندزفری

اگر در طول مسیر دوست دارید از طریق هندزفری به موسیقی مورد علاقه تان گوش دهید، اشکالی ندارد ولی قبل از ورود به جلسات بهتر است آن ها را از گوش هایتان در بیاورید زیرا نشانه عدم توجه و تمرکز شما هستند.

9. توجه بیش از حد علی الظاهر خود

آیا مدام در آینه به خودتان نگاه می کنید؟ آیا تمام تمرکتان بر چهره و ظاهرتان است و به اطرافیان تان کوچک ترین توجهی ندارید؟ توجه زیاد به خود، نشان دهنده غرور و تکبر و علاقه شما به جلب توجه دیگران است.عادات اشتباه در اولین برخورد


10. شل دست دادن

شما می خواهید اولین کلمات خود را به زبان بیاورید. شما مقابل فردی ایستاده اید و به او لبخند می زنید، پس از آن دست تان را به سمت اش دراز می کنید ولی دستی که می دهید شل و ضعیف است.

فردی که تنها انگشتان دستش را دراز میکند یا دستهایش همانند ماهی شل و یخ است، این مفهوم را منتقل میکند که من مایل به دست دادن نیستم یا من صمیمیت را دوست ندارم. هم چنین نشانه ضعف و تسلیم بودن نیز می باشد.

بنابراین تلاش کنید دستی که می دهید محکم باشد تا مفهوم شور و اشتیاق و سلطه گری شما را منتقل کند. فقط حواستان باشد که استخوان های طرف مقابل تان را نشکنید.

توصیه های دیگری هم داریم از جمله: وقت شناس بودن، گذاشتن تلفن همراه رو ویبره، جویدن غذا با دهن بسته، قطع نکردن حرف دیگران، با دقت گوش دادن و بسیاری از نکته های دیگری که مادرتان از دوران خردسالی به شما گوشزد می کرد.

شاید برایتان دشوار باشد که از همان وهله اول، بی حتی بیان کلامی، بر دیگران تاثیر مثبت بگذارید ولی با کمی احتیاط و رعایت نکاتی که در اینجا برایتان آورده ایم میتوانید در این راه موفق شوید.منبع : برترین ها


مطالب پیشنهادی
متأسفانه موردی یافت نشد.
ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مدیریت اثربخش
فايل پيوست
( ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ )
گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2015