مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

تفکرات و عادات اشتباه در زندگی

زندگی مثل خانه‌ای است که باید ساخت و از آن حفظ کرد. آدمها از خیلی از واقعیت‌ها فرار می‌کنند و بدون این که متوجه آن باشند به نابود کردن خوبی‌های زندگی‌شان ادامه می‌دهند.

به گزارش دیتاسرا و به نقل از سایت مردمان، این تصمیمات بد الزاماً توسط خودتان گرفته نمی‌شود. برای شاد و موفق بودن اول باید بفهمید در حال حاضر چه آسیب‌هایی به خودتان می‌زنید و برای اصلاح آن اقدام کنید.

۱. وقتی نمی‌بخشید

نباید زندگی را خیلی جدی بگیرید. خیلی وقت‌ها دیگران ناراحتتان می‌کنند و خیلی وقت‌ها هم شما دیگران را ناراحت می‌کنید. کینه به دل گرفتن و عصبانی بودن کورتان می‌کند و نمی‌گذارد چیزهایی که واقعاً در زندگی با اهمیت هستند را ببینید.

۲. وقتی به کاری که دوست ندارید ادامه می‌دهید

گاهی اوقات به این علت در کاری می‌مانید که می‌خواهید پایان هر ماه درآمدی داشته باشید. ولی چرا باید خوشبختی‌تان را به خطر بیندازید و به جای این که نگران الان باشید به آینده فکر نکنید که آزاد و شاد خواهید بود؟

۳. وقتی این که دیگران چه فکر می‌کنند برایتان با اهمیت است

مطمئناً نمی‌توانید همه آدمها را راضی نگه دارید. این که حرف و فکر دیگران برایتان با اهمیت باشد فقط خالی‌تان می‌کند چون آنها همواره ناامیدتان می‌کنند.

۴. وقتی وقتتان را تلف می‌کنید

سعی نکنید منتظر بنشینید تا همه چیز در شرایط عالی قرار گیرد تا وارد عمل شوید. بلند شوید و هر کاری که برای عالی کردن زندگی‌تان نیاز است را انجام دهید.

۵. وقتی از خودتان مراقبت نمی‌کنید

بدن شما وسیله‌تان به سمت موفقیت است. درست رفتار کردن با بدنتان، خوب غذا خوردن و داشتن سبک زندگی سالم نه تنها سلامت شما را در آینده تضمین می‌کند بلکه اعتمادبه‌نفستان را هم بالاتر می‌برد.

۶. وقتی از همه چیز شکایت می‌کنید

زندگی کردن با شکایت شما را به هیچ کجا نمی‌رساند فقط ناامید، خسته و عصبانی‌تان می‌کند. باید انرژی که صرف شکایت کردن می‌کنید را برای چیزی با ارزش نگه دارید.

۷. وقتی با ندامت و افسوس زندگی می‌کنید

گذشته قابل تغییر نیست. از آن درس بگیرید و بعد بگذرید. زندگی کردن با افسوس و ندامت فقط انرژی مثبتتان را گرفته و باعث می‌شود امکانات دیگری که پیش رویتان قرار گرفته را نبینید.

۸. وقتی شریک نادرستی برای زندگی‌تان انتخاب می‌کنید

هیچ‌چیز مخرب‌تر از زندگی کردن با کسی که تحسینتان نمی‌کند و موجب خوشحالی‌تان نیست، نخواهد بود.

۹. وقتی خودتان را با دیگران مقایسه می‌کنید

هیچ چیز بدتر و ناامیدکننده‌تر از این نیست که بخواهید مدام خودتان را با دیگران مقایسه کنید. همه ما آدمهای خاصی هستیم چرا باید خودمان را با افرادی مقایسه کنیم که جای ما نیستند؟

۱۰. وقتی فکر می‌کنید پول برایتان خوشبختی می‌آورد

پول برایتان آزادی می‌آورد ولی چیزهای ساده‌ای در زندگی هستند که شادتان می‌کنند و به هیچ پولی هم نیاز ندارند. این که همه توجه زندگی‌تان را صرف ثروت کنید خسته‌تان می‌کند.

۱۱. وقتی شکرگزار و قدرشناس نیستید

شکرگزاری یعنی قدر چیزهایی که دارید را بدانید. چنانچه برای داشته‌هایتان شکرکزار باشید به آرامش درونی خواهید رسید.

۱۲. وقتی در روابط اشتباه می‌مانید

داشتن دوست‌های بد واقعاً بد است ولی بودن در رابطه با دوستانی که ارزش‌فردی شما را پایین می‌آورند نابودتان خواهد کرد.

۱۳. وقتی اندیشه ها منفی‌تان زیاد میشود

باید همواره خوشبین باشید که اوضاع بهتر می‌شود. نمی‌توانید همواره منفی فکر کنید و هر اتفاق خوبی هم که برایتان می‌افتد را هم محکوم کنید.

۱۴. وقتی با یک دروغ زندگی می‌کنید

خیلی‌ها زندگی را پیش می‌برند که متعلق به آن ها نیست. آن ها مدام وانمود می‌کنند و زندگی دروغی دارند. باید درمورد آنکه واقعاً هستید صادق باشید و بر اساس همان زندگی کنید.

۱۵. وقتی درمورد همه چیز نگرانید

کمی وقت بگذارید و به چیزهای خوبی که در زندگی‌تان دارید فکر کنید و شکرگزار باشید. با اینکه زندگی هیچوقت عالی و کامل نیست ولی مطمئناً چیزهای خوبی برایتان دارد. پس قدر این چیزها را بدانید و تلاش کنید دیگر نگران چیزهایی که اهمیتی در کل زندگی‌تان ندارند، نباشید.منبع : مردمان


مطالب پیشنهادی
متأسفانه موردی یافت نشد.
ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مدیریت اثربخش
فايل پيوست
( ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ )
گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2015