مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

چگونه موهای زائد خود را به بهترین شکل از بین ببریم ؟ زمان درج مطلب
۱۳۹۴/۷/۲۷

برای از بین بردن موهای زائد بدن روش های گوناگونی وجود دارد و ما به دنبال بهترین گزینه هستیم . بنابراین با مشورت از یک متخصص امراض پوست و با در نظر گرفتن نگرش پزشکی ایشان درباره این که کدام روش برای هر فرد مناسب و کاراست به بیان روشهای زیر می پردازیم :

اگر شما تمایل به خرج هزینه بالا دارید و به دنبال گرفتن بهترین نتیجه هستید

ابتدا با یک متخصص پوست برای لیزر موهای زائد مشورت کنید ، در این صورت این روش تحت نظارت دکتر و با استفاده از تکنولوژی روز میتواند بهترین انتخاب ممکن باشد و یا چنانچه به خوبی کنترل نشود میتواند باعث تیرگی پوست شود .

اگر بودجه محدودتری دارید و نیاز به یک روش خوب و مطمئن دارید :

در منزل محصولات وکس را با هزینه مناسب و نتیجه عالی استفاده کنید . نکته اصلی اینجاست که فرمول استفاده از وکس را بسته به نوع پوستتان تنظیم کنید . این فرآیند اغلب میتواند با امتحان و خطا صورت گیرد . برای جلوگیری از سوختن همواره قبل از وکس کامل به آرامی مقدار کمی از وکس را روی بخشی که مشخص و محسوس نیست آزمون کنید (برای مثال روی مچ دست )

اگر رشد موهای شما زیاد است و یا آستانه دردتان پایین است:

در صورتی که موهای بدن شما سریع رشد میکند ، دقت داشته باشید که پوست تحمل اصلاح مو تا دو مرتبه در روز را دارد البته چنانچه در طی این فرآیند پوست به قدر کافی خیس باشد. باید بدانید که این یک باور اشتباه هست که اصلاح مو باعث رشد سریع مو آن هم به صورت خشن و زبر میشود.

اگر پوست صورت شما حساس است :

Dermaplaning ( یکی از روشهای برداشتن موهای زائد) که با استفاده از پره های هلالی ویژه و زاویه دار بر روی پوست به آرامی و با التهاب کم باعث از بین رفتن مو میشود. برای پوست های حساس مناسب است و همچنین باعث لایه برداری پوست روشن تا هنگامی که سلول های مرده سطح با موها درگیر هستند. بند انداختن هم از جمله گزینه های مناسب و توصیه شده برای پوست های حساس می باشد. هرچند زمان بر است و با مختصر دردی همراه است.

اگر می خواهید موهای زائد با نهایت سرعت ممکن از بین بروند :

استفاده از یک لوسیون موبر باعث از بین رفتن سریع موهای زائد میشود. بسادگی لوسیون را روی بخش مورد نظر استعمال نموده و با آب گرم شستشو دهید . برای کاهش خطر التهاب ، بین یک تا سه دقیقه لوسیون را روی پوست قرار داده و بعد اصلاح کنید در هر صورت همواره مطمئن شوید که به این لوسیون ها آلرژی ندارید.

نهایتا صحبتی درباره وکس های شکری:

اپیلاسیون شکربا بهره گیری از مواد تشکیل دهنده ارزان و خانگی که معمولاً نیشکر، آب و آبلیمو است تهیه میشود و رنگ آن متمایل به تیرگی و قهوه ای است که به عنوان وکس طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد. در عین حال دادن چنین دستورالعمل هایی برای تهیه نمی تواند خیلی دقیق باشد و برای مصرف کنندگان روزمره همانند من و شما توصیه نمی گردد.


مطالب پیشنهادی
متأسفانه موردی یافت نشد.
ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مدیریت اثربخش
فايل پيوست
( ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ )
گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2015