مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

شناخت نسبی افراد با توجه به ظاهر و نحوه لباس پوشیدن زمان درج مطلب
۱۳۹۴/۱۰/۱

از لحظه‌ای که فردی را برای نخستین بار ملاقات می‌کنید، سعی می کنید که هرچه سریع‌تر از وی و آنچه که تظاهر میکند به شناختی ابتدایی برسید. زیرا احتمالاً شما هم همانند بقیه به دنبال برخی مشخصه‌های مستدام و مهمی هم چون صداقت، هوش و مهربانی در اطرافیان‌تان می گردید.شناخت نسبی افراد با توجه علی الظاهر و نحوه لباس پوشیدن


توجه کردن به این چیزهای علی الظاهر کوچک، می‌تواند به شما یاری کند تا هنگام ارزیابی دیگران به درستی تصمیم بگیرید که با آن ها صمیمی‌شوید یا این که رابطه چندان گرمی را ادامه ندهید.

چنین قضاوتهای شخصیتی می تواند در تصمیمات مهمی چون ورود یا ادامه یک رابطه رمانتیک، استخدام نیروی تازه و حتی پذیرش یک پیشنهاد شغلی جدید به شما یاری کنند. بر طبق این موارد ، در می‌یابید که مردم چطور به شکل ناخودآگاه شخصیت شما را به قضاوت می‌نشینند و تشخیص می‌دهند که شما چه کسی هستید و یا این که آن فردی که نشان می‌دهید، نیستید.

۱- دست‌خط

بر اساس یک مطالعه، شیوه نوشتار یک فرد و اندازه خطوط نوشته‌اش می‌تواند برخی شاخص‌های شخصیتی وی را برای شما بازگو کند. بر اساس تحقیقات انجام شده توسط شرکت National Pen مشخص شده که افراد با دستخط ریز معمولاً خجالتی، کوشا و خیلی دقیق هستند. از دیگر سو کسانی که سعی می‌کنند بیشتر اجتماعی بوده و توجه بیشتری را جلب کنند، دستخط درشت‌تر و بزرگتری دارند.

افراد که همه چیز را جدی می گیرند، قلم را با فشار بیشتری روی کاغذ می‌کشند، در حالی که افرادی که نرم‌تر می‌نویسند و دست سبک‌تری دارند، گرایشات همدلانه و حساسیت بیشتری دارند.

۲- رنگ لباس

بنابر مقاله منتشر شده در Psychology Today رنگی که شما به شکل معمول برای لباسهای‌تان انتخاب می کنید یا بیشتر به آن وابسته‌اید، می‌تواند چیزهای زیادی را درباره شخصیت شما بازگو کند.افرادی که معمولاً لباسهای مشکی را انتخاب می‌کنند حساس، هنرمند و مراقب جزئسیات هستند. در حالی که افراد علاقه‌مند به رنگ قرمز در کمال سعی فعالیت زندگی می‌کنند.

افراد عاشق رنگ سبز هم خونگرم و باوفا هستند. در حالی که عاشقان رنگ سفید مرتب و منطقی هستند. کسانی هم که رنگ آبی را دوست دارند باثبات، حساس و نگران دیگران هستند.

۳- جویدن ناخنها

برخی عادات تکراری متمرکز بر بدن می‌توانند جزئیات فراوانی از شخصیت افراد را بازگو کنند. این که بدن شما چطور به موقعیتهای مختلف واکنش نشان می‌دهد، چه کشیدن موها یا فرو کردن ناخنها در پوست باشد، می‌تواند بازتابی از بدون صبری، سرخوردگی، خستگی و نارضایتی باشد.

جویدن ناخنها یک مثال است. بنابر برخی تحقیقات، افرادیکه ناخنهای‌شان را می‌جوند، گرایش فراوانی به کمالگرایی دارند، و هم چنین ممکن است تندخو و ناراحت و عصبی باشند.

۴- کفش‌ها

روانشناسان می‌گویند شما می‌توانید تنها با نگاهی به کفشهای افراد، قضاوت نسبتا درستی درباره آن ها داشته باشید. بر طبق تحقیق انجام شده توسط اومری گیلاث از دانشگاه کانزاس تنها با آزمون کردن قیمت، استایل، رنگ و شرایط کفش شمامی‌توانید با دقت ۹۰ درصد درباره ویژگی‌های شخصیتی صاحبان کفشها اعلام نظر کنید. از قبیل این که درآمد آن فرد چقدر است، چه گرایش سیاسی دارد، جنس و سن او چیست.

۵- چشمان

چشمان آینه روح هستند. چشمان شما می‌توانند چیزهای زیادی را درباره شخصیت و درون‌تان لو بدهند. این که به چه فکر می‌کنید. چه احساسی دارید و این که فریبکار یا صادق و وفادار هستید. بنابر تحقیقات انجام شده افراد چشم آبی لذت بخش و پذیرفتنی‌اند و نسبت به افراد با چشمان تیره‌تر به اعتیاد الکل نزدیکتر هستند.

راه دیگری که چشمان سر درون را هویدا می‌کنند این است که سر باز زدن از تماس چشمی مستقیم و مستحکم می‌تواند نشانه عدم خود‌کنترلی و خودداری و هم چنین ضعف و ترسی درونی باشد.

۶- وقت‌شناسی

اینکه چقدر زود یا با چه میزان تاخیر به یک قرار ملاقات یا جلسه می‌رسید می‌تواند یک حس و تاثیر مثبت یا منفی درباره شما و قضاوت شخصیتی‌تان را شکل دهد. دیر رسیدن به یک قرار ملاقات خیلی مهم باعث می‌شود که تاثیر منفی شدیدی بر شخص مقابل گذارده و او درباره شخصیت شما قضاوت خوبی نداشته باشد.در حالی که حضور به زمان یا زودتر از هنگام در یک جلسه میتواند به معنی اهمیت قائل شدن شما برای دیگران و وقت‌شان باشد. این نشان دهنده ذهنی سازمان یافته و خودانگیخته است.

۷- شیوه دست دادن

مدتها است روانشناسان کشف کرده‌اند کسانی که با قدرت دست می‌دهند، دارای اعتماد به نفس فراوان هستند و این بازتابی از شخصیت محکم و قوی و مطمئن آن ها است. این افراد بیشتر دوست دارند که برون‌گرا بوده و احساسات خود را با قدرت بروز دهند و متین بودن و آرامش خوش‌شان می‌آید.

از دیگر سو، کسانی که ضعیف و آرام دست می‌دهند از عدم اعتماد به نفس رنج می‌برند و همیشه تلاش دارند به ساده ترین شکل از چالشها خارج شوند. هم چنین شیوه دوست دادن می‌تواند ویژگی افراد از انزوا و گوشه‌گیری تا دوستانه و صمیمی بودن را به نمایش بگذارد.منبع : AWESOME tips


مطالب پیشنهادی
متأسفانه موردی یافت نشد.
ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مدیریت اثربخش
فايل پيوست
( ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ )
گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2015