مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

تاثیر حسابداری بر روی آگاهی سرمایه گذاران و مدیریت فراگیر درآمدها Accounting Informs Investors and Earnings Management is Rife: Two Questionable BeliefsAbstract

This short essay is based on a presentation at the panel discussion on “The Most Incorrect Beliefs in Accounting” at the American Accounting Association Meetings in 2012. It addresses the inordinate amount of attention given in the literature to accounting’s role in providing new information for equity investors, and to allegedly rampant “earnings management.”

چکیده فارسی

این مقاله مختصر، بر مبنای پیشنهادات ارائه شده در بحث میزگرد در زمینه " باورهای نادرست در حسابداری" در اجلاس انجمن حسابداری امریکا سال 2012 می باشد. این مقاله توجه زیادی را به تحقیقات قبلی در مورد نقش حسابداری در ارائه اطلاعات جدید برای سرمایه گذاران، و مدیریت درآمد ها به طور گسترده، دارد.

راهنمای دانلود
  • جهت دانلود هر یک از فایل ها، بر روی لینک مورد نظر کلیک نموده و پس از انتخاب محل ذخیره تا اتمام فرآیند دانلود صبر کنید.
  • به منظور دانلود فایل های حجیم توصیه می شود از یک نرم افزار Download Manager استفاده گردد.
  • برای خارج نمودن فایل ها از حالت فشرده ( rar یا zip ) از نرم افزار Winrar استفاده نمایید.
  • فایل های فشرده چند بخشی را بصورت کامل دانلود و در یک پوشه قرار دهید و با رایت کلیک بر روی یکی از آن ها گزینه Extract را انتخاب نمایید.
  • برای مشاهده فایل های ایمیج ( ISO, IMG… ) از یکی از نرم افزار های Rufus ، PowerISO و یا UltraISO استفاده نمایید.
  • کلمه عبور ( در صورت نیاز ) عبارت www.datasara.com می باشد؛ دقت کنید که تمامی حروف می بایست بصورت کوچک تایپ شود.
  • مشاهده خطای CRC هنگام خارج کردن فایل های فشرده با وجود تایپ صحیح کلمه عبور، بدین معنی است که فایل مورد نظر به درستی دریافت نشده و می بایست مجدداً دانلود شود.
  • در صورت مشاهده لینک های معیوب لطفاً موضوع را با ما در میان بگذارید.

مشخصات

مشخصات

توسط: Ray Ball سال انتشار: 2013 میلادی تعداد صفحات متن اصلی: 14 تعداد صفحات متن ترجمه: 9 درج در دیتاسرا: ۱۳۹۷/۳/۲۰ منبع: دیتاسرا

خرید فایل ترجمه

خرید فایل ترجمه

عنوان: تاثیر حسابداری بر روی آگاهی سرمایه گذاران و مدیریت فراگیر درآمدها حجم: 46.36 کیلوبایت فرمت فایل: pdf قیمت: 9000 تومان رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد.

گروه نرم افزاری دیتاسرا www.datasara.com

دانلود فایل اصلی

دانلود فایل اصلی

عنوان: Accounting Informs Investors and Earnings Management is Rife: Two Questionable Beliefs

رمز فایل
رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

نمای مطلباین مقاله مختصر، بر مبنای پیشنهادات ارائه شده در بحث میزگرد در زمینه " باورهای نادرست در حسابداری" در اجلاس انجمن حسابداری امریکا سال 2012 می باشد. از بحث های مفید سودیپتا بسیار قدردانی می گردد و حامی مالی دانشگاه شیکاگو، دانشکده کسب و کار می باشد.

وظایف اعضای میزگرد تعیین شد که عبارتند از: 1) یک یا دو مورد از مهمترین باورهای نادرست در حسابداری را مطرح کنند؛ 2) نشان دهند که چه کسانی بر این باورها می باشند؛ 3) نشان دهند که چرا ما این باورها را نادرست تلقی می کنیم"؛ 4) توضیح دهند که باورهای درست چه می باشد؛ 5) توضیح دهند که چرا آن ها صحیح نمی باشند؛ 6) نشان دهند که چگونه فعالیت ها بعد از اینکه چنین باورهایی درست شدند، بهبود می یابند. ارزش آن ها هرچه که باشد، دیدگاه خود را در موارد اول، سوم و پنجم این فعالیت ها بیان می کنم. به دلیل دانش محدود، از موارد دیگر می گذرم.

باورهای درست و نادرست

در ابتدا این مورد ارزش بیان کردن دارد که، در یک مفهوم کلی، تمام باورها نادرست می باشند. همان طور که توماس کان بسیار خوب این مورد را به ما یادآوری می کند، تمام نظریه ها دارای ابهامات و تناقض بوده که نیاز به تلاش برای حل آن ها می باشد. در نتیجه، باورهایی که امروزه در سطح گسترده ای صحیح به نظر می رسند، یا در مفهوم دیگر، صحیح تر از موارد دیگر می باشند، مطمئنا با گذر زمان تغییر می کنند. تغییرات الگو منجر به این می شود که مردم به جهان به شکل کاملا متفاوتی نسبت به قبل فکر می کنند، بنابراین باورهای صحیح امروز می تواند در آینده رد شود. به عبارت دیگر، هیچ مجموعه ای از دانش های دریافتی صحیح نمی باشد. می توان گفت، مواردی وجود دارد که به طور غیرمعمول در روش های رایج تفکر نادرست می باشند.

دو گزینه برای باورهای نادرست

چندین گزینه مهم در مورد این قواعد معتبر به ذهن می رسد. من مدت زیادی را در مورد ارزش های نسبی این دو گزینه، به طور مشخص به تفکر پرداختم، تا لحظه آخر، بر این اعتقاد بودم که نقش اقتصادی اولیه حسابداری، فراهم کردن اطلاعات جدید برای سرمایه گذاران می باشد.

من آن را به نام " مغالطه ارزشمندی" می نامم، یعنی باوری که ارزش اجتماعی حسابداری تا حد زیادی ناشی از ارتباط آن بازبینی در قیمت های سهام بوده، که برای نمونه در برگشت بازده سهام بر روی درآمدها واضح می باشد. آن تا حد زیادی بستگی به "مغالطه ارزش عادلانه" دارد یعنی باوری که ارزش اجتماعی حسابداری در این مورد به طور فزاینده می باشد به این صورت که با چه دقتی صورت وضعیت مالی به ادغام ارزش های عادلانه درایی ها و بدهی های فردی می پردازد. در پایان تصمیم گرفتم تا این دعوت را برای بیان دو موضوع بپذیرم، و باور ظاهرا همه جانبه ای را در میان پژوهشگران حسابداری انتخاب کردم که " مدیریت درآمدها همه جانبه می باشد". می توان گفت که، من همچنین اعتراضی را در برابر تحقیقات پیشین در مورد مدیریت درآمدها داشته ام، و این ها مجموعه ای از تحقیقاتی هستند که طبق نظر من بیش از حد رسوایی آور می باشند.

اطلاع رسانی به سرمایه گذاران سهام و ارزش اجتماعی حسابداری

دلایل خوبی وجود دارد تا انتظار داشته باشیم که نقش اقتصادی اولیه حسابداری، ارائه اطلاعات جدید نام تجاری برای سرمایه گذاران نمی باشد. منابع اطلاعاتی رقابتی زیادی برای سرمایه گذاران موجود می باشد. همان طور که بال و شیوا کومور (2008, pp. 979-980) بیان می کنند، دلیل اینکه گزارش های حسابداری در رقابت با منابع اطلاعاتی بیشمار دیگر بقا می یابند، احتمالا این می باشد که صورت وضعیت های مالی شامل تعداد زیادی از اطلاعات نسبتا جدید می باشد:

بنا به ماهیت، درآمدهای حسابداری عبارتست از: فراوانی کم (هر سه ماه یکبار)، غیرمحتاطانه ( هر سه ماه یکبار، مستقل از اینکه آیا اطلاعات جدید مهمی برای گزارش وجود دارد، اعلام می گردد)، و اصولا وارونه می باشد. اطلاعات دیگر و متعاقبا بازبینی در قیمت سهام، نسبتا فراوانی بالایی دارد، غالبا اختیاری ( تنها زمانی انتشار می یابد که اطلاعات مهمی برای گزارش داده وجود داشته باشد)، و هر دو نوآورانه و وارونه می باشند.

همگام با این مقاله، شواهد زیادی وجود دارد که گزارش های حسابداری سهم نسبتا زیادی از اطلاعات جدید مورد استفاده توسط بازار سرمایه را فراهم نمی کنند. دو نتیجه گیری اصلی که توسط بال و براون (1968, p. 176) مطرح می گردد این می باشد که " گزارش درآمد سالانه بر پایه متوسط دارای رده آنچنان بالایی نمی باشد. " نتایج مشابه از چندین بررسی منتشر شده از زمان (Lev, 1989) وجود دارد. بال و شیواکومور (2008, p. 976) به این نتیجه رسیده اند که گزارش درآمد هر سه ماه یکباربا 1%-2% کل مقدار اطلاعات سالانه در قیمت های سهام ادغام شده و به همراه 0.25% از حجم تجاری غیرمعمول سال می باشند.

این واقعیت که گزارش مالی مقدار قابل توجهی از اطلاعات جدید را فراهم نمی کند، هرگز به این مفهوم نمی باشد که نقش کمی در رفاه اقتصادی دارد، زیرا گزارش مالی تقش های اقتصادی دیگری را ایفا می کند. یکی از این وظایف، تایید می باشد: که به معنای نقش گزارش مالی حسابرسی شده در فرایند تایید می باشد ((Gigler and Hemmer, 1998; Ball, 2001; Ball and Shivakumar, 2008; Ball, Jayaraman Shivakumar, 2012). فرضیه تایید بر این اساس می باشد که مدیران تعهد بهتری را در مورد صادق بودن در شفاف سازی اطلاعات محرمانه در زمان چیدمان آن ها بدهند که متعاقبا با گزارش بازده واقعی به طور دقیق و بدون دستکاری تایید می گردد. تحت این فرضیه، گزارش مالی حسابرسی مستقل باعث افزایش اعتبار شفاف سازی مدیران از اطلاعات محرمانه گشته، که یکی از کاربردهای آن گزارش مالی بوده و شفاف سازی ها مکمل می باشند.

بحث قبلی ارتباط بین گزارش مالی و تمام اطلاعات موجود را در بازار سرمایه مد نظر قرار داده، و تمرکزش را بر روی آنچه که به نام سهم پایین بازار برای اطلاعات جدید که فرد به پیش بینی و مشاهده کسب گزارش های مالی می پردازد، قرار داده است. این بحث کاربردهای مهم دیگر استفاده از گزارش مالی را در قراردادها (Jensen and Meckling, 1976; Watts, 1977, Watts and Zimmerman, 1986) همانند بدهی، جبران خسارت، عرضه و سایر قراردادها نادیده می گیرد. افزودن این موارد به معادله این نتیجه گیری را تقویت می کند که ارزش اجتماعی درآمدهای حسابداری در ارتباط با بازده سهام کوتاه مدت نمی باشد، زیرا بسیاری از این قراردادها تنها به صورت سالانه مقرر شده و در چنین شرایطی، بجا بودن به عنوان مسئله کاملا متفاوتی می باشد.

ما نمی توانیم از شواهد مربوط به منافع- درآمد پایین به این نتیجه گیری برسیم که گزارش مالی تاثیر کمی بر روی رفاه اقتصادی دارد، یا اینکه سیستم بر مبنای گفته Lev (1989) نیاز به اصلاح دارد.

چنین نتیجه گیری نقش های معتبر و مهم دیگر را نادیده می گیرد، که شامل استفاده از اطلاعات حسابداری در تایید و ایفای نقش مکمل نسبت به اطلاعات به موقع و پیمانکاری می باشد. همان طور که توسط بال (2001, p. 136) بیان شد، "محتوای گزارش درآمد در بازار سهام ایالات متحده- که توسط بالا و براون و بسیاری از بررسی های بعد از آن مستند شده است- متناسب با این می باشد که ایالات متحده تقریبا از نظر جهانی ، سیستم با کیفیت بالا را از گزارش مالی عمومی و شفاف سازی به اجرا در می آورد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

با این وجود، این باور که ارزش اجتماعی حسابداری که تا حد زیادی در نتیجه ارتباط آن با بازده سهام کوتاه مدت می باشد، به نظر گسترده تر می آید. آن همچنین دارای دنباله طولانی می باشد. یکی از دلایل طول عمر آن، هزینه نسبتا پایین دسترسی به داده قیمت سهام معتبر می باشد، که این امر به عنوان مسئله مهمی از زمانی که مرکز تحقیقات در قیمت های وثیقه (CRSP) در دانشگاه شیکاگو تاسیس شد و اولین ماشین قابل خواندن فایل قیمت در سال 1964 تکمیل شد. خوشبختانه امروزه پایگاه های داده ای که اطلاعاتی را در مورد کاربرد گسترده گزارش مالی می دهند موجود بوده، و تحقیقات نیز در حال گسترش می باشند.

دلیل دیگری که در این باور وجود دارد و پایدار می باشد این است که، با وجود نتیجه گیری شفاف در نظریه بال و براون (1968, p. 176) که اطلاعات درآمد بموقع نمی باشد، تحقیقات بعدی از بررسی های مختصر دیگری استفاده کردند تا عکس آن را نشان دهند. این بررسی ها مطمئنا به اثبات محتوای غیر قابل پیش بینی درآمدی پرداخته، اما استفاده آن ها از ارزیابی مقایسه ای مختصر به سمت اغراق در اندازه نسبی آن ها پیش می رود (Ball and Shivakumar, 2008).

یکی از دلایل جذاب برای این باور ماندگار که گزارش مالی اطلاعات جدید مهمی را برای بازار سهام فراهم می کند، این می باشد که فرضیه مهمی که تحت قوانین حسابداری گوناگون که توسط هیات استانداردهای حسابداری مالی (FASB) و هیات استانداردهای حسابداری (IASB)، و مقررات مربوط به حسابداری توسط کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) منتشر می شود. به نظر می رسد که این موارد مشخصا بر مبنای قوانین " ارزش عادلانه" باشد، که محققان برای دهه ها از تاثیر کم پژوهش برای استانداردگذاری تاسف می خوردند، اما باید اندیشید که آیا این مسئله در مسیرهای دیگر نیز به این شکل می باشد.

طبق ارزیابی من، طول عمر این باور به دلیل هیچ یک از ارزیابی های کوچک نسبت به مشکلات نسبی در ایجاد طرح های پژوهشی که به تعیین مشارکت های دیگر حسابداری برای رفاه اجتماعی می پردازد، نمی باشد. اثبات واکنش قیمت سهام نسبت به اعلام درآمد آسان می باشد، اما تعیین نقش های دیگر گزارش مالی بصورت تجربی مشکل می باشد. برای نمونه اثبات نقش حسابداری در کنترل کلاهبرداری ( برای مثال در محاسبه معمول دارایی شرکت برای دلسرد کردن و سلب مالکیت) در مطالعه درون روش، به ویژه در روش های باکیفیت بالا که می توان مسلم فرض کرد، مشکل می باشد. همچنین گزارش مالی در اقتصاد بازاری نقش مهمی را در شرکت ها ( همانند ورودی های بلقوه) نسبت به آنچه که کار می کند و آنچه که کار نمی کند، دارد. اگر نمونه دیگر را مد نظر قرار دهیم، آسان نیست تا به ارزیابی نقش گزارش مالی حسابرسی شده در تایید، و تنظیم شفاف سازی اطلاعات خصوصی توسط مدیران بپردازیم. این قوانین نشان می دهد که سهم گزارش مالی حسابرسی شده نسبت به رفاه اجتماعی نمی تواند از نقطه نظر کیفیت اطلاعات مستقل مورد ارزیابی قرار گیرد، که براورد آن نسبتا در طرح درامد- منافع آسان می باشد، اما دارای نقش پیچیده تری از نظر تاثیر بر روی منابع اطلاعاتی دیگر و محیط اطلاعات جامع می باشد. تصمیم گیرندگان از تمام جنبه ها سهمی از این سیگنال ها داشته، بنابراین سهم هر یک از سیگنال ها بستگی به تاثیرشن بر روی کل عرضه اطلاعات دارد. جای هیچ بحثی نیست که طرح های ساده پژوهشی درآمد- منفعت رو به گسترش می باشند.

به نظر می رسد که باور گسترده ای در میان محققان حسابداری وجود داشته باشد و آن اینست که " مدیریت درآمد" فراگیر است. ترکیب قدرتمند اولویت بالای محققان، دیدگاه های اخلاقی و مفهومی قدرتمند، دانش محدود از عوامل تعیین کننده اقلام تعهدی در نبود دستکاری ها، و تمایل برای نادیده گرفتن متغیرها به منظور گزارش نتایج، به نظر فرهنگ پژوهش را پرورش می دهد که طرح های پژوهشی نامناسب را مد نظر قرار داده و موارد کاذب مثبت را منتشر می کند. طبق نظر کن، به هر حال این مورد روی می دهد. البته مدیریت درآمد ادامه می یابد. هزینه های واسطه مثبت هستند. افراد محاکمه شده و محکوم می شوند. من شخصا به تایید چندین مورد با مشخصات بالا پرداخته و بعضی از خطاهایی که در آن ها روی می دهند، منزجر کننده می باشند. اما اینکه مقاله پژوهشی در این تحقیقات غیرعلمی مبهم به تدریج نزدیک به مستندسازی مدیریت درآمد می روند، کلا موضوع دیگری می باشد.

مطمئنا، می بایست در تحقیقات منتشر شده شامل آمارهایی که موارد زیر را اعمال می کنند، مشکوک بود:

- اکثریت تغییرات در اقلام های تعهدی به دلیل دستکاری به شکل محتاطانه ( بعضی از برآوردها به اندازه 80% می باشند) بوده، در حالیکه این اقلام تعهدی بیشترین کاری می باشد که حسابداران انجام می دهند ( شمارش نقدی نسبتا آسان می باشد) اما ظاهرا اکثر اقدامات محتاطانه

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

روند همگرایی هیئت استاندارهای حسابداری بین المللی و هیئت استاندارهای حسابداری مالی و نیاز به آموزش حسابداری مبتنی بر مفهوم
فايل پيوست

 Abstract The increasing globalization of the U.S. economy drives interest in international accounting standards. In this respect, the convergence process between the International Accounting Standards Board (IASB) and the Financial Accounting ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: Elsevier
پرداخت و دانلود قیمت: 4000 تومان

تاثیر مرحله چرخه عمر سازمانی بر استفاده از هزینه یابی مبتبی بر فعالیت
فايل پيوست

Abstract This paper investigates if the use of an activity-based cost-accounting system differs among firms in different organizational life cycle stages. We apply the Miller and Friesen [Miller, D., Friesen, P.H., ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: Elsevier
پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

تاثیر کمک تصمیمی بر ریسک¬گریزی در تصمیمات سرمایه¬گذاری ثابت
فايل پيوست

Abstract In this study we examine whether a decision aid is an effective means of reducing risk aversion within a capital investment decision context, and under what conditions. Participating in the ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: Elsevier
پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

عوامل تعیین کننده انتخاب نرم افزار حسابداری: مدل پیشنهادی
فايل پيوست

Abstract Selecting the appropriate accounting software has become an important issue for many organizations. Selecting the wrong accounting software would be a great disaster, it might lead to and future needs, ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: Elsevier
پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

عنوان مقاله: حسابداری مدیریت استراتژیکی
فايل پيوست

Abstract Despite its thirty year history, strategic management accounting has yet to establish itself as a core element of managerial accounting. That it has the capacity to do so is immediately ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: Elsevier
پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

مدل شش سیگما در سازمان‌های خدماتی انگلیس : نتایج به دست آمده از مطالعه یک خلبان
فايل پيوست

Abstract Six Sigma is now increasingly applied to a variety of processes ranging from manufacturing to service and variegated transactional processes. Six Sigma has been proved to be a rigorous pursuit ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: Elsevier
پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

سر رسید بدهی های کوتاه مدت، نظارت و مدیریت درآمدها مبتنی بر اقلام تعهدی
فايل پيوست

Abstract Most prior studies assume a positive relation between debt and earnings management, consistent with the financial distress theory. However, the empirical evidence for financial distress theory is mixed. Another stream ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: Elsevier
پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

قوانین حسابداری مرتبط با بازده کار
فايل پيوست

Abstract If rules are viewed in terms of a private or economic ethic, instead of a social ethic, they appear not as constraints on the opportunity set of individuals, but as ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: Elsevier
پرداخت و دانلود قیمت: 4000 تومان

بررسی های مربوط به حسابداری مدیریت کیفی: منطق، خطرات و پتانسیل ها
فايل پيوست

Abstract Purpose – This paper’s purpose is to provide a commentary on “Qualitative management accounting research: rationale, pitfalls and potential,” a paper by Juhani Vaivio. Design/methodology/approach – The approach is to ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: Elsevier
پرداخت و دانلود قیمت: 6000 تومان

دستورالعمل طراحی فونداسیون های تجهیزات ارتعاشی (چرخشی، رفت و برگشتی)ـفارسی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و خارجی بوده که به پشتوانه تجارب کسب شده در مگا پروژه های مختلف توسط جمعی از مهندسین متخصص کشور به رشته تحریر درآمده اند. امیدواریم دانش و تجربه بکارگرفته شده در ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل طراحی فونداسیون های تجهیزات ارتعاشی (چرخشی، رفت و برگشتی)ـانگلیسی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و خارجی بوده که به پشتوانه تجارب کسب شده در مگا پروژه های مختلف توسط جمعی از مهندسین متخصص کشور به رشته تحریر درآمده اند. امیدواریم دانش و تجربه بکارگرفته شده در ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل نحوه طراحی وصله ستون با استفاده از ورق جان و بال، بهمراه یک مثال جامع طراحی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و خارجی بوده که به پشتوانه تجارب کسب شده در مگا پروژه های مختلف توسط جمعی از مهندسین متخصص کشور به رشته تحریر درآمده اند. امیدواریم دانش و تجربه بکارگرفته شده در ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل نحوه استفاده از اطلاعات گزارشهای مکانیک خاک جهت پروژه های واقع در خشکی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و خارجی بوده که به پشتوانه تجارب کسب شده در مگا پروژه های مختلف توسط جمعی از مهندسین متخصص کشور به رشته تحریر درآمده اند. امیدواریم دانش و تجربه بکارگرفته شده در ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 2500 تومان

دستورالعمل طراحی اتصالات گیردار پیچی با ورق انتهائی برای سیستم های قاب خمشی معمولی و ویژه
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و خارجی بوده که به پشتوانه تجارب کسب شده در مگا پروژه های مختلف توسط جمعی از مهندسین متخصص کشور به رشته تحریر درآمده اند. امیدواریم دانش و تجربه بکارگرفته شده در ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل کنترل نقشه های ساخت اسکلت فلزی SHOP DRAWING (تهیه شده در نرم افزار TEKLA Structures)
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و خارجی بوده که به پشتوانه تجارب کسب شده در مگا پروژه های مختلف توسط جمعی از مهندسین متخصص کشور به رشته تحریر درآمده اند. امیدواریم دانش و تجربه بکارگرفته شده در ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 2500 تومان

دستورالعمل عملیات نقشه برداری
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و خارجی بوده که به پشتوانه تجارب کسب شده در مگا پروژه های مختلف توسط جمعی از مهندسین متخصص کشور به رشته تحریر درآمده اند. امیدواریم دانش و تجربه بکارگرفته شده در ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 2500 تومان

دستورالعمل طراحی و آماده سازی زمین (Site Preparation)
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و خارجی بوده که به پشتوانه تجارب کسب شده در مگا پروژه های مختلف توسط جمعی از مهندسین متخصص کشور به رشته تحریر درآمده اند. امیدواریم دانش و تجربه بکارگرفته شده در ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 4500 تومان

دستورالعمل طراحی مخازن بتنی زیرزمینی با استفاده از نرم افزار SAP-2000
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و خارجی بوده که به پشتوانه تجارب کسب شده در مگا پروژه های مختلف توسط جمعی از مهندسین متخصص کشور به رشته تحریر درآمده اند. امیدواریم دانش و تجربه بکارگرفته شده در ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل طراحی کابل کشی برق (Cabling Calculation) بهمراه 3 فایل نمونه
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و خارجی بوده که به پشتوانه تجارب کسب شده در مگا پروژه های مختلف توسط جمعی از مهندسین متخصص کشور به رشته تحریر درآمده اند. امیدواریم دانش و تجربه بکارگرفته شده در ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 4500 تومان

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2018