مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷

حسابرسی قیمت گذاری و ماهیت سهامداران کنترل کننده؛ شواهد از فرانسه Audit pricing and nature of controlling shareholders: Evidence from FranceThis study examines whether auditors are employed as a monitoring mechanism to mitigate agency problems arising from different types of controlling shareholders. In a context of concentrated ownership and poor investor protection, controlling shareholders can easily expropriate wealth from minority shareholders and profit from private benefits of control. However, this agency conflict has been rarely studied, as the most commonly assumed agency conflict occurs between managers and shareholders. Using an audit fee model derived from Simunic (1980), we study the impact of the nature of controlling shareholders on audit fees in French listed firms. Our results show: (1) a negative relationship between audit fees and government shareholdings; (2) a positive relationship between audit fees and institutional shareholdings; and (3) no relationship between audit fees and family shareholdings. These results illustrate the mixed effects of the nature of ownership on audit fees.

Keywords: Audit fees ,Controlling shareholder identity, Minority expropriation, Agency conflict

چکیده فارسی

این مطالعه بررسی می کند که آیا حسابرسان، بعنوان یک مکانیزم کنترل کننده برای کاهش مسائل در شرکت ها بکار گرفته می شوند که از انواع مختلف سهامداران کنترل کننده ناشی می شوند. در یک محیط مالکیت متمرکز و حفاظت ضعیف از سرمایه گذاران، سهامداران کنترل کننده می توانند براحتی ثروت را از سهامداران اقلیت مصادره کنند و از منافع خصوصی کنترل بهره ببرند. به هرحال این تعارض شرکت ها بندرت مورد مطالعه قرار گرفته است چون اکثر تعارض ها فرضی در شرکت ها بین مدیران و سهامداران رخ می دهد. با استفاده از یک مدل مبالغ حسابرسی که از Simunic (1980) گرفته شده ما تاثیر ماهیت سهامداران کنترل کننده بر مبالغ حسابرسی را در فرانسه مطالعه می کنیم . نتایج ما نشان می دهند (1) یک رابطه منفی بین مبالغ حسابرسی و سهامداری دولتی وجود دارد (2) یک رابطه مثبت بین مبالغ حسابرسی و سهامداری نهادی وجود دارد و (3) هیچگونه رابطه ای بین مبالغ حسابرسی و سهامداری خانوادگی وجود ندارد. این نتایج اثرات مخلوط شده ماهیت مالکیت بر مبالغ حسابرسی را نشان می دهد.

کلیدواژه: حقوق حسابرس، هویت سهامداران کنترل کننده، نظارت سلب مالکیت، اختلاف دلالی

مشخصات

مشخصات

توسط: Chiraz Ben Ali, Ce´dric Lesage مجله: China Journal of Accounting Research انتشارات: Elsevier سال انتشار: 2012 میلادی تعداد صفحات متن اصلی: 14 تعداد صفحات متن ترجمه: 19 تاریخ درج: ۱۳۹۷/۳/۲۱ منبع: دیتاسرا

خرید آنلاین فایل ترجمه

خرید آنلاین فایل ترجمه

عنوان: حسابرسی قیمت گذاری و ماهیت سهامداران کنترل کننده؛ شواهد از فرانسه حجم: 328.58 کیلوبایت فرمت فایل: pdf قیمت: 12000 تومان رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد.

گروه نرم افزاری دیتاسرا www.datasara.com

دانلود فایل اصلی

دانلود فایل اصلی

عنوان: Audit pricing and nature of controlling shareholders: Evidence from France

رمز فایل
رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

نمای مطلبمقدمه

مطالعات در رابطه با حکومت شرکت ها عمدتاٌ بر تعارض ها در شرکت ها بین مدیران و سهامداران متمرکز شده است. (بنام تعارض شرکت نوع 1). به هرحال بعضی از مطالعات نشان داده اند که ساختارهای مالکیت در سراسر دنیا بیشتر از آنچه قبلاٌ فرض می شد متمرکز هستند. حمایت ضعیف تر از سرمایه گذاران به سهامداران محرک هایی برای داشتن سهام های بزرگ برای بهتر کنترل کردن مدیران می دهد. در نتیجه در کشورهائی که حمایت کمی از سرمایه گذاران بعمل می اید مثل فرانسه مالکیت متمرکز تراست به این معنی که تعارض شرکت ها نوع 1 بین مدیران و سهامداران کاهش می یابد اما تعارض بین سهامداران کنترل کننده و سهامداران اقلیت (بنام تعارض شرکت نوع 2) بیشتر می باشد.

در این مقاله ما تاثیر ماهیت سهامداران کنترل کننده بر مبالغ حسابرسی در فرانسه را بررسی می کنیم. ریسک مصادره سهامداران اقلیت به احتمال زیاد روی تقاضا برای خدمات حسابری اثر می گذارد که معمولاٌ توسط مبالغ حسابرسی اندازه گیری می شود. یعنی حسابرسی یک هزینه نظارت است که به وسعت تعارض در شرکت ها بستگی دارد به این مفهوم که حسابرسان نیاز دارند تا به علت افزایش ریسک حسابرسی (ریسک طبیعی و یا حسابرسی ) و ریسک تجاری دعوی قضائی ، دامنه حسابرسی خود را برای شرکت هائی افزایش دهند که تعارض های بالائی در شرکت هایشان مشاهده می شود. بر اساس اطلاعات ما مطالعات بسیار کمی تعارض نوع 2 در شرکت ها در رابطه با مبالغ حسابرسی را بررسی کرده اند که شامل Fan وWong در آسیای شرقی و خلیلی و همکارانش در کانادا می باشد. اما فرانسه به سه دلیل اصلی یک محیط جالب برای مطالعه است(1) فرانسه کشوری است که بعنوان یک نماینده نوعی از کشورهایی محسوب می شود که حمایت ضعیفی از سرمایه گذار بعمل می آورند. (2) شرکت های لیست شده تمرکزهای مالکیت بالایی دارند و (3) ساختارهای مالکیت گوناگونی وجود دارند چون تعداد زیادی از شرکت ها بوسیله دولت یا خانواده هایی کنترل می شوند که فعالانه در مدیریت شرکت می کنند.

بهرحال ماهیت سهامداران کنترل کننده احتمالاٌ روی ریسک مصادره اقلیت اثر می گذارد . برای مثال Villanova وAmit بر این باورند که خانواده سهامداران کنترل کننده نسبت به موسسات بزرگ ، محرک های قویتر برای مصادره ثروت از سهامداران اقلیت دارند چون مزایای کنترل خصوصی در میان چند مالک مستقل رقیق نمی شوند. چند مقاله درخواست تحقیق در مورد رابطه بین ماهیت مالکیت و مبالغ حسابرسی را کرده اند بویژه در یک محیط قاره اروپا که در آن ساختارهای مالکیت مثل کشورهای آنگلو ساکسون یکنواخت نیست.

بنابراین ما تاثیر هویت سهامدار کنترل کننده بر مبالغ حسابرسی را بااستفاده از آنالیز رگرسیون شرکت های لیست شده غیر مالی فرانسه در خلال سال 2006 تا 2008 بررسی می کنیم. نتایج ما شرح های جدید برای نتایج مبهم قبلی درباره رابطه بین مبالغ حسابرسی و مالکیت کنترل کننده ارائه می دهد. اولاٌ ما دو اثر متضاد (تنظیم و سنگر بندی) را بسته به ماهیت مالکیت (خانوادگی ، نهادی، دولتی )نشان می دهیم ،درحالیکه اکثر مطالعات قبلی هر دو اثر را با استفاده از جمع مالکیت سهامداران تلفیق می کنند. سپس در حالیکه بسیاری از مطالعات قبلی فرض را براین گذاشته اند که سرمایه گذاران نهادی، نقش نظارتی در حکومت شرکتی شرکت های لیست شده فرانسوی بازی می کنند . ما در می یابیم که مالکیت نهادی، مبالغ حسابرسی را افزایش می دهد. ما همچنین یک رابطه منفی بین مالکیت دولت و مبالغ حسابرسی می یابیم که نشان می دهد نمایندگان دولت یک نقش نظارتی در حکومت دولتی بازی می کنند که ریسک حسابرسی و مبالغ حسابرسی را کاهش می دهد. سرانجام ما هیچگونه رابطه معنی داری بین مالکیت خانواده و مبالغ حسابرسی نمی یابیم که ممکن است توسط وجود دو اثر متضاد شرح داده شود (سنگر بندی در مقبل تنظیم): شرکت های خانوادگی با تعرض کمتر شدیدتر نوع 1 روبرو می شوند اما با تعرض شدیدتر نوع 2 روبرو هستند. بنابراین سطح مبالغ حسابرسی ممکن است به تعامل بین این دو نوع تعارض شرکت ها بستگی داشته باشد.

ما به چند صورت با مطالب موجود کمک می کنیم. اولاٌ فقدان تحقیق در مورد مالکیت شرکت به عنوان یک عامل تعیین کننده مبالغ حسابرسی وجود دارد بویژه در مورد هویت سهامداران کنترل کننده غیر مدیریتی . ثانیاٌ این مطالعه به تحقیق در مورد مکانیزم های نظارت شرکتی کمک می نماید و شواهدی مبنی بر نقش کنترل کننده بروکرات ها در شرکت های کنترل شده دولتی ارائه می کند تا از کاهش شهرت اجتناب نمایند.

سرانجام این تحقیق تائید می کند که سرمایه گذاران نهادی مدیریت را تحت فشار قرار می دهند تا اطمینان خاطر بدهد که که اطلاعات مالی از طریق کیفیت بالای حسابرسی ، از کیفیت بالائی برخوردارا است.

این مقاله بشرح زیر سازماندهی شده است. قسمت بعدی (قسمت 2)چارچوب تئوریک ارائه می کند و قسمت 3 فرضیه های ما را بسط و گسترش می دهد. قسمت 4 طرح تحقیق ارائه می نماید و قسمت 5 روشهای انتخاب نمونه و آمار شرحی را ارائه می کند. نتایج رگرسیون در قسمت 6 فاش می شوند. سرانجام ما نتایج را بحث می کنیم ودر قسمت 7 نتیجه گیری انجام می دهیم.

2-زمینه تئوریک

1-2-سهامداران کنترل کننده و تعارض های شرکت ها

هولدرنس (2009) دریافته است که سهامدارن کنترل کننده در اکثر شرکت های لیست شده در سراسر دنیا وجود دارند. سهامداران کنترل کننده را می توان بعنوان کسانی تعریف کرد که امکان انتخاب هیئت مدیره (یا اکثر آنها) را دارند یا بر روی آنها فشار وارد می نمایند و روی آینده شرکت اثر می گذارند. در حالیکه مالکیت متمرکز بعنوان جایگزین برای قانون ضعیف حمایت از سرمایه گذار در نظر گرفته می شود و یک ملاحظه جدید را مطرح می نماید: مصادره سرمایه گذار اقلیت. در کشورهائی که حمایت ضعیفی از سرمایه گذار بعمل می اورند، سهامداران کنترل کننده و سهامداران اقلیت هر دو حق سود سهام بر سهم مشابهی دارند. بهرحال سهامداران کنترل کننده از طریق درصد بالا ی مالکیت کنترل شرکت را در دست دارند و آنها انگیزه و محرکی دارند تا ثروت را از سهامدارن اقلیت مصادره نمایند که منجر به تعارض بالاتر شرکت ها بین سهامداران کنترل کننده و سهامداران اقلیت می شود که همچنین هزینه های شرکت نوع 2 نامیده می شود. در نتیجه حمایت از سرمایه گذار یک چیز واجب می شود چون در بسیاری از کشورها مصادره ثروت سهامداران اقلیت و اعتبار گذاران بوسیله سهامداران کنترل کننده گسترده و فراگیر است.

مصادره می تواند شکل های زیادی به خود بگیرد. افراد داخل شرکت ها می توانند منافع را بدزدند، پاداش بیش از حد داشت باشند یا ار معاملات بین خود سود ببرند مثل فروش محصولات ، موجودی ها یا اوراق قرضه اضافی در شرکتی که آنها آنرا کنترل می نمایند به قیمت پائین تر از قیمت بازار به یک شرکت دیگر که مالک آن هستند. تونل زدن به سهامداران کنترل کننده اجازه می دهد تا موجودی های شرکت و منافع را هم از دست اعتبار گذاران و هم از دست سهامداران اقلیت خارج کنند.

2-2- حسابرسی و تعارض های شرکت ها

چون نقش حسابرسی، اجرا و کاربرد سیاست های حسابداری است، حسابرسی ،قسمتی از سیستم نظارت شرکت می باشد که هزینه آن باید بعنوان یک جزء کلیدی هزینه های نظارت توسط سهامداران پرداخت گردد. بنابراین انتظار می رود که حسابرسان نسبت با بازرسی معمولی حساب ها وقت بیشتری را صرف بازرسی فعالیت های مدیران نمایند البته آگر مسائل شرکت ها بیشتر باشد که ممکن است منجر به مبالغ حسابرسی بالاتر شود.

یک بدنه بزرگ از تحقیق حسابرسی از زمان کار پایان نامه ای سیمونیک ، نظر خود را بر عوامل تعیین کننده مبالغ حسابرسی معطوف کرد است. این نویسنده یک مدل مبلغ حسابرسی را بوجود آورده است که یک راهنما در تحقیق حسابرسی شده است. نقطه شروع آن اینست که حسابرسان مشترکآ نسبت به مدیران مسئول هستند و بایستی اطلاعات مالی با کیفیت در اختیار ایشان قرار دهند تا بتوانند از صورت های مالی صحیح استفاده کنند. در نتیجه سیمونیک یک مدل مبلغ حسابرسی را بوجود آورده است که شامل دو جزء می باشد: تلاش حسابرس و حق بیمه ریسک

AUDFEE=p*q+E (L)

در اینجا AUDFEE مقدار مبالغ حسابرسی است ،p قیمت گذاری ساعتی می باشد،q تعداد ساعات حسابرسی است و E (L) حق بیمه ریسک می باشد که احتمال ضررهای مورد انتظار را می سنجد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

دومین جزء مدل سیمونیک با حق بیمه ریسک سروکار دارد. لیون و ماهر بحث می کنند که اکثر مطالب قبلی در مورد ریسک حسابرسان بر ریسک دعوی قضائی معطوف شده است که ریسک متحمل شدن پرداخت ها برای مسئولیت و شهرت آسیب دیده برای کیفیت خدماتش می باشد. همه این مطالعات اهمیت جزئ حق بیمه ریسک را در سطوح مبلغ حسابرسی به علت رابطه مثبت بین مبالغ حسابرسی ئ ریسک دعوی قضائی نشان می دهند. اولاٌ لافوند و رویچودهوری عنوان می کنند که هزینه های شرکت احتمالا حق بیمه ریسک و بنابراین مبالغ حسابرسی را افزایش می دهد. چون محیط فرانسه تعارض های بیشتر از نوع 2 دارد آنگاه باید انتظار داشت که مبالغ حسابرسی بالاتر باشد. ثانیاٌ هوپ و همکارانش پیشنهاد می کنند که در محیطی که هزینه شرکت بالاتر است حسابرسان احتمالا تلاش بیشتری را برای جلوگیری از ارائه صورت مالی غلط در رابطه با خطر اخلاقی و مسائل انتخاب مخالف به خرج می دهند. ما فرض را براین می گذاریم که تعارض های بالاتر شرکت احتمالاٌ دو جزئ مبالغ حسابرسی را افزایش می دهد که در مدل سیمونیک ارائه شده است وبنابراین کل مقدار مبالغ حسابرسی را افزایش می دهد.

3-2-مبالغ حسابرسی و ماهیت مالکیت

هی و همکارانش بدنه بزرگ عوامل تعیین کننده مبلغ حسابرسی را با استفاده از آنالیز متا خلاصه کرده اند و نتیجه گیری نموده اند که نتایج در مورد رابطه بین مالکیت سهامداران و مبالغ حسابرسی مخلوط هستند. برای مثال چان و همکارانش یک رابطه معنی دار را بین مالکیت افراد داخلی و مبلغ حسابرسی برای زیر نمونه کوچک یک شرکت یافته اند. Firth یک رابطه غیر معنی دار بین تمرکز مالکیت در داخل شرکت و مبالغ حسابرسی در یک نمونه از شرکت های نروژی یافته است. در فرانسه پایوت یک رابطه غیر معنی دار بین مالکیت داخلی و انتخاب شرکت های حسابرسی بزرگ (کیفیت حسابرسی ) یافته است. سرانجام Niemi مدل چان و همکارانش را در مورد شرکت های فنلاندی تست می کند و یک رابطه غیر معنی دار بین مبالغ حسابرسی و یک مقیاس تمرکز مرکب مالکیت غیر مدیریتی و مدیریتی می یابد. این نویسنده بحث می کند که یک شرح برای این نتایج مخلوط و گوناگون اینست که این مطالعات بین تمرکز مالکیت غیر مدیریتی و مدیریتی فرق قائل نمی شوند چون این دو نوع اثرات مخالف و متضاد بر بر مبالغ حسابرسی دارند. Niemi سپس قدرت شرحی مدل قبلی خود را در موقع افزودن متغیرها با در نظر گرفتن نوع سهامداران کنترل کننده بهبود می دهد.Villalgona و Amit همچنین پیشنهاد می کنند که هویت سهامداران کنترل کننده احتمالا روی ریسک مصادره اقلیت اثر می گذارد. در واقع موقعی که سهامدار غالب یک موسسه مالی یا یک شرکت سرمایه ای پراکنده است مزایای خصوصی کنترل بین همه مالکان مستقل مشترک می باشد که منجر به رقیق شدن مزیت ذاتی می گردد. بهرحال موقعیکه سهامدار کنترل کننده یک فرد یا یک خانواده می باشد مزیت حاصل از مصادره برتر است چون مزایا در دستان اعضای خانواده متمرکز می شود. در واقع خانواده ها یا افراد انگیزه های قویتری برای مصادره دارند. این مورد اهمیت نوع مالکیت کنترل کننده را در ایجاد و قیمت گذاری یک حسابرسی نشان می دهد. بهرحال ضعفی در مطالب در باره این موضوع با وجود همه فراخوانی ها برای چنین تحقیقی وجود دارد.

در قسمت زیر ما با فرق قائل شدن بین سه نوع مالک کنترل کننده فرضیه های خود را بوجود می آوریم: شرکت های کنترل شده توسط خانواده، شرکت های کنترل شده توسط نهادها و شرکت های کنترل شده توسط دولت.

3- رشد و توسعه فرضیه

1-3-مالکیت خانواده

مطالعات قبلی نشان می دهند که بارزترین نوع یک مالک کنترل کننده در فرانسه یک خانواده موسس است که معمولا در عملیات روزانه موسسات شرکت می کنند. Hope و همکارانش بحث می کنند که استخراج مزایای خصوصی برای مالکان اصلی خانواده آسانتر است که می تواند قویآ روی هیئت مدیره اثر گذارد. (برای مثال با انتخاب کردن اعضای ان) بنابراین اثر بخشی هیئت مدیره می تواند موقعی آسیب ببیند که ترکیب آن ابتدا بوسیله خانواده CEO تعیین می گردد. نویسندگان پیشنهاد می کنند این موقعیت احتمالا هزینه های شرکت را افزایش می دهد یعنی موقعیکه یک رابطه خانوادگی بین CEO و سهامدار عمده و وجود دارد و حسابرسان بایستی تلاش بیشتری بخرج بدهند.

همانطور که قبلآ عنوان شد موقعیکه سهامدار کنترل کننده یک خانواده است ریسک مصادره بیشتر می باشد چون مزایای خصوصی نزد خانواده باقی می ماند. علاوه بر این خانواده ها اغلب ماورای حقوق جریان نقدی شان ، حق رای دارند که ریسک مصادره را اقزایش می دهد. Hirigoyen مثال خانواده مارین و وندل در فرانسه را ارائه می دهد که از مکانیزم های مالی برای اختصاص حق رای بیشتر نسبت به حقوق سرمایه معمولی انها استفاده می کند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

بهرحال بحث های دیگر مخالف این مورد را پیشنهاد می کنند : یک رابطه منفی بین مالکیت خانواده و مبالغ حسابرسی . اولا در اکثر شرکت هائی که توسط خانواده کنترل می شوند اعضای خانواده در مدیریت شرکت می کنند. در نتیجه کنترل شرکت مستقیمآ توسط سهامداران عمده بدست گرفته می شود که یک نفع و سود واضح در شرکت دارند. بنابراین تعارض شرکت بین مدیران و سهامداران (تعارض شرکت نوع 1) در این شرکت ها کاهش می یابد. همانگونه که قبلا پیشنهاد شد مبالغ حسابرسی تحت تاثیر تعارض های شرکت قرار می گیرد بنابراین حسابرسان باید در موقع حسابرسی کردن شرکت های خانوادگی مبلغ کمتری را مطالبه نمایند.

همچنین اعضای خانواده که در راس شرکت هستند دسترسی آزاد به اطلاعات در مورد شرکت دارند. در نتیجه شرکت ها با مالکیت خانوادگی معنی دار احتمالا مسائل عدم تقارن اطلاعات کمتری نسبت به همتاهای خود دارند چون جدائی کمی بین مالکیت و کنترل وجود دارد. بنابراین تقاضای کمتری برای این اطمینان خاطر وجود دارد که صورت های مالی شامل خطاهای معنی دار نباشند. فرانسیس و همکارانش یک رابطه منفی را در فرانسه بین مالکیت خانواده و کیفیت حسابرسی نشان می دهند که بوسیله انتخاب چهار شرکت بزرگ حسابرسی اندازه گیری شده است. تحقیقات دیگر نشان می دهند که شرکت هائی که تحت تملک خانواده هستند ارزش شرکت بالاتر دارند و با کیفیت در آمدهای بالاتر مرتبط می باشند که نشان دهنده آن مبالغ غیر نرمال، اطلاعات بیشتر برای در آمدها و اصرار کمتر اجزاء ضرر زودگذر در درآمدها می باشد. در نتیجه حسابرسان تلاش کمتری را برای حسابرسی صرف می کنند و درخواست حق بیمه ریسک پائین تربرای شرکت های خانوادگی می نمایند. بدنبال این بحث ها ما فرضیه شماره 1 را بشرح زیر عنوان می کنیم.

فرضیه شماره 1: مبالغ حسابرسی رابطه منفی با مالکیت خانواده دارند.

2-3-مالکیت دولت

Niemi (نیاز به دانلود ترجمه) وهمکارانش عنوان می کنند که مالکیت دولت با شکل های دیگر مالکیت فرق می کنند. دنیس و مک کونل عنوان می کنند که مالکیت دولت یک مثال جالب از مالکیت پراکنده و متمرکز ارائه نشان می دهد. در واقع نویسندگان ادعا می کنند که اگرچه موسسات تحت تملک دولت بطور رسمی مالکیت بسیار متمرکز دارند اما نهایتاٌ به مردم دولت تعلق دارند و در این رابطه مالکیت نهائی بی نهایت پراکنده است. Niemi پیشنهاد می کند که این موقعیت یک مسئله آزاد تر و برجسته تر را نسبت به شرکت های لیست شده بزرگ با یک ساختار مالکیت پراکنده را بوجود می آورد جائیکه سهامداران هیچگونه محرک قوی برای مستقیماٌ نظارت بر مدیریت خودشان ندارند چون هر سهامدار فقط یک سرمایه گذاری کوچک در شرکت دارد. بهرحال در شرکت های کنترل شده دولتی حقوق کنترل بالفعل به بروکرات ها تعلق دارد: این بروکرات ها را می توان آموزش داد تا حقوق کنترل متمرکز شده بسیار شدیدی داشته باشند اما هیچگونه حقوق جریان نقدی معنی داری نداشته باشند چون مالکیت جریان نقدی شرکت های دولتی بطور موثر در میان مالیات دهندگان شرکت پراکنده است. همچنین چن و همکارانش بحث می کنند مدیرانی که بوسیله دولت منصوب شده اند به آسانی در موقعیت کنترل کردن هر جنبه از تصمیم گیری بدون نظارت مناسب هستند. بنابراین این بحث ها مبالغ حسابرسی بالائی را پیشنهاد می کنند.

بهرحال بحث های دیگر مبالغ حسابرسی پائین تری را پیشنهاد می نمایند. اولا نمایندگان دولت محرکی برای نظارت بر مدیریت برای مقاصد شهرت طلبی دارند. شهرت کیفیت یک مدیر را هشدار می دهد و تاثیر او از اثر منفی تجاری بیشتر خواهد بود که به یک کاهش در ریسک شرکت و در نتیجه در مبالغ حسابرسی کمک می کند. همچنین اگر نمایندگان دولت نتوانند مدیریت را بطور موثرمورد نظارت قرار دهند انها ممکن است از هزینه های شهرت زیان ببینند. ثانیاٌ نویسندگان دیگر نشان می دهند که مالکیت دولت یک مکانیزم حمایت از سهامداراست و می تواند از مصادره ثروت سهامداران اقلیت اجتناب کند. با استفاده از یک نمونه متشکل از 634 شرکت خصوصی لیست شده در بازار سهام چین در خلال دوره 1994 تا 1998 سان و تانگ نشان می دهند دولت که بزرگترین سهامدار می باشد یک سیگنال قابل باور برای بازار می فرستد که ثروت سهاماران را مصادره نمی کند. این موقعیت می تواند روی مبالغ حسابرسی اثر منفی بگذارد چون دامنه حسابرسی را کاهش می دهد.

همچنین با استفاده از تئوری هشدار دهنده ماک و هوئی در می یابند که شرکت های چینی با مالکیت بالای دولت ارزش شرکت بالاتر دارند. نویسندگان بحث می کنند که حفظ سهام بالا توسط دولت بعد از IPO احتمالاٌعدم اطمینان سرمایه گذاران داخلی را کاهش می دهد چون سرمایه گذاران آنرا بعنوان یک سیگنال اطمینان دولت نسبت به شرکت و مدل تجاری آن تفسیر می کنند. این موقعیت پیشنهاد می کند که شرکت ها ریسک تجاری پائین تر دارند وبنابراین اعتبار گذاران تلاش زیادی برای حسابرسی کردن از این شرکت ها بخرج نمی دهند ودرخواست مبالغ حسابرسی پائین تری را می نمایند. ترین وشیزما رابطه مثبت بین عملکرد و شرکت های بزرگ دولتی را گزارش می کنند که علتش حمایت دولت از این شرکت ها می باشد. نویسندگان بحث می کنند موقعیکه سهامدار غالب دولت است احتمال زیادی وجود دارد که از شرکت ها از طریق یک دست کمک دهنده حمایت مالی و سیاسی بعمل آید. سرانجام شرکت های تحت تملک دولت هم محرک و هم تخصص لازم را برای نظارت بر مدیران شرکت های مخصوص و ارئه توصیه استراتژیک به آنها دارند. بنابراین ما فرضیه زیر را عنوان می کنیم.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

3-3- مالکیت نهادی (نیاز به دانلود ترجمه)

میترا و همکارانش پیشنهاد می کنند که سهامداران نهادی و غیر نهادی احتمالا توانائی های مختلف برای نظارت بر مدیریت شرکت به علت تفاوت ها در منابع تحلیلی و منابع پردازش اطلاعات دارند. بنابراین نویسندگان بحث می کنند که اثر نظارت آنها بر ریسک ذاتی شرکت یا اثر تقاضای آنها برای پوشش حسابرسی کیفیت بالا ممکن است منجر به روابط مختلف بین ماهیت مالکیت سهام سهامدار ومبالغ حسابرسی شده باشد.

مطالعات قبلی مستند کرده اند که سرمایه گذاران در نهادها بطور متوسط بهتر از سرمایه گذاران انفرادی مطلع هستند که علت آن رشد مقیاس وسیع آنها و آنالیز به موقع اطلاعات با ارزش مخصوص شرکت است. علاوه بر این بمنظور انجام مسئولیت هایشان سرمایه گذاران نهادها نظارت کنندگان فعال هستند که بنوبه خود هزینه های شرکت را کاهش می دهد. برای مثال Rajgopal و Venkatachalam یک رابطه منفی بین مالکیت نهادی و رفتار حسابداری احتیاطی یافته اند نویسندگان نتیجه گیری کرده اند که مالکان نهادها با ارائه دعوی قضائی بر علیه دستکاری درآمدها، مدیران را تحت فشار قرارداده اند. همچنین Bushee و همکارانش از دو زیر نمونه استفاده می کنند (شرکت های با مالکیت نهادی بالا در مقابل پائین) ودر می یابند که شرکت ها با مالکیت نهادی پائین ، هزینه مربوط به تحقیق و توسعه را دستکاری می کنند تا به اهداف درآمد کوتاه مدت خود برسند. او نتیجه گیری می کند که سرمایه گذاران نهادی با کاهش دادن صلاحدید مدیریت یک نقش نظارتی بازی می کنند. میترا و کردی شواهدی یافته اند که سهامداران نهادی توانائی مدیریت را برای فرصت طلبی و اخلال در فرایند گزارش مالی محدود می کنند. شرکت ها با مالکیت سهام نهادی زیاد، مصلحت حسابداری کمی را برای اداره و مدیریت بر حسابهای غیر نرمال نسبت به شرکت هائی با سطوح پائین مالکیت نهادی اعمال می کنند. سازگار با ایده فوق میترا و همکارانش پیشنهاد می کنند که سهامداران نهادی درگیر موضوعات شرکت هستند که شامل حسابداری مالی و فرایند گزارش می باشد که احتمالا ریسک ذاتی صورت های مالی غلط در در گزارش مالی را کاهش می دهد. در نتیجه این موقعیت ریسک پائین منجر به تلاش درگیرانه کم از سوی حسابرسان و حق بیمه ریسک پائین تر می گردد و بنابراین مبالغ حسابرسی باید در شرکت های کنترل شده نهادی کاهش یابد. سازگار با بحث بالا (نقش نظارت کننده سرمایه گذاران نهادی)میترا و همکارانش یک رابطه منفی را بین سهامداران نهادی و مبالغ حسابرسی یافته اند.

بهرحال مطالعات تجربی دیگر که نظارت نهادی را بررسی می کنند شواهد مخلوط شده یافته اند . برای مثال اسمیت هیچگونه تغییر معنی داری را را در عملکرد عملیاتی برای 51 شرکت مورد نظر CalPERS نیافته است که در طول دوره زمانی 1987 تا 1993 مطالعه شده اند. همچنین Wahal هیچگونه شواهدی از بهبود عملکرد دراز مدت برای شرکت های مورد نظر صندوق بازنشستگی نیافته است.

علاوه براین بحث های دیگر یک رابطه مثبت را بین مالکیت سهام نهادی و مبالغ حسابرسی مشاهده کرده اند. حسابرسان افراد بیرونی هستند که کیفیت و اطمینان اطلاعت ارائه شده به سهامداران توسط مدیران را بررسی می کنند. بنابراین تحقیقات قبلی نشان می دهند که حسابرسی کیفیت بالا به به کیفیت در آمد بالا تبدیل می شود. برای مثال Becker و همکارانش کیفیت حسابرسی شش شرکت مهم حسابرسی را اندازه گیری می کنند. نویسندگان در می یابند که مراجعه کنندگان به شرکت های حسابرسی که از جمله شش شرکت مهم حسابرسی نیستند (حسابرسی ضعیف ) مبالغ احتیاطی را گزارش می کنند که بطور میانگین 5/1 تا ½ در صد کل موجودی های بالاتر از مبالغ احتیاطی است که توسط مراجعه کنندگان به شش شرکت بزرگ حسابداری گزارش شده است. چون سرمایه گذاران نهادی اطلاعات با کیفیت بالا را درخواست می کنند آنها کیفیت بالای حسابرسی را تقاضا می نمایند. Kane و Velury یک رابطه مثبت را بین مالکیت نهادی و اندازه حسابرس (بعنوان یک مقیاس کیفیت حسابرسی ) می یابند و پیشنهاد می کنند که سرمایه گذاران نهادی یک تاثیر مثبت بر خدمات حسابرسی دارند. نویسندگان بحث می کنند که چون اطلاعات در آمدها برای ارزش گذاری تجاری مهم است سرمایه گذاران نهادی اطلاعات کیفیت بالا را درخواست می کنند. در نتیجه موقعیکه سرمایه گذاران نهادی حق رای بزرگی را حفظ می کنند آنها وسیله ای برای تشویق موفقیت آمیز مدیریت برای ارائه اطمینان خاطر دارند که اطلاعات مالی از کیفیت بالئی برخوردار می باشد یعنی در اثر حسابرسی با کیفیت بالا. سرانجام میترا و همکارانش پیشنهاد می کنند که شرکت ها ممکن است تمایل داشته باشند خدمات حسابرسی کیفیت بالا را بخرند تا درک مثبتی راجع به کیفیت گزارش مالی ارائه کنند تا سرمایه گذاری نهادی را جذب نمایند که بنابراین باید مبالغ حسابرسی را افزایش دهد. بدنبال این بحث ها ما فرضیه زیر را عنوان می کنیم:

فرضیه 3 :مبالغ حسابرسی رابطه مثبت با مالکیت نهادی دارند.
4- طرح تحقیق

ما از مدل رگرسیون زیر برای تست فرضیه خود استفاده می کنیم:

در اینجا LOGFEE در واقع لگاریتم طبیعی مبالغ حسابرسی (به kE) تعریف شده است. همه متغیرها در جدول 1 تعریف شده اند. متغیر تست برای فرضیه 1 در واقع %FAM است و کنترل خانواده شرکت را نشان می دهد. که در واقع درصد سهام تحت تملک افراد معین یا خانواده ها با بیش از 5 در صد می باشد. بنابراین ضریب در(B1) %FAM تخفیف یا حق بیمه مبلغ حسابرسی در مورد مالکیت خانواده می باشد. چونکه فرضیه 1 یک رابطه منفی را بین مبالغ حسابرسی مالکیت خانواده عنوان می کند ما انتظار داریم که B1 منفی باشد.

به صورت مشابه متغیر تست برای ا2 در واقع %GOUV است و کنترل شرکت توسط دولت رانشان می دهد که توسط درصد سهام های تحت تملک دولت یا خانواده ها به میزان بیش از 5 در صد مشخص می شود. بنابراین ضریب در %GOUV(B2) تخفیف یا حق بیمه مبلغ حسابرسی در مورد مالکیت را شامل میشود. چونکه فرضیه 2 یک رابطه منفی بین مبالغ حسابرسی و مالکیت دولت را نشان می دهد ما انتظار داریم که (B2) منفی باشد. سرانجام متغیر تست برای فرضیه 3 در واقع %INST است و کنترل شرکت توسط سرمایه گذاران نهادی را نشان می دهد که نشان دهنده آن در صد سهام های تحت تملک سرمایه گذاران نهادی با بیش از 5 در صد می باشد. بنابراین ضریب در(B3) %INST حق بیمه مبلغ حسابرسی و مالکیت نهادی را شامل می گردد . چونکه فرضیه 3 یک رابطه مثبت را بین مبالغ حسابرسی و مالکیت نهادی نشان می دهد ما انتظار داریم B3 مثبت باشد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

تقویت کننده ی شبه تفاضلی کلاس-AB برمبنای اینورتر CMOS برای کاربردهای HF
فايل پيوست

 Abstract This paper presents a CMOS inverter-based c1ass-AB pseudo differential amplifier for HF applications using new sim pIe rail-to-rail CMFB circuit. The proposed circuit em ploys two CMOS inverters and the ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روش جاروب رو به عقب، برای حل پخش بار در شبکه های توزیع
فايل پيوست

Abstract A methodology for the analysis of radial or weakly meshed distribution systems supplying voltage dependent loads is here developed. The solution process is iterative and, at each step, loads are ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

بازسازی سه بعدی و تشخیص چهره با استفاده از ICA مبتنی بر هسته و شبکه های عصبی
فايل پيوست

Abstract Kernel-based nonlinear characteristic extraction and classification algorithms are popular new research directions in machine learning. In this paper, we propose an improved photometric stereo scheme based on improved kernel-independent component ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

جمع کننده کامل 1 بیتی زیر آستانه ای در فناوری تراشه هاى نیمه هادى اکسید فلزى تکمیلى65 نانومتری
فايل پيوست

 Abstract In this paper a new full adder (FA) circuit optimized for ultra low power operation is proposed. The circuit is based on modified XOR gates operated in the subthreshold region ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

اصول حسابداری مالیات بر ارزش افزوده :مفاهیم و موضوعات
فايل پيوست

Abstract The Value Added Tax Accounting (VATA) is one of those newly emerged concepts, which were emphasized much in the context of VISION 2020 by the industry, business, profession, academic, administration, ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 3000 تومان

تئوری محدودیت ها؛ ارزیابی مقایسه ای
فايل پيوست

Abstract The worldwide economic reorganisation of the last decade has regularly been accompanied by appeals to concepts of lean manufacturing and flexible systems. These generally imply a scaling of productive and ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روابط میان رقابت، واگذاری، تغییر سیستم های مدیریت حسابداری و عملکرد: یک مدل مسیر
فايل پيوست

Abstract This paper is concerned with an empirical investigation into the relations among competition, delegation, management accounting and control systems (MACS) change and organizational performance. It follows a standard contingency type ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

تاثیر فناوری اطلاعات بر روی بازدهی شرکت حسابداری
فايل پيوست

 Abstract In recent years, information technology (IT) has played a critical role in the services provided by the public accounting industry. However, no empirical research has evaluated the impact of IT ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

روند همگرایی هیئت استاندارهای حسابداری بین المللی و هیئت استاندارهای حسابداری مالی و نیاز به آموزش حسابداری مبتنی بر مفهوم
فايل پيوست

 Abstract The increasing globalization of the U.S. economy drives interest in international accounting standards. In this respect, the convergence process between the International Accounting Standards Board (IASB) and the Financial Accounting ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 4000 تومان

تاثیر مرحله چرخه عمر سازمانی بر استفاده از هزینه یابی مبتبی بر فعالیت
فايل پيوست

Abstract This paper investigates if the use of an activity-based cost-accounting system differs among firms in different organizational life cycle stages. We apply the Miller and Friesen [Miller, D., Friesen, P.H., ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

فایل اکسل جامع طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله)
فايل پيوست

تک فایل اکسل طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله) دیوار حائل یا سازه نگهبان بنایی است که به منظور تحمل بارهای جانبی ناشی از خاکریز پشت دیوار، سازه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون تجهیزات افقی، قائم و پیت (Air Separation Units, Heat Exchangers, Drums, Pits...)
فايل پيوست

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات: Air Separation Units, Heat Exchangers, Horizontal & Vertical Drums, Pits پالایشگاه ها و مجتمعهای پتروشیمی مجموعه هایی متشکل از تجهیزات گوناگون صنعتی هستند؛ تجهیزاتی ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون های تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil-Water Skid
فايل پيوست

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil / Water Skid در ساخت یک مجتمع پتروشیمی تجهیزات متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

دستورالعمل جامع آشنایی با اصول طراحی سکوهای ثابت فلزی دریایی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 25000 تومان

دستورالعمل کاربردی و گام به گام طراحی سازه های باز بتنی (پایپ رک ها) و فونداسیون
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 15000 تومان

دستورالعمل طراحی سازه های فولادی به روش DIRECT ANALYSIS METHOD بر اساس آئین نامه AISC با استفاده از نرم افزارهای SAP و ETABS
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل طراحی فونداسیون های تجهیزات ارتعاشی (چرخشی، رفت و برگشتی)ـفارسی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل طراحی فونداسیون های تجهیزات ارتعاشی (چرخشی، رفت و برگشتی)ـانگلیسی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل نحوه طراحی وصله ستون با استفاده از ورق جان و بال، بهمراه یک مثال جامع طراحی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل نحوه استفاده از اطلاعات گزارشهای مکانیک خاک جهت پروژه های واقع در خشکی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 2500 تومان

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
ایمیل:
support.datasara[AT]gmail[دات]com

Copyright © 2018