مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

استفاده از مبدلهای لوله جهت بازیافت انرژی گرمایی اتلافی در پالایشگاه گازی‎

استفاده از مبدلهای لوله جهت بازیافت انرژی گرمایی اتلافی در پالایشگاه گازی‎

انرژی اتلافی معمولا به صورت حرارت در اغلب صنایع و واحدهای عملیاتی وجود دارد. در بسیاری از این موارد، روشهایی برای بازیافت این اتلافات به صورتی که بتوان برای کاهش نیاز به خرید انرژی از آن استفاده کرد، پیشنهاد شده است.

مصرف زیاد انرژی ضمن بالا بردن هزینه ها، باعث آلودگی محیط زیست هم می شود. در کار حاضر کوره های موجود در فازهای 9و 10 پارس جنوبی مورد بررسی قرار گرفته شده و به این منظور طراحی یک مبدل حرارتی لوله گرمایی و همچنین امکان سنجی استفاده از آن بررسی گردیده و جهت تایید صحت مراحل طراحی، نتایج بدست آمده از تحقیق حاضر با نتایج حاصل از مبدل حرارتی ساخته شده در اندازه کوچک که قبلا توسط محققان طراحی و ساخته شده، مقایسه گردیده است. پس از تایید درستی محاسبات طراح ی، محاسبات لازم جهت طراحی یک مبدل حرارتی با اندازه مورد نیاز در این پالایشگاه انجام گرفته است. همچنین میزان ذخیره انرژی در این پالایشگاه بواسطه استفاده از مبدل حرارتی طراحی شده با استفاده از یک روش اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته و بر آوردی از میزان هزینه صرفه جویی شده در مصرف انرژی با استفاده از مبدلهای لوله گرمایی انجام گرفته است.

( جهت مطالعه متن کامل این قسمت فایل پیوست را دانلود نمایید. )


مشخصات

مشخصات

تهیه و گردآوری: صابر بلاغی اینالو، بابک پولادی برج تعداد صفحات: 13 درج در دیتاسرا: ۱۳۹۴/۸/۲۷ منبع: دیتاسرا

خرید محصول

خرید محصول

عنوان: استفاده از مبدلهای لوله جهت بازیافت انرژی گرمایی اتلافی در پالایشگاه گازی‎ حجم: 181.76 کیلوبایت فرمت فایل: pdf قیمت: 1500 تومان رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد.

گروه نرم افزاری دیتاسرا www.datasara.com

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2018