مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

کشور چین از یک قرن گذشته تا به امروز (+عکس)

اغلب مردم وقتی به سفر می‌روند، افکارشان بیش از هر چیز دیگر معطوف جابجایی در مکان مثل قدم زدن در یک پارک یا گشت و گذار در اماکن گردشگری است. ولی در این مطلب ما شما را به سفری در زمان دعوت می‌کنیم. این دفعه در قالب تصاویری سیاه و سفید، پیشرفت و شکوفایی یک کشور را در طول صدسال به تماشا خواهیم نشست.

چین از جمله کشورهایی است که می‌توان در باب تاریخ درخشان و فرهنگ غنی‌اش، داستان‌ها گفت. وقتی نام چین را می‌شنویم، شاید در همان وهله‌ی اول دیواری سنگی را به خاطر آوریم که برای قرن‌ها از تمامیت ارضی یک کشور حفاظت کرده است، هنرهای رزمی که در سطح جهانی شناخته شده و محبوب‌ هستند، طب چینی و دستاوردهای ارزشمندش و البته رمان همه‌چیزخواری این مردمان که شما را به حیرت می‌اندازد.مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


اما رمان این روزهای این کشور پرجمعیت، از جنس دیگری است. چین به لطف اراده‌ی خستگی‌ناپذیر مردمان سخت‌کوش خود، حالا به اقتصادی شناخته شده و مورد توجه تبدیل شده است. به طوری که می‌توان گفت گاه نبض اقتصاد جهان را در اختیار خود دارد. انبوه کالاهای چینی در کیفیت‌های مختلف و قیمت‌های مناسب روانه‌ی کشورهای دور و نزدیک است. ولی این بار ما با روایتی متفاوت از این کشور به سراغ شما آمده‌ایم.مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


در تصاویری که در ادامه به مرورشان خواهیم پرداخت، شما می‌توانید تغییر و تحولات رخ داده در کشور باستانی چین را در طول صد پارسال مشاهده کنید. مناظر قدیمی که امروزه به شکلی متفاوت جلوه‌گری می‌کنند. ساختمان‌هایی که یا بی تغییر باقی‌مانده یا با جوّ زمانه همراه شده و جامه‌ای نو به تن کرده‌اند.مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


این تصاویر قدیمی از کتب یا سایت‌های مختلف گردآوری شده است، پس از آن "دهیرا ونکاترامان" (Dheera Venkatraman) هنرمند، عکاس، طراح، فعال حوزه‌ی آی تی و البته ماجراجوی عاشق گشت و گذار، دیگر بار آن ها را از زاویه و چشم‌اندازی شبیه از چین امروزی به ثبت رسانده است. او به تمام جزئیات موجود توجه کرده و تلاش کرده رابطه‌ای نزدیک بین این تصاویر قدیمی و نسخه‌ی جدیدتر آن ها برقرار کند.مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


با نگاهی به این تصاویر می‌توان تغییراتی را که انسان در این برهه از زمان به وجود آورده است به خوبی درک کرد. این تصاویر قدرت انسان را در تغییر محیط پیرامونش به خوبی به بیننده نشان می‌دهند.

شهرهایی ابتدایی که حالا و بعد از گذشت یک قرن به واسطه‌ی رشد اقتصادی قابل توجه چین، پوست انداخته‌اند، رنگ عوض کرده و به صورت متجدد و امروزی‌تر درآمده‌اند. هم چنین می‌توان به نقش با ارزش فناوری‌هایی پی برد که امروزه به یاری بشر آمده‌اند تا سرعت این رشد و توسعه را تا حد ممکن ارتقا دهد.مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


اما با این حال و در طول این سال‌ها هنوز هم رودخانه‌ها در همان بستر همیشگی خود در جریانند و کوه‌ها نیز همچنان از دوردست‌ها نظاره‌گر ما هستند. حقیقتی که به انسان فانی یادآوری می‌کند که همچنان در مقابل اراده‌ی مادر طبیعت، بی‌دفاع و تسلیم است.

گوئِی‌یانگ (Guiyang)...........(۱۹۲۰-۲۰۱۶)مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


طی قرون ۱۹ و ۲۰، مسیونرهای اروپایی این شهر را بعنوان مرکز فعالیت خود انتخاب کرده و از اینجا تبلیغ دین مسیحیت را آغاز کردند.

گوانگ‌ژو (Guangzhou)......(۱۹۷۰-۲۰۱۶)مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


شهری بزرگ، بندری و صنعتی که در کشور چین واقع شده است. تخمین زده می‌شود که در حدود چهل میلیون سکنه در این شهر و مناطق حومه‌ای آن زندگی می‌کنند. در طول این سال‌ها، آسمان‌خراش‌ها این گوشه و آن گوشه جان گرفته و خط افق شهر را دستخوش تغییر و دگرگونی کرده‌اند.

لَن‌جو (Lanzhou).......(۱۹۳۰-۲۰۱۶)مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


یکی از شهرهای مهمی که در مسیر راه ابریشم قرار گرفته بود. روزگاری این شهر در میان دیوارها مخفی بود، ولی در طول سال های بعد رفته رفته از زیر این حجاب بیرون آمد. با مشاهده‌ی تصویر فوق، درمی‌یابید که تقریبا همه چیز در طول این سال‌ها تغییر کرده است. همه چیز به جز کوهستان‌هایی که آن دوردست‌ها خودنمایی می‌کنند و رودخانه‌ی زرد که در قسمت دیگر شهر به جریان خود ادامه داده است. باز هم مثالی آشکار از قدرت‌نمایی تمام و کمال طبیعت در مقابل خواست انسان.مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


این روزها این پل هم مسافران دیگری دارد. پلی که صدسال پیش شاهد آمد و شد کاروان‌های شتر بود.

مسیر "نَنجینگ" (Nanjing) در شانگهای..........(۲۰۱۶-۱۹۴۰)مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


این خیابان یکی از مقاصد گردشگری معروف این منطقه است. ولی آیا رهگذران امروزی می‌دانند که صدسال قبل می‌شد با استفاده از تراموا این مسیر را طی کرد؟

ووهان (Wuhan).......(۱۹۳۱-۲۰۱۶)مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


در سال ۱۹۳۱، طغیان آب "ووهان" را در برگرفت. این روزها این منطقه به قلب تجاری شهر تبدیل شده و در میان انبوهی از مراکز خرید قرار گرفته است.

گوانگ‌ژو (Guangzhou)......(۱۹۸۰-۲۰۱۶)مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


چین بعنوان سرزمین دوچرخه‌ها نیز شناخته می‌شود. وسیله‌ی نقلیه‌ای که هنوز هم این روزها محبوبیت خود را نگهداری کرده است. ولی در سال‌های اخیر، ارسال کالاهای خریداری شده به صورت آنلاین هم به کارکردهای این وسیله اضافه شده است.

چنگ‌دو (Chengdou)...........(۱۹۹۴-۲۰۱۶)مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


چنگ‌دو، مرکز و بزرگ‌ترین شهر "استان سی‌چوان" چین است. این شهر در طول سال های اخیر شاهد قیمت رشد قابل ملاحظه ای در زمینه‌ی مدرنیته بوده است. این همان ویژگی اصلی است که در قالب تصاویر فوق خوب به خوبی قابل مشاهده است.

یی‌بین (yibin)...............(۱۹۴۰-۲۰۱۶)مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


این شهر بیش از هر چیز دیگر بعنوان نخستین شهری شناخته می‌شود که در کنار رودخانه‌ی "یانگ تسه" بنیان نهاده شد.

هان‌جو (Hangzhou)..................(۱۹۰۰-۲۰۱۶)مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


این شهر با چشم‌اندازی زیبا و البته طعم خوش چایش به شهرت رسیده است. هرچند این روزها این شهر نیز شاهد تغییر و تحولات بسیاری بوده است، ولی هنوز هم طبیعت تمام قد در برابر خواست‌های نابجای بشر ایستاده و چشم‌انداز این ناحیه را در کنترل خود دارد.

شیِن (Xian)................(۱۹۴۹-۲۰۱۶)مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


برج ساعت شهر، اندکی بعد از تأسیس جمهوری خلق در سال ۱۹۴۹. از آن روز تاکنون، این شهر روزهای رنگارنگی را پشت سر نهاده و حالا این محل یکی از شلوغ‌ترین و پر رفت و آمدترین قسمت‌های آن است.

هءۀ

شهر شیِن در گذشته یکی از توقف‌گاه‌های مسیر جاده‌ی ابریشم بود، مسیری که در آخر به استانبول ختم می‌شد. دیواری که روزی گرداگرد این شهر کهن را فراگرفته بود، خوشبختانه هنوز هم سرپاست و البته با تأثیر از شرایط این روزهای این شهر مدرن، حال و هوایی دیگر پیدا کرده است.

ووهان (Wuhan).......(۱۹۲۷-۲۰۱۶)مقایسه چین یک قرن پیش با چین امروز (+عکس)


برخی از ساختمان‌های سابق هنوز هم این گوشه و آن گوشه قابل مشاهده‌ هستند. ولی در عین حال دیگر از آن جلال و جبروت سابق خبری نیست. چراکه روزگار قدرت‌نمایی آن ها به سر رسیده و حالا این آسمان‌خراش‌ها هستند که بر کل شهر احاطه دارند.

نظر شما راجع به این تصاویر چیست؟ تصاویری که تلاقی دنیای حال و گذشته‌ی این کشور هستند. نمایی از روزگاران گذشته و زندگی سنتی مردمان آن دوران که در مقام مقایسه با تصاویر جدید و امروزی، تغییر و مدرنیزه شدن زندگی ساکنان این کشور پهناور را به خوبی نشان می‌دهند. در آخر در پس هر آینده‌ی درخشانی، گذشته‌ای پربار هم ایستاده که شاید آنقدرها پر زرق و برق و با شکوه نباشد ولی در نهایت مسیری رو به آینده‌ی روشن است.
زندگینامه پیترو فررو؛ ابداع کننده ی شکلات نوتلا

پادکست زندگینامه پیترو فررو ابداع کننده ی شکلات نوتلابیوگرافی پیترو فررو (زندگینامه بزرگان)پزشکان و متخصصان تغذیه همواره صبحانه را به عنوان مهم ترین وعده ی غذایی می شناسند. به همین دلیل اغلب پدر و مادرها از این که فرزندانشان تمایلی به خوردن صبحانه ندارند گلایه دارند و ابراز نگرانی می کنند. برخی دیگر هم وقتی برای خوردن صبحانه، خرید نان تازه، ... [ ادامه مطلب ]

دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)

دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفتگانه‌ی جدید جهان است که تاریخ ساخت آن به قرن هفتم پیش از میلاد باز می‌گردد. این دیوار به منظور محافظت از کشور و امپراتوری در برابر حملات دشمن ساخته شده است. برای آشنایی بیشتر با دیوار بزرگ چین، با دیتاسرا همراه باشید. دیوارهای اولیه کشور چین سابقه‌ای طولانی در ساخت دیوارهای دفاعی دارد. از حدود ... [ ادامه مطلب ]

معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)

این دفعه سری به ایتالیا خواهیم زد تا یک استادیوم دیگر از این کشور را که شاید به گونه‌ای نماد شهر میلان هم باشد به شما معرفی کنیم. استادیوم سن سیرو در شهر میلان خانه‌ی دو تیم همشهری میلان و اینتر است. با ما همراه باشید. فینال لیگ قهرمانان اروپا، شب گذشته در ورزشگاه سن سیرو بین دو تیم رئال مادرید ... [ ادامه مطلب ]

شهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)

سریال True Detective (کارآگاه واقعی) که از شبکه‌ی HBO آمریکا پخش شد، با واکنش خیلی مثبت بینندگان مواجه شد و طرفداران زیادی پیدا کرد. «نیک پیزولاتو» نویسنده‌ی فیلم نامه، در فصل دوم سریال، با الهام از شهر «ورنون» کالیفرنیا اتفاقات شهر خیالی «وینسی» را خلق کرد و حتی برخی از سکانس‌های سریال در این شهر فیلمبرداری شد. با دیتاسرا همراه ... [ ادامه مطلب ]

راهنمای کامل سفر به جزایر زیبای جیلی در کشور اندونزی (+عکس)

هر چند جزایر جیلی در اندونزی به اندازه‌ی جزایر بالی معروف نیستند، ولی جاذبه‌های قابل ملاحظه ای دارند. در آب‌های پیرامون این جزایر می‌توانید ورزش‌های آبی و انواع مختلف غواصی را تجربه کنید ضمن این که از فضای آرامش‌بخش داخل جزیره هم بهره مند شوید. در ادامه با دیتاسرا همراه باشید. جزایر زیبای جیلی در امتداد خلیج لومبوک اندونزی قرار داد. ... [ ادامه مطلب ]

جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به دلیل یک طالع بینی! (+عکس)

از میانمار چه می‌دانید؟ حتماً چیزهایی در اخبار شنیده‌اید. ولی هیچ تلاش کرده‌اید نزدیک‌تر بیایید و از چند و چون اوضاع آن با خبر شوید؟ با دیتاسرا همراه باشید تا شما را به پایتخت میانمار ببریم و کمی در آن گردش کنیم. اگر دولت ما یک مرتبه تصمیم می‌گرفت پایتخت را از تهران به شهر دیگری همانند دامغان تغییر دهد، مردم ... [ ادامه مطلب ]

متفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا به حال دیده اید (+عکس)

می‌آیید سر خیابان می‌ایستید و منتظر تاکسی‌های زرد رنگ معمولی و هر روزه می‌مانید. لابد فکر می‌کنید این عادی‌ترین جزء زندگی هر روزه است، ولی اشتباه می‌کنید. با دیتاسرا همراه باشید تا وسایل نقلیه‌ی مورد استفاده در سر تاسر دنیا شگفت زده‌تان کند. اگر فکر کرده‌اید که تاکسی سوار شدن باید مسئله‌ی کاملا عادی است، کاملا در اشتباهید. در سرتاسر دنیا ... [ ادامه مطلب ]

بیشترین آمار دوقلوها در کدام شهرهای جهان است ؟ (+عکس)

دوقلوها برای بیشتر افراد جالب هستند. این‌که دو نفر را مشابه هم و در کنار هم ببینیم جالب‌توجه است. دوقلو بودن نیز تجربه‌ای جذاب است و دوقلو‌ها موقعیت‌هایی را تجربه می‌کنند که افراد دیگر کمتر قادر به تجربه‌ی آن‌ها هستند. ولی جالب است بدانید شهر‌هایی در دنیا وجود دارند که تعداد دوقلو‌ها بیش‌ازحد معمولی است. در ادامه با دیتاسرا همراه ... [ ادامه مطلب ]

شهرهای میزبان یورو 2016 فرانسه (+عکس)

یورو 2016، پانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های اروپا از ۲۱ خرداد سال جاری در فرانسه برگزار می‌شود. ده شهر و ورزشگاه زیبای فرانسه میزبانی این رقابت‌‌ها را بر عهده دارند. در مطلب با شهر لیل و ورزشگاه پیر مائوروی آشنا می‌شویم. با دیتاسرا همراه باشید. لیل با قرار گرفتن در مرز بلژیک، شهری با ریشه‌های قوی فلامانی است. هیچ شهر دیگری ... [ ادامه مطلب ]

نقاشی های زیبا و کودکانه بر روی دیوار های تایوان (+عکس)

فرض کنید صبح یک روز عادی که آماده می‌شوید تا از خانه بیرون بروید، مشاهده می‌کنید که روی تمام دیوارهای شهر نقاشی شده است. این ماجرایی است که در یکی از روستاهای تایوان توسط سه خواهر خوش‌ذوق اتفاق افتاده و با استقبال گسترده‌ای مواجه شده است. در ادامه با دیتاسرا همراه باشید. سه خواهر تایوانی، زندگی جدید خود را در روستای ... [ ادامه مطلب ]

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبندهای افقی (JIS Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Horizontal Bracing (JIS) Standard Drawing - Sample 2 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل 10 تیپ متفاوت اتصال بادبندهای افقی: 3 تیپ جهت اتصال نبشی دوبل، 4 ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبندهای افقی (DIN Profiles) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Horizontal Bracing (DIN) Standard Drawing - Sample 1 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 7 تیپ متفاوت اتصال بادبندهای افقی: 3 تیپ جهت اتصال نبشی دوبل، و 4 تیپ ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات نرده محافظ
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Handrail Details Standard Drawing فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل نرده های محافظ، جزئیات اتصال نرده های محافظ به سازه های فولادی، جزئیات اتصال نرده های محافظ به ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال ساده (مفصلی) صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۵
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Simple Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 5 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (مفصلی) جهت پروفیلهای HEA280 & HEB300~HEB800 می باشد. امیدواریم دانش، تجربه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (JIS Profiles) - مجموعه ۴
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (JIS) Standard Drawing - Sample 4 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای H 150x150x7x10 ~ H 498x432x45x70 می ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۳
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 3 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای HEA180 ~ HEA360 و HEB180 ~ ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 2 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای HEB200 ~ HEB650 می باشد. امیدواریم دانش، تجربه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 1 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) در دو دسته بندی مجزا: ستونهای بادبندی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (JIS Profiles) - مجموعه ۶
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (JIS) Standard Drawing - Sample 6 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل تیپهای مختلف از اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای: L75x75x6~2L200*200*25 - C150x75x6.5x10~2C250x90x9x13 - H100x100x6x8~H300x305x15x15 ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (ناودانی DIN) - مجموعه ۵
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (DIN Channels) Standard Drawing - Sample 5 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل 6 تیپ متفاوت اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای ناودانی: 2UNP80~2UNP200 می باشد. امیدواریم ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2018