مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

معرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)

ساحل؛ میعادگاه عاشقان، مقصد گردشگران و محلی است که بیشتر مردم خاطرات خوشی را در کنار آن دارند ولی شاید شما کمتر ساحلی را دیده باشید که به جای شن از سنگ تشکیل شده باشد. با ما در دیتاسرا همراه باشید تا چند ساحل سنگی زیبا در جهان را به شما معرفی کنیم.

۱. ساحل چزل (Chesil)؛ انگلستانمعرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


این ساحل زیبای سنگی که ۲۹ کیلومتر طول دارد، در شهر دورست (Dorset) در جنوب انگلستان واقع شده که نام دیگر آن (shingle) است. اندازه سنگ‌های ساحل خیلی متفاوت است. در قسمت شمال‌ غربی آن می‌توانید سنگ‌هایی را در اندازه خیلی کوچک ببینید، این در حالی است که اندازه سنگ‌ها در قسمت جنوب شرقی به عظیمی یک دست مشت کرده می‌رسد.در ساحل چزل انواع متعددی از سنگ‌های چخماق، کوارتزیت،گرانیت و مگنتیت یافت می‌شوند.

۲. ساحل اِسکول هاوس (Schoolhouse)؛ آمریکامعرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


معرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


نام این ساحل که در ایالت ویسکانس قرار دارد از یک مدرسه چوبی قدیمی موجود در منطقه گرفته شده است. در تمام ساحل می‌توانید روی سنگ‌های جلا داده شده قدم بزنید. ارزش این سنگ‌ها آنقدر زیاد است که گردشگران برای سوغات و گروهی برای سودجویی به برداشت سنگ‌ها در ساحل اقدام می‌کردند. تا جایی که دولت محلی برای جلوگیری از نابود شدن ساحل، این کار را ممنوع اظهار کرد و جریمه سنگینی برای متخلفان در نظر گرفت.

۳. ساحل مابوآ (Mabua)؛ فیلیپینمعرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


اگر از استان سوریگائو (Surigao) حدوداً ۳۰ دقیقه رانندگی کنید، می‌توانید در شمال شرقی جزیره میندانائو (Mindanao) به ساحل سنگی مابوآ برسید. تمام این ساحل چند کیلومتری پوشیده از سنگ‌های ریز و درشتی است که قشنگی خاصی به آن بخشیده‌اند. در این ساحل سنگ‌هایی که به دریا نزدیکترند، کوچک‌تر و سنگ‌هایی که از ساحل دورترند، بزرگ‌تر هستند و اندازه بعضی از آن ها به عظیمی یک کف دست می‌رسد.

۴. ساحل بولدر (Valugan Boulder)؛ فلیپینمعرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


معرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


این ساحل سنگی در جزیره باسکو (Basco) در استان باتانز (Batanes) واقع شده است. تفاوت عمده بولدر با دیگر سواحل سنگی جهان این است که در این ساحل خبری از سنگ‌ریزه‌های کوچک نیست و به جای آن تخته‌سنگ‌های عظیم و عظیمی وجود دارند که جلوه‌ی متفاوتی را به این ساحل بخشیده‌اند. گفته می‌شود منشاء این سنگ‌ها، آتشفشانهای فعال کوه ایرایا (Iraya) بوده که در طول زمان در برخورد با امواج دریا این سنگ‌های آزرین خشن به تخته‌سنگ‌های صاف و دوست‌داشتنی امروزه تبدیل شده‌اند.

۵. ساحل وایت (White Pebble)؛ فیلیپینمعرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


معرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


نام این ساحل در فارسی (سنگ سفید) است و همان گونه که از نامش پیداست، سنگ‌های این ساحل سفیدرنگ هستند. ساحل وایت یکی دیگر از سواحل سنگی فیلیپین است که در منطقه (Bagolatao) در شهر (Minalabac) قرار دارد. این یکی از سواحل ناشناخته‌تر سنگی است که همین دلیل نیز باعث شده تا طبیعت آن بکر و دست‌نخورده باقی بماند.

۶. ساحل جاسپر (Jasper)؛ آمریکامعرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


معرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


ساحل جاسپر در ایالت مین (Maine) شهر ماکیاس پورت (Machiasport) واقع درشمال شرقی کشور آمریکا است. ۸۰۰ متر از طول ساحل انباشته شده از سنگ‌هایی است که در نزدیکی آب به کوچکی شن و در نقاط دورتر بزرگتر هستند. نام ساحل جاسپر به معنای یشم است ولی هیچ یشمی در ساحل وجود ندارد. اینها تنها یک نوع سنگ آتشفشانی به نام ریولیت هستند که رنگشان قرمز تیره است.

۷. ساحل بردلینگز فلت (Birdlings Flat)؛ نیوزیلندمعرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


معرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


این ساحل در جنوب شبه جزیره بنکز (Banks Peninsula) واقع درکانتربری (Canterbury) است. تعداد زیادی سنگ که برای سال‌های زیادی طی جریان‌های اقیانوسی شسته شده‌اند، در این ساحل آرام گرفته و نوع خاصی از ساحل سنگی را با سنگ‌های تخت و زیبا تشکیل داده‌اند.

۸. ساحل سنگی شهرنیس (Nice)؛ فرانسهمعرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


این ساحل که در امتداد خط ساحلی دریای مدیترانه قرار دارد، یکی از مراکز با اهمیت توریستی و از سواحل محبوب و همواره شلوغ در فرانسه است.

۹. ساحل (Black Pebble)، آمریکامعرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


این ساحل از سنگریزه‌های کوچک و سیاه پر شده است. در زمان جزر - هنگامی که دریا فروکش می‌کند- می‌توانید شقایق‌های دریایی و صدف‌های قشنگی را مشاهده کنید.

۱۰. ساحل رامسر؛ ایرانمعرفی سواحل زیبای سنگی جهان (+عکس)


این ساحل سنگی در شهر زیبای رامسر در استان مازندان و در خط ساحلی دریای خزر قرار دارد. ساحل رامسر پوشیده از سنگ‌های درشت و قشنگی است که جلوه‌ای متفاوت به آن بخشیده‌اند.
مطالب پیشنهادی
متأسفانه موردی یافت نشد.
ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مدیریت اثربخش
فايل پيوست
( ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ )
گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2015