مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶

عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)

در توکیو موزه‌های عجیب و غریبی وجود دارد که شاید شهرت چندانی نداشته باشند ولی بازدید از آنها خیلی هیجان‌انگیز است. چنانچه در مورد موزه‌های نا متداول و عجیب توکیو چیزی نمی‌دانید، همراه دیتاسرا بمانید و با ما به توکیو بیایید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


توکیو موزه‌های معروفی دارد، همانند موزه کلان‌شهری هنر یا متروپولیتن و موزه‌ ادو توکیو. ولی گذشته از این موزه‌های مشهور، چندین موزه در این شهر برپاست که در نگاه اول عجیب و غریب به‌ نظر می‌رسند و یقینا ارزش بازدید دارند. حالا که حسابی کنجکاو شدید، بیایید نگاهی به موزه‌های عجیب پایتخت ژاپن بیندازیم.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه ترفندهای هنری توکیو

موزه ترفندهای هنری توکیو مکانی جذاب و سرگرم‌کننده است که آثار هنری و نقاشی‌های سه‌بعدی جالبی را به نمایش گذاشته است. با گشتن در هزارتویی پر از تابلوهای سه‌بعدی، کوسه شما را شکار می‌کند، روح‌های ژاپنی جیغ شما را درمی‌آورد و در لیوان دراکولا گیر می‌افتید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


در موزه ترفندهای هنری توکیو تصویرهای سه‌بعدی و توهم‌های نوری در پنج محوطه همانند خانه‌ی نینجا و محوطه‌ی ادو به‌ نمایش درآمده‌اند. این محوطه‌های جالب می‌خواهند شما را به سفری در زمان ببرند. فراموش نکنید دوربین‌تان شارژ داشته باشد تا بتوانید حسابی عکاسی کنید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه تنباکو و نمک

مگر تنباکو و نمک با هم ارتباطی دارند؟ تنباکو و نمک دو محصولی هستند که فرهنگ و تاریخ صنعتی ژاپن را شکل داده‌اند.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


چاپ‌های چوبی اوکی‌یوئه، پیپ و انواع محصولات مربوط به دخانیات در این موزه به نمایش درآمده است.

موزه بادبادک

اگرچه در سال‌های اخیر بادبادک محبوبیت خود را تا حدی از دست داده ولی در گذشته یکی از سرگرمی‌های اصلی کودکان ژاپنی بوده و در فستیوال‌های سنتی نقش داشته اشت.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه بادبادک در طبقه‌ی پنجم رستوران مشهور تای‌می‌کن (Taimeiken) واقع شده است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


انواع شکل و اندازه‌ی بادبادک‌های ژاپنی و بادبادک‌های کشورهای دیگر را در این موزه می‌توان تماشا کرد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


یادتان باشد که می‌توانید بادبادک‌های دست‌ساز و نادر را به‌ عنوان سوغاتی بخرید.

موزه‌‌ شیتاماچی

برای این‌ که بتوانید مرکز شهر قدیم ژاپنی را ببینید،‌ از موزه شیتاماچی بازدید کنید. در این سفر نوستالژیک می‌شود زندگی روزمره‌ی ژاپنی‌ها را تصور کرد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


شیتاماچی، منطقه‌ای در توکیو بوده که شهروندان عادی در قرن‌های ۱۹ و ۲۰ در آن زندگی می‌کردند.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


می‌توان گفت همین منطقه بیشترین سهم را در شکل دادن فرهنگ مدرن ژاپن داشته است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه انگل‌شناسی مگورو

بازدید از این موزه را به زمان بعد از ناهار موکول کنید! در این موزه‌ی منحصر به‌ فرد ۳۰۰ الگو انگل به نمایش درآمده است. میان این نمونه‌ها یک کرم ۸.۸ متری وجود دارد که از بدن یک مرد ۴۰ ساله خارج شده است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


شاید تصور آن سخت باشد، ولی پیشنهاد می‌کنیم در سفر به توکیو این نمونه‌ها را با چشم خودتان ببینید، تجربه‌ی عجیبی خواهد بود.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


این موزه در منطقه‌ی مسکونی مگورو در توکیو قرار گرفته است.

موزه و سالن مشاهیر بیس‌بال

هر آن‌چه که بخواهید درباره‌ی گذشته و اکنونِ بیس‌بال در ژاپن بدانید، در این نمایشگاه پیدا خواهید کرد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


این‌جا بهشت علاقه‌مندان بیس‌بال است. محل این موزه در توکیو دُم یا ورزشگاه سرپوشیده توکیو قرار دارد و یکی از موزه‌‌های موردعلاقه‌ی مردم به‌ شمار می‌رود.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه دانشگاه میجی، قسمت جنایی

این موزه امکان تماشای سیر تاریخ جرم و مجازات را فراهم می‌کند. این نمایشگاه خوفناک نمایشی بر تاریخ سرکوب حقوق بشر است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


در این موزه وسایلی به نمایش درآمده که روش دستگیری مجرمان در ژاپن و نیز وسایل شکنجه و اعدام را نشان می‌دهند. از یک گیوتین فرانسوی هم می‌توانید دیدن کنید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


نمایشگاه اوریگامی اوچانومیزو

نمایشگاه آثار اوریگامی همان میزان که برای کودکان جذاب به‌ نظر می‌رسد، برای بزرگترها نیز دیدنی است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


این نمایشگاه شامل فروشگاه، گالری و کارگاه اوریگامی است. اوریگامی هنر ژاپنی تا کردن کاغذ و ساختن شکل‌های گوناگون است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


بازدیدکنندگان می‌توانند به تماشای رنگ‌آمیزی کاغذ ژاپنی بنشینند و سوغاتی‌های اوریگامی را خودشان بسازند.

موزه فاضلاب

اگر مجسمه‌ی بزرگ مردی را ببینید که روی دستشویی فرنگی در حال خواندن روزنامه است، فکر می‌کنید چه موزه‌ای باشد؟ موزه‌ی دستشویی پیشرفته‌ی ژاپنی است یا دستشویی تاریخی؟عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


این‌جا موزه‌ی فاضلاب است و همه‌ چیز را درمورد چرخه‌ی فاضلاب نشان می‌دهد. چنانچه از گشت‌وگذار در لوله‌ی فاضلاب لذت می‌برید، این موزه را از دست ندهید!

موزه پلیس کلان‌شهری

در موزه پلیس کلان‌شهری یا متروپولیتن توکیو می‌شود تاریخچه‌ی قانون ژاپن را تماشا کرد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه پلیس توکیو به‌ ویژه برای کودکان جذاب است زیرا می‌توانند لباس پلیس پوشیده یا سوار بر هلیکوپتر عکس یادگاری بگیرند. این موزه برای حدود یک سال تعطیل است، بنابراین برای سال آینده برنامه‌ریزی کنید.

موزه سامورایی

موزه‌ سامورایی انتخاب خوبی است تا از روح جنگندگی و رمز و راز سامورایی ژاپنی سر درآورید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


در این موزه لباس‌های تاریخی، کلاه‌خود، اسلحه، شمشیر و دیگر تجهیزات سامورایی‌ها به‌ نمایش درآمده است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


در موزه سامورایی توکیو فقط بازدیدکننده نباشید، لباس جنگ موردعلاقه‌تان را انتخاب کنید، به جنگجوها حمله کنید و عکس یادگاری سوغات ببرید.

موزه خوشنویسی ژاپنی

یک مجموعه‌ی تماشایی از ۱۶ هزار آثار هنری با ارزش تاریخی خوشنویسی ژاپنی و چینی در این موزه نمایش داده می‌شود. هر کسی که از تماشای تاریخچه‌ی خط ژاپنی و چینی لذت ببرد، از بازدید این نمایشگاه پشیمان نخواهد شد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


گذشته از این موزه‌های کمی عجیب و غریب، آیا تاکنون به توکیو سفر کرده‌اید؟ کدام قسمت سفر برای شما جالب‌تر بوده است؟ تجربه‌ی سفر به ژاپن را با خوانندگان دیتاسرا درمیان بگذارید.
مطالب پیشنهادی

این جاده منحصر به فرد، شهر کپنهاگ، پایتخت دانمارک را به شهر مالمو سوئیس متصل می کند. اورسوند، توسط جورج ک. اس. مهندس دانمارکی طراحی شده است و در 1 جولای سال 2000 میلادی افتتاح شد. این جاده از یک پل به مسافت 8 کیلومتر (تا جزیره ای ساختگی بر روی آب) و در ادامه تونلی به طول 4 کیلومتر در زیر زمین ساخته شده است.
[ ادامه مطلب ]

گکو، نوعی مارمولک است که در ماداگاسکار زندگی میکند و به لطف پوست بدنش میتواند بر روی تنه درختان خود را استتار کند.

[ ادامه مطلب ]

انگکور شهری در شمال غربی کامبوج که بعنوان پایتخت امپراطوری کهن خِمِر ساخته شد. انگکور وات زیباترین معبد شهر تخریب شده انگکور است و مساحتی در حدود ۲٫۵ کیلومتر مربّع را در بر می گیرد.
[ ادامه مطلب ]

هزاران موجود عجیب دریایی در ساحل کالیفرنیا به گِل نشستند و باعث حیرت گردشگران منطقه و دانشمندان شدند.
[ ادامه مطلب ]

در این تصاویر نگاهی داریم به امکانات هتل ۷ ستاره مجلل جمیرا در برج العرب شهر دوبی. آیپدهایی با بدنه طلا، ۱۷ نوع بالش و تخت های گردان از امکانات ارایه شده در این هتل رویایی است.

[ ادامه مطلب ]

همیشه اعماق اقیانوس ها برای انسان رمزآلود و شگفت انگیز بوده است. در ادامه نگاهی به دستاوردهای شگفت انگیز غواصان ماجراجو می اندازیم که از دل دریا بیرون کشیده شده اند.
[ ادامه مطلب ]

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

گزیده ها
گزیده های پر بیننده ترین اخبار روز و هفته
گزیده های وبگردی و اخبار جذاب
گزیده های وبگردی و اخبار جذاب
گزیده های پر بیننده ترین اخبار روز و هفته
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2015