مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)

در توکیو موزه‌های عجیب و غریبی وجود دارد که شاید شهرت چندانی نداشته باشند ولی بازدید از آنها خیلی هیجان‌انگیز است. چنانچه در مورد موزه‌های نا متداول و عجیب توکیو چیزی نمی‌دانید، همراه دیتاسرا بمانید و با ما به توکیو بیایید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


توکیو موزه‌های معروفی دارد، همانند موزه کلان‌شهری هنر یا متروپولیتن و موزه‌ ادو توکیو. ولی گذشته از این موزه‌های مشهور، چندین موزه در این شهر برپاست که در نگاه اول عجیب و غریب به‌ نظر می‌رسند و یقینا ارزش بازدید دارند. حالا که حسابی کنجکاو شدید، بیایید نگاهی به موزه‌های عجیب پایتخت ژاپن بیندازیم.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه ترفندهای هنری توکیو

موزه ترفندهای هنری توکیو مکانی جذاب و سرگرم‌کننده است که آثار هنری و نقاشی‌های سه‌بعدی جالبی را به نمایش گذاشته است. با گشتن در هزارتویی پر از تابلوهای سه‌بعدی، کوسه شما را شکار می‌کند، روح‌های ژاپنی جیغ شما را درمی‌آورد و در لیوان دراکولا گیر می‌افتید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


در موزه ترفندهای هنری توکیو تصویرهای سه‌بعدی و توهم‌های نوری در پنج محوطه همانند خانه‌ی نینجا و محوطه‌ی ادو به‌ نمایش درآمده‌اند. این محوطه‌های جالب می‌خواهند شما را به سفری در زمان ببرند. فراموش نکنید دوربین‌تان شارژ داشته باشد تا بتوانید حسابی عکاسی کنید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه تنباکو و نمک

مگر تنباکو و نمک با هم ارتباطی دارند؟ تنباکو و نمک دو محصولی هستند که فرهنگ و تاریخ صنعتی ژاپن را شکل داده‌اند.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


چاپ‌های چوبی اوکی‌یوئه، پیپ و انواع محصولات مربوط به دخانیات در این موزه به نمایش درآمده است.

موزه بادبادک

اگرچه در سال‌های اخیر بادبادک محبوبیت خود را تا حدی از دست داده ولی در گذشته یکی از سرگرمی‌های اصلی کودکان ژاپنی بوده و در فستیوال‌های سنتی نقش داشته اشت.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه بادبادک در طبقه‌ی پنجم رستوران مشهور تای‌می‌کن (Taimeiken) واقع شده است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


انواع شکل و اندازه‌ی بادبادک‌های ژاپنی و بادبادک‌های کشورهای دیگر را در این موزه می‌توان تماشا کرد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


یادتان باشد که می‌توانید بادبادک‌های دست‌ساز و نادر را به‌ عنوان سوغاتی بخرید.

موزه‌‌ شیتاماچی

برای این‌ که بتوانید مرکز شهر قدیم ژاپنی را ببینید،‌ از موزه شیتاماچی بازدید کنید. در این سفر نوستالژیک می‌شود زندگی روزمره‌ی ژاپنی‌ها را تصور کرد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


شیتاماچی، منطقه‌ای در توکیو بوده که شهروندان عادی در قرن‌های ۱۹ و ۲۰ در آن زندگی می‌کردند.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


می‌توان گفت همین منطقه بیشترین سهم را در شکل دادن فرهنگ مدرن ژاپن داشته است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه انگل‌شناسی مگورو

بازدید از این موزه را به زمان بعد از ناهار موکول کنید! در این موزه‌ی منحصر به‌ فرد ۳۰۰ الگو انگل به نمایش درآمده است. میان این نمونه‌ها یک کرم ۸.۸ متری وجود دارد که از بدن یک مرد ۴۰ ساله خارج شده است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


شاید تصور آن سخت باشد، ولی پیشنهاد می‌کنیم در سفر به توکیو این نمونه‌ها را با چشم خودتان ببینید، تجربه‌ی عجیبی خواهد بود.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


این موزه در منطقه‌ی مسکونی مگورو در توکیو قرار گرفته است.

موزه و سالن مشاهیر بیس‌بال

هر آن‌چه که بخواهید درباره‌ی گذشته و اکنونِ بیس‌بال در ژاپن بدانید، در این نمایشگاه پیدا خواهید کرد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


این‌جا بهشت علاقه‌مندان بیس‌بال است. محل این موزه در توکیو دُم یا ورزشگاه سرپوشیده توکیو قرار دارد و یکی از موزه‌‌های موردعلاقه‌ی مردم به‌ شمار می‌رود.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه دانشگاه میجی، قسمت جنایی

این موزه امکان تماشای سیر تاریخ جرم و مجازات را فراهم می‌کند. این نمایشگاه خوفناک نمایشی بر تاریخ سرکوب حقوق بشر است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


در این موزه وسایلی به نمایش درآمده که روش دستگیری مجرمان در ژاپن و نیز وسایل شکنجه و اعدام را نشان می‌دهند. از یک گیوتین فرانسوی هم می‌توانید دیدن کنید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


نمایشگاه اوریگامی اوچانومیزو

نمایشگاه آثار اوریگامی همان میزان که برای کودکان جذاب به‌ نظر می‌رسد، برای بزرگترها نیز دیدنی است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


این نمایشگاه شامل فروشگاه، گالری و کارگاه اوریگامی است. اوریگامی هنر ژاپنی تا کردن کاغذ و ساختن شکل‌های گوناگون است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


بازدیدکنندگان می‌توانند به تماشای رنگ‌آمیزی کاغذ ژاپنی بنشینند و سوغاتی‌های اوریگامی را خودشان بسازند.

موزه فاضلاب

اگر مجسمه‌ی بزرگ مردی را ببینید که روی دستشویی فرنگی در حال خواندن روزنامه است، فکر می‌کنید چه موزه‌ای باشد؟ موزه‌ی دستشویی پیشرفته‌ی ژاپنی است یا دستشویی تاریخی؟عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


این‌جا موزه‌ی فاضلاب است و همه‌ چیز را درمورد چرخه‌ی فاضلاب نشان می‌دهد. چنانچه از گشت‌وگذار در لوله‌ی فاضلاب لذت می‌برید، این موزه را از دست ندهید!

موزه پلیس کلان‌شهری

در موزه پلیس کلان‌شهری یا متروپولیتن توکیو می‌شود تاریخچه‌ی قانون ژاپن را تماشا کرد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه پلیس توکیو به‌ ویژه برای کودکان جذاب است زیرا می‌توانند لباس پلیس پوشیده یا سوار بر هلیکوپتر عکس یادگاری بگیرند. این موزه برای حدود یک سال تعطیل است، بنابراین برای سال آینده برنامه‌ریزی کنید.

موزه سامورایی

موزه‌ سامورایی انتخاب خوبی است تا از روح جنگندگی و رمز و راز سامورایی ژاپنی سر درآورید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


در این موزه لباس‌های تاریخی، کلاه‌خود، اسلحه، شمشیر و دیگر تجهیزات سامورایی‌ها به‌ نمایش درآمده است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


در موزه سامورایی توکیو فقط بازدیدکننده نباشید، لباس جنگ موردعلاقه‌تان را انتخاب کنید، به جنگجوها حمله کنید و عکس یادگاری سوغات ببرید.

موزه خوشنویسی ژاپنی

یک مجموعه‌ی تماشایی از ۱۶ هزار آثار هنری با ارزش تاریخی خوشنویسی ژاپنی و چینی در این موزه نمایش داده می‌شود. هر کسی که از تماشای تاریخچه‌ی خط ژاپنی و چینی لذت ببرد، از بازدید این نمایشگاه پشیمان نخواهد شد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


گذشته از این موزه‌های کمی عجیب و غریب، آیا تاکنون به توکیو سفر کرده‌اید؟ کدام قسمت سفر برای شما جالب‌تر بوده است؟ تجربه‌ی سفر به ژاپن را با خوانندگان دیتاسرا درمیان بگذارید.
زندگینامه پیترو فررو؛ ابداع کننده ی شکلات نوتلا

پادکست زندگینامه پیترو فررو ابداع کننده ی شکلات نوتلابیوگرافی پیترو فررو (زندگینامه بزرگان)پزشکان و متخصصان تغذیه همواره صبحانه را به عنوان مهم ترین وعده ی غذایی می شناسند. به همین دلیل اغلب پدر و مادرها از این که فرزندانشان تمایلی به خوردن صبحانه ندارند گلایه دارند و ابراز نگرانی می کنند. برخی دیگر هم وقتی برای خوردن صبحانه، خرید نان تازه، ... [ ادامه مطلب ]

دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)

دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفتگانه‌ی جدید جهان است که تاریخ ساخت آن به قرن هفتم پیش از میلاد باز می‌گردد. این دیوار به منظور محافظت از کشور و امپراتوری در برابر حملات دشمن ساخته شده است. برای آشنایی بیشتر با دیوار بزرگ چین، با دیتاسرا همراه باشید. دیوارهای اولیه کشور چین سابقه‌ای طولانی در ساخت دیوارهای دفاعی دارد. از حدود ... [ ادامه مطلب ]

معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)

این دفعه سری به ایتالیا خواهیم زد تا یک استادیوم دیگر از این کشور را که شاید به گونه‌ای نماد شهر میلان هم باشد به شما معرفی کنیم. استادیوم سن سیرو در شهر میلان خانه‌ی دو تیم همشهری میلان و اینتر است. با ما همراه باشید. فینال لیگ قهرمانان اروپا، شب گذشته در ورزشگاه سن سیرو بین دو تیم رئال مادرید ... [ ادامه مطلب ]

شهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)

سریال True Detective (کارآگاه واقعی) که از شبکه‌ی HBO آمریکا پخش شد، با واکنش خیلی مثبت بینندگان مواجه شد و طرفداران زیادی پیدا کرد. «نیک پیزولاتو» نویسنده‌ی فیلم نامه، در فصل دوم سریال، با الهام از شهر «ورنون» کالیفرنیا اتفاقات شهر خیالی «وینسی» را خلق کرد و حتی برخی از سکانس‌های سریال در این شهر فیلمبرداری شد. با دیتاسرا همراه ... [ ادامه مطلب ]

راهنمای کامل سفر به جزایر زیبای جیلی در کشور اندونزی (+عکس)

هر چند جزایر جیلی در اندونزی به اندازه‌ی جزایر بالی معروف نیستند، ولی جاذبه‌های قابل ملاحظه ای دارند. در آب‌های پیرامون این جزایر می‌توانید ورزش‌های آبی و انواع مختلف غواصی را تجربه کنید ضمن این که از فضای آرامش‌بخش داخل جزیره هم بهره مند شوید. در ادامه با دیتاسرا همراه باشید. جزایر زیبای جیلی در امتداد خلیج لومبوک اندونزی قرار داد. ... [ ادامه مطلب ]

جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به دلیل یک طالع بینی! (+عکس)

از میانمار چه می‌دانید؟ حتماً چیزهایی در اخبار شنیده‌اید. ولی هیچ تلاش کرده‌اید نزدیک‌تر بیایید و از چند و چون اوضاع آن با خبر شوید؟ با دیتاسرا همراه باشید تا شما را به پایتخت میانمار ببریم و کمی در آن گردش کنیم. اگر دولت ما یک مرتبه تصمیم می‌گرفت پایتخت را از تهران به شهر دیگری همانند دامغان تغییر دهد، مردم ... [ ادامه مطلب ]

متفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا به حال دیده اید (+عکس)

می‌آیید سر خیابان می‌ایستید و منتظر تاکسی‌های زرد رنگ معمولی و هر روزه می‌مانید. لابد فکر می‌کنید این عادی‌ترین جزء زندگی هر روزه است، ولی اشتباه می‌کنید. با دیتاسرا همراه باشید تا وسایل نقلیه‌ی مورد استفاده در سر تاسر دنیا شگفت زده‌تان کند. اگر فکر کرده‌اید که تاکسی سوار شدن باید مسئله‌ی کاملا عادی است، کاملا در اشتباهید. در سرتاسر دنیا ... [ ادامه مطلب ]

بیشترین آمار دوقلوها در کدام شهرهای جهان است ؟ (+عکس)

دوقلوها برای بیشتر افراد جالب هستند. این‌که دو نفر را مشابه هم و در کنار هم ببینیم جالب‌توجه است. دوقلو بودن نیز تجربه‌ای جذاب است و دوقلو‌ها موقعیت‌هایی را تجربه می‌کنند که افراد دیگر کمتر قادر به تجربه‌ی آن‌ها هستند. ولی جالب است بدانید شهر‌هایی در دنیا وجود دارند که تعداد دوقلو‌ها بیش‌ازحد معمولی است. در ادامه با دیتاسرا همراه ... [ ادامه مطلب ]

شهرهای میزبان یورو 2016 فرانسه (+عکس)

یورو 2016، پانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های اروپا از ۲۱ خرداد سال جاری در فرانسه برگزار می‌شود. ده شهر و ورزشگاه زیبای فرانسه میزبانی این رقابت‌‌ها را بر عهده دارند. در مطلب با شهر لیل و ورزشگاه پیر مائوروی آشنا می‌شویم. با دیتاسرا همراه باشید. لیل با قرار گرفتن در مرز بلژیک، شهری با ریشه‌های قوی فلامانی است. هیچ شهر دیگری ... [ ادامه مطلب ]

نقاشی های زیبا و کودکانه بر روی دیوار های تایوان (+عکس)

فرض کنید صبح یک روز عادی که آماده می‌شوید تا از خانه بیرون بروید، مشاهده می‌کنید که روی تمام دیوارهای شهر نقاشی شده است. این ماجرایی است که در یکی از روستاهای تایوان توسط سه خواهر خوش‌ذوق اتفاق افتاده و با استقبال گسترده‌ای مواجه شده است. در ادامه با دیتاسرا همراه باشید. سه خواهر تایوانی، زندگی جدید خود را در روستای ... [ ادامه مطلب ]

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبندهای افقی (JIS Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Horizontal Bracing (JIS) Standard Drawing - Sample 2 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل 10 تیپ متفاوت اتصال بادبندهای افقی: 3 تیپ جهت اتصال نبشی دوبل، 4 ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبندهای افقی (DIN Profiles) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Horizontal Bracing (DIN) Standard Drawing - Sample 1 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 7 تیپ متفاوت اتصال بادبندهای افقی: 3 تیپ جهت اتصال نبشی دوبل، و 4 تیپ ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات نرده محافظ
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Handrail Details Standard Drawing فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل نرده های محافظ، جزئیات اتصال نرده های محافظ به سازه های فولادی، جزئیات اتصال نرده های محافظ به ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال ساده (مفصلی) صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۵
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Simple Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 5 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (مفصلی) جهت پروفیلهای HEA280 & HEB300~HEB800 می باشد. امیدواریم دانش، تجربه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (JIS Profiles) - مجموعه ۴
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (JIS) Standard Drawing - Sample 4 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای H 150x150x7x10 ~ H 498x432x45x70 می ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۳
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 3 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای HEA180 ~ HEA360 و HEB180 ~ ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 2 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای HEB200 ~ HEB650 می باشد. امیدواریم دانش، تجربه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 1 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) در دو دسته بندی مجزا: ستونهای بادبندی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (JIS Profiles) - مجموعه ۶
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (JIS) Standard Drawing - Sample 6 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل تیپهای مختلف از اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای: L75x75x6~2L200*200*25 - C150x75x6.5x10~2C250x90x9x13 - H100x100x6x8~H300x305x15x15 ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (ناودانی DIN) - مجموعه ۵
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (DIN Channels) Standard Drawing - Sample 5 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل 6 تیپ متفاوت اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای ناودانی: 2UNP80~2UNP200 می باشد. امیدواریم ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2018