مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷

عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)

در توکیو موزه‌های عجیب و غریبی وجود دارد که شاید شهرت چندانی نداشته باشند ولی بازدید از آنها خیلی هیجان‌انگیز است. چنانچه در مورد موزه‌های نا متداول و عجیب توکیو چیزی نمی‌دانید، همراه دیتاسرا بمانید و با ما به توکیو بیایید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


توکیو موزه‌های معروفی دارد، همانند موزه کلان‌شهری هنر یا متروپولیتن و موزه‌ ادو توکیو. ولی گذشته از این موزه‌های مشهور، چندین موزه در این شهر برپاست که در نگاه اول عجیب و غریب به‌ نظر می‌رسند و یقینا ارزش بازدید دارند. حالا که حسابی کنجکاو شدید، بیایید نگاهی به موزه‌های عجیب پایتخت ژاپن بیندازیم.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه ترفندهای هنری توکیو

موزه ترفندهای هنری توکیو مکانی جذاب و سرگرم‌کننده است که آثار هنری و نقاشی‌های سه‌بعدی جالبی را به نمایش گذاشته است. با گشتن در هزارتویی پر از تابلوهای سه‌بعدی، کوسه شما را شکار می‌کند، روح‌های ژاپنی جیغ شما را درمی‌آورد و در لیوان دراکولا گیر می‌افتید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


در موزه ترفندهای هنری توکیو تصویرهای سه‌بعدی و توهم‌های نوری در پنج محوطه همانند خانه‌ی نینجا و محوطه‌ی ادو به‌ نمایش درآمده‌اند. این محوطه‌های جالب می‌خواهند شما را به سفری در زمان ببرند. فراموش نکنید دوربین‌تان شارژ داشته باشد تا بتوانید حسابی عکاسی کنید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه تنباکو و نمک

مگر تنباکو و نمک با هم ارتباطی دارند؟ تنباکو و نمک دو محصولی هستند که فرهنگ و تاریخ صنعتی ژاپن را شکل داده‌اند.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


چاپ‌های چوبی اوکی‌یوئه، پیپ و انواع محصولات مربوط به دخانیات در این موزه به نمایش درآمده است.

موزه بادبادک

اگرچه در سال‌های اخیر بادبادک محبوبیت خود را تا حدی از دست داده ولی در گذشته یکی از سرگرمی‌های اصلی کودکان ژاپنی بوده و در فستیوال‌های سنتی نقش داشته اشت.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه بادبادک در طبقه‌ی پنجم رستوران مشهور تای‌می‌کن (Taimeiken) واقع شده است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


انواع شکل و اندازه‌ی بادبادک‌های ژاپنی و بادبادک‌های کشورهای دیگر را در این موزه می‌توان تماشا کرد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


یادتان باشد که می‌توانید بادبادک‌های دست‌ساز و نادر را به‌ عنوان سوغاتی بخرید.

موزه‌‌ شیتاماچی

برای این‌ که بتوانید مرکز شهر قدیم ژاپنی را ببینید،‌ از موزه شیتاماچی بازدید کنید. در این سفر نوستالژیک می‌شود زندگی روزمره‌ی ژاپنی‌ها را تصور کرد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


شیتاماچی، منطقه‌ای در توکیو بوده که شهروندان عادی در قرن‌های ۱۹ و ۲۰ در آن زندگی می‌کردند.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


می‌توان گفت همین منطقه بیشترین سهم را در شکل دادن فرهنگ مدرن ژاپن داشته است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه انگل‌شناسی مگورو

بازدید از این موزه را به زمان بعد از ناهار موکول کنید! در این موزه‌ی منحصر به‌ فرد ۳۰۰ الگو انگل به نمایش درآمده است. میان این نمونه‌ها یک کرم ۸.۸ متری وجود دارد که از بدن یک مرد ۴۰ ساله خارج شده است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


شاید تصور آن سخت باشد، ولی پیشنهاد می‌کنیم در سفر به توکیو این نمونه‌ها را با چشم خودتان ببینید، تجربه‌ی عجیبی خواهد بود.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


این موزه در منطقه‌ی مسکونی مگورو در توکیو قرار گرفته است.

موزه و سالن مشاهیر بیس‌بال

هر آن‌چه که بخواهید درباره‌ی گذشته و اکنونِ بیس‌بال در ژاپن بدانید، در این نمایشگاه پیدا خواهید کرد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


این‌جا بهشت علاقه‌مندان بیس‌بال است. محل این موزه در توکیو دُم یا ورزشگاه سرپوشیده توکیو قرار دارد و یکی از موزه‌‌های موردعلاقه‌ی مردم به‌ شمار می‌رود.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه دانشگاه میجی، قسمت جنایی

این موزه امکان تماشای سیر تاریخ جرم و مجازات را فراهم می‌کند. این نمایشگاه خوفناک نمایشی بر تاریخ سرکوب حقوق بشر است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


در این موزه وسایلی به نمایش درآمده که روش دستگیری مجرمان در ژاپن و نیز وسایل شکنجه و اعدام را نشان می‌دهند. از یک گیوتین فرانسوی هم می‌توانید دیدن کنید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


نمایشگاه اوریگامی اوچانومیزو

نمایشگاه آثار اوریگامی همان میزان که برای کودکان جذاب به‌ نظر می‌رسد، برای بزرگترها نیز دیدنی است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


این نمایشگاه شامل فروشگاه، گالری و کارگاه اوریگامی است. اوریگامی هنر ژاپنی تا کردن کاغذ و ساختن شکل‌های گوناگون است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


بازدیدکنندگان می‌توانند به تماشای رنگ‌آمیزی کاغذ ژاپنی بنشینند و سوغاتی‌های اوریگامی را خودشان بسازند.

موزه فاضلاب

اگر مجسمه‌ی بزرگ مردی را ببینید که روی دستشویی فرنگی در حال خواندن روزنامه است، فکر می‌کنید چه موزه‌ای باشد؟ موزه‌ی دستشویی پیشرفته‌ی ژاپنی است یا دستشویی تاریخی؟عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


این‌جا موزه‌ی فاضلاب است و همه‌ چیز را درمورد چرخه‌ی فاضلاب نشان می‌دهد. چنانچه از گشت‌وگذار در لوله‌ی فاضلاب لذت می‌برید، این موزه را از دست ندهید!

موزه پلیس کلان‌شهری

در موزه پلیس کلان‌شهری یا متروپولیتن توکیو می‌شود تاریخچه‌ی قانون ژاپن را تماشا کرد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


موزه پلیس توکیو به‌ ویژه برای کودکان جذاب است زیرا می‌توانند لباس پلیس پوشیده یا سوار بر هلیکوپتر عکس یادگاری بگیرند. این موزه برای حدود یک سال تعطیل است، بنابراین برای سال آینده برنامه‌ریزی کنید.

موزه سامورایی

موزه‌ سامورایی انتخاب خوبی است تا از روح جنگندگی و رمز و راز سامورایی ژاپنی سر درآورید.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


در این موزه لباس‌های تاریخی، کلاه‌خود، اسلحه، شمشیر و دیگر تجهیزات سامورایی‌ها به‌ نمایش درآمده است.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


در موزه سامورایی توکیو فقط بازدیدکننده نباشید، لباس جنگ موردعلاقه‌تان را انتخاب کنید، به جنگجوها حمله کنید و عکس یادگاری سوغات ببرید.

موزه خوشنویسی ژاپنی

یک مجموعه‌ی تماشایی از ۱۶ هزار آثار هنری با ارزش تاریخی خوشنویسی ژاپنی و چینی در این موزه نمایش داده می‌شود. هر کسی که از تماشای تاریخچه‌ی خط ژاپنی و چینی لذت ببرد، از بازدید این نمایشگاه پشیمان نخواهد شد.عجیب و غریب ترین موزه های دنیا (+عکس)


گذشته از این موزه‌های کمی عجیب و غریب، آیا تاکنون به توکیو سفر کرده‌اید؟ کدام قسمت سفر برای شما جالب‌تر بوده است؟ تجربه‌ی سفر به ژاپن را با خوانندگان دیتاسرا درمیان بگذارید.
مطالب پیشنهادی

سفر به شهرهای فهرست میراث جهانی یونسکو، به معنای سفر و گشت و گذاری در دل تاریخ است. شهرهایی کوچک و دیدنی که در آنها، شکوه و غظمت تاریخ با امکانات و پیشرفت‌های امروزی زندگی بشر، در هم آمیخته‌اند. برای آشنایی با این شهرها، در ادامه با دیتاسرا همراه باشید.
[ ادامه مطلب ]

اغلب مردم وقتی به سفر می‌روند، افکارشان بیش از هر چیز دیگر معطوف جابجایی در مکان مثل قدم زدن در یک پارک یا گشت و گذار در اماکن گردشگری است. ولی در این مطلب ما شما را به سفری در زمان دعوت می‌کنیم. این دفعه در قالب تصاویری سیاه و سفید، پیشرفت و شکوفایی یک کشور را در طول صدسال به تماشا خواهیم نشست.
[ ادامه مطلب ]

ساحل؛ میعادگاه عاشقان، مقصد گردشگران و محلی است که بیشتر مردم خاطرات خوشی را در کنار آن دارند ولی شاید شما کمتر ساحلی را دیده باشید که به جای شن از سنگ تشکیل شده باشد. با ما در دیتاسرا همراه باشید تا چند ساحل سنگی زیبا در جهان را به شما معرفی کنیم.
[ ادامه مطلب ]

در توکیو موزه‌های عجیب و غریبی وجود دارد که شاید شهرت چندانی نداشته باشند ولی بازدید از آنها خیلی هیجان‌انگیز است. چنانچه در مورد موزه‌های نا متداول و عجیب توکیو چیزی نمی‌دانید، همراه دیتاسرا بمانید و با ما به توکیو بیایید.

[ ادامه مطلب ]

می‌خواهیم سری بزنیم به ایستگاه‌های متروی تمام جهان. با دیتاسرا همراه باشید.

[ ادامه مطلب ]

فرض کنید صبح یک روز عادی که آماده می‌شوید تا از خانه بیرون بروید، مشاهده می‌کنید که روی تمام دیوارهای شهر نقاشی شده است. این ماجرایی است که در یکی از روستاهای تایوان توسط سه خواهر خوش‌ذوق اتفاق افتاده و با استقبال گسترده‌ای مواجه شده است. در ادامه با دیتاسرا همراه باشید.
[ ادامه مطلب ]

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مدیریت اثربخش
فايل پيوست
( ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ )
گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2015