مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به دلیل یک طالع بینی! (+عکس)

از میانمار چه می‌دانید؟ حتماً چیزهایی در اخبار شنیده‌اید. ولی هیچ تلاش کرده‌اید نزدیک‌تر بیایید و از چند و چون اوضاع آن با خبر شوید؟ با دیتاسرا همراه باشید تا شما را به پایتخت میانمار ببریم و کمی در آن گردش کنیم.

اگر دولت ما یک مرتبه تصمیم می‌گرفت پایتخت را از تهران به شهر دیگری همانند دامغان تغییر دهد، مردم چه فکر می‌کردند؟ حالا چنانچه تمام این کارها را به خاطر حرف یک طالع‌بین انجام می‌دادند چه؟ قضیه بهتر می‌شد یا بدتر؟ خب خوشبختانه شهروندان ما نیاز نیست به چنین مساله‌ای فکر کنند. ولی مردم میانمار عجیب و غریب‌ترین موقعیت ممکن را با انجام کار مشابهی توسط دولت‌شان از سر گذراندند.جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به سبب یک طالع بینی! (+عکس)


پایتخت جدید یعنی شهر نایپیداو غافلگیری بزرگ دولت میانمار (برمه‌ی سابق) برای مردم دنیا و البته مردم خود این کشور بود. برای آنکه به صورت پنهانی این شهر را در عمق جنگلی در مناطق مرکزی کشور بسازند، ۲۵ پیمانکار مشغول کار شدند.جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به سبب یک طالع بینی! (+عکس)


این شهر تا این‌جای کار شش برابر بزرگ‌تر از شهر نیویورک است و بنابر گزارش های رسیده، قرار است بزرگ‌تر از این هم بشود.

صدها میلیون دلار برای ساختن و بازگشایی سریع این شهر در پاییز ۲۰۰۵ هزینه شده است.جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به سبب یک طالع بینی! (+عکس)


اما فقط ۱۰ درصد از ساختمان‌هایش توسط ساکنینی پر شده است.

غربی‌های اندکی که از این شهر بازدید کرده‌اند، معتقدند که بیشتر مشابه به بازی‌های کامپیوتری پسا‌-رستاخیزی است و در بیشتر اوقات تنها کسانی که در عمل می‌توان در خیابان‌ها دید، رفتگران هستند.جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به سبب یک طالع بینی! (+عکس)


نایپیداو، خیابان‌های فراوانی دارد. در نتیجه نگران رفتگران نباشید. سرشان به اندازه‌ی کافی شلوغ است. هر کدام از خیابان‌ها عرضی با حدود ۲۰ مسیر دارند. معمولاً خیلی به ندرت ممکن است در این شهر هرگز ترافیکی دیده شود. مگر این که ماشین‌های دولتی که بعضا عبور و مرور می‌کنند را به حساب بیاوریم. خب البته هم این خیابان‌ها را برای استفاده‌ی روزمره‌ی مردم نساخته‌اند. بلکه بیشتر برای خاطر این که هواپیماها بتوانند به سادگی بر روی آن ها فرود بیایند ساخته شده‌اند. مسئولان دولت می‌خواهند حتماً مطمئن باشند که در صورت هر گونه نا آرامی در سطح شهر قادر به پرواز به مکان دیگری هستند.جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به سبب یک طالع بینی! (+عکس)


هر طور که حساب کنیم، این کلان شهر تازه می‌تواند جمعیت پنجاه میلیونی میانمار را در خود جای دهد.

اما فقط یک میلیون نفر از این مردم در پایتخت زندگی می‌کنند که البته احتمالاً همگی مستخدمین دولت هستند.جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به سبب یک طالع بینی! (+عکس)


دولت میانمار تمامی کارمندانش را وادار به نقل مکان به این شهر کرده است.

هر کسی که از بین این افراد از این قانون سرپیچی کرده و مایل باشد تا در شهر خودش یعنی پایتخت سابق میانمار ؛یانگون، بماند، با مجازاتی بیشتر از از دست دادن شغلش مواجه خواهد شد. دولت جریمه‌های سنگین و حکم زندان برای هر کسی که با این کشتی نوی بوروکراتیک همراه نشود در نظر گرفته است.جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به سبب یک طالع بینی! (+عکس)


از آنجایی که هیچ مدرسه یا مکان‌های رفاهی در زمان اولین موج مهاجرت وابستگان دولت و خانواده‌هایشان در این شهر وجود نداشت، طبیعی است که بیشتر مردم تمایل دارند در همان پایتخت سابق باقی بمانند.جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به سبب یک طالع بینی! (+عکس)


این مساله که دولت قول داده بود به شهروندان شهر جدید بسته به درجه‌شان در دولت و شغلی که داشتند خانه‌هایی اختصاص دهید، تاثیری در ایجاد شوق مهاجرت در دل این گروه از مردم نداشت.

هر چه دردولت مقام بالاتری داشته باشید، خانه‌ی بزرگ‌تری گیرتان می‌آید و هرچه مقام پایین‌تری داشته باشید، طبیعتا خانه‌ی کوچکتری.جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به سبب یک طالع بینی! (+عکس)


بسته به شکل سقف خانه‌ی هرکسی، می‌توانید از رتبه و محل خدمت او آگاه شوید.

به عنوان مثال مستخدمین اداره‌ی سلامت، خانه‌هایی با سقف‌های آبی دارند و مستخدمین اداره‌ی کشاورزی، خانه‌هایی با سقف‌های سبز.جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به سبب یک طالع بینی! (+عکس)


اما ازحق نگذریم، درتمام نقاط شهر، اینترنت مجانی حاضر و آماده است.

می‌توان گفت که اینجا تنها نقطه در میانمار است که اینترنت معقولی دارد. و از سال ۲۰۱۱ به بعد، ساکنان این شهر می‌توانند بدون این که نگران چک شدن آنچه در اینترنت جستجو می‌کنند توسط دولت باشند، از آن استفاده کنند.جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به سبب یک طالع بینی! (+عکس)


با وجود این‌که گردهمایی‌های بین‌المملی فراوانی در شهر نایپیداو از زمان تاسیس‌اش برگزار شده است، ولی خیلی کم پیش آمده است که خارجی‌ها در این شهر اقامت کنند.

کارکنان خدمات اجتماعی بین‌المللی معمولاً به سرعت با هواپیما یا اتوبوس ازکشور خارج می‌شوند. لابد به خاطر این‌ که بیش از آن که می‌توانستند تصور کنند، از ماندن در قوانین عجیب و غریب شهر وحشت‌زده شده‌اند.جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به سبب یک طالع بینی! (+عکس)


دولت میانمار نقطه‌ای دور افتاده از شهر را بعنوان هتل برای اقامت کنندگان بین‌المللی در نظر گرفته است تا از آن ها سود ببرد که البته چندان موفق نبوده است.

قطعا شگفت‌زده نخواهید شد که بگوییم سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این پایتخت تازه و اساسا خود میانمار، با احتیاط عمل می‌کنند. با وجود اینکه دولت جدیدا فضای باز اظهار کرده است ولی هنوز این کشور شهرت بالایی در رابطه با خشونت‌های ضد انسانی داشته و خیلی بیشتر از هر جای دیگری با کره‌ی شمالی راحت است!جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به سبب یک طالع بینی! (+عکس)


حتما همگی موافقیم که این موضوع که دولت میانمار برای پروژه‌ی بیهوده‌ی جا به جایی پایتختش از یک طالع‌بین پیروی کرده است، کمکی به سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی در این کشور نمی‌کند.

بله. تمام این برنامه‌ی جا به جایی پایتخت، به این علت بود که یک طالع‌بین ادعا کرده بود که پایتخت قبلی این کشور توسط تاخت و تاز نیرو‌های آبزی مورد هجوم واقع خواهد شد. این بود که آژیر خطر نواخته شد، پایتختی جدید به سرعت شکل گرفت و دولت تمام تلاشش را کرد که تا پیش از زمان مقرر شده توسط طالع‌بین، هر کس که نیاز است را به این پایتخت جدید منتقل کند.
زندگینامه پیترو فررو؛ ابداع کننده ی شکلات نوتلا

پادکست زندگینامه پیترو فررو ابداع کننده ی شکلات نوتلابیوگرافی پیترو فررو (زندگینامه بزرگان)پزشکان و متخصصان تغذیه همواره صبحانه را به عنوان مهم ترین وعده ی غذایی می شناسند. به همین دلیل اغلب پدر و مادرها از این که فرزندانشان تمایلی به خوردن صبحانه ندارند گلایه دارند و ابراز نگرانی می کنند. برخی دیگر هم وقتی برای خوردن صبحانه، خرید نان تازه، ... [ ادامه مطلب ]

دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)

دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفتگانه‌ی جدید جهان است که تاریخ ساخت آن به قرن هفتم پیش از میلاد باز می‌گردد. این دیوار به منظور محافظت از کشور و امپراتوری در برابر حملات دشمن ساخته شده است. برای آشنایی بیشتر با دیوار بزرگ چین، با دیتاسرا همراه باشید. دیوارهای اولیه کشور چین سابقه‌ای طولانی در ساخت دیوارهای دفاعی دارد. از حدود ... [ ادامه مطلب ]

معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)

این دفعه سری به ایتالیا خواهیم زد تا یک استادیوم دیگر از این کشور را که شاید به گونه‌ای نماد شهر میلان هم باشد به شما معرفی کنیم. استادیوم سن سیرو در شهر میلان خانه‌ی دو تیم همشهری میلان و اینتر است. با ما همراه باشید. فینال لیگ قهرمانان اروپا، شب گذشته در ورزشگاه سن سیرو بین دو تیم رئال مادرید ... [ ادامه مطلب ]

شهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)

سریال True Detective (کارآگاه واقعی) که از شبکه‌ی HBO آمریکا پخش شد، با واکنش خیلی مثبت بینندگان مواجه شد و طرفداران زیادی پیدا کرد. «نیک پیزولاتو» نویسنده‌ی فیلم نامه، در فصل دوم سریال، با الهام از شهر «ورنون» کالیفرنیا اتفاقات شهر خیالی «وینسی» را خلق کرد و حتی برخی از سکانس‌های سریال در این شهر فیلمبرداری شد. با دیتاسرا همراه ... [ ادامه مطلب ]

راهنمای کامل سفر به جزایر زیبای جیلی در کشور اندونزی (+عکس)

هر چند جزایر جیلی در اندونزی به اندازه‌ی جزایر بالی معروف نیستند، ولی جاذبه‌های قابل ملاحظه ای دارند. در آب‌های پیرامون این جزایر می‌توانید ورزش‌های آبی و انواع مختلف غواصی را تجربه کنید ضمن این که از فضای آرامش‌بخش داخل جزیره هم بهره مند شوید. در ادامه با دیتاسرا همراه باشید. جزایر زیبای جیلی در امتداد خلیج لومبوک اندونزی قرار داد. ... [ ادامه مطلب ]

جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به دلیل یک طالع بینی! (+عکس)

از میانمار چه می‌دانید؟ حتماً چیزهایی در اخبار شنیده‌اید. ولی هیچ تلاش کرده‌اید نزدیک‌تر بیایید و از چند و چون اوضاع آن با خبر شوید؟ با دیتاسرا همراه باشید تا شما را به پایتخت میانمار ببریم و کمی در آن گردش کنیم. اگر دولت ما یک مرتبه تصمیم می‌گرفت پایتخت را از تهران به شهر دیگری همانند دامغان تغییر دهد، مردم ... [ ادامه مطلب ]

متفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا به حال دیده اید (+عکس)

می‌آیید سر خیابان می‌ایستید و منتظر تاکسی‌های زرد رنگ معمولی و هر روزه می‌مانید. لابد فکر می‌کنید این عادی‌ترین جزء زندگی هر روزه است، ولی اشتباه می‌کنید. با دیتاسرا همراه باشید تا وسایل نقلیه‌ی مورد استفاده در سر تاسر دنیا شگفت زده‌تان کند. اگر فکر کرده‌اید که تاکسی سوار شدن باید مسئله‌ی کاملا عادی است، کاملا در اشتباهید. در سرتاسر دنیا ... [ ادامه مطلب ]

بیشترین آمار دوقلوها در کدام شهرهای جهان است ؟ (+عکس)

دوقلوها برای بیشتر افراد جالب هستند. این‌که دو نفر را مشابه هم و در کنار هم ببینیم جالب‌توجه است. دوقلو بودن نیز تجربه‌ای جذاب است و دوقلو‌ها موقعیت‌هایی را تجربه می‌کنند که افراد دیگر کمتر قادر به تجربه‌ی آن‌ها هستند. ولی جالب است بدانید شهر‌هایی در دنیا وجود دارند که تعداد دوقلو‌ها بیش‌ازحد معمولی است. در ادامه با دیتاسرا همراه ... [ ادامه مطلب ]

شهرهای میزبان یورو 2016 فرانسه (+عکس)

یورو 2016، پانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های اروپا از ۲۱ خرداد سال جاری در فرانسه برگزار می‌شود. ده شهر و ورزشگاه زیبای فرانسه میزبانی این رقابت‌‌ها را بر عهده دارند. در مطلب با شهر لیل و ورزشگاه پیر مائوروی آشنا می‌شویم. با دیتاسرا همراه باشید. لیل با قرار گرفتن در مرز بلژیک، شهری با ریشه‌های قوی فلامانی است. هیچ شهر دیگری ... [ ادامه مطلب ]

نقاشی های زیبا و کودکانه بر روی دیوار های تایوان (+عکس)

فرض کنید صبح یک روز عادی که آماده می‌شوید تا از خانه بیرون بروید، مشاهده می‌کنید که روی تمام دیوارهای شهر نقاشی شده است. این ماجرایی است که در یکی از روستاهای تایوان توسط سه خواهر خوش‌ذوق اتفاق افتاده و با استقبال گسترده‌ای مواجه شده است. در ادامه با دیتاسرا همراه باشید. سه خواهر تایوانی، زندگی جدید خود را در روستای ... [ ادامه مطلب ]

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبندهای افقی (JIS Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Horizontal Bracing (JIS) Standard Drawing - Sample 2 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل 10 تیپ متفاوت اتصال بادبندهای افقی: 3 تیپ جهت اتصال نبشی دوبل، 4 ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبندهای افقی (DIN Profiles) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Horizontal Bracing (DIN) Standard Drawing - Sample 1 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 7 تیپ متفاوت اتصال بادبندهای افقی: 3 تیپ جهت اتصال نبشی دوبل، و 4 تیپ ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات نرده محافظ
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Handrail Details Standard Drawing فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل نرده های محافظ، جزئیات اتصال نرده های محافظ به سازه های فولادی، جزئیات اتصال نرده های محافظ به ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال ساده (مفصلی) صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۵
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Simple Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 5 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (مفصلی) جهت پروفیلهای HEA280 & HEB300~HEB800 می باشد. امیدواریم دانش، تجربه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (JIS Profiles) - مجموعه ۴
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (JIS) Standard Drawing - Sample 4 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای H 150x150x7x10 ~ H 498x432x45x70 می ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۳
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 3 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای HEA180 ~ HEA360 و HEB180 ~ ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 2 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای HEB200 ~ HEB650 می باشد. امیدواریم دانش، تجربه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 1 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) در دو دسته بندی مجزا: ستونهای بادبندی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (JIS Profiles) - مجموعه ۶
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (JIS) Standard Drawing - Sample 6 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل تیپهای مختلف از اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای: L75x75x6~2L200*200*25 - C150x75x6.5x10~2C250x90x9x13 - H100x100x6x8~H300x305x15x15 ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (ناودانی DIN) - مجموعه ۵
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (DIN Channels) Standard Drawing - Sample 5 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل 6 تیپ متفاوت اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای ناودانی: 2UNP80~2UNP200 می باشد. امیدواریم ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2018