مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)

دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفتگانه‌ی جدید جهان است که تاریخ ساخت آن به قرن هفتم پیش از میلاد باز می‌گردد. این دیوار به منظور محافظت از کشور و امپراتوری در برابر حملات دشمن ساخته شده است. برای آشنایی بیشتر با دیوار بزرگ چین، با دیتاسرا همراه باشید.

دیوارهای اولیه

کشور چین سابقه‌ای طولانی در ساخت دیوارهای دفاعی دارد. از حدود قرن هشتم پیش از میلاد، ایالت‌های کین (Qin)، وی (Wei)، ژائو (Zhao)، کی (Qi)، یان (Yan) و ژونگشان (Zhongshan) سازه‌هایی دفاعی در پیرامون سرزمین‌های خود ساخته بودند تا از خود در برابر تهاجم همسایگان محافظت کنند. هنگامی که چین شی هوانگ (Qin Shi Huang) در سال ۲۲۱ پیش از میلاد این امپراطوری را فتح کرد، دیوارهایی بین ایالت‌های از هم پاشیده وجود داشت مگر آن‌هایی که در مرزهای شمالی امپراتوری جدید او قرار گرفته بودند؛ بنابراین او برای محافظت از قلمروش در برابر مهاجمان، دیوارها را گسترش داد.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


این دیوارهای اولیه با مصالحی که آن زمان در دسترس بود ساخته شده بودند. در کوهستان‌ها از قطعات سنگی و در دشت‌ها از ترکیب خاک و ماسه‌ی فشرده بین قاب‌های چوبی و خاک کوبیده استفاده شده بود. امروزه هیچ‌کس از مسیر و طول دقیق این دیوارهای اولیه اطلاعی ندارد، ولی این دیوارها نگهداری شده‌اند و توسط سلسله‌های بعدی فرمانروایی در چین گسترش پیدا کرده‌اند. قسمت‌هایی از این دیوار قدیمی ممکن است حالا بخشی از دیوار عظیمی باشند که امروزه پابرجا است و آن را به‌عنوان دیوار بزرگ چین می‌شناسیم.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


تصویری از دیوار چین در سال ۱۹۰۷ (میلادی)دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


دیوار بزرگ مینگ

در اول سپتامبر ۱۴۴۹ پس از میلاد، ارتش ۵۰۰ هزار نفری دودمان مینگ در یک نبرد سرنوشت‌ساز از ارتشی کوچک‌تر از مغول‌های شمال شکست خورد. بعد از به اسارت گرفتن امپراتور جنگ تونگ، دولت مینگ تقریبا فروپاشید. این رویداد دودمان مینگ را بر آن داشت تا دیوار دفاعی جدیدی در مرزهای شمالی در جنوب صحرای اوردوس (Ordos) بسازد. این همان دیواری است که امروزه به‌عنوان دیوار بزرگ چین و یکی از عجایب هفتگانه‌ی جدید جهان شناخته می‌شود.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


در نهایت، این دیوار باید طولی در حدود ۶,۲۵۹ کیلومتر داشته باشد، ولی وجود موانعی چون دره‌ها، رودها و تپه‌ها طول این دیوار دفاعی مستحکم را تا ۸,۸۵۱ کیلومتر افزایش داده‌اند. هنگامی که ساخت این دیوار به پایان رسید، از شهر کینگهوانگداو در شرق تا دریاچه‌ی لاپ (Lop Lake) در غرب کشیده شده بود.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


ساخت دیوار توسط دودمان مینگ و با استفاده از آجر و سنگ به جای خاک کوبیده، انجام شده است. استفاده از این مصالح موجب افزایش سرعت ساخت و ساز و افزایش مقاومت بنا در برابر برف و باران و عوامل طبیعی شده است. ابعاد دیوار در جاهای مختلف متفاوت است، ولی به طور میانگین بین ۵ تا ۸ متر ارتفاع و ۶ متر عرض دارد. البته این دیوار حالت مخروطی دارد در نتیجه قسمت‌های بالایی آن ۵ متر عرض دارد.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


این دیوارها در واقع ترکیبی از دو دیوار هستند که فضای بین آن‌ها با قطعات بزرگ سنگ، قلوه‌سنگ و خاک پر شده است. در بالای دیوار و بین بارو‌ها مسیری وجود دارد که از آن به‌عنوان جاده استفاده می‌شود. این دیوار در واقع مسیری را برای سربازان و قاصدان فراهم می‌کرد تا به جای راه‌های صعب‌العبور از آن استفاده کنند.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


این دیوار در واقع فقط یک دیوار ساده نبود، بلکه مجموعه‌ای از استحکاماتی بود که برج‌های نگهبانی، پاسدارخانه، قلعه، دروازه و برج و بارو و دژ داشت. در مجموع ۲۵ هزار مورد از این سازه‌های دفاعی از دیوار محافظت می‌کردند. تقریبا هر ۱۸ کیلومتر یک برج فانوس در دیوار ساخته شده است. از این برج‌ها برای ارسال علامت‌هایی با آتش یا دود استفاده می‌شد. اخبار و اطلاعاتی نظیر حملات قریب‌الوقوع دشمن از این طریق منتقل می‌شد. این اطلاعات به فرماندهان اجازه می‌داد تا سربازان خود را در محل‌های مورد نیاز به سرعت مستقر کنند.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


حملاتی علیه دیوار

این دیوار در ابتدا از چین در برابر حملات مغول‌ها محافظت می‌کرد و بعدها نیز از چیزی حدود ۱۶۰۰ حمله‌ی منچوها از شمال‌شرقی چین دفاع کرد. منچو، یک گروه قومی ساکن منچوری در شمال‌شرقی جمهوری خلق چین است. البته این دیوار همواره هم در دفاع از چین موفق نبوده است. در سال ۱۵۵۰ آلتان خان، فرمانده‌ی مغولی، توانست به سادگی دیوار را دور بزند. گروه منچو نیز در سال ۱۶۴۴ هنگامی که دروازه‌ی Shanhaiguan توسط یکی از ژنرال‌های مینگ باز شده بود، توانستند از دیوار عبور کنند. آن ها به سرعت کنترل سرزمین‌های اصلی چین را به دست گرفتند و پایانی بر دودمان مینگ و فعالیت‌های آتی آن‌ها برای ارتقاء دیوار شدند. دودمان چینگ که بعد از دودمان مینگ قدرت را به دست گرفت، مغولستان را به این امپراتوری افزود و به این ترتیب نیاز به ساخت دیوار دفاعی در مرز با مغولستان را از بین برد.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


در قرن شانزدهم میلادی، کاشفان و تاجرانی که از اروپا به چین سفر می‌کردند از این دیوار دیدن کرده و گزارشات و توصیفاتی از بزرگی و شکوه آن را به اروپا می‌بردند. یکی از اولین توصیفاتی که از دیوار بزرگ چین ثبت شده در کتاب «آسیا» از ژائو دو باروس (João de Barros) در سال ۱۵۶۳ منتشر شده است. شاید اولین اروپایی که از این دیوار عبور کرده باشد، Bento de Góis مبلغ مذهبی و سیاح پرتغالی باشد که از طریق دروازه‌ی شمال‌غربی از هند در سال ۱۶۰۵ وارد آن شده است.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


تعمیر دیوار

با گذر زمان که دیوار کارکرد اولیه‌ی خود را از دست داد، برخی از قسمت‌های آن رو به خرابی رفت و حتی از بخش‌هایی از مصالح آن برای ساخت بناهای دیگر مورد استفاده قرار گرفت. در جریان انقلاب فرهنگی ۱۹۶۰، رهبران کمونیست خصومت خود را نسبت به این سمبل شکوه گذشته‌ی چین با تخریب بخش‌های وسیعی از این دیوار نشان دادند. از سال ۱۹۸۴ دولت تصمیم گرفت که از این دیوار حفاظت و آن را به‌عنوان نماد کشور چین معرفی کند. بخش‌های وسیعی از آن بالاخص آن قسمت‌هایی که به مراکز توریستی نزدیک بودند، بازسازی و تعمیر شدند. در سال ۱۹۸۷، دیوار بزرگ چین بعنوان یکی از میراث جهانی یونسکو شناخته شد.

امروز این اژدهای خفته، از تمام این سرزمین پهناور می‌گذرد و از دل دره‌ها و تپه‌ها عبور می‌کند.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


آیا دیوار چین از فضا قابل رویت است؟

از سال ۱۷۸۴، اغلب مردم ادعا می‌کنند که دیوار بزرگ چین تنها سازه‌ی ساخت دست بشر است که از ماه با چشم غیرمسلح قابل دیدن است. این نکته به هیچ عنوان حقیقت ندارد. این سوال که دقیقا از چه فاصله‌ای از زمین این دیوار قابل تشخیص و رویت است، هنوز هم مورد بحث است.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


حقاقی جالب درباره‌ی دیوار بزرگ چین

ساخت دیوار بزرگ چین بیش از دوهزار سال طول کشیده است. اولین بخش‌های این دیوار از قرن هشتم پیش از میلاد ساخته شده‌اند.

طبق افسانه‌ها، ماده‌ای که از آن برای اتصال بخش‌های مختلف دیوار استفاده شده، از استخوان انسان ساخته شده است. ولی این مسئله واقعیت ندارد. مصالح به‌کار‌ رفته در دیوار، ترکیبی از مواد و وسایلی است که در آن زمان در دسترس بوده و برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گرفته است؛ موادی از جمله خاک فشرده، سنگ، آجرهای چوبی و سفال.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


گرچه بخش‌هایی از دیوار به خوبی نگهداری و نگه‌داری و در صورت ضرورت بازسازی و تعمیر می‌شود ولی بخش‌های بسیاری از آن در طول زمان از بین رفته است. در سال ۱۹۷۰ بخش‌هایی از دیوار دارای حفره‌های بوده است، چراکه مردم از قطعات سنگی آن برای ساخت خانه‌های خود استفاده کرده بودند.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


این دیوار به‌عنوان میزبان برخی از رقابت‌های ورزشی نیز شناخته می‌شود. به‌عنوان مثال در سال ۱۹۸۷ یک شهروند بریتانیایی به نام ویلیام لیندزی، بیش از ۲۴۰۰ کیلومتر از دیوار را دوید.

بلندترین قسمت از دیوار چین در کوه Heita در نزدیکی پکن قرار دارد. این کوه بیش از ۱۵۲۴ متر از سطح دریا ارتفاع دارد.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


صدها هزار نفر در طول ساخت دیوار جان خود را از دست داده‌اند که حتی بسیاری از آن‌ها در این دیوار دفن شده‌اند.

بسیاری از ارائه‌کنندگان تور در چین، تورهای بازدید از دیوار در شب را ارایه می‌دهند. دیوار که با ردیف‌هایی از لامپ به قشنگی تزیین شده، شب‌ها منظره‌ی شگفت‌انگیز و منحصربه‌فردی دارد.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


به دلیل بزرگی این دیوار، محافظت از آن خیلی سخت است. حالا دو سازمان بزرگ، مسئولیت محافظت از آن را بر عهده دارند. یکی از آن‌ها انجمن دیوار چین و دیگری International Friends of the Great Wall است.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


در سال ۲۰۰۱، دیوار چین با هفتادهزار بازدیدکننده در روز، پربازدیدترین سازه‌ی جهان بود.

نکته‌ی جالب درباره‌ی این دیوار این است که دیوار چین یک دیوار ممتد نیست و بخش‌هایی از این مسیر حتی دیوار ندارد.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


این دیوار با مشارکت چندین دودمان از امپراتوری چین ساخته شده است. گرچه دودمان مینگ به‌عنوان سازنده‌ی آن شناخته می‌شود، ولی چندین امپراتوری برای ساخت آن یاری کرده‌اند. برای ساخت این دیوار، سربازان، کشاورزان و حتی زندانیان زیادی به دشواری کار کرده‌اند.

اگر در ماه مه به چین سفر کنید می‌توانید در ماراتن بزرگ دیوار چین نیز شرکت کنید. این ماراتن در سال ۲۰۱۶ از روز ۲۱ ماه مه آغاز شده است. از سال ۱۹۹۹، ماراتن دیوار بزرگ به یکی از چالش‌برانگیزترین ماراتن‌های دنیا تبدیل شده است. این ماراتن از سه قسمت فول‌ماراتن، نیمه‌ماراتن و غیر‌رقابتی و تفریحی تشکیل شده است.دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)


دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)زندگینامه پیترو فررو؛ ابداع کننده ی شکلات نوتلا

پادکست زندگینامه پیترو فررو ابداع کننده ی شکلات نوتلابیوگرافی پیترو فررو (زندگینامه بزرگان)پزشکان و متخصصان تغذیه همواره صبحانه را به عنوان مهم ترین وعده ی غذایی می شناسند. به همین دلیل اغلب پدر و مادرها از این که فرزندانشان تمایلی به خوردن صبحانه ندارند گلایه دارند و ابراز نگرانی می کنند. برخی دیگر هم وقتی برای خوردن صبحانه، خرید نان تازه، ... [ ادامه مطلب ]

دیوار بزرگ چین، از قرن سوم میلادی تا به امروز (+عکس)

دیوار بزرگ چین یکی از عجایب هفتگانه‌ی جدید جهان است که تاریخ ساخت آن به قرن هفتم پیش از میلاد باز می‌گردد. این دیوار به منظور محافظت از کشور و امپراتوری در برابر حملات دشمن ساخته شده است. برای آشنایی بیشتر با دیوار بزرگ چین، با دیتاسرا همراه باشید. دیوارهای اولیه کشور چین سابقه‌ای طولانی در ساخت دیوارهای دفاعی دارد. از حدود ... [ ادامه مطلب ]

معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)

این دفعه سری به ایتالیا خواهیم زد تا یک استادیوم دیگر از این کشور را که شاید به گونه‌ای نماد شهر میلان هم باشد به شما معرفی کنیم. استادیوم سن سیرو در شهر میلان خانه‌ی دو تیم همشهری میلان و اینتر است. با ما همراه باشید. فینال لیگ قهرمانان اروپا، شب گذشته در ورزشگاه سن سیرو بین دو تیم رئال مادرید ... [ ادامه مطلب ]

شهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)

سریال True Detective (کارآگاه واقعی) که از شبکه‌ی HBO آمریکا پخش شد، با واکنش خیلی مثبت بینندگان مواجه شد و طرفداران زیادی پیدا کرد. «نیک پیزولاتو» نویسنده‌ی فیلم نامه، در فصل دوم سریال، با الهام از شهر «ورنون» کالیفرنیا اتفاقات شهر خیالی «وینسی» را خلق کرد و حتی برخی از سکانس‌های سریال در این شهر فیلمبرداری شد. با دیتاسرا همراه ... [ ادامه مطلب ]

راهنمای کامل سفر به جزایر زیبای جیلی در کشور اندونزی (+عکس)

هر چند جزایر جیلی در اندونزی به اندازه‌ی جزایر بالی معروف نیستند، ولی جاذبه‌های قابل ملاحظه ای دارند. در آب‌های پیرامون این جزایر می‌توانید ورزش‌های آبی و انواع مختلف غواصی را تجربه کنید ضمن این که از فضای آرامش‌بخش داخل جزیره هم بهره مند شوید. در ادامه با دیتاسرا همراه باشید. جزایر زیبای جیلی در امتداد خلیج لومبوک اندونزی قرار داد. ... [ ادامه مطلب ]

جابجایی پایتخت کشور میانمار تنها به دلیل یک طالع بینی! (+عکس)

از میانمار چه می‌دانید؟ حتماً چیزهایی در اخبار شنیده‌اید. ولی هیچ تلاش کرده‌اید نزدیک‌تر بیایید و از چند و چون اوضاع آن با خبر شوید؟ با دیتاسرا همراه باشید تا شما را به پایتخت میانمار ببریم و کمی در آن گردش کنیم. اگر دولت ما یک مرتبه تصمیم می‌گرفت پایتخت را از تهران به شهر دیگری همانند دامغان تغییر دهد، مردم ... [ ادامه مطلب ]

متفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا به حال دیده اید (+عکس)

می‌آیید سر خیابان می‌ایستید و منتظر تاکسی‌های زرد رنگ معمولی و هر روزه می‌مانید. لابد فکر می‌کنید این عادی‌ترین جزء زندگی هر روزه است، ولی اشتباه می‌کنید. با دیتاسرا همراه باشید تا وسایل نقلیه‌ی مورد استفاده در سر تاسر دنیا شگفت زده‌تان کند. اگر فکر کرده‌اید که تاکسی سوار شدن باید مسئله‌ی کاملا عادی است، کاملا در اشتباهید. در سرتاسر دنیا ... [ ادامه مطلب ]

بیشترین آمار دوقلوها در کدام شهرهای جهان است ؟ (+عکس)

دوقلوها برای بیشتر افراد جالب هستند. این‌که دو نفر را مشابه هم و در کنار هم ببینیم جالب‌توجه است. دوقلو بودن نیز تجربه‌ای جذاب است و دوقلو‌ها موقعیت‌هایی را تجربه می‌کنند که افراد دیگر کمتر قادر به تجربه‌ی آن‌ها هستند. ولی جالب است بدانید شهر‌هایی در دنیا وجود دارند که تعداد دوقلو‌ها بیش‌ازحد معمولی است. در ادامه با دیتاسرا همراه ... [ ادامه مطلب ]

شهرهای میزبان یورو 2016 فرانسه (+عکس)

یورو 2016، پانزدهمین دوره مسابقات جام ملت‌های اروپا از ۲۱ خرداد سال جاری در فرانسه برگزار می‌شود. ده شهر و ورزشگاه زیبای فرانسه میزبانی این رقابت‌‌ها را بر عهده دارند. در مطلب با شهر لیل و ورزشگاه پیر مائوروی آشنا می‌شویم. با دیتاسرا همراه باشید. لیل با قرار گرفتن در مرز بلژیک، شهری با ریشه‌های قوی فلامانی است. هیچ شهر دیگری ... [ ادامه مطلب ]

نقاشی های زیبا و کودکانه بر روی دیوار های تایوان (+عکس)

فرض کنید صبح یک روز عادی که آماده می‌شوید تا از خانه بیرون بروید، مشاهده می‌کنید که روی تمام دیوارهای شهر نقاشی شده است. این ماجرایی است که در یکی از روستاهای تایوان توسط سه خواهر خوش‌ذوق اتفاق افتاده و با استقبال گسترده‌ای مواجه شده است. در ادامه با دیتاسرا همراه باشید. سه خواهر تایوانی، زندگی جدید خود را در روستای ... [ ادامه مطلب ]

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبندهای افقی (JIS Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Horizontal Bracing (JIS) Standard Drawing - Sample 2 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل 10 تیپ متفاوت اتصال بادبندهای افقی: 3 تیپ جهت اتصال نبشی دوبل، 4 ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبندهای افقی (DIN Profiles) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Horizontal Bracing (DIN) Standard Drawing - Sample 1 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 7 تیپ متفاوت اتصال بادبندهای افقی: 3 تیپ جهت اتصال نبشی دوبل، و 4 تیپ ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات نرده محافظ
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Handrail Details Standard Drawing فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل نرده های محافظ، جزئیات اتصال نرده های محافظ به سازه های فولادی، جزئیات اتصال نرده های محافظ به ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال ساده (مفصلی) صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۵
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Simple Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 5 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (مفصلی) جهت پروفیلهای HEA280 & HEB300~HEB800 می باشد. امیدواریم دانش، تجربه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (JIS Profiles) - مجموعه ۴
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (JIS) Standard Drawing - Sample 4 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای H 150x150x7x10 ~ H 498x432x45x70 می ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۳
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 3 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای HEA180 ~ HEA360 و HEB180 ~ ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 2 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای HEB200 ~ HEB650 می باشد. امیدواریم دانش، تجربه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 1 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) در دو دسته بندی مجزا: ستونهای بادبندی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (JIS Profiles) - مجموعه ۶
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (JIS) Standard Drawing - Sample 6 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل تیپهای مختلف از اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای: L75x75x6~2L200*200*25 - C150x75x6.5x10~2C250x90x9x13 - H100x100x6x8~H300x305x15x15 ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (ناودانی DIN) - مجموعه ۵
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (DIN Channels) Standard Drawing - Sample 5 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل 6 تیپ متفاوت اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای ناودانی: 2UNP80~2UNP200 می باشد. امیدواریم ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2018