مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

پرواز با اتومبیل پرنده: اتومبیل تی‌اف-ایکس مجوز پرواز گرفت زمان درج مطلب
۱۳۹۴/۱۰/۵

شرکتی به نام ترافوجیا که متخصص وسایل نقلیه هوایی است، مجوز تست پرواز برای اتومبیل‌ پرنده خود را از سازمان هوانوردی فدرال آمریکا کسب کرد.پرواز با خودرو پرنده: خودرو تی‌اف-ایکس مجوز پرواز گرفت


به زودی خودرو پرنده تی‌اف-ایکس (TF-X) این شرکت در آسمان‌های شمال شرق آمریکا به پرواز درمی‌آید تا زمینه تحقیقات بیشتر فراهم آید. سخنگوی ترافوجیا به مجله R&D در این رابطه گفت: «این یک نقطه عطف با اهمیت در زمینه توسعه برنامه اتومبیل‌های پرنده است و ما خیلی هیجان‌زده هستیم تا برنامه را پیش ببریم».

متأسفانه به این زودی‌ها نمی‌توانید سوار یکی از اتومبیل‌های پرنده شوید و در آسمان به پرواز درآیید؛ زیرا نمونه‌های آزمایشی که برای این تست آماده شده‌اند، تنها نمونه‌های کوچکی از اتومبیل‌های واقعی هستند. این نمونه‌ها تنها ۲ فوت طول دارند و وزن آن‌ها ۵۵ پوند است. با این حال، این خودرو جدید نشان‌دهنده پیشرفتی با اهمیت در زمینه این فناوری است. سخنگوی ترافوجیا می‌گوید: «مجوز سازمان هوانوردی فدرال به شرکت ترافوجیا اجازه می‌دهد قابلیت‌های پرواز یک وسیله نقلیه تی‌اف-ایکس در یک‌سوم ابعاد واقعی را ارزیابی کند و داده‌های مربوط به مشخصات پروازی را که در طراحی‌های آینده مؤثر خواهند بود، جمع‌آوری کند».

شرکت ترافوجیا طی ۱۰ سال اخیر در حال فعالیت در حوزه اتومبیل‌های پرنده بوده است. خودرو کانسپت تی‌اف-ایکس از پرواز نیمه‌خودکار بهره‌مند خواهد بود؛ یعنی دوره آموزشی پرواز با این خودرو کوتاه‌تر از دوره آموزشی پرواز با یک هواپیمای واقعی است. با این حال، چند مشکل وجود دارد که باید رفع شود، از جمله نحوه تأمین قدرت خودرو پرنده. در حال حاضر، این شرکت قصد دارد خودرو تی‌اف-ایکس را به شکل هیبریدی-الکتریکی پلاگین بسازد؛ ولی این که در آینده از چه منبعی استفاده می‌شود، هنوز معلوم نیست.

حداکثر سرعت این خودرو پرنده در صورت ساخت و ارائه، ۲۰۰ مایل در ساعت خواهد بود و محدوده مسافتی در حدود ۵۰۰ مایل را پرواز خواهد کرد. این خودرو پرنده به فضایی برای پریدن یا فرود نیاز ندارد.منبع : DIGITAL TRENDS


ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2018