مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

ارزیابی های جدید از عدم قطعیت در پیش بینی سود A new measure of earnings forecast uncertaintyچکیده فارسی
با تکیه بر نتایج نظری معتبر که بر اساس آن عدم قطعیت دارای موئلفه های خاص و مشترکی می باشد، به طرح ارزیابی های جدید از عدم قطعیت در پیش بینی سود پرداخته، به صورتی که مجموع پراکندگی در میان تحلیل گران و واریانس پیش بینی میانگین، توسط مدل GARCH برآورد می گردد. ارزیابی های جدید بر مبنای اطلاعات خصوصی و مشترک در دسترس تحلیلگران در زمانی که پیش بینی را انجام می دهند، می باشد. از این رو، این ارزیابی بعضی از محدودیت های عوامل مورد استفاده مشترک  عدم قطعیت در پیش بینی را در تحقیقات قبلی کاهش می دهد. با استفاده از پیش بینی سود توسط تحلیلگران، ما شواهد مستقیمی را از عملکرد برتر ارزیابی های جدید بدست می آوریم.
کلیدواژه:  عدم قطعیت، پراکندگی تحلیل گر، اطلاعات خصوصی، BKLS، GARCH

 

راهنمای دانلود
  • جهت دانلود هر یک از فایل ها، بر روی لینک مورد نظر کلیک نموده و پس از انتخاب محل ذخیره تا اتمام فرآیند دانلود صبر کنید.
  • به منظور دانلود فایل های حجیم توصیه می شود از یک نرم افزار Download Manager استفاده گردد.
  • برای خارج نمودن فایل ها از حالت فشرده ( rar یا zip ) از نرم افزار Winrar استفاده نمایید.
  • فایل های فشرده چند بخشی را بصورت کامل دانلود و در یک پوشه قرار دهید و با رایت کلیک بر روی یکی از آن ها گزینه Extract را انتخاب نمایید.
  • برای مشاهده فایل های ایمیج ( ISO, IMG… ) از یکی از نرم افزار های Rufus ، PowerISO و یا UltraISO استفاده نمایید.
  • کلمه عبور ( در صورت نیاز ) عبارت www.datasara.com می باشد؛ دقت کنید که تمامی حروف می بایست بصورت کوچک تایپ شود.
  • مشاهده خطای CRC هنگام خارج کردن فایل های فشرده با وجود تایپ صحیح کلمه عبور، بدین معنی است که فایل مورد نظر به درستی دریافت نشده و می بایست مجدداً دانلود شود.
  • در صورت مشاهده لینک های معیوب لطفاً موضوع را با ما در میان بگذارید.

مشخصات

مشخصات

توسط: Xuguang Sheng , MayaThevenot انتشارات: Elsevier سال انتشار: 2012 میلادی تعداد صفحات متن اصلی: 12 تعداد صفحات متن ترجمه: 25 درج در دیتاسرا: ۱۳۹۷/۳/۲۰ منبع: دیتاسرا

خرید فایل ترجمه

خرید فایل ترجمه

عنوان: ارزیابی های جدید از عدم قطعیت در پیش بینی سود حجم: 274.59 کیلوبایت فرمت فایل: pdf قیمت: 12000 تومان رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد.

گروه نرم افزاری دیتاسرا www.datasara.com

دانلود فایل اصلی

دانلود فایل اصلی

عنوان: A new measure of earnings forecast uncertainty

رمز فایل
رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

نمای مطلبمقدمه

پیش بینی تحلیلگران در سطح گسترده ای در تحقیقات مربوط به مالی و حسابداری برای بررسی پیش بینی متقاضیان بازاری مورد استفاده قرار می گیرد. پژوهشگران و سرمایه گذاران مشخصا علاقمند به براورد عدم قطعیت در ارتباط با درامدهای آینده می باشند، زیرا مشخصه های مهم محیط اطلاعاتی شرکت را پیش از انتشار نتایج حسابداری آشکار می کند. از آنجایی که عدم قطعیت ذاتا غیر قابل حل می باشد، ارزیابی براورد آن مسائل روش شناختی چالش انگیزی را مطرح می کند. در نتیجه، محققان دارای تجاربی با توجه به پروکسی های (عوامل) دیگر برای عدم قطعیت پیش بینی سود دارند.

یکی از رایج ترین ارزیابی های عدم قطعیت پیش بینی سود ، پراکندگی در میان تحلیلگران می باشد. پراکندگی، به عنوان عاملی برای عدم قطعیت ، دارای چندین مزیت می باشد. محاسبه و ارزیابی عدم قطعیت در زمانی که پیش بینی صورت می پذیرد، یعنی در زمان واقعی، آسان است. به هر حال، در میان محققان دیگر، اباربانل (1995) و جانسون (2004) اشاره کرده اند که پراکندگی، عدم قطعیت را به طور کامل مد نظر قرار نمی دهد. در واقع، پراکندگی تنها نشان دهنده یک عنصر از عدم قطعیت می باشد، برای مثال، عدم قطعیت از اطلاعات خصوصی تحلیلگران و تنوع مدل های پیش بینی ایجاد می گردد. علاوه بر این بارون و همکارانش (2009) نشان داده اند که تغییر در پراکندگی نشان دهنده تغییر در عدم قطعیت نبوده بلکه تغییر در عدم تقارن اطلاعاتی می باشد.

در نتیجه پراکندگی به عنوان یک به عنوان یک عامل غیر معتبر و شلوغ برای عدم قطعیت پیش بینی در سود می باشد، زمانی که عدم قطعیت مشترک توسط تمام تحلیل گران غالب بوده و زمانی که تغییر در عدم قطعیت بر مبنای ساختار منافع می باشد.

علمل رایج دیگر در مورد عدم قطعیت، ارزیابی می باشد که توسط بارون و همکارانش (1998) مطرح شده است. محقق نشان می دهد که عدم قطعیت بر مبنای مجموع پرکندگی و خطای جذر در پیش بینی میانگین تخمین زده می شود ( که از این به بعد به نام عدم قطعیت BKLS می نامیم). عدم قطعیت BKLS به طور صحیحی به شناسایی این واقعیت می پردازد که، عدم قطعیت از دو موئلفه تشکیل شده است. به هر حال هشدارهای مهمی در زمانی که از عدم قطعیت BKLS به عنوان عاملی برای عدم قطعیت پیش بینی شده استفاده می کنیم، وجود دارد. از آنجایی که خطاهای پیش بینی برای پاسخ دهندگان تنها بعد از اعلان درامد واقعی شناخته می شود، عدم قطعیت BKLS، براوردی را از عدم قطعیت پیش بینی نشان می دهد. همان طور که بعدها در این مقاله جزییات به بحث گذاشته می شود، عدم قطعیت BKLS، بی نهایت تحت تاثیر رویدادهای غیرقابل پیش بینی مهم به دنبال پیش بینی، همانند فجایع 9/11، ورشکستگی و بازسازی می باشد. علاوه بر این، تکیه ای بر روی این فرضیه دارد که درامدهای واقعی، مستقل بوده ، که نمی توان در عمل ان را مد نظر قرار داد، به گونه ای که رشته گسترده ای از پژوهش هایی وجود دارد که نشان می دهد مدیران به دستکاری درآمدها می پردازد تا پیش بینی تحلیلگران را برآورده ساخته یا کنار بگذارند. تا حدی که نقضی در فرضیه برونی بودن درامدهای واقعی، ایجاد نگردد، خطای جذر در پیش بینی میانگین درک شده و عدم قطعیت BKLS حاصل شده درک می گردد. از این رو، اعتبار عدم قطعیت BKLS به عنوان عاملی برای عدم قطعیت پیش بینی که تحلیل گران با ان مواجه می باشند، به عنوان موضوع تجربی مهمی می باشد.

در این مقاله به طرح ارزیابی عملی جدید عدم قطعیت در پیش بینی سود می پردازیم. چون عدم قطعیت اساسا به عنوان مفهوم برنامه ریزی شده می باشد که به پیش بینی ها پیش از اینکه درآمد واقعی مشخص شود، الحاق دارد، می بایست با استفاده از داده های موجود در زمان واقعی ایجاد گردد. بر این اساس، به برآورد واریانس خطای پیش بینی میانگین با استفاده از ناهمگن بودن واریانس شرطی اتورگرسیو تعمیم یافته (GARCH) پرداخته، و زمانی که پیش بینی را در مورد سود انجام می دهیم، در ارتباط با اطلاعات مورد نظر تحلیلگران مالی، دارای شرط می باشد. مشخصا، این روش براوردی را در زمینه نوسانات در خطای پیش بینی شده رایج تحلیل گران در دوره کنونی بر مبنای خطای پیش بینی میانگین گذشته، ارائه می دهد. به این ترتیب ارزیابی جدید بر مبنای مجموع واریانس پیشنهادی خطای پیش بینی میانگین بوده، که توسط مدل GARCH، و پراکندگی در میان تحلیلگران مالی، براورد می گردد. در مقایسه با ارزیابی های موجود دیگر، ارزیابی عدم قطعیت جدید دارای مزایایی می باشد که با استفاده از اطلاعات شناخته شده برای تحلیلگران در زمانی که پیش بینی را انجام می دهند تخیمن زده شده و و هر دو موئلفه ساختار نظری را مد نظر قرار می دهد.

ما به بررسی عملکرد اندازه گیری های جدید به صورت عملی با استفاده از مجموعه داده I/B/E/S در طی سال های 19984تا 2007 می پردازیم. تحلیل های ما نشان می دهد که پراکندگی گرایشی به سمت ناچیز شمردن عدم قطعیت بویژه در افق های طولانی تر دارد. از طرف دیگر عدم قطعیت BKLS تا حد زیادی در دوره رویدادهای مهم غیرقابل پیش بینی متغیر بوده و عدم قطعیت را در دوره های دیگر ناچیز می شمارد. در مقایسه، ارزیابی جدید، اندازه گیری مناسبی را در زمینه عدم قطعیت ارائه می دهد که تحلیلگران مالی در چنین شرایطی با ان مواجه هستند. برای مقایسه بیشتر، ما این فرضیه را تست می کنیم که تحلیل ها تکیه زیادی بر روی سودهای گزارش شده برای اصلاح پیش بینی ها داشته زمانی که عدم قطعیت پیش بینی شده در درامدهای آینده نسبتا بالا می باشد. چون پیش بینی می شود که ارزیابی مربوط به عدم قطعیت، برتر از دو مورد دیگر در افق های بلندتری باشد، پیش بینی ما این است که ارتباط مثبت بین تجدید نظر در پیش بینی و درآمد خوب زمانی قوی تر می باشد که توسط عوامل جدید ارزیابی گردد. نتایج تجربی ما سازگار با این پیش بینی ها بوده و شواهد دیگری را از تناسب و برتری عوامل تجربی جدید ایجاد می کند.

مابقی مقاله به صورت زیر سازماندهی می شود. بخش 2 به بحث در مورد دو عامل رایج مورد استفاده، پرداخته و ارزیابی های جدیدی را مطرح می کند. بخش 3 به شرح برسی های تجربی پرداخته و نتایج برآورد شده را ارائه می دهد. بخش 4 نتیجه گیری را نشان داده ، جزییات بیشتر در زمینه براورد مدل GARCH در ضمیمه A نشان داده شده است.

2. ارزیابی های تجربی در زمینه عدم قطعیت پیش بینی سود

قبل از بحث در مورد عوامل تجربی احتمالی برای عدم قطعیت، می بایست ساختارهای نظری را بفهمیم. ما مدل شناخته شده بارون و همکارانش (1998) را می پذیریم. فرض کنید (نیاز به دانلود ترجمه) به عنوان یک چهارم سود پیش بینی شده توسط تحلیل گر i ، برای سال هدف t باشد که داریم (نیاز به دانلود ترجمه) و (نیاز به دانلود ترجمه) و (نیاز به دانلود ترجمه) به عنوان متوسط پیش بینی میانگین در تحلیل N باشد. به این ترتیب پراکندگی مشاهده شده در میان تحلیلگران ، ، بر مبنای واریانس جمعیت پیش بینی نقطه ان ها بیان می گردد

فرض کنید (نیاز به دانلود ترجمه) نشان دهنده درآمد واقعی می باشد. خطای مشاهده شده در پیش بینی میانگین، ، به صورت زیر تعریف می گردد

بارون و همکارانش (1998) دریافته اند که بعد از مشاهده پیش بینی ها در زمان ، کل عدم قطعیت برابر با مجموع خطای جذر در پیش بینی میانگین و پراکندگی مشاهده شده می باشد.

معادله 3 نشان می دهد که عدم قطعیت پیش بینی سود کل متشکل از دو عامل می باشد- مشترک و مستقل و یکی از موئلفه ها واریانس خطای پیش بینی میانگین بوده، که تحت تاثیر تغییر شوک غیرمنتظره می باشد. این عامل مشترک بر مبنای عدم قطعیت تفسیر شده که حاصل رویدادهای آینده ای می باشد که نمی تواتنند به پیش بینی آن پرداخته و دانش محرمانه ای از آن ندارند.

مولفه های دیگر عدم قطعیت را به دلیل تفاوت در مجموعه اطلاعات تحلیل گران یا مدل های پیش بینی و قابلیت ها مد نظر قرار می دهد. در مجموع، واریانس خطای پیش بینی شده میانگین و پراکندگی در میان تجلیل گران دو منبع عدم قطعیت سود را که تحلیل گران مالی با آن مواجه هستند مد نظر قرار می دهد. این مسئله باید خاطرنشان شود که ساختار نظری درآمد به پیش بینی عدم قطعیت که در معادله 3 بین شده است ذاتا پیش بینی بوده زیرا بر مبنای اطلاعات در زمان t-h می باشد. بنابراین، باید با استفاده از اطلاعات شناخته شده برای تحلیل در زمانی که پیش بینی انجام می گیرد ایجاد شده و نباید تحت تاثیر اطلاعات آینده همانند درامدهای واقعی قرار گیرد. مابقی این بخش به ارزیابی دو ارزیابی معمول که در تحقیقات مورد استفاده قرار می گیرد می پردازد، که شامل پراکندگی پیش بینی و عدم قطعیت BKLS می باشد. سپس پیشنهاد می کنیم که ارزیابی سوم، در ارتباط با ساختار نظری عدم قطعیت نسبت به دو مورد دیگر می باشد.

2.1 پراکندگی پیش بینی

به دلیل دسترس پذیری پیش بینی نقاط، پراکندگی در میان تحلیلگران همان طور که در معادله 1 تعریف شده است در سطح گسترده ای در تحقیقات مالی و حسابداری به عنوان پروکسی برای عدم قطعیت در مورد درآمدهای آینده مورد استفاده می باشد. استفاده از پراکندگی جذاب می باشد زیرا سنجش پیش بینی مربوط به عدم قطعیت را ایجاد می کند. به هر حال اباربانل و همکارانش (1995) و جانسون (2004) در بین محققان دیگر اشاره کرده اند که پراکندگی به طور کامل عدم قطعیت را مد نظر قرار نمی دهد. بنابراین، جای سوال است که آیا پراکندگی به تنهایی به عنوان ارزیابی معتبری از عدم قطعیت در تمام شرایط می باشد.

همان طور که در معادله 3 نشان داده شده است، پراکندگی تنها به عنوان یک بخش از عدم قطعیت پیش بینی کل بوده و تفاوت آن ها بر مبنای واریانس خطاهای پیش بینی شده میانگین می باشد، که تحت تاثیر واریانس شوک های غیرمنتظره بوده که بر روی خط افق انباشته می شوند، یعنی هر چه دوره ای که رویدادهای غیرمنتظره به وقوع می پیوندد طولانی تر باشد، تفاوت ها به طور میانگین بیشتر می باشند. این مورد همچنین نشان می دهد که قدرتمند بودن روابط بین پراکندگی و عدم قطعیت بستگی به نوسانات شوک های متراکم شده با گذشت زمان دارد. در دوره زمانی نسبتا ثابت، جایی که نوسانات شکل های متراکم پایین می باشد، تراکم به عنوان عامل مناسبی برای عدم قطعیت غیر مشاهده ای می باشد. بنابراین تحلیل ما به درک تناسب پراکندگی به عنوان عاملی برای پیش بینی عدم قطعیت می باشد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

2.2. عدم قطعیت BKLS

ارزیابی دیگر عدم قطعیت توسط بارون و همکارانش (1998) مطرح شده است. محقق نشان می دهد که فرد می تواند از خطای جذر واقعی به عنوان عاملی برای خطای جذر پیش بینی شده استفاده کند. این ارزیابی در سطح گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته تا به بررسی محیط اطلاعاتی تحلیل گران که توسط پیش بینی درآمد آشکار می گردد، بپردازد. به طور عملی، آن ها به براورد عدم قطعیت پیش بینی سود با استفاده از معادله زیر می پردازند:

چون خطای پیش بینی برای تحلیل گران تنها بعد از اعلام درآمد واقعی شناسایی می گردد، معادله 4، ارزیابی های به وقوع پیوسته را در مورد عدم قطعیت نشان می دهد. از این رو، اعتبار عدم قطعیت BKLS به عنوان پروکسی برای عدم قطعیت پیش بینی شده در زمانی که پیش بینی انجام می شود، یک مسئله تجربی می باشد.

با استفاده از مجموعه داده های منحصر به فرد در علم اقتصاد، جایی که پیش بینی کننده های حرفه ای به پیش بینی تراکم برای رشد بازده و تورم می پردازند، لاهیری و شنگ (2010) به مقایسه عدم قطعیت BKLS به منظور گزرش عدم قطعیت به طور مستقیم پرداخته اند. آن ها دریافته اند که، در مقایسه با سنجش بررسی عدم قطعیت، که در سطح گسترده ای به عنوان بهترین برآورد موجود از عدم قطعیت ذهنی می باشد، عدم قطعیت به وقوع پیوسته بر مبنای معادله 4 به طور قابل توجهی تغییر پذیر می باشد. دلیل این است که خطاهای پیش بینی شده بر مبنای کمیت به وقوع پیوسته بوده، که عدم قطعیت تحلیل گران را در زمانی که آن ها پیش بینی را انجام می دهند، تحت تاثیر قرار می دهد.

برای توضیح بیشتر این نکته، شرکت AMR را مد نظر قرار دهید که شرکت تابعه اصلی آن شرکت هواپیمایی امریکا می باشد. شرکت هواپیمایی امریکا زیان شدیدی را از نظر درآمد به دلیل تعلیق دو روزه پرواز متحمل شد که شامل کاهش تعداد مسافران و کاهش در قیمت بلیط و از دست رفتن دو هواپیما با کارکنان و مسافران بوده است. این کاهش چشمگیر در درآمد در دو چهارم سال مالی منجر به خطاهای زیادی در پیش بینی میانگین شد، که در عوض، باعث افزایش وحشتناک عدم قطعیت BKLS شد. به هر حال، تحلیل گران به طور غیرمحتملی، به طور واضح پیش از وقوع چنین رویداد ناگهانی مردد شدند.

نگاهی به داده ها در سال 2001 در مورد شرکت AMR نشان می دهد که عدم قطعیت پیش بینی شده که توسط ارززیابی BKLS که در سه چهارم اندازه گیری شده، 350 برابر نسبت به سال قبل افزایش داشته، در حالیکه بر مبنای پراکندگی یا سنجش های پیشنهادی جدید کمتر از 5 برابر افزایش داشته است، که در بخش بعدی مورد بحث قرار می گیرد.

در نهایت، عدم قطعیت BKLS بر روی این فرضیه تکیه دارد که غیرمحتمل می باشد درعمل مد نظر قرار گیرد. برای نمونه، درآمد واقعی به نظر مستقل بوده و از این رو، تحت تاثیر پیش بینی تحلیل قرار نمی گیرد. به هر حال، تعداد زیادی از بررسی ها وجود دارد که نشان می دهد که مدیران به دستکاری درآمدها برای رسیدن یا دور شدن از پیش بینی تحلیلگران می پردازند. تا حدی که مدیریت درآمدها وجود دارد، عدم قطعیت معمول توسط خطای جذر حقیقی در پیش بینی میانگین اندازه گیری شده که مد نظر قرار می گیرد.

2.3 اندازه گیری عدم قطعیت جدید

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

براورد واریانس خطای پیش بینی میانگین، عملا مسئله ای را مطرح می کند، زیرا احتمالا بعضی از دوره ها نسبت به د.ره های دیگر تغییر پذیرتر بوده و دوره های تغییر پذیر گرایشی به سمت خوشه بندی دارند. برای حل این مسئله، اینگل (1982) مدل ناهمگنی پراکنش شرطی اتورگرسیو معروفی ای (ARCH) را مطرح کرد که توسط بولرزلو (1986) برای شکل دادن مدل GARCH تعمیم داده شد. این مدل ها می تواند برای برآورد نوساناتی که مشروط به داده های قبلی می باشند مورد استفاده قرار گرفته و برای اهداف ما مناسب می باشند. این تکنیک هم اکنون روش استانداردی برای مدل سازی انواع مختلف عدم قطعیت در اقتصاد و امور مالی می باشد. در شرایط مورد نظر ما، مدل GARCH نشان می دهد که نوسانات خطای پیش بینی میانگین بستگی به خطای پیش بینی گذشته و عدم قطعیت پیش بینی سود عقب مانده دارد. مشخصا، این روش از خطای پیش بینی میانگین قبلی برای ایجاد برآورد واریانس خطای پیش بینی میانگین برای دوره جاری استفاده می کند. ما به برآورد مدل GARCH ساده پرداخته و وتریانس مشروط (نیاز به دانلود ترجمه) را ایجاد می کنیم. به این ترتیب اندازه گیری عدم قطعیت، مجموع واریانس پیشنهادی خطای پیش بینی میانگین و پراکندگی مشاهده شده می باشد.

این روشف، عدم قطعیت کلی برآورد شده ای را ایجاد می کند که می تواند در شرایطی مورد استفاده قرار گیرد که اندازه گیری های دیگر نمی توانند مورد استفاده قرار گیرند، برای نمونه زمانی که فعالیت های شرکت تحت تاثیر رویدادهای پیش بینی نشده، ورشوکستگی و هزینه های بازسازی بالا قرار گرفته و زمانی که شکل دادن منافع بر مبنای تغییر در عدم قطعیت باشد. پیاده سازی اندازه گیری های جدید آسان می باشد، زیرا بسیاری از بسته های نرم افزاری آماری مورد استفاده همانند استاتا، ای ویو، و ساس، شامل روش های از پیش برنامه ریزی شده ای برای برآورد مدل GARCH می باشد. در ضمیمه A، جزییات کاربردی و نظری را در مورد براورد مدل GARCH ایجاد می کنیم.

3. تجزیه و تحلیل تجربی

برای توضیح عملکرد سه ارزیابی عدم قطعیت متناوب، ما فرضیه ای را تست می کنیم با فرض اینکه مدل بیزی توصیفی بوده، بر این اساس که تحلیلگر تکیه زادی بر روی درامدها برای اطلاح پیش بینی دارد به صورتی که عدم قطعیت پیش بینی شده در درآمدهای آینده نسبتا بالا می باشد. در مقاله اخیر، ینگ (2009) مباحث مفصلی را مطرح کرده و تست رگرسیون این فرضیه را بازسازی می کند. در این بخش، به گسترش تحلیل ینگ با بررسی ارتباط میان بازبینی پیش بینی و شوک دراند که مشروط به عدم قطعیت تحلیلگران می باشد برای افق های پیش بینی مختلف می پردازیم.

نمونه اولیه شامل تمام شرکت های ایالات متحده با جزییات I/B/E/S به مدت 24 سال بین سال های 1984-2007 می باشد. طبق نظر ینگ (2009) لازم است که پیش بینی ها در عرض 90 روز قبل از اعلام درآمد انجام گرفته و پیش بینی های اصلاح شده بیش از 30 روز بعد از اعلام درآمد صادر نمی گردد. اگر تحلیل گر بیش از یک پیش بینی را در دوره قبل و بعد از اعلام انجام دهد، ما تنها پیش بینی هایی را مد نظر قرار می دهیم که به تاریخ اعلام درآمد نزدیک تر می باشد. برای رسیدن به اندازه گیری بهتری از پراکندگی، لازم است حداقل سه پیش بینی برای هر شرکت/سال در طی 90 روز قبل از اعلام درآمد وجود داشته باشد.

شکل 1 خط زمان کلی رویدادهای مرتبط به تحلیل های تجربی مان را نشان می دهد. ما این داده ها را بر مبنای طول افق پیش بینی تقسیم کرده و به بررسی پیش بینی های درآمد سالانه می پردازیم که تحلیل گران قبل و بعد از اعلام درامد هر سه ماه یکبار منتشر می کنند.

افق پیش بینی 1، 2، و 3 به ترتیب بر اساس اعلام درامد سوم، دوم و اول برای سال جاری می باشد. برای مثال پیش بینی افق 1 از 90 روز قبل از اعلام درآمد سه چهارم تا 30 روز بعد از آن اعلان می گردد. ما به بررسی رفتار بازبینی پیش بینی تحلیلگران بر مبنای افق به افق می پردازیم، زیرا اطلاعات تحلیل گران و عدم قطعیت با توجه به افق های متفاوت می باشد. هر چه افق پیش بینی طولانی تر باشد، واریانس خطای پیش بینی میانگین به عنوان یک مولفه غالب در عدم قطعیت می باشد، و بر اساس ساختف به نظر می رسد که اندازه گیری جدید برآورد بهتری را از عدم قطعیت تحت این شرایط ایجاد کند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

جدول 1
توزیع صنعت شرکت های نمونه

ترجمه جدول 1.

معدن و تولید مواد غذایی- منسوجات و چاپ/نشر- ساخت محصولات شیمیایی- داروسازی- صنعت استخراج- تولید کنندگان کالاهای بادوام- کامپیوترها، حمل و نقل- تاسیسات- خرده فروشی- نهادهای مالی- بیمه و املاک- خدمات- صنایع دیگر

نکته: شرکت های نمونه از انواع I/B/E/S برداشته شدند، بدون اینکه پیش بینی ها و ارزش واقعی در دوره 24 ساله بین 1984 تا 2007 از دست رود، زمانی که تاریخ اعلام درامد در 90 روز بعد از پایان سه ماهه اول قرار گیرد. در تجزیه و تحلیل ما، داده ها بر مبنای دوره ای که پیش بینی ها نسبت به پایان سال مبنا انجام گیرد، اعلام می گردد. ما اشاره ای به این دوره زمانی بر مبنای افق 1، افق 2 و افق 3 داریم. پیش بینی های مربوط به افق 1 90 روز قبل از اینکه پیش از اعلام درآمد سه ماهه پایانی تا 30 روز بعد از آن انجام می گیرد. پیش بینی های مربوط به افق 2 و افق 3 در محدوده اعلام درآمد دو چهارم و سه چهارم ثبل از پایان سال مبنا انجام می گیرد. جزییات بیشتر در شکل 1 داده می شود. نمونه پایانی شامل 128 شرکت در افق 1، 107 شرکت در افق 2، و 108 شرکت در افق 3 می باشد. این جدول شامل نمونه های منحصر به فردی از شرکت ها برای تمام افق ها می باشد.

دسته بندی صنعتی بر مبنای نظریه بارس و همکارانش می باشد.

کد صنعتی استاندارد معدن و ساخت و ساز 1000-1999 به استثنای 1300- 1399، مواد غذایی 2000-2111، منسوجات و چاپ/ نشر 2200-2780، مواد شیمیایی 2800-2824, 2840-2899، داروسازی 2830-2836؛ صنعت استخراج 2900-2999, 1300-1399؛ تولیدات بادوام 3000-3999، به استثنای 3570- 3579 و 3670-3679 ؛ کامپیوتر 7370-7379، 3570-3579, 3670-3679؛ حمل و نقل 4000-4899، خرده فروشی 5000-5999؛ نهادهای مالی 6000-6411، بیمه و املاک 6500-6999، خدمات 7000-8999؛ صنایع دیگر 700 (خدمات کشاورزی).

در تجزیه و تحلیل ما، نشان داده ایم که شرکت های نمونه دارای هیچ پیش بینی از دست رفته و ارزش های واقعی نبوده اند، و دارای داده های موجود برای تمام 24 سال بوده و در طی دوره نمونه در کامپوستات فهرست شده اند. این موارد 128 شرکت را برای افق 1، 107 شرکت برای افق 2 و 108 شرکت برای افق 3 را بجا می گذارد. جدول 1 اطلاعاتی را در مورد توزیع صنعتی شرکت های نمونه ما فراهم می کند. در مجموع 166 شرکت منحصر به فرد برای تمام سه افق وجود داشته، که تولیدکنندگان کالاهای با طول عمر بالا، 25 درصد از این نمونه ها را تشکیل می دهند که به دنبال ان تاسیسات نشان دهنده 10 درصد می باشد.

ما رگرسیون زیر را برای بررسی ارتباط بین بازبینی پیش بینی و شوک درامدی مشروط به عدم قطعیت تحلیلگران برای افق های مختلف به اجرا در آورده ایم.

جدول 2

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

پنل A: افق 1
ترجمه جدول 1. بازبینی- شوک- عدم قطعیت- پراکندگی- عدم قطعیت BKLS- عدم قطعیت ST
پنل B: افق 2
ترجمه جدول 2. بازبینی- شوک- عدم قطعیت- پراکندگی- عدم قطعیت BKLS- عدم قطعیت ST
پنل C: افق 3

 

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

نکته: این جدول، آمار توصیفی را برای متغیرهای مورد استفاده در تحلیل آماری نشان می دهد. متغیرها به صورت زیر تعریف می گردند. بازبینی بر مبنای پیش بینی سالانه میانگین منهای پیش بینی سالانه میانگین پیش از اعلام درآمد می باشد؛ شوک برابر با درامد واقعی I/B/E/S برای سه ماهه اول منهای میانگین پیش بینی شده برای سه ماهه جاری می باشد. پراکندگی بر مبنای پراکندگی پیش بینی تعریف شده در معادله 1 می باشد که قبل از اعلام درآمد سه ماهه جاری اندازه گیری می شود؛ عذم قطعیت BKLS اندازه گیری مربوط به عدم قطعیت مطرح شده توسط بارون و همکارانش (1998) می باشد، که در معادله 4 بر مبنای مجموع خطای جذر در پیش بینی میانگین و پراکندگی می باشد، که قبل از اعلام درآمد سه ماهه جاری اندازه گیری می شود؛ عدم قطعیت ST اندازه گیری عدم قطعیت جدید می باشد که در معادله 5 تعریف شده ، و پیش از اعلام درآمد سه ماهه جاری اندازه گیری می شود. نتایج گزارش شده دیگر از تغییر لگاریتم طبیعی اندازه گیری عدم قطعیت استفاده می کند.

افق 1، 2 و 3 در جدول 1 و شکل 1 تعریف می شوند.
نمونه همان طور که در جدول 1 توضیح داده شده، بدست می آید.

که در اینجا

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

شوک: به معنای درامد واقعی I/B/E/S برای سه ماهه اول منهای میانگین پیش بینی شده برای سه ماهه جاری می باشد

عدم قطعیت: نشان دهنده لگاریتم طبیعی یکی از سه ارزیابی زیر مربوط به عدم قطعیت می باشد،

پراکندگی: به معنای پراکندگی پیش بینی تعریف شده در معادله 1 بوده، که پیش از اعلام درآمد سه ماهه جاری اندازه گیری می شود.

عدم قطعیت BKLS: به معنای اندازه گیری عدم قطعیت مطرح شده توسط بازون و همکارانش (1998) بوده که در معادله 4 بر مبنای مجموع خطای جذر در پیش بینی میانگین و پراکندگی می باشد، که قبل از اعلام درآمد سه ماهه جاری اندازه گیری می شود؛

عدم قطعیت ST به معنای اندازه گیری عدم قطعیت جدید می باشد که در معادله 5 تعریف شده ، و پیش از اعلام درآمد سه ماهه جاری محاسبه می شود.

Neg: برابر با 1 می باشد در صورتی که درآمد گزارش شده به صورت منفی و یا به عبارت دیگر0 باشد.

ما همچنین سال و تاثیرات ثابت شرکت را در رگرسیون مد نظر قرار می دهیم. متغیرهای مربوط به عدم قطعیت با استفاده از پیش بینی های انجام شده در 90 روز قبل از اعلام درآمد انجام می گیرند. جدول 2 نشان دهنده امار توصیفی برای متغیرهای مورد استفاده در تحلیل ما می باشد. بازبینی دارای میانگین منفی در افق 1 و 2 و میانگین مثبت در افق 3 می باشد، که دلالت بر این دارد که تحلیل گران به احتمال زیاد به بازبینی پیش بینی های رو به بالا در افق های بلندتر و رو به پایین زمانی که به پایان سال نزدیک می شویم، می پردازند. در ابتدا، پراکندگی همیشه پایین تر از دو مورد دیگر می باشد، که نشان می دهد، این پروکسی احتمالا سطح عدم قطعیت را ناچیز شمرده، و متناسب با آن، تنها یک موئلفه از عدم قطعیت را مد نظر قرار می دهد. این مورد خصوصا در افق های بلندتر صحیح است. میانه نیز همین روند را نشان می دهد.

افق 1

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

افق 3

شکل 2. تکامل عدم قطعیت در پیش بینی سود با گذشت زمان. نکته: این شکل عدم قطعیت میانه سالانه نشان می دهد که توسط عدم قطعیت ST بدون تغییر، عدم قطعیت BKLS و پراکندگی اندازه گیری می شود. تمام متغیرها در جدول 2 تعریف شده اند. نمونه برابر با موارد مورد استفاده در تحلیل تجربی ما بوده و همان طور که در جدول 1 توصیف شده است، بدست می آید. توجه داشته باشید که مقیاس های مختلف در محورهای عمودی در افق های متفاوتی استفاده می شوند.

دوم اینکه، عدم قطعیت ST، دارای بالاترین میانه در میان سه اندازه گیری برای تمام افق ها می باشد، در حالیکه عدم قطعیت BKLS بر مبنای خطای پیش بینی میانگین می باشد، که منجر به براورد عدم قطعیت اغراق شده قابل ملاحظه در دوره ای می شود که رویدادهای غیرقابل پیش بینی مهم روی داده و منجر به خطای زیادی دئر پیش بینی میانگین می شود.

برای بررسی بیشتر عملکرد ان ها، به بررسی میانه اندازه گیری عدم قطعیت با گذشت زمان و از طریق افق می پردازیم. نتایج در شکل 2 نشان داده شده است. مشخصا، پراکندگی همیشه پایین تر از دو مورد دیگر در تمام سال ها و افق های پیش بینی می باشد، و شواهد بیشتری را ایجاد می کند که احتمالا سطح عدم قطعیت را در افق های بلندتر تحلیل می برد. یافته قابل توجه دیگر افزایش در عدم قطعیت در سال 2001 می باشد. افزایش متوسط در پراکندگی و عدم قطعیت ST منتسب به رکود اقتصادی بالایی می باشد که از مارس تا نوامبر 2001 روی داده است. به هر حال، درحالیکه آن افزایش جزئی در افق 1 داشته است، عدم قطعیت BKLS در افق 2 و 3 جهش زیادی دارد. برای مثال، در افق 3، عدم قطعیت BKLS به طور قابل توجهی افزایش دارد- که تقریبا افزایش حدود 400 درصدی را در سال 2001 نسبت به سال 2000 نشان می دهد. این مورد احتمالا به دلیل کاهش چشمگیر در درآمد برای بسیاری از شرکت ها در دو چهارم سال مالی گذشته می باشد، که به دنبال رویداد 9/11 می آید. این موارد منجر به خطاهای زیادی در پیش بینی میانگین شده، که در عوض، عدم قطعیت BKLS را افزایش می دهد. همان طور که قبلا بیان شده است، به هر حال چنین رخداد شدیدی پیش از وقوع قابل پیش بینی نمی باشد، و بنابراین، نمی بایست تاثیری بر روی عدم قطعیت تحلیلگران در زمانی که پیش بینی را در افق 3 انجام می دهند، داشته باشد. عدم قطعیت BKLS منجر به استنباط گمراه کننده ای در دوره ای می شود که رویدادهای غیرقابل پیش بینی مهم بعد از اینکه پیش بینی انجام می گیرد، به وقوع می پیوندد.

همبستگی اسپیرمن
نکته: تمام همبستگی ها از نظر آماری در سطح درصد آزمون دو طرفه مهم می باشند.

متغیرها در جدول 2 تعریف می گردند.

مشاهده دیگری که ارزش ذکر کردن در شکل 2 دارد، تفاوت قابل توجه بین عدم قطعیت ST و عدم قطعیت BKLS به ویژه در افق 2 و 3 برای تمام سال ها بجز 2001 می باشد. عدم قطعیت ST و عدم قطعیت BKLS از خطای پیش بینی میانگین به عنوان توان ورودی استفاده کرده، که احتمالا به دلیل مدیریت درامد به سمت صفر کشیده می شود. عدم قطعیت BKLS دارای سطح خطای جذر در پیش بینی میانگین به عنوان یک موئلفه بوده و از این رو، مشخصا اگر مدیریت درآمد روی دهد، درک می گردد. به هر حال عدم قطعیت ST درک نمی گردد، زیرا دوره ثابت در مشخصات مدل GARCH جانبداری را در پیش بینی میانگین به دلیل مدیریت درآمد حذف می کند و واریانس شرطی بر مبنای میانگین صفر، خطای پیش بینی میانگین ناهمبسته سریالی حذف می گردد. به هر حال میزان ناچیزشماری برای عدم قطعیت ST بستگی به این دارد که آیا مدیریت درآمد همیشه در مسیر یکسانی قرار داشته یا خیر و اینکه آیا سطح مدیریت درآمند با گذشت زمان ثابت می باشد. برای نمونه، افزایشی را در درامد واقعی برای مد نظر قرار دادن پیش بینی میانگین به مقدار مشابه برای تمام سال ها برای شرکت مربوطه نشان دهید. به این ترتیب، خطای پیش بینی میانگین با گذشت زمان درک می گردد، اما واریانس و عدم قطعیت ST، تقریبا یکسان باقی می ماند. به عنوان نمونه دیگر، اگر افزایش در درآمد واقعی که پیش بینی میانگین را مد نظر قرار می دهد به طور غیریکسانی با گذشت زمان افزایش می یابد، به این ترتیب براورد مدل GARCH سطح متوسط جانبداری در مدیریت درآمد را کنار گذاشته و در نتیجه، عدم قطعیت ST تنها به طور نسبی از مشکل درون زادی جلوگیری می کند.

چون تمام اندازه گیری های مربوط به عدم قطعیت به ویژه عدم قطعیت BKLS، میانگین بیشتری را از میانه نشان می دهد، به طور مثبتی دارای چولگی بوده و منجر به برون هشته ای می گردند. برای کاهش تاثیر احتمالی برون هشته ای و اندازه گیری توزیع عدم قطعیت از تغییر شکل لگاریتم طبیعی این متغیرها در تحلیل رگرسیون استفاده می کنیم. جدول 3 ضریب همبستگی اسپیرمن را در بین متغیرهای عدم قطعیت دگردیسی نشان می دهد. این سه اندازه گیری در سطح بالایی همبستگی داشته، که دارای ضریب همبستگی 0.741 یا بالاتر برای تمام افق ها می باشد. این مسئله حیرت انگیز نمی باشد، زیرا عدم قطعیت BKLS و عدم قطعیت ST دارای پراکندگی بر مبنای یکی ار موئلفه ها می باشند.

ما به اجرای رگرسیون برای هر افق به صورت مجزا می پردازیم تا فرضیه ای را آزمایش کنیم که تکیه بیشتری بر روی درامد گزارش شده برای بازبینی پیش بینی داشته به صورتی که عدم قطعیت پیش بینی در درآمد آینده نسبتا بالا می باشد.چون این موارد برای دستیابی به واریانس شوک کل که با گذشت زمان جمع آوری شده، بازسازی می گردد، عدم قطعیت ST، دارای عملکرد بهتری از دو ارزیابی در افق بلندتر می باشد. در نتیجه پیش بینی می شود که ضریب شوک x عدم قطعیت به صورت مثبت و بزرگتر بوده به صورتی که عدم قطعیت ST به جای پراکندگی یا عدم قطعیت BKLS به ویژه در افق های بلندتر مورد استفاده قرار می گیرد.

نتایج رگرسیون اصلی در جدول 4 نشان داده شده است. پنل A براورد همبستگی را بر روی شوک x عدم قطعیت و خطاهای استاندارد متناظر از رگرسیون بازبین، شوک x عدم قطعیت و عدم قطعیت را نشان می دهد. در افق ، تمام سه ارزیابی نتایج مشابهی را نشان می دهند به این صورت که، مشروط بودن در عدم قطعیت تحلیلگران، بازبینی پیش بینی و شوک درامدی به طور مثبتی مرتبط با هم می باشند. هر چه افق پیش بینی بلندتر باشد، عدم قطعیت ST برآورد ضریب بیشتری را می دهد. این موارد خصوصا در افق 3 اعلام می گردد، به صورتی که عدم قطعیت ST برآورد 0.173 را در مقایسه با 0.081 و 0.102 زمانی که از پراکندگی و عدم قطعیت BKLS استفاده می کند، نشان می دهد. پنل B، نتایج برآورد شده را از مدل رگرسیون کامل نشان می دهد که در معادله 6 مشخص شده است. در افق 2، ضریب مربوط به شوک x عدم قطعیت ST بر اساس برآورد 0.172 بوده که در مقابل شوک x پراکندگی برابر با 0.121 و شوک x عدم قطعیت BKLS برابر با 0.166 به عنوان پروکسی برای عدم قطعیت در پیش بینی می باشد. در مجموع، نتایج براورد که در جدول 4 نشان داده شده است روابط بین بازبینی و شوک را نشان می دهد، مشروط بر اینکه عدم قطعیت تحلیل گران بسیار بیشتر باشد زمانی که عدم قطعیت در پیش بینی توسط عدم قطعیت ST به جای پراکندگی و عدم قطعیت BKLS برآورد گردد، به ویژه زمانی که افق پیش بینی طولانی تر می گردد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

پنل A نشان دهنده براورد ضریب و خطای استاندارد (نیاز به دانلود ترجمه) از رگرسیون زیر می باشد ( خطای استاندارد در پرانتز می باشد.

پنل B نشان دهنده تخمین ضریب و خطای استاندارد (نیاز به دانلود ترجمه) از رگرسیون می باشد.

که عدم قطعیت توسط پراکندگی اندازه گیری می شود، عدم قطعیت BKLS و Neg برابر با 1 می باشد اگر درآمد گزارش شده منفی و یا به عبارت دیگر صفر باشد. متغیرهای دیگر در جدول 2 تعریف می گردند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

آیا مخاطبانی در ارتباط با گزارش سالانه بخش های دولتی وجود دارند؟
فايل پيوست

Abstract Purpose - The purpose of this research is to investigate the role and importance of the annual report as a source of information about public sector entities. Methodology/Approach - This research ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

مقدمه ای در مورد سیستم های اطلاعات حسابداری
فايل پيوست

ABSTRACT In this study, we introduce you to the subject of accounting information systems (AIS), describe the importance of AIS to your future success, and layout some important terms and concepts ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12000 تومان

عرضه های اولیه سهام و نقش حسابداری مدیریت
فايل پيوست

چکیده تبدیل شرکت به سهامی عام تصمیم آسانی نیست. اجرای این امر مطابق با پروسه عرضه اولیه سهام (IPO) هزینه ها و مزیت های قابل توجهی را دربر می گیرد. حسابداران ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

تاثیرات بر روی تصمیم گیری های شغلی ترک تحصیل کرده ها- کاربردهای مربوط به حرفه حسابداری
فايل پيوست

Abstract Studies show that students begin to make their career choices during their secondary education and for many their educational and occupational aspirations are quite fixed by the time they enter ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

حسابداری و محاسبه کردن دولتی برای دارایی های به ارث رسیده: کاربردهای اقتصادی، اجتماعی
فايل پيوست

Purpose Accounting, “the provision of information relating to economic transactions” (Whittington, 1983, p. 1), is intellectually dependent on “marginalist economics” (Tinker et al., 1982, pp. 184, 193); that is, the neo-classical ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

اهداف مناسب در شرکت گود گرین
فايل پيوست

Abstract This case addresses the “gray” area associated with the use of accounting discretion as it relates to expense line item reclassifications. Such a context allows for an examination of the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 6000 تومان

اهرم مالی، رشد شرکت و توان مالی شرکت های لیست شده کشورسریلانکا
فايل پيوست

Abstract This study attempts to extend knowledge of Financial Leverage (FL), firm growth (FG) and Financial Strength (FS) in the listed Sri Lankan companies. Most of the scholars have studied of ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

52 ابزار برای حسابداری مدیریتی
فايل پيوست

Abstract Sometimes it is very difficult to find out accumulate information about techniques and tools of management accounting. It create hazardous for the searcher to find out the techniques and tools ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

حقایق در مورد گسب (هیات استانداردهای حسابداری دولتی)
فايل پيوست

Abstract The Governmental Accounting Standards Board (GASB) was organized in 1984 by the Financial Accounting Foundation (FAF) to establish standards of financial accounting and reporting for state and local governmental entities. ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

تاثیرات سیستم برنامه ریزی منابع سرمایه ای بر فرایندهای حسابداری
فايل پيوست

Abstract The advent of the IT-led era and the increased competition have forced companies to react to the new changes in order to remain competitive. Enterprise resource planning (ERP) systems offer ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبندهای افقی (JIS Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Horizontal Bracing (JIS) Standard Drawing - Sample 2 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل 10 تیپ متفاوت اتصال بادبندهای افقی: 3 تیپ جهت اتصال نبشی دوبل، 4 ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبندهای افقی (DIN Profiles) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Horizontal Bracing (DIN) Standard Drawing - Sample 1 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 7 تیپ متفاوت اتصال بادبندهای افقی: 3 تیپ جهت اتصال نبشی دوبل، و 4 تیپ ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات نرده محافظ
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Handrail Details Standard Drawing فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل نرده های محافظ، جزئیات اتصال نرده های محافظ به سازه های فولادی، جزئیات اتصال نرده های محافظ به ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال ساده (مفصلی) صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۵
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Simple Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 5 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (مفصلی) جهت پروفیلهای HEA280 & HEB300~HEB800 می باشد. امیدواریم دانش، تجربه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (JIS Profiles) - مجموعه ۴
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (JIS) Standard Drawing - Sample 4 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای H 150x150x7x10 ~ H 498x432x45x70 می ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۳
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 3 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای HEA180 ~ HEA360 و HEB180 ~ ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 2 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای HEB200 ~ HEB650 می باشد. امیدواریم دانش، تجربه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 1 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) در دو دسته بندی مجزا: ستونهای بادبندی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (JIS Profiles) - مجموعه ۶
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (JIS) Standard Drawing - Sample 6 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل تیپهای مختلف از اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای: L75x75x6~2L200*200*25 - C150x75x6.5x10~2C250x90x9x13 - H100x100x6x8~H300x305x15x15 ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (ناودانی DIN) - مجموعه ۵
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (DIN Channels) Standard Drawing - Sample 5 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل 6 تیپ متفاوت اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای ناودانی: 2UNP80~2UNP200 می باشد. امیدواریم ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2018