مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

شفاف سازی اجتماعی شرکت و نظریات حسابداری Corporate Social Disclosures and Accounting TheoriesAbstract

This study reviews the use of accounting theory in explaining corporate social disclosure behaviour. The synthesis research of accounting disclosure and corporate social responsibility research is examined. Specifically the use of the positive accounting theory is analysed, but also critical studies on the use of this theory. Also legitimacy theory was used in the past as the theoretical basis for corporate social disclosures, which is also discussed on its merits. Voluntary accounting disclosure research, which has not been used to explain social disclosures in the past, is examined for its usefulness. The combination of social disclosures behaviour and voluntary accounting disclosures turns out to be a promising new field of research.

چکیده فارسی

این مطالعه به بررسی استفاده از نظریه حسابداری در توضیح رفتار شفاف سازی اجتماعی شرکت می پردازد. تحقیقات مختلفی از شفاف سازی اصول حسابداری و تحقیقات مربوطه به مسئولیت های اجتماعی شرکت مورد بررسی قرار می گیرد. به طور مشخص، استفاده از نظریه حسابداری اثباتی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته، و بررسی های مهمی بر روی کاربرد این نظریه انجام شده است. همچنین نظریه مشروعیت در گذشته به عنوان مبنای نظری برای شفاف سازی اجتماعی شرکتی به کار گرفته می شد، که مزایای ان مورد بحث می باشد. تحقیقات شفاف سازی اصول حسابداری داوطلبانه که برای توضیح شفاف سازی اجتماعی در گذشته مورد استفاده قرار نمی گرفت، در ارتباط با کاربرد آن مورد بررسی قرار می گیرد. به نظر می رسد، پیوند رفتار شفاف سازی اجتماعی و شفاف سازی اصول حسابداری داوطلبانه به عنوان رشته جدیدی از تحقیقات باشد.

راهنمای دانلود
  • جهت دانلود هر یک از فایل ها، بر روی لینک مورد نظر کلیک نموده و پس از انتخاب محل ذخیره تا اتمام فرآیند دانلود صبر کنید.
  • به منظور دانلود فایل های حجیم توصیه می شود از یک نرم افزار Download Manager استفاده گردد.
  • برای خارج نمودن فایل ها از حالت فشرده ( rar یا zip ) از نرم افزار Winrar استفاده نمایید.
  • فایل های فشرده چند بخشی را بصورت کامل دانلود و در یک پوشه قرار دهید و با رایت کلیک بر روی یکی از آن ها گزینه Extract را انتخاب نمایید.
  • برای مشاهده فایل های ایمیج ( ISO, IMG… ) از یکی از نرم افزار های Rufus ، PowerISO و یا UltraISO استفاده نمایید.
  • کلمه عبور ( در صورت نیاز ) عبارت www.datasara.com می باشد؛ دقت کنید که تمامی حروف می بایست بصورت کوچک تایپ شود.
  • مشاهده خطای CRC هنگام خارج کردن فایل های فشرده با وجود تایپ صحیح کلمه عبور، بدین معنی است که فایل مورد نظر به درستی دریافت نشده و می بایست مجدداً دانلود شود.
  • در صورت مشاهده لینک های معیوب لطفاً موضوع را با ما در میان بگذارید.

مشخصات

مشخصات

توسط: René Orij and others انتشارات: Annual Congress of the European Accounting Association سال انتشار: 2007 میلادی تعداد صفحات متن اصلی: 21 تعداد صفحات متن ترجمه: 15 درج در دیتاسرا: ۱۳۹۷/۳/۲۴ منبع: دیتاسرا

خرید فایل ترجمه

خرید فایل ترجمه

عنوان: شفاف سازی اجتماعی شرکت و نظریات حسابداری حجم: 156.71 کیلوبایت فرمت فایل: pdf قیمت: 11000 تومان رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد.

گروه نرم افزاری دیتاسرا www.datasara.com

دانلود فایل اصلی

دانلود فایل اصلی

عنوان: Corporate Social Disclosures and Accounting Theories

رمز فایل
رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

نمای مطلبمقدمه

مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) و موارد شفاف سازی مرتبط به آن برای سال های زیادی به عنوان برنامه تحقیقی بوده است. تحقیقات CSR با این امید برانگیخته می شوند که جامعه منفعتی را از آن ببرد. بیش از 30 سال تحقیق در مورد ارتباط بین عملکرد اجتماعی شرکت (CSP) و عملکرد مالی شرکت (CFP) دلایل سازگار زیادی را در مورد انگیزه برای شرکت ها ایجاد نکرده تا در CSR مشارکت داشته باشند. چنین مواردی این امید را برای جامعه ایجاد می کند که شرکت ها در واقع تمایل به منفعت رساندن به جامعه دارند. بر طبق به گفته مارگولیس و والش (2001)، فقدان دلایل مشخص به دلیل عدم وجود مبنای نظری در مورد ارتباط مشخص تجربی بین CSP و CFP می باشد. ویژگی سوال برانگیز تحقیقات انجام شده توسط مارگولیس و والش مورد ارزیابی قرار گرفت. آن ها به بررسی تمام انواع مطالعات احتمالی در مورد ارتباط بین CSP و CFP پرداختند. آن ها اشاره ای به کشش بین نقش های متفاوت شرکت داشته، در حالی که اهداف اجتماعی و مالی را دنبال می کنند. مارگولیس و والش به این مسائل از نقطه نظر سازمانی نگاه می کنند، اما ان ها همچنین مطالعات مرتبط به اصول حسابداری را در بررسی هایشان می گنجانند. آن ها به CSR به عنوان مفهوم گسترده ای اشاره می کنند که برای آن نظریه کاملی مورد نیاز می باشد. مقاله آن ها اغلب موارد در حوزه تحقیقات حسابداری اجتماعی مورد بررسی نبود.

بر خلاف اولمان (1985) که مقاله انتقادیش اغلب موارد در مورد حسابداری اجتماعی و مطالعات تحقیقی شفاف سازی بود. اولمان دارای تمرکز محدودتری در مورد رویکرد حسابداری مالی نسبت به روابط شفاف سازی اجتماعی CSP-CFP بود، که برای این مقاله مفید می باشد.

ساختار این مقاله در ابتدا ایجاد نقطه نظراتی از تحقیقات موجود در دو حوزه پژوهشی می باشد. در بخش پایانی این موضوع طرح می شود که چگونه حوزه پژوهش حسابداری مالی قادر به پشتیبانی از حوزه تحقیق شفاف سازی اجتماعی شرکت برای یافتن دستورالعمل های نظری جدید می باشد.

این مقاله با توسعه بررسی های شفاف سازی اجتماعی بر طبق به مرور تحقیقات گذشته و مقوله مطالعات پژوهشی آغاز می گردد. مطالعاتی که به بحث نظریات کاربردی، به ویژه نظریه مشروعیت (LEGT) و نظریه اصول حسابداری اثباتی (PAT) می پردازد، مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. علاوه بر این نظریات حسابداری مالی و الگوهای حسابداری مالی بر طبق به رده بندی پژوهش حسابداری مالی بلکاوی شرح داده می شوند. علاوه بر این مروری از پژوهش های اصول حسابداری توسط اسکات و بعلاوه هیلی و پالپو (2001) نزدیک به رده بندی بلکاوی می باشد. بعد از ادغام تمام پژوهش های موجود ، تحلیل های پایانی در مورد مقوله پژوهش حسابداری مالی می تواند در تحقیق شفاف سازی اجتماعی کاربردی باشد. این منجر به دستورات جدید یا توسعه اصول حسابداری اجتماعی و الگوی شفاف سازی می گردد. بحث های مربوط به شفاف سازی اجتماعی محدود به شفاف سازی دولتی می باشد، که مانع شفاف سازی خصوصی می گردد. این مقاله همچنین شفاف سازی اجتماعی را به صورت داوطلبانه نشان داده که بر مبنای شرایط غالب می باشد.

مطالعات شفاف سازی اجتماعی: مرور و دسته بندی

اولمان (1985) بعضی از دیدگاه های جدید مهم را در مورد تحقیقات CSR مطرح کرد. او در مورد مسائل نظری و روش شناختی که هنوز معتبر هستند نوشت. اولمان به انتقاد از تحقیقاتی پرداخت که قبلا انجام شده و مسیرهای تحقیق جدیدی مطرح شد. اولمان به بررسی مقالات و دسته بندی آن ها بر مبنای مدل های روابط بین عملکرد اجتماعی و شفاف سازی اجتماعی، 2) عملکرد اجتماعی و عملکرد اقتصادی و 3) بین شفاف سازی اجتماعی و عملکرد اقتصادی پرداخت. یکی از مشکلات بزرگی که توسط این بررسی ها مد نظر قرار گرفته است مفهوم سازی و عملیاتی کردن مفاهیم کلیدی می باشد ، که هیچ انطباقی بر روی روش و نتایج بین بررسی ها وجود ندارد. برای ارتباط بین شفاف سازی اجتماعی و اقتصادی، تمایزی می بایست بین سرمایه گذاران " نوع فرید من" و سرمایه گذاران اخلاقی ایجاد گردد. مورد اول عملکرد اجتماعی را به طور منفی و مورد دوم به طور مثبت مد نظر قرار می دهد. در بازار پربازده، قیمت های سهام، به عنوان یک شاخص عملیاتی احتمالی برای عملکرد اقتصادی بوده ، که به بازتاب تمام اطلاعات شفاف در مورد مسائل اجتماعی می پردازد. متغیرهای دیگر مورد استفاده در این پژوهش به نام متغیرهای حسابداری می باشند. اولمان تصریح می کند که مشخص نیست آیا مدل هایی که در بررسی شفاف سازی ملی مورد استفاده قرار می گیرند می تواند برای تحلیل شفاف سازی اجتماعی کاربرد داشته باشد. نتایج مبهم تحقیقات مورد ارزیابی قرار گرفته نشان می دهد که مدل ها بطور سازگار بکار گرفته نمی شوند. مسیرهای تحقیقی دیگری مورد نیاز می باشد. ماهیت روابط بین شفاف سازی اجتماعی و عملکرد اجتماعی و اقتصادی می بایست موزد برسی قرار گیرد که استراتژی شرکت را مد نظر قرار داده، و تمرکزش را بر روی این قرار می دهد که چگونه شرکت ها از عهده تقاضای سهامداران بر می آیند. یک مدل عملیاتی با استفاده از توان سهامدار و متغیرهای رفتاری استراتژیک مطرح می شود. این رویکرد عملیاتی به این معنا می باشد که ارتباط با انواع رفتارهای استراتژیک، ارتباط بین عملکرد اجتماعی و اقتصادی و شفاف سازی اجتماعی می بایست حاصل گردد. این مدل نشان می دهد که تمایزی بین شفاف سازی داوطلبانه و غیر داوطلبانه وجود دارد.

گری، کوهی و لاورز (1995) مقوله بزرگتری از مطالعات شفاف سازی محیطی و اجتماعی شرکت انجام دادند. محققان دیگر این مقوله را مد نظر قرار نداده اند. گری، کوهی و لاورز در مورد سه گروه گسترده از نظریات در مورد جریانات اطلاعاتی سازمان گفتگو کردند. آن ها به توضیح انتخاب برای مقوله ها نپرداختند. مقوله های زیر توسط آن ها مشخص شده است.

1- بررسی مفید بودن انتخاب، که تا حدی با مقوله 2 و 3 همپوشانی دارد
2. بررسی نظریه اقتصادی

3. بررسی نظریه اجتماعی و سیاسی

گری، کوهی و لاورز به توضیح بررسی مفید بودن تصمیمات از طریق شرح بعضی از بررسی ها و نتایج می پردازند. مفید بودن تصمیمات معمولا در ارتباط با مفید بودن اطلاعات حسابداری می باشد، که در این مورد اطلاعات حسابداری می باشد. این بررسی به دو گونه می باشد، که شامل رتبه بندی اطلاعات در کارآمد بودن تصمیمات مورد نظر در جوامع مالی و بررسی اطلاعات بر مبنای تاثیر بر روی قیمت های سهام است. گری، کوهی و لاورز نشان می دهند که مطالعات مربوط به سودمند بودن تصمیمات فاقد پشتیبانی نظری می باشد. علاوه بر این آن ها اختلاف بین انگیزه های غیر مالی شرکت برای مشارکت در CSR و نیاز سهامداران مالی را اظهار می کنند، که به طور برجسته ای از نظر مالی بوده و به عنوان یک مشکل اصلی می باشد. تفاوت هایی از این دست توسط جامعه علمی مشاهده شده و گری، کوهی و لاورز بر این عقیده می باشند که مدیران از این نقطه نظر با محقان توافق دارند. این مشکلات ایجاد می شود، و بر طبق گفته گری، کوهی و لاورز، نتایج این بررسی به اثبات کارآمد بودن تصمیمات برای سهامداران مالی از نقطه نظر سودمند بودن تصمیمات مالی می پردازد.

گری، کوهی و لاورز بیان می کنند که مطالعات سودمند بودن تصمیمات در واقع مرتبط به این نظریات نمی باشند. آن ها مشخصا بیان می کنند که فقدان نظریه در این مقوله های نظری وجود دارد، که دارای تناقض می باشد. سودمند بودن تصمیمات در زمینه حسابداری مالی به عنوان یک شاخه تحقیقاتی مجزا می باشد. یکی از دو نوع مطالعات سودمند بودن تصمیمات، بررسی های بازار را جمع اوری می کند، و از نظریه بازاری کارامد استفاده می کند. مطالعات دیگر در این دسته از بررسی الگوی تصمیم گیری، نظریه مشخصی را نشان نمی دهد، اما به عنوان یک شاخه از روش شناختی می باشد. این موارد مختصرا نشان می دهد که کاربرد نظری امکان پذیر بوده، اگرچه استفاده از نظریات با پیوندهای اقتصادی قوی در تضاد با CSR می باشد.

بررسی نظری اقتصادی به عنوان واکنشی به رویکرد مفید بودن تصمیمات نامناسب می باشد. بررسی های شفاف سازی اجتماعی، که از نظریات اقتصادی استفاده می کند، در حیطه نظریه عاملیت و تحقیقات PAT قرار دارد. گری، کوهی و لاورز (1995) نیازی را برای تحلیل این دسته از تحقیقات ندیده اند. ان ها دارای دید منفی در مورد مزایای مرتبط به بررسی شفاف سازی اجتماعی توسط این نظریات می باشند.

نگرانی اصلی آن ها تلاقی تفکرات بازاری از جنبه اقتصادی با رویکرد ناتوانی بازار توسط جوامع CSR و تمایل برای تغییر فعالیت های کنونی می باشد. او همچنین بیان می کند که منافع کوتاه مدت، بر مبنای کاربرد عملی اقتصاد مطلق، از نظر عقلانی در سطح بالایی بر مبنای انگیزه برای فعالیت های CSR غیرمحتمل می باشد. نظریه سیاسی، موجودیت بررسی هایی را که LEGT و نظریه سهامدار را تعیین می کند، مطالعه می کند. LEGT و تا حد پایین تری STAKT اغلب موارد در سال گذشته در مطالعات شفاف سازی اجتماعی مورد استفاده قرار گرفته اند. استفاده از این نظریات توسط تصور بسیاری از محققان توضیح داده می شود، به این صورت که شرکت ها یا در مفهوم گسترده تر سازمان ها، در مجموع به عنوان بخشی از جامعه بوده، یا حتی دارای رابطه قراردادی با جامعه می باشند. این مفهوم ممکن است بر خلاف نظریه " رفتار به حداکثر رسانی ثروت فردمانیان" باشد. توضیحات گری، کوهی و لاورزدر مورد بررسی شفاف سازی اجتماعی با استفاده از LEGT با توجه به مباحث LEGT مد نظر قرار می گیرد.

در سال 1989 بلکاوی و کارپیک بررسی را منتشر کردند که به توسعه و آزمایش مدل اثباتی بر روی تصمیم گیری شرکتی در شفاف سازی اجتماعی پرداخته، که مرتبط با عملکرد اقتصادی و اجتماعی می باشد. آن ها از مقوله های اولمان (1985) استفاده کردند. نظریه بکار گرفته شده PAD می باشد. بلکاوی و کارپیک در استفاده از PAD به طور کامل توافق ندارند، زیرا ان تنها به تست فرضیه هزینه سیاسی و فرضیه کسری بدهی و نه فرضیه برنامه های کمکی می پردازد. آن ها مشخص نکردند که چرا آن ها از این فرضیات چشم پوشی می کنند. میلن (2002) به ارزیابی انتقادی مقاله بلکاوی و کارپیک پرداخت.اگر چه تمرکز او بر روی PAD بوده است، میلن همچنین توضیحات گسترده تری را در مورد استفاده از این نظریه بیان کرده است. ای بیان می کند که در آثار بلکاوی و کارپیک مشکل می باشد تا به تفکیک کاربرد PAT از نظریات دیگر همانند LEGT و STAKT پرداخت. بحث های بیشتر در موزد استفاده از PAT در زیر بیان می شود.

ئت و زیمرمن در اثرشان در سال 1979، شفاف سازی اجتماعی شرکتی را به عنوان موضوع فرعی مد نظر قرار داده اند. آن ها در مقاله شان در سال 1978 بیان کرده اند که " شرکت ها از چندین ابزار همانند کمپین های پاسخ گویی اجتماعی شرکت در رسانه، اعمال نفوذ دولتی، و انتخاب روش های حسابداری برای به حداقل رساندن درآمدهای گزارش شده استفاده می کنند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

د سال 2003 بررسی توسط پاتن و ترومپیتر مدل مربوطه مشخصی از PAT را بکار برده است. این مدل ها بر مبنای مدل کاهان، چاویس، و المندورف بوده است. مقاله بعدی مجددا بر مبنای پژوهش های مدیریتی درآمد کل توسط جونز بوده، که به طور کلی به تست فرضیه هزینه سیاسی PAT می پردازد. در فعالیت های اخیر انجام شده توسط پاتن و ترامپیتر PAT بکار گرفته می شود، که بدون بحث در مورد این حقیقت، تنها بعضی از محدودیت ها مد نظر قرار می گیرند، برای مثال اینکه آیا PAT و مدیریت درآمد به عنوان فرضیه مناسبی برای تست در میان شفاف سازی اجتماعی می باشد. پاتن و ترومپیتر این مورد را ذکر می کنند که ان ها تنها به بررسی انتخاب مدیریتی مرتبط به حسابداری بر روی شفاف سازی اجتماعی و مدیریت درآمد می پردازند.

این ممکن است نتیجه گیری ضعیفی برای مثال توسط گری، کوهی و لاورز باشد، از اینکه انتخاب اقتصادی دارای تناسبی با انتخاب های CSR نمی باشد.

نکته ای در اینجا در مورد اختلافاتی در ترکیب رفتار شفاف سازی اجتماعی و انتخاب های مدیریتی برای مقررات حسابداری مالی اجباری وجود دارد، حائز اهمیت می باشد. این واقعیت که وات و زیمرمن شفاف سازی اجتماعی را مد نظر قرار می دهند، که بطور برجسته اختیاری است، به این معنا نمی باشد که چگونه مدیریت در ارتباط با مقررات حسابداری بوده و می تواند به اجرای مدیریت درآمد بپردازد، که می تواند در تست فرضیه اندازه گیری ادغام گردد.

نظریه مشروعیت و بررسی های شفاف سازی اجتماعی

از دهه 1980، LEGT، توسط محققانی که به دنبال تفسیرهایی برای شفاف سازی اجتماعی و بویژه محیطی بوده اند، مورد استفاده قرار می گرفته است (ون در لان 2006). او به بیان محدودیت های LEGT، همانند خلاء مشروعیت پرداخت. این شکاف وجود داشته، و این به دلیل تفاوت بین پیش بینی های اجتماعی و عملکرد اجتماعی شرکت بوده، که به طور مناسب و دقیق ارزیابی نشده است. همان طور که بر مبنای نظریات محدود مشاهده می شود، به دلیل در دست توسعه بودن آن، این مورد تایید می گردد تا به بررسی بیشتر این نظریه در زمینه تحقیقات شفاف سازی اجتماعی بپردازیم.

بررسی های نظری سیاسی و اجتماعی به عنوان تمرکز اصلی مقاله گری، کوهی و لاورز می باشد. LEGT و STAKT نظریاتی می باشند که خارج از اقتصاد سیاسی مد نظر قرار می گیرند. LEGT و STAKT به عنوان جنبه های همپوشانی شده در چارچوب اقتصاد سیاسی می باشند. گری، کوهی و لاورز بیان می کنند که این موضوع غیرمحتمل می باشد تا به بررسی محدوده اقتصادی بدون چارچوب رسمی، اجتماعی و سیاسی بپردازیم. به دنبال این، علت بقای csr ( و شفاف سازی های آن) این می باشد که موضوعات اقتصادی ( در مورد شرکت، مالی) به عنوان تنها موضوع مربوطه در اجتماع نبوده، و بنابراین می بایست در ترکیب با موارد سیاسی و اجتماعی در انجام کسب و کار یا گر=زارش در مورد کسب و کار باشد.

گری، کوهی و لاورز، بسیاری از انگیزه های خود را به منظور استفاده از LEGT در نظریه اقتصاد سیاسی ، بر مبنای نظریه مارکسیست دنبال می کنند.

فردمن در مقاله اش در سال 1970 همچنین از نظریه مارکسیستی استفاده می کند، اما در برابر آن ضدیت دارد. او به این نتیجه گیری رسید که CSR چیزی می باشد گه شرکت ها در آن مشارکت داشته باشند. او اظهار می کند که این موارد نمی تواند به نفع سهامدار به عنوان یک مطالبه کننده و مالک حداکثر ثروت شرکت، بر طبق به نظریه اقتصادی غیر کلاسیک باشد. مشخصا نظریات مختلف منجر به نتیجه گیری های متفاوت می گردد. بعضی از نکات در کارکرد LEGT می تواند مد نظر قرار گیرد. این پرسش مطرح می شود که چرا نظریه اقتصاد سیاسی بکار گرفته شده و هیچ نظریه جامعه شناختی ، بر مبنای نظریات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی می تواند مفید باشد. در ارتباط با CSR مشخصا نظریات جامعه شناختی مناسب تر از نظریات سیاسی می باشد. از طرف دیگر، تنها بکارگیری نظریات جامعه شناختی، ماهیت اقتصادی شرکت ها را نادیده می گیرد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

این بررسی تلاش می کند تا به معرفی نظریات حسابداری مالی برای بکارگیری آن در بررسی های شفاف سازی اجتماعی بپردازد.با شروع تحلیل کارایی این نظریات، چندین دسته از پژوهش ها یا الگوها مرد بررسی قرار می گیرند. بلکاوی (2000) به شرح مقوله اش بر مبنای روش دسته بندی نظریات حسابداری مالی می پردازد. این دسته ها الگوهای پژوهشی را نشان می دهد. بلکوس شش مقوله پژوهشی و الگوها را تعریف می کند.

1. نظریات انسان شناسی/ القایی
2. نظریات استقرایی، یا درامد واقعی
3. سودمندی تصمیمات/ نظریات الگوی تصمیم گیری
4. سودمندی تصمیمات/ نظریات رفتار بازار کل
5. سودمندی تصمیمات/ کاربر اختصاصی

6. نظریات اقتصادی- اطلاعاتی

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

1. نمونه های خاص در این مقوله
2. مفهوم کلی در مورد موضوعات پژوهشی
3. نظریات خاص در این مقوله

4. روش پژوهش کاربردی

بررسی کلی الگوها، با توضیحات مرتبط به پرسش a تا d در اینجا مد نظر قرار می گیرد. در ارتباط با فعالیت های وات و زیمرمن، به خصوص مشارکت آن ها در PAT، به عنوان نمونه ای از الگوی نظری انسان شناسی/ قیاسی می باشد. نگرش کلی طرفداران PAT این می باشد که فعالیت های حسابداری حاصل کارایی عملی و انتخاب های مدیرتی بوده و توسط آن ها توضیح داده می شود. بسیاری از نتایج تجربی بکار گرفته می شود.

یکی از توضیحات استقرایی/ درامد حقیقی بر مبنای فعالیت اوارد و بل می باشد. در این الگوی پژوهشی استدلال های اصولی و منطقی مورد استفاده قرار می گیرند تا به نظریه درامد واقعی برسیم.

نمونه ای از مدل سودمندی تصمیمات/ الگوی تصمیم گیری بر مبنای فعالیت های بیور، کنلی، و واس می باشد. آن ها پیش بینی پذیری را به عنوان معیاری برای بهبود تصمیم گیری بر مبنای اطلاعات حسابداری می دانند.

بخشی از نظریه تصمیم گیری سودمند/ الگوی نظری رفتار بازاری کل بر مبنای مقاله سال 1974 گوندس و داپوچ می باشد. در این الگو بازار سرمایه پربازده و تصمیم گیری سرمایه گذاران سرمایه گذاران بخش خصوصی با توجه به بازار سرمایه کل مهم می باشد. نظریه مالی، فرضیه بازار کارآمد بر مبنای مبانی نظری می باشد.

سودمندی تصمیمات/ الگوی کاربری مشخص در ارتباط با پژوهش های حسابداری رفتاری می باشد؛ چگونه کاربران اطلاعات حسابداری به این اطلاعات واکنش نشان می دهند. حسابداری به عنوان یک علم رفتاری می باشد.

نظریات اقتصادی- اطلاعاتی بر مبنای نظریات اقتصادی انتخاب و و نظریات اقتصادی دیگر با تمرکز بر روی رفتار منطقی می باشد. اطلاعات حسابداری به عنوان یک محصول اقتصادی می باشد که در ارتباط با عرضه و تقاضا در بازار می باشد. مقاله نوشته شده توسط فلسام (1968) به عنوان نمونه ای از توصیف اطلاعات حسابداری می باشد. اکرلوف (1970) به شرح این موضوع در ارتباط با اطلاعات مالی پرداخت. او عدم تناسب اطلاعات را بین سرمایه گذاران و مدیران مد نظر قرار داد. استیگلیتز (2001) به بررسی علم اقتصاد اطلاعاتی پرداخت، اگرچه به طور مشخصی اطلاعات جسابداری را ذکر نکرده است.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

اسکات (2006) همچنین مقولاتی را در ارتباط با نظریات حسابداری مالی ارائه کرد. او به تعریف مقولات زیر پرداخت.

1. رویکرد سودمندی تصمیمات
2. سودمندی تصمیمات در مورد جنبه های اطلاعاتی
3. جنبه های اندازه گیری در ارتباط با سودمندی تصمیمات
4. عواقب اقتصادی

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

اسکات به شرح این مقوله ها پرداخته و توضیح می دهد که چگونه این موارد بوجود می آیند. در ارتباط با موارد بعدی که مرتبط به این مقاله می باشد، توضیحات اسکات در اینجا نسبتا بطور گسترده ذکر می شوند. رویکرد سودمندی تصمیمات بر مبنای حسابداری مالی به عنوان مقوله ای مرتبط به نظریه تصمیم گیری و نظریه سرمایه گذاری می باشد. موارد بعدی بازارهای تضمینی پربازده را مد نظر قرار می دهند. بازارهای تضمینی پربازده؛ موضوعاتی که در اینجا مطرح می شود بر مبنای شفاف سازی اختیاری بوده، که به معنای خلاص شدن از ارزیابی کمتر از میزان واقعی می باشد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

آیا مخاطبانی در ارتباط با گزارش سالانه بخش های دولتی وجود دارند؟
فايل پيوست

Abstract Purpose - The purpose of this research is to investigate the role and importance of the annual report as a source of information about public sector entities. Methodology/Approach - This research ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

مقدمه ای در مورد سیستم های اطلاعات حسابداری
فايل پيوست

ABSTRACT In this study, we introduce you to the subject of accounting information systems (AIS), describe the importance of AIS to your future success, and layout some important terms and concepts ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12000 تومان

عرضه های اولیه سهام و نقش حسابداری مدیریت
فايل پيوست

چکیده تبدیل شرکت به سهامی عام تصمیم آسانی نیست. اجرای این امر مطابق با پروسه عرضه اولیه سهام (IPO) هزینه ها و مزیت های قابل توجهی را دربر می گیرد. حسابداران ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

تاثیرات بر روی تصمیم گیری های شغلی ترک تحصیل کرده ها- کاربردهای مربوط به حرفه حسابداری
فايل پيوست

Abstract Studies show that students begin to make their career choices during their secondary education and for many their educational and occupational aspirations are quite fixed by the time they enter ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

حسابداری و محاسبه کردن دولتی برای دارایی های به ارث رسیده: کاربردهای اقتصادی، اجتماعی
فايل پيوست

Purpose Accounting, “the provision of information relating to economic transactions” (Whittington, 1983, p. 1), is intellectually dependent on “marginalist economics” (Tinker et al., 1982, pp. 184, 193); that is, the neo-classical ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

اهداف مناسب در شرکت گود گرین
فايل پيوست

Abstract This case addresses the “gray” area associated with the use of accounting discretion as it relates to expense line item reclassifications. Such a context allows for an examination of the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 6000 تومان

اهرم مالی، رشد شرکت و توان مالی شرکت های لیست شده کشورسریلانکا
فايل پيوست

Abstract This study attempts to extend knowledge of Financial Leverage (FL), firm growth (FG) and Financial Strength (FS) in the listed Sri Lankan companies. Most of the scholars have studied of ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

52 ابزار برای حسابداری مدیریتی
فايل پيوست

Abstract Sometimes it is very difficult to find out accumulate information about techniques and tools of management accounting. It create hazardous for the searcher to find out the techniques and tools ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

حقایق در مورد گسب (هیات استانداردهای حسابداری دولتی)
فايل پيوست

Abstract The Governmental Accounting Standards Board (GASB) was organized in 1984 by the Financial Accounting Foundation (FAF) to establish standards of financial accounting and reporting for state and local governmental entities. ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

تاثیرات سیستم برنامه ریزی منابع سرمایه ای بر فرایندهای حسابداری
فايل پيوست

Abstract The advent of the IT-led era and the increased competition have forced companies to react to the new changes in order to remain competitive. Enterprise resource planning (ERP) systems offer ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبندهای افقی (JIS Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Horizontal Bracing (JIS) Standard Drawing - Sample 2 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل 10 تیپ متفاوت اتصال بادبندهای افقی: 3 تیپ جهت اتصال نبشی دوبل، 4 ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبندهای افقی (DIN Profiles) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Horizontal Bracing (DIN) Standard Drawing - Sample 1 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل 7 تیپ متفاوت اتصال بادبندهای افقی: 3 تیپ جهت اتصال نبشی دوبل، و 4 تیپ ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات نرده محافظ
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Handrail Details Standard Drawing فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل نرده های محافظ، جزئیات اتصال نرده های محافظ به سازه های فولادی، جزئیات اتصال نرده های محافظ به ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال ساده (مفصلی) صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۵
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Simple Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 5 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (مفصلی) جهت پروفیلهای HEA280 & HEB300~HEB800 می باشد. امیدواریم دانش، تجربه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (JIS Profiles) - مجموعه ۴
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (JIS) Standard Drawing - Sample 4 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای H 150x150x7x10 ~ H 498x432x45x70 می ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۳
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 3 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای HEA180 ~ HEA360 و HEB180 ~ ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۲
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 2 فایل dwg حاضر شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) جهت پروفیلهای HEB200 ~ HEB650 می باشد. امیدواریم دانش، تجربه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال گیردار صفحه ستون (DIN Profiles) - مجموعه ۱
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Fixed Column Base Plate (DIN) Standard Drawing - Sample 1 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل اتصال صفحه ستون (گیردار) در دو دسته بندی مجزا: ستونهای بادبندی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (JIS Profiles) - مجموعه ۶
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (JIS) Standard Drawing - Sample 6 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل تیپهای مختلف از اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای: L75x75x6~2L200*200*25 - C150x75x6.5x10~2C250x90x9x13 - H100x100x6x8~H300x305x15x15 ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

نمونه نقشه استاندارد جزئیات اتصال بادبند قائم (ناودانی DIN) - مجموعه ۵
فايل پيوست

نمونه نقشه استاندارد Vertical Bracing Connection (DIN Channels) Standard Drawing - Sample 5 مجموعه پیش رو شامل جزئیات کامل 6 تیپ متفاوت اتصال بادبند قائم جهت پروفیلهای ناودانی: 2UNP80~2UNP200 می باشد. امیدواریم ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: عمران

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2018