مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

بیشترین آمار دوقلوها در کدام شهرهای جهان است ؟ (+عکس)

دوقلوها برای بیشتر افراد جالب هستند. این‌که دو نفر را مشابه هم و در کنار هم ببینیم جالب‌توجه است. دوقلو بودن نیز تجربه‌ای جذاب است و دوقلو‌ها موقعیت‌هایی را تجربه می‌کنند که افراد دیگر کمتر قادر به تجربه‌ی آن‌ها هستند. ولی جالب است بدانید شهر‌هایی در دنیا وجود دارند که تعداد دوقلو‌ها بیش‌ازحد معمولی است. در ادامه با دیتاسرا همراه باشید ریشه‌ی تاریخی و دلایل علمی این پدیده را بررسی کنیم.

دانشگاه تگزاس تخمین زده است که از هر ۱۰۰۰ نفر در دنیا، ۳۲ نفر دو قلو هستند. به عبارت دیگر ۱۶ جفت از هر ۱۰۰۰ نفر و ۳ درصد از جمعیت دنیا دو قلو هستند. این رقم میان اقوام و نژاد‌های مختلف در مناطق گوناگون متفاوت است. گروه‌هایی از قوم‌هایی خاص، دو قلو‌هایی بیشتر و قوم‌های دیگر تعداد کمتری به دنیا می‌آورند.

درحالی‌که به عقیده‌ی پژوهشگران دوقلو‌های همسان کاملاً اتفاقی همسان شده‌اند، داشتن دوقلو‌های غیر همسان ارثی است. چنانچه کسی در خانواده‌ی شما دوقلو‌های غیر همسان داشته باشند، احتمال این‌که شما نیز دوقلوی غیر همسان دنیا آورید، زیاد است. چنانچه خود مادر دوقلوی غیر همسان باشد، احتمال این‌که فرزندانش نیز دوقلوی غیر همسان شود چهار برابر است. این عوامل سبب می‌شوند که دوقلو داشتن در یک خانواده زیاد باشد و یا حتی همه‌ی افراد یک قوم دوقلو شوند. درواقع نژاد و قوم نقشی حیاتی در دوقلو شدن دارد. به‌عنوان مثال در آمریکا تعداد دوقلو‌ها میان سیاه‌پوستان آمریکایی رایج‌تر بوده و میان آمریکایی‌های هیسپنیک و لتینو کمتر است.بیشترین آمار دوقلوها در کدام شهرهای جهان است ؟ (+عکس)


بیشترین میزان زاد و ولد در قوم بزرگ یوروبا (Yoruba) در جنوب نیجریه در شهری کشاورزی به نام ایگبو اُرا (Igbo-Ora) است. در اینجا از هر ۱۰۰۰ تولد، ۴۰ تا ۵۰ تولد دوقلو است. به عبارت دیگر نزدیک به ۱۰٪ کل جمعیت شهر دوقلو هستند. جمعیت زیاد دوقلو‌های این شهر باعث شده نام مستعار آن را «پایتخت دوقلو‌های دنیا» بگذارند.

در‌حالی‌که هیچ‌کس تا کنون نتوانسته دلیلی علمی برای دوقلو شدن بچه‌ها پیدا کند، تحقیقات نشان می‌دهند که زایمان بچه‌های دوقلو، می‌تواند با تغذیه‌ی مادر در هر ناحیه رابطه داشته باشد.

در روستای ایگبو اُرا تولد دوقلو‌ها را جشن گرفته و دوقلو‌ها را نعمتی از جانب خدا می‌دانند. اغلب زنان باردار تمایل دارند که صاحب اولاد دوقلو شوند.بیشترین آمار دوقلوها در کدام شهرهای جهان است ؟ (+عکس)


ایگبو اُرا تنها شهری نیست که در آن تولد دوقلو‌ها زیاد است. در شهر کاندیدو گودوی (candido godoi) در برزیل نیز چنین پدیده‌ای وجود دارد.

تولد دوقلو‌ها در این شهر ۱۰٪ است که این میزان ۱.۸٪ از تولد دوقلو‌ها در شهر ریوگرانده جنوبی (Rio Grande do Sul) و میزان تولد دوقلو‌ها در سطح کشور بیشتر است. تعداد دوقلو‌ها از قرن بیستم و زمانی‌که میان اولین مهاجران این منطقه ۱۷ جفت دوقلو وجود داشت، نوشته‌شده است. این تولد دوقلو‌ها در نسل‌های متمادی ادامه داشت. اکثریت جمعیت این شهر را نوادگان مردم آلمان و لهستان تشکیل می‌دهند و رگ و ریشه‌ی بسیاری از مردم به ناحیه‌ی هونزروک (Hunsrück) در آلمان می‌رسد. ناحیه‌ای که در آنجا میزان تولد دوقلو‌ها بیش از میزان معمول است.

محققان برای قرن‌های متمادی در سعی برای توضیح آمار بالای تولپ دوقلو‌ها در نواحی خاص بودند. در سال ۲۰۰۹، خورخه کاماراسا تاریخ‌شناس آرژانتینی، در کتاب خود به نام فرشته‌ی مرگ در آمریکای جنوبی، نظریه‌ی «بیگانه‌وار» را بیان کرد.بیشترین آمار دوقلوها در کدام شهرهای جهان است ؟ (+عکس)


یوزف منگله (Josef Mengele) دکتر بدنام نازی‌های آلمان، در اردوگاه آشویتس روی اسیران دوقلو آزمایش‌های وحشتناکی انجام داد. وظیفه‌ی او پیدا کردن دلیل و نحوه دوقلو شدن بچه‌ها به دستور آدولف هیتلر بود. هیتلر می‌خواست با استفاده از این ترفند و به طور مصنوعی دوقلو‌‌ها را به وجود آورده و جمعیت آریایی‌ها را افزایش دهد. زمانی‌که متحدان موفق به شکست رژیم نازی شدند، منگله به آمریکای جنوبی فرار کرد. خورخه کاماراسا عقیده دارد منگله در راه فرار به آمریکای جنوبی با معرفی خود بعنوان فیزیکدان و دامپزشک آزمایش‌هایی را روی زنان برای کشف نحوه دوقلو شدن بچه‌ها، انجام داد.

تاریخ‌شناسان محلی عقیده دارند که منگله بعد از رفتن به برزیل آزمایش‌های خود را متوقف کرده و این میزان بالای تولد دوقلو‌ها در این ناحیه، به قبل رفتن منگله به این ناحیه می‌رسد. همچنین پژوهشگران بر این باورند که در اغلب مواقع پیوندی ژنتیکی توضیحی قابل قبول برای علت تولد دوقلو‌ها است.

شهر دیگری که به شهر دوقلو‌ها معروف است، شهر بوزیم (Buzim) در شمال غرب بوسنی است. این شهر با ۲۰۰۰۰ نفر جمعیت، ۲۰۰ جفت دوقلو دارد. برخلاف شهر‌های ایگبو اُرا و ریوگرانده جنوبی، اهالی شهر بوزیم مایل به استفاده از تعداد زیاد دوقلو‌ها در توریستی کردن شهر هستند.بیشترین آمار دوقلوها در کدام شهرهای جهان است ؟ (+عکس)


این پدیده در این شهر نخستین بار توسط خبرنگاری محلی کشف شد. هنگامی‌که همسرش در طول جنگ‌های داخلی ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵ دوقلو به دنیا آورد. این خبرنگار به این نکته پی‌برد که در همین بازه‌ی زمانی ۲۱ جفت دوقلو به دنیا آمده‌اند که این اتفاق عادی نیست. بنابراین پیجی در فیس بوک ساخت که از طریق آن دیگر دوقلو‌های شهر را پیدا کند و موفق به شناسایی ۲۰۰ جفت دوقلو شد.

بوزیم جامعه‌ای مردسالار است و بر اساس سنت‌ها دارای خانواده‌های بزرگ با زاد و ولد خیلی است. همین می‌تواند دلیلی برای زیاد بودن تعداد دوقلو‌ها در این شهر باشد.

این پدیده در شرق و در روستای کودینی (Kodinhi) از توابع کرالا (Kerala) در جنوب کشور هند اتفاق افتاده است. در این روستا ۲۰۰۰ خانواده زندگی می‌کنند که از میان این جمعیت، ۲۵۰ جفت دوقلو وجود دارد. در سال ۲۰۰۸ تنها ۱۵ جفت دوقلو در این روستا بود. میزان تولد دوقلو‌ها سال به سال افزایش می‌یابد. تنها در ۵ پارسال ۶۰ جفت دوقلو به دنیا آمده‌اند. با توجه به این‌که در هند تعداد زاد و ولد دوقلو‌ها کم است، تعداد زیاد دوقلو‌ها در این روستا خیلی جالب توجه است.بیشترین آمار دوقلوها در کدام شهرهای جهان است ؟ (+عکس)ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2018