مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

متفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا به حال دیده اید (+عکس)

می‌آیید سر خیابان می‌ایستید و منتظر تاکسی‌های زرد رنگ معمولی و هر روزه می‌مانید. لابد فکر می‌کنید این عادی‌ترین جزء زندگی هر روزه است، ولی اشتباه می‌کنید. با دیتاسرا همراه باشید تا وسایل نقلیه‌ی مورد استفاده در سر تاسر دنیا شگفت زده‌تان کند.

اگر فکر کرده‌اید که تاکسی سوار شدن باید مسئله‌ی کاملا عادی است، کاملا در اشتباهید. در سرتاسر دنیا مردم می‌توانند بین ماشین‌های الکتریکی، تانک‌ها، مایباخ‌ها و اتوریکشا‌ها برای این طرف و آن طرف رفتن یکی را انتخاب کنند. چیزی نخواهد گذشت که سر و کله‌ی تاکسی‌های بی راننده هم پیدا شود.

تاکسی تانک زرهی ارتشمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


اگر در سنت پترزبورگ روسیه به تاکسی احتیاج پیدا کردید، تانک زرهی ارتش را در ذهن داشته باشید. BRDM-2 در اتحاد جماهیر شوروی، فرمانده‌ی نبرد و وسیله‌ی شناسایی بوده است که هم حالا در درون کشور حفظ می‌شود. البته سلاح‌های جنگی متصل به آن را از کار انداخته‌اند. این وسیله‌ی نقلیه را می‌توان در نوا ریور راند که سنت پترزبورگ را شکافته است. یک دور سواری گرفتن از آن، برایتان ۵۰۰۰ روبل یا ۱۰۰ دلار آب خواهد خورد.

تاکسی‌های نارگیلیمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


در کوبا ریکشا‌های نارگیل شکل با دو صندلی، سه چرخ و دو موتور و تر و تمیز را سوار شوید. تاکسی‌های نارگیلی نسبت به تاکسی‌های معمولی خیلی پر سر و صدا‌تر و البته ارزان‌تر هستند.

تاکسی مدل پراگمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


این طراحی در یورکشایر انجام گرفته است. انگلستان این مدل تاکسی را که "پارها" نام دارد، بر طبق معماری شهر پراگ طراحی کرده است. در درون این تاکسی یک صندلی منحنی شکل وجود دارد که رودخانه‌ی ولدآوا را تداعی می‌کند. هم چنین بافت داشبرد آن، افق پراگ را نشان می‌دهد. این ماشین سقفی وسیع و شیشه‌ای هم دارد. افرادی که از این ماشین استفاده می‌کنند، می‌توانند مسیر‌های مستقیم یا تو‌رهای مجازی را انتخاب کنند که در سیستم این ماشین کار گذاشته شده‌اند. این تاکسی پنج نفر را در خود جای می‌دهد.

تاکسی با چشم‌اندازمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


دومین تاکسی مدل بر پنجره‌های خیلی بزرگ متمرکز شده است که به سرنشینان امکان می‌دهد تا بی‌هیچ واسطه‌ای از معماری شهر لذت ببرند. رنگ بژ این وسیله، از دیوار خانه‌های لسر تاون الهام گرفته شده است.

تاکسی مزدای لندنمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


این مدل تاکسی در سال ۱۹۹۳ با همکاری بین مزدا و کالج سلطنتی هنر لندن ساخته شد. این تاکسی فقط یک صندلی سرنشین دارد و با فرض این مسئله ساخته شده است که لندن در خطر اشغال توسط ماشین‌هایی با اندازه‌ی معمولی است.

تاکسی لندنمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


تاکسی‌های آینده لندن با باطری‌های لیتیومی کار می‌کنند و طوری ساخته شده‌اند تا با یک پرچم انگلستان و یک نشان سلطنتی شهر لندن، مشابه به تاکسی‌های کلاسیک انگلیسی به نظر برسند. سیستمی در این تاکسی‌ها کار گذاشته شده است که به مسافران راهنمایی‌هایی راجع به شهر می‌دهد و هم چنین قادر به ترجمه نیز هست.

تاکسی توک توکمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


تاکسی‌های توک توک نوعی اتو ریکشا هستند که در ابتدای کار، در تایلند برای مسافت‌های کوتاه استفاده می‌شدند. نامی که روی این تاکسی‌ها گذاشته‌اند، در واقع به خاطر صدایی است که زمان روشن شدن موتور آن ها ایجاد می‌شود. اتو ریکشا‌ها را می‌توانید در هند، پرو، اتیوپی، چین، اندونزی و سریلانکا پیدا کنید.

تاکسی فولکس واگن میلانومتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


تاکسی فولکس واگن میلانو با یک موتور الکتریکی و یک باتری لیتیومی کار می‌کند. این ماشین به‌عنوان قسمتی از پروژه‌ی پاکسازی هوای لندن در سال ۲۰۱۰ رونمایی شد. یک وام یک میلیون پوندی نیز برای تشویق رانندگان به تعویض موتور‌هایشان با موتور‌های الکتریکی ارایه داده شد.

تاکسی‌های هواییمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


تاکسی‌های هوایی را می‌توانید در قسمت‌هایی از فلوریدا و باهاما پیدا کنید. این هواپیماها خدمات پروازی کوتاه بین شهر‌ها و فرودگاه‌های بین‌المللی را می‌دهند و معمولاً کرایه‌ی یک مسیر آن ها حدودا ۱۰۰ دلار است.

تاکسی‌های خورشیدیمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


تاکسی‌های خورشیدی نخستین بار در سال ۲۰۰۴ توسط لویس پالمر و با یاری تعدادی از دانشگاه‌های سویسی ساخته شد. این تاکسی بیش از ۵۴۰۰۰ کیلومتر در ۴۰ کشور دنیا را پیموده است، ولی هم حالا از آن استفاده‌ای نمی‌شود. در سال ۲۰۰۹ این ماشین جایزه‌ی خورشیدی اروپا به دست آورد.

تسلای مدل اسمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


این هم شانس شما برای سوار شدن بر یک تسلای مدل اس. شرکتی در نوروژ از یاری مالی چشمگیر دولت در جهت ماشین‌های الکتریک استفاده کرده و از تسلا تاکسی ساخته است. چراکه نه؟ این وسیله‌ی نقلیه خیلی جادار است، باتری قوی‌ای دارد و هزینه‌های آن کم‌ است، حتی چنانچه بهایشان از ۷۱۰۰۰ دلار آغاز شود.

تاکسی‌های آبی نیویورکمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


تاکسی‌های آبی نیویورک تور مسافرتی و نقل و انتقال به شرق و رودخانه‌های هادسن را به شما ارایه می‌دهند. ولی شما هم چنین می‌توانید این تاکسی‌های آبی را در کرواسی، ونیز، کاستاریکا و نیوزیلند پیدا کنید.

تاکسی‌های لوکسمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


در مسکو ماشین‌های لوکسی همانند مایباخ و پورشه را به تاکسی تبدیل کرده‌اند. نارنجی روشن و طرح‌های قهوه‌ای روی این ماشین‌ها در سطح شهر قابل رؤیت هستند.

تاکسی‌های بی.ام.دبیلیو مسابقه‌ایمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


با این که به این ماشین‌ها تاکسی مسابقه‌ای گفته می‌شود، ولی در جایزه بزرگ نورنبرگ آلمان بی. ام. دبلیوها شما را هر جا که دلتان بخواهد نمی‌برند، بلکه راننده‌های مسابقه‌ای حرفه‌ای شما را با قدرت ۵۶۰ اسب بخار، دورتادور "گرین هل" می‌چرخانند. یک دور همراهی با این حرفه‌ای‌ها برای شما ۲۲۵ یورو یا همان ۲۶۷ دلار تمام خواهد شد.

تاکسی‌های بی راننده‌ی OPTIمتفاوت ترین و مهیج ترین تاکسی هایی که تا کنون دیده اید (+عکس)


تاکسی‌های بی راننده‌ی OPTI امیدوارند که تا سال ۲۰۲۵ شیوه‌ی رفت و آمد مردم در لندن را تغییر دهند. این تاکسی‌ها در نقاط عمومی در جا‌های مختلف شهر دارای ایستگاه مختص به خود خواهند بود و از ماهواره‌ها، لیزر‌های مجاورت، دوربین‌ها و سنسور‌های پارک کردن برای تشخیص مسیر بی راننده استفاده خواهند کرد.
ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2018