مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

شهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)

سریال True Detective (کارآگاه واقعی) که از شبکه‌ی HBO آمریکا پخش شد، با واکنش خیلی مثبت بینندگان مواجه شد و طرفداران زیادی پیدا کرد. «نیک پیزولاتو» نویسنده‌ی فیلم نامه، در فصل دوم سریال، با الهام از شهر «ورنون» کالیفرنیا اتفاقات شهر خیالی «وینسی» را خلق کرد و حتی برخی از سکانس‌های سریال در این شهر فیلمبرداری شد. با دیتاسرا همراه باشید تا با شباهت‌های این دو شهر بیشتر آشنا شوید.

فصل دوم سریال «کاراگاه واقعی» (True Detective) تمامی ویژگی‌های یک برنامه‌ی تلویزیونی محبوب را دارد: جرم و جنایت، فساد، پلیس و یک فرماندار مرده. هرچند به نظر می‌رسد طرح آن برای یک سریال درام تلویزیونی هیجان‌انگیز ساخته شده باشد، ولی شاید طرح این سریال از شهر واقعی ورنون (Vernon) در کالیفرنیا برداشته شده است.

شهر ورنونشهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)


خالق سریال کارآگاه واقعی، «نیک پیزولاتو»، با صراحت اظهار کرد در فصل دوم این سریال «وینسی»، شهری که رمان در آن اتفاق میفتد، از شهری در جنوب کالیفرنیا به نام «ورنون» الهام گرفته شده است. شباهت عجیب و غریبی میان این دو شهر وجود دارد مثل مخازن آبی که در فیلم مشخص است و مهر و نشان شهر؛ حتی برخی از صحنه‌های فیلم در این شهر ضبط شده است.

محیط فرسودهشهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)


شهرهای «وینسی» و «ورنون» هر دو شهر صنعتی با سابقه‌ی طولانی فساد هستند. کالیفرنیا یک مرکز تولیدی بزرگ است که توسط یک مهاجر به نام «جان بپتیست لئونیس» بنا شد. لئونیس ورنون را مثل زمین‌های خود اداره کرده و خودش به جای شهرداری پروانه‌ی دریافت و کار صادر می‌کرد. از آن چیزهایی که تاکنون می‌دانیم، این شهر توسط چند تن از افراد ثروتمند و توانمند اداره می‌شد.

کارخانه‌ها و انبارهاشهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)


هر چه کارخانه‌ها و انبارها در شهر آغاز به کار می‌کردند، گربه‌های چاقی مثل لئونیس با اخذ مالیات از مردم شهر ثروتمندتر می‌شدند. در مدت کوتاهی ورنون به مرکز خوش‌گذرانی و فساد تبدیل شد، مانند کسانی که در وینسی در کلوپ‌ها خوش‌گذرانی می‌کردند. ورنون هم چنین تعدادی کارچاق‌کن داشت که با زد و بند کارها را انجام می‌دادند.

شهردارشهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)


شهر خیالی «پیزولاتو» از مسوولان شهر ورنون تقلید می‌کند. شهردار الکلی وینسی به جای این که مثل یک رهبر واقعی شهر زندگی کند، با همسر خارجی و بچه‌های بی‌ادب خود در یک عمارت بزرگ در «بل ایر» زندگی می‌کند. نوه‌ی بنیان‌گذار ورنون، «لئونیس ملبورگ»، در سال ۱۹۷۸ به‌عنوان شهردار این شهر انتخاب شد و تا هنگامی که در سال ۲۰۰۹، مشخص شد به جای این که در شهر خود زندگی کند، ساکن عمارت پدربزرگ خود در «هانکوک پارک» است، در سمت خود باقی بود.

فرماندارشهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)


«بن کاسپر»، فرماندار شهر وینسی، مثل فرماندار ورنون در حالی مرد که به فساد متهم بود؛ در عین حال جزییات مرگ او خیلی هولناک نبود. هنگامی که مقامات و روزنامه‌‌نگاران شهر آغاز به تحقیق درباره‌ی یک میلیون دلاری کردند که «اریک تی فرش» به‌عنوان فرماندار ورنون و مشاور حقوقی کسب کرده بود، جسد وی در سواحل سانفرانسیسکو کشف شد. هرچند بعدا مرگ او تصادفی تلقی شد، ولی این حادثه درست زمانی روی داد که بیننده از یک مجموعه تلویزیونی انتظار دارد.

فسادشهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)


اتهامات زیادی درباره‌ی دستمزد بالا و عجیب «فرش» مطرح شد. مستخدمین دیگر شهر نیز همانند اعضای شورا، با درآمد سالانه‌ی ۷۰۰۰۰ هزار دلار برای یک شغل نیمه وقت، حقوق‌های خیلی بالا کسب می‌کردند. اضافه بر حقوق‌های بالا، مسوولان شهر مالیات‌های ساکنان شهر را صرف سفرهای پرهزینه و تجملی مثل ماساژ و بازی گلف می‌کردند.

حذف از ایالت کالیفرنیاشهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)


اتهاماتی که به ورنون وارد بود، به حدی جدی بود که در سال ۲۰۱۱ یکی از اعضای مجلس سنای ایالت کالیفرنیا لایحه‌ای را تحت عنوان حذف این شهر از ایالت کالیفرنیا مطرح کرد. ورنون در واکنش به این قانون و از ترس این که کسب و کار این شهر تحت فشار قوانین سخت‌گیرانه قرار نگیرد، تعداد زیادی را برای جلب آرای نمایندگان اجیر کرد. در آخر ورنون با قول اصلاح سیاست‌های فاسد و روابط خود با جوامع مجاور، از این مخمصه نجات یافت.

حرف بی‌حرف!شهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)


طبق گزارش گزارشگر ال ای تایمز، «هکتور بسرا»، شهر ورنون دقیقا مثل پینسی پیزولاتو در مقابل جرم و جنایت و فساد لب فرو می‌بندد. بسرا می‌گوید سال‌ها پیش زمانی که راجع به اتهامات فساد شهر تحقیق می‌کرد، برای به دست آوردن اطلاعات اولیه از کارکنان شهر به مشکل برمی‌خورد. این شهر در سال‌های اخیر بیشتر از قبل به غریبه‌ها روی خوش نشان می‌دهد؛ حتی به شبکه‌ی HBO اجازه‌ داد تا در محدوده‌ی این شهر بخش‌هایی از فیلم کارآگاه واقعی را فیلمبرداری کند. از طرف دیگر، در وینسی هیچ سختی با رفتار خشنی که با یک خبرنگار سمج می‌شود، وجود ندارد.

آلودگیشهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)


ازدیاد صنایع در ورنون منجر به آلودگی و هم چنین فساد می‌شود، در عین حال سریال کارآگاه واقعی هنوز به مسئله‌ی آلودگی نپرداخته است. فقدان مقررات زیست محیطی که توسط مسوولان غیر متعهد این شهر تحمیل شده، منجر به افزایش نگرانی‌ها راجع به ساکنان این شهر و جوامع نزدیک شده است. یکی از بزرگ‌ترین آلوده‌کننده‌‌ها، باطری کارخانه‌ی «اگزایل» بود که عاقبت در ماه مارس امسال، پس از انتشار سرب و آرسنیک به منطقه، حداقل به مدت ده سال بسته شد.

بوهمیان گراوشهر ورنون، لوکیشن اصلی سریال True Detective (+عکس)


ورنون الهام قسمت مکان اصلی فصل دوم فیلم کارآگاه واقعی است که رمان آن جا اتفاق میفتد. شاید «بوهمیان گراو» الهام قسمت یکی از مهم‌ترین موضوعات اصلی فیلم است. از چندین بخشی که از این سریال تاکنون پخش شده است، بینندگان می‌دانند که در نزدیکی «گورنویل» ایالت کالیفرنیا، یک منطقه‌ی خیلی مهم وجود دارد که افراد توانمند جهان به آن جا آمد و شد می‌کنند. بوهمیان گراو، منطقه‌ای واقعی نزدیک گورنویل، برای هدف مشخصی و به طور عالی استفاده شده است. از همه مهم‌تر پیکرنگاری پرنده که در بیشتر مکان‌ها در فیلم نشان داده می‌شود، شاید به هویت قاتل با نقاب کلاغ اشاره دارد.
ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2018