مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)

این دفعه سری به ایتالیا خواهیم زد تا یک استادیوم دیگر از این کشور را که شاید به گونه‌ای نماد شهر میلان هم باشد به شما معرفی کنیم. استادیوم سن سیرو در شهر میلان خانه‌ی دو تیم همشهری میلان و اینتر است. با ما همراه باشید.

فینال لیگ قهرمانان اروپا، شب گذشته در ورزشگاه سن سیرو بین دو تیم رئال مادرید و اتلتیکو مادرید برگزار شد. به همین بهانه می‌خواستیم شما را با این ورزشگاه آشنا کنیم.معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)


استادیوم سن سیرو یا جوزپه مه آتزا

ساخت استادیوم سن سیرو پروژه‌ای بود که توسط رییس سابق باشگاه میلان پیرو پیرلی (Piero Pirelli) انجام شد. در دو دهه‌ی اول قرن بیستم، میلان زمین‌های مختلفی را بعنوان خانه‌ی خود تجربه کرد و تا اوایل سال ۱۹۲۰ در زمینی با نام Viale Lombardia بازی می‌کرد.

اگرچه این زمین خیلی خوب بود، ولی به دلیل این که برای طرفداران پرشمار آن خیلی کوچک بود خیلی زود از رده خارج شد و معمارمشهوری با نام استاکینی (Staechini) که مسوول ساخت ایستگاه مرکزی میلان هم بود، برای طراحی یک استادیوم کاملا جدید به خدمت گرفته شد.

استادیوم سن سیرو به طور رسمی با یک بازی دوستانه بین اینتر و آث میلان (۶-۳) در ۱۹ سپتامبر سال ۱۹۲۶ افتتاح شد. استادیوم دارای چهار جایگاه جداگانه بود و ظرفیت ۳۵ هزار تماشاچی را نیز داشت.معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)


سن سیرو در ابتدا در مالکیت باشگاه آث میلان بود، ولی بعدا و در سال ۱۹۳۵ به شهرداری میلان فروخته شد و خیلی زود وادار شدند برای افزایش هواداران باشگاه این استادیوم را گسترش دهد. نقشه‌ها برای ساخت یک استادیوم عظیم با گنجایش ۱۵۰ هزار نفر بود ولی در پایان این ایده عملی نشد و استادیوم پیشرفته‌تر شده‌ی سن سیرو در سال ۱۹۳۹ مجددا افتتاح شد، در حالی که تنها یک طبقه داشت.

تا سال ۱۹۴۵، میلان تنها ساکن سن سیرو بود، ولی پس از آن اینتر نیز به آن ها پیوست که تا پیش از آن در Arena Civica بازی‌های خود را انجام می‌داد. در سال ۱۹۵۵ سن سیرو با اضافه شدن طبقه‌ی دوم روی طبقه‌ی اول گسترش یافت و ساخت این طبقه‌ی جدید ظرفیت آن را به ۸۵ هزار نفر افزایش داد. دهه‌های بعدی سن سیرو میزبان دو فینال جام اروپا بود، اولی در سال ۱۹۶۵ بین اینتر و بنفیکا (۱-۰ ) و دومی در سال ۱۹۷۰ بین فاینورد و سلتیک (۲-۱).

استادیوم برای مسابقات لیگ اروپا در سال ۱۹۶۸ برگزیده نشد، ولی برای بازی‌های یورو ۱۹۸۰ یکی از ورزشگاه‌های انتخابی بود. در همان زمان به طور رسمی و برای گرامیداشت بازیکن اسبق دو تیم اینتر و میلان نامش به استادیوم جوزپه مه آتزا تغییر نام پیدا کرد.

در طول بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا در سال ۱۹۸۰، سن سیرو برای سه بازی از مرحله‌ی گروهی میزبان بود. بعد از این مسابقات، ایتالیا میزبان جام جهانی ۱۹۹۰ شد و واضح بود که استادیوم سن سیرو به یک تغییر و آپدیت بزرگ نیاز دارد. تفکر ساخت یک استادیوم جدید مطرح شده بود، ولی انتخاب معماران آن جیانکارلو راگاتزی (Ragazzi)، انریکو هافر (Hoffer) و لئو فینتری (Finzi) نقشه‌ای برای پیشرفت امکانات همین ورزشگاه به جای ساخت یک ورزشگاه جدید بود.معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)


تغییرات از این قرار بود که طبقه‌ی سومی هم ساخته شود، سقفی روی تمامی صندلی‌ها را بپوشاند و ۱۱ برج استوانه‌ای بتنی برای پشتیبانی بیشتر از سقف و طبقه‌های استادیوم دورتادور آن قرار گیرند. در آخر هم ظرفیت استادیوم به ۸۵ هزار نفر افزایش یافت.معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)


معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)


در طول جام جهانی، سن سیرو میزبان مسابقه‌ی افتتاحیه بین آرژانتین و کامرون (۰-۱)، سه بازی مرحله‌ی گروهی و یک بازی از مرحله‌ی یک شانزدهم و بازی یک چهارم بین آلمان و چک اسلوواکی (۱-۰) بود.

در سال‌های بعد هم تعمیرات دیگری در استادیوم انجام شد و ظرفیت استادیوم به سبب تدابیر امنیتی یوفا کاهش یافت حالا ظرفیت این استادیوم ۸۰,۰۱۸ صندلی است. در سال ۲۰۰۱، میزبان فینال لیگ قهرمانان بین بایرن مونیخ و والنسیا بود که در وقت قانونی ۱-۱ مساوی شد و در آخر بایرن در ضربات پنالتی قهرمان شد. بعلاوه برای فینال لیگ قهرمانان در سال ۲۰۰۶ نیز برگزیده شد.

هردو تیم اینتر و میلان به ساخت یک استادیوم جدید در مکان دیگری تمایل داشتند، زیرا به این نتیجه رسیده بودند، بدتر شدن اوضاع استادیوم و مالکیت این استادیوم توسط شهرداری آن ها را برای توسعه و پیشرفت محدود می‌کند. ابتدا اینتر در سال ۲۰۱۲ اظهار کرد که قصد دارد یه استادیوم جدید بسازد، ولی زمانی که میلان هم طرح ساخت یه استادیوم جدید در منطقه‌ی portello را عنوان کرد، نقشه‌ی ساخت اینتر کنار گذاشته شد و به جای آن به تعمیر سن سیرو روی آورد. البته حرکت میلان هم در سال ۲۰۱۵ به جایی نرسیده و کسی نمی داند آینده‌ی این دو باشگاه چطور خواهد شد.

راه‌های دسترسی به سن سیرومعرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)


سن سیرو در غرب شهر میلان و حدودا پنج کیلومتری مرکز شهر قرار دارد. با فاصله‌ی بیش از هفت کیلومتر از ایستگاه مرکزی قطار میلان.

اگر با ماشین از مسیر تورین (A4)، جنوا (A7) یا بولونیا (Austostrada del sole) می‌آیید، غرب جاده‌ی کمربندی (Tangenziale Ovest) را پیش بگیرید و از خروجی سوم به سمت Via Novara بروید. علائم شما را از بزرگراه به سمت استادیوم راهنمایی می‌کنند.

اگر از مسیر Venezia بروید، باید خروجی Viale Certosa را در پیش بگیرید، پس از آن علائم خروج شما را به سمت استادیوم هدایت خواهند کرد.

سن سیرو به راحتی با مترو هم قابل دسترس است، به سبب اینکه جدیدا خط مترو بنفش رنگ M5 افتتاح شده است. نزدیک‌ترین ایستگاه‌ها به استادیوم San Siro Ippodramo و San Siro Stadio هستند که از هر دو هم برای رسیدن به استادیوم یک پیاده‌روی کوتاه لازم است. از ایستگاه Milano Porta Garibaldi می‌توانید با استفاده از خط M5 تا ایستگاه San Siro Stadio بروید یا از ایستگاه مرکزی میلان یا ایستگاه Milano Lambrate از خط 2 (سبز رنگ) که به سمت Assago می‌رود استفاده کنید، در ایستگاه Porta Garibaldi پیاده شوید و از آنجا با استفاده از خط (M5 (Linea Lilla به ایستگاه San Siro Stadio برسید.معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)


اما گزینه‌ی دیگری نیز برای رسیدن به استادیوم وجود دارد که تراموا ۱۶ است. در مرکز میلان (غرب Piazza Duomo) این تراموا را سوار شوید تا ایستگاه San Siro Stadio که آخرین ایستگاه خط است بروید. سفر با تراموا تا استادیوم در حدود نیم ساعت طول می‌کشد.

اقامتگاه‌، غذا و آشامیدنی در نزدیکی استادیوم سن سیرومعرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)


سن سیرو در یک منطقه‌ی مسکونی نسبتا آرام قرار دارد، که قبلا از لحاظ تعداد محل‌های پذیرایی خیلی قوی نبود. اما جدیدا تعداد بیشتری کافه و رستوران درآنجا افتتاح شده است. با توجه به این که استادیوم از طریق مترو به راحتی قابل دسترس است، شما می‌توانید برای غدا و آشامیدنی مرکز شهر میلان یا دیگر مناطق سرزنده‌ی این شهر را که گزینه‌های زیادی دارند انتخاب کنید و تنها برای تماشای بازی به استادیوم بروید. البته در روزهای مسابقه دکه‌های غذافروشی زیادی وجود خواهند داشت که بتوانید حداقل یک ساندویچ ساده بنوشید.

اگر شما ترجیح می‌دهید که شب را در نزدیکی استادیوم و دریک مکان مقرون به صرفه سپری کنید، هتل سن سیرو میلان B&B گزینه‌ی مناسبی است. این هتل در کنار استادیوم قرار دارد. هتل ML.style هم دیگر گزینه‌ی شما برای اقامت در نزدیکی استادیوم است. انتخاب‌های زیادی هم در نزدیکی ایستگاه مترو Lotto وجود دارد که کمتر از ۲۰ دقیقه پیاده‌روی تا ورزشگاه دارند، که البته تعدادی از آن ها هتل‌های لوکس هستند. هتل Melia Milano چشم‌انداز قشنگی دارد، در حالی که هتل Montebianco، هتل Nuovo Murillo و هتل Amendola Fiera هم گزینه‌های خوبی هستند که کمی به صرفه‌ترند.

بلیط بازی‌های آث میلانمعرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)


شما می‌توانید بلیت بازی‌های میلان را به صورت آنلاین در وب سایت رسمی باشگاه میلان یا از طریق تلفن ۰۰۳۹۰۲۶۲۲۸۴۵۴۵ یا از طریق شعب مختلف بانک Banca Popolare di Milano یا به اختصار BPM بانک، یا در باجه‌ی بلیت فروشی Casa Milan در Via Aldo Rossi 8 در شمال شهر (نزدیک به مترو QT8) خریداری کنید. بعلاوه بلیط‌ها پیش از هر مسابقه در ورزشگاه هم فروخته می‌شوند. قیمت بلیط‌ها معمولاً از ۲۱ یورو برای یک صندلی در ردیف دوم و پشت دروازه آغاز می‌شود، تا ۴۷ یورو که ارزان‌ترین بلیت برای ردیف پایین در کناره‌ها است و قیمت‌های بالاتر هم ۱۷۹ یورو برای صندلی‌های قسمت مرکزی ردیف پایین در جایگاه اصلی است. قیمت‌ها برای بازی‌های مقابل اینتر، یوونتوس و ناپولی افزایش می‌یابد و بین ۲۶ یورو تا ۲۰۰ یورو متغیر است. چنانچه در پیش فروش بلیط‌ها را خریداری کنید کمی ارزان‌تر هستند.

بلیط بازی‌های اینترمعرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)


بلیط بازی‌های اینتر را می‌توانید به صورت آنلاین از وب سایت رسمی یا Vivaticket، یا به صورت حضوراً ازهرکدام از محل‌های فروش بلیت Vivaticket خریداری کنید.

همچنین بلیط‌ها در روز مسابقه در ورزشگاه نیز فروخته می‌شوند. البته همانند میلان، اینتر هم تمایل دارد که برای بازی دربی و مسابقه مقابل یوونتوس (دربی ایتالیانو) تمامی بلیط‌های خود را به فروش برساند و برای خرید بلیت همیشه کارت شناسایی لازم است.

به طور معمول قیمت بلیط‌ها از ۲۴ یورو برای یک صندلی پشت دروازه و ردیف دوم آغاز شده و به ۳۷ یورو برای یک صندلی در ردیف دوم در یکی از دو طرف و نهایتا به ۱۷۰ یورو برای بخش مرکزی پایین‌ترین ردیف در جایگاه اصلی می‌رسد.

قیمت‌ها برای بازی‌های مقابل رم، ناپولی، جنوا، میلان و یوونتوس نسبتا افزایش می‌یابد و در نتیجه محدوده قیمت‌ها بین ۲۳ تا ۲۰۰ یورو تغییر خواهد کرد. چنانچه در روز مسابقه و در ورزشگاه بلیت خود را خریداری کنید ممکن است کمی گران‌تر باشد.

بلیط‌های ردیف سوم ورزشگاه فقط در صورتی فروخته می‌شوند که دو ردیف دیگر پر شده باشند. نقشه‌ی صندلی‌های استادیوم را می‌توانید در این سایت مشاهده کنید.

تور استادیوم و موزهمعرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)


معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)


سن سیرو موزه‌ی مشترک میلان و اینتر را در خود جای داده است. بعلاوه راهنمای تور هم وجود دارد و این تور شامل دسترسی به رختکن‌ها، محل‌های پذیرایی از مهمانان و اتاق مطبوعات است. مدت تور بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه است.

موزه هفت روز هفته از ساعت ۹:۳۰ تا ۵ بعداز ظهر باز است. تورها هم معمولاً در همین بازه‌ی زمانی انجام می‌شوند.

در روزهای مسابقه هیچ توری وجود ندارد و ساعت‌های متفاوت برای بازدید از موزه در نظر گرفته می‌شود. برای بازدید نیاز به رزرو کردن از قبل وجود ندارد ولی می‌توانید از طریق Vivaticket به صورت آنلاین بلیت خود را خریداری کنید. قیمت تور بعلاوه‌ی موزه ۱۷ یورو است اما چنانچه بخواهید تنها از موزه دیدن کنید باید ۷ یورو بپردازید.معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)


معرفی استادیوم سن سیرو، ورزشگاه تیم های آث میلان و اینترمیلان (+عکس)مطالب پیشنهادی
متأسفانه موردی یافت نشد.
ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مدیریت اثربخش
فايل پيوست
( ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ )
گزیده ها
مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
Copyright © 2015