مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

52 ابزار برای حسابداری مدیریتی Fifty Two Tools of Management AccountingAbstract

Sometimes it is very difficult to find out accumulate information about techniques and tools of management accounting. It create hazardous for the searcher to find out the techniques and tools from here and there. Again sometimes some want to know the basics of various techniques and tools used in management accounting. To serve these duel purposes data on various management accounting techniques are collected from various books, journals and article and accumulate in this paper. This paper discusses 52 management accounting techniques and tools, which is a subsequent version of my previous paper on management accounting tools, in brief.

چکیده فارسی

گاهی اوقات، یافتن اطلاعات تجمعی درباره تکنیک ها و ابزارهای مدیریت کردن حسابداری دشوار است. این منجر به ایجاد کردن خطراتی برای محقق در زمینه یافتن تکنیک ها و ابزارها از این جا و آن جا می گردد. مجددا گاهی اوقات برخی می خواهند پایه و اساس های روش های جدید و ابزارهای جدید را بدانند که در مدیریت کردن حسابداری مورد استفاده قرار می گیرد. برای برآورده ساختن این اهداف دوگانه، داده های مربوط به روش های مختلف مدیریت حسابداری از کتاب های مختلف، مجلات و مقالات جمع آوری شده اند و در این مقاله به صورت تجمعی به آن اشاره شده است. این مقاله در زمینه 52 تکنیک و ابزارهای مدیریت کردن حسابداری بحث می کند که نسخه بعدی از مقاله اخیر به صورت مختصری در زمینه مدیریت کردن حسابداری می باشد.

مشخصات

مشخصات

توسط: Asif Ahmed and others انتشارات: SSRN سال انتشار: 2010 میلادی تعداد صفحات متن اصلی: 27 تعداد صفحات متن ترجمه: 17 تاریخ درج: ۱۳۹۷/۴/۹ منبع: دیتاسرا

خرید آنلاین فایل ترجمه

خرید آنلاین فایل ترجمه

عنوان: 52 ابزار برای حسابداری مدیریتی حجم: 194.23 کیلوبایت فرمت فایل: pdf قیمت: 7000 تومان رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

دانلود فایل اصلی

دانلود فایل اصلی

عنوان: Fifty Two Tools of Management Accounting

رمز فایل
رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

نمای مطلبمقدمه:

حسابداری مدیریتی یا حسابداری مدیرانه مربوط به قوانین و استفاده کردن از اطلاعات حسابداری برای مدیران درون سازمان ها می باشد و برای آن ها به وسیله تصمیم گرفتن تجاری قطعی فراهم و تعیین می گردد که به آن ها اجازه تجهیز کردن بهتر عملکردهای کنترلی و مدیریتی آن ها را می دهد.

برطبق قرارداد موسسه حساب های مدیریتی (CIMA)، حسابداری مدیریتی فرایند معرفی کردن، اندازه گیری کردن، ذخیره کردن، آنالیز کردن، آماده سازی کردن، تفسیر کردن و ارتباط برقرار کردن در مورد اطلاعات مورد استفاده توسط برنامه مدیریتی، ارزیابی کردن و کنترل کردن درون یک موجودیت مستقل و برای اطمینان از استفاده مناسب و قابلیت محاسبه برای منابع آن ها می باشد. حسابداری مدیریتی همچنین آماده سازی گزارش های مالی را برای گروه های غیر مدیریتی مانند گروگذاران، طلبکاران، عوامل و نماینده های نظم دهنده و مراجع مالیاتی را مورد مقایسه قرار می دهد.

برای تکمیل کردن اهداف حسابداری مدیریتی تقریبا روش ها و ابزارهای مختلفی در بازار غالب شده و وجود دارد.

ابزارهای مربوط به حسابداری مدیریتی
روش های مربوط به حسابداری مدیریتی که برای این مقاله به صورت تجمعی لحاظ شده است عبارتند از:

1- تعادل مربوط به ورقه های امتیاز

ورقه های امتیاز تعادل یافته یک حسابداری مدیریتی و یک سیستم مدیریتی استراتژیک براساس اندازه گیری کردن شاخص های شکل گیری اصلی و کلیدی در راستای همه جنبه ها و سطوح یک بنگاه اقتصادی است که عبارتند از: فرایندهای مالی، مشتری، داخلی و یادگیری و رشد.

2- بودجه انعطاف پذیر و قابل تغییر

بودجه انعطاف پذیر و قابل تغییر براساس سطوح مختلف فعالیت می باشد. این یک ابزار بسیار مفید برای مقایسه کردن هزینه های حقیقی تجربه شده برای هزینه اجازه داده شده برای سطح فعالیت به دست آمده می باشد برای مثال می توان به ماهیت دینامیکی آن در مقایسه با استاتیک اشاره کرد. یک سری و مجموعه از بودجه ها می تواند به سهولت برای تنظیم کردن هر سطح فعالیت ارتقا یابد. بودجه پذیری انعطاف پذیر بین هزینه های ثابت و متغیر تشخیص داده می شود، بنابراین برای بودجه ای اجازه داده می شود که می تواند به صورت اتوماتیک برای سطحی از فعالت که در حقیقت دست یافتنی است تنظیم گردد.

3- آنالیزهای هزینه میزان سود (CVP)

آنالیزهای CVP رفتار مربوط به کل منافع، هزینه های کل و سود را به عنوان تغییرات رخ داده در سطح خروجی، قیمت فروش و هزینه های متغیر به ازای هر واحد هزینه ثابت را مورد آزمایش قرار می دهد.

آنالیزهای هزینه میزان سود یک ابزار قدرتمندی است که به مدیران برای فهمیدن روابط بین هزینه، میزان و سود کمک می کند. آنالیزهای CVP بر روی چگونگی سودهایی تمرکز دارند که توسط 5 فاکتور زیر تحت تاثیر قرار می گیرند که عبارتند از: قیمت فروش، میزان فروش، هزینه های واحد متغیر، هزینه کل ثابت شده و مخلوطی از محصول فروخته شده.

4- مدل تکیه کردن بر تفکر یا تنها به موقع و به جا (JIT)

مدل تکیه بر تفکر یا JIT یک فلسفه مدیریتی است که کوشش می کند تا منابع ایجاد کردن و ساخت زائد و هزینه ها را توسط تولید کردن بخش حقیقی در مکان حقیقی در زمان حقیقی محدود سازد.

مدل تکیه بر تفکر یک روش مدیریتی پنج مرحله ای است که منابعی را مانند مردم و ماشین آلات را در اطراف جریان فرایندهای تجاری سازمان دهی می کند و واحد ها را از طریق این فرایندها در پاسخ به سفارش های مشتری به طرف خود می کشد. نتیجه به صورت، صورت اموال کمتر، عیب ها و نقصان های کمتر، حمایت از تلاش ها و زمان های پاسخ سریع تر مشتری می باشد.

پنج مرحله عبارتند از:

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

5- تئوری محدودیت ها (TOC):

در سال 1985، گلدرات کتاب Goal یا هدف را منتشر کرد که یک داستان درباره تولید کردن بود. گلدرات مجموعه ای از نه قانون را طراحی وتعبیه کرد که اصول او را برای تولید کردن بهینه خلاصه کرده است. به منظور داشتن فلسفه در این زمینه Goal تنها بیشتر فرایندهای تولید و ساخت را پوشش داد، گلدرات بر روی تنگناهایی که منجر به تدوین کردن دیدگاه او برای حل کردن مساله نسبت به یک فرایند ساختاری می شد تاکید کرد، او تئوری خود را با عنوان تئوری محدودیت نامگذاری کرد. TOC یک فرایند پنج مرحله ای است:

1- معرفی کردن محدودیت های سیستمی
2- تصمیم گیری در مورد چگونگی استفاده کردن از موفقیت در محدودیت های سیستمی
3- وابسته کردن و تابع قرار دادن هر چیز دیگری نسبت به تصمیمات گرفته شده در مرحله دوم

4- ارزیابی کردن محدودیت های سیستم

5- اگر محدودیت ها در مرحله 4 بشکنند، به مرحله اول برگشت داده می شود اما اجازه سکون و ایستایی برای تبدیل شدن به محدودیت اولیه سیستمی داده نمی شود.

(Weiss، Elliott N)

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

شش انحراف معیار یا سیگما می تواند به عنوان یک روش شناسی خاص برای ارتقا و اجرایی شدن بهبودهای کیفیتی در یک فرایند بحران سازمانی توسط اندازه گیری با دقت زیاد و معرفی کردن متغیرهای مشتری مشخص در این فرایندها تعریف شود و آن ها را تنظیم نماید یا به صورت کامل فرایندهای جدیدی را برای حفظ کردن متغیرها در یک سطح قابل قبول ایجاد کند. به صورت خاصی، شش انحراف معیار یا سیگما در جستجوی متمرکز شدن بر روی یک سازمان به صورت زیر هستند:

• تعریف کردن نیازهای مشتری یا کاربر
• تنظیم کردن فرایندهایی برای رسیدن و دست یافتن به این نیازها
• استفاده کردن از اندازه های استاندارد برای حداقل کردن متغیرها در فرایندها

• فرایندهای بهبود بخشیدن سریع و دائمی

شش انحراف معیار یا سیگما سطحی از تولید کردن کیفی مربوط به خطاهای مکرر به ازای هر میلیون اجرا شدن (DPMO) است که شش استاندارد انحراف معیار از یک مقدار متوسط مشخص (اساسا به عنوان متوسط محدوده های بالاتر و پایین تر از مشخصه های مشتری برای یک محصول یا اجرا شدن خاص تعریف می گردد) براساس توزیع های نرمال شده تعریف می گردد.

7- مدیریت کردن کیفیت کل (TQM)

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

هدف اولیه از TQM ترغیب کردن تعداد زیادی از کارمندان برای استفاده کردن از روش های آماری ساده شده می باشد. در حقیقت، تقاضای اولیه برای ابداع کردن TQM تربیت کردن نیروی کار در زمینه استفاده کردن از ابزارهای آماری و روش های حل کردن مساله می باشد. چنان چه ما گفتیم، به هر حال، TQM موثر فراتر از این برای یاد دادن به کارکنان در مورد چگونگی به کار بردن علم برای بهبود بخشیدن روزانه تصمیم گیری حرکت می کند. کارکنان با مساله ای رو به رو می شوند که به عنوان یک فرضیه فرمولی شده، داده های جمع آوری شده و آنالیز شده، آزمایش کردن فرضیه ها و سپس فرمول بندی جدید فرضیه ها براساس یافته های آن ها مورد تفکر و بررسی قرار می گیرد (Wruck، Karen Hopper و Jensen، Michael C).

8- برنامه ریزی منبع بنگاه اقتصادی (ERP)

برطبق Van و Kumar سیستم های مربوط به برنامه ریزی منبع بنگاه اقتصادی (ERP) تعهد کرده اند تا فرایندهای تجاری را درون و در راستای سطوح عملکردی در سازمان ها یکپارچه کنند. سیستم های اولیه ERP به صورت اولیه شامل نرم افزار کنترل دارایی انبار، مواد مورد نیازبرنامه های کاربردی و مدل های برنامه ریزی ساخت بودند. سیر تکاملی پیوسته مربوط به سیستم های ERP به صورت مکرر در محفظه ای با طیف کاملی از فرایندهای تجاری مانند فروش، بازاریابی، خرید کردن، انبارداری، حسابداری و برنامه ریزی منابع انسانی نسبت به بنگاه اقتصادی شدیدا یکپارچه با پایگاه وسیعی از داده ها قرار می گیرند. آخرین تولید مربوط به سیستم های ERP فراتر از سازمان توسط به کار گرفتن فرایندهای سازمان دهی داخلی مانند مدیریت کردن روابط مشتری و فروشنده توسعه یافته است (Hunton، James E، McEwen، Ruth Ann و Wier، Benson).

9- فعالیت براساس قیمت گذاری

فعالیت براساس قیمت گذاری (ABC) یک سیستم قیمت گذاری است که فعالیت های مختلف اجرایی شده و شکل گرفته در یک بنگاه اقتصادی را تعریف می کند و از دستورالعمل های هزینه های چندگانه (براساس دستورالعمل های غیر میزان و به علاوه میزان شده) برای نسبت دادن هزینه های مربوط به مخارج کلی (یا هزینه های غیر مستقیم) برای محصولات استفاده می کند. ABC روابط سببی مربوط به دستورالعمل های هزینه ها را با فعالیت ها شناسایی می کند.

ABC یک روش قیمت گذاری است که برای مدیران به وسیله اطلاعات هزینه برای تصمیم های استراتژیک و یا دیگر تصمیم ها فراهم می گردد که به صورت بالقوه بر وی ظرفیت اثر می گذارد و بنابراین هزینه های ثابت و به علاوه متغیر هستند. فعالیت براساس قیمت گذاری اساسا به عنوان یک مکمل در مقایسه با یک جایگزین برای یک سیستم قیمت گذاری شرکت به صورت معمول مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر سازمان هایی که از فعالیت براساس قیمت گذاری استفاده می کنند دارای دو سیستم قیمت گذاری هستند – سیستم های قیمت گذاری رسمی که برای گزارش های مالی خارجی مورد استفاده قرار می گیرد و سیستم های قیمت گذاری براساس فعالیت که برای تصمیم گیری داخلی و برای مدیریت کردن فعالیت ها مورد استفاده قرار می گیرد (Garrison، Noreen و Brewer، 2010-2009).

10- قیمت گذاری براساس سفارش کار (JOC)

قیمت گذاری براساس سفارش کار به صورت کلی به همه زمان ها، مواد و مخارج برای پروژه فردی یا کار اختصاص داده شده است. به صورت خاصی، JOC یک نرم افزار طبیعی و پایه ای است و برای بودجه بندی، پیش بینی کردن، جمع آوری کردن و گزارش کردن براساس هزینه ها و منافع مرتبط با پروژه یا کارهای خاص فراهم می گردد.

سیستم های قیمت گذاری براساس سفارش یا کار در موقعیت هایی استفاده می شوند که بیشتر محصولات مختلف برای هر دوره ای تولید می شوند. قیمت گذاری براساس کار یا شغل نیز به صورت گسترده ای در صنایع خدماتی مورد استفاده قرار می گیرد. بیمارستان، بنگاه های قانونی، بنگاه های حسابداری، استودیوهای فیلم، آژانس های تبلیغاتی و مغازه های ترمیم شده برای مثال همگی از یک قیمت گذاری متغیر براساس کار یا خدمت برای هزینه تجمعی و برای محاسبه کردن و پرداختن به اهداف استفاده می کنند (Garrison، Noreen و Brewer، 2010-2009)

11- قیمت گذاری فرایندی

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

یک سیستم قیمت گذاری فرایندی در موقعیت هایی استفاده می شود که شرکت ممکن است واحدهایی از یک تولید مجزا را برای دوره های طولانی تولید کند. مثال هایی در این زمینه عبارتند از: تولید کردن ورق در Weyerhaeuser، تصفیه کردن آلومینیم به صورت شمش در صنایع آلومینیم Reynolds، مخلوط کردن و بطری کردن نوشیدنی ها در شرکت کوکا کولا و ساختن سوسیس ها در Oscar Meyer. همه این صنایع ضرورتا توسط محصول یکنواختی مشخص شده اند که از طریق فرایند تولید براساس پایه های پیوسته و ممتد جریان می یابند 0Garrison، Noreen و Brewer، 2010-2009).

سیستم های قیمت گذاری فرایندی منجر به تجمع یافتن هزینه در یکفرایند خاص و یا سازمان برای یک دوره کامل می شوند (ماه، نیم سال، سال) و سپس این هزینه کل تویز تعدادی از واحدهای تولید کننده در طول دوره تقسیم می گردد (Carrison، Noreen و Brewer، 2010-2009).

12- قیمت گذاری جذبی

قیمت گذاری جذبی یک روش تحت همه قیمت گذاری های ساخت می باشد که هم هزینه های ثابت و هم متغیر به عنوان هزینه های تولید با هزینه های غیر ساخت رفتار می کنند برای مثال فروش و گسترش دادن اجرا به عنوان هزینه های دوره ای رفتار می کند.

قیمت گذاری جذبی بر روی همه هزینه های ساخت به عنوان هزینه های محصول با توجه به ثابت یا متغیر بودن آن ها رفتار و عمل می کند. هزینه مربوط ه یک واحد از محصول تحت روش قیمت گذاری جذبی شامل مواد مستقیم، کار مستقیم و هم مخارج کلی ساخت ثابت و متغیر می باشد. بنابراین قیمت گذاری جذبی یک بخشی از هزینه مربوط به خارج کلی به صورت ثابت را به هر واحد از محصول همراه با هزینه های ساخت متغیر اختصاص می دهد. به دلیل این که قیمت گذاری جذبی شامل همه هزینه های ساخت در هزینه های تولید است، این به صورت مکرر اشاره به عنوان یک روش هزینه کامل دارد(Carrison، Noreen و Brewer، 2010-2009).

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

تحت قیمت گذاری متغیر، تنها این هزینه ساخت است که با خروجی متغیر به عنوان هزینه های محصول تحت تاثیرقرار می گیرند. این ممکن است معمولا شامل مواد مستقیم، مواد مستقیم و نسبت های متغیر مخارج کلی ساخت باشد. مخارج کلی و ثابت ساخت به عنوان هزینه محصول تحت این روش مورد عمل قرار نمی گیرند. تا یک اندازه مخارج کلی ثابت برای ساخت تحت تاثیر هزینه دوره ای قرار دارد و مانند هزینه های فروش و اجرایی عمل می کنند، این هزینه مربوط به کل دوره می باشد. در نتیجه، هزینه یک واحد محصول در فهرست اموال یا در هزینه کالا تحت روش قیمت گذاری متغیر فروخته می شود که حاوی هیچ گونه هزینه ساخت و مخارج کلی ثابت نمی باشد. قیمت گذراری متغیر گاهی اوقات اشاره به قیمت گذاری مستقیم یا قیمت گذاری نهایی دارد (Carrison، Noreen و Brewer، 2010-2009).

14- قیمت گذاری استاندارد

قیمت گذاری استاندارد یک سیستم حسابداری طراحی شده برای تخصیص دادن مناسب هزینه های کار مستقیم، کار غیر مستقیم، مواد، مخارج کلی و فروش یا به طور کلی حسابهای اجرایی براساس یک واحد پایه ای به منظور قیمت گذاری دقیق محصولات و کنترل کردن بعدی این هزینه ها در مدیریت کردن تولید، بازاریابی، خرید و اجرا کردن کارکردهای تجاری می باشد.

15- مهندسی کردن ارزش یا اعتبار

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

چهار مرحله اساسی در برنامه کاری عبارتند از:

• جمع آوری کردن اطلاعات- این سوال می کند که چگونه نیازها برای هدف متناسب هستند. آنالیزهای عملکردی، یک روش مهم در مهندسی کردن ارزش است که معمولا در مرحله اولیه انجام ی شود. این تلاش می کند تا چگونکی عملکردها یا مشخصه های اجرایی مهم را تعیین کند. این سوالاتی را به این شکل می پرسد: چگونه هدف انجام می شود؟ چگونه باید آن را انجام داد؟ چگونه باید آن را انجام داد؟ چگونه می توان آن را انجام داد؟ چگونه باید آن را انجام نداد؟

• تولید متناوب (ایجاد کردن) – در این مرحله مهندس ارزش گذار چنین سوالاتی را می پرسد: چگونه روش های متناوب و مختلف نیازها را برآورده می سازند؟ چگونه بقیه عملکرد مطلوب و مورد نظر را اجرا خواهند کرد؟

• ارزیابی کردن – در این مرحله همه تناوب ها به وسیله ارزیابی کردن چگونگی خوب برآورده ساختن عملکردهای مورد نیاز و چگونگی ذخیره کردن خوب هزینه ها مورد ارزیابی قرار می گیرند.

• ارائه کردن – در مرحله نهایی، بهترین روش و تناوب انتخاب می گردد و برای مشتری برای تصمیم گیری نهایی ارائه می گردد.

16- حسابداری منبع مصرفی (RCA)

حسابداری منبع مصرفی یا RCA به صورت رسمی به صورت دینامیک، کاملا یکپارچه، براساس اصول و روش مدیریت کردن یکپارچه حسابداری تعریف شده است که مدیرانی را با تصمیم برای حمایت کردن از اطلاعات برای اقدام کردن در زمینه بهینه سازی فراهم می سازد. RCA یک روش نسبتا جدید، قابل انعطاف، به صورت مدیریت کردن حسابداری یکپارچه می باشد که براساس وسعت مربوط به روش مدیریت کردن حسابداری آلمانی Grenzplankostenrechung (GPK) می باشد و برای استفاده مردن در مورد دستورالعمل ها براساس فعالیت اجازه داده شده است. سه عنصر هسته ای وجود دارد که RCA را قادر می سازد تا پایه و اساس بسیار متفاوتی را برای این مدل هزینه طراحی نماید-

• از چشم انداز منابع – منابع و هزینه های آن ها به صورت بنیادین برای مدل سازی کردن مناسب هزینه و حمایت کردن از تصمیم گیری در نظر گرفته می شوند. یک هزینه سازمانی و منافع سازمانی همگی تابعی از منابعی هستند که آن ها را تولید کرده اند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

• رفتار هزینه – ارزش به عنوان یک روکش به مدل براساس کمیت اضافه می گردد و رفتار مربوط به هزینه ها یا دلارها به وسیله رفتار کمیت های منبعی تعیین می گردد چنان چه آن ها برای فرایندهای ایجاد کردن ارزش درون یک سازمان به کار برده می شوند.

17- عملکرد حسابداری

عملکرد حسابداری (TA) یک روش مدیریت کردن حسابداری به صورت یکپارچه، براساس اصول، پیوسته و دینامیک است که مدیرانی را با تصمیم برای حمایت کردن از اطلاعات برای اقدام کردن در زمینه بهینه سازی فراهم می سازد. TA یک روش مدیریت کردن حسابداری نسبتا جدید براساس وسعت و بزرگی معرفی شدن فاکتورهایی می باشد که یک سازمان را برای رسیدن به هدف محدود می سازد و توسط Eliyahu M. Goldrant پیشنهاد شده است. عملکرد حسابداری از سه اندازه درآمدی و عملکرد هزینه، سرمایه گذاری و هزینه های اجرایی استفاده می کند.

سازمان هایی که دوست دارند تا پیشرفت های خودشان را در زمینه Goal یا هدف افزایش دهند بنابراین نیاز به مدیرانی برای آزمایش کردن تصمیمات پیشنهاد شده در مقابل سه سوال را دارند. براساس این سوالات پیشنهاد مطرح شده تغییر خواهد کرد:

1- افزایش عملکرد؟ چگونه؟
2- کاهش سرمایه گذاری (فهرست اموال) (پولی که نمی تواند مورد استفاده قرار بگیرد)؟ چگونه؟

3- کاهش دادن هزینه های اجرایی؟ چگونه؟

پاسخ ها به این سوالات اثر مربوط به تغییرات پیشنهاد داده شده براساس سیستم با اندازه های گسترده را تعیین می کند:

1- سود خالص (NP) = عملکرد – هزینه اجرایی = OE – T
2- بازگشت به سرمایه (ROI) = سود خالص / سرمایه = NP/I
3- بهره وری TA = عملکرد / هزینه اجرایی = T/OE

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

18- قیمت گذاری حواله ای یا انتقالی

قیمت گذاری انتقالی اشاره به تنظیمات، آنالیزها، سندسازی ها و تنظیمات شارژهای ایجاد شده بین بخش های مرتبط برای کالا، خدمات یا استفاده از مالکیت دارد (شامل مالکیت غیر عینی). قیمت گذاری انتقالی در بین اجزای یک بنگاه اقتصادی ممکن است برای اشاره کردن به تخصیص دادن منابع در بین چنین اجزایی یا برای اهداف دیگر مورد استفاده قرار بگیرد. بیشت دولت ها قوانین مربوطبه قیمت گذاری انتقالی را ایجاد و سازگار کرده اند که برای تعیین کردن یا تنظیم کردن مالیات های درآمد خانگی یا مالیات دهندگان چند ملیتی به کار برده می شود. کشورهای کمی از قوانینی پیروی می کنند که از نظر مفهوم کلی متفاوت می باشند، بنابراین قیمت گذاری انتقالی دارای اندازه حرکت می باشد.

19- آنالیزهای هزینه سود

آنالیزهای مربوط به هزینه سود یک عبارتی است که اشاره به این دو مورد دارد:

• کمک کردن به ارزیابی کردن یا تخمین زدن، حالتی برای یک پروزه یا پروپوزال که خودش یک فرایند شناخته شده به عنوان یک ارزیابی کننده پروژه می باشد و

• یک روش غیر رسمی برای گرفتن هر نوعی از تصمیم های اقتصادی

تحت هر دو تعریف فرایند شامل، مفهومی یا ذهنی بودن قرار می گیرد، وزنی کردن کل هزینه های مورد انتظار در مقابل کل سودهای مورد انتظار برای یک یا تعداد زیادی از فعالیت به منظور انتخاب کردن بهترین یا مفید ترین گزینه صورت می گیرد. فرایند رسمی اغلب اشاره به هر یک از CBA (آنالیزهای هزینه – سود) یا BCA (آنالیزهای سود – هزینه) دارد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

• NPV (ارزش خالص موجود)
• PVB (ارزش مربوط به سودهای موجود)
• PVC (ارزش مربوط به هزینه موجود)
• BCR (نسبت سود هزینه = PVC/PVB)

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.
• NPV/K (که K سطح سهام در دسترس می باشد).

20- جریان حسابداری هزینه

جریان حسابداری هزینه اشاره به مواد و آنالیزهای جریان انررژی دارد. Gibson و Martin (49: 2004) ادعا کردند که آنالیزهای جریان مواد اساسا قصد تعریف کردن جریان های حرکتی مواد و انرژی را از طریق یک سیستم اجرا کننده ارزش (مانند تجارت) در سراسر دوره ایجاد رادارد.

21- مدیریت کردن حسابداری محیطی (EMA)

مدیریت کردن حسابداری محیطی 9EMA) به عنوان بخشی از حسابداری محیطی به عنوان ابزار سودآور برای غلبه کردن بر محدودیت مدیریت کردن حسابداری مرسوم برای فهم و کمی کردن بهتر موضوعات در ارتباط با محیط برای فرایند تصمیم گیری مطالبه شده اند. EMA، بنابراین تنها کار ارزیابی کردن بنگاه های اقتصادی مدیریت کردن بهتر هزینه نمی باشد سفارش دادن پروفیل عمومی سبز می باشد.

22- بودجه بندی سرمایه

بودجه بندی سرمایه (یا ارزیابی کردن سرمایه) یک فرایند برنامه ریزی با استفاده از تعیین کردن طول دوره بلند مدت سرمایه گذاری های بنگاه اقتصادی مانند ماشین آلات جدید، جایگزین کردن ماشین آلات، کارخانه های جدید، محصولات جدید و پروژه های ارتقا مطالعه و دنبال کردن ارزش و بها می باشد. این بودجه ای برای سرمایه اصلی یا هزینه ها است. بیشتر روش های رسمی در بودجه بندی سرمایه شامل روش هایی مانند نرخ برگشت حسابداری، بهای خالص موجود، شاخص سودآوری، میزان بازگشت داخلی، میزان بازگشت داخلی تغییر یافته، مستمری سالیانه معادل می باشد (ویکی پدیا)

23- محاسبه کردن خطر مدیریتی

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

• تصمیم گیری آسان یا تصمیم گیری
• تاثیر گذاری تصمیم یا نظارت بر خرج

24- قیمت گذاری هدف

قیمت گذاری هدف یک روش قیمت گذاری است که به وسیله بنگاه های اقتصادی مورد استفاده قرار می گیرد. این به عنوان یک ابزار مدیریت کردن هزینه برای کاهش دادن هزینه کل محصول در سراسر چرخه زندگی با کمک تولید، مهندسی کردن، مطالعه و طراحی تعریف می گردد. یک هزینه هدف حداکثر مقدار از هزینه است که می تواند موجب خسارت بر روی محصول شود و با مشارکت بنگاه اقتصادی می تواند هنوز سود ناخالص مورد نیاز را از محصول در یک قیمت فروش خاص به دست آورد.

قیمت گذاری هدف اشاره به محصولاتی دارد که باید براساس یک ارزیابی دقیق از خواسته ها و نیازهای مشتریان در بخش های مختلف بازار مورد بررسی قرار بگیرند و اهداف هزینه باید به عنوان نتیجه سود ناخالص قابل قبولی باشد که از مشتریان که می خواهند زمانی را صرف معرفی کردن محصول بکنند کاسته می شود. این مفاهیم به وسیله چهار مرحله اساسی قیمت گذاری هدف حمایت می گردند 1- تعریف کردن محصول 2- تنظیم کردن اهداف هزینه و قیمت 3- به دست آوردن اهداف 4- حفظ کردن هزینه های رقابتی

25- مدل سازی خطر

مدل سازی خطر اشاره به روش های اقتصاد سنجی رسمی برای تعیین کردن پیوستگی خطر در یک سند مالی دارد. مدل سازی خطر یکی از کارهای زیر مجموعه ای درون ناحیه وسیع مدل سازی مالی می باشد.

مدل سازی خطر از روش های مختلفی شامل خطر بازار، ارزش در خطر (VaR)، شبیه سازی تاریخی (HS)، یا تئوری مقدار بی نهایت (EVT) به منظور آنالیز کردن سند و پیش بینی کردن احتمال خسارت مورد استفاده قرار می گیرد که ممکن است منجر به ایجاد شدن خطرات گوناگونی گردد. چنین خطراتی اساسا نسبت به خطر اعتبار مالی، خطر نقدینگی، خطر نرخ سرمایه و دسته های خطر اجرایی گروه بندی شده است.

بیشتر بنگاه های مالی بزرگ و واسطه از مدل سازی خطر برای کمک کردن به مدیریت کردن ارزیابی سند در زمینه مقدار نگه داشتن سرمایه و برای کمک کردن به خریدهای آن ها و فروش کلاس های مختلفی از ارزیابی های مالی استفاده کرده اند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

فرایند مدیریت یک فعالیت دسته جمعی در زمینه برنامه ریزی، ارائه کردن و اندازه گیری کردن اجرا شدن یک فرایند می باشد. به ویژه در مورد فرایند تجاری، اغلب با فرایند تجاری مجددا مهندسی شده اشتباه گرفته می شود. مدیریت کردن فرایند تجاری و فرایند تجاری مجددا مهندسی شده وابسته به هم است اما کاملا برابر نیستند.

فرایند مدیریت کردن به کار بردن دانش، مهارت ها، ابزارها، تکنیک ها و سیستم ها برای تعریف کردن، تصویر کردن، اندازه گیری کردن، کنترل کردن، گزارش دادن و بهبود فرایندها با هدف دست یافتن به نیازهای سودآوری مشتری می باشد. این می تواند از برنامه مدیریت کردن متفاوت باشد که برنامه مدیریت کردن مرتبط با مدیریت کردن گروهی پروژه های وابسته درونی می باشد. اما از نقطه نظر و دیدگاه دیگر، مدیریت کردن فرایند شامل مدیریت کردن برنامه می باشد. در پروژه مدیریت کردن، مدیریت کردن فرایند استفاده کردن از فرایند قابل تکرا برای بهبود نتیجه پروژه می باشد.

27- محاسبه کردن منابع انسانی

HRA می تواند به عنوان فرایند معرفی کردن، گزارش کردن، اندازه گیری کردن منابع انسانی و ارتباطات مرتبط با اطلاعات مالی در ارتباط با منابعانسانی برای جذب کردن کاربران تعریف شود. این بخشی از حسابداری مدیریتی است که مدیران را قادر می سازد تا منابع انسانی سازمان را مدیریت کنند. عمدتا دو نوع دیدگاه در محاسبه کردن منابع انسانی استفاده می شود و تئوری های مختلفی برای اندازه گیری کردن منبع انسانی تحت این دو روش وجود دارد – روش ارزش اقتصادی و روش هزینه (Asif، 2010).

28- Grenzplankostenrechung (GPK)

GPK یک روش قیمت گذاری آلمانی است که در اواخر سال های 1940 و 1950 ایجاد شد و برای فراهم ساختن یک کاربرد دقیق و پایدار از چگونگی هزینه های مدیریتی طراحی و محاسبه شد و به محصول یا خدمت نسبت داده شد. عبارت Grenzplankostenrechung اغلب به صورت GPK اشاره می گردد و به خوبی به عنوان محاسبه کردن هزینه برنامه ریزی شده سود ناخالص یا حسابداری و برنامه ریزی کردن هزینه آنالیزی انعطاف پذیر ترجمه شده است.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

اصول حسابداری مالیات بر ارزش افزوده :مفاهیم و موضوعات
فايل پيوست

Abstract The Value Added Tax Accounting (VATA) is one of those newly emerged concepts, which were emphasized much in the context of VISION 2020 by the industry, business, profession, academic, administration, ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3000 تومان

تئوری محدودیت ها؛ ارزیابی مقایسه ای
فايل پيوست

 Abstract The worldwide economic reorganisation of the last decade has regularly been accompanied by appeals to concepts of lean manufacturing and flexible systems. These generally imply a scaling of productive and ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روابط میان رقابت، واگذاری، تغییر سیستم های مدیریت حسابداری و عملکرد: یک مدل مسیر
فايل پيوست

Abstract This paper is concerned with an empirical investigation into the relations among competition, delegation, management accounting and control systems (MACS) change and organizational performance. It follows a standard contingency type ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

تاثیر فناوری اطلاعات بر روی بازدهی شرکت حسابداری
فايل پيوست

 Abstract In recent years, information technology (IT) has played a critical role in the services provided by the public accounting industry. However, no empirical research has evaluated the impact of IT ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

روند همگرایی هیئت استاندارهای حسابداری بین المللی و هیئت استاندارهای حسابداری مالی و نیاز به آموزش حسابداری مبتنی بر مفهوم
فايل پيوست

 Abstract The increasing globalization of the U.S. economy drives interest in international accounting standards. In this respect, the convergence process between the International Accounting Standards Board (IASB) and the Financial Accounting ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 4000 تومان

تاثیر مرحله چرخه عمر سازمانی بر استفاده از هزینه یابی مبتبی بر فعالیت
فايل پيوست

Abstract This paper investigates if the use of an activity-based cost-accounting system differs among firms in different organizational life cycle stages. We apply the Miller and Friesen [Miller, D., Friesen, P.H., ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

تاثیر کمک تصمیمی بر ریسک¬گریزی در تصمیمات سرمایه¬گذاری ثابت
فايل پيوست

Abstract In this study we examine whether a decision aid is an effective means of reducing risk aversion within a capital investment decision context, and under what conditions. Participating in the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

عوامل تعیین کننده انتخاب نرم افزار حسابداری: مدل پیشنهادی
فايل پيوست

Abstract Selecting the appropriate accounting software has become an important issue for many organizations. Selecting the wrong accounting software would be a great disaster, it might lead to and future needs, ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

عنوان مقاله: حسابداری مدیریت استراتژیکی
فايل پيوست

Abstract Despite its thirty year history, strategic management accounting has yet to establish itself as a core element of managerial accounting. That it has the capacity to do so is immediately ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

مدل شش سیگما در سازمان‌های خدماتی انگلیس : نتایج به دست آمده از مطالعه یک خلبان
فايل پيوست

Abstract Six Sigma is now increasingly applied to a variety of processes ranging from manufacturing to service and variegated transactional processes. Six Sigma has been proved to be a rigorous pursuit ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

فایل اکسل جامع طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله)
فايل پيوست

تک فایل اکسل طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله) دیوار حائل یا سازه نگهبان بنایی است که به منظور تحمل بارهای جانبی ناشی از خاکریز پشت دیوار، سازه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون تجهیزات افقی، قائم و پیت (Air Separation Units, Heat Exchangers, Drums, Pits...)
فايل پيوست

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات: Air Separation Units, Heat Exchangers, Horizontal & Vertical Drums, Pits پالایشگاه ها و مجتمعهای پتروشیمی مجموعه هایی متشکل از تجهیزات گوناگون صنعتی هستند؛ تجهیزاتی ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون های تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil-Water Skid
فايل پيوست

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil / Water Skid در ساخت یک مجتمع پتروشیمی تجهیزات متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

دستورالعمل جامع آشنایی با اصول طراحی سکوهای ثابت فلزی دریایی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 25000 تومان

دستورالعمل کاربردی و گام به گام طراحی سازه های باز بتنی (پایپ رک ها) و فونداسیون
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 15000 تومان

دستورالعمل طراحی سازه های فولادی به روش DIRECT ANALYSIS METHOD بر اساس آئین نامه AISC با استفاده از نرم افزارهای SAP و ETABS
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل طراحی فونداسیون های تجهیزات ارتعاشی (چرخشی، رفت و برگشتی)ـفارسی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

تقویت کننده ی شبه تفاضلی کلاس-AB برمبنای اینورتر CMOS برای کاربردهای HF
فايل پيوست

 Abstract This paper presents a CMOS inverter-based c1ass-AB pseudo differential amplifier for HF applications using new sim pIe rail-to-rail CMFB circuit. The proposed circuit em ploys two CMOS inverters and the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روش جاروب رو به عقب، برای حل پخش بار در شبکه های توزیع
فايل پيوست

Abstract A methodology for the analysis of radial or weakly meshed distribution systems supplying voltage dependent loads is here developed. The solution process is iterative and, at each step, loads are ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

بازسازی سه بعدی و تشخیص چهره با استفاده از ICA مبتنی بر هسته و شبکه های عصبی
فايل پيوست

Abstract Kernel-based nonlinear characteristic extraction and classification algorithms are popular new research directions in machine learning. In this paper, we propose an improved photometric stereo scheme based on improved kernel-independent component ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
ایمیل:
support.datasara[AT]gmail[دات]com

Copyright © 2018