مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

عرضه های اولیه سهام و نقش حسابداری مدیریت Initial Public Offerings and the Role of the Management Accountantچکیده

تبدیل شرکت به سهامی عام تصمیم آسانی نیست. اجرای این امر مطابق با پروسه عرضه اولیه سهام (IPO) هزینه ها و مزیت های قابل توجهی را دربر می گیرد. حسابداران مدیریت بواسطه کمک به مدیریت در تهیه صورت وضعیت های مالی مبتنی بر GAAP، انتخاب شرکت حسابداری بیرونی، گزینش پذیره نویس برای IPO و تهیه پیش نویس شرح حال، تامین نیازهای گزارشات کمیسیون ارز و اوراق بهادار(SEC)، تعیین قیمت عرضه اولیه و تهیه نقشه راه، و کمک به مدیران اجرائی شرکت، نقش حیاتی را ایفا می کنند.

مشخصات

مشخصات

توسط: Dorothy A. McMullen سال انتشار: 2011 میلادی تعداد صفحات متن اصلی: 13 تعداد صفحات متن ترجمه: 19 تاریخ درج: ۱۳۹۷/۴/۲۲ منبع: دیتاسرا

خرید آنلاین فایل ترجمه

خرید آنلاین فایل ترجمه

عنوان: عرضه های اولیه سهام و نقش حسابداری مدیریت حجم: 1.00 مگابایت فرمت فایل: pdf قیمت: 7000 تومان رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

دانلود فایل اصلی

دانلود فایل اصلی

عنوان: Initial Public Offerings and the Role of the Management Accountant

رمز فایل
رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

نمای مطلبهنگامی که شرکت سهامی خاص تصمیم به ارائه سهام خود به عموم می نماید – "عمومی شدن"، اقدام به عرضه عمومی اولیه سهام (IPO) می کند (1). عمومی شدن تصمیم بزرگی است که برای همیشه ماهیت کسب و کار شرکت را تغییر می دهد. پروسه واقعی عمومی شدن زمان بر بوده و چالش های ویژه و خاصی را به همراه دارد که شرکت ها باید برای مقابله با آن آمادگی داشته باشند.

تصمیم به عمومی کردن شرکت امر آسانی نیست. در شرایطی که تبدیل به سهامی عام شدن دسترسی بیشتری را به منابع سرمایه فراهم می سازد، این امر مسئولیت های قابل توجهی را نیز دربر می گیرد، از جمله تسهیم کنترل شرکت با سهامداران، افزایش حاکمیت شرکتی، و شرایط Sarbanes-Oxley (SOX). همچنین، هزینه های مستقیم و غیرمستقیم قابل توجه با پروسه IPO و الزامات گزارشات (آتی) بعدی ارتباط می یابد.

حسابداران مدیریتی دارای صلاحیت های منحصربفرد برای تسهیل پروسه IPO هستند. آنها از مهارت ها و دانش جمع آوری اطلاعات مورد نیاز مالکان شرکت برای اتخاذ تصمیم عمومی شدن برخوردار می باشند، و در نتیجه اطلاعات مالی و غیرمالی ضروری جهت ثبت اوراق بهادار شرکت (یعنی، عرضه سهام با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)) را ارائه می دهند.

اگرچه شواهد موجود حاکی از اهمیت حسابداران در پروسه IPO است، پژوهش کمی در خصوص نقش استراتژیک حسابداران مدیریتی در پروسه IPO صورت گرفته است. شاید بتوان این پروسه را با اشاره به تعریف حسابداری مدیریت IMA بهتر مورد ارزیابی قرار داد:

حسابداری مدیریت حرفه ای است که با مشارکت در اتخاذ تصمیمات مدیریت، ایجاد سیستم های مدیریت عملکرد و برنامه ریزی، و فراهم ساختن تخصص در ارائه گزارشات مالی و کنترل را به منظور کمک به مدیریت در تعیین و اجرای استراتژی سازمان دربرمی گیرد (2).

بطور خلاصه، حسابداران مدیریت فعالانه در تمام پروسه IPO مشارکت دارند: تصمیمات اولیه استراتژیکی تا عمومی شدن ، گردآوری اطلاعات که باید به منزله بخشی از پروسه ثبت IPO تکمیل شوند، بحث و بررسی درباره قیمت عرضه عمومی اولیه سهام شرکت، طرح ریزی نقشه راه، و عدم توجه به پروسه کنترل درونی شرکت.

پس از عرضه عمومی موفق، حسابداران مدیران اجرائی را در تامین شرایط تهیه گزارشات بعدی SEC یاری می رسانند.

بدلیل ندرت دفعات انجام IPO، بسیاری از حسابداران بطور مستقیم با پروسه IPO سروکار ندارند. مقاله حاضر برای کارشناسان حسابداری و نیز دانشجویان حسابداری قابل توجه است که به آگاهی و شناخت گستره و دامنه مسئولیت های مرتبط با اجرای حسابداری مدیریتی امروزی تمایل دارند (3). این مقاله برای افرادی که بدنبال کسب صلاحیت و تائیدیه حسابدار مدیریت می باشند نیز قابل توجه است (4).

تصمیم تبدیل شرکت به سهامی عام

اولین گام در این پروسه بررسی دقیق مزیت ها و معایب تبدیل شدن به یک شرکت سهامی عام و سپس تصمیم گیری در خصوص اجرای این اقدام یا صرفنظر از آن می باشد. بدیهی ترین مزیت ،دسترسی بیشتر به سرمایه است. جریان فراوان سرمایه به شرکت، در بازپرداخت دیون، سرمایه گذاری در کارخانه و تجهیزات، حمایت از رشد آینده، و توسعه برنامه های تحقیق و توسعه و سایر موارد یاری می رساند.

مزیت هایی نیز در ارتباط با ارزش وجود دارد. شرکت های سهامی عام بطور کلی از ارزش بیشتری در مقایسه با شرکت های خصوصی برخوردار می باشند. افزایش نقد شوندگیسهام، دسترسی بیشتر به اطلاعات بازار، و بررسی های بازار ،ارزش بیشتری را برای شرکت های سهامی عام در برابر شرکت های خصوصی به همراه دارد.

علاوه براین، شرکت های سهامی عام برنامه های خرید سهام یا قراردادهای حق اختیار سهام، سهام ترجیحی یا سهام عادی را به عنوان بخشی از سیستم پاداش خود در اختیار کارکنان خود قرار می دهند، که در برخی موارد مزیت رقابتی قابل توجهی به شمار می رود. بدلیل پتانسیل فزاینده و قابل توجه، وجود برنامه های قرارداد حق اختیار سهام برای توانایی شرکت در جلب و حفظ مسئولان مستعد و پرسنل کلیدی اهمیت می یابد.

در برخی موارد، شرکت خصوصی به منظور ادغام یا تملک یک شرکت دیگر (از طریق انتشار سهام بصورت پرداخت) عمومی می شود. مزیت اولیه این استراتژی محافظت از نقدینگی شرکت است.

در پایان، شرکت های سهامی عاماز نسبت بدهی به سرمایه بهتری برخوردار می باشند. این امر گرفتن وام هایی با مبالغ بیشتر را تسهیل می بخشد و یا هزینه های وام گرفتن را کاهش می دهد.

هزینه های عمومی شدن
عمومی شدن معایب دشوار و نامعین (یا غیرمالی) و نیز هزینه های مالی را نیز دربر می گیرد.

معایب دشوار و نامعین

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

همچنین، عمومی شدن ریسک شرکت را افزایش می دهد. مبادله عمومی سهام توانایی شرکت برای کنترل مالکیت را کاهش می دهد و شرکت را در معرض ریسک تملک خصمانه قرار می دهد. علاوه براین، خطر دعاوی قانونی سهامداران، به ویژه از زمان تصویب قانون Sarbanes-Oxley وجود دارد.

هزینه های مالی

هزینه های مالی اولیه (که هزینه های انتشار نیز نامیده می شوند) در عمومی شدن بسیار بالا است و هزینه های مستقیم و غیرمستقیم را در بر می گیرد.

برای عرضه ثانویه – که طی آن اوراق بهادار (تماماً یا بخشی) توسط مالکان شرکت فروخته می شود و مالکان عواید حاصل از فروش آنها را بدست می آورند- عمده هزینه های غیرمستقیم شامل فروش سهام به قیمت عرضه کمتر از ارزش واقعی سهام است یا به عبارتی قیمت سهام کمتر از حد ارزشگذاری شده است،بطور معمول، شرکت در روند عمومی شدن تمایل به قیمت عرضه بالاتر دارد، حال آنکه شرکت برای فروش سهام (پذیره نویس) قیمت کمتر را به منظور اطمینان از فروش کل سهام ترجیح می دهد (6). ارزشگذاری کمتر از حد قیمت سهام نشانگر هزینه های مالی برای مالکان کنونی است، به این دلیل که سرمایه گذاران جدید در شرکت از امکان خرید سهام در شرکت به قیمت مطلوب و مناسب برخوردار می باشند.

هزینه های مالی مستقیم شامل هزینه های مرتبط با تهیه صورت وضعیت های ثبت و امیدنامه (هزینه های حسابداری، قانونی و مدیریت)، گسترش پذیره نویسی (یعنی؛ تفاوت میان مقداری که پذیره نویس برای سهام می پردازد و مبلغ فروش سهام)، هزینه تبلیغات عمومی برای شرکت، و هزینه های گزارشات آتی است. بیشترین هزینه های اولیه در IPO، هزینه پذیره نویس یا کمیسیون رادربر می گیرد که بطور معمول برحسب درصدی از قیمت عرضه بیان می شود. هزینه های اولیه مرتبط با IPO هزینه فایل بندی SEC، هزینه فهرست بندی مبادلات (NASDAQ یا NYSE)، و سایر هزینه های فایل بندی "Blue SKy" را نیز دربر می گیرد.

هزینه های مرتبط با گسترش تصویر عمومی(تبلیغات) اغلب در برنامه ریزی IPO نادیده گرفته می شود. تصویر مثبت (همراه با سهامداران، اعضای روزنامه مالی، تحلیل گران مالی و غیره) منجر به پیشبرد تلاش های اولیه فروش و تثبیت سود سرمایه گذار در سهام پس از IPO می گردد.شیوه های دیگری که تصویر عمومی شرکت را ارتقا می بخشد شامل افزودن تحلیل گر و روزنامه نگاران روزنامه کسب و کار به فهرست ارسال شرکت، مشارکت در نمایشگاه ها و کنفرانس هایی است که تحلیل گران در آن حضور می یابند، و افزایش ملاقات با کارکنان کلیدی است. بدیهی است که تمام این تاکتیک ها هزینه بر می باشند.

هزینه های گزارشات بعدی مرتبط با شرکت سهامی عام نیز بالا است. شرکت های سهامی عام نیازمند تهیه فایل از صورت وضعیت های مالی با SEC بطور ماهانه (10-Q) و سالانه (10-K) و نیز – در صورت لزوم- گزارشات خاص (8-K) می باشند. (9). این گزارشات بلافاصله پس از پایان دوره باید تهیه شوند، بنابراین فشار زمانی در گزارش دهی افزایش می یابد.

همچنین، بیشتر شرکت ها به استخدام عامل انتقال(در قوانین ایران عامل نام دارد) به عنوان بخشی از IPO و پس از آن روی می آورند. اساساً، عامل انتقال توسط شرکت ها به منزله "ناظر" سهامداران شرکت بکار گرفته می شود. عامل اننقال انتشار و توقف اعتبارات سهام را به منظور نمایش تغییرات در مالکیت انجام می دهد، به منزله عامل پرداخت شرکت در پرداخت سود، نقد، و سود سهام یا سایر توزیع ها به دارندگان سهام و اوراق قرضه اقدام می کند؛ و با اعتبارات مفقود، ویران شده یا دزدیده شده سروکار دارد (10). گاهی، شرکت به منزله عامل انتقال خود عمل می کند، لیکن بیشتر عوامل انتقال شامل بانک ها یا شرکت های تضمینی می باشد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

بسیاری از شرکت ها به منظور اعمال موثر چارچوب کنترل درونی توانمند جهت تامین شرایط SOX خود را نیازمند به تغییرات پروسه ای قابل توجهی می یابند. به همین دلیل، شرکت های خصوصی که به فکر عمومی شدن هستند باید موارد SOX ذیل را بخوبی و پیش از تهیه فایل های اولیه خود مورد توجه قرار دهند:

تائیدیه مدیریت: بخش های 302 و 906 SOX بیان می کند کهمدیران اجرائی شرکت سهامی عام تائید می کنند که آنها کنترل های داخلی شرکت را ارزیابی کرده اند، صورت وضعیت های مالی شرکت صحیح و مطابق با شرایط قوانین مبادلات است، و اطلاعات اعلام شده بدرستی ارائه شده اند. این موارد برای فایل بندی اولیه موردنیاز می باشد.

کمیته ممیزی: SOX شرکت های سهامی عام را ملزم به برخورداری از کمیته ممیزی مستقل می نماید که حداقل یک عضو آن دارای تائیدیه کارشناس مالی است. همچنین، شرکت ها باید از شرایط و مهایت های لازم آگاهی داشته و ترکیب کمیته ممیزی را به منظور ارائه زمان کافی برای جستجوی افراد باصلاحیت مورد ارزیابی قرار دهند.

هیات مدیره: مطابق با SOX، بیشتر اعضای هیات مدیره باید از بیرون شرکت باشند. حداقل؛ یکی از اعضای هیات مدیره باید سابقه مالی به عنوان مدیران اجرائی را دارا باشد. یک عضو باید ریاست کمیته ممیزی را برعهده بگیرد، و مدیران بیرونی باید در جلسات اجرایی حضور یابند (شرکتی که به عنوان "شرکت کنترل شده" تائید می شود از شرایط وجود هیات مدیره مستقل معاف می باشد). بدلیل میزان ریسک بالاتر و تغییر از سرمایه به پاداش نقدی، جلب و حفظ اعضای هیات مدیره بسیار دشوار و پرهزینه خواهد بود.

روابط ممیز: SOX ممیز بیرونی شرکت را از ارائه خدمات غیرممیزی خاص منع می کند؛ از جمله خدمات ممیزی داخلی، قانونی و ارزشگذاری. امکان ارائه برخی خدمات غیرممیزی توسط ممیز وجود دارد؛ مانند خدمات مالیاتی و خدمات مشاوره عمومی. این خدمات مجاز باید از قبل توسط کمیته ممیزی تائید شود. همچنین، شرکت ها باید روابط کنونی خود را با موسسه ممیزی بیرونی به منظور تبیین خدمات مجاز و غیرمجاز و نیز ایجاد استقلال شفاف در خصوص خدمات حال یا آینده مورد ارزیابی قرار دهند.

اخلاق حرفه ای: SOX شرکت را ملزم به برخورداری از اصول اخلاقی برای مسئولان مالی ارشد می کند، در غیراینصورت باید دلیل عدم اجرای این اصول را بیان نماید. شرایط تهیه فهرست حاکمیت شرکتی در بسیاری از مبادلات نیز نیازمند اصول اخلاقی است. درک ماهیت مشترک این شرایط اهمیت دارد، در نتیجه توسعه و ایجاد پروسه های متناسب امکانپذیر می باشد.

وام به مدیران اجرایی شرکت: شرکت های سهامی عام از تمدید یا تثبیت اعتبار به شکل وام های شخصی یا برای مدیران یا مسئولان اجرایی بازداشته می شوند. اقدامات مناسبی باید به منظور اطمینان از درک این مراتب پیش از عرضه عمومی اولیه سهام صورت بگیرد (12).

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

صورت وضعیت ثبت شرکت و تمام ضورت وضعیت های مالی آینده که با SEC تهیه می شوند نیازمند تحللی و بررسی مدیریت (MD&A) می باشد. بطور کلی، MD&A بحث و بررسی کیفی و کمّی عملکرد شرکت را دربر می گیرد. شرکت باید بررسی های گسترده ای را در خصوص مواردی همچون تغییرات ساختارهای هزینه و حجم فروش، منابع و استفاده جریان های نقدی، نقدینگی و منابع سرمایه، سیستم پاداش کارکنان، روابط فروشندگان، هزینه های غیرضروری و نامعمول، هزینه های محیطی قابل توجه، و سایر ریسک ها و عدم قطعیت ها به انجام برساند. هزینه نظارت بر عملکرد شرکت و مسئولان اصلی این عملکرد به منظور تامین شرایط گزارشات MD&A مطرح می باشد.

در نهایت، هزینه هایی وجود دارد که از آن به عنوان هزینه های مرتبط با مدیریت نام برده می شود. هزینه های مرتبط با لزوم تشکیل جلسات هیات مدیره و سهامداران (و نیز برای ارتباط شرکت با هریک از این دو گروه) قابل توجه است. بدلیل مسئولیت های خود نسبت به سهامداران عمومی، هیات مدیره و کمیته ممیزی از اهمیت بسیار ویژه ای در شرکت سهامی عام برخوردار است. اگر هیات مدیره پیشین بطور کامل از اعضای داخلی تشکیل شده بود، برخی اعضای خارجی باید به منظور تامین شرایط تهیه فهرست بازار ملی NYSE یا NASDAQ به این گروه افزوده شود (که احتمالاً هزینه های بیشتری را اعمال می کند).

حسابداران مدیریت بواسطه برآورد صحیح هزینه های موجود در ارتباط با پروسه ثبت و نیز هزین های اعلان و گزارشات بعدی، از جمله هزینه های مرتبط با پروسه کنترل داخلی شرکت افراد مربوطه را از تصمیم IPO مطلع می سازند.

نظرات حسابداران مدیریت

علاوه بر بررسی مزیت ها و معایب، تصمیم به عمومی شدن به ارزیابی هدف چشم اندازهای رشد شرکت (یعنی؛ جذابیت شرکت به منزله سرمایعه گذاری) بستگی می یابد. بطور کلی، شرکت با چشم اندازهای رشد بیش از حد متوسط برای سرمایه گذاران بسیار جالب توجه خواهد بود. دیگر عوامل مرتبط با موفقیت برآوردشده در عرضه عمومی عبارتند از: تیم مدیریت با تجربه، سابقه مثبت از نتایج مالی، محصولات یا خدمات با برخی مشخصه های متمایز، بازار نسبتاً بزرگ برای خروجی شرکت (خدمات یا محصولات)، برنامه کسب و کار معین، و کنترل های مالی، اجرایی و تطبیقی توانمند (13). حسابداران مدیریت با انجام چنین ارزیابی ها – که همگی با چشم اندازهای رشد شرکت (و در نتیجه موفقیت موردانتظار عرضه عمومی) ارتباط می یابد - به مدیریت یاری می رسانند.

به منظور تسهیل تصمیم مدیریت جهت عمومی شدن، حسابداران مدیریت باید به دنبال سایر شرکت های سهامی عام با کسب و کار مشابه باشند، و توجه خاصی را به نسبت های قیمت به سود (P/E) این شرکت های مبنا مبذول کنند. برای کسب موفقیت بیشتر پذیره نویس ها، شرکت های در حال عمومی شدن باید تلاش های قانونی را برای افزایش سود به انجام برسانند. دلیل این امر آن است که قیمت عرضه عمومی اولیه(ارزش شرکت) تاحدودی تابع سرمایه کردن سود حسابداری گزارش شده می باشد. بنابراین، پیش از IPO، شرکت باید توسعه خط تولید، ورود به کسب و کار مرتبط، یا ادغام با سایر شرکت ها را مورد بررسی قرار دهد. حسابدار مدیریت به عنوان بخشی از استراتژی کلی شرکت در ارزیابی این گزینه ها موثر است.

سرمایه گذاران بالقوه بر نسبت های یک یا دو ساله مانند نسبت P/E، نسبت قیمت به ارزش دفتری (P/B)، FV/EBITDA (ارزش شرکت/ سود قبل از کسر بهره، مالیات، استهلاک) و غیره تمرکز دارند. رشد سود قبل و مورد انتظار شرکت با رشد سایر شرکت ها مقایسه می شود. به عنوان بخشی از پروسه تصمیم گیری، حسابداران مدیریتی باید این داده ها را تهیه کرده و آن را با موسسات متناظر یا بهترین کارکنان مورد ارزیابی قرار دهند.

پیش از بررسی IPO، شرکت خصوصی سعی در کاهش مالیات در جهت افزایش سود پس از مالیات برای مالکان شرکت دارد. اما، پذیره نویس ها و سرمایه گذاران به سود حسابداری توجه خواهند داشت، و از رشد سود قبل از IPO به منزله شاخص رشد سود پس از IPO بهره می گیرند. حسابداران مدیریت همراه با سایر اعضای شرکت سال ها پیش از برنامه ریزی IPO برای ارائه رشد سود با استفاده از اصول حسابداری عمومی امریکا (GAAP) تلاش می کنند. یک استراتژی برای افزایش سود حسابداری کاهش دستمزدهای مسئولان- سهامداران و احتمالاً پرداخت سود برای جبران این کسری می باشد. اقدامات مالیاتی متعددی باید مورد توجه قرار بگیرد، و سیستم پاداش باید با زیرفصل S تعاونی مطابقت یابد (14).

در نظر داشبته باشید که این بحث و بررسی در زمینه افزایش قانونی درآمد حسابداری گزارش شده بیان می شود. صورت وضعیت IMA اجرای اصول اخلاق حرفه ای بیان می کند که حسابداران مدیریتی مسئولیت اجرای وظایف حرفه ای مطابق با قونین، مقررات و استانداردهای تخصصی مربوطه و نیز ارائه اطلاعات و نظرات موثر، صحیح، دقیق و به هنگام را برعهده دارند. علاوه براین، کارشناسان مسئول انتقال صحیح و هدفمند اطلاعات و اعلان تمام اطلاعات مرتبط می باشند که بطور منطقی انتظار می رود بر درک کاربران موردنظر این گزارشات، تحلیل ها یا نظرات تاثیرگذار باشد (15).

فشار برای مدیریت (یا تغییر) سود، عمدتاً با استفاده از شیوه هایی که بر تقلب و فریب استوار است، در شرکت های IPO شدت می یابد، چراکه مدیران این شرکت ها باید سهامداران را به سرمایه گذاری در شرکتی که به زودی عمومی می شود متقاعد سازند. همچنین، فشار برای مدیریت سود با ارائه بسته های پاداش مشخص می گردد که قراردادهای حق اختیار سهام را نیز دربر می گیرد و ارزش آن معمولاً با نتایج عملیاتی و مالی مثبت افزایش می یابد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

با اتخاذ تصمیم برای عمومی شدن، گام بعدی شرکت تهیه درخواست رسمی است که توسط هیات مدیره شرکت بررسی می شود. پس از تائید هیات مدیره، تهیه صورت وضعیت ثبت مورد توجه قرار می گیرد. این امر مستلزم دانش و آگاهی از قانون اوراق بهادار 1933 (که اغلب به عنوان قانون "واقعیت اوراق بهادار" از آن نام برده می شود) و مقررات SEC مرتبط می باشد که پروسه ثبت را تحت کنترل دارد.

قانون اوراق بهادار 1933

قانون اوراق بهادار 1933 (به انضمام P.L.111-72 که در 13 اکتبر 2009 به تصویب رسید) پس از بحران بازار سهام 1929 در تلاش برای بازیابی اطمینان در بازار اوراق بهادار امریکا به تصویب رسید. بخش 6 (ثبت اوراق بهادار) و بخش 7 (اطلاعات لازم در صورت وضعیت ثبت) این قانون بطور خاص با صدور اوراق بهادار سروکار دارد و دو هدف اصلی را دنبال می کند:

1 اطمینان از شفافیت صورت وضعیت های مالی انتشار یافته به نحوی که سرمایه گذاران در بازار قادر به اتخاذ تصمیمات آگاهانه تر باشند. به عبارت دیگر، این قانون بیان می کند که بازار اطلاعات مالی و سایر اطلاعات قابل توجه را بدرستی در خصوص اوراق بهادار عرضه شده در فروش عمومی دریافت کند.

2 اعمال جریمه برای گزارشات حاوی تقلب و فریب، یا ارائه نادرست اطلاعات توسط شرکت ها در ارتباط با فهرست سهام در مبادلات آزاد (یعنی: عمومی).

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

بررسی پروسه ثبت

بطور کلی، فرم S-1 صورت وضعیت ثبت است که شرکت ها باید به منظور ثبت اوراق بهادار در SEC آن را تکمیل کنند (18). این فرم شامل دو بخش است: امیدنامه، و سایر اطلاعات. امیدنامه تمام حقایق مربوطه درباره کسب و کار را شامل می شود، از جمله صورت وضعیت عالی مالی و اطلاعات مربوط به تیم مدیریت (19). سایر اطلاعات مواردی کانند هزینه های مرتبط با انتشار و توزیع اوراق بهادار، بیمه مسئولان و مدیران شرکت، و فروش اخیر اوراق بهادار ثبت نشده را دربر می گیرد.

شرایط اطلاعات برای فرم S-1 در مقررات S-X و مقررات S-K در SEC بیان شده است. مقررات S-X اصول قوانین فدرال شکل، محتوا، و شرایط صورت وضعیت های مالی ارائه شده به بخش مالی شرکت های تعاونی SEC را مشخص می کند. حال آنکه، مقررات S-K شرایط اعلان اطلاعات غیرمالی در ارتباط با پروسه ثبت را معین می سازد.

دسترسی به اطلاعات

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

تمام درخواست کنندگان ثبت در SEC به زودی ملزم به ارائه صورت وضعیت های مالی و برنامه های زمانی صورت وضعیت مالی خود به SEC و ارسال آن ها در وب سایت های شرکت در قالب داده های تعاملی با استفاده از XBRL (زبان گزارش دهی کسب و کار قابل توسعه) خواهند شد. این شرایط برای تمام موسسات داخلی و خارجی در حال توسعه اجرا می شود که باید اطلاعات مالی خود را در XBRL برای دوره های مالی که پس از 15 ژوئن 2010 پایان می یابند ارائه دهند، و نیز سایر درخواست کنندگان باید اطلاعات خود را تا 15 ژوئن 2011 در این قالب گزارش دهند (20).

معافیت ها

در برخی موارد از نظر قانونی، عرضه سهام لزومی به ثبت در SEC ندارد. هدف از معافیت بسیاری از عرضه های سهام کوچک از پروسه ثبت رسمی، تسهیل جریان آزاد سرمایه بواسطه کاهش هزینه عرضه عمومی اوراق بهادار چنین شرکت هایی می باشد. معافیت عرضه های بین الدولی و مواردی است که توسط مقررات A و D در SEC بیان شده است. این موارد عبارتند از:

عرضه های خصوصی به تعداد محدودی از افراد یا موسسات (تحت پوشش مقررات D در SEC)،

عرضه حجم محدود (نحت پوشش مقررات A، این معافیت تسهیل ثبت را برای شرکت هایی با عرضه 1.5 میلیون دلار یا کمتر فراهم می سازد)،

عرضه های بین الدولی
اوراق بهادار حکومت های شهری، ایالتی و فدرال.

حسابدار مدیریت و پروسه IPO

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

تهیه صورت وضعیت های مالی مبتنی بر GAAP،
انتخاب موسسه حسابداری بیرونی،
انتخاب پذیره نویس و تهیه پیش نویس امیدنامه،
تامین شرایط گزارش دهی فرم S-1 در SEC،
تعیین قیمت عرضه عمومی اولیه سهام شرکت، و
کمک به CFO شرکت قبل و بعد از عمومی شدن (21).

تهیه صورت وضعیت های مالی مبتنی بر GAAP

پس از توافق هیات مدیره برای عمومی شدن، گام بعدی حسابداران، بررسی صورت های مالی شرکت در دو یا سه سال قبل و جستجوی مواردی است که مطابق با GAAP ثبت یا اعلان نشده است. براساس این بازبینی دقیق، تهیه دوباره صورت وضعیت های مالی ضرورت می یابد. همچنین، حسابداران مبادلات درون شرکتی و مبادلات مرتبط با شرکا را مورد بررسی قرار می دهند.

SEC ممیزی صورت وضعیت های مالی سه سال را به منزله بخشی از پروسه ثبت ضروری می داند. مهم ترین دلیل تاخیر در IPOها آن است که صورت وضعیت های مالی ممیزی نشده و یا فاقد چنین قابلیتی می باشند. تعیین عایدی سود حوزه ای است که بیشترین مشکلات معمول را برای شرکت ها در جریان عمومی شدن به همراه دارد (22). حسابداران مدیریت در ارزیابی شرایط فروش محصولات و خدمات شرکت موثر هستند. شرایط باید به منظور تامین و مطابقت با SEC تغییر یابد. Medco (واحد سود داروسازی Merck) مثال قابل توجه از تاخیر IPO در نتیجه اقدامات بحث برانگیز تعیین عایدات به شمار می رود (23).

در خصوص شرکت های تولید کننده یا شرکت های تجاری، بهره گیری از حسابداران مستقل جهت بازبینی سرمایه در پایان سال به نحوی که قابل ممیزی باشد ایده مناسبی است.

سیستم توانمندی کنترل درونی بر گزارشات مالی پیش از IPO ضرورت خواهد داشت. بسیاری از شرکت ها در جهت ایجاد ارزیابی کنترل درونی برای کارکردهای مدیریت پیشروی خود گام برمی دارند، درنتیجه نقش حسابداران مدیریت اهمیت بیشتری می یابد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

پیش از IPO، بازپرداخت کلیه وام های سهامداران یا جایگزینی با دیون بانکی ایده مناسبی است. به همین ترتیب، تمام دریافتنی های معوقه از سهامداران یا مسئولان باید پیش از IPO جمع آوری شود.

این باور وجود دارد که شرکت های تجاری عمومی در آینده ملزم به استفاده از استانداردهای بین المللی گزارشات مالی (IFRS) خواهند شد. این تغییر از GAAP امریکا به IFRS به احتمال بسیار نیازمند زمان و تلاش قابل توجه حسابداران شرکت ها می باشد.

تحت بولتن حسابداری کارکنان (SAB)، شماره 99، حسابداران باید وضعیت مالی کیفی و نیز وضعیت مالی کمی را مورد توجه قرار دهند. همچنین، شماره 99SAB حسابداران را به بررسی واکنش بازار به عنوان عامل موثر در تعیین وضعیت مالی ملزم می سازد، این عامل بطرز چشمگیری هزینه تصمیمات حسابداری را افزایش می دهد (24).

حسابداران مدیریت باید از ارائه بهنگام اطلاعات موردنیاز SEC از جمله داده های بخش صنعتی توسط سیستم گزارشات مالی اطمینان یابند. استراتژی های پاداش نیز باید پیش از عمومی شدن مورد بازبینی قرار بگیرد.

برنامه ریزی مالیاتی و ایالتی نیز پیش از عمومی شدن اهمیت فوق العاده ای دارد. تعیین لزوم مالیات شرکت به صورت زیرفصل S تعاونی سودمند است. ایجاد برخی بازسازی ها به منظور بهره گیزی از ملاحظات مالیاتی ضروری است.

انتخاب موسسه حسابداری بیرونی

مساله مهم برای عمومی شدن شرکت – و حوزه ای که حسابداران مدیریت را یاری می رساند – انتخاب موسسه حسابداری بیرونی است. بسیاری از حسابداران مدیریتی در حسابداری عمومی تجربه دارند و برای کمک به انتخاب موسسه حسابداری بیرونی بسیار مناسب می باشند. از جمله عوامل این تصمیم، اعتبار موسسه حسابداری است که منجر به افزایش اعتبار صورت وضعیت های مالی ممیزی شده شرکت و آنچه که "آیین نامه شرکت" نامیده می شود (و به منظور اطمینان از مطابقت اطلاعات مالی غیرممیزی در اسناد اولیه با GAAP اجرا می شود) می گردد. مسائل دیگر در انتخاب موسسه حسابداری شامل تجربه موسسه در عرضه اوراق بهادار، و کار با SEC، تجربه صنعتی موسسه، و توانایی آن برای ارائه مشاوره در خصوص مسائل مالیاتی فردی و شرکتی می باشد. شرکت های خصوصی کوچک عمدتاً بیش از شرکت های خصوصی بزرگ توسط موسسات حسابداری Big Four به منظور پروسه IPO کنار گذاشته می شوند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

انتخاب پذیره نویس نیز بخشی از پروسه IPO به شمار می رود. پذیره نویس نقش واسطه را ایفا می کند –سهام را از شرکت خریداری می کند و به عموم می فروشد (25). پذیره نویس نقش مهمی را به عنوان مشاور شرکت در روند عمومی شدن ایفا می کند. پذیره نویس ها بخوبی با تیم مدیریت توانمند شرکت همراه می شوند. بنابراین، شرکتی که قصد عمومی شدن دارد باید به تشکیل یک تیم توانمند حداقل یک سال قبل از برنامه ریزی IPO اقدام نماید. حسابدار مدیریت در انتخاب افراد مختلف موثر است. گاهی شرکت ملزم به به تغییر و ارتقای کارکنان حسابداری داخلی خود می باشد، و اغلب حسابداران با تجربه در حسابداری شرکت های سهامی عام را بکار می گیرد. کارکنان حسابداری کنونی نیز به منظور آشنایی با شرایط حسابداری SEC نیازمند آموزش بیشتر می باشند.

یک روش برای شناخت بیشتر توانایی شرکت در IPO، گفتگو با پذیره نویس های مختلف سال ها پیش از تاریخ معین IPO می باشد. چنین جلسات ابتدایی معمولاً بدون هزینه بوده و شرکت را در توسعه برنامه موفق یاری می رساند (26).

پس از انتخاب پذیره نویس و اجرای آیین نامه موردنظر، زمان تهیه پیش نویس امیدنامه فرارسیده است؛ این پروسه معمولاً سه تا پنج هفته بطول می انجامد. امیدنامه اطلاعات دقیقی را درباره شرکت و عرضه ارائه می دهند و توسط تیم مدیریت مشتمل بر حسابداران مدیریت، بانکدارها، وکلا، و ممیزهای بیرونی تهیه می گردد. حسابداران مدیریت در تهیه پیش نویس اولیه امیدنامه همکاری دارند. جزئیات این امر در بخش بعد ارائه می شود.

تامین شرایط گزارش دهی فرم S-1 در SEC

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

اصول حسابداری مالیات بر ارزش افزوده :مفاهیم و موضوعات
فايل پيوست

Abstract The Value Added Tax Accounting (VATA) is one of those newly emerged concepts, which were emphasized much in the context of VISION 2020 by the industry, business, profession, academic, administration, ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3000 تومان

تئوری محدودیت ها؛ ارزیابی مقایسه ای
فايل پيوست

 Abstract The worldwide economic reorganisation of the last decade has regularly been accompanied by appeals to concepts of lean manufacturing and flexible systems. These generally imply a scaling of productive and ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روابط میان رقابت، واگذاری، تغییر سیستم های مدیریت حسابداری و عملکرد: یک مدل مسیر
فايل پيوست

Abstract This paper is concerned with an empirical investigation into the relations among competition, delegation, management accounting and control systems (MACS) change and organizational performance. It follows a standard contingency type ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

تاثیر فناوری اطلاعات بر روی بازدهی شرکت حسابداری
فايل پيوست

 Abstract In recent years, information technology (IT) has played a critical role in the services provided by the public accounting industry. However, no empirical research has evaluated the impact of IT ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

روند همگرایی هیئت استاندارهای حسابداری بین المللی و هیئت استاندارهای حسابداری مالی و نیاز به آموزش حسابداری مبتنی بر مفهوم
فايل پيوست

 Abstract The increasing globalization of the U.S. economy drives interest in international accounting standards. In this respect, the convergence process between the International Accounting Standards Board (IASB) and the Financial Accounting ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 4000 تومان

تاثیر مرحله چرخه عمر سازمانی بر استفاده از هزینه یابی مبتبی بر فعالیت
فايل پيوست

Abstract This paper investigates if the use of an activity-based cost-accounting system differs among firms in different organizational life cycle stages. We apply the Miller and Friesen [Miller, D., Friesen, P.H., ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

تاثیر کمک تصمیمی بر ریسک¬گریزی در تصمیمات سرمایه¬گذاری ثابت
فايل پيوست

Abstract In this study we examine whether a decision aid is an effective means of reducing risk aversion within a capital investment decision context, and under what conditions. Participating in the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

عوامل تعیین کننده انتخاب نرم افزار حسابداری: مدل پیشنهادی
فايل پيوست

Abstract Selecting the appropriate accounting software has become an important issue for many organizations. Selecting the wrong accounting software would be a great disaster, it might lead to and future needs, ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

عنوان مقاله: حسابداری مدیریت استراتژیکی
فايل پيوست

Abstract Despite its thirty year history, strategic management accounting has yet to establish itself as a core element of managerial accounting. That it has the capacity to do so is immediately ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

مدل شش سیگما در سازمان‌های خدماتی انگلیس : نتایج به دست آمده از مطالعه یک خلبان
فايل پيوست

Abstract Six Sigma is now increasingly applied to a variety of processes ranging from manufacturing to service and variegated transactional processes. Six Sigma has been proved to be a rigorous pursuit ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

فایل اکسل جامع طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله)
فايل پيوست

تک فایل اکسل طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله) دیوار حائل یا سازه نگهبان بنایی است که به منظور تحمل بارهای جانبی ناشی از خاکریز پشت دیوار، سازه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون تجهیزات افقی، قائم و پیت (Air Separation Units, Heat Exchangers, Drums, Pits...)
فايل پيوست

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات: Air Separation Units, Heat Exchangers, Horizontal & Vertical Drums, Pits پالایشگاه ها و مجتمعهای پتروشیمی مجموعه هایی متشکل از تجهیزات گوناگون صنعتی هستند؛ تجهیزاتی ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون های تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil-Water Skid
فايل پيوست

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil / Water Skid در ساخت یک مجتمع پتروشیمی تجهیزات متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

دستورالعمل جامع آشنایی با اصول طراحی سکوهای ثابت فلزی دریایی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 25000 تومان

دستورالعمل کاربردی و گام به گام طراحی سازه های باز بتنی (پایپ رک ها) و فونداسیون
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 15000 تومان

دستورالعمل طراحی سازه های فولادی به روش DIRECT ANALYSIS METHOD بر اساس آئین نامه AISC با استفاده از نرم افزارهای SAP و ETABS
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل طراحی فونداسیون های تجهیزات ارتعاشی (چرخشی، رفت و برگشتی)ـفارسی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

تقویت کننده ی شبه تفاضلی کلاس-AB برمبنای اینورتر CMOS برای کاربردهای HF
فايل پيوست

 Abstract This paper presents a CMOS inverter-based c1ass-AB pseudo differential amplifier for HF applications using new sim pIe rail-to-rail CMFB circuit. The proposed circuit em ploys two CMOS inverters and the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روش جاروب رو به عقب، برای حل پخش بار در شبکه های توزیع
فايل پيوست

Abstract A methodology for the analysis of radial or weakly meshed distribution systems supplying voltage dependent loads is here developed. The solution process is iterative and, at each step, loads are ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

بازسازی سه بعدی و تشخیص چهره با استفاده از ICA مبتنی بر هسته و شبکه های عصبی
فايل پيوست

Abstract Kernel-based nonlinear characteristic extraction and classification algorithms are popular new research directions in machine learning. In this paper, we propose an improved photometric stereo scheme based on improved kernel-independent component ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
ایمیل:
support.datasara[AT]gmail[دات]com

Copyright © 2018