مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

مقدمه ای در مورد سیستم های اطلاعات حسابداری Introduction to Accounting Information SystemABSTRACT

In this study, we introduce you to the subject of accounting information systems (AIS), describe the importance of AIS to your future success, and layout some important terms and concepts that we will use throughout the text. We begin by presenting a view of the practice of accounting. You will see that accountants today are shifting their focus from being business accountants and auditors to being information management and business measurement professionals providing value-added services to their organizations and clients. This view, rooted in changes in information technology and changes in a volatile business environment, reflects the practice of accounting for those on the leading edge of their profession. Next, we define and explain AIS and its relationship to the organization. Then, we describe the qualities that information must possess to drive the organization and enable the performance of key management functions. Finally, we summarize the role of the accountant in today's business environment.

Throughout the text, we will present three themes to connect our discussions to topics that are currently of great interest to accountants. These themes are ente1prise systems and enterprise resource planning (ERP) systems-such as those sold by SAP®, Orade®, Sage™, and Microsoft®; e-business, including retail e-businesses such as Amawn.com®, the online segments of traditional retailers, such as Walmartcom, and wholesale electronic market-places such as ECEurope.com and EC21.com; and internal control-those business practices that keep an organization out of trouble and heading toward achieving its objectives. We introduced these in the Preface and discuss them further later in this chapter.

چکیده

در این بررسی موضوع سیستم های اطلاعاتی حسابداری (AIS) را به شما معرفی کرده، و به شرح اهمیت AIS (سیستم های اطلاعاتی حسابداری) برای موفقیت آینده شما پرداخته، و بعضی از اصطلاحات و مفاهیم مهم را که در سراسر این مقاله مورد استفاده قرار می گیرد مطرح می کنیم. ما کار خود را با ارائه دیدگاه عملکرد حسابداری آغاز می کنیم. مشاهده خواهید کرد که حساداران امروزی تمرکزشان را از حسابدار کسب و کار و حسابرس به سمت مدیریت اطلاعات و متخصصان ارزیابی کسب و کار کشانده اند و خدمات ارزش افزوده را برای سازمان ها و مشتریانشان فراهم می کنند. این دیدگاه، ریشه در تغییرات در فناوری اطلاعات و تغییرات در محیط کسب و کار فرّار دارد، و به بازتاب فعالیت حسابداری برای کسانی که در حاشیه پیشرفت در حرفه شان قرار دارند، می پردازد. سپس، ما به تعریف و شرح سیستم های اطلاعاتی حسابداری (AIS) و رابطه آن با سازمان می پردازیم. سپس به شرح کیفیت هایی می پردازیم که این اطلاعات می بایست آن ها را داشته تا سازمان را تحریک کرده و عملکرد نقش های کلیدی مدیریت را فعال سازد. در نهایت به خلاصه ای از نقش حسابداران در محیط کسب و کار امروزی می پردازیم.

در سراسر متن، ما سه موضوع را برای ارتباط بحث مان با موضوعاتی که در حال حاضر جذابیت زیادی برای حسابداران دارد، مطرح می کنیم. این موضوعات عبارتند از سیستم های سازمانی و برنامه ریزی سیستم های سازمانی (ERP)، که چنین سیستم هایی توسط SAP®, Orade®, Sage™ و مایکروسافت به فروش می رسد؛ کسب و کار الکترونیک خرده فروشی  همانند Amawn.com®، بخش های آنلاین خرده فروشان سنتی همانند Walmartcom، و بازارهای الکترونیک عمده فروشی همانند ECEurope.com و EC21.com و کنترل داخلی – یعنی فعالیت هایی که سازمان را از دست مشکلات رها کرده و به سمت دستیابی به اهداف هدایت می کند، می باشد. ما در مقدمه به معرفی این موارد پرداخته و بعدها در این فصل به توضیح بیشتر آن ها خواهیم پرداخت.

مشخصات

مشخصات

توسط: Mohammed Al-Omiri, Colin Drury and others سال انتشار: 2012 میلادی تعداد صفحات متن اصلی: 25 تعداد صفحات متن ترجمه: 33 تاریخ درج: ۱۳۹۷/۴/۲۲ منبع: دیتاسرا

خرید آنلاین فایل ترجمه

خرید آنلاین فایل ترجمه

عنوان: مقدمه ای در مورد سیستم های اطلاعات حسابداری حجم: 4.56 مگابایت فرمت فایل: pdf قیمت: 12000 تومان رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

دانلود فایل اصلی

دانلود فایل اصلی

عنوان: Introduction to Accounting Information System

رمز فایل
رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

نمای مطلبمقدمه

در آغاز این فصل، ما به معرفی اثیر فناوری و اینکه چگونه بر روی نقش شما به عنوان حسابدار تاثیرگذار می باشد می پردازیم، اما این تاثیرات فراتر از حسابداری بسط می یابد. کتاب راهنمای شغلی نشان می دهد که فناوری، اطلاعات در دسترس را برای تصمیم گیری بهبود می بخشد (نیاز به دانلود ترجمه) این بدین معناست که تمام تصمیم گیرندگان درون یک سازمان از فناوری اطلاعات مزایایی را کسب می کنند (نیاز به دانلود ترجمه) که این موارد تنها محدود به حسابداران نمی باشد.

برای مثال، مدیران فروش می توانند تصمیمات بهتری را بگیرند زیرا فروش ها و اطلاعات گرداوری شده از سیستم های حسابداری کامپیوتری مناسب می باشد. قابلیت کنترل اتوماتیک به این معنا می باشد که داده ها می بایست معتبرتر بوده، که به عنوان مزیت دیگری برای کل سازمان یم باشد.

حسابدارانی که دارای مهارت های فناوری می باشند از کامپیوتر برای کک کردن بخش های مادی این فعالیت استفاده می کنند، که این امکان را برایشان فراهم می کند تا بازدهی بیشتری در کارشان داشته باشند. این بازدهی به این معناست که این حسابداران زمانی را برای انجام فعالیت های جالب تر داشته و در عین حال برای کارفرمایانشان با ارزش تر می باشند. اکنون که شما اهمیت فناوری را ذر حسابداری درک کرده اید، بیایید بررسی را شروع کنیم.

این فصل چندین مبنا را برای شما ایجاد می کند که در کل متن مورد استفاده قرار می گیرد. معرفی ما از سیستم اطلاعات حسابداری در ارتباط با تعاریف و موضوعات پیش زمینه ای ادامه می یابد. ما به تعریف و تشریح سیستم اطلاعات حسابداری پرداخته، و ان را به عنوان بخش مهمی از فرایند کسب و کار هر سازمان مجسم کرده، و به شرح نقش های مهمی می پردازیم که سیستم اطلاعات حسابداری در سازمان به اجرا در می آورد. بعضی از اصطلاحات در این فصل احتمالا برای شما آشنا نمی باشد. در این مورد نگرانی به خود راه ندهید. ما به تعریف و تشریح این اصطلاحات در فصل های بعدی این کتاب می پردازیم.

سه موضوع مرتبط به این مقاله

قبل از مد نظر قرار دادن این مطلب، شما می بایست اهمیت سه موضوع را در این کتاب درک کرده و اینکه چگونه ان ها در مباحث کل متن گنجانده می شوند. این سه موضوع عبارتند ار سیستم های سازمانی، کسب و کار الکترونیک، و کنترل داخلی (نیاز به دانلود ترجمه) که در مقدمه شرح و معرفی شد. سیستم های سازمانی به ادغام فرایند کسب و کار و اطلاعات از تمام حوزه های عملیاتی سازمان ، همانند بازاریابی، فروش، دریافت وجه، خرید، پرداخت نقدی، منایع انسانی، تولید و تدارکات، و گزارش کسب و کار ( همانند گزارش های مالی) می پردازد. سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی (EPR) به عنوان بسته های نرم افزاری می باشند که حسابداران چنین سیستم هایی را مد نظر قرار داده زیرا ان ها به عنوان اعضلی تیم بوده و به نصب و راه اندازی سیستم ها در سازمانشان می پردازند. برای راه اندازی سیستم سازمانی، فرایند کسب و کار سازمان می بایست درک و مستند گردد. در صورت نیاز، فرایندهای کسب و کار می بایست تغییر یافته و سپس در سیستم سازمانی برنامه ریزی گردد. بخش مهمی از پروژه راه اندازی، پیکره بندی سیستم های سازمانی برای برای تناسب با فرایند کسب و کار می باشد. همانند مشاوران، صاحبان کسب و کار، کاربران سیستم ، یا حسابرسان، می بایست با این سیستم ها آشنایی داشته و قادر به نصب، استفاده ، و بازبینی آن ها باشیم. سیستم های سازمانی به طور کامل در فصل 2 توضیح داده شده و در مابقی کاب تشریح می گردند.

کسب و کار الکترونیک به عنوان موارد کاربردی در شبکه های الکترونیک ( همانند اینترنت) بوده و فرایندهای کسب و کار را بین افراد و سازمان ها به عهده می گیرند. این فرایند شامل تعامل بین فرایند های دفتر پشتیبانی (یعنی بخش های داخلی) همانند توزیع، تولید و حسابداری و دفاتر بیرونی همانند بوده که باعث ارتباط سازمان با مشتریان و فروشندگان می گردد. کسب و کار الکترونیک روش های کاملا جدیدی از کار را درون سازمان ها ایجاد کرده است. برای نمونه، سازمان ها در حال خرید و فروش خدمات در بازارهای مجازی می باشند، و این موارد تغییراتی را در این زمینه ایجاد می کند که چگونه به شناسایی مشتریان و انتخاب فروشندگان می پردازند. همچنین چنین تغییراتی ایجاد می گردد که آن ها چگونه به تعیین هزینه های کسب خرید از فروشنده پرداخته و ان ها می بایست چه قیمتی را از مشتریانشان برای کالاهایشان مطالبه کنند.

مشخصا، حسابداران می بایست از فرصت ها و ریسک های مرتبط به این روش های جدید انجام کسب و کار آگاهی داشته باشند. کسب و کار الکترونیک به طور کامل در فصل 3 توضیح داده خواهد شد و در مابقی این کتاب شرح داده می شود.

کنترل داخلی به عنوان فرایندی می باشد که توسط کل هیئت مدیره، مدیریت و پرسنل های دیگر مد نظر قرار گرفته تا اطمینان قابل درکی را در زمینه دسترسی به اهداف در دسته بندی زیر ایجاد کنند: بازدهی و کارآمدی فعالیت ها، معتبر بودن گزارش، و و تطبیق با قوانین و مقررات کاربردی.

برای مثال، کنترل این اطمینان را ایجاد می کند که محصولات سازمان ( موجوی آن) سرقت نشده و اینکه سازمان، موجودی بسیار زیاد ( احتمالا باعث اتلاف منابع گردد) و بسیار کم ( که احتمالا منجر به از دست رفتن فرصت برای فروش محصولات گردد) نداشته باشد. اگرچه مدیریت مسئول بررسی سازمانی کنترل داخلی می باشد، حسابدار و دیگر صاحبان فرایند کسب و کار دارای این مسئولیت می باشند تا سیستم کنترل زا تحت تاثیر قرار دهند. بنابراین برای تمام مدیران و حسابداری ضروری است تا بدانند چگونه از این کنترل ها برای تضمین موفقیت اهداف سازمان استفاده کنند. در فصل 7، ما به معرفی کنترل داخلی پرداخته و ان را در مباقی کتاب بکار می گیریم.

فراتر از بستانکار و اعتبارات

آیا بررسی های حسابداریتان شما را متقاعد کرده است که جدی ترین مشکلی که شما در شغلتان با ان روبرو هستید که تراز آزمایشی تان توازن ندارد؟ اگر اینچنین است، در اینجا چندین نمونه وجود دارد که ممکن است شما را به صورت دیگر متقاعد سازد. هنوز زمان زیادی از این موضوع سپری نشده است که روش های بکارگرفته شده برای پردازش کارت های اعتباری کاملا به صورت دستی انجام می گرفت. کارمند بخش فروش برگه کارت اعتبار را آماده می کرد و با استفاده از خودکار و به صورت دستی مبلغ را یادداشت می نمود، آن را درون دستگاهی قرار می داد تا نام و شماره حسابتان را چاپ کند (نیاز به دانلود ترجمه) تا احتما تقلبی بودن کارت را پایین آورده (نیاز به دانلود ترجمه) و شماره کارت اعتباریتان را در دفتری که کارت های اعتباری به سرقت رفته در آن فهرست شده بود، جستجو می کرد. اما این دفاتر به صورت دوره ای چاپ می شد و هرگز بروز نمی شد. دیری نگذشت که، روش ایجاد شد که کارمند شرکت کارت اعتباری برای تایید خرید تماس برقرار می کرد. اگرچه زمان زیادی به طول می انجامید، اما ببخش فروش قادر بودند این اطمینان را ایجاد کنند که این کارت اعتباری سرقتی نبوده و اعتبارات کافی در حساب مشتری موجود می باشد. در نهایت این سیستم به ان چیزی که امروزه داریم تبدیل شده است: تایید به صورت اتوماتیک با ارتباط مستقیم ( آنلاین) با شرکت کارت اعتباری برقرار می گردد. این روش برای ایجاد تضمین در این مورد کاربرد دارد که فروشنده و شرکت کارت اعتباری برای فروش پرداخت را انجام می دهند. همان طور که در فصل یاد می گیرید، حسابداران نمی توانند فروش را ثبت کنند مگر اینکه پرداختی بابت فروش انجام گیرد.

بسیاری از شما با مسائل کنترل مختلفی که امروزه وجود دارد (نیاز به دانلود ترجمه) یعنی خرید کالا با استفاده از کارت اعتباری در اینترنت، آشنا هستید. شما می توانید از آمارها در مورد افرادی که تمایلی برای خرید از طریق اینترنت ندارند اطلاعاتی بدست اورید زیرا این افراد می ترسند اطلاعات خصوصی آن ها، به ویژه شماره کارت اعتباری در امنیت نباشد. کنترل هایی برای حمایت از مصرف کننده، فروشنده، و شرکت کارت اعتباری قرار داده شده است ( شما در فصل 3، 8، و 9 در مورد ان ها می خوانید. همچنان نیز تراکنش های کلاهبردارانه ای روی داده و میلیون ها دلار گم می شوند. مجدادا، کنترل هایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد تا از سرمایه های سازکان ها محافظت کرده و کارایی فعالیت ها را تضمین کند. با این وجود، اگر مشتریان در امنیت وب سایت فروشنده تردید داشته باشند، آن ها به جاهای دیگری برای خرید مراجعه می کنند.

مثال دیگر از شرکت چندملیتی بزرگ در صنعت بهداشت می باشد. شرکت شعبه های بزرگ و جدیدی را بعد از اینکه سیستم EPR را در تمام عملیات جهانی اش نصب کرد، تاسیس کرد. بعد از نصب سیستم ERP در شعبه های جدید، داده های مرتبط به خرید و فروش سال قبل برای کل شرکت، شامل شعبه های جدید، از سیستم ERP به پایگاه داده مجزایی وارد شد ( یعنی انباره داده که در فصل 5 توضیح داده خواهد شد). از حسابداران بخش هزینه خواسته شد تا به تحلیل هزینه ها و قیمت های فروش برای خط تولیدات پرداخته و ساختار قیمت گذاری جدیدی را پیشنهاد کنند تا از نظر جذب محصولات از شعبه های جدید موثر باشد. برای انجام این کار، حسابداران بخش هزینه نیازمند شناخت این امر بوده اند که چگونه داده ها تعریف شده و در سیستم های EPR ذخیره می گردند، چگونه این داده ها انتقال یافته، و در نهایت اینکه، چگونه می توان آن ها را از انباره داده به صورتی که مورد استفاده قرار گیرند، خارج کرد. آنچه که به نظر یک تحلیل ساده می باشد، چیزی است که به صورت تمام وقت توسط کارکنان حسابداری به اجرا در آمده، و به چیز کاملا متفاوتی مبدل شده است.

این مثال ها اثبات می کند که دانش مرتبط به مفاهیم حسابداری سنتی برای موفقیت در محیط کسب و کار امروزی کافی نمی باشد؛ فناوری مربوطه به عنوان بخش مهمی از کار حسابداران می باشد. این نمونه ها چالش هایی را به شما نشان می دهد، در حالیکه فرصت هایی را برای کسانی ایجاد می کند که در این مسیر یاد می گیرند تا به عنوان مختصصانی در مدیریت موثر اطلاعات و ارزیابان کسب و کار باشند.

موضوعات قانونی که بر روی حسابداری تاثیر گذار می باشد

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

قانون ساربانکس اوکسلی ((SOX سال 2002

از این نقطه نظر در در فعالیت های علمی خود، احتمالا قانون ساربانکس اوکسلی ((SOX و تاثیر ان را بر روی شرکت های تجاری عام مطالعه کرده اید. به دلیل شناخت قبلی شما، بحث در این نقطه نظر محدود به بخش 404 و 409 و کاربرد ان در بررسی سیستم های اطلاعات حسابداری می گردد.

بخش 404 از قانون SOX ، و استاندارد حسابرسی PCAOB شماره 5.3 به معنای تغییراتی در ارتباط با حسابرسان و و شرکت هایی که حسابرسی در آن ها انجام می گیرد می باشد. برای انطباق با قانون SOX، مدیران می بایست به شناسایی، سندیت و ارزیابی کنترل داخلی قابل توجه بپردازند. حسابرسان می بایست به عنوان بخشی از حسابرسی یکپارچه صورت وضعیت مالی ، به گزارش در زمینه کارایی سیستم سازمانی کنترل داخلی بپردازند. این شرایط نشان دهنده گسترش قابل توجهی از نقش های مرتبط با کنترل داخلی مدیران و حسابرسان می باشد. این مسئولیت ها در عین حال که سیستم های مبتنی بر کامپیوتر پیچیده تر می شوند، افزایش داشته و به این ترتیب به پیچیدگی های سیستم کنترل داخلی می افزاید. این مسئله حائز اهمیت می باشد که شما سیستم را برای تطبیق با SOX بشناسید.

بخش 409 از قانون SOX نیازمند افشای عمومی در زمینه مبنای کنونی و سریع تغییر مواد در شرایط مالی سازمان می باشد. انطباق با این بخش نیازمند بکارگیری کارشناسان فنی، مالی و حقوقی برای ایجاد اطمینان در این زمینه می باشد که سیستم اطلاعات حسابداری قادر به ایجاد داده های مالی و زمان مناسب و دقیق می باشد. چه کسانی جز حسابدارانی که دارای جدیدترین دانش حسابداری و فناوری اطلاعات می باشند، می توانند انطباق با این مفاد قانون SOX را تضمین کنند؟

چالش ها و فرصت ها برای حسابداران. آیا شما خود را برای اینکه در آینده تاثیرگذار باشید آماده می کنید؟ آیا شما قادر می باشید تا در تکنلوژی به پیشرفت هایی دست یابید؟ و آیا نگاهی به جلو و آماده سازی خود برای کسب مزایا از پیشرفت فناوری دارید؟ آیا می توانید به اجرای تحلیل داده هزینه و قیمت شرح داده شده در بخش قبلی بپردازید؟ آیا می توانید کمکی به ارزیابی ریسک و مزایای مرتبط به کسب و کار الکترونیک سازمان و توسعه کنترل های لازم برای اطمینان از وجود وب امن و قابل اعتماد کنید؟ آیا می توانید با مدیرت برای کمک به ان ها در زمینه تطبیق با قانون sox بخش 404 یا سیستم کنترل داخلی مدیریت کنید؟ قابلیت فناوری شما چه تاثیری بر شخصیتتان دارد؟ احتمالا توانایی شما به معنای فرصت های کاری و پول بیشتر می باشد. بعضی از مقالات اخیر نشان می دهد که بعضی از سازمان ها کارکنانشان را در زمینه حسابرسی فناوری اطلاعات به چهار دسته تقسیم می کنند. علاوه براین افزایش حقوق از 7% ( برای حسابرسان مبتدی) تا اندازه 30% زمانی که یک حسابرس فناوری اطلاعات حرفه ای کارش را تغییر می دهد، می باشد.

هدف ما این است که به شما کمک کنیم تا از فناوری موجود استفاده کرده و مشارکتی در برنامه ریزی همگام با رشد فناوری داشته باشید.

حسابداران مدیریت و حسابرسان داخلی در فعالیت خرید، فروش، و ارزیابی سیستم های اطلاعاتی پیچیده مبتنی بر کامپیوتر مشارکت دارند. حسابداران مالی می بایست از این موضوع آگاه باشند که سیستم های اطلاعات حسابداری می توانند صورت وضعیت های مالی را مطابق با قانون SOX بخش 409 ایجاد کنند. حسابداران مدیریت می بایست اطمینان حاصل کنند که سیستم اطلاعاتی جدید دارای خصوصیات ضروری همانند کنترل و توانایی دسترسی به داده و ردیابی داده از ورودی به خروجی می باشد. همچنین این سیستم های اطلاعاتی می بایست از سوء استفاده و کلاهبرداری حفظ گردد. این موضوع که با چه کارکردی شما از فناوری برای اجرای این نقش ها استفاده می کنید مشخص می کند که به چه خوبی شما می توانید کارتان را انجام دهید، که می تواند به تعیین بقای شرکتتان در بازار رقابتی و بین المللی بپردازد.

فناوری همچنین شرکت های حسابداری عام را تحت تاثیر قرار می دهد. واحد مشاوره کسب و کار چهار شرکت حسابداری عام بزرگ نشان دهنده درصد مهمی از کسب و کار شرکت بوده و دارای رشد سریعتری از بخش های مالیاتی، حسابرسی، و حسابداری کسب و کار می باشد. واحد مشاوره این شرکت ها از بخش های حسابداری شرکت تقسیم می شود. همچنین بخش رو به رشدی از شرکت های حسابداری باقی مانده در ارزش افزوده شان و خطوط هشدار کسب و کار باقی می مانند. برای نمونه، خطوط اصلی کسب و کار برای این شرکت ها به عنوان کمکی برای مشتریان در انطباق با قانون SOX بخش 404 می باشد. اگر نیازهای مرتبط به مهارت های فناوری بالا را که در این شرکت ها به طور مستمر مورد نیاز می باشد ، نمی بایست باعث تعجب شما گردد. شرکت های مشاوره همچنین پرسنل هایی را که دارای مهارت فناوری و حسابداری می باشند، بکار می گیرند. اگر شما خواستار شغلی در زمینه حسابداری عمومی می باشید، موفقیت شما در بخش مشاوره فعالیت عمومی بستگی به دانش و تجربه تان در حوزه های نسبتا فنی دارد که ، در نگاه اول ، فراتر از فعالیت حسابداری می باشد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

این نتایج توسط گزارش پروژه حمایتی ، توسط سازمان حسابداری امریکا، موسسه امریکایی حسابداران عمومی خبره، موسسه حسابداران مدیریت، و پنج شرکت حسابداری عمومی بزرگ ( در ان زمان پنج شرکت وجود داشته) تایید می گردد. متخصصان گزارش هایی را مورد بررسی قرار داده اند که فارغ التحصیلان حسابداری می بایست قادر باشند تا خدماتی را در حوزه تحلیل های مالی ، برنامه ریزی مالی، گزارش مالی، مشاوره استراتژیک و مشاوره سیستم ها ارائه دهند.

از نظر تاریخی، حسابداران نقش های تایید شده ای را به اجرا در می آورند تا به تعیین اعتبار اطلاعات مالی معتبر در صورت وضعیت های مالی گزارش شده بپردازند. این نقش در حال توسعه بوده و شامل موارد زیر می باشد.

(نیاز به دانلود ترجمه) اطلاعات غیرمالی ( برای مثال، حسابداران می توانند کمکی به تعیین میزان تملک برای هتل ها و مجتمع آپارتمانی کنند)

(نیاز به دانلود ترجمه) استفاده از فناوری اطلاعات برای ایجاد یا خلاصه کردن اطلاعات از پایگاه داده

(نیاز به دانلود ترجمه) تفسیر اطلاعات برای تعیین کیفیت و ارتباط اطلاعات مورد استفاده برای تصمیم گیری ( برای مثال، ارزیابی اطلاعات برای تعیین ریسک ها.

کمیته اجرایی خدمات تضمین نهاد حسابداری عمومی تایید شده امریکا (AlCPA) به شناسایی، توسعه و پیشبرد خدمات بیمه می پردازد که توسط حسابداران پیشنهاد می گردد. این خدمات شامل موارد زیر می باشد.

(نیاز به دانلود ترجمه) ارزیابی ریسک ( خدمات مشورتی ریسک CPA)

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

(نیاز به دانلود ترجمه) اعتبار سیستم های اطلاعاتی ( اعتبار سیستمی، بخش 3 و 8 را مشاهده کنید)

(نیاز به دانلود ترجمه) تجارت الکترونیک (WebTrust، بخش 8 را مشاهده کنید)

(نیاز به دانلود ترجمه) خدمات PrimePlus ( حمایت مالی از افراد مسن)

توسعه این خدمات بر مبنای تلاش مشترک بین AlCPA و سازمان حسابداران تایید شده کانادا (CICA) می باشد. علاوه بر توسعه این خدمات تضمینی، AlCPA در همکاری با CPAs در ایالات متحده و سازمان های تخصصی دیگر دیدگاهی را در ارتباط با آینده حرفه ای به نام پروژه ویژن CPA مطرح کرده است. سه مورد از پنج سرویس اصلی که در این پروژه مطرح شده اند، شامل فناوری اطلاعات هستند. آنئ ها شامل " تضمین و یکپارچگی اطلاعات" ،" مشاوره مدیریت و ارزیابی عملکرد"، و خدمات فناوری می باشند." در مورد قابلیت های اصلی که به اجرای این خدمات می پردازند عبارتند از تفسیر همگرایی اطلاعات" ( توانایی برای ایجاد و تفسیر شرایط با استفاده از اطلاعات مالی و غیرمالی و " مهارت اطلاعاتی" ( توانایی برای استفاده و تغییر نسبت فناوری به صورتی که ارزش هایی را به خریدارانف مشتریان، و کارفرماها می دهد).

در نهایت، AlCPA ، فناوری اطلاعات تایید شده و معتبری را ایجاد کرده تا به شناسایی CPA پرداخته که می توانند پیشنهاداتی را در مورد استفاده از فناوری اطلاعات برای به اجرا در آوردن استراتژی کسب و کار فراهم کنند. مهارت های مورد نیاز برای دستیابی به این اعتبارگذاری شامل موارد زیر می باشد ( شماره فصل در این متن در پرانتز نشان داده شده است.

(نیاز به دانلود ترجمه) درک مدیریت پروژه ( فصل 17)

(نیاز به دانلود ترجمه) آشنایی با فناوری اطلاعات و فرایند کسب و کار ( فناوری اطلاعات در کل متن، فرایند کسب و کار در فصل 10 تا 16)

(نیاز به دانلود ترجمه) صلاحیت در فناوری (کل متن)

مولفه های مرتبط به بررسی سیستم اطلاعات حسابداری

شکل 1.1 ( صفحه 8) به تصویرسازی عواملی می پردازد که در مورد بررسی سیستم اطلاعات حسابداری مهم می باشد. بسیاری از موارد می بایست برای شما آشنا بوده و بسیاری از موارد در این فصل معرفی شده اند. ما مختصرا هر یک از این عوامل را با تاکید خاص بر روی این موضوع که چگونه حسابدئاری تحت تاثیر قرار می گیرد، مورد بحث قرار می دهیم. قبل از شروع کار، باید دو چیز را مد نظر قرار دهید. ابتدا اینکه، بررسی سیستم اطلاعات حسابداری بر مبنای دیدگاه کلی ما بوده ، و سیستم اطلاعات حسابداری به تنهایی بر مبنای دیدگاه محدود شده می باشد. دوم اینکه نمی بایست معانی را در ارتباط با جایگزین کردن عوامل در شکل 1.1 تخصیص دهید. این شکل به شما می گوید که 10 عنصر در این زمینه وجود دارد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

شکل 1.1 به شرح مهمترین فرصت ها و چالش هایی که CPAs در سال 2008 با ان روبرو بوده است می پردازد. این فناوری ها که توسط گروهی از CPAs و متخصصان دیگر انتخاب شده، به عنوان پیشگامان فناوری شناخته شده اند. مرکز فناوری اطلاعات AlCPA به حمایت از این گروه پرداخته و نتایج را منتشر کرده است. این شکل نشان می دهد که در چه جایی این فناوری ها در متن به بحث گذاشته می شود.

(نیاز به دانلود ترجمه) پایگاه داده. دوره های آموزشی دیگر تاکیدی بر روی حسابداری به عنوان نقش گزارشی داشته است. به هر حال کل چرخه حسابداری شامل گرداوری و ذخیره داده بوده، و و این جنبه ها می بایست به عنوان بخشی از مبنای دانش شما باشد. علاوه بر این، موارد مهمی که در ارتباط با درک سیستم اطلاعات حسابداری می باشند عبارتند از انواع پایگاه داده، چه خصوصی و چه عمومی؛ کمیت و نوع داده های موجود در این پایگاه داده؛ و روش های بازیابی این داده ها. برای انجام تجزیه و تحلیل، آماده سازی اطلاعات برای تصمیم گیری مدیریت، و برای حسابرسی سوابق مالی شرکت، حسابدار می بایست توانایی دسترسی به داده و استفاده از داده از پایگاه های داده عمومی و خصوصی داشته باشد. فصل 5 و 6 به بررسی طرح و کاربرد پایگاه داده یک سازمان می پردازد.

گزارش. برای طراحی گزارش های ایجاد شده توسط سیستم اطلاعات، حسابدار می بایست بداند که چه خروجی هایی مورد نیاز بوده و یا مناسب می باشد. اغلب موارد، کاربر گزارشی را خاصی با استفاده از ابزارهای ایجاد گزارش قدرتمند یا زبان پرس و جوی پایگاه داده آماده می کند ( که در فصل 5 و 6 توضیح داده شده است). این گزارش ها اغلب موارد به پشتیبانی از تصمیمات مدیریت و همچنین اجرای تعهدات گزارش خاص می پردازد. صورت وضعیت های مالی مبتنی بر GAAP به عنوان یکی از نمونه های گزارش شده ای می باشند که در بررسی سیستم اطلاعات جسابداری مد نظر قرار می گیرد.

1. مدیریت امنیت اطلاعات. توسعه و پیاده سازی چارچوب امنیتی کامل افراد، مراحل، و سیستم های فناوری اطلاعات را که از سیستم ها و اطلاعات مهم پشتیبانی می کند، از آن ها در برابر تهدیدهای داخلی و خارجی حمایت می کند. مدیریت امنیت اطلاعات از طریق تجزیه و تحلیل و ارزیابی ریسک ها ؛ انتخاب گزینه های مدیریت ریسک مناسب ( رد کردن، پذیرش، انتقالف و کاهش)؛ پیاده سازی کنترل ( اجرایی، رویه ای، شخصی، و از نظر فناوری)؛ انجام گرفته و سپس دائما به نظارت عملکرد کلی می پردازد. ( این موارد در کل متن به خصوص فصل 7 تا 16 توضیح داده شده است).

2. نظارت فناوری اطلاعات. نظارت فناوری اطلاعات به عنوان ساختار روابط و فرایندها برای مدیریت و کنترل سازمان به منظور دستیابی به اهداف سازمانی با افزودن ارزش می باشد، در حالی که همچنان به توازن ریسک در برابر عواید در فناوری اطلاعات و مراحل آن می پردازد ( که این موارد در فصل 7 و 8 شرح داده شده است).

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

4. مدیریت حریم خصوصی. حریم خصوصی شامل حقوق و تعهدات افراد و سازمان ها با توجه به گرداوری، استفاده، افشا، و حفظ اطلاعات شخصی می باشد. هر چه اطلاعات و مراحل دیگر به شکل رقمی در بیایند، این اطلاعات می بایست از دست کاربران غیرمجاز و کاربرهای غیرمجاز توسط کسانی که دسترسی به داده ها را دارند، محافظت گردند. این موارد شامل رعایت قوانین محلیف ایالتی، ملی ، و بین المللی می باشد. ( که در فصل 3 و 8 به بحث گذاشته شده است).

5. بهبود فرایند کسب و کار (BPI). گردش کار و هشدارهای استثناء فرایند. روش هایی برای افزایش فرایند معامله و کسب و کار از طریق چرخه مستمر مدل سازی، اجرا، نظارت و مشارکت وجود دارد. BPI از ابزارهای نظارتی تمام وقت استفاده کرده که هشدارهای استثناء را برای ارزیابی فرایندهای کسب و کار در مورد رویدادهای محرک، شناسایی مشکلات یا فرصت های جدید در تراکنش بکار می گیرد، پیش از اینکه یک تراکنش کامل شده، یا موضوعات کیفی کنترل بهتر با مد نظر قرار دادن سریعتر مشکلات، امکان بهبود را برای سازمانی که کسب و کاری را انجام می دهد، ایجاد می کند. ( این موارد در فصل 7 تا 17 شرح داده شده است.)

6. شناسایی و مدیریت دسترسی. سخت افزار، نرم افزار، و مراحلی که برای کاربران مشخص می کند که آن ها چه نقشی داشته، و سپس برای کاربران دسترسی مناسبی را به سیستم ها و داده بر مبنای حقوق و تعامل از پیش تعیین شده با سیستم های تامین ذخیره اتوماتیک ایجاد می کند. مدیریت هویت،از یکف دو و سه فاکتور مستند شامل کلمه رمز، نشانه، قفل سخت افزاری،فوب کلید، زیست سنجی، و فناوری های نوظهور دیگر استفاده می کند. ( در فصل 8، 9 و 16 به بحث گذاشته شده است).

7. مطابقت با تضمین و استانداردهای مناسب. ایجاد استراتژی های رسمی، سیستم ها، و برنامه های آموزشی برای مد نظر قرار دادن اهداف سازمانی و وضعیت قانونی، شامل صورت وضعیت هایی در استاندارد حسابرسی شماره 104-111 می باشد. آن همچنین شامل ابزارهایی برای کمک در مستندسازی، ارزیابیف تست، و گزارش در مورد مطابقت با کنترل یا مقررات خاص می باشد. ( که در فصل 7 توضیح داده شده است).

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

9. محاسبات از راه دور و سیار. فناوری ها این امکان را برای کاربران ایجاد کرده اند که بصورت امن، ارتباطی با منابع کلیدی در هر جا، هر زمان، بدون توجه به موقعیت فیزیکی برقرار کنند. فناوری های پشایبانی عبارتند از برنامه های کاربردی بر پایه وب، VPN ها، نرم افزارهای کنترل از راه دور، لپ تاپ ها، اسمارت فون ها، VolP و فناوری های بی سیم همانند 3G (EVDo/EDGE)، WiFi، و وایمکس. ( که در فصل 3 و 8 توضیح داده می شود.)

مدیریت اسناد، فرم ها، محتوا، و دانش. فرایند گرداوری، شاخص گذاری، ذخیره، حفاظت، جستجو، بازیابی، مدیریت، و کنترل اطلاعات به صورت الکترونیکی. این موارد همچنین شامل وارسی، شناسایی فرم، تشخیص کاراکترهای نوری (OCR)، ذخیره داده های مرکزی، و مدیریت PDFs و فرمت های مستند دیگر می باشد. سپس مدیریت دانش ساختار و کنترل را به سمت این اطلاعات برده، و این امکان را به سازمان می دهد تا سرمایه های فکری شامل در داده های مربوطه را گرداوری کند. ( که در فصل 3 و 5 شرح داده می شود).

(نیاز به دانلود ترجمه) کنترل. به طور سنتی، حسابداران به عنوان کارشناسانی در زمینه کنترل فرایند کسب و کار می باشند. به عنوان یک حسابدار فعال، شما احتمالا زمان بسیار زیادی را برای ایجاد چنین مهارتی صرف کرده اید. در نظر داشته باشید که چقدر مشکل می باشد تا بتوان به کنترل فرایندهای کسب و کار امروزی و پیچیده بپردازیم. شما می بایست شما می بایست مفاهیم مرتبط با کنترل را مد نظر قرار داده که مختص به موقعیت کنونی بوده ، و برای آینده نیز قابل تطبیق می باشد. کنترل (نیاز به دانلود ترجمه) یعنی ابزاری که توسط ان مکی توان اطمینان حاصل کرد که آن چه که در نظر داریم واقعا روی می دهد (نیاز به دانلود ترجمه) در فصل 7 معرفی شده و در فصل 8 و 9 با جزییات کامل و در فصل فرایند یعنی فصل 10 تا 16 کسب و کار مد نظر قرار می گیرد. سه عنصر بعدی (نیاز به دانلود ترجمه) یعنی فعالیت کسب و کار، پردازش رویدادها، و تصمیم گیری مدیریتی (نیاز به دانلود ترجمه) مفاهیم اصلی این متن، یعنی فرایند کسب و کار را شامل می گردد. مولفه های منطقی فرایند کسب و کار بعدها در این فصل شرح داده می شود. دانش مربوط به این فرایند برای موفقیت به عنوان یک حسابدار، مشاور، و صاحب فرایند کسب و کار یا متخصص فناوری اطلاعات مهم می باشد.

(نیاز به دانلود ترجمه) فعالیت کسب و کار. سازمان ها در فعالیت ها و عملیاتی ، همانند استخدام کارکنان، خرید موجودی، و وصول وجه از مشتریان مشارکت دارند. سیستم اطلاعات حسابداری همگام با این فعالیت های کسب و کار فعالیت دارد. بسیاری از اطلاعات ورودی سیستم های اطلاعات حسابداری از طریق سازمان های عملیاتی (نیاز به دانلود ترجمه) یعنی مرکز کار یا فعالیت سازمان آماده شده (نیاز به دانلود ترجمه) و بسیاری از اطلاعات خروجی سیستم اطلاعات حسابداری برای مدیریت این فعالیت ها مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین می بایست به مدیریت سیستم اطلاعات حسابداری از نظر فعالیت های انجام شده توسط سازمان بپردازیم. برای مثال، برای مشاوره مدیریت و آماده سازی گزارش برای تصمیم گیری مدیریت، حسابدار مدیریت می بایست کسب و کار سازمان را درک کند.

(نیاز به دانلود ترجمه) پردازش رویدادها. زمانی که سازمان ها فعالیت کسب و کارشان را مد نظر قرار می دهند، رویدادهایی همچون خرید و فروش به وقوع می پیوندد. داده ها در مورد این رویدادها می بایست گرداوری و ثبت شود تا به انعکاس و نظارت فعالیت های کسب و کار بپردازد. این رویدادها دارای جنبه های عملیاتی و سیتستم اطلاعات حسابداری می باشند. ( یعنی بعضی از آن ها دارای تاثیرات حسابداری مستقیم نبوده و بعضی از ان ها بر مبنای تراکنش های حسابداری می باشند که منتهی به اطلاعات ورودی به دفتر کل می گردد). برای طراحی و استفاده از سیستم اطلاعات حسابداری، حسابدار می بایست بداند که چه داده هایی پردازش شده و چگونه پردازش می گردند.

(نیاز به دانلود ترجمه) تصمیم گیری مدیریت. اطلاعات مورد استفاده برای تصمیم می بایست متناسب با نوع تصمیم انتخابی باشد. علاوه بر این اطلاعات زمانی مفیدتر می باشد که سبک های مدیریتی فردی و اولویت تصمیم گیرندگان را شناسایی کند. برای نمونه مدیر سازمان A تمایل دارد تا صورت وضعیت ماهانه گردش وجوهی که آن گروه دریافت می کند و پرداخت های طبقه بندی شده را دریافت کند. از طرف دیگر، مدیر سازمان B، تمایل دارد اطلاعات جزئی تری را به شکل تجزیه وتحلیل پرداخت توسط فروشنده مشاهده کند. فراتر از اطلاعاتی که در دسترس مدیران می باشد، بسیاری از تصمیم گیرندگان از سیستم های هوشمند برای کمک گرفتن در امر تصمیم گیری استفاده می کنند. در فصل های بعدی، ما به معرفی تصمیم گیری مدیریت پرداخته و سپس به تشریح استفاده مدیریت از داده های گرداوری شده توسط هر فرایند کسب و کار می پردازیم. ( فصل 10 تا 16). در فصل 5، ما به بررسی سیستم های هوشمند می پردازیم.

(نیاز به دانلود ترجمه) توسعه و عملکرد سیستم. سیستم های اطلاعاتی که به پردازش رویدادها پرداخته و اطلاعاتی را برای تصمیم گیری مدیریت فراهم می کند می بایست طراحی، استفاده و به طور موثری سازماندهی گردد. حسابدار اغلب مشارکتی در پروژه های توسعه سیستم ها به عنوان یک کاربر داشته یا صاحبان فرایند کسب و کار مشارکنی در درخواست برای نقش های خاص یا کنترل پیشرفته حسابرس برای سیستم های جدید دارند. انتخاب داده برای گزارش، طراحی گزارش، و پیکره بندی سیستم سازمانی به عنوان نمونه هایی از فعالیت توسعه سیستم بوده که توسط حسابداران انجام می گیرد. در فصل 8، ما به شرح کنترل های مرتبط با فرایند توسعه سیستم ها پرداخته و در فصل 17، ما به بررسی توسعه سیستم ها و فعالیت ها و نقش حسابداران در چنین فرایندهایی مکی پردازیم.

ارتباطات. به منظور ارائه نتایج چنین کوشش هایی، حسابداران می بایست دارای مهارت های ارتباطی کلامی و نوشتاری قوی باشند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

(نیاز به دانلود ترجمه) اصول حسابداری و حسابرسی. برای طراحی و فعال کردن سیستم حسابداری، حسابدار می بایست روش های حسابداری مناسب را مد نظر قرار داده و می بایست جسابرسی هایی را مد نظر قرار دهد که اطلاعات حسابداری مرتبط با ان می باشند. به عنوان توضیح، فرض کنید شما سیستم اطلاعات حسابداری را برای صدور صورت حساب در شرکت XYZ طراحی می کنید. آیا شما فاکتوری را برای مشتری در زمانی که سفارش خرید مشتری دریافت شد، صادر می کنید، یا آیا تا زمانی که بخش حمل و نقل XYZ به شما اعلام کند که کالا ارسال شده است، منتظر می مانید؟ پاسخ این است که، بستگی به مواردی دارد. و ما می بایست اطلاعاتی از فعالیت کسب و کارو فرایند حسابداری مرتبط برای هماهنگ سازی این دو مورد داتشته باشیم.

سیستم اطلاعات جسابداری چیست؟

در این بخش، ما تعریفی را برای سیستم اطلاعات حسابداری ارائه داده ( این بر اساس دیدگاه محدود ما از سیستم اطلاعات حسابداری) می باشد و اصطلاحات مرتبط به آن را برای کمک به شما به منظور درک موضوع اصلی این مقاله به بحث می گذاریم.چون این تعاریف پیش زمینه ای را برای بررسی های بعدی ایجاد می کند، شما باید به دقت این بخش را مطالعه کنید. این بخش با تعیرف سیستم آغاز شده و سپس مباحث ان را تشریح می کنیم. این بخش با این توضیح به نتیجه می رسد که چگونه حسابداران می توانند تعاملی با سیستم های اطلاعات حسابداری و محیط کسب و کار کنونی برقرار کنند.

سیستم و زیرسیستم ها

یک سیستم مجموعه ای از عوامل وابسته به یکدیگر می باشد که مجموعا اهداف خاصی را به اجرا در می آورد. یک سیستم می بایست دارای سازمان، روابط متقابل، یکپارچگی و اهداف مشخص باشد. شکل 1.2a ( صفحه 12) سیستمی را نشان می دهد که متشکل از 4 بخش مرتبط به هم می باشد که در کنتر یکدیگر قرار گرفته، یا به عنوان یک سیستم مجزا ادغام شده می باشند، که ما آن را به نام سیستم 1.0 می نامیم. هر بخش از سیستم در این مورد، بخش های 1.1، 1.2 و 1.3 به عنوان زیرسیستم شناخته می شود. در محدودیت ها، هر یک از زیرسیستم ها می تواند به بخش ها ها و یا زیرسیستم هایی تقسیم شود. شکل 1.2(b) زیرسیتم های 1.2 را مشتمل از سیستم هایی از سه زیرسیستم نشان می دهد. توجه داشته باشید که ما از اصطلاح سیستم ( در مقابل زیرسیستم) استفاده می کنیم تا به توصیف حوزه های منافع کنونی بپردازیم. برای مثال در یک دانشگاه معمولی، دانشکده اقتصاد و دانشکده مهندسی به عنوان زیرسیستم های سیستم دانشگاه می باشد، به صورتی که دانشکده/ دپارتمان حسابداری و دپارتمان بازاریابی به عنوان زیرسیستم های دانشکده سیستم اقتصاد می باشند.

در شکل 1.2، بخش a و بخش b، نشان دهنده رابطه متقابل (A تا H) در یک سیستم می باشد، بخش C نشان دهنده ساختار سازمانی زنجیره ای در هر سیستم می باشد. بار دیگر، تصویر سیستم 1.0 به عنوان دانشگاه و سیستم 1.2 به عنوان دانشکده اقتصاد می باشد. رابطه متقابل F احتمالا دانشجوی دسته مالی می باشد که توسط دپارتمان مالی (1.2.1) به دانشکده/ دپارتمان (1.2.2) برای بخش فرعی حسابداری فرستاده شد.

اهداف اصلی سیستم بستگی به نوع آن (نیاز به دانلود ترجمه) طبیعی، بیولوژیکی، یا ساخت بشر و بر روی سیستم خاص می باشد. برای نمونه دستگاه گردش خون انسان به عنوان سیستم بیولوژیکی می باشد( زیرسیستمی از بدن انسان) که هدف ان انتقال خون حاوی اکسیژن و دی اکسید کربن از اندام ها و یا به سمت اندام ها و بخش های بدن می باشد.

مشخص کردن هدف سیستم های ساخته شده دست بشر (نیاز به دانلود ترجمه) همانند دولت، مدارس، و سازمان کسب و کار (نیاز به دانلود ترجمه) به عنوان موضوعی می باشد که باید مورد بحث قرار گرفته و درک شود. اختلاف در مورد وظیفه اصلی دولت ایالات متحده همیشه منجر به بحث هاس جذابی در میان حزب های سیاسی می گردد. برای مثال، آیا دولت ایالات متحده به عنوان اخرین مرجع رسیدگی قضایی و مسئول ایجاد شغل برای هر شهروند می باشد؟ حتی اگر در این مورد توافق داشته باشیم که اهداف چه می باشند، ممکن است اختلافاتی وجود داشته باشد از اینکه چگونه می توان به این موارد دست یافت. برای نمونه همگی می توانیم در این مورد توافق داشته باشیم که هد سیستم مدرسه شهری آموزش شهروندان جوان شهر می باشد.

به هر حال اگر شما در جلسات هیئت مدارس محلی شرکت کنید، احتمالا نمی توانید به توافقی در مورد اهداف مورد نظر برسید.

سازمان های کسب و کار معمولا دارای اهداف مستقیم بیشتری بوده که به طور معمول در ارتباط با شواهد اصلی می باشند. به هر حال بسیاری از کسب و کارها اهدافی را به غیر از عایدات مالی ان برای صاحبان آن ایجاد می کنند. برای نمونه، یک کسب و کار تلاش می کند تا به بهبود کیفیت عمر کارکنانش یا استفاده از منابع طبیعی مورد نظر بپرازد.در اینجا دلیل اصلی وجود دارد: شما نمی بایست از اهداف سازمان کسب و کار آگاهی داشته تا آن کسب و کا را به عنوان سیستمی مد نظر قرار داده و از کنش ها و تعاملات بخش های کسب و کار و زیرسیستم ها آگاهی یابید. این به عنوان موضوع اصلی بررسی سیستم اطلاعات حسابداری می باشد.

سیستم اطلاعات (IS)

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

اطلاعات ورودی چنین سیستمی دریافت کفش های جدید یا فروش کفش ها می باشد؛ پردازش آن بر مبنای بروزرسانی سوابق موجودی بریا کفش خاصی می باشد، و اطلاعات خروجی بر مبنای فهرست بندی تمام انواع و اندازه های کفش ها و تراز ثبت شده مرتبط می باشد. یعنی، سیستم اطلاعاتی ساده در مسیر پردازش رویدادهای کسب وکار قرار می گیرد.

سیستم اطلاعاتی این وظایف عملکردی را تسریع کرده و از تصمیم گیری های مدیریت با فراهم کردن اطلاعاتی که مدیران می توانند از آن ها برای برنامه ریزی و کنترل فعالیت های شرکت استفاده کنند، حمایت می کنند. سیستم های اطلاعاتی می تواند شامل عناصر پیشرفته ای، همانند پایگاه داده برای ذخیره سازی باشد، و می تواند از مدل های تصمیم برای ارائه اطلاعات خروجی به منظور تصمیم گیری استفاده کند. برای مثال، فرض کنید زمانی که داده هایی را برای فروش کفش وارد می کنید، می بایست اطلاعاتی را در این مورد وارد کنید که چه کسانی این کفش ها را خریداری می کنند، چگونه مبلغ کفش ها را می پردازند، و چرا آن ها تصمیم گرفته اند تا کفششان را ا فروشگاه شما خریداری کنند. شما باید آن داده ها را ذخیره کرده و به صورت دوره ای گزارش هایی را که در تصمیم گیری در مورد تاثیر تبلیغات مفید می باشد، چاپ کنید. یا احتمالا می توانید بر مبنای تجزیه و تحلیل داده های فروش، مشارکتی در کمپین تبلیغاتی مشترک با شرکت های کارت اعتباری که کارت های آن ها اغلب در فروشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد، داشته باشید.

سیستم اطلاعات حسابداری

سیستم اطلاعاتی مورد استفاده در فروشگاه کفش دارای بخش هایی می باشد که مشخصا برای نفش های سازمانی مورد حمایت، طراحی می گردند. برای نمونه، سیستم اطلاعاتی در فروشگاه کفش از کنترل موجودی (نقش لجستیک) با حفظ سوابق مربوط به کفش های انبار شده در فروشگاه، پشتیبانی می کند. سیستم اطلاعات فروشگاه کفش همچنین از نقش فروش و بازاریابی برای تجزیه و تحلیل فروش به روش های مختلفی پشتیبانی می کند. بخش های سیستم های اطلاعاتی معمول دیگر شامل پرسنلف تولید، مالی، و حسابداری می باشد. به هر حال پردازش سیستم های اطلاعاتی یکپارچه، بویژه مواردی که در سیستم های سازمانی می باشند، تا امکان تمایز بین این سیستم های مجزا، کمتر گردد.

از نظر تاریخی، سیستم اطلاعاتی به ادغام سیستم اطلاعات حسابداری مجزا پرداخته که به عنوان زیرسیستم خاصی از سیستم اطلاعاتی می باشد. هدف این سیستم اطلاعات حسابداری مجزا گرداوری، پردازش، و گزارش اطلاعات مرتبط با جنبه های مالی رویدادهای کسب و کار می باشد. برای نمونه اطلاعات ورودی سیستم اطلاعات حسابداری شما می تواند در مورد کفش، همانند فروش کفش در مثال قبلی باشد. شما به فرایندسازی فروش از طریق ثبت داده فروش در دفتر فروش پرداخته، به دسته بندی داده ها با استفاده از نمودار حساب پرداخته، و داده ها را در دفتر کل قرار می دهید. به صورت دوره ای، سیستم اطلاعات حسابداری خروجی مربوط به ترازنامه آزمایشی و صورت وضعیت مالی را نشان می دهد. به هر حال، با توجه به ماهیت یکپارچه اطلاعات حسابداری امروزی، به ندرت سیستم اطلاعات حسابداری به طور مجزا از سیستم اطلاعاتی تفکیک داده می شوند.

این مقاله به بررسی نظم سیستم اطلاعات حسابداری پرداخته و بر این دیدگاه می باشد که سیستم اطلاعات حسابداری را نمی توان اغلب موارد از سیستم های اطلاعاتی تفکیک کرد. این دیدگاه همگام با این اظهارات ما می باشد که حسابداران موقتی به عنوان مدیران اطلاعاتی و متخصصان ارزیابی کسب و کار می باشند. پوشش ما در ارتباط با سیستم اطلاعات حسابداری بر مبنای 10 عامل شکل 1.1 ( صفحه 8) می باشد. ما این عوامل زرا تحت پوشش قرار می دهیم زیرا، به عنوان یک حسابدار، مهارت شما می بایست فراتر از پردازش داده های مالی باشد. شما می بایست به درک فناوری و اهداف عملیاتی نقش های سازمانی که بر مبنای آن داده های مالی پردازش می گردند، بپردازید. برای نمونه، اسکنرهای وارسی سوپرمارکت ها می توانند همزمان به وصول حساب و داده های فروش عملیاتی بپردازند. بنابراین شما باید فروش و اهداف بازاریابی و فناوری مورد استفاده در این فعالیت ها را، در صورتی که شما به طور موثری به فعالیت، تجزیه و تحلیل، یا حسابرسی سیستم اطلاعات حسابداری سوپرمارکت می پردازید، درک کنید. این مهارت ها زمانی مهمتر می باشند که سازمان ها به سمت سیستم اطلاعات یکپارچه ای، همانند سیستم های سازمانی پیش روند. به طور خلاصه، بررسی کاملی از سیستم اطلاعات حسابداری می بایست 10 عامل را در شکل 1.1 مد نظر قرار دهد.

در نهایت، زمانی که سیستم اطلاعاتی می تواند به بخش های عملیاتی تقسیم شود، سیستم اطلاعات حسابداری می تواند به بخش هایی بر مبنای نقش های عملیاتی مورد حمایت، تقسیم شود. در مثال مربوط به فروش، داده های مربوط به فروش می توانند از زیرسیستم های صورت حساب/ حساب های دریافتی/ دریافتی های نقدی منشا گیرد. ما این بخش های سیستم اطلاعات حسابداری را به نام فرایند کسب و کار سیستم اطلاعات حسابداری یا زیرسیستم های سیستم اطلاعات حسابداری می نامیم. در این متن، ما به تقسیم بندی سیستم اطلاعات حسابداری برای ساده کردن بحث مان و درک شما از عوامل سیستم اطلاعات حسابداری می پردازیم. این فرایند های کسب و کار در فصل 10 تا 16 مورد بحث قرار می گیرند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

شکل 1.4 سه مولفه منطقی را در مورد فرایند کسب و کار ترسیم می کند؛ فرایند اطلاعاتی این می باشد که بخشی از سیستم اطلاعاتی کلی ( که قبلا معرفی شده و در شکل 1.3 در صفحه 13 نشان داده شده است) مرتبط با فرایند کسب و کار خاصی می باشد. در این بخش، ما به تعریف دو فرایند دیگر پرداخته، و توضیح می دهیم که چگونه این سه فرایند با یکدیگر کار می کنند، و تاکیدی بر روی نقش های کلیدی داریم که فرایند اطلاعات مدیریت ایفا می کند.

پردازش فعالیت ها به صورت سیستم ساخت بشر می باشد که متشکل از افراد، تجهیزات، سازمان، سیاست ها و رویه هایی که اهداف آن انجام فعالیت سازمانی می باشد، است. پردازش فعالیت ها معمولا شامل تولید، پرسنل، بازاریابی و فروش، حسابداری، مالی، انبار، و توزیع می باشد.

فرایند مدیریت به عنوان یک سیستم ساخت بشر می باشد که متشکل از فراد، مقامات، سازمان، سیاست ها و رویه هایی می باشد که هدف آن برنامه ریزی و کنترل عملیات سازمان می باشد. سه نمونه از برجسته ترین فعالیت های مدیریتی عبارتند از برنامه ریزی، کنترل، و تصمیم گیری، که در بخش بعدی این فصل مورد بحث قرار می گیرند.

اگر شما جریان مرتبط به سه فرایند از شکل 1.4 را دنبال می کنید، می توانید درک کنید که چگونه این فرایندها با یکدیگر کار می کنند تا به پیاده سازی مراحل کسب و کار و به این ترتیب اهداف سازمان بپردازند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

گردش 1. مدیریت پرسنل ها را استخدام کرده و ابزاری را برای انجام کار سازمان فراهم می کند. برای مثال مدیریت رویه هایی را برای انبار موجودی و سپس انتقال کالاها به مشتری طراحی می کند.

(نیاز به دانلود ترجمه) گردش 2. مدیریت اهداف بازاری گسترده ای را مشخص کرده و مظنه فروش خاصی را تعیین می کند که توسط ان پیشرفت در مسیر اهداف بلند مدت ارزیابی می گردد. علاوه بر این، مدیریت رویه سیستم اطلاعاتی را برای ساده سازی فعالیت ها، همانند روش های مورد استفاده برای انتخاب و انتقال کالا به مشتری، طراحی می کند.

(نیاز به دانلود ترجمه) گردش 3. فعالیت های معمول زمانی آغاز می گردد که سیستم اطلاعاتی سفارش مشتری را برای خرید دریافت می کند.

گردش 4. سیستم اطلاعاتی سفارش خرید مشتری را تایید می کند.

گردش 5. سیستم اطلاعات درخواستی را به انبار برای انتقال کالا به مشتری ارسال می کند.

(نیاز به دانلود ترجمه) گردش 6. سندی که ( برگه بسته) که مشتری و کالا را شناسایی می کند به کالا الصاق می گردد.

(نیاز به دانلود ترجمه) گردش 7. کالاها به مشتری ارسال می گردد

(نیاز به دانلود ترجمه) گردش 8. دپارتمان حمل و نقل به سیستم اطلاعات گزارش می دهد که کالا به مشتری ارسال شد

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

گردش 10 (نیاز به دانلود ترجمه) سیستم اطلاعات گزارشی را به مدیریت برای مقایسه فروش واقعی یا مظنه های فروش قبلی می فرستد.

این 10 گردش چندین نکته مهم را تاکید می کنند:

(نیاز به دانلود ترجمه) فرایند اطلاعات باعث ساده سازی عملیات از طریق حفظ موجودی و داده های مشتری با ایجاد سیگنال های الکترونیکی ( همانند مواردی که در انبارهای اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد) و استاد کاغذی که رویدادهای کسب و کار به اجرا در می آید، همانند ارسال به مشتری، می گردد.

(نیاز به دانلود ترجمه) پردازش اطلاعات ابزاری را فراهم می کند که توسط آن مدیریت به ارزیابی فرایند عملیات می پردازد. برای مثال، مدیران نتایج مربط به فروش را تنها از گزارش فروش بدست می آورند.

(نیاز به دانلود ترجمه) فرایند مرتبط با عملیات و فرایندهای مرتبط با حسابداری ادغام شده می باشند. برای مثال، اعلامیه مربوط به ارسال کالا باعث راه اندازی فرایند حسابداری در زمینه بروزرسانی فروش و داده های مربوط به حساب های دریافتی در انطباق با آماده سازی فاکتور می گردد، که به عنوان فعالیت عملیاتی می باشد.

(نیاز به دانلود ترجمه) مدیریت به طراحی عملیات و فرایند اطلاعاتی پرداخته و به ایجاد این فرایند از طریق افراد، تجهیزات، مولفه های فیزیکی دیگر، و سیاست ها می پردازد.

(نیاز به دانلود ترجمه) کاربران پردازش اطلاعات عبارتند از پرسنل، مدیریت، و افراد خارج از سازمان همانند مشتریان.

بحث ما در شکل 1.4 این موارد را مشخص می کند که سیستم اطلاعاتی برای موفقیت سازمان با ساده سازی فرایند عملیات روزمره و با فراهم کردن اطلاعات مفید برای مدیریت سازمان ضروری می باشد. بیایید در اینجا خصوصیاتی را بررسی کنیم که که اطلاعات را برای تصمیم گیرندگان مفید ساخته و اینکه چگونه مدیریت می تواند از ان اطلاعات برای تحریک سازمان به سمت دستیابی به اهداف استراتژیک هدایت کند.

استفاده مدیریت از اطلاعات

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

نقش دوم و مهم دیگر سیستم های اطلاعات، حمایت از فعالیت های مدیریتی، شامل تصمیم گیری مدیریت می باشد. چگونه مدیران از این اطلاعات استفاده می کنند؟ در ابتدا، آن ها به ارزیابی فعالیت های کنونی برای قرار دادن انتقال در مسیر می پردازند. برای نمونه، مدیران نیاز به این دارند که بدانند آسا موجوی کالای کافی ایجاد شده و یا هر روز برای تامین تقاضای مورد نظر وجود دارد. کاربرد دوم اطلاعات برای مدیران این می باشد تا کمکی به ارزیابی ها شده و نتایج را به سهامدارانشان گزارش دهند ( برای مثال، مشتریان، سهامداران). برای نمونه، اطلاعات می تواند به ارزیابی دستیابی به اهداف با توجه به کیفیت محصولف تحویل بموقع، گردش وجوه ، و درامد عملیاتی بپردازد.

در نهایت مدیران از سیستم اطلاعات برای شناسایی و تطبیق در زمان مناسب نسبت به روندها در مخیط سازمان استفاده می کنند. برای نمونه مدیران نیاز دارند به پرسش هایی همانند موارد زیر پاسخ دهند. چه مدت زمانی طول می کشد تا بتوانیم به معرفی محصولات جدید در مقایسه با رقبایمان بپردازیم؟ آسا هزینه واحد برای تولید در مقایسه با رقبایمان می باشد؟ چون سیستم های اطلاعاتی پشتیبانی قابل توجهی را برای چنین فعالیت های مدیریتی اعمال می کنند، می بایست این فعالیت ها را همانند تصمیم گیری مد نظر قرار دهیم، تا به درک خصوصیات طراحی مورد نظر سیستم های اطلاعاتی خوب بپردازیم. در این بخش، ما به طور کلی به بحث در مورداستفاده از اطلاعات می پردازیم.

داده در برابر اطلاعات

تعریف ما از داده و اطلاعات کمی به صورت چرخشی می باشد. اطلاعات به عنواتن داده های ارائه شده به شکلی می باشد که در فعالیت تصمیم گیری مفید می باشد. این اطلاعات دارای ارزش هایی برای تصمیم گیرندگان می باشد زیرا باعث کاهش عدم قطعیت و افزایش دانش در مورد حوزه های مورد بررسی خاصی می گردد. داده ها به صورت حقایق و ارقامی به شکل خام می باشند. داده ها به ارائه اندازه گیری ها با مد نظر قرار دادن اهداف و رویدادها می پردازند. برای اینکه چنین مواردی برای تصمیم گیرندگان مفید باشد، داده ها می بایست به اطلاعات تبدیل شوند. شکل 1.5 ( صفحه 18) این فرایند انتقال را توضیح می دهد. توجه داشته باشید که بخش a به تکرار مدل عملیاتی سیستم اطلاعاتی می پردازد که ما در شکل 1.3 ( صفحه 13) مشاهذه کرده ایم، در حالی که بخش b از نمادهای مشابهی با برچسب های مختلف استفاده می کند. به این ترتیب آیا شما می توانید به این نتیجه گیری برسید که نقش سیستم اطلاعاتی کسب و تغییر داده به اطلاعات می باشد؟

به هر حال ما گفته ایم که اطلاعات می بایست در امر تصمیم گیری مفید باشند. به خصوصیاتی به اطلاعات، ارزش کاربردی می دهد؟ در مرحله بعد به این سوال پاسخ می دهیم.

کیفیت اطلاعات

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

در این شکل شما می توانید مشاهده کنید که کیفیت موثر با کیفیت های دیگر همپوشانی می گردد زیرا شامل ارزیابی هایی به صورت بموقع ( یعنی در دسترس) و صحیح ( یعنی یکپارچه) می باشد. بازدهی اطلاعات می بایست در ارتباط با هدف تصمیم گیری ارزیابی گردد. اطلاعات اثربخش اطلاعاتی می باشند که برای تصمیمات گرفته شده مفید باشند. بنابراین، به عنوان تابعی از تصمیمات گرفته شده ، روش تصمیم گیری مورد استفاده، اطلاعاتی که قبلا توسط تصمیم گیرندان مورد پردازش قرار می گیرد، و ظرفیت تصمیم گیرندگان برای پردازش اطلاعات می باشد. فاکتورهای بالادست دیگر در شکل 1.6 همانند کاربران اطلاعات و کیفیت کلی ( مفید بودن تصمیم)، تاکید بیشتری را در این مورد مد نظر قرار می دهد. مثال ها چنین مواردی را مشخص می کند.

قابلیت درک این امکان را برای کاربران ایجاد می کند، تا اهمیت اطلاعات را درک کنند. با در نظر گرفتن دیدگاه کاربر، اطلاعات قابل درک به صورتی ارائه می گردد که کاربرد آن را توسط کاربر در شرایط تصمیم گیری موجود امکان پذیر می کند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

اصول حسابداری مالیات بر ارزش افزوده :مفاهیم و موضوعات
فايل پيوست

Abstract The Value Added Tax Accounting (VATA) is one of those newly emerged concepts, which were emphasized much in the context of VISION 2020 by the industry, business, profession, academic, administration, ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3000 تومان

تئوری محدودیت ها؛ ارزیابی مقایسه ای
فايل پيوست

 Abstract The worldwide economic reorganisation of the last decade has regularly been accompanied by appeals to concepts of lean manufacturing and flexible systems. These generally imply a scaling of productive and ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روابط میان رقابت، واگذاری، تغییر سیستم های مدیریت حسابداری و عملکرد: یک مدل مسیر
فايل پيوست

Abstract This paper is concerned with an empirical investigation into the relations among competition, delegation, management accounting and control systems (MACS) change and organizational performance. It follows a standard contingency type ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

تاثیر فناوری اطلاعات بر روی بازدهی شرکت حسابداری
فايل پيوست

 Abstract In recent years, information technology (IT) has played a critical role in the services provided by the public accounting industry. However, no empirical research has evaluated the impact of IT ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

روند همگرایی هیئت استاندارهای حسابداری بین المللی و هیئت استاندارهای حسابداری مالی و نیاز به آموزش حسابداری مبتنی بر مفهوم
فايل پيوست

 Abstract The increasing globalization of the U.S. economy drives interest in international accounting standards. In this respect, the convergence process between the International Accounting Standards Board (IASB) and the Financial Accounting ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 4000 تومان

تاثیر مرحله چرخه عمر سازمانی بر استفاده از هزینه یابی مبتبی بر فعالیت
فايل پيوست

Abstract This paper investigates if the use of an activity-based cost-accounting system differs among firms in different organizational life cycle stages. We apply the Miller and Friesen [Miller, D., Friesen, P.H., ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

تاثیر کمک تصمیمی بر ریسک¬گریزی در تصمیمات سرمایه¬گذاری ثابت
فايل پيوست

Abstract In this study we examine whether a decision aid is an effective means of reducing risk aversion within a capital investment decision context, and under what conditions. Participating in the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

عوامل تعیین کننده انتخاب نرم افزار حسابداری: مدل پیشنهادی
فايل پيوست

Abstract Selecting the appropriate accounting software has become an important issue for many organizations. Selecting the wrong accounting software would be a great disaster, it might lead to and future needs, ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

عنوان مقاله: حسابداری مدیریت استراتژیکی
فايل پيوست

Abstract Despite its thirty year history, strategic management accounting has yet to establish itself as a core element of managerial accounting. That it has the capacity to do so is immediately ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

مدل شش سیگما در سازمان‌های خدماتی انگلیس : نتایج به دست آمده از مطالعه یک خلبان
فايل پيوست

Abstract Six Sigma is now increasingly applied to a variety of processes ranging from manufacturing to service and variegated transactional processes. Six Sigma has been proved to be a rigorous pursuit ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

فایل اکسل جامع طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله)
فايل پيوست

تک فایل اکسل طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله) دیوار حائل یا سازه نگهبان بنایی است که به منظور تحمل بارهای جانبی ناشی از خاکریز پشت دیوار، سازه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون تجهیزات افقی، قائم و پیت (Air Separation Units, Heat Exchangers, Drums, Pits...)
فايل پيوست

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات: Air Separation Units, Heat Exchangers, Horizontal & Vertical Drums, Pits پالایشگاه ها و مجتمعهای پتروشیمی مجموعه هایی متشکل از تجهیزات گوناگون صنعتی هستند؛ تجهیزاتی ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون های تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil-Water Skid
فايل پيوست

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil / Water Skid در ساخت یک مجتمع پتروشیمی تجهیزات متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

دستورالعمل جامع آشنایی با اصول طراحی سکوهای ثابت فلزی دریایی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 25000 تومان

دستورالعمل کاربردی و گام به گام طراحی سازه های باز بتنی (پایپ رک ها) و فونداسیون
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 15000 تومان

دستورالعمل طراحی سازه های فولادی به روش DIRECT ANALYSIS METHOD بر اساس آئین نامه AISC با استفاده از نرم افزارهای SAP و ETABS
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل طراحی فونداسیون های تجهیزات ارتعاشی (چرخشی، رفت و برگشتی)ـفارسی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

تقویت کننده ی شبه تفاضلی کلاس-AB برمبنای اینورتر CMOS برای کاربردهای HF
فايل پيوست

 Abstract This paper presents a CMOS inverter-based c1ass-AB pseudo differential amplifier for HF applications using new sim pIe rail-to-rail CMFB circuit. The proposed circuit em ploys two CMOS inverters and the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روش جاروب رو به عقب، برای حل پخش بار در شبکه های توزیع
فايل پيوست

Abstract A methodology for the analysis of radial or weakly meshed distribution systems supplying voltage dependent loads is here developed. The solution process is iterative and, at each step, loads are ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

بازسازی سه بعدی و تشخیص چهره با استفاده از ICA مبتنی بر هسته و شبکه های عصبی
فايل پيوست

Abstract Kernel-based nonlinear characteristic extraction and classification algorithms are popular new research directions in machine learning. In this paper, we propose an improved photometric stereo scheme based on improved kernel-independent component ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
ایمیل:
support.datasara[AT]gmail[دات]com

Copyright © 2018