مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

پولشویی Money Launderingمشخصات

مشخصات

تعداد صفحات متن اصلی: 30 تعداد صفحات متن ترجمه: 37 تاریخ درج: ۱۳۹۷/۵/۱ منبع: دیتاسرا

خرید آنلاین فایل ترجمه

خرید آنلاین فایل ترجمه

عنوان: پولشویی حجم: 490.76 کیلوبایت فرمت فایل: pdf قیمت: 7000 تومان رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

دانلود فایل اصلی

دانلود فایل اصلی

عنوان: Money Laundering

رمز فایل
رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

نمای مطلبمقدمه

ایجاد گروه های جرم سازمان یافته در جامعه مان در مسیر شبکه پیچیده مجرمانانه قرار گرفته است. تهددهای گسترده و دامنه دار آن باعث تحلیل رفتن، حاکمیت دولت ها، ثبات اقتصادی، ساختارهای مالی و نظام قضایی کیفری می شود. این مورد به عنوان جرم فراملی پولشویی می باشد که به سازماندهی گروه های جرم همانند سندیکاهای مواد مخدر، قاچاق تسلیحات و حوزه های رو به رشد دیگر فعالیت های مجرمانه پرداخته، تا حضورشان را دائمی کرده، فعالیت هایشان را گسترده کرده، و حضورشان را در سبک مافیایی نهادینه کنند.

به صورت پوششی، گروه های جرم سازمان یافته، می بایست به پولشویی حاصل از جرایم خود به دو دلیل اصلی بپردازند: ابتدا اینکه، ردپای پول می تواند به عنوان شاهدی علیه ارتکاب شوندگان جرم باشد. دوم اینکه، پول به خودی خود می تواند موضوع سوء ظن، پیگیری و تشنج باشد. به هر حال پولشویی دارای سه مرحله پویا می باشد:

1- انتقال وجوه ناشی از ارتباط مستقیم با جرم

2- پنهان سازی ردپا برای خنثی کردن پیگیری های قضایی

3- در دسترس قرار دادن مجدد پول برای مجرمان با ماهیت شغلی و جغرافیایی که از نظرها پنهان می باشد.

به این دلیل که پولشویی و کاربردهای آن اخیرا به آگاهی جهانیان رسیده است، همچنان تعاریف متعددی منتسب به آن وجود دارد. در این میان این تعاریف عبارتند از:

a) دستکاری ارقام پول از منابع غیرقانونی با استفاده از ابزارهایی که به نظر برسد پول از منابع قانونی است.

b) تبدیل یا انتقال اموال با آگاهی از اینکه چنین اموالی حاصل از اعمال مجرمانه بوده، که هدف مخفی کردن یا پوشش ماهیت غیرقانونی اموال یا کمک به افرادی که مشارکتی در ارتکاب چنین جرم هایی داشته، یا جرایم برای فرار از عواقب اقدمام شان، می باشد.

C) پنهان سازی یا پوشش ماهیت حقیقی، منبع، مکان، موقعیت، حق جا به جایی، با توجه به مالکیت اموال، با آگاهی از این موضوع که چنین اموالی از اعمال مجرمانه حاصل شده باشد.

d) اکتساب، تملک یا استفاده از اموال با اطلاع از زمان دریافت از اینکه چنین اموالی از اعمال مجرمانه یا اقدام مشارکت در چنین قانون شکنی هایی بدست آمده باشد.

e) جا به جایی پول بدست آمده توسط گروه های جرم سازمان یافته از فعالیت های مجرمانه به سمت سرمایه گذاری کسب و کار نیمه قانونی، سرمایه گذاری مجدد برای مشروع کردن کسب و کار تا زمانی که ردپای منشا مجرمانه کسب آن، از بین رفته تا عواید مشابه حاصل از آن در دسترس گروه های جرم سازمان یافته قرار گیرد.

در ماهیت، قاعده پولشویی موفق، همیشه برآورد دقیقی از معاملات قانونی احتمالی و بکارگیری روش منظم مورد استفاده کسب و کارهای قانونی به منظور از بین بردن سوء ظن ها می باشد. با مدیریت مجرمان، آن ها به قیمت گذاری انتقال بین شعب شرکت های فراملی از طریق صورت حساب ساختگی می پردازند؛ معاملات املاک و مستغلات بین شعب به صورت معاملات اموال به صورت معکوس می شود؛ وام های متوالی منجر به کلاهبرداری در برگشت وام می شود؛ تجارت معاملات تامینی و بیمه در سهام یا اختیار خرید سهام به صورت روش یا تجارت مقطعی در می آید؛ و تراز جبرانی به طرح های بانکداری زیرزمینی توسعه می یابد. این تمایز تنها زمانی مشخص می گردد که اعمال مجرمانه خاصی مورد هدف قرار گرفته و مقامات متعاقبا شروع به حل کردن رد پول می کنند.

از طرف دیگر، اقدامات متقابل انجام شده در سیستم مالی بین المللی و بعضی از دولت های مدرن به سمت چند اصطلاح که با F آغاز می گردد، هدایت شده اند که عبارتند از کشف (finding) ، خنثی سازی (freezing) و مصادره (forfeiture.) . از این سه راه حل، کشف، به عنوان مشکل ترین بخش تنفیذ قانون می بایست تقریبا پیوندهای مخفی بین جرم های مربوطه، پول های مجرمانه ای که از آن ها حاصل شده، و ردپاهای طولانی که مسیرش را به سمت کسب و کار قانونی پیش می برد، وجود دارد.

پیشرفت سریع فناوری اطلاعات و ارتباطات، ساختارهای مالی را ایجاد کرده که به طور دائمی تحت نظام جهانی فعالیت دارد. این سیستم اصطلاح " پول مگابایت " ( یعنی پول به شکل علائمی که بر روی صحات کامپیوتری به شکل میلیون ها یا میلیاردها دلار آشکار می گردد) را ایجاد کرده است که می تواند در سرتاسر جهان با سرعت چندثانیه ای و به آسانی جا به جا شود. این پیشرفت روند نظارت، کشف و پیگیری دعاوی مربوط به پولشویی را اگر نگوییم غیرمحتمل، ولی تماما مشکل ساخته است. تاسیس بانکداری برون مرزی یا ساختارهای مالی و اجرای قوانین رازداری بانکی، روند پیگیری را مشکل تر ساخته و امنیت مورد نظر سندیکاهای مواد مخدر و گروه های جرم سازمان یافته را ایجاد کرده است. این فرایند پوشش و موانع لایه بندی شده دقیقی را برای محو کردن ردپای پول و ایجاد " مثلث برمودا" در رسیدگی های مالی، ایجاد کرده است.

2. پیشینه مختصر

از انجایی که ضرورت، جوهره هر نوآوری می باشد، انسان، طرح های فریب آمیزی را برای پوشش کارهای غلطش ایجاد کرده است. در اوایل قرن هفدهم، حکم کلیسای کاتولیک علیه تحمیل نرخ ربا و مد نظر قرار دادن آن به عنوان گناه کبیره، بازرگانان و وام دهندگان را مجبور کرد تا وارد مجموعه ای از اقدامات متنوعی شوند که در نهایت این اقدامات به عنوان پیشگام یا مدل های تکنیک های امروزی برای مخفی سازی، جا به جایی یا جرایم پولشویی شده است. هدف اصلی این بود تا بهره ها را مخفی کرده یا به نظر چیزی به غیر از موارد تعیین شده نشان دهد. یکی از روش ها تورم ساختگی نرخ ارز برای جبران بهره های مورد نظر، یا تحمیل حق بیمه بیشتر برای ریسک های بیمه یا به عنوان جریمه برای دیرپرداخت، بوده است.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

آن ها به دنبال امنیت مالی می باشند که از آن ها برای خرج کردن پولشان به ویژه در زمان بازنشستگی شان استقبال کند. شهر ها و حکومت های وابسته به دریای مدیترانه رقابتی را برای داشتن دزدان دریایی مختص به خود به عنوان اقامتگاه های پذیرفته شده قلمروشان آغاز کردند. پول حاصل از دزدان دریایی، کسب و کار و تجارتشان را رونق داده و درآمد مازادی را برای خزانه ملی شان ایجاد می کرد. در نمونه های دیگر، چپاولگری آن ها گاهی اوقات برای خرید عفو آن ها برای برگشت به وطن شان مورد کاربرد داشت. تا سال 1612، جهان شاهد اولین عفو مدرنی در ارتباط با پول حاصل از جرم بود که انگلستان عفو عمومی و حق نگهداری از عواید دزدان دریایی که تجارتشان را رها کنند، را صادر کرد. سه قرون و نیم بعد، معاملات مشابهی نیز توسط گروه های برجسته مواد مخدر از امریکای لاتین مانند کلمبیا، مکزیک و ایتالیا درخواست شد.

براساس سنت حقوق عرفی انگلستان، اقداماتی که قبلا صورت گرفت به پیش بینی قوانین مدرن امروزی منجر شد. بلوکه کردن و مصادره بر روی درآمدهای حاصل از اعمال مجرمانه تحمیل شد. این مورد برای بازداری افراد دیگر ضروری به نظر می رسید و به عنوان منبع درامد خوبی برای تاج و تخت بود. امروزه مفهوم پولشویی همچنان به شرایط خوبی در اساسنامه ها دست نیافته است.

در سال 1920 بود که اصطلاح پولشویی در ایالات متحده امریکا نمایان شد، زمانی که گانگسترهای خیابانی به دنبال توضیح نسبتا قانونی برای ماهیت پول راکت خود بودند. آن ها تلاش می کردند راهی را پیدا کنند که چگونه پول حاصل از اعمال مجرمانه خود را با داد و ستد در زمینه سرویس های کارواش، دستگاه خودکار خرید و خدمات شوینده، مخفی کنند. در این شرایط است که اصطلاح "پولشویی" ابداع شده است. بطور تحت الفظی، ایده تصفیه کردن پول کثیف بوده و اینگونه به نظر بیاید که منبع این پول ها از کسب و کار قانونی می باشد.

تمرکز سنتی بر مبنای پیگیری جرایم مربوطه ای می باشد که پول حاصل از جرم را ایجاد می کند. جریمه این اقتباس تنها به عنوان مجازاتی برای جرم مرتکب شده می باشد. پیگیری و اجرای قانون متوقف شده و زحمتی به خود برای نفوذ فراتر از پشت پرده فرایند پولشویی نمی دهد. امروزهدف این روند اعمال پولشویی را مجرمانه دانشته و قاوانین پولشویی را کاملا مستقل از جرایم پای دیگر کرده است. این موارد در سال 1986 در ایالات متحده آغاز شده و به سرعت در سراسر جهان رو به پیشرفت می باشد، از این رو، شناخت این پدیده، همچنان آگاهی بعضی از دولت های حاکم را تحریک نکرده است. یکی از دلایل برای تاخیر و تردید در بعضی از دولت ها در دسته بندی پولشویی به عنوان یک جرم، مشکلات در متقاعد سازی و اثبات تاثیرات مضر و پردامنه این ابعاد جرایم جدید می باشد.

در آسیا، بیان این نکته امیدوار کننده می باشد که در طی فراخوان ششم ASEAN در 15 دسامبر 1998، کشورهای مختلفی آگاهی شان را در زمینه مشخصه های فراملی فعالیت های مجرمانه، شامل تهدیدات مربوط به پولشویی نشان داده اند.

3. طرح های پولشویی

شاید بتوان پولشویی را با مسئله فرار از مالیات توضیح داد. اگرچه آن ها در چند تکنیک مشترک می باشند، تحت فرایندهای عملیاتی متمایزی قرار می گیرد. در مسئله فرار از مالیات، پول بدست آمده از راه قانونی پنهان شده یا به عنوان درآمدهای غیرمالیاتی ظهور می یابند، یا هزینه های کسب و کار عملیاتی افزایش یافته تا از پرداخت مالیات دوری کرده یا موارد مشابه آن را کاهش دهد.

از طرف دیگر، پولشویی چیزی خلاف آن را انجام می دهد. پولشویی پولی را به صورت غیرقانونی کسب کرده و به آن ظاهر درآمد کسب و کار قانونی می دهد. بنابراین گروه های جرم تمایل بیشتری دارند تا مالیات مربوطه را به دولت بپردازند. توضیح بیشتر می توان در موارد فاحشگی داد. برای نمونه فردی در خیابان در عوض خدمات جنسی، پولی را می پذیرد- این معاملات به صورت پنهانی بوده و وارد گزارش های درآمد ملی کشور نشده و از قوانین رسمی و مالیات بندی فرار می کند. اما فاحشه خانه هایی را مد نظر قرار دهید که از طریق سالن های ماساژ ثبت شده یا کلوپ های شبانه، فعالیت کرده که توسط چک یا کارت اعتباری پرداخت هایی انجام می گیرد- این معاملات ثبت شده، و وارد آمارهای اقتصادی ملی به صورت گزارش های نادرست می شود. از این رو تا اندازه ای منوط به مالیات بندی می گردد. در مورد دوم، درآمدها از نوع پولشویی می باشند- ماهیت آن مخفی بوده، اما وجود آن ها پنهان نمی باشد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

یا برای نمونه معاملات اموال را مد نظر قرار دهید. اگر فردی پولشویی انجام دهد، اموالی را خریداری کرده که با اسناد بانکی ودرآمدهای حاصل شده به صورت قانونی پرداختی را با قیمت ثبت شده عمومی انجام می دهد که بسیار پایین تر از ارزش بازاری واقعی می باشد. مابقی قیمت خرید به صورت پول غیرقانونی یا مجرمانه پرداخت می شود. این امواد مجدادا با ارزش بازاری کامل به فروش رسیده و پول دو برابر می شود، این موئلفه های غیرقانونی به عنوان سود سرمایه در معاملات املاک و مستغلات ظاهر می شوند.

این توضیحات به عنوان تکنیک های ملیاتی ساده سازی شده بکارگرفته شده توسط پول شویندگان مربوطه مد نظر قرار گرفته، اما این توضیحات برای ما نشان داده می شود تا دید واضح تری در این مورد داشته باشیم که چگونه این طرح به ساده ترین شکل کار می کند. اما در واقعیت، گروه های جرم و جنایت سازمان یافته پیچیده ترین روش ها، بغرنج ترین، و با دقت زیاد سازماندهی شده برای جلوگیری از ردپاها در مسیر پیگیری های پولی، را بکار می گیرند.

معیارهایی برای بکارگیری تکنیک ها

تکنیک های مختلفی وجود دارد که توسط گروه های جرم و جنایت سازمان یافته در امر پولشویی بکار گرفته می شود به تا حد زیادی بستگی به معیارهای زیر دارد:

a) محیط کسب و کار بی واسطه.

پول شویندگان به ارزیابی خصوصیات معاملات کسب و کار استاندارد در حوزه یا در قلمرو قدرت خود می پردازند. انتخاب آن ها تا حد زیادی به بازتاب سیاست های اقتصادی و اصول مالی که در حوزه فعالیت به اجرا در می آید، می پردازند.

میزان اندازه

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

c. فاکتور زمان

تکنیک های انتخابی احتمالا به بازتاب فعالیت ها یکبار و برای همیشه، به صورت دوره ای، رویدادها یا مواردی که به صورت متوالی به اجرا در می آید، می پردازند. این تکنیک همچنین به خوبی به بازتاب این مقدار می پردازد که کدام سرعت مهم می باشد.

d. میزان اعتمادی که بر طبق به نهادهای مشارکتی و فردی می باشد.

این مورد نیازمند قضاوت در این مورد می باشد که چه میزان شرکت کنندگان بلقوه و همدستان در فرایند ریسک همکاری یا خیانت قرار داشته و در چه جایی از منحنی ارزیابی مقایسه ای ترس – طمع قرار دارند.

e. ثبت اجرای قانون.

فرایند شویندگی نیازمند زمان و پول می باشد. اینکه چه مقدار پول و انرژی در تلاش برای تکثیر سطوح پوشش و ابهام پیگیری قرار می گیرد، بستگی به این ارزیابی دارد که چگونه کشف سیاست های موثر و جدی احتمالا در مکان یا فضاهایی قرار می گیرند که فرایند به اجرا در می آید.

f. استقرار بلندمدت برنامه ریزی وجوه

پول مرتبط با فرایندهای متفاوتی می باشد که بستگی به این موضوع دارد که برای مصرف بی واسطه یا برای ذخیره سازی در شکل مشهود و غیر مشهود یا برای سرمایه گذاری مجدد طراحی می شود.

این به عنوان قانون اصلی در قوانین جزایی می باشد که تعقیب و محکومیت فرد متهم شامل مصادره موضوع جرم به ویژه در جرم علیه اموال یا مصادره موارد مشابه در موارد اقلام غیرقانونی یا ممنوع می باشد. علاوه بر این، در قانون شواهد، این ها به عنوان " اساس جرم" یا بدنه جرم می باشند. این ها به عنوان شواهد مهمی می باشند که در تعقیب یا محکومیت مجرمان مورد نیاز می باشند.

مصادره اصل جرم زمانی مشکل تر می شود که تحت فرایند پولشویی قرار گیرد. مشکلات دیگری نیز به وجود می آید اگر دولتی که دارای اختیار قانونی در زمینه اعمال مجرمانه دارد دارای هیچ قانون تنفیذ شده ای در ارتباط با پولشویی نداشته باشد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

a)انتقال سرمایه از ارتباط مستقیم با جرم

این اصل اساسی که اساسا در هر عملیات پولشویی مد نظر قرار می گیرد اینست که پول غیرقانونی در ادغام با مجموع کل و قانونی بوده و به عنوان درآمد کسب و کار قانونی گزارش می گردد.

این گروه های جرم، روشی را برای زدودن جرایم شان به شکلی طراحی می کنند که پیوند آن با فعالیت های مجرمانه کاملا پاک می شود.

استراتژی، مشارکت در هر فعالیت اقتصادی مبتنی بر وجوه می باشد زیرا هیچ ردپایی از اسناد یا هیچ مدرک تایید کننده ای را که وابستگی را به فعالیت های غیرقانونی مشخص کند، نشان نخواهد داد.

در میان پیشگامان کسب و کار مطلوب مواردی همچون، مشروب فروشی ها و رستوران ها، کرایه ویدئو کاست، خروجی بازی های ویدئویی، کارواش ها و سرویس های شوینده و موسسات دیگری می باشند که گردش وجوه، بی واسطه و با دقت در مقادیر کوچک می باشد. بیان این نکته ارزشمند می باشد که اغلب موارد و نه همیشه، کسب و کار پوششی به عنوان موسسه اقتصادی نیمه قانونی می باشد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

در انتقال این وجوه از کشور مبدا، گروه جرم سازمان یافته حرکت پله ای داشته یا از فرایند بانکداری استاندارد عبور می کند. اگر آن ها حرکت پله ای داشته باشند، ایده، انتقال وجوه نقد در حجم بالا می باشد، که به عنوان پرکاربردترین روش مورد استفاده می باشد، یا ان را به اقلام ارزشمند همانند طلا، الماس یا جواهرات گرانبها تبدیل می کند، و سپس در مقصد ان را به پول نقد تبدیل می کند.

اگرچه اقدامات متقابلی توسط بسیاری از کشورها با درخواست گزارش یا اعلام اسناد پولی صورت گرفته، موفقیت آنچنان چشمگیر نبوده است. پول نقد حجیم، به ویژه با ارزش بالا می توانمد با چمدان از یک کشور خارج گردد. انجام معاملات تجاری بر مبنای دلار در سرتاسر جهان، اسکناس 100 دلاری امریکا را به مطلوب ترین شکل درآورده است زیرا این واحد پولی شناخته شده بوده و از نظر جهانی قابل قبول می باشد. بالاترین ارزش در مورد مارک آلمان و فرانک سوئیس بوده که مطلوب می باشند، درحالیکه دلار سنگاپور، که در 10000 دلار در دسترس می باشد، احتمالا به ندرت مورد استفاده قرار گرفته و در مناطق جغرافیایی محدودی می باشد. حتی اگر کنترل بر روی چمدان های دستی بیشتر شود، پول حجیم می تواند به آسانی از طریق چمدان های شخصی کنترل شده جا به جا شود، به ویژه اگر مسافر از طریق کشتی مسافرت کند. این پول های همچنین می تواند در کانتینر های تجاری بزرگ که حجم خالص آن ها مانعی برای تلاش سیستماتیک به منظور نظارت بر آن ها می گردد، شود.

از آنجایی که گروه های جرم همیشه از ریسک ظن ارتکاب به جرم و شناسایی شدن دوری می کنند، آن ها از پیک های حرفه ای برای مدیریت کار و تضمین انتقال استفاده می کنند. آن ها به اندازه باهوش هستند که از پیکی استفاده می کنند که دارای پاسپورت سیاسی بوده و به این ترتیب مصونیت نسبی از نظر نظارت بدست می آورند.

انتقال های جانبی زیادی وجود دارد که برای صادرات پول مورد استفاده قرار می گیرد. آن ها طریق فرایندی به نام " استراتژی جبران خدمات" کار می کنند، که به عنوان اصل ساده ای می باشد که در تجارت های قانونی زمانی که با کشورهایی معامله صورت می پذیرد که دارای ارز کنترل شدذه و یا واحد پول مبادله ناپذیر قانونی می باشند، مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

فرض کنید کسب و کار I در کشور A به اندازه X دلار به کسب و کار II در کشور B بدهکار می باشد. فرض کنید که کسب و کار II در کشور B، به اندازه X دلار به کسب و کار III در کشور A بدهکار است. برای تصفیه بدهی بدون جبران خدمات:

کسب و کار I به اندازه X دلار به کسب و کار II منتقل می کند

کسب و کارII به اندازه X دلار به کسب و کار III منتقل می کند

این مورد نیازمند دو انتقال بین المللی و چهار معامله استرداد و سپرده مجزا می باشد. برای تصفیه دیون یا خدمات جبرانی، تمام چیزی که روی می دهد این می باشد که کسب و کار I در کشور A به تصفیه دیونی می پردازد که کسب و کار II به کسب و کار III در کشور A مدیون می باشد. تنها دو تراکنش بانکی وجود دارد، که شامل حساب کسب و کار I به حساب کسب و کار II بدون هیچ انتقال بین المللی می باشد. سخت ترین بخش آن دلالان مالی می باشند که در تنظیم چنین انتقالاتی متخصص باشند.

الزامات اجباری از سوی بعضی از حوزه های قضایی، همانند گزارش اتوماتیک مجموع انتقال پولی بالاتر از حد آستانه بصورت متقلبانه ای توسط پولشویان مقابله می شود. کاری که آن ها انجام می دهند، پایین آوردن سپرده های نقدی پایین تر از سقف کنترل و انجام معاملات چندگانه می باشد. آن ها بسیار خوب می دانند که سپرده های بالا بدون تایید قضایی مشهود به طور بلقوه ای توجه مقامات را به سمت خود جلب می کند. برخلاف موقعیت دهه های پیش، توجه زیادی بر روی نمونه های متمرکز می گردد که بانک ها حج زیادی از پول را از شخص ناشناخته ای دریافت کرده و آن را به خارج منتقل کرده و آن را به اسناد در وجه حامل تبدیل می کند. امروزه پولشویان موفق، نیازمند فعالیت در خط مقدم کسب و کار می باشند، که توضیح منطقی برای سطح سپرده هایشان داشته باشند و – آنچه که در سطح مشابهی حائز اهمیت می باشد اینست که شروع مرحله بعد پولشویی توضیح موثق برای جا به جایی وجوه به خارج می باشد.

b. مخفی کردن ردپاها برای خنثی سازی پیگیری ها

مرحله یک چرخه پولشویی در مرحله دو چرخه پولشویی، زمانی که پول پیش از آن به خارج انتقال داده شد، دگرگون می شود. به نظر این فرایند برای ما بسیار پیچیده باشد، اما ساختار ساده ای وجود دارد که اساس تمام فعالیت های پولشویی بین المللی در طی این مرحله می باشد.

بانک های سوئیس به عنوان پناهگاه سنتی بسیاری از پولشویان با گذشت دهه ها به دلیل امنیت ایجاد شده بر طبق به قوانین سری بودن افراد شناخته شده، می باشد. به هر حال، اخیرا، مقامات سوئیس معاهدات همکاری را در ارتباط با بررسی جرایم کشورهای دیگر امضا کرده و حرکت فعالانه و سرسختانه ای برای مسدود کردن حساب های مشکوک همانند اختلاس تا تجارت داخلی قاچاق مواد مخدر، آغاز کرده است. این معاهده همچنین پولشویی را به خودی خود به عنوان جرم شناخته است. کشور ما نیز با این مسئله مواجه شد زمانی که پول های ناشی از این فعالیت که توسط فردیناند ای. مارکوس، رئیس جمهور متوفی انجام شد، مسدود شد و به دولت فیلیپین برای جا به جایی مناسب آن برگشت شد، و در انتظار تصمیم نهایی برای دعوای نقص حقوق بشر که علیه املاک مارکوس تنظیم شده است، می باشد. همچنان، کشور سوئیس همچنان نفش پناهگاه مالی اش را برای پولشویان از دست نداده و پول های سپرده شده، در جاهای دیگر دستخوش فرایند " پیش از فرایند پولشویی" شده است.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

لایه دیگری از " اعتماد برون مرزی" وجود دارد که بطور کاملی با دلایل قانونی تایید شده است. مزیت این اعتماد اینست که مالک دارایی را به طور فسخ ناپذیری به فرد امانت داری انتقال داده و به این ترتیب از دارایی هایی که توسط بستانکران گرفته می شود، اجتناب می کند. آن ها معمولا توسط قوانین رازداری حمایت شده و توسط " بند گریز" دارای پوشش می شوند که این اجازه را به امانتدار می دهد تا محل اسکان مورد اعتماد را زمانی که توسط جنگ های داخلی، آشوب های مدنی یا حتی تحقیق توسط مقامات اجرایی قانون، تغییر دهد.

لایه دیگر رازداری زمانی اضافه می گردد که این شرکت های برون مرزی دارایی خود را به سهام بی نام تبدیل به سرمایه کرده و به تغییر مالکیت آن در هر زمان و هر مکان به فرد ناشناخته بپردازند. یا آن ها به سیستم های چندگانه ای برای پیوستگی شرکت ها که در جاهای مختلفی ترکیب می گردند روی اورده و این امر را تقریبا برای پیگیری و اجرای قوانین اجباری برای محاکمه یا مراحل لایه به لایه محاکم قضایی همانند پوست پیاز غیرممکن می سازند.

زمانی که پول از طریق نظام مالی بین المللی گذر کرد و پیدا کردن ماهیت و ردیابی آن بسیار مشکل شد، اگر نگوییم شناسایی آن غیرممکن می باشد، زمان آن رسیده که آن ها را به کشور مبدا انتقال داده تا مجدادا توسط گروه های جرم سازمان یافته مورد استفاده قرار گیرند.

c. در دسترس قرار دادن مجدد پول برای مجرمان با ماهیت شغلی و جغرافیایی که از نظرها پنهان می باشد.

در میان تکنیک های زیادی که در مرحله نهایی مورد استفاده قرار می گیرند موارد زیر را داریم.

1. وجوه از طریق حساب بدهی یا کارت اعتباری که توسط بنک برون مرزی صادر می شود، به میهن باز می گردند.

برداشت از دستگاه ATM یا مخارجی که از کارت استفاده می کنند می تواند یا از طریق کسر اتوماتیک حساب بانک خارجی یا از طریق دارنده کارت که به صورت دوره ای به انتقال سرمایه مورد نیاز از یک بانک خارجی تا بانک دیگر می پردازد، تصفیه شود. کارت های اعتباری از نقطه نظر خودکار بودن و قابلیت اعتماد عالی می باشند.

حتی کارت اعئباری معمولی می تواند از طریق ایجاد امنیت از طریق سپرده وثیقه با بانک صادر کننده به کارت اعتباری بدهی تبدیل شود.

2. صورت حساب هایی که در محل اسکان روی می دهد می تواند توسط بانک های برون مرزی یا مشخصا توسط شرکت های برون مرزی تصفیه شود.

افرادی که به دنبال استفاده از پول های قانونی در کشور خود می باشند که این پول ها در کشور خارجه نگهداری می شود نیازی ندارند تا از طریق حساب های برون مرزی شان و شرکت های واسطه فعالیت کنند. شرکت هایی وجود دارند که تمایلشان را برای پرداخت های مبنای مشتریانشان تبلیغ می کنند. مشتری سپرده ای را از حساب برون مرزی خود به حساب برون مرزی شرکت ایجاد کرده و هزینه یا پرداخت هایی را به شرکت انجام می دهد. استفاده از حواله های بانکی یکجا توسط بانک فروخته شده یا برای دارنده حساب در برابر وثیقه موجودی جاری شان صادر می شود.

حواله ها نام گیرنده وجه را نشان نداده، با این وجود توسط بانک تضمین می گردد، که تقریبا آن ها را به خوبی پول نقد کرده است. آن ها برای چندین تراکنش مورد استفاده قرار گرفته و توسط بانک ها در جاییکه نقد می شوند، بازخرید شده و دارای رابطه متقابل با بانک صادرکننده می باشند. سپس حواله برگشت داده شده و بانک صادر کننده چرداخت را به بانک نقد کننده واگذار می کند، که اغلب به صورت حجمی می باشد تا تعداد حواله ها را همزمان تحت پوشش قرار داده، و به این ترتیب ردیابی آن مشکل می شود.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

بانک خارجی حساب مشابه اصلی را با بانک کشور میزبان باز می کند و این امکان را به مشتریانش می دهد تا در حساب بانک اصلی به جای سپردن وسیقه مجوز برای فعالیت در یک کشور، چک بکشد. این حساب به نام بانک خارجی قانونی می باشد.

5. پول هایی که به عنوان برنده کازینو (قمار) تغییر هویت می دهند

پول از حساب بانکی برون مرزی افراد مجرم به کازینوهایی در بعضی از مراکز توریستی خارجی منتقل می شوند. کازینو پول ها را به صورت زتون می پردازد؛ سپس زتون ها نقد می شوند؛ و پول از طریق چک بانکی، حواله پولی، یا انتقال الکترونیکی حساب بانک داخلی مجرم به وطن بر می گردد که به بهانه خوش شانسی در تفریح قماربازی توضیح داده می شود. این حقه گهگاه مورد استفاده قرار می گیرد زیرا چنین بردهای زیادی توجهات را به سمت خود جلب می کند.

6. سودهای سرمایه تقلبی در ارتباط با تجارت های گزینشی زمانی که شرکت درون مرزی به ثبت سود سرمایه شرکت خارجی به ثبت زیان سرمایه می پردازد، می باشد. حقه خرید و فروش ارز، کالا، یا امتیاز خرید و فروش سهام به صورت رفت و برگشتی بین شرکت های داخلی و خارجی می باشد. این حقه ها زمانی بهتر کار می کند که شرکت خارجی در مکان با توجه به قوانین رازداری ثبت گردد.

7. استفاده از تلنگرهای املاک و مستغلات بین المللی واقعی

افراد مجرم ترتیبی برای فروش املاک به سرمایه گذار خارجی، که در حقیقیت، به عنوان مجرمان مشابهی می باشند که از طریق چندین شرکت برون مرزی کار می کنند، مقرر می کنند. قیمت فروش به طور توافقی بیشتر از هزینه اکتساب آن می باشد، و پول به عنوان سود سرمایه در ارتباط با معاملات هوشمندانه املاک و مستغلات، برگشت داده می شود.

8. مجرمان انتقال وجه را به عنوان درآمد شخصی با معرفی خود به عنوان کارمند یا مشاور شرکت برون مرزی خودش ترتیب می دهد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

9. مجرم شرکت داخلی را راه اندازی کرده و آن را به عنوان شرکت برون مرزی برای ارائه خدمات یا فروش خوب ثبت می کند و به این شکل به نظر می رشد که پول به عنوان درآمد کسب و کار برکشت داده می شود.

10. پول را به کشور به عنوان وام کسب و کار به موسسات درون مرزی مجرمان می آورد.

این ها احتمالا نزدیک ترین راه حل ها نسبت به موارد دیگر می باشند. مجرم ترتیبی را برای پول های نگهداری شده در حساب برون مرزی داده تا به نهادهای درون مرزی اش اختصاص داده شود. نه تنها این پول به شکل کامل و بدئن مالیات بندی برگشت می شود، بلکه به صورتی مورد استفاده قرار می گیرد تا مالیات های مربوطه را با درآمدهای داخلی قانونی سفت و سخت کم کند. هنگامی که وام متحمل شد، وام گیرنده دارای حقی برای بازپرداخت ان ، با سودش، که مشخصا مربوط به خودش می باشد بپردازد. در نتیجه، مجرم به این ترتیب می تواند پول بیشتری را از خارج کشور به صندوق قابل اطمینان خارجی انتقال داده و بخش های مربوط به سود را به عنوان هزینه های کسب و کار در برابر درآمد مالیات بندی شده داخلی کاهش دهد. با استفاده از تکنیک های برگشت وام متنوع، چرخه پولشویی صرفا کامل نمی شود، و در واقع بر مبنای اندازه افزایش می یابد.

10 قانون اصلی پولشویی

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

2. هرچه فعالیت های غیرقانونی جاسازی شده در اقتصاد قانونی بیشتر باشد، تفکیک کارکرد و نهادینه کمتر بوده، احتمال قرار گیری در معرض خطر آن ها کمتر می شود.

3- هرچه نرخ گردش مالی قانونی و غیرقانونی از طریق نهادهای کسب و کار مربوطه کمتر باشد، تشخیص پولشویی مشکل تر می باشد.

4- هر چه نرخ خدمات نسبت به تولید کالاهای فیزیکی در هر اقتصاد بیشتر باشد، پولشویی در آن اقتصاد ساده تر می شود.

5- هر چه ساختار کسب و کار تولید و توزیع کالاها و خدمات غیرمالی که تحت سلطه شرکت های مستقل و کوچک یا افراد خودکفا می باشند، بیشتر باشد، فعالیت تفکیک تراکنش های قانونی از غیرقانونی مشکلتر می شود.

6. هر چه تسهیلات استفاده از چک هاف کارت اعتباری، و اسناد غیر پولی دیگر برای تحت تاثیر ثرار دادن تراکنش های مالی غیرقانونی بیشتر باشد، تشخیص پولشویی مشکل تر می گردد.

هر چه میزان قانون زدایی مالی برای تراکنش های قانونی بیشتر باشد، فعالیت ردیابی و خنثی سازی مجرمان از پول قانونی مشکل تر می گردد.

8- هر چه نرخ درآمدهای حاصل شده قانونی و غیرقانونی که وارد اقتصاد مورد نظر از خارج می گردد بیشتر باشد، فعالیت تفکیک مجرمان از پول قانونی سخت تر می گردد.

9- هر چه پیشرفت به سمت موسساتی خدمات مالی بیشتر شود، میزانی که تمام روش های خدمات مالی می تواند در نهادهای چندبخشی یکپارچه براورده شود بیشتر شده، تفکیک سازمانی و عملیاتی فعالیت های مالی کمتر شده، کار تشخیص پولشویی مشکل تر می گردد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

1. دلاری کردن در بازار سیاه

محبوبیت روزافزون و پذیرش زیاد واحد پول ایالات متحده به عنوان ابزار فیزیکی معامله، ابزارهای پرداخت و منبع ارزش در سرتاسر جهان به طور جدی مشارکتی در گسترش فعالیت بارار سیاه داشته است. این مورد برای گروه های جرم سازمان یافته، مسیر یا گزینه ای را برای پولشویی غیرقانونی باز کرده است.

افزایش تدریجی گرایش به ارزش پول ایالات متحده به عنوان ابزاری برای انجام معاملات عمده پنهانی به منظور مخفی کردن انتقالات مالی بین المللی و حفظ پس انداز زیرزمینی بوده است. این مورد در ارتباط با طیف کاملی از فعالیت های غیرقانونی و زیرزمینی بوده و دارای کاربردهای مستقیمی برای عایدات حاصل از جرایم جدی همانند قاچاق مواد مخدر می باشد.

بازار سیاه که به مبادله واحد پول داخلی با دلار امریکا می پردازد می تواند بطور یکسانی در تطبیق با قاچاق چیان سیگار، قاچاق چیان مواد مخدر، فرارکننده های مالیاتی، کودک دزدی برای گرفتن غرامت و جرم های دیگری با انگیزه مالی قرار گیرد.

هر چه دلار امریکا مورد استفاده بیشتری داشته باشد، افراد راحت تر می توانند واحد پول ایالات متحده را وارد بازار پولی موازی کرده، و آن را به پول داخلی تبدیل کرده، به سپرده گذاری پول داخلی در نهادهای مالی پرداخته و ان را به جاهای دیگر در زمانیکه توجه کمتری را نسبت به سپرده گذاری مستقیم واحد پول ایالات متحده به خود جلب می کند، منتقل کنند.

به دلیل پذیرش گسترده آن، پولشویان احتمالا دلار امریکا را به کالاهای باارزش تبدیل کرده، کالاها را بازفروش کرده و پول را به عنوان سود تجارت مشروع شان سپرده گذاری می کنند، و به همین ترتیب ردگیری را خنثی می کنند.

روند قانون زدایی مالی

این روند به عنوان یکی از پیشگامان " موسساتی خدمات مالی " می باشد که به عنوان نهادهای مالی چندکاره ای می باشند که که همزمان به مشتری امنیت انتقال سپرده و حق دلالی کالا، مدیریت سرمایه گذاری و خدمات قابل اعتماد را با نهادهای خبره در ایجاد شرکت های چیره دست خارجی و اعتماد برون مرزی را پیشنهاد می دهند. این موارد به تدریج به حذف کنترل و توازن اولیه بر مبنای ماهیت، مبدا و مقصد دارایی های مالی که نهادهای مجزا و متخصص می بایست به طور خودکار اطمینان ایجاد کنند، می پردازد. زمانی که پول وارد این موسسات شد، اولین مانع از بین رفته و هیچ لایه امنیتی دیگری وجود نداشته درحالیکه ظرفیت انتقال سرمایه از دارایی به دارایی و از مکان به مکان در سطح زیادی منجر به کسب سود گروه های جرم سازمان یافته می گردد.

این فقدان در حال رشد در سرتاسر جهان کنترل واحد پول این روند باعث افزایش قابلیت تبدیل واحد پول شده و باعث توسعه تجارت و بازرگانی می گردد. تاثیر آن اینست که وقتی جا به جایی سرمایه آزادانه می باشد، این آزادی دارای ماهیت قانونی و غیرقانونی شده و هرچه اختیار قانونی این وجوه بتواند بیشتر به گردش در آید، واحدهای پولی بیشتری به آن تبدیل شده و کار ردیابی سخت تر می شود.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

مفهوم بانک های برون مرزی ، اگرچه در سطح گسترده ای بکار گرفته می شوند، به ندرت درک می گردد. با پیشرفت بازار اروپا، و کاربرد رو به رشد سیستم بانکداری برون مرزی، این موارد باعث تقویت روند آزادسازی و مقررات زدایی شده است. به هر حال، ان ها به اداره موارد مشابهی همچون امنیت رازداری مالی نمی پردازند.

به عنوان توضیح، کشور پاناما قانون رازداری بانکی خود را در سال 1917 تعریف کرد، و ان را مشابه سبک حساب های ثبت شده کشور سوئیس در سال 1959 دانست و به معرفی قوانین بانکداری برون مرزی در سال 1971 پرداخت. بزرگترین مرکز بانکداری برون مرزی در واقع شهر لندن می باشد، اما قوانین رازداری بانکی آن ها به عنوان مانع جدی برای تحقیقات جرایم نمی باشد. از طرف دیگر، کشور سوئیس که تقریبا نسبت به قانون رازداری بانکی استوارتر می باشد، هیچ بانک برون مرزی ندارد.

مفهوم رایج " بانک برون مرزی" این می باشد که به عنوان بانک در هر جایی از جهان باشد که سپرده را پذیرفته و یا به مدیریت دارایی های ارز خارجی به نیابت از افرادی که در جای دیگری اقامت دارند بپردازد. آنچه که به نظر آن ها انجام می دهند مدیریت تراکنش های فروش عمده بوده که معمولا بر اساس دلار و بر مبنای بانک به بانک می باشد. آن ها معامله ای با عموم افراد انجام نداده و پول نقد درون چمدان را نمی پذیرند. کاربرد ان در زمینه پولشوی اینست که اختیار قانونی بیشتری را ایجاد کرده و ردگیری پول را مشکل ساخته و از موشکافی مققرات داخلی طفره می روند.

4. گسترش پناهگاه های رازداری مالی

حفاظت سنتی در مورد دادن اطمینان به مشتری از نهاد های مالی بر مبنای قابلیت اطمینان بوده، و در موارد تخلف، مشتریان توسل به راه های مدنی می کردند.

در مقایسه قانون رازداری بانکی تحریم های مربوط به جرایم را به کسانی که به افشای اطلاعات در ارتباط با معاملات با مشتری می گردند، تحمیل می کرد. رازداری بانکی دارای شکل ها، وظایف و میزان الغاپذیری همچون موارد زیر می باشد:

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

b) حساب هایی وجود دارد که لایه به میان امده که بین بانک و کلاینت می باشد، که به این ترتیب از از هویت مشتری، ابتدا از طریق قوانین رازداری که کشور دارد و دوم، از طریق پوشش مصونیت وکیل- موکل، حفاظت می کند. این مورد برای نمونه در ارتباط با حساب های قدیمی فرم B در کشور سوئیس بوده، که منسوخ شده اند. قوانین سفت و سخت تری برای تحریم آن ها در جاهایی که همچنان وجود دارند، ایجاد شده است

c. حساب هایی وجود دارند که تحت حمایت قانون رازداری بانکی رسمی بانک ذینفع بوده و دستگاه غیررسمی مالکیت نماینده بوده که در آن نماینده و مالک ذینفع توسط قرارداد مدنی و یا ساده تر حلقه اعتماد به جای حق رسمی وکیل – موکل با هم در ارتباط می باشند. این ها متفاوت از حساب های نوع B می باشند زیرا بانک دارای کنترل کم و یا هیچ کنتری بر روی استفاده نماینده ندارد. از طرف دیگر، چون هیچ حق ویژه ای بین وکیل- موکل وجود ندارد، هیچ اطمینانی وجود ندارد که مانع فرد نماینده از فاش کردن اطلاعات مالکان ذینفع حساب شد.

d. حساب های مالکانه ای نیز وجود داشته که رمزگذاری شده به گونه ای که تنها مدیریت ارشد بانک می داند که مالک ذینفع کیست و قوانین رازداری مانع افشا شدن اطلاعات توسط مدیر می گردد. این اطلاعات مشخصا در صورتی که قانون رازداری بانکی، همچنین بانک را برای افشای اطلاعات منع نکند، حتی اگر مشتری درخواستی را برای برداشتن رازداری بانکی بدهد، اثربخش می باشند. استدلال عمومی چنین قوانینی این می باشد که از مشتریان در برابر آزار و اذیت و باج خواهی توسط دولت های متمرد و نیروی پلیس مخفی حفظ می کند. و در ظاهر نیز به نظر استدلال منطقی می آید. به هر حال، مشکل می باشد که این احساس را نداشته باشیم که هدف واقعی ایجاد مزایای رقابتی برای بانک های ویژه امن در تلاش برای گردش داخلی پول غیرقانونی می باشد. به عبارت دیگر این مورد به نفع بانک می باشد و نه مشتری که حقیقتا مورد بحث می باشد. در هر صورت، این امکان برای مقامات قضایی باید وجود داشته باشد تا به این داوری بپردازند که آیا مشتری درخواستی را برای برداشتن رازداری بانکی به دلیل مراحل مجرمانه راحت تر می دهد یا تحت آزار به دلایل خاص سیاسی قرار دارپیش از اینکه موافقتی در زمینه فسخ رازداری کنند.

e. به این ترتیب حساب های رمزگذاری شده ای وجود دارد، که توسط قانون رازداری بانکی حتی زمانی که مشتری ( احتمالا تحت فشار اجرای قانون) درخواستی را به بانک برای برداشتن حفاظت و افشای اطلاعات می دهد، محافظت می شود.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

شکل های استاندارد بیشتری از حساب های سری وجود دارد که دارای پیشینه بلند مدتی می باشند، و استدلاهای قوی برای وجود ان ها مطرح می گردد. به هر حال، همزمان استدلال های قانع کننده ای علیه آن ها وجود دارد. کسانی که به دنبال این رازداری می باشند، چیزی برای مخفی کردن دارند. در اکثر موارد، به راحتی می توان گفت که آنچه که آن ها می خواهند مخفی کنند مبدا، منشاء و مقصد ثروت شان و نه دیدگاه های سیاسی یا منشاء قومی شان می باشد. به این وجود، به جای فشار به منظور فسخ کلی این شکل معتدل رازداری بانکی، که کارکنان بانک به طور کل دارای دسترسی مستقیمی به هویت صاحبان ذینفع حساب داشته و در مواردی که ابزارهای پوشش دهنده فوق العاده وجود نداشته باشد، تلاش هایی می بایست انجان گیرد تا کشورها را تشویق کند تا توافقی بر روی شروط کلی که تحت آن رازداری مجاز شمرده شود، حاصل کنند. تفاوت قابل توجهی بین رازداری برای حمایت از موقعیت مالی شرکت از نظارت رقبای تجاری تا رازداری برای حمایت منشاء حساب بانکی شرکت از تحقیقات مجرمانه وجود دارد.

خصوصیات پناهگاه های مالی ایده آل
a) عدم اشتراک اطلاعات مالیاتی با کشورهای دیگر
b) دسترس پذیری همکاری فوری

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

d) ازتباطات الکترونیکی عالی
e) قانون رازداری بانکی سفت و سخت
f) تجارت های توریستی بالا که بتوان گردش داخلی نقدی بالا را توضیح داد

 

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

h) دولتی که در برابر فشارهای خارجی آسیب ناپذیر باشد
i) میزان بالای وابستگی اقتصادی به بخش های خدمات مالی
j) موقعیت جغرافیایی که باعث تسهیل سفر کسب و کار از کشورهای همسایه ثروتمند را گردد
k) موقعیت منطقه زمانی
l) منطقه تجارت آزاد

 

 

m) دسترس پذیری ثبت حل ونقل با پرچم کشور مورد نظر

یکی از تحلیل گران بیان می کند که " پناهگاه های مالی به عنوان یکی از محبوبترین امتیازات پول های کثیف و یکی از مهمترین روش کسب مشتری می باشد. مسئله رازداری بانکی به عنوان مسئله جدی و حساسی می باشد. کشورهای در حال توسعه و بی ثبات، نمی توانند در ارتباط با قانون رازداری به حد مطلوب برسند و به این ترتیب منافع سرمایه گذاران بلقوه را به طور قانونی و غیرقانونی می بندند. به این ترتیب شرکت های خارجی موجود را به دلیل مقررات سفت و سخت غلط یا مداخله بیش از حد از خود می راند.

به هر حال مهم است که اغراقی در اهمیت رازداری بانکی یا نادیده گرفتن موانع دیگر برای کشف، مسدود کردن و مصادره پول جرم نکنیم زیرا پولشویی می تواند با توجه به قوانین رازداری بانکی w/c به خوبی وجود داشته باشد. نباید فراموش کنیم که قوانین رازداری شرکتی w/c حتی اگر به شناسایی سپرده گذاران بپردازیم، همچنان وجود داشته، یعنی " سلاحی برای خدمات استخدام" این مورد همچنان غیرممکن می باشد تا به شناسایی افرادی بپردازیم که به اداره چنین نهادهایی می پردازند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

5. انتقال الکترونیکی

رشد " پول مگابایت" ( پول به شکل علامت در صفحه کامپیوتری) این امکان را بری وجوه بیشتر با سرعت و سهولت و بر مبنای حجم، بدون برگشت به معاملات نقدی، ایجاد کرده است. در سال 1995، تراکنش های نقدی ساختار پرداخت ایالات متحده به 2200 میلیارد دلار در مقایسه با ارزش 544,000 دلار تراکنش الکترونیک یا تقریبا 0.40% در ارقام افزایش داشته است.

کاربرد آن چیست؟ استفاده گسترده از انتقال پول الکترونیک، با مد نظر قرار دادن تراکنش های بزرگ، تراکنش های مربوط به پولشویی را به عنوان لکه انحصاری در دریایی از انتقالات مالی ، از نگاه های دور نگه داشته است. علاوه بر این، هیچ تفکیک سازمانی و کارکردی موجود بین انتقال پول های قانونی و غیرقانونی همانند اقداماتی چون قاچاق مواد مخدر وجود ندارد. دفتر معدوم شده ارزیابی فناوری ایالات متحده امریکا به طور مستدلی براورد کرد که حدود 0.05 تا 0.1 درصد از تقریبا 700000 انتقالات الکترونیکی در روز حاوی پولشویی در حدود ارزش 300 میلیون دلار می باشد. این مقدار بسیار پایین تر از سقوط منحنی تراکنش های کل می باشد. تراکنش های عظیم 2000 میلیارد دلاری با توجه به انتقال الکترونیک در روز مانع تلاش برای دسته بندی ماهیت هر یک از نقل و انتقال های الکترونیک بر این اساس که آیا آن ها بر مبنای پولشویی می باشند یا خیر، شده است.

این فرصت، علاقه بیشتری را برای مجرمان برای استفاده از چنین سیستمی و پناهگاه های مالی برون مرزی ایجاد کرده و اختیارات قانونی رازداری بانکی اغلب موارد به عنوان یکی از مشترکت کنندگان حاضر در این فرایند استثمار می باشد. این ها برای تروریست ها و گروه های شورشی که به دنبال پولشویی در اعمال مجرمانه برای پشتیبانی از مبارزه مسلحانه و دسترسی به تسلیحاتی که می تواند در ادامه مبارزات خشونت آمیز ان ها مورد استفاده قرار گیرد، می باشند.

6. استفاده از متخصصان پولشویی

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

a) اولین سطح شامل مشاوران مالی می باشد که کتاب هایی را نوشته و سمینارهایی را در مورد مزیت های مالیات در مشورهای برون مرزی برگذار می کنند. این مورد همیشه با انجام مشاوره های تخصصی و راهنمایی برای افرادی مه متقاعد می شوند که انتقال تمام یا بخشی از دارایی های برون مرزی مالی شان سودمند می باشد، دنبال می گردد.

b) سطح دوم شامل وکلا، حسابدران یا شرکت های مالی و دلال می باشد که خدمات پورتفولیو را برای تعداد زیادی از مشتریان، موارد مشروه و مجرمانه ایجاد می کنند.

c) سطح سوم مدیران مالی می باشند که موقعیت خوب بازار را در تهیه خدمات ویژه برای مشتریان خاصی که که مشخصا در اعمال مجرمانه نقش دارند،انتخاب می کنند. آن ها مشخصا در تبانی با مجرمان در مخفی سازی و پولشویی می باشند.

اینکه چنین عواملی در چه سطحی کار می کنند، هدف ان ها پیشنهاد ططرحی با ترکیب پیچیده ای از شرکت ها، بخش های قانونی و نهادها برای ایجاد حداکثر حمایت از مشتریانشان و همچنین مشکل ساختن تحقیقات قانونی و ناامید کردن ان ها می باشد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

A. روند جهانی در پولشویی
1. ماهیت جهانی پدیده پولشویی مرزهای جغرافیایی را به طور فزاینده ای خارج از موضوع می داند.

 

2. هیچ روش قابل توجه جدید در ارتباط با پولشویی در طی سال های گذشته شناسایی نشده است.

3. روند رو به رشدی در میان پولشویان برای جا به جایی از بخش های بانکی به بخش های نهادهای مالی غیر بانکی صورت گرفته است. استفاده از صرافخانه ها ( بخش های تبادل واحد پول) و کسب و کار واگذاری وجه ( همانند شرکت های انتقال الکترونیک) برای خلاصی از درامد حاصل از اعمال مجرمانه در بین مهمترین تهدیدهای ذکر شده می باشند.

4. همچنان افزایش رو به رشدی در مقدار پول مجرمانه ای که از کشور قاچاق می شود برای قرار دادن در سیستم مالی خارج از کشور وجود دارد.

5. مهمترین روند افزایش در پولشویی غیرمالی در کسب و کار یا حرفه های مرتبط با نهادهای بانکی می باشد. استفاده از شرکت های واسطه مد نظر می باشد.

B. جرایم پولشویی

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

تلاش هایی توسط سازمان بین المللی برای تایید این موارد و دستیابی به رقم دقیق انجام شده است.

a) بانک اعتباری و بازرگانی بین المللی (1991)

رسوایی های شناسایی شده گسترده که به عنوان پیشگام تغییرات در کشورهای اروپایی با توجه به پولشویی می باشد منجر به ایجاد بانک اعتباری و بازرگانی بین المللی (BBCI) در سال 1991 شده که در ایالات متحده و بریتانیا فعالیت دارد. این بانک فشار زیادی را از طریق سیستم های مالی که بعدها به نام مقررات بانکی سفت و سخت نامیده شد، ایجاد کرد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

فعالیت بانک متشکل از لایه های چندگانه ای از نهادها، که با یکدیگر از طریق مجموعه غیر قابل نفوذی از شرکت ها، شاخه های، شعب، بانک با بانک، روابط دلالی و نماینده ها مرتبط بوده اند، می باشد. با تقسیم بندی ساختار شرکتی، نهادهای خانوادگی پیچیده BCCI قادر به طفره رفتن از محدودیت های معمول در ارتباط با جا به جایی سرمایه و کالاها به عنوان موضوعی از فعالیت ها و مسیرهای روزمره بوده است. با استفاده از تسهیلات مراکز مالی برون مرزی، شرکت های پوششی و تاثیر سیاسی سطح بالا، محدوده جهانی BCCI امکان پاسخگویی به بخش های قضایی و قوانین مربوطه را از بین برد. در جولای 1991، بیش از 12 میلیارد دارایی BCCI بعد از اینکه قانون گذاران شواهدی را مبنی بر کلاهبرداری گسترده کشف کردند، مسدود شد.

b. بانک واحد اروپا در انتیگوا

این مورد نمونه کاملی از روشی می باشد که اختیار قانونی بانک داری برون مرزی و پناهگاه های رازداری بانکی به تسیل فعالیت های مجرمانه می پردازند. این مثال به عنوان بانگ الگوی آینده بوده، که به دنبال سپرده هایی در شبکه ارتباط جهانی بوده که اجتنناب از ناشناخته شدن، مواردی که به صورت دردسر ساز بوده و نیازمند حسابداری پرهزینه ای می شده، و برگشت سود زیاد به اندازه 9.91% در سال ، 1 میلیارد دلار گواهی پول سپرده را وعده داد.

در ابتدا به عنوان بانک برون مرزی در تاریخ 8 ژوئن 1994 در انتیگوا ثبت شد. در سپتامبر 1995، EUB وب سایت خود را راه اندازی کرد و به عنوان اولین بانک اینترنتی با مشتریانی که قادر به ایجاد و مدیریت حساب به صورت آنلاین از طریق ارتباط اینترنتی بودند، شناخته شد. در سال 1996، ادعا کرد که دارای پشتیبانی 2.8 میلیارد دلاری و 144 حساب با صاحبان حساب در 43 کشور می باشد.

تبلیغات بانکی مشخصا افرادی را هدف قرار می داد که به دنبال فرار از مالیات بودهی به دنبال پناهگاهی برای پول کثیف شان، که بتواند فراتر از دسترسی اجرای قانون باشد، بوده اند. مشتریان می توانستند شماره حساب هایی را ایجاد کنند که هویت مشتری تنها توسط بانکداران خاصی یا حساب های رمزگذاری شده شناخته شده، که این ها شماره حساب هایی بودند که توسط کد رمز بجای امضا در جولای 1997 فعالیت می کردند. EUB ورشکسته شد و مقامات بانکی به همراه سپرده هایشان ناپدید شدند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

در سال 1990، جاین یانگ محکوم به تهیه لوازم مورد نیاز مافیای نیویورک شد. ظاهرا، او به انتقال سودهایش از طریق نقل و انتقال حجمی نقدینگی به کشور هنگ کنگ یا از طریق شرکت های ونزوئلابه حساب های بانکی در هنگ کنگ منتقل می کرد. او سپس از " فی چین" یا نظام بانکداری زیرزمینی آسیا برای انتقال وجوه به کشور برمه و تایلند برای خرید مواد مخدر بیشتر استفاده می کرد.

d. پولشویی محلی نیویورک (1991)

شرکت قانونی تمام ملزومات را در زمینه پولشویی فراهم کرده درحالیکه کسب و کار حمل و نقل و توزیع کننده آبجو به عنوان پوشش مورد استفاده قرار می گرفت. یک دیپلمات بلغاری، مامور آتش نشانی و خام خام ( روحانی یهودی) به عنوان انتقال دهنده فعالیت می کردند. که مواد مخدر قاچاق را در اتاق هتل و پارکینگ جمع می کردند. سپس پول منتقل می شد و در حسابی با کمک معاون رئیس سپرده گذاری می شد؛ سپس چول به بانکب در اروپا انتقال داده می شد، که شمل بانک خصوصی در سوئیس بوده که دو کلرمند آن را به حساب خاصی انتقال داده که توسط فاچاقچیان مواد مخدر بازگشایی شده بود.

در مجموع 70 میلیون دلار تا 100 میلیون دلار در طی سال های 1993 تا 1994 پولشویی شد. این گروه زمانی که بانک گزارش فعالیت مشکوک را داد دستگیر شدند که نقش مهمی در سقوط شبکه پولشویی ایفا کرد.

e. در می 1999، مدیر ملی با پولی به اندازه 3 میلیارد دلار پول مشتریان به همکاری ده ها شرکت بیمه کوچک در 5 ایالت امریکا متواری شدند. فرد مظنون به نام مارتین فرانکل بوده که اکنون بعد از سوزاندن تمام اسناد در خانه بزرگ خود با بیش از 80 کامپیوتر و تلویزیون های صفحه تخت که کانال های اخبار مالی را رصد می کرد، آزاد است. بیش از 1.98 میلیارد دلار از موسسه فرانسیس اسیسی که توسط فرانکل در جزایر ویرجین بریتانیا در اگوست 1998 تاسیس شد، مفقود گشت. داستان ورشکستگی “Russiagate” در 20 اگوست شال گذشته که توسط نیویورک تایم و وال استریت ژورنال به عنوان بزرگترین پیگیری مورد پولشویی نام گذاری شد، به عنوان رسوایی انگشت نمایی در مسکو شناخته شد. گفته می شود که میلیاردها دلار از روسیه به حساب هایی در شرکت نیویورکی منتقل شد.

اسلوو، روزنامه سابق پراودا، هشدار داد که پوگرو ( قتل عام ) مافیای سرخ آغاز شد. این مقاله بدون نشر هیچ منبعی افزود، سرویس های مخفی بریتانیا و ایالات متحده این احتمال را مستثنی قرار نداده اند که این پول برای برای استخدام آدمکش و تجارت در مواد مخدر مورد استفاه قرار می گرفت. سمیون موگیلویچ یکی از رهبران شورشیان روسی اتهام مشارکت در پولشویی منتسب به او را از طریق بانک امریکایی و گروه های جرم سازمای یافته روسی رد کرد. موگیلویچ در ارتباط با شرکتی به نام بنکس بوده که دارای حسابی در بانک نیویورک بوده که ظن مرتبط به سرمایه گذاری را افزایش می دهد. اورمیا، سومین روزنامه مسکو، که دارای ارتباط مالی با بانک مرکزی می باشد، افشا کرد که تحقیقات تمرکزش را بر روی دو دختر برویس یلتسین، رئیس جمهور قرار داده بود.

USA Today گزارش داد که دختر یلتسین و محرم اسرار او به نام تاتیانا دیچنکو، و همچنین مشاوران دیگر رئیس جمهور 20 میلیون دلار را به حسابی در بانک نیویورک منتقک کردند. مطبوعات اصلی مسکو ، که بسیاری از آن ها تحت کنترل حزب سالار می باشد ردپای 10 میلیارد دلاری را پیدا کرد، به هر حال در این مورد تردید داشت. روزنامه پیشرو دیلی بیزنس کومرسانت که اخیرا توسط بوریس تیکون به طور جنجالی خریداری شد، به سادگی بزرگترین رسوایی بانکداری را به بهانه ضربه زدن به روسیه مدرن نادیده گرفت. مطبوعات محتاط تر روسیه همانند دیلی سوودیا لیبرال که تحت کنترل بانک رسانه ای ولادمیر گورینسکی می باشد، تحقیقات بانک نیویورک را در ارتباط با سیاست انتخاباتی ایالات متحده می داند.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

به هر حال، صندوق بین المللی پول (IMF) و سازمان کشاورزی ایالات متحده اطهار کرده اند که آن ها شواهدی ندارند که وام ان ها و کمک به روسیه به دست اعضای گانگسر افتاده باشد. ریچارد فریتز، مدیر فروش کل USDA به رویتر گفته است که" بررسی های ما هیچ انحرافی را نشان نداده است" و افزود که انتقال کمک غذایی ادامه می یابد. تحلیل گران بین ردند که روسیه احتمالا از مسیر اصلاحات دور خواهد شد اگر صندوق بین المللی پول کمک هایش را به دلیل ادعاهایی که اعتبار قبلی احتمالا در طرح پولشویی نقش داشته است. این رویداد، 460 میلیون بخش بعدی از 4.5 میلیارد دلار وام صندوق بین المللی پول را برای روسیه که بنا به پیش بینی در سپتامبر می بایست داده شود، را دچار تردید می کند.

بانک نیویورک (NYB) ، لوسی ادوارد، نماینده لندن مسئول فعالیت های اروپای شرقی را برای گزارش های خلاف و کذب اختراج کرد. نماینده دیگر (NYB) که متولد روسیه بود، به نام ناتاشا مورفینکل کاگالوسکی، تعلیق شده و شوهرش، کونستانتینو نیز در آن رسوایی مشارکت داشت. نماینده بعدی اظهار داشت که این رسوایی به صورت خارج از حد اندازه توسط سیاستمداران امریکایی اغراق شد و آن را مرتبط با کمک به روسیه که به عنوان موضوع حساسی در انتخابات ریاست جمهوری سال بعد بوده است، دانسته است.

c. واکنش جهانی

کشورهای سراسر جهان هم اکنون به این درک رسیده اند که تاثیر مخرب پولشویی در صورتی که ادامه باید، خارج از کنترل می باشد. روند جدید تهدیدات جهانی جرایم سازمان یافته باعث از بین رفتن یکپارچگی نظام مالی هر کشور، سلامت و امنیت مردم، دولت و نهادهای دموکراتیک دیگر می شود. مبارزه با ان نه تنها جرایم مالی را کاهش می دهد، باعث از بین بردن ابزارهای فناوری، سرمایه گذاری شده و طفره رونده تروریست ها و مجرمان برای ارتکاب به جرایم جدی می گردد. ایالات متحده امریکا به طور مستمر تلاش ها و نوآوری هایی را برای تنظیم اقدامات موثر برای مبارزه با پولشویی و جرایم بین المللی دیگر بکار گرفته است. همکاری های دوجانبه و جهانی در حال تقویت می باشد تا به درکی در زمینه اقدامات متقابل مورد قبول بین المللی و اجرای قوانین برسیم.

اخیرا آکادمی های اجرای قوانین بین المللی (ILEA) در بوداپست، نیمکره غربی و بانکوک، تایلند، تاسیس شده است تا دستورالعمل ها و آموزش هایی را در تکنیک های تحقیق و پولشویی ایجاد کند.

معاهده کمک های متقابل حقوقی (MLATs) که فیلیپین نیز یکی از امضا کنندگان آن می باشد، توسط بسیاری از کشورها امضا شد تا مبادله اطلاعات و شواهد در پیگیری جرایم مرتبط با پولشویی و مصادره دارایی ها را ساده کند. همچنین بیانیه هایی نیز در مورد اصول جلوگیری از کاربرد مجرمانه نظام بانکی به هدف پولشویی در کمیته بازل در ارتباط با مقررات بانکداری و فعالیت های نظارتی در سال 1998 صادر شد، که به نام بیانیه بازل شناخته شده است.

فراخوان اقتصادی گروه 7 (G-7 ) در پاریس در سال 1989، کارگروه عملیات مالی (FATF) را تاسیس کرد که هدف آن تبلیغ و توسعه سیاست هایی برای مبارزه با پولشویی می باشد. در آوریل 1989، کشورهای عضو FATF ، هدفشان را برای ایجاد اتحاد جهانی قدرتمند را ایجاد کرده و تاکیدی بر روی تمام نگرانی هایشان برای تقویت ایجاد شبکه ضد پولشویی جهانی از طریق گسترش عضویت ، توسعه هیئت های منطقه ای، و همکاری نزدیک با تمام سازمان های بین المللی مرتبط، داشته اند. آن ها همچنین نگرانی شان را در ارتباط با اختیار قانونی که امکان رازداری بانکی افراطی را ایجاد می کند و استفاده از شرکت های پوششی را به منظور اهداف غیرقانونی بیان کردند. سپس این کمیته بیانیه FATF 40 را در ارتباط با پولشویی منتشر کرد که در سال 1996 اصلاح شده و به عنوان بیانیه FATF نامگذاری شد.

در 8 ونوامبر 1990، معاهده ای در ارتباط با پولشویی، تحقیق، ضبط و مصادره عواید حاصل از جرم، که همچنین به نام معاهده استراسبورگ خوانده می شود، تکمیل شد و بعد از ان برای امضا مطرح شد. تا 10 ژوئن 1991، شورای اروپا بخشنامه ای را در مورد منع استفاده از نظام مالی به هدف پولشویی (91/308/EEC) که همچنین به نام بخشنامه CEC خوانده می شود، صادر کرد. در دسامبر 1995، ابلاغیه وزرا در مورد فراخوان کنفرانس امریکا در مورد پولشویی درامدها و وساطت جرم در بوینوس آیرس، آرژانتین برگذار شد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

به دنبال روبرو شدن با فشار بین المللی بعد از چندین مورد از رسوایی کلاهبرداری مالی، اتریش پولشویی مربوط به تمام دارایی های بدست امده از جرایم جدی را جرم شناخته است. مقررات تمدید شده بانکی، هیئت های پس انداز متقابل، بیمه گران، صرافان، همگی ملزم شدند تا معاملات مشکوک را به واحد گزارشی EDOK ( دپارتمان مرکزی علیه چرایم سازمان یافته) اعلام کنند.

در اگوست 1998، پادشاهی بلژیک، قوانین پولشویی خود را به حرفه ها و فعالیت های به غیر از نهادهای مالی شامل دلالان املاک و مستغلات، ضوابط دفتر اسناد، حسابداران و حسابرسان، دلالان املاک، کازینوها، و شرکت های تضمینی که به انتقال پول می پردازند، گسترش داد. موسسات مالی ملزم شدند تا به ثبت سوابق هویت تمام مشتریانشان پرداخته و ملزم به گزارش معاملات مشکوک شامل 13000 دلار یا بیشتر شدند.

در برمه، تحت قانون مواد مخدر و روان گردان، پولشویی ناشی از مواد مخدر به عنوان جرم بوده، و دارایی و منافع مشارکت کننده یا حاصل شده از مواد مخدر مصادره می گردد. به هر حال موارد ثبت شده موثقی در ارتباط با این کمپین وجود ندارد، و این به دلیل فقدان تخصص و منابع برای پیگیری پولشویی می باشد.

چین، با اقتصاد بزرگ و رو به رشدش، نظام مالی لیبرال و ضعیف، منجر به افزایش در جرایم مالی به ویژه کلاهبرداری شده است. در سال 1997، قانونی تصویب شد که پولشویی عواید حاصل از قاچاق مواد مخدر، قاچاق و جرایم سازمان یافته را جرم تلقی کرده است. همچنین ملزم کرد که معامله ارز خارجی بیش از 10000 دلار به صورت شخصی و بیش از 100000 دلار کسب و کار مجاز، تایید شده و در امور اجرایی ارز دولتی ثبت گردد.

در کشور هند، مهمترین منبع پولشویی جرایم مالی ( شامل فرار مالیاتی) و فساد می باشد. اگرچه پولشویی فی نفسه به عنوان جرم کیفری شناخته نمی شود، کسانی که مظنون به مخفی کردن پول شان می باشند می توانند در ارتباط با فرار مالیاتی یا تحت بخشنامه قوانین گمرکی و ارز خارجی مورد پیگیری قرار گیرند. قوانین کنونی مچنین تصریح می کند که معاملات بیش از 2400 دلار می بایست به مدیریت بانک گزارش شده و سپس تصمیم گیری شود که آیا این معاملات نشان دهنده اختیارات و فعالیت های مشکوک می باشد یا خیر. این قانون، در اواخ ر سال 1997دارای لایحه معلقی در مورد پولشویی می باشد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

قوانین پولشویی بریتانیا، گزارش معاملات مشکوک، هویت مشتری، و نگهداری سوابق را اعلام کرده است. این قانون برای بخش های بانکی و غیربانکی شامل حسابداران، وکلا، و متخصصان اعمال می گردد.

کشورهای زیاد دیگری نیز در سرتاسر جهان وجود دارند که قوانین اقدلمات متقابلی را آغاز کرده اند تا با پولشویی مبارزه کنند. کشورهای دیگر در مراحل قانون گذاری بوده درحالیکه که کشورهای دیگر شروع به شناسایی ویژگی های جرم این پدیده جدید کرده اند. همچنان کشورهایی این مورد را نادیده گرفته یا عمدا وجود این فعالیت های جرم جدید را نادیه می گیرند، به این دلیل که هنوز تاثیر ان را احساس نکرده یا به سادگی از اقرار آن خودداری می کنند. دیر و زود، زمان آن ها نیز فرا می رسد تا وجود سازش ناپذیر پولشویی را درک کنند. بدتر اینکه، این پدیده در حیات خلوت ان ها روی داده، و به آرامی موسسات دولتی و ساختار مالی شان را همانند موریانه می خورد.

5. موقعیت فیلیپین

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

فیلیپینی ها بعد از مدت طولانی درک کرده اند که تهدید مواد مخدر علت افزایش موج جرایم بوده، و اینکه اقدامات ضدپولشویی موثر به عنوان بخش مهمی در مبارزه علیه مسئله مواد مخدر می باشد. فعالیت های مجرمانه دیگری نیز وجود دارد که در ابعاد بین المللی مشارکت داشته و بطور موثری توسط دولت مد نظر قرار می گیرد. در این میان قاچاق انسان، قاچاق تسلیحات، کلاهبرداری کارت اعتباری، و جرایم دیگر در مسیر شاهراه فناوری اطلاعت قرار گرفته است.

درست است که قوانین ما دارای بندهای مصادره می باشد، اما به نظر نمی رسد که این قوانین زمانی که پول حاصل از اعمال مجرمانه در مجراهای کسب و کار نیمه قانونی و قانونی مجدادا سرمایه گذاری می شود، کاربرد ندارند. در این مورد، همچنان تصمیمات قضایی در ارتباط با این جنبه از پیگیری های جرایم باید گرفته شود. دلیل اینست که هیچ نقطه از تردیدی نباید وجود داشته باشد که این پول که مستقیما حاصل از جرم می باشد باید در معرض پیگرد قرار گیرد. به همین دلیل مجرمانی که محکوم به جرایم اقتصادی می شوند در پشت میله های زندان بدون پیگیری و مصادره پول های بدست امده از این فرایند، قرار می گیرند.

با این وجود موارد عینی در ارتباط با پولشویی وجود داشته اما شاخص های قدرتنمندی وجود دارد که این تهدید در حوزه قضایی ما نیز برقرار است. افزایش کسب و کارهایی همچون موسسات رهنی، معاملات ارزی، مشروب فروشی ها و رستوران ها، کازینوها و موارد دیگر به عنوان شاخص مثبتی از رشد اقتصادی می باشد، اما مباحث دقیق ساختارهای آن به گونه دیگری آشکار می گردد. این ها به عنوان مجراهای بلقوه منافه مجرمانه در فرایند پولشویی می باشند. قانون رازداری بانکی سفت و سخت ما، اقتصاد آزاد، اختلاس و فساد در بخش های دولتی مختلف و فقدان قوانین ضدپولشویی، مزایایی برای گروه های جرم سازمان یافته که به فعالیت در ورای طرح های سرمایه گذاری بزرگ و کوچک- متوسط می پردازند، ایجاد کرده است.

در ارتباط با پناهگاه های مالی اصلی که توسط دفتر سازمان ملل برای کنترل مواد مخدر و جلوگیری از جرم (UNDCP) و سرمایه گذاری های سرمایه های خارجی ثبت شده در (BSP)، جداقل 10 حوزه قضایی وجود دارد که دارای سوابق سرمایه گذاری در کشورمان می باشد. اگرچه هیچ اسناد عینی نداریم که این سرمایه گذاری ها از چنین پایگاه های مالی ماهیت شان را از اعمال مجرمانه گرفته اند، تغییرات آماری نامنظم بر مبنای سوابق BSP ، نشان دهنده شواهد محیطی قوی می باشد که مبالغ پولشویی شده از نظام مالی ما گذر می کند. نمونه مربوط به جزایر ویرجین بریتانیا را مد نظر قرار دهید، آن دارای سرمایه گذاری 8762 میلیون دلار ددر سال 1995 بوده و تا سال بعد آن این سرمایه گذاری به اندازه 10577 میلیون دلار با افزایش درخشان تقریبا 1200% بوده است.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

اصول حسابداری مالیات بر ارزش افزوده :مفاهیم و موضوعات
فايل پيوست

Abstract The Value Added Tax Accounting (VATA) is one of those newly emerged concepts, which were emphasized much in the context of VISION 2020 by the industry, business, profession, academic, administration, ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3000 تومان

تئوری محدودیت ها؛ ارزیابی مقایسه ای
فايل پيوست

 Abstract The worldwide economic reorganisation of the last decade has regularly been accompanied by appeals to concepts of lean manufacturing and flexible systems. These generally imply a scaling of productive and ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روابط میان رقابت، واگذاری، تغییر سیستم های مدیریت حسابداری و عملکرد: یک مدل مسیر
فايل پيوست

Abstract This paper is concerned with an empirical investigation into the relations among competition, delegation, management accounting and control systems (MACS) change and organizational performance. It follows a standard contingency type ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

تاثیر فناوری اطلاعات بر روی بازدهی شرکت حسابداری
فايل پيوست

 Abstract In recent years, information technology (IT) has played a critical role in the services provided by the public accounting industry. However, no empirical research has evaluated the impact of IT ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

روند همگرایی هیئت استاندارهای حسابداری بین المللی و هیئت استاندارهای حسابداری مالی و نیاز به آموزش حسابداری مبتنی بر مفهوم
فايل پيوست

 Abstract The increasing globalization of the U.S. economy drives interest in international accounting standards. In this respect, the convergence process between the International Accounting Standards Board (IASB) and the Financial Accounting ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 4000 تومان

تاثیر مرحله چرخه عمر سازمانی بر استفاده از هزینه یابی مبتبی بر فعالیت
فايل پيوست

Abstract This paper investigates if the use of an activity-based cost-accounting system differs among firms in different organizational life cycle stages. We apply the Miller and Friesen [Miller, D., Friesen, P.H., ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

تاثیر کمک تصمیمی بر ریسک¬گریزی در تصمیمات سرمایه¬گذاری ثابت
فايل پيوست

Abstract In this study we examine whether a decision aid is an effective means of reducing risk aversion within a capital investment decision context, and under what conditions. Participating in the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

عوامل تعیین کننده انتخاب نرم افزار حسابداری: مدل پیشنهادی
فايل پيوست

Abstract Selecting the appropriate accounting software has become an important issue for many organizations. Selecting the wrong accounting software would be a great disaster, it might lead to and future needs, ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

عنوان مقاله: حسابداری مدیریت استراتژیکی
فايل پيوست

Abstract Despite its thirty year history, strategic management accounting has yet to establish itself as a core element of managerial accounting. That it has the capacity to do so is immediately ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

مدل شش سیگما در سازمان‌های خدماتی انگلیس : نتایج به دست آمده از مطالعه یک خلبان
فايل پيوست

Abstract Six Sigma is now increasingly applied to a variety of processes ranging from manufacturing to service and variegated transactional processes. Six Sigma has been proved to be a rigorous pursuit ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

فایل اکسل جامع طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله)
فايل پيوست

تک فایل اکسل طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله) دیوار حائل یا سازه نگهبان بنایی است که به منظور تحمل بارهای جانبی ناشی از خاکریز پشت دیوار، سازه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون تجهیزات افقی، قائم و پیت (Air Separation Units, Heat Exchangers, Drums, Pits...)
فايل پيوست

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات: Air Separation Units, Heat Exchangers, Horizontal & Vertical Drums, Pits پالایشگاه ها و مجتمعهای پتروشیمی مجموعه هایی متشکل از تجهیزات گوناگون صنعتی هستند؛ تجهیزاتی ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون های تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil-Water Skid
فايل پيوست

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil / Water Skid در ساخت یک مجتمع پتروشیمی تجهیزات متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

دستورالعمل جامع آشنایی با اصول طراحی سکوهای ثابت فلزی دریایی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 25000 تومان

دستورالعمل کاربردی و گام به گام طراحی سازه های باز بتنی (پایپ رک ها) و فونداسیون
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 15000 تومان

دستورالعمل طراحی سازه های فولادی به روش DIRECT ANALYSIS METHOD بر اساس آئین نامه AISC با استفاده از نرم افزارهای SAP و ETABS
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل طراحی فونداسیون های تجهیزات ارتعاشی (چرخشی، رفت و برگشتی)ـفارسی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

تقویت کننده ی شبه تفاضلی کلاس-AB برمبنای اینورتر CMOS برای کاربردهای HF
فايل پيوست

 Abstract This paper presents a CMOS inverter-based c1ass-AB pseudo differential amplifier for HF applications using new sim pIe rail-to-rail CMFB circuit. The proposed circuit em ploys two CMOS inverters and the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روش جاروب رو به عقب، برای حل پخش بار در شبکه های توزیع
فايل پيوست

Abstract A methodology for the analysis of radial or weakly meshed distribution systems supplying voltage dependent loads is here developed. The solution process is iterative and, at each step, loads are ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

بازسازی سه بعدی و تشخیص چهره با استفاده از ICA مبتنی بر هسته و شبکه های عصبی
فايل پيوست

Abstract Kernel-based nonlinear characteristic extraction and classification algorithms are popular new research directions in machine learning. In this paper, we propose an improved photometric stereo scheme based on improved kernel-independent component ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
ایمیل:
support.datasara[AT]gmail[دات]com

Copyright © 2018