مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

مدل شش سیگما در سازمان‌های خدماتی انگلیس : نتایج به دست آمده از مطالعه یک خلبان Six Sigma in the UK service organisations: results from a pilot surveyAbstract

Six Sigma is now increasingly applied to a variety of processes ranging from manufacturing to service and variegated transactional processes. Six Sigma has been proved to be a rigorous pursuit of the reduction of process variation and defect rate in all critical business processes to achieve breakthrough improvements in process performance that generates significant savings to the bottom line of an organisation. The paper begins with a simple comparative study between manufacturing and service processes from the Six Sigma application perspective. The paper then presents the results of a pilot survey carried out in the UK service organisations to understand the status of Six Sigma. The paper finally reports the essential ingredients which are required for the successful deployment of Six Sigma in the service sector.

Keywords Statistical process control, Critical success factors, Service operations

چکیده فارسی:

شش سیگما در حال حاضر به صورت افزایشی در فرآیندهای متنوعی به کار گرفته می‌شود. از تولید گرفته تا خدمات و فعالیت‌های معاملاتی گوناگون. شش سیگما در کاهش شدید متغیرهای فرآیند و نرخ شکست در تمام فرآیندهای بحرانی کاری، جهت ایجاد بهبود در عملیات فرآیندی که سرمایه‌گذاری‌های لازم را در خط پایانی سازمان به ارمغان می‌آورد، ثابت شده است. این مقاله با یک مطالعه مقایسه‌ای ساده بین تولید و فرآیندهای خدماتی از حیطه کاربرد شش سیگما شروع می‌شود. سپس نتایج یک بررسی خلبان را که در سازما‌ن‌های خدماتی انگلیس جهت درک شش سیگما به کار رفته است را نشان می‌دهیم. و در نهایت الزاماتی که در اجرای موفق شش سیگما در بخش‌های خدماتی لازم است را گزارش می‌دهیم.

کلمات کلیدی: کنترل فرآیند آماری، فاکتورهای موفقیت بحرانی، عملیات خدماتی

مشخصات

مشخصات

توسط: Jiju Antony انتشارات: Emerald Insight سال انتشار: 2004 میلادی تعداد صفحات متن اصلی: 8 تعداد صفحات متن ترجمه: 10 تاریخ درج: ۱۳۹۷/۵/۸ منبع: دیتاسرا

خرید آنلاین فایل ترجمه

خرید آنلاین فایل ترجمه

عنوان: مدل شش سیگما در سازمان‌های خدماتی انگلیس : نتایج به دست آمده از مطالعه یک خلبان حجم: 84.75 کیلوبایت فرمت فایل: pdf قیمت: 5000 تومان رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

دانلود فایل اصلی

دانلود فایل اصلی

عنوان: Six Sigma in the UK service organisations: results from a pilot survey

رمز فایل
رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

نمای مطلبمقدمه:

معروفیت شش سیگما به عنوان وسیله‌ای جهت بهبود کیفیت خدمات و رضایت‌مندی مشتری در سال‌های اخیر در صنعت خدماتی انگلیش رشد یافته است. شش سیگما رویکردی منظم را جهت بهبود کارآیی خدماتی (برای برآورده کردن خدمات مورد نظر و کارآمدی خدماتی (زمان و هزینه) ارائه می‌کند. به دنبال شش سیگما، کاهش شدید فعالیت‌های بی‌ارزش و تغییرات در مرکز فرآیندهای خدماتی جهت بهبود مستمر و کلی در عملیات خدماتی که بر نتایج خط پایانی یک سازمان تأثیر دارد، انجام می‌پذیرد. تمرکز آن بر شمارش تعداد شکست‌ها در فرآیند نمی‌باشد. اما نسبت به تعداد فرصت‌هایی که می‌تواند منجر به شکست شود، می‌تواند تمرکز داشته باشد. به عبارت دیگر ما باید به طور روشن و واضح راه ‌هایی را که یک سرویس خدماتی می‌تواند زودتر از مشخص‌سازی سطح کیفیت سیگما (SQL) در فرآیند خدماتی مورد نظر واقع نشود را تعریف کنیم. یک نقصان در شش سیگما به عنوان ’’هرچیزی که نیازهای مشتری را برآورده نمی‌کند.‘‘ تعریف می‌شود. برای مثال در مرکز مخابراتی، مسائل زیر می‌توانند به نقص‌هایی که نهایتاً به نارضایتی مشتری و از دست دادن آن‌ها می‌شود، منجر شود.

دقت اطلاعات فراهم شده توسط CSR برای مشتری
شمار تماس‌های حذف شده
زمان انتظار برای کنترل CSR در دسترس
رفتاری که توسط آن مشتری توسط CSR راضی نگه داشته می‌شود.
زمان در نظر گرفته شده جهت حل مشکل به نحوی که اطلاعات یک‌بار وارد سیستم می‌شوند.
زمان در نظر گرفته شده جهت فرستادن مواد اولیه مورد نیاز
آداب و جذابیت جهت کمک به مشتری در طرف دیگر تلفن

رفتاری که تماس پایان می‌پذیرد.

روش شش سیگما قانون اصلی‌ای تحت این کارها انجام می‌دهد تا هم به نواحی اصلی مشکلات اشاره داشته باشد و هم استراتژی صحیح در حل چنین مشکلاتی که تجربیات مشتری را بهبود بخشد، به کار گیرد. تمرکز کار بر این موارد باید باشد:

چه فرآیندهای اصلی در کار ما، بحرانی هستند تا توقعات و نیازهای مشتری را برآورده سازد؟

ویژگی‌های بحرانی کیفیت (CTQ) در فرآیندهای اصلی چه می‌باشند و چگونه ما نقص‌ها را در این خصوصیات تعریف و اندازه‌گیری می‌کنیم؟

چرا این چنین نقص‌هایی در فرآیند ما اتفاق می‌افتند و با چه تناوبی رخ می‌دهند؟
تأثیر این نقص‌ها بر رضایت مشتری چه می‌باشد؟
چه استراتژی‌هایی جهت جلوگیری از وقوع این نقص‌ها باید انجام شود؟
فواید شش سیگما در صنایع خدماتی
جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.
بهبود کار تیمی در کل سازمان
انتقال فرهنگ سازمانی ازFire-Fighting به حالت Fire-Prevention

افزایش حس کارمندی

کاهش تعداد مراحل بی‌ارزش در فرآیند کاری بحرانی از طریق حذفیات سیستماتیک که منجر به سرویس دهی سریع‌تر می‌شود.

کاهش هزینه‌بری کیفیت (COPQ) (هزینه‌های مربوط به تحویل دیر از زمان مورد نظر، شکایات مشتری، هزینه‌های مربوط به حل مشکلات نادرست)

افزایش آگاهی حل مشکلات گوناگون با استفاده از ابزارها و تکنیک‌ها، که منجر به رضایت کاری بیشتر کارمندان می‌شود.

افزایش سطح سرویس دهی از طریق کاهش سیستماتیک متغیرها در فرآیند
تصمیمات موثر مدیریتی به خاطر تکیه داشتن به اطلاعات درست تا نسبت به مصرف

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

 

بیشتر، فلسفه مربوط به بهبود و مدیریت کیفیت جهت بهبود کیفیت محصول در بخش تولید، طراحی شده‌اند. بسیاری از متخصصان کیفیت از این نظریه دفاع کرده‌اند که اصول اساسی مدیریت کیفیت می‌تواند به صورت موفق در بخش‌های سرویس‌دهی پیاده سازی شوند. در این بخش ما به صورت مختصر کاربردهای تولیدی و سرویس‌دهی شش سیگما را با هم مقایسه می‌کنیم. در بخش تولید، بسیار مرسوم است که انواعی از واحدهای اندازه‌‌گیری را داشته باشیم که آن‌ها نشانی از عملکرد فرآیند و کیفیت محصول می‌باشند. در صنایع خدماتی، واحدهای اندازه‌‌گیری در ناحیه وسیعی معمولاً‌ قرار دارند، بنابراین بهبود کیفیت به اندازه کافی در بسیاری از کارهای خدماتی رعایت نمی‌شود. در فرآیندهای تولیدی، مرسوم است که نقشه‌های فرآیند را قبل از اینکه یک پروژه شش سیگما اجرا شود داشته باشیم.

 

نمودارهای جریان و نقشه‌هی فرآیند در فرآیندهای خدماتی نامرسوم است. در صنایع تولیدی، تحلیل سیستم اندازه‌گیری (مطالعه تکرار و بهره‌وری) به صورت صریح تعریف شده است، در حالیکه در صنایع خدماتی، تحلیل سیستم اندازه‌گیری با مشکل اساسی کیفیت اطلاعات و درستی آنها روبرو هست.

اطلاعات مربوط به فرآیندهای غیر تولیدی، غیر طبیعی‌بودن را در پی خواهد داشت و این موقعیت‌های غیر طبیعی می‌تواند از طریق استفاده موثر از تکنیک‌های انتقال اطلاعات (برای مثال انتقال BOX-COX) سبک‌تر شوند. فرآیندهای خدماتی دارای فاکتورهای غیر قابل کنترل و با صدای بیشتر نسبت به فرآیندهای تولیدی هستند. ویژگیهای رفتاری انسان‌ها مانند دوستی، اشتیاق به کمک، صداقت و غیره در تأثیر بیشتر بر فرآیندهای خدماتی که کیفیت خدمات به مشتری را فراهم می‌آورد، نقش پیدا می‌کند. در فرآیندهای خدماتی تاکید باید بر روی ویژگی‌های خطی زمانی (برای مثال زمان تحویل) و هم‌چنین بر ویژگی‌های نا هماهنگ با سرویس‌دهی (بخش شکایات مشتری در هر ماه و تعداد صورتحسابهای اشتباه) باشد.

روش تحقیقاتی و جمع آوری اطلاعات

در این بررسی، 200 برگه سوال و جواب به سازمانهای خدماتی در انگلیس فرستاده شد. اسامی شرکت‌ها از پایگاه اطلاعاتی FAME به دست آمد. نرخ جواب‌ها از مطالعه خلبان در حدود 14 درصد بود. (اندازه نمونه 28 شرکت) اطلاعات فقط 23 شرکت برای تحلیل، مفید واقع شد. اهداف این بررسی شامل این گزینه‌ها می‌شد.

وضعیت شش سیگما در سازمان‌های خدماتی انگلیس چگونه است؟ (که این شامل واحدهای متریک اصلی مورد استفاده قرار گرفته شده، پس‌انداز باقی مانده از پروژه‌ها، تعداد کمر بندهای سبز و سیاه درگیر در کار شش سیگما)

تکنیک‌ها و ابزارهای آماری و غیر آماری مرسوم به کار گرفته شده در شرکت‌های خدماتی با پروژه‌های شش سیگما چه می‌باشد؟

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

 

در این بررسی Pilot، تصمیم داشتیم که از نامه‌های الکترونیکی و پرسش‌نامه‌های مشخص کارت‌پستالی به عنوان وسیله جمع آوری اطلاعات استفاده کنیم. فایده این رویکرد در جمع آوری اطلاعات شامل:

 

کم هزینه درآمدن
نتایج با سرعت زیاد به دست می‌آمد.
پرسش‌نامه‌ها طبق میل افراد انجام می‌شد.
ذکری از نام‌ها صورت نمی‌پذیرفت.

کسانی که جوابگو بودند اختیار تام داشتند که اهداف اساسی را بر روی مشکلات حساس فراهم آورند.

اولین قسمت پاسخ نامه جهت جمع آوری اطلاعات اساسی مانند نوع صنعت خدماتی، اندازه شرکت، محل و موقعیت جواب‌گو در شرکت، آیا شش سیگما در حال حاضر در کارخانه اجرا می‌شود، آیا شرکت دپارتمان کیفیت دارد، آیا شرکت سیستم مدیریت کیفیت دارد، تعداد پروژه‌های در حال تکمیل شرکت در یک سال، واحدهای متریک شش سیگما مورد استفاده قرار گرفته در شرکت، پس اندازهای مالی به دست آمده از پروژه شش سیگما و غیره طراحی شده بود.

قسمت دوم پرسش‌نامه شامل 40 متغیر بود که از فلسفه راهبران پروژه شش سیگما و آکادمی‌های در این رابطه به دست آمده بود. این 40 متغیر تحت 13 فاکتور موفقیت بحرانی (CSF) با استفاده از دیاگرام پیوستگی، گروه بندی شده بودند. نوع صنعت شرکت کننده در این بررسی شامل حمل و نقل، بانک، تسهیلات، بیمه، بیمارستان، خدمات مالی، پرورش و غیره می‌شدند. بیشتر جواب‌گوها از شرکت‌های بزرگ با بیش از 1000 کارمند (80%) می‌آمدند. توزیع جواب‌گوها به پرسش نامه کمربندهای سیاه (35%)، قهرمان پروژه (Champion) (28%)، مدیران عمومی (18%) و مدیر کیفیت (12%) و بقیه (17%) بودند. هم چنین مشاهده شد که بیشتر از80% تمام کارخانجات شرکت کننده در این بررسی یک سیستم مدیریت کیفیت مستند سازی شده را اجرا کرده‌اند. در حدود 70% شرکت‌ها در این بررسی حداقل سه سال تجربه را در مرحله شروع شش سیگما داشتند. 230% شرکت‌ها نیز برنامه‌هی 3 تا 5 ساله برای پروژه‌های شش سیگما داشتند. برای بیشتر از 5 سال 7% شرکت‌ها ادعا کردند که از شش سیگما استفاده می‌کنند. نتایج تحلیل نشان داد که 60% شرکت ها فرآیندهای اصلی خود را در سطوح قابلیت 3 و 5/3 سیگما به کار می‌بردند. در حدود 15% جواب‌گوها نیز ادعا کردند که فرآیندهای اصلی آنها در سطح قابلیت 5/3 و 4 سیگما می‌باشد. بقیه 25% جواب‌گوها در سطح قابلیت سیگمای فرآیندهای اصلی خود مطمئن نبودند.

واحدهای متریک مرسوم در سازمان‌هایی که شش سیگما را اجرا می‌کردند عبارت بودند از:
1-COPQ
جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.
3-زمان پاسخ به شکایات مشتری
4-تعداد شکایات مشتری
5-بازده فرآیند
6-قابلیت فرآیند
تکنیک‌ها و ابزارهای مرسوم مورد استفاده قرار گرفته در سازمان‌های خدماتی نیز شامل:
جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.
نقشه فرآیند - آنالیز ریشه یابی
تحلیل پارتو - ابزار تغییر مدیریت (GE . CAP)
حداقل ابزار و تکنیک‌های مورد استفاده قرار گرفته شامل:
QFD (نیاز به دانلود ترجمه) سیاست گسترش Hoshin-Kanri
جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

کنترل فرآیند آماری - اثبات اشتباه Poka- Yoke

از جواب‌گوها پرسیده شد که چرا آن‌ها شش سیگما را اجرا می‌کنند؟. جواب آن‌ها در شکل، نشان داده شده است.

عناصر اساسی اجرای موفق شش سیگما

از جواب‌گوها خواسته شده تا CSF 13 را از 1 تا 5 طبقه بندی کنند (1-کمترین اهمیت،2-اهمیت کمتر، 3-مهم 4-خیلی مهم 5-با اهمیت‌ترین ). جدول شماره 1 نتایج آنالیز را که نمرات میانگین انحراف استاندارد هر قسمت اصلی که در اجرای موفق شش سیگما لازم است را نشان می‌دهد.

بیشترین CSF (نمره میانگین بیشتر از چهار) برای اجرای موثر یک برنامه شش سیگما از مطالعه Pilot در جدول را به صورت برجسته نشان داده شده است. آنالیز این بررسی نشان می‌دهد که ارتباط دادن شش سیگما با استراتژی کار، بحرانی‌ترین فاکتور موفقیت است. این می‌تواند با تعریف شش سیگما Mikel Harry به عنوان یک استراتژی کلی بهبود کار در یک ردیف قرار گیرد. شش سیگما یک حس فوری با تاکید بر اجرای سریع پروژه‌ها در چهار الی شش ماه ایجاد می‌کند. بنابریان این زیاد عجیب نیست که مهارت‌های مدیریت پروژه با نمره بالا در نظر گرفته شود. بسیاری از مطالعات در رابطه با مدیریت کیفیت جامع (TQM) نشان داده است که تمرکز مشتری یکی از ویژگیهای اصلی می‌باشد و بنابراین کیفیت بایستی با مشتری شروع شود و به پایان برسد. بسیاری از سازمان‌های خدماتی نیز کیفیت را در لفظ رضایت مشتری تعریف کرده‌اند و رویکرد مشتری‌گرایانه به سمت کیفیت دارند.

انتخاب پروژه و معیار حق تقدم

انتخاب پروژه‌‌های صحیح در شش سیگما فاکتوری اصلی در موفقیت زود هنگام و پذیرش سازمان برای مدت طولانی می‌باشد. با توجه به گفته‌های آدامز، انجام آموزش کمربند سیاه قبل از شناسایی پروژه، قدیمی می‌باشد- یعنی درشکه را قبل از اسب خریداری می‌کنیم. انتخاب فرآیند پروژه باید به سه ندای مهم گوش فرا دهد:

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

اصول حسابداری مالیات بر ارزش افزوده :مفاهیم و موضوعات
فايل پيوست

Abstract The Value Added Tax Accounting (VATA) is one of those newly emerged concepts, which were emphasized much in the context of VISION 2020 by the industry, business, profession, academic, administration, ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3000 تومان

تئوری محدودیت ها؛ ارزیابی مقایسه ای
فايل پيوست

 Abstract The worldwide economic reorganisation of the last decade has regularly been accompanied by appeals to concepts of lean manufacturing and flexible systems. These generally imply a scaling of productive and ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روابط میان رقابت، واگذاری، تغییر سیستم های مدیریت حسابداری و عملکرد: یک مدل مسیر
فايل پيوست

Abstract This paper is concerned with an empirical investigation into the relations among competition, delegation, management accounting and control systems (MACS) change and organizational performance. It follows a standard contingency type ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

تاثیر فناوری اطلاعات بر روی بازدهی شرکت حسابداری
فايل پيوست

 Abstract In recent years, information technology (IT) has played a critical role in the services provided by the public accounting industry. However, no empirical research has evaluated the impact of IT ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

روند همگرایی هیئت استاندارهای حسابداری بین المللی و هیئت استاندارهای حسابداری مالی و نیاز به آموزش حسابداری مبتنی بر مفهوم
فايل پيوست

 Abstract The increasing globalization of the U.S. economy drives interest in international accounting standards. In this respect, the convergence process between the International Accounting Standards Board (IASB) and the Financial Accounting ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 4000 تومان

تاثیر مرحله چرخه عمر سازمانی بر استفاده از هزینه یابی مبتبی بر فعالیت
فايل پيوست

Abstract This paper investigates if the use of an activity-based cost-accounting system differs among firms in different organizational life cycle stages. We apply the Miller and Friesen [Miller, D., Friesen, P.H., ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

تاثیر کمک تصمیمی بر ریسک¬گریزی در تصمیمات سرمایه¬گذاری ثابت
فايل پيوست

Abstract In this study we examine whether a decision aid is an effective means of reducing risk aversion within a capital investment decision context, and under what conditions. Participating in the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

عوامل تعیین کننده انتخاب نرم افزار حسابداری: مدل پیشنهادی
فايل پيوست

Abstract Selecting the appropriate accounting software has become an important issue for many organizations. Selecting the wrong accounting software would be a great disaster, it might lead to and future needs, ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

عنوان مقاله: حسابداری مدیریت استراتژیکی
فايل پيوست

Abstract Despite its thirty year history, strategic management accounting has yet to establish itself as a core element of managerial accounting. That it has the capacity to do so is immediately ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

مدل شش سیگما در سازمان‌های خدماتی انگلیس : نتایج به دست آمده از مطالعه یک خلبان
فايل پيوست

Abstract Six Sigma is now increasingly applied to a variety of processes ranging from manufacturing to service and variegated transactional processes. Six Sigma has been proved to be a rigorous pursuit ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

فایل اکسل جامع طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله)
فايل پيوست

تک فایل اکسل طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله) دیوار حائل یا سازه نگهبان بنایی است که به منظور تحمل بارهای جانبی ناشی از خاکریز پشت دیوار، سازه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون تجهیزات افقی، قائم و پیت (Air Separation Units, Heat Exchangers, Drums, Pits...)
فايل پيوست

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات: Air Separation Units, Heat Exchangers, Horizontal & Vertical Drums, Pits پالایشگاه ها و مجتمعهای پتروشیمی مجموعه هایی متشکل از تجهیزات گوناگون صنعتی هستند؛ تجهیزاتی ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون های تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil-Water Skid
فايل پيوست

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil / Water Skid در ساخت یک مجتمع پتروشیمی تجهیزات متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

دستورالعمل جامع آشنایی با اصول طراحی سکوهای ثابت فلزی دریایی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 25000 تومان

دستورالعمل کاربردی و گام به گام طراحی سازه های باز بتنی (پایپ رک ها) و فونداسیون
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 15000 تومان

دستورالعمل طراحی سازه های فولادی به روش DIRECT ANALYSIS METHOD بر اساس آئین نامه AISC با استفاده از نرم افزارهای SAP و ETABS
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل طراحی فونداسیون های تجهیزات ارتعاشی (چرخشی، رفت و برگشتی)ـفارسی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

تقویت کننده ی شبه تفاضلی کلاس-AB برمبنای اینورتر CMOS برای کاربردهای HF
فايل پيوست

 Abstract This paper presents a CMOS inverter-based c1ass-AB pseudo differential amplifier for HF applications using new sim pIe rail-to-rail CMFB circuit. The proposed circuit em ploys two CMOS inverters and the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روش جاروب رو به عقب، برای حل پخش بار در شبکه های توزیع
فايل پيوست

Abstract A methodology for the analysis of radial or weakly meshed distribution systems supplying voltage dependent loads is here developed. The solution process is iterative and, at each step, loads are ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

بازسازی سه بعدی و تشخیص چهره با استفاده از ICA مبتنی بر هسته و شبکه های عصبی
فايل پيوست

Abstract Kernel-based nonlinear characteristic extraction and classification algorithms are popular new research directions in machine learning. In this paper, we propose an improved photometric stereo scheme based on improved kernel-independent component ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
ایمیل:
support.datasara[AT]gmail[دات]com

Copyright © 2018