مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

عوامل تعیین کننده انتخاب نرم افزار حسابداری: مدل پیشنهادی The Determinates Of Selecting Accounting Software: A Proposed ModelAbstract

Selecting the appropriate accounting software has become an important issue for many organizations. Selecting the wrong accounting software would be a great disaster, it might lead to and future needs, business type, business size, features and attributes of accounting software, information technology infrastructure and environment, and vendor reliability should be taken into consideration before obtaining the software. The objective of this paper is to investigate, analyze and evaluate the main factors an organization should consider in its decision to select the appropriate accounting software. The paper introduces an integrated theoretical framework of the main factors affecting the selection of an appropriate accounting software package for an organization. The paper proceeds to introduce a proposed mathematical model of the determinants of selecting accounting software. The proposed model would help an organization to select the most appropriate accounting software that would satisfy its current and future needs for information and financial and non-financial reports.

چکیده فارسی

انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب تبدیل به موضوع مهمی برای سازمان ها شده است. انتخاب نرم افزار حسابداری نامناسب به عنوان فاجعه بزرگی بوده، که منجر به زیان های مالی مهم، و احتمالا حتی ورشکستگی می گردد. قبل از دسترسی به نرم افزار، عوامل مهم ویژه ای همانند نیازهای حال و آینده کاربر، نوع کسب و کار، اندازه کسب و کار، ویژگی ها و مشخصات نرم افزار حسابداری، محیط و زیرساخت فناوری اطلاعات ، و اعتبار فروشنده می بایست مد نظر قرار گیرد. هدف این مقاله بررسی، تحلیل و ارزیابی عوامل اصلی یک سازمان می باشد که می بایست در تصمیمش برای انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب مد نظر قرار دهد. این مقاله به معرفی چارچوب نظری یکپارچه عوامل اصلی می پردازد که انتخاب بسته نرم افزاری مناسب برا برای سازمان، تحت تاثیر قرار می دهد. مدل پیشنهادی به سازمان کمک می کند ت به انتخاب مناسب ترین نرم افزار حسابداری بپردازد که تا نیازهای حال و آینده اش را برای اطلاعات و گزارش های مالی و غیر مالی برآورده سازد.

مشخصات

مشخصات

توسط: Ahmad A. Abu-Musa سال انتشار: 2005 میلادی تعداد صفحات متن اصلی: 17 تعداد صفحات متن ترجمه: 29 تاریخ درج: ۱۳۹۷/۵/۸ منبع: دیتاسرا

خرید آنلاین فایل ترجمه

خرید آنلاین فایل ترجمه

عنوان: عوامل تعیین کننده انتخاب نرم افزار حسابداری: مدل پیشنهادی حجم: 1,009.04 کیلوبایت فرمت فایل: pdf قیمت: 7000 تومان رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

دانلود فایل اصلی

دانلود فایل اصلی

عنوان: The Determinates Of Selecting Accounting Software: A Proposed Model

رمز فایل
رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

نمای مطلبمقدمه و ماهیت مسئله

این مسئله مورد بحث می باشد که ما مسیر طولانی را از سیستم های حسابداری " دفتر و قلم" (سنتی) پیموده ایم. بسته های نرم افزاری حسابداری برای بسیاری از سازمان ها در ثبت معاملات کسب و کار، آماده سازی صورت وضعیت مالی و تحلیل عملیات رایج شده است. نرم افزار حسابداری، حسابداران را از ثبت دستی و ارائه داده های مالی خلاص کرده است. با استفاده از نرم افزار حسابداری، معاملات مالی سریعتر و دقیق تر و با هزینه نسبتا پایین تری ثبت می گردند. علاوه بر این، بسته های نرم افزاری حسابداری بازدهی عملیاتی کلی را از طریق بهبود کمیت و کیفیت دسترسی اطلاعات مدیریتی، افزایش داده است ((Collins, 1999; Fisher and Fisher, 2001 and Abu-Musa, 2004).

سال ها پیش، زمانی که کامپیوترهای شخصی بوجود آمدند، نرم افزار حسابداری نسبتا ساده بود. تنها نقش آن اتوماتیک کردن فعالیت حسابداری دوطرفه و ایجاد ترازنامه ساده بود. زمانی که کامپیوترها پیشرفته تر شدند و پایگاه های داده یکپارچه استانداردسازی شده، توسعه دهندگان نرم افزار حسابداری، وظایف بیشتری را افزودند که عبارتند از حسابداری هزینه، برنامه ریزی منابع ساخت، مدیریت منابع مشتری،منابع لانسانی، و صوذت پرداخت (Jones, 2002).

هنری (1997)، تایید کرده است که کاهش مداوم قیمت فناوری اطلاعات و دسترس پذیری روزافزون نرم افزار حسابداری استاندارد منجر به این شده است که کسب و کارهای بیشتری در هر اندازه، تمام یا بخشی از وظایف حسابداری شان را خودکار کنند. علاوه بر این، به منظور کاربر پسند بودن ان ها، نرم افزار حسابداری نیازمند دانش کم افراد در مورد حسابداری برای کاربرد اثربخش آن می باشد.

همچنین نرم افزار حسابداری کاربرپسند، احتمالا منجر به ایجاد خطراتی در ارتباط با امنیت و یکپارچگی کامپیوتر و سیستم های مخابراتی، داده، و اطلاعات مدیریتی، می گردد. وست و زولاندس (1993) اظهار کرده اند که " اگرچه کامپیوترها منافع زیادی را ایجاد می کنند، مسائل امنیتی درونی کامپیوتر، اغلب توسط مدیریت مد نظر قرار داده نمی شود. بسیاری از سازمان ها اهمیت امنیت کامپیوتر را، تا زمانی که بعضی از تغییرات غیرمجاز در مورد فایل های صورت پرداخت، یا حوادث دیگر، رخ ندهد، مد نظر قرار نمی دهند. چون اطلاعات به عنوان ارزشمندترین دارایی سازمان می باشد، بدون حفاظ قرار دادن آن، معادل با پایین اوردن امنیت دارایی های ثابت و صورت کالا می باشد.

بنابراین در انتخاب بسته نرم افزاری حسابداری، سازمان ها دیگر نمی توانند اهمیت امنیت اطلاعات را از لحاظ کلاهبرداران، هکرها، ویروس های کامپیوتری، و تهدات امنیتی دیگر نادیده بگیرند (Abu-Musa, 2004).

جونز (2002) به این مبحث پرداخته است که در انتخاب نرم افزار حسابداری و مشخصه هایی که فرد در ان نرم افزار می خواهد، در بسیاری از جهات مشابه فردی است که به دنبال انتخاب همسر است. فرد نیازمند یار باوفا ( دقیق) می باشد که با او بزرگ ( قابلیت بالا رفان مقیاس) شود. او کسی را می خواهد که در زمان بیماری ( زیان مالی) و در زمان سلامت ( رشد سود) یاری دهد. فرد کسی را می خواهد تا محرم راز( معتمد) بوده و خطاهایش را ( نقش حسابرس برای یافتن خطاهای ثابت) تشخیص دهد. و مهمتر از همه فرد را بطه بلندمدتی را خواستار می باشد یعنی بدون نیاز برای بروزرسانی پرهزینه و تضعیف شدن.

انتخاب مناسب ترین بسته نرم افزار حسابداری به عنوان یکی از مهمترین تصمیمات برای اکثر سازمان ها در دنیای کسب و کار با روند تغییر سریع می باشد. بنابراین بسته نرم افزاری حسابداری که شرکت انتخاب می کند می بایست بسته ای باشد که به بهترین وجه نیازهای کنونی اش را براورده ساخته و بتواند با ساده ترین شکل در تطبیق با تامین نیازهای آینده اش برای اطلاعات و گزارش های مالی و غیرمالی باشد. انتخاب بسته نرم افزاری حسابداری درست نباید به تندی صورت گیرد. اگر نرم افزار حسابداری اشتباهی انتخاب گردد، شرکت با زمان و هزینه بالایی برای دستیابی و پیاده سازی نرم افزار جدید روبرو می شود. انتخاب نرم افزار حسابداری اشتباه به عنوان فاجعه کاملی برای سازمان بوده، و منجر به ضررهای مالی بزرگی و احتمالا ورشکستگی می شود. بنابراین پیشنهاد می شود که سازمان می بایست زمان قابل توجهی را در زمینه تحقیق تمام جنبه های نرم افزار حسابداری پیش از تصمیم برای خرید آن، صرف کند. این بحث مطرح می گردد که خریداری بسته نرم افزار حسابداری به عنوان مهمترین خرید شرکت در دوران عمرش می باشد، و می بایست به عنوان یکی از مهمترین تصمیمات راهبردی قلمداد شود (See: Simkin, 1992; Tavakolian, 1995; West and Shields, 1998; Tate, 1999; Soukup, 2000, Mattingly, 2001; Basile et al. 2002; Deshmukh and Romine, 2002; Sampson, 2003; and Abu-Musa, 2004).

ماتینگلی (2001) اظهار کرده است که انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب، رو به سخت تر شدن می باشد زیرا بازار نرم افزار به طور روزافزونی در حال بخش بندی می باشد. در بسیاری از موارد، اطلاعات تولید بیشتر تصمیم گیری را نسبت به موارد کمتر، مشکل تر می سازد. ارزیابی ریسک های گام برداشتن به سمت تصمیم برای خرید پرهزینه، سخت می باشد. کولین (1999) همچنین تایید کرده است که انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب برای سازمان نیازمند بررسی دقیقی در مورد زمینه های بسیار متنوعی می باشد. مشاهده شده است که، در انتخاب نرم افزار حسابداری، بسیاری از سازمان هاف تاکیدی بر روی تامین نیازهای کنونی و کوتاه مدت شان برای اطلاعات و گزارش های مالی و غیرمالیف نسبت به آینده و نیازهای بلندمدت شان دارند. بر طبق به گفته کولین (1999)، نیازهای بلندمدت سازمان به عنوان حوزه ای می باشد که اغلب در ارزیابی فنی نرم افزار حسابداری از دست می رود. این مسئله مهم می باشد که می بایست به ارزیابی نیازهای سازمان، فراتر از نیازهای کوتاه مدت و بلافاصل بپردازیم. این مسئله به بحث گذاشته می شود که کسب و کار همانند نیاز به نرم افزار حسابداری رو به رشد می باشد. بر این اساس، کولین (1999) مطرح کرده است که سازمان می بایست به ارزیابی روشی بپردازد که کارکنان آن از برتامه های کاربردی شان استفاده کرده و نیازهای آن ها می بایست در تصمیم خریدشان مد نظر قرار گیرد. به هر حال، معنای آن این نیست که به نیازهای هر کسی ورن یکسانی داده شود. برای نمونه، دفترداران و کارکنان ثبت داده، احتمالا تاکید بیشتری را بر روی فعالیت ثبت داده دریافت نقدینگی و صورت کالا به داخل و خارج دارند، درحالیکه حسابداران تمرکزشتن را بر روی فراهم کردن گزارش های مالی و غیرمالی ضروری برای مدیران قرار می دهند. این مورد به بحث گذاشته می شود که کسانی که تصمیم گیری برای خرید را انجام می دهند، تکیه زیادی بر روی ارزیابی نیاز دفتردار و کارمندان ثبت داده داشته و توجه مختصری را به قابلیت های گزارش کالا دارند.

دسترسی به نرم افزار حسابداری مناسب، کار ساده ای نیست. فرد با چالش های زیادی برای دستیبابی به اطلاعات معتبر و دقیق که به منظور ارزیابی بسته های نرم افزار حسابداری مناسب مورد نیاز است، و برای تصمیم گیری انتخاب صحیح، مواجه می باشد. نمایشگاه های تجاری، سمینارها، و مقالات مجلات مربوط به انتخاب نرم افزار حسابداری معمولا به فرد در مورد موارد خوب اطلاعات می دهند. فروشندگان در نمایشگاه های تجاری معمولا برای کاربران بروشورهای جذابی را فراهم می بینند که مزایای رقابتی و قابلیت های محصولاتشان را نشان می دهد. فروشندگان اغلب نطه ضعف ها یا نقاط غایب نرم افزار حسابداری شان را پنهان می کنند. آن ها معمولا سعی می کنند تا مشتریانشان را متقاعد سازند که محصولاتشان تمام کارهایی که ان ها نیاز دارند، چه واقعی و چه غیرواقعی، انجام می دهد. احتمال کمی وجود دارد یا اصلا غیرمحتمل است که فروشندگان ، مشتریان رال در ارتباط با مشکلات یا نقطه ضعف های محصولاتشان آگاه سازند (Collins, 1999; Tate, 1999; and Abu-Musa, 2004).

فقدان منابع مستقل معتبر اطلاعات، انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب را برای سازمان پیچیده تر می کنند. علاوه بر این، بسیاری از سازمان ها بویژه موارد تازه تاسیس شده، دارای لیست کامل و جامعی از نیازهای حال و آینده شان برای نرم افزار حسابداری نبوده، که انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب را کار بسیار پیچیده ای می سازد.

سازمانی که از سیستم های حسابداری دستی به کامپیوتری روی می آورد، احتمالا فاقد دستورالعمل های مشخصی در ارتباط با معیارهای اصلی می باشد که می بایست در انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب مد نظر قرار گیرد، چنین سازمانی احتمالا دارای انتظارات کمی در ارتباط با قابلیت های نرم افزار حسابداری بوده، و بر این اعتقاد می باشند که استفاده از نرم افزار حسابداری تنها منجر به ثبت و پردازش معاملات مالی با سرعت بیشتر و دقیق تر می گردد. از طرف دیگر، سازمان هایی که مواجه با مشکلات و کمبودهایی در ارتباط با سیستم حسابداری کارگذاشته شده کامپیوتری شان می باشند، انتظار دارند که نرم افزار جدید، مشکلات کنونی شان را حل کند نیازهای آینده را نادیده می گیرند. بنابراین، استراتژی های کسب و کار و برنامه های آینده احتمالا در چنین تصمیم راهبردی به طور قابل توجهی مد نظر قرار نگرفته است.

بررسی تحقیقات موجود نشان داده است که چارچوب نظری جامع یکپارچه و مدل ریاضی با فاکتورهای اصلی و عوامل تعیین کننده ای که می بایست در انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب برای سازمان مد نظر قرار گیرند، وجود ندارد. انتخاب اختیاری نرم افزار حسابداری به عنوان فاجعه واقعی می باشد. بسیاری از سازمان ها همچنان بر این عقیده هستند که هیچ کسی نمی تواند تضمین کند که نرم افزار انتخابی منطبق با نیازهای حال و آینده در مورد اطلاعات می باشد تا زمانی که نرم افزار حسابداری به طور کامل نصب شده و با موفقیت به اجرا در آید. به هر حال، یک یا چندین ماه بعد از عملیات طول می کشد که بررسی کنیم آیا نرم افزار حسابداری انتخابی متناسب با نیازهای سازمانی بوده و تا ان زمان تغییر ان بسیار دیر می باشد.

مابقی مقاله به صورت زیر بخش بندی می گردد. بخش بعدی تاکیدی بر روی اهداف پژوهشی داشته درحالیکه بخش 3 روش تحقیق را نشان می دهد. چارچوب نظری عوامل تعیین کننده نرم افزار حسابداری و موئلفه های اصلی اش در بخش 4 مورد بحث قرار می گیرد. بخش 5 به معرفی مدل پیشنهادی عوامل تعیین کننده انتخاب مناسب تربن نرم افزار حسابداری برای یک سازمان می پردازد. به دنبال این موارد، بیان مراحل و رویکردهای اصلی پیاده سازی مدل پیشنهادی در بخش شش می آیند، درحالیکه بخش 7 محدودیت مدل پیشنهادی را نشان می دهد. بخش پایانی مقاله نتیجه گیری و پیشنهادات برای تحقیقات اتی را نشان می دهد.

B. اهداف تحقیق

هدف اصلی مقاله، بررسی، تحلیل و ارزیابی فاکتورهای اصلی می باشد که یک سازمان می بایست مد نظر قرار دهد زمانی که نرم افزار حسابداری را انتخاب می کند. هدف این مقاله همچنین توسعه چارچوب نظری یکپارچه ای برای عوامل تعیین کننده ای می باشد که به سازمان ها در انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب که متناسب با نیازهای حال و آینده باشد، کمک و یاری می کند. این مقاله همچنین به معرفی مدل ریاضی پیشنهادی برای پیاده سازی مدل مطرح شده پرداخته و آن را به مرحله عمل می آورد. چارچوب نظری و مدل مطرح شده برای سازمان های جدید با مد نظر قرار دادن دستیابی به نرم افزار حسابداری برای اولین بار و سازمان هایی که از سیستم های حسابداری دستی به کامپیوتری روی می آورند، سودمند می باشد.

C. روش تحقیق

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

D. عوامل تعیین کننده انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب: چارچوب نظری

هدف انتخاب نرم افزار حسابداری مناسب، تطبیق با خصوصیات محصول با توجه به نیاز کاربر می باشد. کولین (1999) به این بحث پرداخته است که مهمترین و تنهاترین پرسش این می باشد که آیا نرم افزار حسابداری می تواند سفارشی گردد. اعتبار فروشنده نیز مهم می باشد. مهم نیست که محصول چقدر خوب باشد، کاربران همچنان می بایست تکیه ای بر روی فروشنده داشته باشند. معمولا اطلاع داده می شود که از فروشندگانی با منابع محدود دوری شود. از آنجایی که هدف اصلی سیستم حسابداری مالی اینست تا صورت وضعیت های مالی معتبر و دقیقی را، بموقع ایجاد کند، باید اطمینان حاصل شود که نرم افزار حسابداری مورد نظر انواعی از گزارش های مالی را ایجاد کند که مورد نیاز باشند و اینکه شامل مجموعه گسترده ای از نسبت های گزارش کسب و کار و مالی باشد.

مراحل انتخاب بسته نرم افزار حسابداری که متناسب با نیاز سازمان باشد مشکل است. بعضی از مراحل کلی که می بایست در ارزیابی و انتخاب گزینه ها دنبال کرد به صورت زیر می باشد:

توسعه معیارهای سطح کلان
انجام گزینش بسته ها برای دسترسی به فهرست کوتاه

تعریف شرایط جزییات برای نقش های خاص هر حوزه مدیریتی که نیاز به کامپیوتری کردن آن دارید

ارزیابی فهرست کوتاه از طریق درخواست برای مرحله پیشنهادی (RFP)، تایید فروشنده، دیدار از سایت فروشنده

انجام تحلیل هزینه/سود

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

انتخاب گزینه هایی که به نظر بهترین تناسب را ایجاد می کند؛
برنامه برای طراحی و پیاده سازی بسته
ایجاد برآورد هزینه با جزییات، موارد کسب و کار، طرح ارزش برای پروژه؛
انجام مذاکرات قرارداد نرم افزار؛ و

ترتیب برای کمک پیاده سازی (یعنی داخلی، مشاوره) (موری،1999).

موری (1999) همچنین بیان کرده است که سازمان ها از فناوری برای فراهم کردن افزایش بازدهی و مزایای رقابتی در بازار استفاده می کنند. به طور راهبردی، فناوری به عنوان فاکتور تفکیک کننده ای می باشد که شرکت را از رقابت تفکیک کرده و فرصت های جدیدی را برای رشد ایجاد می کند. مسئله مهم، یافتن نرم افزاری متناسب با اهداف کسب و کار بلندمدت شرکت و نیاز متنفع و مشتری می باشد. به هر حال توجه می بایست در ارتباط با حفظ برنامه، پیاده سازی، و استفاده از سیستم های اطلاعاتی صورت گرفته، که تمرکزش را بر روی حمایت استراتژی های کسب و کار، ساختار سازمانی، و شرایط نعملیاتی – که به تنهایی به عوان هدف نمی باشند، قرار دهد.

بر طبق به گفته گارتون (2001)، قدرت و سهولت کاربرد دیگر به عنوان تنها معیار برای انتخاب یک سیستم حسابداری نمی باشد. سهولت استفاده همچنان مهم بوده اما تطبیق با توجه به اهمیت بالا می رود. اکنون که شرکت ها نیاز به ارتباط از طریق اینترنت و اینترانت دارند، همگی می بایست در انطباق با استانداردهای یکسان انتقال و ساختارهای فایل باشند. با وجود ادعای تطبیق، به هر حال، خیلی اوقات فاقد سطوح لازم می باشد. فناوری مبتنی بر وب جدید نه تنها به معنای ارتباط جهانی می باشد، بلکه به معنای قابلیت همکاری در سراسر شرکت ها و پذیرش تکنیک های کسب و کار جدید مانند مدیریت روابط مشتری می باشد. نیاهای حسابدار برای مد نظر قرار دادن دید کلی نیازهای کسب و کار می بایست این اطمینان را ایجاد کند که تمام شرایط، در زمان حال و آینده ، می بایست مد نظر قرار گیرد.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

طی مرحله انتخاب، این مسئله حائز اهمیت می باشند تا به مستند سازی هر بسته نرم افزار حسابداری، خصوصیات آن، نقاط مثبت و منفی، و اینکه آیا متناسب با نیازهای سالزمانی می باشد یا خیر، بپردازیم. این اطلاعات، محدود کردن انتخاب ها را با ایجاد فهرست کوتاهی از نرم افزار حسابداری نوید بخش، آسان تر می کند. نیازهای کاربر نهایی حال و آینده، ماهیت کسب و کار و اندازه آن، محیط و زیرساخت فناوری اطلاعات، مشخصه های نرم افزار حسابداری و قابلیت های فروشنده در مورد بسته های نرم افزاری حسابداری می بایست مورد ارزیابی و توجه قرار گیرد تا بسته نرم افزاری مناسبی را برای یک سازمان انتخاب کنیم ( شکل 1). فاکتور اصلی که می بایست در انتخاب بسته های نرم افزاری حسابداری مد نظر قرار گیرد، در ادامه به بحث گذاشته می شود.

D.1 نیازهای کاربر نهایی

یکی از بزرگترین مسائل فناوری که شرکت های کسب و کار کوچک و تازه راه اندازی شده با آن مواجه هستند، انتخاب موثرترین نرم افزار حسابداری می باشد. کسب و کارهای کوچک می بایست به یاد داشته باشند که بسته حسابداری مناسب آن چیزی می باشد که که نیازهای کنونی کسب و کار را برآورده ساخته و می تواند به آسانی در تطبیق با نیازهای آینده شان باشد. به هر حال، راه حل صحیح فراتر از نرم افزار حسابداری می باشد، حمایت مشتری نیز به ویژه در آغاز کار حائز اهمیت می باشد (باسیل و همکارانش، 2002). بنابراین، تفکر در مورد تصمیم برای انتخاب نرم افزار به عنوان یک فرایند دوگانه حائز اهمیت می باشد: اولین مرحله تصمیم گیری در این مورد می باشد که کدام مشخصه هاف مهمتر از همه می باشند؛ در مرحله دومف نرم افزاری را انتخاب می کنیم که به بهترین شکل منطبق با نیازها باشد (Simkin, 1992).

دستیابی به نرم افزار حسابداری مناسب برای سازمان به عوان چالش واقعی می باشد، و نمی بایست بدون دوراندیشی جدی مد نظر قرار گیرد. فاکتورهای مهم خاصی می بایست پیش از دسترسی به بسته نرم افزار حسابدارس مد نظر قرار گیرد. فرد می بایست به ارزیابی نیازهای کسب و کار برای اطلاعات و گزارش های مالی و غیرمالی قبل از سرمایه گذاری در هر بسته نرم افزار حسابداری بپردازد. این مشخصه و خصووصیات اصلی بسته نرم افزار حسابداری انتخابی می بایست قادر به تامین نیازهای حال و آینده کسب و کار بپردازد. فاکتورهای اصلی که نیازهای کنونی و آینده کاربر نهایی بسته نرم افزار حسابداری را تامین کند. فاکتورهای اصلی که نیازهای حال و آینده کاربر نهایی را در ارتباط با بسته نرم افزار حسابداری تحت تاثیر قرار می دهد، در بخش زیر مورد بحث قرار می گیرد.

نیازهای کنونی

شرکت می بایست به اثبات مسائل با سیستم کنونی بپردازد. قبل از اینکه تصمیم بگیرد که نرم افزار جدید مورد نیاز است، اطمینان حاصل کنید که جدید ترین نسخه بر روی سیستم مناسب به اجرا در آمده باشد. شناسایی تمام مسائل با سیستم کنونی کمکی به تعیین این موارد می کند که شرکت در بسته های جدید به دنبال چه چیزی می باشد. تمام کارکنان می بایست فرصتی برای شرح مشکلاتشان با سیستم جدید و انتظارشان از سیستم جدید داشته باشند. زمانی که تحلیل کامل شد، شرکت می بایست به حذف بسته های نرم افزاری بپردازد که مشخصا دارای تناسبی با نیازشان نمی باشد. این مستلزم ارزیابی ان چیزی می باشد که هر برنامه می بایست در برابر انچه که شرکت از نرم افزار حسابداری نیاز دارد، باشد (Basile et al., 2002).

در بسیاری از موارد، سیستم های حسابداری پیاده سازی شده در سازمان به طور مناسبی به تامین نیازهایش نمی پردازد. اواین مرحله در آن مورد، تعریف مسائل مرتبط به سیستم های حسابداری در محل می باشد. فهرست جامعی از کمبودها، نقطه ضعف های نرم افزار حسابداری مورد استفاده می بایست مشخص گردد. به هر حال به منظور شناسایی مسائل و موضوعات کنونی، این مورد کمک کننده می باشد تا به بررسی دیدگاه های کاربر نهایی نرم افزار حسابداری پرداخته و پرسش هایی در مورد بازخوردهای آن بر مبنای معمول مطرح کنیم. آماده سازی اسناد تحلیل مورد نیاز " کمکی به تدوین این مراحل با نوشتن نیازهای حال و آینده سازمان به صورت دقیق می کند.

سیمکین (1992) بیان کرده است که، مشخصات نرم افزار حسابداری مورد نیاز کاربر نهایی معمولا توسط ماهیت سازمان شان دیکته شده، و معمولا می تواند با تحلیل سیستم های حسابداری موجود مشخص گردد. برای نمونه، اگر سازمانی، محصولات و خدماتش را بفروش می رساند، نیازمند نرم افزاری می باشد که بتواند به تهیه صورت حساب برای محصولات و خدماتش بپردازد. همچنین، اگر سازمانی نیازمند حسابداری بخش به بخش می باشد، باید نرم افزاری را داشته باشد که از این کار پشتیبانی کند. سیمکین (1992) ادامه می دهد که فرد نمی بایست به افراد دیگر در ارتباط با ویژگی حیاتی که در نرم افزار حسابداری نیازمندش می باشد، اعتماد کند. برای مثال، اگر کاربر نیازمند قابلیت شبکه یا بخش بندی می باشد.

بسته نرم افزار حسابداری انتخابی می بایست به کاربر کمک کند تا به مدیریت بهتر کسب و کار از طریق پیگیری دریافتی ها، مدیریت گردش وجوه، کنترل صورت کالا پرداخته، و علاوه بر ان می بایست به انتقال موقعیت مالی کاربر پرداخته و این قابلیت را در ان ها ایجاد کند تا تصمیمات مهمی را بر مبنای اطلاعات هدفمند بگیرند. نرم افزار حسابداری همچنین می بایست به پشتیبانی از تولید گزارش، تجارت الکترونیک، انتقال وجوه الکترونیک، نیازهای مالیاتی، نرخ تبدیل عرض چندگانه و روش تبدیل، و قابلیت برای ترجمه به زیان های دیگر بپردازد (Soukup, 2000; Mattingly, 2001; Deshmukh and Romine, 2002; and Abu-Musa, 2004).

اندازه کسب و کار

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

نوع کسب و کار

بسته های نرم افزاری حسابداری به صورت زیر تقسیم بندی می شوند: a) نرم افزار حسابداری کل، و b) نرم افزار حسابداری ویژه. نرم افزار حسابداری ویژه مشخصا برای تناسب با نیاز و نیازهای ویژه بعضی از کاربران همانند حساداری دولتی ، حسابداری سرمایه، مدیریت مایملک، نقت و گاز، کشاورزی و حسابداری کل و بسته های نرم افزاری تولیدی، طراحی می شود. محبوب ترین بسته های نرم افزار حسابداری ویژه که نقش خوبی در صنایع خاص داشته اند عبارتند از: بلک باد ( نرم افزار خدیه)، نرم افزار سرمایه امریکا ( حسابداری سرمایه)، دلتک ( حسابداری دولتی)، اسکویرل ( رستوران ها)، یاردی ( مدیریت مایملک)، سیستم های سان ( نفت و گاز)، کوگار مانتین ( در محدوده ساده تا متوسط)، رد وینگ ( کشاورزی و حسابداری کل)، CYMA ( حسابداری کل برای محدوده متوسط) و Made2Manage ( تولیدی).

نیازهای آینده

وست و شیلد (1998) بیان کردند که انتخاب نرم افزار حسابداری می بایست به عنوان تصمیم راهبردی مد نظر قرار گیرد. انتخاب راهبردی بیشتر در ارتباط با انتخاب شرکای کسب و کار استراتژیک نسبت به یافتن بهترین بسته می باشد. این مورد بیشتر در ارتباط با داشتن انعطاف پذیری برای تامین نیازهای آینده نسبت به تامین نیازهای کنونی خاص می باشد. هدف، تعهد مدیریت نسبت به فناوری می باشد که امکان تغییر در سازمان را ایجاد می کند، و صرفا در ارتباط با انتخاب و قرارگیری در بسته نرم افزاری جدید نمی باشد. بنابراین گزینش ها می بایست استراتژی ها و موضوعات سازمان را در سطوح بالا مد نظر قرار دهد. این سیستم می بایست با توجه به نیازهای راهبردی سازمان مورد نظر انتخاب شده و تمرکزش را تنها بر روی سطوح پایین و نیازهای عملیاتی مفصل قرار ندهد.

بر این اساس، اولین مرحله در فرایند، تحلیل نیازهای راهبردی برای نرم افزار جدید می باشد. مدیریت سازمان می بایست به پرسش های زیر پاسخ دهد: استراتژی ها و برنامه های کسب و کار ما برای سه تا پنج سال آینده چیست؟ محرک های کسب و کار برای این سازمان چیست؟ آین برنامه اینست که اساسا رشد کنیم؟ آیا رشد از طریق کسب سود است یا از طریق فعالیت های درونی؟ آیا طرح های سازماندهی مجدد مهمی وجود دارد؟ آیا برنامه ای برای جهانی سازی محصولاتمان داریم؟ چه مشارکت ( با مشتری و فروشنده) و سرمایه گذاری مشترکی را مد نظر قرار می دهیم؟ رقبای اصلی ما چه کسانی هستندف و انتظار داریم حرکتشان به چه صورت باشد؟ مزایای رقابتی ما چه هستند؟ آنچه که می بایست به خوبی برای ضربه زدن به رقبایمان استفاده کنیم چیست؟ چگونه در حال حاضر از فناوری استفاده می کنیم؟

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

D.2 خصوصیات نرم افزار حسابداری

دومین فاکتور مهم دیگر که انتخاب میان بسته های نرم افزاری حسابداری را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد، مشخصات بسته های نرم افزار حسابداری می باشد. خصوصیات اصلی بسته نرم افزاری حسابداری عبارتند از: قابلیت های سفارشی سازی، گزارش مالی، ساختار ارقام حسابداری، مشخصات وب و تجارت الکترونیک، ارز خارجی، پشتیبانی پایگاه داده، ماژول های محصول، قیمت گذاری برای هشت ماژول اصلی، برنامه های خرده فروش، تعداد مشتریان، پیوندها ببا ثالث، زبان برنامه نویسی، میزبانی، و امنیت نرم افزار حسابداری (شکل 2).

قابلیت های سفارشی سازی

یکی از مهمترین مشخصه هایی که می بایست در انتخاب نرم افزار حسابداری مد نظر قرار گیرد، فابلیت سفارشی کردن برای تامین نیازهای خاص سازمان می باشد. بسیاری از نرم افزارهای حسابداری جدید، این امکان را به کاربر نهایی محصولاتشان می دهد تا به راحتی آن ها را اصلاح کنند. بر طبق به گفته فیشر (2001) قابلیت سفارشی سازی نرم افزار حسابداری، نگرانی مهمی می باشد، درحالیکه فروشندگان دیگر با کاربر نهایی برای سازملن دادن برنامه کاربردی به منظور تامین نیازهای سازمانی شان کار می کنند. آن ها به این مبحث پرداخته اند که هر چه شانس برای سفارشی سازی بیشتر باشد، هزینه برنامه های کاربردی بیشتر می شود.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

سفارش سازی صورت وضعیت مالی و گزارش ها به عنوان ساده ترین و مهمترین مشخصه نرم افزار حسابداری می باشد. لاین مورد نشان دهنده توانایی نرم افزار حسابداری برای ایجاد صورت وضعیت های مالی جدید یا ویرایش فرمت های صورت وضعیت مالی کنونی می باشد. بعضی از نرم افزارهای حسابداری همچنین این امکان را به کاربر می دهند تا فونت را تغییر داده، خطوط را اضافه کنند، و حتی تصاویر گرافیکی ، همانند لوگو شرکت، را مستقیما به صورت وضعیت مالی بیافزایند. به هر حال بعضی از محصولات ابزارهای کاربردی قابل استفاده بیشتری از موارد دیگر می افزایند. بنابراین فرد می بایست به ارزیابی این جنبه های محصولات با پرسش از فروشنده برای تایید فرایندهای وارد کردن ستون جدید و جا به جایی عناصر بر روی فرم یا گزارش، بپردازد (Collins, 1999 Abu-Musa, 2004).

سفارشی سازی فرم ها سطح

بر طبق به این مشخصه، کاربر قادر می باشد تا به سفارشی سازی فرم های سیستم حسابداری همانند چک ها، فاکتور فروش و رسیدهای جمع اوری شده بپردازد.این قابلیت به کاربر نهایی امکان می دهد تا به ویرایش فرمت های فرم با افزودن اطلاعات جدید به فرم یا مرتب سازی اطلاعات بپردازد، تا به طور مناسبی بر روی فرم های پیش نمایش پرینت چاپ شود. برای مثال، کاربر شاید بخواهد تا از چک های از پیش چاپ شده یا صورت حساب ها همچنان استفاده کند، حتی اگر سازمان به سیستم های حسابداری مختلفی ارتقا یابد. این ویژگی سفارشی سازی به کاربر امکان می دهد تا به تنظیم چنین پرینت هایی برای تناسب با طرح های قدیمی یا به گنجاندن اطلعات مورد نظر بپردازد.

شکل 2. خصوصیات اصلی بسته های نرم افزار حسابداری
شکل 3 قابلیت های سفارشی سازی نرم افزار حسابداری

سفارشی سازی سطح صفحه

این امکان را به کاربر می دهد تا به ویرایش، تغییر، افزودن صفحات ورودی داده بپردازد. کاربرها معمولا می توانند به تغییر نام، و حتی مخفی کردن فیلدهای موجود بپردازند. فرد می بایست به ارزیابی این جنبه از محصولات از طریق پرسش از فروشنده برای اثبات فرایند تغییر برچسب داده، تنظیم فیلدهای داده بر روی صفحه، تغییر سفارش صورت حساب فیلدها، وارد کردن فیلدهای داده جدید، تنظیم پیش فرض، و وارد کردن تب های جدید بر روی صفحه کامپیوتر بپردازد. بعضی از محصولات کنترل کاملی را بر روی طرح صفحه ورودی داده داشته درحالیکه موارد دیگر به این صورت نمی باشد. قابلیت های پیچیده دیگر شامل قابلیت تنظیم تب سفارش فیلدهای کاربری، وارد کردن منوهای کشویی، و برنامه های کاربردی تعبیه شده ثالث با صفحه ورودی کاربر نرم افزار حسابداری می باشد (Collins, 1999).

فیلدهای قابل تعریف کاربر تهی

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

بعضی از بسته های نرم افزاری حسابداری این امکان را به کاربر می دهد تا به تعیین تنظیمات پیش فرض بر مبنای فیلد به فیلد بپردازد. کولین (2002) به این بحث می پرداخته است که شرکتی که ابتدائا در جورجیا کار می کرده احتمالا به پیکره بندی پیشین صفحه تعداد سفارش و مشتریان پرداخته تا به طور خودکار، کلمه جرجیا را به عنوان ایالت پیش فرض برای هر ثبت جدید مد نظر قرار دهد. این باعث صرفه جویی زمان و بهبود دقت می گردد. در نگاه اول به نظر نمی رسد که زمان زیادی را صرفه جویی کند، اما با مد نظر قرار داد این مورد که بسیاری از سازمان ها به پردازش ده ها هزار صوذت حساب هر ساله می پردازند، بدون تنظیمات پیش فرض، کارمندان ثبت سفارش سازمان نیاز به وارد کردن جورجیا یا GA به اندازه ده ها هزار بار دارند یک بار برای هر سفارش. اکثر سازمان ها دارای اصطلاحات پیش فرض، روش حمل و نقل، فهرست ها، کد شخصی فروش، کدهای ارزی و غیره می باشند. با قرار دادن ساده داده های پیش فرض، حتی سازمان هایی با اندازه متوسط می توانند صدها ساعت اگر نگوییم هر سالانه هزار ساعت در زمان ثبت داده صرفه جویی کنند. به عنوان چرخش در این مشخصه، بعضی از بسته های حسابداری این امکان را به کاربر می دهند تا فهرست های بولی یا فهرست های کشویی برای بهبود سرعت و دقت ، تنظیم کنند. همچنین محصولات دیگر این امکان را به کاربر می دهند تا محاسبات خودکار را تنظیم کنند که داده های پیش فرض را در تکاپو قرار می دهد. برای مثال، یک محصول می تواند از دوره پرداخت و تاریخ سیستم به منظور محاسبه خودکار و وارد کردن تاریخ تخفیف یا تاریخ سررسید استفاده کند.

سفارشی سازی سطح پایگاه داده

سفارشی سازی پایگاه داده این امکان را به کاربر نهایی می دهد تا به تغییر، ویرایش، و افزودن فیلدها و جداول به پایگاه داده نرم افزار حسابداری بپردازد. مشخصه سفارشی سازی پایگاه داده، این پایگاه داده را برای برآوردن نیازهای خاص کسب و کار و مدیریت معاملات بدون تغییر کد سورس پایگاه داده، انعطاف پذیر تر می کند. دسترس پذیری چنین مشخصه ای باعث افزایش بازدهی نرم افزار حسابداری با توانمند ساختن و کاربر پسند کردن آن، افزایش می یابد، که باعث بالا رفتن شهرت و مزایای رقابتی آن در بازار می گردد.

سفارشی سازی یکپارچه ثالث

جنبه دیگر قابلیت های سفارشی سازی که فرد می بایست در انتخاب نرم افزار حسابداری مد نظر قرار دهد، توانایی آن برای ادغام محصولات ثالث با برنامه های کاربردی مالی می باشد. بعضی از نرم افزارهای حسابداری می توانند بهتر از موارد دیگر در دستیابی به این ویژگی باشند. به هر حال، اکثر نرم افزارهای حسابداری معمول در بازار دارای ویژگی ورود می باشند که این امکان را به کاربر نهایی می دهد تا فایل های داده را از برنامه های کاربردی دیگر همانند اکسل مایکروسافت یا اکسس مایکروسافت وارد کنند. حضور چنین مشخصه ای در نرم افزار حسابداری می تواند با حذف تکرار تلاش ها، منجر به صرفه جویی زمان گردد.

بعضی از بسته های نرم افزار حسابداری این قابلیت را به کاربر نهایی می دهند تا متون دیگری را مستقیما در صفحه کمکی اضافه کند. وجود چنین مشخصه ای باعث افزایش سودمندی نرم افزار حسابداری و افزایش قابلیت تطبیق آن می گردد اگر این کار بخوبی انجام گیرد. این مشخصه بسته نرم افزاری حسابداری را برای نیازهای سازمانی، اقتصادی، فرهنگی و محیطی یک سازمان حساس تر می کند.

گزارش مالی

هدف اصلی هر سیستم حسابداری مالی، فراهم کردن صورت وضعیت مالی دقیق بصورت بهنگام می باشد. سازمان ها متناوبا شکایت دارند که نرم افزار حسابداری شان، گزارش های مالی مورد نیاز را ایجاد نمی کنند. سازمان های دیگر احتمالا اهمیت گزارش مالی را مد نظر قرار نداده، به این ترتیب قادر به مد نظر قرار دادن کلی قابلیت های گزارش مالی زمانی که به ارزیابی و انتخاب بسته های نرم افزاری حسابداری می پردازند، نمی باشند (Collins, 1999; Sampson, 2003; and Abu-Musa, 2004).

مهمترین جنبه های گزارش مالی، گزارش های کریستال و غیر قابل انتقال FRx ، نرخ های درجه بندی شده، تصاویر، جداول محوری، پیوند کامل، و گزارش حوادث (هشدارها) می باشند. مشخصات و خصوصیات عوامل اصلی گزارش مالی مختصرا در بخش زیر به بحث گذاشته می شود.

گرارش های FRx و کریستال

زمانی که نوبت گزارش مالی می رسد، بسیاری از محصولات نرم افزار حسابداری به ادغام دو محصول ثالث گزارش های FRx و کریستال در بسته هایشان نسبت به توسعه گزارش خود می پردازند. در سال های اخیر، این دو محصول به عنوان استانداردهای صنعتی درامده اند. هر دو به طور یکپارچه با بیش از 25 بسته نرم افزار حسابداری سطح بالا کار می کنند. بنابراین مورد غالب به نام FRx می باشد که بعضی از محصولات همانند Great Plains Dynamics ، Platinum برای ویندوز و Solomon IV, بر روی آن به عنوان ابزار گزارش مالی اولیه تکیه دارند (Collins, 1999).

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

ایجاد صورت وضعیت مالی در حدود 256 ستون

پیوند داده های مالی از دفتر کل یا محصولات دیگر همانند برنامه کاربردی پایگاه داده یا صفحه گسترده.

انجام محاسباتی همچون هزینه ها تقسیم بر واحدهای تولیدی.

ایجاد صورت وضعیت مالی مشروط یعنی، تمام معاملات فهرست نشده ، فهرست می گردند.

مشاهده گزارش ها بر روی صفحه و جا به جایی سریع از اطلاعات خلاصه شده مالی به جزییات حساب و معاملات.

ارسال گزارش های ایمیلی به صورت مستقیم به کاربران راه دور از صفحه پیش نمایش گزارش.
خروج و ورود گزارش به صفحه گسترده.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

فراهم کردن ابزار کشیدن و رها کردن در درخت گزارش تا کاربران بتوانند تاثیر مالی بازسازی را مشاهده کنند.

ایجاد ساختار چرخش مجازی برای گزارش سطوح مختلف یعنی توسط فروشگاه، شهر، ایالت، قلمرو یا کشور.

آماده سازی و توزیع گزارش های کیفی آماده شده با استفاد از فونت، رنگ ها و گزینه های فرمت دیگر سفارشی.

مقایسه ارقام درآمد و هزینه برای دپارتمان های مختلف با تهیه گزارش های پهلو به پهلو.

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

شکل 4 مشخصات گزارش مالی

بر طبق به گفته کولین (1999)، FRx در درجه اول به ارائه قابلیت های گزارش برتر تنها از ماژول دفتر کل می پردازد، از این رو برای استخراج آسان داده از ماژول های دیگر طراحی نشده است. به هر حال، گزارش های کریستال دارای قابلیت استخراج و گزارش معاملات از تمام مازول ها می باشد. گزارش های FRx و کریستال توسط بسته های نرم افزاری حسابداری سطح بالا مورد استفاده قرار می گیرند. اخیرا، گزارش های FRx و کریستال توسط بسیاری از سازمان ها برای حل مسئله گزارش مالی ناقص مورد استفاده قرار گرفته است.

درجه بندی نسبت ها

مشخصه مهم دیگر گزارش مالی ، گزارش نسبت توکار می باشد. متاسفانه، اکثر نزم افزارهای حسابداری و توسعه دهندگان برنامه های کاربردی ثالث یا این نقش را نادیده می گیرند، یا توجه قابل ملاحظه ای را که مستحق آن است، به ان نمی دهند.

کولین (1999) این نکته را ذکر کرده است که یکی از چندین محصولی که به طور مناسبی این نیازها را مد نظر قرار می دهد فعالیت های کسب و کار برای ویندوز می باشد یعنی محصولی که بازار ارزان قیمت را مد نظر قرار می دهد. هر یک از مازول های آن شامل نقش گزارش آنی می باشد که خلاصه ای از نسبت های مالی کلیدی را بیان کرده و اطلاعات کلیدی را مد نظر قرار می دهد. گزارش آنی دفتر کل 20 نسبت کلیدی را برای دوره های زیر نشان می دهد: جاری، سال به روز و دوره سال. همچنین موارد نشان داده شده عبارتند از پیشینه فروش و مقدار ترازنامه برای 2

ماه گذشته. گزارش آنی صورت کالا، در میان چیزهای دیگر، نسبت های صورت کالا، روز ها در صورت کالا، تلفیق حساب صورت کالا برای ماه، صورت کالا و تراز هزینه کالای فروخته شده، همچنین تاکید بر سریع ترین فروش و بالاترین سود اقلام، را مد نظر قرار می دهد. این به عنوان اطلاعات حیاتی می باشد که به مدیران کمک می کند تا مشکلات را زود شناسایی کرده و اقدامات صحیح را انجام دهند. در هر شرکت، برای مدیر مهم می باشد تا مجموعه ای از گزارش های مالی را حداقل به صورت ماهانه دریافت کند، و به تکمیل گزارش های نسبت مالی ضمیمه شده بپردازد.

تصاویر

یک تصویر ارزش هزاران کلمه را دارد، اما احتمالا این ارزش به چندین هزار می رسد. فرد می بایست به بررسی این مورد بپردازد تا اطمینان حاصل کند که بسته نرم افزار حسابداری که او مد نظر دارد، می تواند این ارقام را به تصویر تبدیل کند. چندین بسته حسابداری می تواند سیکل، خط و نمودار نواحی را از داده های عددی ایجاد کند (Collins, 1999; Abu-Musa, 2004).

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

یکی از قدرتمندترین ابزارهای تحلیلی به نام جداول اصلی می باشد. جداول اصلی به عنوان مهمترین ابزار مورد استفاده در صفحات گسترده می باشد که این امکان را به کاربر می دهد تا داده ها و محورها را گرفته، یا ان را به جهات مختلفی تغییر دهد به صورتی که اطلاعات را می توان از جنبه های مختلف مشاهده کرد. برای نمونه، آن می تواند رابطه بین برای مثال، فروش در شهرهای مختلف، فروش محصولات مجزا را نشان داده، و سپسپ با چرخش داده، می تواند به مقایسه فروش های از پا درآمده توسط شهرها با خروجی های جداگانه یا با افراد فروش فردی بپردازد.

پیوند داغ

مشخصه گزارش مالی مهم دیگر، قابلیت پیوند داده های حسابداری بصورت مستقیم با اکسل یا صفحه گسترده Lotus 1-2-3 بوده و این ویژگی می باشد که اولین بار در پلاتینیوم برای ویندوزها یافت شد. چنین مشخصه ای این امکان را به کاربر می دهد تا صورت وضعیت های مالی را مستقیما با لوتوس یا اکسل به سادگی ارسال گزارش به پرینتر، صادر کند (Collins, 1999).

جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.

اصول حسابداری مالیات بر ارزش افزوده :مفاهیم و موضوعات
فايل پيوست

Abstract The Value Added Tax Accounting (VATA) is one of those newly emerged concepts, which were emphasized much in the context of VISION 2020 by the industry, business, profession, academic, administration, ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 3000 تومان

تئوری محدودیت ها؛ ارزیابی مقایسه ای
فايل پيوست

 Abstract The worldwide economic reorganisation of the last decade has regularly been accompanied by appeals to concepts of lean manufacturing and flexible systems. These generally imply a scaling of productive and ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روابط میان رقابت، واگذاری، تغییر سیستم های مدیریت حسابداری و عملکرد: یک مدل مسیر
فايل پيوست

Abstract This paper is concerned with an empirical investigation into the relations among competition, delegation, management accounting and control systems (MACS) change and organizational performance. It follows a standard contingency type ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

تاثیر فناوری اطلاعات بر روی بازدهی شرکت حسابداری
فايل پيوست

 Abstract In recent years, information technology (IT) has played a critical role in the services provided by the public accounting industry. However, no empirical research has evaluated the impact of IT ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

روند همگرایی هیئت استاندارهای حسابداری بین المللی و هیئت استاندارهای حسابداری مالی و نیاز به آموزش حسابداری مبتنی بر مفهوم
فايل پيوست

 Abstract The increasing globalization of the U.S. economy drives interest in international accounting standards. In this respect, the convergence process between the International Accounting Standards Board (IASB) and the Financial Accounting ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 4000 تومان

تاثیر مرحله چرخه عمر سازمانی بر استفاده از هزینه یابی مبتبی بر فعالیت
فايل پيوست

Abstract This paper investigates if the use of an activity-based cost-accounting system differs among firms in different organizational life cycle stages. We apply the Miller and Friesen [Miller, D., Friesen, P.H., ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

تاثیر کمک تصمیمی بر ریسک¬گریزی در تصمیمات سرمایه¬گذاری ثابت
فايل پيوست

Abstract In this study we examine whether a decision aid is an effective means of reducing risk aversion within a capital investment decision context, and under what conditions. Participating in the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

عوامل تعیین کننده انتخاب نرم افزار حسابداری: مدل پیشنهادی
فايل پيوست

Abstract Selecting the appropriate accounting software has become an important issue for many organizations. Selecting the wrong accounting software would be a great disaster, it might lead to and future needs, ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

عنوان مقاله: حسابداری مدیریت استراتژیکی
فايل پيوست

Abstract Despite its thirty year history, strategic management accounting has yet to establish itself as a core element of managerial accounting. That it has the capacity to do so is immediately ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

مدل شش سیگما در سازمان‌های خدماتی انگلیس : نتایج به دست آمده از مطالعه یک خلبان
فايل پيوست

Abstract Six Sigma is now increasingly applied to a variety of processes ranging from manufacturing to service and variegated transactional processes. Six Sigma has been proved to be a rigorous pursuit ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

فایل اکسل جامع طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله)
فايل پيوست

تک فایل اکسل طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله) دیوار حائل یا سازه نگهبان بنایی است که به منظور تحمل بارهای جانبی ناشی از خاکریز پشت دیوار، سازه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون تجهیزات افقی، قائم و پیت (Air Separation Units, Heat Exchangers, Drums, Pits...)
فايل پيوست

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات: Air Separation Units, Heat Exchangers, Horizontal & Vertical Drums, Pits پالایشگاه ها و مجتمعهای پتروشیمی مجموعه هایی متشکل از تجهیزات گوناگون صنعتی هستند؛ تجهیزاتی ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون های تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil-Water Skid
فايل پيوست

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil / Water Skid در ساخت یک مجتمع پتروشیمی تجهیزات متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

دستورالعمل جامع آشنایی با اصول طراحی سکوهای ثابت فلزی دریایی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 25000 تومان

دستورالعمل کاربردی و گام به گام طراحی سازه های باز بتنی (پایپ رک ها) و فونداسیون
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 15000 تومان

دستورالعمل طراحی سازه های فولادی به روش DIRECT ANALYSIS METHOD بر اساس آئین نامه AISC با استفاده از نرم افزارهای SAP و ETABS
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل طراحی فونداسیون های تجهیزات ارتعاشی (چرخشی، رفت و برگشتی)ـفارسی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

تقویت کننده ی شبه تفاضلی کلاس-AB برمبنای اینورتر CMOS برای کاربردهای HF
فايل پيوست

 Abstract This paper presents a CMOS inverter-based c1ass-AB pseudo differential amplifier for HF applications using new sim pIe rail-to-rail CMFB circuit. The proposed circuit em ploys two CMOS inverters and the ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روش جاروب رو به عقب، برای حل پخش بار در شبکه های توزیع
فايل پيوست

Abstract A methodology for the analysis of radial or weakly meshed distribution systems supplying voltage dependent loads is here developed. The solution process is iterative and, at each step, loads are ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

بازسازی سه بعدی و تشخیص چهره با استفاده از ICA مبتنی بر هسته و شبکه های عصبی
فايل پيوست

Abstract Kernel-based nonlinear characteristic extraction and classification algorithms are popular new research directions in machine learning. In this paper, we propose an improved photometric stereo scheme based on improved kernel-independent component ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
ایمیل:
support.datasara[AT]gmail[دات]com

Copyright © 2018