مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

به سوی پایگاه داده چندگانه (اشتراکی) انعطاف پذیر و مستقل Towards an Elastic and Autonomic Multitenant Database

Abstract



The success of cloud computing as a platform for deploying webapplications has led to a deluge of applications characterized by small data footprints with unpredictable access patterns. A scalable multitenant database management system (DBMS) is therefore an important component of the software stack for platforms supporting these applications. Elastic load balancing and efficient database migration techniques are key requirements for effective resource utilization and operational cost minimization. Our vision is a DBMS where multitenancy is viewed as virtualization in the database layer, and elasticity is a first class notion with the same stature as scalability, availability etc. We analyze the various models of database multitenancy, formalize the forms of migration, and identify the design space and research goals for an autonomic and elastic multitenant database. Categories and Subject Descriptors H.2.4 [Database Management]: Systems—Relational databases, Transaction processing; H.3.4 [Information Storage and Retrieval]: Systems and Software—Distributed systems General Terms Design



Keywords: Cloud computing, multitenancy, elastic data management, database migration, shared nothing architectures



چکیده فارسی



موفقیت محاسبات ابری به عنوان پایگاهی برای برنامه های کاربردی وب منجر به سیلی از برنامه های کاربردی شده که توسط ردپای داده های کوچک با الگوی دسترسی غیرقابل پیش بینی مشخص می شود. بنابراین، سیستم مدیریت پایگاه داده چندگانه مقیاس پذیر ((DBMS به عنوان موئلفه مهمی از مجموعه نرم افزار برای پایگاه هایی می باسد که به پشتیبانی از این برنامه های کاربردی می پردازد. تکنیک های توازن بار انعطاف پذیر و انتقال پایگاه داده کارآمد به عنوان شرایط کلیدی برای کاربرد منابع اثربخش و به حداقل رسانی هزینه عملیاتی می باشد. نظر ما در ارتباط با سیستم مدیریت پایگاه داده چندگانه مقیاس پذیر ((DBMS می باشد که چندگانگی ( اشتراک) بر مبنای مجازی سازی در لایه پایگاه داده بوده و انعطاف پذیری، به عنوان اولین مفهوم طبقه بندی با توجه به حالت یکسان بر مبنای مقیاس پذیری و دسترس پذیری و غیره می باشد. ما به تحلیل مدل های مختلف چندگانگی پایگاه داده پرداخته، و شکل های انتقال را رسمی می کنیم، و به شناسایی فضای طرح و اهداف پژوهشی برای پایگاه چندگانه انعطاف پذیر و مستقل می پردازیم.



کلیدواژه: محاسبه ابری، چندگانگی، مدیریت داده انعطاف پذیر، انتقال پایگاه داده، معماری غیر اشتراکی


مشخصات

مشخصات

توسط: Aaron J. Elmore, Sudipto Das انتشارات: ACM سال انتشار: 2011 میلادی تعداد صفحات متن اصلی: 6 تعداد صفحات متن ترجمه: 16 تاریخ درج: ۱۳۹۵/۱۰/۱۱ منبع: دیتاسرا

خرید آنلاین فایل ترجمه

خرید آنلاین فایل ترجمه

عنوان: به سوی پایگاه داده چندگانه (اشتراکی) انعطاف پذیر و مستقل حجم: 348.93 کیلوبایت فرمت فایل: pdf قیمت: 119500 تومان رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com نرم افزارهای مورد نیاز: winrar - adobe acrobat - office

در صورتی که به هر دلیل از خرید خود رضایت نداشتید
تنها با ارسال یک ایمیل وجه خود را دریافت نمایید
دانلود فایل اصلی

دانلود فایل اصلی

عنوان: Towards an Elastic and Autonomic Multitenant Database

رمز فایل
رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com
نرم افزار مورد نیاز
نرم افزارهای مورد نیاز: winrar - adobe acrobat - office

نمای مطلب

1. مقدمه



انعطاف پذیری، پرداخت به ازای استفاده، سرمایه گذاری آشکار پایین، زمان کم برای بازار، و انتقال ریسک ها به عنوان بعضی از خصوصیات فعالی می باشند که محاسبه ابری را به عنوان الگوی فراگیر برای بکارگیری کاربردهای جدید تبدیل می کنند که از نظر اقتصادی در تنظیمات زیرساخت شرکت های سنتی، عملی می باشند. این تغییرات منجر به نوسانات غیرقابل پیش بینی در تعداد برنامه کاربردی که در محاسبات ابری مورد استفاده قرار می گیرند، می شود. برای نمونه، پایگاه فیس بوک، دارای بیش از میلیون ها توسعه دهنده و بیش از 500 کیلوبایت برنامه کاربردی فعال می باشد [14]. علاوه بر مقیاس کلی تعداد برنامه های کاربردی، چنین کاربردهایی بر مبنای واریانس بالا در جمعیت، ردپای داده های کوچک، خصوصیات ظرفیت غیرقابل پیش بینی، مجموعه فلش، نیازهای منابع مختلف، مشخص می شوند. در نتیجه، ارائه دهنده PaaS ، همانند جوینت [17] یا موتور برنامه کاربردی گوگل، که به میزبانی این برنامه های کاربردی می پردازند با چالش های بی سابقه روبرو هستند.اشتراک زیرساخت مدیریت داده مربوطه در میان مجموعه ای از یکان های مستقر، یا پایگاه های داده، برای کاربرد موثر منابع و هزینه پایین عملکردها، ضروری می باشند.



مفهوم پایگاه داده چندگانه به طور غالب در شرایط نرم افزار به عنوان خدمات (SaaS) مورد استفاده قرار می گیرد. مدل سایت Salesforce.com [22] به عنوان نمونه استاندارد این الگوی خدماتی می باشد. به هر حال، این مسئله حائز اهمیت می باشد که به بررسی مدل های دیگر چندگانه در لایه پایگاه داده و فعل و انفعال آن با اشتراک منابع در الگوهای ابری مختلف ((IaaS, PaaS و SaaS ) بپردازیم. درک کاملی از مدل های چندگانه برای طراحی سیستم های مدیریت پایگاه داده اثربخش (DBMS) که دامنه برنامه های کاربردی مختلف را مورد هدف قرار می دهد، ضروری می باشد. علاوه براین، بدون ملاحظه مدل چندگانه یا الگوی ابری، مدیریت مستقل تاسیسات بزرگ، به حمایت از بخش ، تحمل نقص، اشتراک فعال پایگاه داده، به همراه توازن ظرفیت انعطاف پذیر برای بهینه سازی هزینه و کاربرد موثر منابع پرداخته که این ها بعضی از چالش های اصلی پایگاه های داده چندگانه برای محاسبه ابری می باشند.



بسیاری از موسسات بزرگ، علاوه بر ارائه دهندگان خدمات محاسبه ابری عمومی، دارای 10 میزبان برای تعداد زیادی از پایگاه داده می باشند تا کاری برای انواعی از تیم ها و پروژه های تفکیک شده انجام دهند. این موسسات می توانند به تعیین نسبت پایگاه های ابری برای یکی کردن تعدادی از سرورهای اختصاص داده شده برای میزبانی پایگاه داده بپردازند. کورینو و همکارانش اثبات کرده اند که، توسط مواور یکپارچه سازی کاریوس ، تعدادی از گره های پایگاه داده می توانند توسط فاکتورهای بین 5.5:1 و 17:1 یکپارچه شوند [9]. پایگاه های داده چندگانه بزرگ همچنین به عنوان بخش مهمی از زیرساخت برای به عهده گرفتن این تعداد گسترده از برنامه های کاربردی کوچک می باشند [19, 22, 23].



تصور ما اینست تا طرح هایی را در ارتباط با DBMS چندگانه توسعه دهیم که به صورت مقیاس پذیر، تولرانس عیب، انعطاف پذیر، مستقل، متناسب، بوده و از مدل داده نسبی پشتیبانی کند. ما گزارشی را در ارتباط با فعالیت مرتبط به پیشرفت در طراحی چنین سیستمی می دهیم که هدف آن به عهده گرفتن تعداد زیادی از برنامه های کاربردی کوچک می باشد که در DBMS الگوی PaaS یا محیط سازمانی مد نظر قرار می گیرد. در این مقاله، تمرکزمان را بر روی مسئله سطح سیستم مرتبط با فعال سازی DBMS چندگانه برای دسته گسترده تری از سیستم ها قرار می دهیم.



مشخصا تمرکزمان را بر روی تعادل ظرفیت انعطاف پذیر قرار می دهیم که اطمینانی را در مورد کاربرد منابع بالا و هزینه های عملیاتی پایین تر، انتقال موثر پایگاه داده به عنوان اصلی برای انعطاف پذیری، و ایجاد ظرفیت استقرار ترکیبی به منظور تست و شبیه سازی، ایجاد می کند.



ما این چندگانگی را در قیاس با مجازی سازی در صف پایگاه داده برای اشتراک منابع DBMS قرار می دهیم. همانند انتقال دستگاه مجازی (VM)، [7]، انتقال پایگاه داده موثر در پایگاه داده چندگانه به عنوان موئلفه مهمی برای ایجاد توازن ظرفیت انعطاف پذیری می باشد. علاوه بر این، با مد نظر قرار دادن مقیاس سیستم و نیاز به منظور به حداقل رسانی هزینه عملیاتی، سیستم می بایست در ارتباط با نقص ها و شرایط ظرفیت متفاوت، به صورت خودکار باشد. بنابراین، انتقال می بایست به عنوان اولین مفهوم دسته بندی شده در سیستمی باشد که در وضعیت مشابهی همانند مقیاس پذیری، سازگاری، تولرانس عیب و عملکرد باشد. این مقاله به عنوان گامی در مسیر ایجاد پایگاه داده مستقل غنی، انعطاف پذیر و چندگانه قدم بر می دارد. موارد زیر مورد توجه قرار می گیرد:



- ما به طبقه بندی شکل های انتقال، معرفی معیار متری برای مقایسه شکل های انتقال، مباحث تکنیک های انتقال استاندارد و فعالیت های اخیر در انتقال موثر پایگاه داده می پردازیم.



- ما به بررسی و تحلیل مدل های چندگانه مختلف در صف پایگاه داده [16,19] پرداخته و این طبقه بندی را برای نقشه برداری از الگوهای IaaS, PaaS و SaaS بسط می دهیم.



- ما به بررسی طرح های مقدماتی در ایجاد کنترل کننده مستقل برای پایگاه داده چندگانه که به کنترل جایگاه مسیر و توازن ظرفیت می پردازد، می پردازیم.



جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.



2. چندگانگی پایگاه داده



ما هم اکنون به تحلیل مدل های چندگانه پایگاه داده مختلف پرداخته و آن ها را با الگوهای ابری مختلف برای تعیین ارزیابی مقایسه ای در پشتیبانی از چندگانگی مرتبط می سازیم.



2.1 مدل های چندگانه (اشتراکی)



چندگانگی در پایگاه داده برای میزبانی استقرار چندگانه در DBMS مجزا غالب می باشد، در حالی که باعث فعال سازی اشتراک منابع می گردد [2, 16, 19]. اشتراک منابع در سطوح مختلف جذب و سطوح ایزوله سازی مجزا، منجر به مدل های چندگانه مختلف می گردد. سه مورد مورد برسی قرار گرفته در گذشته [16] عبارتند از: دستگاه مشترک ( که همچنین اشاره ای به سخت افزار مشترک دارد)، پردازش مشترک، و جدول مشترک. ارائه دهندان خدمات SaaS همانند سایت Salesforce.com [22] ، موارد کاربردی مشترک برای چندگانگی پایگاه داده می باشد. و بطور رایج، تکیه ای بر روی مدل جدول مشترک دارد. مدل پردازش مشترک، اخیرا در چند سیستم پایگاه داده همانند RelationalCloud [8]، SQLAzure [4] ، ElasTraS [10] ، برای محاسبه ابری مطرح شده است. با این وجود، بعضی از مشخصه های محاسبه ابری باعث افزایش ارتباط مدل های دیگر می گردد. سرور و همکارانش [21] ، استفاده از مدل دستگاه مشترک را برای بهبود کاربرد منابع، مطرح کرده اند. برای بهبود مفهوم چندگانگی، ما از دسته بندی که اخیرا توسط ریوالد [19] مطرح شده استفاده می کنیم، که از زیربخش های پالاینده استفاده می کند. ( جدول 1 را مشاهده کنید). بنابراین، بعضی از این مدل ها، می توانند با توجه به مدل های سنتی دچار فروپاشی گردند. به هر حال، سطوح ایزوله سازی مختلف بین بخش ها توسط این مدل ها، این دسته بندی را برای انتخاب دسته بندی هدف مفید و جالب توجه می سازد و در عین حال ، پایگاه داده چندگانه را نیز ایجاد می کند.



جدول 1: مدل پایگاه داده چندگانه، چگونه بخش های مستقر و الگوهای محاسبه ابری مربوطه ایزوله سازی می شوند.



سخت افزار مشترک



جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.



پردازش مشترک



ردیف 4-5 شامل اشتراک پردازش پایگاه داده در سطوح ایزوله سازی مختلف می باشد- که شامل اشتراک تاسیسات دوددویی ( ایزوله سازی پایگاه داده)، تا اشتراک منابع پایگاه داده همانند ثبت زیرساخت، منبع بافر و غیره (ایزوله سازی طرح واره تا اشتراک جداول و طرح های مشابه می باشد. چگونه نمونه پایگاه داده می تواند بین بخش های مستقری که در بین فرایند پیاده سازی متنوع باشد، ایزوله سازی شود. برای نمونه، توسط MySQL ، به هر بخش مستقر می توان طرح مخصوص به خود را با مجوز کاربری محدود داد. بنابراین ردیف 4-5 شامل دسته های سنتی پردازش مشترک ( برای ردیف 4 و 5) باشد. مزایای مدل پردازش مشترک در بخش 4 مورد بحث قرار می گیرد.



جدول مشترک



مدل جدول مشترک از طرحی استفاده می کند که امکان مدل های داده توسعه پذیر را ایجاد کرده که توسط بخش های مستقر با داده های واقعی ذخیره شده در جدول مشترک مجزا تعریف می گردد. این طرح اغلب از جدول مخوری برای ایجاد کارکرد پایگاه داده غنی همانند شاخص گذاری و اتصالات استفاده می کند [2]. در حالیکه این مدل مزایایی را در ارتباط با حفظ نمونه پایگاه داده مجزا ایجاد می کند، تفکیک بخش های مستقر برای انتقال به دلیل مکانیسم های قفل شدگی مشترک، مشکل می شود. اتکا بر روی محورهای یکپارچه شده و جداول متراکم، منجر به عملکرد ضعیفی به دلیل تمام ساختارهای شاخص مشترک بخش های مستقر می گردد. علاوه بر این، مدل جدول مشترک نیازمند این می باشد که تمام بخش های مستقر در موتور جستجوی پایگاه داده مشترک قرار گرفته و انتشار یابند. این موارد باعث محدود کردن کارکرد پایگاه داده مشخص همانند پایگاه هدف یا فضا شده، و نیازمند این می باشد که تمام بخش های مستقر از زیذ مجموعه محدود کارکردی استفاده می کنند. این مدل زمانی ایده آل می باشد که شرایط داده بخش مستقر از الگوه ها یا ساختار مشابهی پیروی کند، همانند مواردی که سایت Force.com موارد سفارشی را در ارتباط با پایگاه داده ارتباط مشتری ارائه می دهد [22].



بدلیل شکل های متفاوت چند بخشی، موئلفه هایی که بخش استقرار را ایجاد می کنند، مختلف می باشند. از این به بعد، از اصطلاح سلول برای ارائه تمام اطلاعات لازم در مورد انجام فعالیت استقرار استفاده می کنیم. نمونه پایگاه داده چندگانه شامل هزاران سلول می باشد، و تفسیر فیزیکی جقیقی سلول بستگی به مدل چندگانه دارد.



تعریف 1. سلول به عنودن بخش مستقلی می باشد که نشان دهنده استقرار در پایگاه داده می باشد.



در یک سمت، مدل سخت افزاری مشترک وجود داشته که از مجازی سازی برای مخابره ترکیبی ماشین مجازی در دستگاه های مشابه با ایزوله سازی قوی استفاده می کند. هر ماشین مجازی دارای فرایند پایگاه داده مجزا با پایگاه داده مستقر جداگانه می باشد. در سمت دیگر، مدل جدول مشترک قرار داشته که به ذخیره سازی داده های مستقر چندگانه بر روی جداول مشترک با بهترین سطح ایزوله سازی می پردازد. در مدل های مختلف، داده های مستقر در شکل های مختلفی ذخیره سازی می شوند. در ارتباط با دستگاه های مشترک، یک ماشین مجازی کامل در تطابق با استقرار می باشد، درحالیکه برای جدول مشترک، مجموعه ای از ردیف ها در جدول، در انطباق با یک استقرار می باشند. بنابراین، ارتباط استقرار با پایگاه داده می تواند چیزی بیشتر از داده برای کلاینت باشد، و می تواند شامل فراداده یا حتی وضعیت اجرا باشد. زمانی که سطح ایزوله سازی از سخت افزار مشترک فاصله می گیرد ( ردیف 1)، پیچیدگی انتقال سلول افزایش می یابد؛ این بدلیل افزایش موئلفه های مشترک همانند مدیران مشترک، و ذخیره بافر و غیره می باشد، که می بایست سلول ها بخش بندی و ایزوله شده، تا به انتقال یکان ها بدون قطع موارد مستقر شده مشترک بپردازند. با این درک از مدل ها و تجرّد منطبق با استقرار، به بررسی عمیق تحلیل فعل و انفعال شکل های مختلف چندگانگی و الگوه های ابری می پردازیم.



2.2. چندگانگی برای محاسبه ابری



جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.



IaaS پایین ترین سطح تجر،د را همانند محاسبات خام، ذخیره سازی و شبکه بندی ایجاد می کند. حمایت از چندگانگی در لایه IaaS امکان انعطاف پذیری و طرح های متفاوت را برای اشتراک ایجاد می کند. مدل سخت افزار مشترک به بهترین شکل متناسب با IaaS می باشد. سیستم های چندگانه ساده از خوشه هایی با دستگاه های گران قیمت ساخته شده، که هر کدام با مجموعه کوچکی از ماشین های مجازی می باشند. این مدل ، تفکیک، امنیت ، و انتقال موثر را برای پایگاه داده کلاینت با سربار قابل قبول ایجاد کرده و برای کاربردهایی با عملکرد پایین اما نیازهای ذخیره سازی بالاتر مناسب می باشند.



از طرف دیگر، ارائه دهندگان PaaS، سطح انتزاعی بالاتری را نسبت به بخش های مستقر ایجاد می کنند. طبقه گسترده ای از ارائه دهندگان PaaS وجود دارد و مدل پایگاه داده چندگانه مجزا نمی تواند بر مبنای انتخاب پوشش باشد. در ارتباط با سیستم های PaaS ، که به ایجاد ذخیره داده مجزا API می پردازد، جدول اشتراک یا نمونه اشتراک، می تواند نیازهای داده مربوط به پایگاه را برآورده سازد. برای نمونه برنامه موتور جستجوی گوگل از مدل جدول اشتراک برای ذخیره داده استفاده می کند که به آن MegaStore می گویند [3]. به هر حال، سیستم های PaaS با انعطاف پذیری برای پشتیبانی از مجموعه ای از ذخیره سازی داده، همانند AppScale [6] می تواند به تعیین نسبت هر مدل پایگاه داده چندگانه بپردازد.



SaaS دارای بالاترین سطح ربایش بوده که کلاینت از خدمات برای اجرای فعالیت محدود شده یا متمرکز استفاده می کند. سفارشی کردن معمولا به صورت صوری بوده و گردش کار یا مدل های داده ابتدائا توسط ارائه دهنده گان خدمات مشخص می گردد. با تعاریف سفت و سخت داده و فرایندها، و دسترسی محدود شده به لایه داده از طریق خدمات وب یا جستجوگر، ارائه دهنده خدمات دارای کنترلی بر روی این فرایند دارد که چگونه بخش مستقر، دارای تعاملی با ذخیره سازی داده می باشد. به این ترتیب، مدل جدول اشتراک بطور موفقی توسط ارائه دهندگان SaaS مختلف ف مورد استفاده قرار می گیرد SaaS.



جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.



تکنیک ها، یا ابزارهایی که به طور رایج در پایگاه های داده یافت نمی شوند، برای دسترسی به انعطاف پذیری در سیستم چمدگانه مورد نیاز می باشند. از انجایی که بخش مستقر حساس به رفتار استقرار هم مخرج و الگوی مصرف با گذشت زمان می باشند، استقرار بالانس ظرفیت به عنوان فعالیت مهمی می باشند. با توجه به قابلیت تجدید توازن بخش مستقر، پایگاه داده می بایست دارای این قابلیت باشد که تصمیم گیر کند تا چه بخش مستقری را انتقال داده و این انتقال چه زمانی صورت پذیرد. فرایند هماهنگ سازی درون سیستم می بایست به نظارت کارکرد بخش مستقر، تحلیل رفتار، و تجدید توازن، در صورت لزوم بپردازد. بنابراین مکانیسم انتقال بخش مستقر و کنترل کننده مستقل به عنوان مشخصه های اصلی برای سیستم پایگاه داده چندگانه انعطاف پذیر می باشد؛ دو بخش زیر، به بحث در مورد چالش های پژوهشی می پردازد که در ایجاد دو موئلفه برای پایگاه داده چندگانه ایجاد می گردند.



3. شکل های انتقال پایگاه داده



الگو های کارکرد غیرقابل پیش بینی برای بخش های مستقر در DBMS چندگانه، نیاز به انعطاف پذیری را مد نظر قرار می دهند. انتقال به عنوان موئلفه کلیدی برای انعطاف پذیری و توازن ظرفیت می باشد، و از این رو، انتقال می بایست به عنوان اولین مفهوم دسته بندی در هر DBMS چندگانه باشد. اکنون به دسته بندی شکل هی انتقال و تعریف تکنیک های انتقال امروزی می پردازیم. با توجه به این درک، به طرح تکنیک های انتقال دسته بندی به همراه مجموعه ای از معیار متری برای مقایسه شکل های مربوطه می پردازیم.



جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.



3.1 انتقال اسنکرون ( ناهمزمان)



انتقال اسنکرون به عنوان انتقال بلافاصل و سدبندان می باشد که تکیه ای بر روی فرایند هماهنگ سازی برای کپی کردن سلول از میزبان مبدا تا میزبان مقصد می باشد. سدبندان حاصل از غیرفعال کردن مبدا در طی رونوشت برای اطمینان از سازگاری می باشد، که منجر به دوره مدت از کار افتادگی می شود. این انتقال به دلیل نقل و انتقال فوری بعد از فرایند آغاز بصورت بلافاصل می باشد. اجرای ساده، بر مبنای توقف فرایند پایگاه داده و کپی کردن پایگاه داده بین گره ها می باشد. نسخه برداری می تواند از طریق کپی فایل یا از طریق پشتیبان گیری و فرایند بازیابی انجام گیرد. برای به حداقل رسانی تاثیر، پایگاه داده ظاهر شده و به حالت فقط خواندنی تنظیم می گردد تا امکان فعالیت هایی را در طی انتقال بدهد. حالت نسخه برداری ( که به صورت تکرار کند می باشد) می تواند برای انتقال تعیین نسبت گردد؛ در اینجا فرایند هماهنگ کننده، منبع را غیرفعال می کند تا بروز رسانی نهایی را در مقصد تکرار کند. زمانی که انتقال کامل شد، هماهنگ کننده به هدایت مجدد ترافیک به سمت مقصد می پردازد. از آنجایی که هماهنگ کننده دارای کنترل بیشتری بر روی آغاز انتقال می باشد، این شکل برای سلول های بزرگ با دوره های منظم عدم فعالیت، کار می کند.



جدول 2: خلاصه ای از شکل های انتقال و هزینه های مرتبط



جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.



احتمال همزمان، به عنوان انتقال احتمالی، غیرسدبندان می باشد که مبدا و مقصد به عنوان خوشه مزدوج محکم فعالیت می کنند. این فرایند نیازمند اینست که مقصد به عنوان نسخه مورد نظر مقصد فعالیت کند، به طورکی بروزرسانی همزمان در مبدا و مقصد روی دهد. اگر میزبان مقصد دارای نسخه بروزشده ای از سلول نباشد، میزبان مبدا و مقصد بر مبنای خوشه همزمان فعالیت کرده، و مقصد به تدریج به حالت همزمان از طریق تکرار ثبت هایی که بر روی مبدا DBMS به اجرا در بیاید، حاصل می گردد. زمانی که به حالت باثبات رسیدیم، فرایند هماهنگ سازی میزبان مبدا را مطلع می سازد تا پوشش سلول را متوقف سازد. و تمام ارتباطات آینده به میزبان مقصد هدایت می شوند. بسیاری از RBDMS های رایج دارای قابلیت اجرا شدن در حالت مستر- اسلیو می باشند به این منظور که به طور موثری به تکرار داده در میان میزبان در خوشه بپردازند. انتقال همزمان با استفاده از روش مطرح شده توسط یانگ و همکارانش [23] حاصل می شود، که شامل بکارگیری دو فاز و موارد خواندنی و نوشتن در حالت های مستر و اسلیو می باشد. حتی اگر بسیاری از DBMS ها به پشتیبانی از حالت استاندارد خوشه ای بپردازند، تغییر تکرار کند به حالت همزمان، یا تکرار مشتاق، نیازمند دوره کوتاهی از زمان توقف می باشد تا وضعیت سرور را تغییر دهد. انتقال همزمان به دلیل دوره همزمانی مورد نیاز برای تکمیل انتقال، محتمل می باشد. حداقل مقدار زمان وقفه و قطع خدمات درحالی روی می دهد که حالت مستر اولیه را به مقصد هدایت می کنیم. موارد بالاسری عملیاتی حداقل از میزبان هایی سرچشمه می گیرد که نیاز به اجرا در حالتی دارند که برای خوشه بندی آماده می باشند. هماهنگ کننده مسئول هدایت مجدد ارتباط های کلاینت ها به میزبان مقصد برای سلول ها می باشد.



3.3 انتقال موثر



انتقال موثر به عنوان انتقال بلافاصل، غیرسدبندان سلول از میزبان مبدا به طور مستقیم به میزبان مقصد بدون زمان وقفه و حداقل قطع خدمات می باشد. تمام ارتباطات کلاینت بدون نیاز به اتصال مجدد انتقال می یابند. برای آغاز انتقال فرایند، هماهنگ کننده به سادگی میزبان مبدا از مقصد را مطلع ساخته و تکیه ای بر روی فرایند انتقال موثر برای مدیریت مستقل دارد.



جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.



همچنین تکنیک الباتروس را مطرح می کنیم [11]، که به عنوان تکنیکی می باشد که به انتقال سلول در طرح های ذخیره سازی مشترک بدون هیچ تراکنش عقیم شده و حداقل تاثیر عملکرد می پردازد. در طرح ذخیره سازی مشترک، وجهه پایدار سلول در شبکه انتزاعی ذخیره سازی آدرس پذیر قرار گرفته و به این ترتیب نیاز به انتقال ندارد. آلباتروس تمرکزش را بر روی انتقال نهانگاه پایگاه داده و حالت تراکنش های فعال قرار می دهد. در تکنیک آلباتروس، مبدا، تصویر فوری از نهانگاه سلول برداشته و مقصد به اماده سازی ذخیره گاه خود با تصویر لحظه ای می پردازد. درحالیکه مقصد به آغاز نهانگاه خود می پردازد، مبدا همچنان تراکنش های خود را ادامه می دهد. بنابراین مقصد تاخیری را در مبدا ایجاد می کند. آباتروس از فاز تکراری استفاده می کند که تغییرات انجام شده در نهانگاه گره مبدا به صورت متوالی در مقصد کپی می شوند. زمانی که مقدار مشابه داده به صورت تکرار متوالی کپی می شود با به حداکثر تعداد تکرار می رسیم، تراکنش ها در مبدا مسدود شده بده بستان اتمی این انتقال را تکمیل می کند. وضعیت تراکنش فعال در فاز انتقال پایانی کپی شده تا این امکان را برای آن ها ایجاد کند که اجرا را در مقصد بازگردانیده که پیش از این دارای نهانگاه آماده شده بوده اند.



انتقال پویا به عنوان کاندیدای ایده آلی برای انتقال پایگاه داده بوده و اجرای آن سخت تر می باشد. انتقال اسنکرون (ناهمزمان) در سمت دیگر طیف قرار داشته و شکل مبنای انتقال در پیاده سازی سیستم برای انتقال طراحی نشده است، درحالیکه انتقال همزمان در حالت میانه قرار دارد. به طور ایده آل، DBMS اتوماتیک از سطح توافق خدمات سلول آگاه بوده، و می تواند باعث تعدیل شکل انتقال شده که باعث به حداقل رسیدن تاثیر عملکرد می گردد.



جهت مشاهده متن کامل، فایل ترجمه را دانلود نمایید.


 برچسب ها: 

Towards an Elastic and Autonomic Multitenant Database

به سوی پایگاه داده چندگانه (اشتراکی) انعطاف پذیر و مستقل

ISI

Paper

Papers

Article

چندگانگی

Articles

مقاله ISI

دانلود ISI

محاسبه ابری

ترجمه مقاله

multitenancy

دریافت مقاله

ISI کامپیوتر

مقاله انگلیسی

Persian Paper

خرید ترجمه ISI

Cloud computing

ترجمه مقاله ISI

Persian Article

دانلود مقاله ISI

مقاله رایگان ISI

خرید ترجمه مقاله

دانلود ترجمه ISI

دانلود مقاله جدید

مقالات رایگان ISI

دریافت مقالات ISI

انتقال پایگاه داده

معماری غیر اشتراکی

database migration

مقاله ISI با ترجمه

مقاله انگلیسی جدید

خرید ترجمه انگلیسی

فروش ترجمه انگلیسی

مقاله ISI کامپیوتر

دانلود مقاله انگیسی

ترجمه مقاله انگلیسی

دانلود ISI کامپیوتر

مقالات معتبر انگلیسی

ترجمه مقالات انگلیسی

دریافت مقاله انگلیسی

ترجمه مقاله کامپیوتر

دانلود مقاله جدید ISI

دریافت مقاله کامپیوتر

مقاله انگلیسی با ترجمه

مقاله انگلیسی کامپیوتر

مدیریت داده انعطاف پذیر

elastic data management

دانلود رایگان مقاله ISI

خرید ترجمه ISI کامپیوتر

Translate English Paper

دانلود مقالات رایگان ISI

ترجمه مقاله ISI کامپیوتر

دانلود مقاله ISI با ترجمه

دانلود مقاله انگلیسی جدید

دریافت مقاله انگلیسی جدید

دانلود مقاله ISI کامپیوتر

مقاله رایگان ISI کامپیوتر

خرید ترجمه مقاله کامپیوتر

دانلود ترجمه ISI کامپیوتر

Translate English Article

ترجمه مقالات معتبر انگلیسی

دانلود مقاله جدید کامپیوتر

مقالات رایگان ISI کامپیوتر

دریافت مقالات ISI کامپیوتر

Translate Paper in English

دانلود مقاله انگلیسی رایگان

دانلود رایگان مقاله انگلیسی

دانلود مقاله انگلیسی رایگان

دریافت مقاله انگلیسی رایگان

مقاله ISI با ترجمه کامپیوتر

مقاله انگلیسی جدید کامپیوتر

خرید ترجمه انگلیسی کامپیوتر

فروش ترجمه انگلیسی کامپیوتر

shared nothing architectures

دانلود مقاله انگیسی کامپیوتر

ترجمه مقاله انگلیسی کامپیوتر

Translate Article in English

دانلود مقاله انگلیسی با ترجمه

دریافت مقاله انگلیسی با ترجمه

مقالات معتبر انگلیسی کامپیوتر

ترجمه مقالات انگلیسی کامپیوتر

دریافت مقاله انگلیسی کامپیوتر

دانلود مقاله جدید ISI کامپیوتر

مقاله انگلیسی با ترجمه کامپیوتر

Translation of Paper in English

دانلود رایگان مقاله ISI کامپیوتر

دانلود مقالات رایگان ISI کامپیوتر

Translation of Article in English

دانلود مقاله ISI با ترجمه کامپیوتر

دانلود مقاله انگلیسی جدید کامپیوتر

دریافت مقاله انگلیسی جدید کامپیوتر

ترجمه مقالات معتبر انگلیسی کامپیوتر

دانلود مقاله انگلیسی رایگان کامپیوتر

دانلود رایگان مقاله انگلیسی کامپیوتر

دانلود مقاله انگلیسی رایگان کامپیوتر

دریافت مقاله انگلیسی رایگان کامپیوتر

دانلود مقاله انگلیسی با ترجمه کامپیوتر

دریافت مقاله انگلیسی با ترجمه کامپیوتر

به سوی پایگاه داده چندگانه (اشتراکی) انعطاف پذیر و مستقل
فايل پيوست

Abstract The success of cloud computing as a platform for deploying webapplications has led to a deluge of applications characterized by small data footprints with unpredictable access patterns. A scalable multitenant ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: ACM
پرداخت و دانلود قیمت: 119500 تومان

رویکردی در ارتباط با معماری خط تولید سرویسگرا
فايل پيوست

Abstract Service-Oriented Architecture (SOA) has appeared as an emergent approach for developing distributed applications as a set of self-contained and business-aligned services. SOA aids solving integration and interoperability problems and provides ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: ACM
پرداخت و دانلود قیمت: 119500 تومان

ظرفیت شبکه های بی سیم
فايل پيوست

Abstract When n identical randomly located nodes, each capable of transmitting at W bits per second and using a fixed range, form a wireless network, the throughput (formula) obtainable by each ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: ACM
پرداخت و دانلود قیمت: 139500 تومان

سیستم های صف بندی زمان گسسته با تعطیلی های انحصاری مارکوفب
فايل پيوست

Abstract In this contribution we investigate discrete-time queueing systems with vacations. A framework is constructed that allows for studying numerous different vacation systems, including a.o. classical vacation systems like the exhaustive ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: ACM
پرداخت و دانلود قیمت: 129500 تومان

طراحی و تحلیل یک مدل وقفه (تعطیلی) برای سیستم صف بندی دو فازه با خدمات ورودی
فايل پيوست

Abstract This paper mainly deals with a two phase service queueing model with gated service vacation. In this gated service vacation model, only those customers who are present in the queue ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: ACM
پرداخت و دانلود قیمت: 129500 تومان

به اشتراک گذاری طیف مشارکتی بین شبکه های تلفن همراه و اد هاک
فايل پيوست

Abstract Spectrum sharing between cellular and ad-hoc networks is studied in this work. Weak signals and strong interferences at the cell-edge area usually cause severe performance degradation. To improve the cell-edge ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: ACM
پرداخت و دانلود قیمت: 139500 تومان

مقایسه پروتکل های مسیر یابی تک مسیره در مقابل پروتکل های مسیر یابی چندگانه برای انتقال تصویر در شبکه های حسگر بی سیم چند رسانه ای
فايل پيوست

Abstract Wireless multimedia sensor network (WMSN) applications require strong multimedia communication competence. Therefore, in WMSN applications, it is necessary to use specific mechanisms in order to handle multimedia communication challenges and ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: ACM
پرداخت و دانلود قیمت: 129500 تومان

هوش کسب و کار به روش محاسبه ابری
فايل پيوست

Abstract Business Intelligence (BI) deals with integrated approaches to management support. Currently, there are constraints to BI adoption and a new era of analytic data management for business intelligence these constraints ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: ACM
پرداخت و دانلود قیمت: 119500 تومان

مدل احتمال جدید برای ضمانت کردن مشکل مسیر بحرانی با الگوریتم اکتشافی
فايل پيوست

Abstract In order to obtain an adequate description of risk aversion for insuring critical path problem, this paper develops a new class of two-stage minimum risk problems. The first-stage objective function ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: ACM
پرداخت و دانلود قیمت: 129500 تومان

دستورالعمل طراحی و محاسبه سیستم روشنایی
فايل پيوست

 مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 119500 تومان

فایل اکسل طراحی مخزن فلزی هوایی بر اساس آیین نامه AISC با در نظر گرفتن نیروی باد و زلرله
فايل پيوست

 فایل پیش رو اکسل طراحی مخزن فلزی هوایی می باشد که بر اساس آیین نامه AISC و با در نظر گرفتن نیروی باد و زلرله محاسبات را انجام داده و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 79500 تومان

فایل اکسل طراحی براکت فلزی بر اساس آیین نامه AISC-ASD 9th, Appendix F
فايل پيوست

 براکت های فلزی عناصر کنسولی هستند که در ستون ها جهت ایجاد اتصال تیرها پیش بینی می شوند. فایل پیش رو اکسل طراحی براکت فلزی می باشد که بر اساس آیین ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 79500 تومان

فایل اکسل طراحی براکت بتنی بر اساس آیین نامه IBC 2018 - ACI 318,19 و CBC 01 - ACI 318,95
فايل پيوست

 براکت های بتنی عناصر کنسولی هستند که در ستون ها جهت ایجاد اتصال تیرها پیش بینی می شوند. فایل پیش رو اکسل طراحی براکت بتنی می باشد که بر اساس آیین ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 79500 تومان

فایل اکسل تحلیل اتصال برشی دارای خروج از مرکزیت برای گروه پیچ
فايل پيوست

 این برنامه ظرفیت برشی اتصال پیچ و مهره ای دارای خروج از مرکزیت برای گروه پیچ را محاسبه می کند، ابزاری مناسب برای طراحی صفحات gusset و اتصالات پیچ و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 79500 تومان

فایل اکسل طراحی روسازی آسفالتی بر مبنای آیین نامه آشتو و استفاده از آزمایش ظرفیت باربری کالیفرنیا
فايل پيوست

 فایل پیش رو اکسل طراحی روسازی آسفالتی بر مبنای آیین نامه آشتو می باشد که با استفاده از نتایج آزمایش ظرفیت باربری کالیفرنیا CBR اطلاعات ورودی را تحلیل و نتایج را ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 79500 تومان

طراحی ابعاد و سازه شالوده های عمیق (شمع ها و پایه های عمیق) در خشکی
فايل پيوست

 مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 119500 تومان

تحلیل غیرخطی و مدل سازی عددی تیر بتن مسلح تقویت شده با FRP توسط Finite Element Method
فايل پيوست

 "پایان نامه مهندسی عمران مقطع کارشناسی ارشد - گرایش سازه" تحلیل غیرخطی و مدل سازی عددی تیر بتن مسلح تقویت شده با FRP توسط Finite Element Method   مشخصات کلی: شامل فایلهای word و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 129500 تومان

بررسی پارامترهای هندسی مهاربند زانویی
فايل پيوست

 "پروژه دانشجویی مهندسی عمران" بررسی پارامترهای هندسی مهاربند زانویی   مشخصات کلی: شامل فایلهای word و pdf بالغ بر 146 صفحه (4 فصل) فهرست مطالب فصل اول 1-1- مقدمه 1-2- شکل پذیری سازه ها 1-3- مفصل و لنگر پلاستیک 1-4- منحنی ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 129500 تومان

تحلیل و طراحی سیستم گرمایشی ساختمان مسکونی با استفاده از ذخیره کننده های حرارتی PCM
فايل پيوست

 "پایان نامه مهندسی مکانیک مقطع کارشناسی ارشد - گرایش تبدیل انرژی" تحلیل و طراحی سیستم گرمایشی ساختمان مسکونی با استفاده از ذخیره­ کننده ­های حرارتی PCM   تهیه شده بصورت کاملا انحصاری توسط ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 449000 تومان

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
ایمیل:
support.datasara[AT]gmail[دات]com

Copyright © 2023