مجله اینترنتی دیتاسرا
امروز شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷

نمونه مشخصات فنی پروژه (SPEC): مشخصات مصالح ساختمانی و جدول نازک کاری BUILDING MATERIAL SPECIFICATION AND FINISHING SCHEDULES

مشخصات فنی پروژه های بزرگ می بایست بر اساس خواست کارفرما و منطبق با مدارک SPEC (Specification) باشند. در این مدارک که در ابتدای پروژه تدوین می شوند به تمامی مشخصات پروژه از جنبه های مختلف اشاره شده و پیمانکاران می بایست بر اساس آنها پروژه را اجرا نمایند. تمامی مسائل و الزامات طراحی، جزئیات اجرایی، مشخصات فنی تجهیزاتی که می بایست توسط پیمانکاران تأمین شوند... تماماً در SPEC های مختلف ذکر شده و مبنای اجرای پروژه خواهند بود.

فایلی که توسط دیتاسرا ارائه شده نمونه ای از SPEC های مورد استفاده در یکی از پروژه های بزرگ می باشد که امیدواریم مورد توجه مهندسان، مجریان و علاقمندان گرامی قرار گیرد.


محتوای فایل به زبان انگلیسی می باشد.No. of pages: 48

Part of SPEC:


General

The materials specified in this specification are intended to establish a standard of quality and level of performance and are not intended to prevent the use of equivalent or superior products.

All components (structural steel, reinforcement, bolts, nuts and washers, welding electrodes, cement aggregates, sand, concrete), as well as quality control of materials and workmanship shall comply with relevant Reference Documents mentioned here.

When materials are not specified on the drawings or elsewhere in this specification, reference shall be made to the relevant specifications below.  The components shall be fit for purpose and the design life shall be in accordance with the project specifications.

Materials shall be new, without defects and endorsed by a Supplier’s test report, warrantee and guarantee.  The use of locally manufactured materials shall be allowed subject to their compliance with the environmental data and design criteria for the Project.

Asbestos or materials containing asbestos and all gases containing CFC shall be prohibited.

Environmental Constraints

Specified materials shall be able to withstand the climatic environment described in the project specifications ... Civil and Structural Design Criteria.

Generally the site has a climatic cycle of fluctuating temperatures and winds, combined with humidity, dust and heavy salty dews.

The overall conditions consist of a severe, hostile and corrosive environment for people, equipment and material.  Particular consideration shall be given to the corrosive salty atmosphere, high ambient temperatures, humidity and solar radiation when selecting materials and equipment’s.  Refer to Design Basis re seismic stability of building components.

The Structural Engineer, after determination of components that require reinforcement and stabilisation, shall confirm the size, type and number of anchorage devices at Detail Design.

Design forces, Lateral forces and the Structural Design integrity shall be based on the requirements of project specifications.


مشخصات

مشخصات

تاریخ درج: ۱۳۹۷/۵/۱ منبع: دیتاسرا

خرید آنلاین

خرید آنلاین

عنوان: BUILDING MATERIAL SPECIFICATION AND FINISHING SCHEDULES حجم: 58.45 کیلوبایت قیمت: 4500 تومان رمز فایل (در صورت نیاز): www.datasara.com

نمای مطلب

عمومی

مواد به طور مشخص از به عنوان مثال د در این خصوصیات در نظر گرفته شده برای ایجاد یک استاندارد از کیفیت و سطح عملکرد و در نظر گرفته شده برای جلوگیری از استفاده از محصولات معادل یا برتر.

تمام قطعات (فولاد سازه، تقویت، پیچ و مهره، آجیل و واشر، الکترودهای جوشکاری، سیمان، شن و ماسه، بتن)، و همچنین کنترل کیفیت مواد و کارایی باید مطابق با اسناد مرجع مرتبط ذکر شده در اینجا باشد.

هنگامی که مواد به عنوان مثال د در نقاشی در این خصوصیات به طور مشخص از و یا در جاهای دیگر، مرجع باید به مشخصات مربوطه را در زیر ساخته شده است. اجزاء باید برای هدف مناسب باشند و عمر طراحی باید مطابق با مشخصات پروژه باشد.

مواد باید جدید، بدون نقص و تایید شده توسط گزارش آزمون، گارانتی تامین یعنی R و تضمین کند. استفاده از مواد تولیدی محلی باید با توجه به شرایط محیط زیست و معیارهای طراحی برای پروژه مجاز باشد.

آزبست یا مواد حاوی آزبست و تمام گازهای حاوی CFC ممنوع است.

محدودیت های محیطی

به طور مشخص از مواد یعنی د باید قادر به مقاومت در برابر محیط زیست آب و هوایی شرح داده شده در مشخصات پروژه ... معیارهای عمران و طراحی سازه می باشد.

به طور کلی، این سایت دارای چرخه آب و هوایی نوسان دما و باد، همراه با رطوبت، گرد و غبار و نمک سنگین است.

شرایط کلی شامل یک محیط شدید، خصمانه و خورنده برای افراد، تجهیزات و مواد است. این مورد خصوصا باید به اتمسفر خورنده شور، AMB بالا دمای به عنوان مثال nt، رطوبت و تابش خورشیدی در هنگام انتخاب مواد و تجهیزات داده شده است. مراجعه به بنچمارک طراحی لرزه نگاری در ساخت قطعات.

مهندس سازه پس از تعیین اجزایی که نیاز به تقویت و تثبیت دارند، باید اندازه، نوع و تعداد دستگاه های رسوبی آنچ در طراحی دقیق را تایید کند.

نیروهای طراحی، نیروهای جانبی و تی وی سازه یکپارچگی طراحی باید در انتها requirem از مشخصات پروژه است.

احتیاط های آتش سوزی

انتخاب مواد و لوازم باید با استاندارد BS 5588 و مشخصات مورد نیاز پروژه باشد.

رنگ و مواد

رنگ و در پایان ته رنگ به طور کلی به عنوان مثال د در این سند به طور مشخص از است. پالت نمونه ای توسط پیمانکار به C OMPANY برای انتخاب در مرحله فاز مهندسی دقیق ارائه می شود.

مشخصات کامل، داده ها، نمونه های کاتالوگ یا نقشه ها که موارد انتخاب شده را پوشش می دهد و نقشه های مربوط به نصب، باید به منظور تایید برآورده شدن الزامات عملکرد ارائه شود.

حداقل چهار نمونه باید در هر رنگی ارائه شوند و قبل از تأیید انتخاب شوند.

یک نمودار RAL از رنگ ها باید برای تأیید C OMPANY، نشان دهنده تمام اجزای اصلی برای هر ساختمان باشد.

شرح کار

پایه

مواد بتنی و ریخته گری باید مطابق ... " معیارهای طراحی مدنی و ساختمانی " و ... " مشخصات برای کارهای بتنی " باشد.

پایه باید در یک عمق تعیین شود که مطابق گزارش خالص مکمل تعریف شود و برای فشار تحمل پذیری طراحی شده باشد.

پایه، و همچنین تمام فرز یعنی د سازه ها (پرتوهای زمین، ستون ها، چاله ها و اسلب زمین) باید از بتن مسلح ساخته شده است.

ساختار بتنی و سقف

مواد بتنی، مخلوط کردن، ریخته گری و آزمایش باید مطابق با مشخصات زیر باشد:

طراحی زلزله مطابق با استاندارد ساختمان واحد 1997 (UBC) می باشد.

ساختمان ها باید به عنوان یک ساختار بطری مستطیلی تقویت شده یکپارچه بتن مسلح طراحی شده با نماینده های تحمل بار و دیوارهای بتنی یا طولی و عرضی داخلی باشند.

تمام تقویت کننده باید به سیستم زمین متصل شود.

طبقه - اسلب

سطح کف کامل باید همانطور که در نقشه های معماری نشان داده شده است. به طور کلی کف زمین باید یک بشقاب بتونی باشد که روی هاردکور به خوبی ترکیب شده است

ساختمان کنترل باید یک فنر اختصاصی بالادستی ساخته شود که از سازه های ساختاری ساخته شده است. تعدادی از ITRs باید propr یعنی نظامی طبقه کامپیوتر واقع در طبقه همکف همان اتاق مجاور در ایستگاه فرعی داشته باشد.

بتن باید شوخ طبعی لرزاننده هاردنر هکتار می باشد که در آن مورد نیاز است.

در زیرزمین های کابینت، کف باید یک سینی و پشتیبانی از کاشی های تقویت شده بتونی باشد. penings ای در زمین اسلب طبقه (در صورت وجود) باید با بلوک های حمل چند قطار (MCT) یا سایر انواع تایید شده با توجه به جزئیات نصب و راه اندازی برق نصب کابل های تغذیه تجهیزات الکتریکی باشد. این حفره ها باید پس از نصب کابل ها متوقف شود . کف پایان به Switchroom باید ضد گرد و خاک رنگ بر روی یک پرده تقویت شده است.

(بخشی) د rawing بازدید کنندگان نشان می دهد پیشنهاد بخش معمولی می باشد به APPL یعنی دسترسی و استفاده از فرار د و پرسنل / تجهیزات باید در طراحی جزئیات توسعه یافته است.

دیوارها

دیوارهای بتنی تقویت شده در نقاشی نشان داده شده است. اتمام بتن در زیر تعریف شده است

کار آجر ، رنگ و نوعی که در طراحی جزئیات ارائه می شود .

بلوک های مصالح ساختمانی یا آجرکاری فقط باید برای ساختمان های غیر انفجار مورد استفاده قرار گیرد.

کابل های ورودی به زیر ایستگاه کابل زیرزمین باید از طریق بلوک های انتقال چند قطعه (MCT)، اندازه و اعداد در طراحی جزئیات تعیین شود.)

پرتوها و ستون ها

پرتوها و ستون ها باید بتن مسلح، ریخته گری شده باشند. شبکه های سازه ای باید همانطور که در نقشه های معماری نشان داده شده است.

کارگاه و ساختمان اصلی غذاخوری باید ترکیبی از بتن مسلح به dministration A و فریم منطقه غذاخوری و پورتال سازه های فولادی به منطقه کارگاه باشد.

انبار، ساختمان مای ntenance و سایبان به مناقصه آتش سوزی ایستگاه آتش دوزخ ساختاری فریم پورتال فلزی باشد.

پله ها

به استثنای، دولت / غذاخوری ساختمان 2 و کارگاه و اصلی غذاخوری، تمام ساختمان ها باید یک طبقه با گام های مشخص / رمپ شود با APPL یعنی د غیر پایان لغزش منوط به تصویب شرکت، به عنوان سطح طبقه همکف مورد نیاز است.

پله ها به زیر ایستگاه کابل زیرزمین ها باید منسجم باشد.

پله به مدیریت / غذاخوری ساختمان 2 و منطقه کنترل باید با toping موزاییک سیمانی مرمر نما و انتگرال پایان غیر لغزش تقویت شود بتن تی الکترونیکی.

اسلب بتونی بتنی

به طور کلی، طراحی سقف باید از یک بتونی افقی بتن مسلح ساخته شده با بتن مسلح ساخته شود.

سقف باید عایق حرارتی و APPL یعنی د لرزاننده به افتد به اجازه می دهد آب باران به اتصالات داخلی / خارجی هدایت شود و مطابق با ... فاضلاب و زهکشی به خندق کنار جاده مرخص شده اند.

هیچ لوله ای نباید وارد برق، لوله کشی یا اتاق کنترل شود.

لوله های آب، لوله های فاضلاب، لوله های بخار و لوله های گاز در مناطق عملیاتی برق و زیرزمین های کابل مجاز نمی باشد.

عایق بندی و ضد آب: فصل های زیر را ببینید.

پایان بتن

دیوار و سقف پایان

پایان بتن Fairfaced داخلی به طور کلی باید دریافت APPL یعنی د رنگ به عنوان یک درزگیر ضد گرد و غبار به دیوار، کف و سقف. اتاق خدمات و مناطق کف کامپیوتر، همچنین باید یک APPL یعنی د ضد گرد و غبار پایان رنگ دریافت خواهید کرد. به پایان برنامه مراجعه کنید.

اسلب های بتونی که باید در آن قرار داشته باشند باید به صورت صاف و صاف باشند تا پوشش ضد گرد و غبار به دست آید. تحمل بار در تخته باید بیش از 5 میلی متر در 2 متر و 1 میلی متر زیر یک خط کش 20 سانتی متر نباشد.

پایان دادن به زیرین تخته های طبقه اول باید همانطور که در برنامه اتمام این مشخصات نیاز است .

اسلب بتونی برای دریافت یک پرده باید با پایان دادن به خمش زده به ارائه یک کلید مکانیکی .

همه سقف بتن، از جمله زمینه های سقف کاذب، باید APPL یعنی د رنگ ضد گرد و غبار که در آن مورد نیاز دریافت خواهید کرد.

بتن خارجی باید به r eceive APPL یعنی د رنگ پایان صاف بازیگران.

بنیاد و فرز یعنی د ساختار

تمام سطوح باید پوشش خاصی را به عنوان نشان داده شده در ... " مشخصات برای Con Crete آثار " دریافت کنید.

ساختار فلزی قاب

سازه های قاب فولادی باید یک طراحی قاب پورتال با طولی باشد که در نقشه های معماری نشان داده شده است. برخی از ساختمان ها یا مناطق ساختمان ها باید یک جرثقیل جابجایی داشته باشند. الزامات جرثقیل باید به صورت الکتریکی عمل شود و نیازهای آنها باید در طراحی دقیق توسعه یابد.

ساختار باید شامل فولاد اولیه برای حمایت از جرثقیل های سقف و سربرگ و فولاد ثانویه برای تراشکاری، درب های ویژه، پنجره ها، دیوارهای روکش خارجی و نفوذ سرویس باشد.

سازه های فلزی باید مطابق با ... معیارهای طراحی مدنی و ساختمانی و ... مشخصات برای ساخت و نصب سازه های فولادی .

پوشش و نقاشی این سازه ها طبق مشخصات عمرانی / سازه / نقاشی می باشد.

بتن / فولاد و مصالح ساختمانی دیگر

پله ها و مراحل

دسترسی به ساختمان باید توسط در مراحل درجا با APPL یعنی آج د لغزش ضد و nosing و ارائه شده است. به طور کلی، مراحل باید در رابطه با رمپ در فارغالتحصیل عنوان مثال nt از 1 در 20 تا در مرحله نهایی جزئیات شود. به نقشه های معماری برای مکان ها مراجعه کنید.

حفره های کابل و نفوذ

حفره های کابل بتنی و نفوذ سرویس برای کابل های i . الکترونیکی. در سطوح حفره، باید از حداقل اندازه باشد. دهانه برای کابل ENTR یعنی بازدید کنندگان باید از طریق بلوک های متعدد کابل های حمل و نقل می شود (MCT) را که در آن مورد نیاز، آتش را متوقف کرده و ضد آب. گذرگاه های کابلی بسته بندی باید در طراحی دقیق توسعه داده شوند.

ریزش مخزن سوخت و مخازن ترانسفورماتور

مخزن سوخت با ظرفیت کمتر از ظرفیت روز مخزن سوخت، طراحی شده به عنوان روغن سبک و مطابق با کدهای قابل اجرا، باید درنظر گرفته شود. تخلیه شدن به منظور کنترل و کنترل فاضلاب های نفتی با توجه به فلسفه زهکشی انجام می شود.

مخازن ذخیره سازی بتن مسلح مایع تیرهای با پشتیبانی از فولاد قابل جابجایی باید برای ترانسفورماتورهای روغن پر شده باشد. برای اهداف ایمنی آتش، ترانشه ها باید با ماسه پر شود. تخلیه می شود تا به فاضلاب چربی آب برسد.

دیوارهای ترانسفورماتور و سقف

جایی که دو یا چند ترانسفورماتور در مجاورت یکدیگر قرار دارند، دیوارهای سنگی یا بتونی حداقل حداقل 2 ساعت حفاظت از مقاومت آتش را ارائه می دهند، مگر اینکه فاصله بین ترانسفورماتور بیش از 10 متر باشد. دیوار مشترک بین قلم و اتاق زیرزمین کابل / تجهیزات باید حداقل 2 ساعت حفاظت از امتیاز آتش را فراهم می کند.

ترانسفورماتور قلم باید یک پوست برفلد تک روکش فلزی فلزی به سقف به عنوان یک سایه خورشید، پشتیبانی شده در بخش های ساختاری عمل می کنند. سقف باید بیش از قلم ها با یک فاصله هوا برای تهویه باشد. دیوارهای کل و سطح سقف بازدید کنندگان از مناطق عملیاتی برق باید در یک محیط عاری از گرد و غبار با یک پوشش مقاوم در برابر آب (سفید) مهر و موم شده.

اثبات ضدضربه و مقاوم در برابر اسید

کفپوش های تقویت شده باید به بتنی بتنی بسپارند و سطح بتن باید به پایان برسد تا یک کلید فراهم شود. همه اتوها باید trowelled به ACH یعنی ام پایان سطح صاف با APPL یعنی د ضد پایان رنگ گرد و غبار. تعداد کت و شلوار باید مطابق با توصیه های سازنده باشد. مکان باید براساس برنامه های پایان یافته باشد.

حداقل ضخامت پوسته، 50 میلی متر، بر روی بتونی بتنی قرار داده شده است. در صورت لزوم، میله های فلزی را با سیم مشکشیده می شود.

تلرانس باید 2 میلی متر در یک دوره 3 دوباره برآورده شود.

حوزه ها، از نقطه نظر اندازه گیری می شوند.

پرده باید در خلیج متناوب قرار گیرد.

Unistrut یا نصب نمود به استیل کولین به عنوان مثال پنج سطح مورد نیاز و درد دل های به Unistrut گرفته است.

فاضلاب داخلی

زهکشی داخلی باید در حد وسعت و در صورت لزوم محدود شود و برای اجرای کوتاه مدت با اتصالات به سوراخ های خارجی طراحی شده باشد.

محل زهکشی باید در مناطق بهداشتی، آشپزخانه / چای و آزمایشگاه باشد.

طرح زهکشی باید با تعداد واحدهای بهداشتی / آشپزخانه / آزمایشگاه تعیین شود و با مشخصات ... "فاضلاب و زهکشی" مطابقت داشته باشد .

Gullies های طبقه نیز باید در اتاق های تهویه مطبوع و باتری و در صورت نیاز در جایی دیگر ارائه شوند .

کوره های زهکشی کف باید به درب های خودرویی که در مرحله تکمیل نهایی می شوند، ارائه شوند .

R زهکشی ainwater باید در سطح سقف به رسانه / لوله های گرفته شده و به درجه / خندق محلی گرفته شده است. لوله باید به کانال های زهکشی اتصال یا مستقیم فرز یعنی د و باید در طراحی جزئیات حل شود.

که در آن لوله های آب باران داخلی به طور مشخص از به عنوان مثال د هستند، پایان بالا و پایین کلاس باید چدن شود.

دیوارهای مصالح ساختمانی

عمومی

این بخش تمام دیوارهای بلوک بلوک، بدون باربری، داخلی و خارجی را پوشش می دهد. بنایی باید مشخص باشد یعنی d و مرجع باید به نقاشی های معمار ارائه شود .

آثار باید شامل تمام مسلح جمبرس لازم بتن / فولاد، با دهانه های خدمات، آستانه، آستانه، تی یعنی بازدید کنندگان و غیره

دیوارهای خارجی

دیوارهای خارجی بایستی ساختن حفره بدون بار تحمل با عایق برای جلوگیری از تراکم و کنترل گرما / گرمازدگی باشد.

دیوارهای بیرونی به تمام ساختمان ها (مناطق تهویه مطبوع) باید یک آجر عریض یا یک برگ خارجی از کار بلوک 200 میلی متر با 50 پلی استایرن عایق شده mm حفره و برگ داخلی 100 میلی متر بلوک کار   برای طراحی آجر / رندر به قسمت Architects بروید .

دیوارهای خارجی ساختمان های غیر متعارف باید از دیوار بلوک 200 میلی متر یا آجر تشکیل شده باشد.

چهره خارجی از بلوک دیوار حفره بتن باید یک APPL یعنی د دو کت رزین های خارجی بر اساس رندر با پایان رنگ.

چهره های داخلی از دیوار حفره باید APPL یعنی پایان د گچ مگر اینکه در پس از اتمام برنامه اشاره کرده اند.

ساعت EAD از دیوار باید 3 0 دارند به طور گسترده ای از جنس نرم به دو برگ برگردانده شده است.

همه حفره تی یعنی و آستین تی یعنی بازدید کنندگان به ستون ها و تیرها باید فلزی باشد.

اجزاء

ساخت و ساز بلوک باید با ASTM C 426 مطابقت داشته باشد.

واحدهای مصالح ساختمانی بتن باید با ASTM C 90 مطابقت داشته باشد .

سیمان پرتلند مطابق با ASTM C 150.

مصالح ساختمانی مصالح ساختمانی ASTM C 144.

آب برای مخلوط باید از قلیایی، اسید و مواد آلی آزاد باشد. آب دریا ممنوع است

ارزیابی پیش سازه و ساخت و ساز ملات برای مصالح ساختمانی دشت آسمانی ASTM C 780.

کارکرد

طرز کار باید کاهش، جمبرس، تی یعنی و سفت دستگاه، آب بندی درب ها و پنجره فریم باشد.

حداکثر فاصله بین محدودیت های عمودی و دیوار عمود بر: 6 متر

حداکثر ارتفاع بین اسلب زمین و محدودیت های افقی: 4 متر

اتصال بین آجر / بلوک دیوارهای کار و ستونها یا دیوارهای بتونی باید به صورت فولادی آستین، یعنی به طور کامل برای حداقل 200 میلی متری در اتصالات ملات تعبیه شده به صورت مورد نیاز طراحی لرزه ای قرار گیرد.

دربهای بیش از 20 میلیمتر باید برای هر دیوار (کانالها، کابلها، لولهها) که دارای بیش از 40 سانتیمتر عرض هستند را در اختیار داشته باشد. متوقف کردن محیطی باید توسط پیمانکار مسئول شبکه مربوطه انجام شود.

دیوارهای داخلی

اجزاء

دیوارهای داخلی باید بلوک بتنی بدون بارگذاری باشد. ضخامت باید با ارتفاع و طول بین محدودیت ها تعیین شود.

الزامات دیگر طراحی باید به عنوان 12 .4.7.2 باشد.

کارکرد

طرز کار باید به عنوان 12 .4.7.2 بالاتر باشد.

به استثنای washrooms یا سایر اتاق های مرطوب، برای دیوارهای پارتیشن ای که از بتونی بتونی ساخته شده، هیچ دوره حفاظت از مرطوب لازم نیست. بجز دیوارهای تحمل بار، یک مفصل 1 تا 2 سانتیمتر بین دیواره بالا و بالای پارتیشن های سنگ تراشی نگهداری می شود. پیش بینی می شود که طراحی لرزه ای مورد نیاز باشد.

مصالح ساختمانی ارائه

در غیر این صورت بر روی نقشه های معماری ذکر شده، تمام چهره های خارجی در همه بنایی در معرض نمایش دوچرخه خارجی را می بایست یا باید رنگ آمیزی شود . تامین یعنی تحقیق ارائه به طول فاز طراحی جزئیات تعیین می شود.

پایان گچ از 15 میلی متر ضخامت حداقل، باید APPL یعنی د به سطوح دیوار داخلی و در مناطق صنعتی محافظت که در آن لازم باشد.

پس از اتمام اضافی مانند گرم lazed کاشی باید APPL یعنی د به گچ باشد. مراجعه به پایان نامه نقشه های معماری را ببینید.

تمام بخش های اداری / کلینیک حداقل باید داشته باشند گچ 15 میلیمتر به دیوارهای محافظت شده در برابر آسیب از چرخ دستی ها با ریل های چوبی در صورت لزوم. اجزاء و تخمگذار باید در مرحله دقیق تعریف شود.

روکش خارجی

دیوار فلزی عایق شده و روکش روکش

ساختمان که از سنگ تراشی ساخته نشده باید از یک propr یعنی پودر نظامی فلزی پوشش داده شده سیستم دیوار پوششی ساخته شده است. پانل های ساخت و ساز باید غیر قابل احتراق ساندویچ ترکیب یک ورق نما داخلی رنگ مسطح پوشش داده شده، 0.5 ضخامت، یا بیشتر، یک بخار بار به عنوان مثال R، یک لایه عایق، لازم است که ACH یعنی VES عایق، U'value مورد نیاز تهویه مطبوع، و ورق فلزی خارجی که دارای فلزی تخت یا مینی فلزی خارجی است، 0.7 ضخامت یا بیشتر . طراحی باید بر اساس نقشه های ارتفاعی معماران باشد.

تمام پنجره ها، درها، پنجره ها و خدمات نفوذ باید در ارتفاع پانل به منظور جلوگیری از برش پانل های روکش در محل، یکپارچه شوند.

سقف باید propr یعنی پودر نظامی فلزی پوشش داده شده سیستم سقف روکش فلزی است. پانل های باید از ساختار ساندویچی قابل احتراق غیر ترکیب یک رنگ مسطح پوشش ورق نما داخلی، 0.5 ضخامت، یا بیشتر، یک بخار بار به عنوان مثال R و یک لایه عایق، که ACH یعنی VES عایق 'U' مقدار مورد نیاز توسط HVAC شود، و یک ورق فلزی عمیق عمیق خارجی، 0.7 ضخامت یا بیشتر . روکش دیوار و سقف باید توسط یک تولید کننده ی مشابه باشد.

تمام سقف های نفوذ آب باید تنگ باشند.

سقف باید به سقوط 1 5 ٪ برسد .

آب باران آب باران و توسط تولید کننده روکش فلزی باید باشد . لوله های پایین باید فولاد کربن گالوانیزه یا PVC باشد.

نصب باید به عنوان دستورالعمل سازندگان باشد.

روکش فلزی دینگ باید به یک ساختار فولادی قاب پورتال ثابت شده است.

ضد آب

سقف بتنی تخت

ساختمان با تخت بتنی اسلب سقف و ملات به سقوط باید یک لایه N عایق دارند، درد دل به افتادن، APPL یعنی د دو لایه propr یعنی نظامی سیستم ضد آب و کاشی جهت سنگ فرش bedded در ملات که شامل تمام upstands لازم، flashings، سقوط، اتصالات، نقشه ها، خروجی آب باران در صورت نیاز.

ضسبنسرس آب باران باید یعنی د اتصالات خارجی به طور مشخص از شود. فاضلاب باید فولاد کربن گالوانیزه یا PVC باشد و شامل تمام لوازم جانبی ثابت، یعنی دیواره های خارجی.

چراغ های سقف باید بلوک های لعابی در محوطه بتن را تحت پوشش قرار دهند، همانطور که در نقشه های معماری نشان داده شده است.

عمومی

آثار باید با کتابچه راهنمای NRCA ضد آب و استانداردهای مربوطه آمریکا مطابقت داشته باشد.

ورقهای ضد آب باید با استفاده از جوشکاری داغ چسب شوند دورهای پایان باید حداقل 150 میلیمتر باشد.

مواد عایق باید با ASTM C 518 مطابقت داشته باشند.

زهکشی باید با استانداردهای مربوطه آمریکا یا BS EN 12056-3 مطابقت داشته باشد.

همه سقف باید برای تعمیر و نگهداری و تعمیر تنها از طریق نردبان های قابل دسترسی و ایمنی دیده است شکایت APPL یعنی د در زمان های دسترسی.

هیچ لوله ای نباید از طریق وسایل فنی، ابزار دقیق و الکتریکی، یا ساختمان ها عبور کند، مگر اینکه در نقشه های معماری مشخص شود.

جزئیات دقیق در طراحی Detail برای سقف هایی که تجهیزات HVAC، لوله کشی، کابل های ابزار دقیق و غیره را پشتیبانی می کنند، توسعه می یابد.

اجزاء

سیستم های عایق و ضد آب عبارتند از:

پانل های پلی استایرن سفت و سخت با ضخامت 50 میلی متر برای حرارتی در محلول. مقدار 'U' حرارتی باید با توجه به مشخصات HVAC باشد .

شن و ماسه / سیمان به سقوط به زهکشی اطراف و یا سقف تخلیه می شود . 5 0 میلیمتر حداقل ضخامت کفپوش در زهکشی یا کف تخلیه کف . در صورتی که مورد نیاز باشد، کف با سیم مش تقویت می شود .

پایان سقف باید دو لایه propr یعنی APPL یعنی غشای ضد آب د داغ نظامی باشد.

حفاظت از عناصر باید توسط کاشی های سنگی به زمین گذاشته شده و بر روی عایق قرار داده شود.

یکپارچه با سقف کشی با ضد آب

ترانسفورماتور خلیج ها و ماشین / دوچرخه shelt الکترونیکی تومان   باید یک propr لخت بام فلزی جدول عمیق در سایت آل بیز بخش های ساختاری همه به عنوان توصیه های مرد ufacturers نصب شده یعنی نظامی.

پایان باید به عنوان توسط propr یعنی نظامی فلز تولید کننده روکش فلزی که سیستم با روکش فلزی دینگ عایق برای ساختمان فراهم می کند و استاندارد باشد.

همه flashings باید توسط propr یعنی نظامی تولید کننده روکش فلزی است.

زمین سقف نباید کمتر از 15٪ با ناودان و اتصالات تامین یعنی د توسط طرفدار روابط عمومی یعنی نظامی روکش فلزی تولید می شود.

کارکرد

کارکرد باید با استانداردهای آمریکا و توصیه های سازنده مطابقت داشته باشد.

پس از اتمام کار، سقف تخت باید سیل شود.

در پایان، C ONTRACTOR باید ompany ج با تضمین ده ساله برای بخار بار به عنوان مثال R و عایق فراهم می کند.

فولاد و آلومینیوم ویندوز

تمام پنجره ها باید تامین یعنی D توسط یک propr یعنی پنجره نظامی تولید می شود.

فشار باد باید مطابق با الزامات پروژه و ASTM A 283 و E 330 باشد.

وقفه های حرارتی باید به تمام پنجره ها ارائه شود. کارآیی باید با ASTM E330، E331 مطابقت داشته باشد.

اکستروژن بخش جعبه به قاب پنجره باید با ترکیب یون های حرارتی شکسته شود .

پایان برای فولاد و آلومینیوم پنجره باید یک رنگ APPL کارخانه پودر یعنی د پوشش داده شده به رنگ RAL تایید شود.

شیشه های شیشه ای باید رنگی، دو لعاب، مهر و موم مهر و موم شده و به عایق حرارتی و ایزوله در ASTM C 1048 برسند.

پانل های شیشه ای باید از خارج نصب شوند.

تمام شیشه ها باید نور ثابت باشد مگر اینکه چراغ های باز در نقشه های معماری نشان داده شوند.

که در آن چراغ باز کردن به طور مشخص از به عنوان مثال د هستند، آنها باید به سمت خارج باز و restrictors برای محدود کردن باز تا 100mm و یا کشویی.

ورقه ورقه / پوشش شیشه ای نشکن باید به طور مشخص از به عنوان مثال د در مناطق انفجار بالقوه باشد و یا به عنوان توسط شرکت دستور داده، و طراحی شده توسط یک متخصص.

ویندوز باید برای جلوگیری از نفوذ شن و ماسه، رطوبت و گاز مهر و موم شود.

پنجره های آلومینیومی دو جداره

قاب باید یک بخش سنگین و پودر پوشش داده شده یا آنودایز باشد.

نرخ عایق حرارتی               :               حداکثر 2.0 W / m2k

میزان عایق صدا               :               حداقل 32 دندانه دار

عامل خورشیدی                                           :               حداکثر 0.70

کارآیی باید با ASTM E 330 & 331 مطابقت داشته باشد.

در ساختمان های تهویه مطبوع، نرخ نشتی باید به طور مشخص از که به عنوان مثال D در مشخصات تهویه مطبوع محدود شده است.

سیستم آب بندی باید از واشر EPDM بین فریم ها و یا شیشه ای قاب مکمل L یعنی d و ثابت توسط تولید کننده است. تمام پنجره ها باید با لوازم کامل ساخته شوند.

پنجره های دو جداره فولادی قاب

فریم های ویندوز باید از فولاد گالوانیزه (260 گرم در مترمربع حداقل پوشش روی) با حداقل تخفیف 18 میلی متر باشد.

سایر موارد مورد نیاز باید به عنوان برای پنجره های آلومینیومی 12 .7.1

قاب باید یک بخش سنگین و پودر پوشش باشد.

نرخ عایق حرارتی               :               2.0 W / m2k

میزان عایق صدا               :               حداقل 32 دندانه دار

عامل خورشیدی                                           :               حداکثر 0.70

کارآیی باید با ASTM E 330 & 331 مطابقت داشته باشد.

در ساختمان های تهویه مطبوع، نرخ نشتی باید به طور مشخص از که به عنوان مثال D در مشخصات تهویه مطبوع محدود شده است.

سیستم آب بندی باید از واشر EPDM بین فریم ها و یا شیشه ای قاب مکمل L یعنی d و ثابت توسط تولید کننده است.

انفجار ویتو WS و شیشه سازی

ویندوز در ساختمان های انفجار مشخص نباید مشخص شود.

ویندوز نزدیک به، اما در خارج شعاع انفجار، باید در اندازه و ورقه ورقه پوشش شیشه ای به طور مشخص از به عنوان مثال د محدود شود.

درب داخلی و خارجی

درهای داخلی و خارجی باید جامد / لعابی چوب، فولاد یا آلومینیوم باشد.

درب های چوبی باید در طراحی جزئیات در نظر گرفته شود.

همه درها تامین من توسط یک propr یعنی تولید کننده درب نظامی D E باشد.

فشار باد باید مطابق با الزامات پروژه و ASTM E 283 و E 330 باشد.

که در آن به طور مشخص از یعنی د فلز ب بخش گاو اکستروژن به چارچوب درب های خارجی باید توسط تزریق فوم عایق شده است.

پایان برای درب فولاد و آلومینیوم باید APPL کارخانه پودر یعنی د پوشش داده شده و یا رنگ آنودایز به رنگ RAL باشد.

درب های چوبی باید روکش خاکستر باشد.

پایان برای چوب درب داخلی و خارجی باید یک کارخانه APPL یعنی د روشن پوشش ساتن باشد.

شیشه های تزئینی به درب ها باید رنگی، دو لعاب، مهر و موم شده و عایق گرمایی و صوتی در ASTM 1048 باشد.

دانه های شیشه ای شیشه ای باید از خارج نصب شوند.

ورقه ورقه / پوشش شیشه ای نشکن باید به طور مشخص از به عنوان مثال D توسط یک متخصص در مناطق انفجار بالقوه، و محدود در منطقه و طراحی شده است.

درهای خارجی باید برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و شن و ماسه، درج شوند.

سخت افزار سنگین باید به طور مشخص از به عنوان مثال د درب باشد.

درب های آتش نشانی و خروجی های اضطراری باید با یک درب نزدیک و ناخوشایند برای باز کردن برگ فراهم می شود.

مشبک های تهویه در داخل درب های آتش نشانی نبوده است.

درب های عقب افقی / عمودی کشویی باید توسط موتور الکتریکی و مجهز به تمام ویژگی های لازم: قدرت باز / قدرت نزدیک، معکوس در تماس، تاخیر زمان قابل تنظیم، قفل امنیتی خودکار.

نشت هوا در ساختمان های تهویه مطبوع به عنوان مشخصات مشخص شده در مشخصات HVAC کنترل می شود.

درهای آتش باید دارای درجه حرارت شیشه ای باشند.

قفل درب.

همه اصلی قفل درب ورودی به ساختمان باید توسط یک کارت کش رفتن و آزاد صادر شده به پیمانکاران توسط مخابرات تامین یعنی R اداره می شود.

قفل های امنیتی با سیلندر قابل تعویض (استاندارد اروپایی) باید به تمام درب های دیگر ارائه شود.

کلیه قفل ها باید توسط همان سایت تولید کننده برای تمام ساختمان ها در نظر گرفته شود و دارای یک استاد و تعدادی از کارشناسان زیر و زیر Sub Master ها به صورت زیر باشد:

کلید اصلی برای تمام قفل ها برای تمام ساختمان ها سایت گسترده است.

کلید اصلی برای هر ساختمان.

زیر کلید کارشناسی ارشد برای اتاق های عمومی در هر ساختمان.

Sub Sub Master key برای تمام دفاتر اداری

زیر کلید کارشناسی ارشد S UB برای تمام اتاق ها تهویه مطبوع.

زیر کلید کارشناسی ارشد S UB برای تمام اتاق ابزار دقیق.

زیر کلید کارشناسی ارشد S UB برای تمام اتاق برق.

3 پلیس یعنی بازدید کنندگان هر کلید و 3 پلیس به عنوان مثال ها از کلید کارشناسی ارشد بر اساس استاد استراتژی های کلیدی باید برای هر ساختمان ارائه شده است.

الزامات فوق باید در طول اجرای پروژه توسط شرکت تأیید شود.

'سیستم قفل کاستل یا معادل تایید باید برای درب فرعی استفاده می شود.

درب آلومینیومی خارجی و داخلی / درب های شیشه ای

قاب ها باید بخش های سنگین آلومینیوم، عایق و پودر پوشانده شده و یا آنودایز شوند .

شیشه سازی باید شیشه ای و یا شیشه ای سخت، دو لعاب داشته باشد.

هسته ی درب ها باید از نظر حرارتی عایق بندی شوند.

درب های اکسترود شده درب و بخش سر باید پودر پوشش داده شده و عایق.

کارکرد کار باید با ANSI / SDI -100 مطابقت داشته باشد.

مقدار فشار باد با توجه به الزامات پروژه و ASTM E 283 & E 330.

سیستم آب بندی باید از واشر EPDM بین فریم ها یا قاب های شیشه ای و بتونه الاستومر درجه اول با ساختار تشکیل شده باشد.

Ironmongery فولاد ضد زنگ سنگین / آلومینیوم .

درب بالای سر در هر برگ نزدیک است.

توقف درب در هر برگ.

دستگیره با قفل و / یا چفت در هر برگ.

نوار پانک در هر برگ به درب خروجی اضطراری.

لگد زدن صفحات را به دو طرف درب.

نام و نام خانوادگی در هر اتاق.

درب های اضطراری و تجهیزات برای استفاده نامناسب خطرناک است.

انواع در اتوماتیک خود بسته شدن باید به طور مشخص از به عنوان مثال د قفل هوا شرکت nditioned اتاق و درب در دیوار آتش خواهند بود.

C ONTRACTOR باید اطمینان حاصل کند که نوع بسته شدن اتوماتیک یک استاندارد صنعتی است که در برابر فشار اتاق عمل می کند.

درهای آتش باید دارای درجه حرارت شیشه ای باشند.

درب داخلی و خارجی داخلی

فریم ها و برگ های درب باید از فولاد گالوانیزه (260 گرم در مترمربع حداقل پوشش روی)، پوست دو طرف به درب با هسته عایق شده باشد.

فریم های درب فولادی باید با سازه های فلزی گالوانیزه ثابت شوند.

جلزنج باید لمینیت و / یا شیشه سخت (در صورت لزوم) ، دو لعاب.

درب های اکسترود شده درب و بخش سر باید پودر پوشش داده شده و عایق.

کار با ANSI / SDI A250.8 مطابقت دارد.

مقدار فشار باد با توجه به الزامات پروژه و ASTM E 283 & E 330.

سیستم آب بندی باید شامل یک واشر EPDM بین فریم ها یا فریم های شیشه ای و بتونه الاستومر درجه اول با ساختار باشد.

Ironmonger فولاد ضد زنگ سنگین است.

درب بالای سر در هر برگ نزدیک است.

توقف درب در هر برگ.

دستگیره درب با قفل و / یا چفت در هر برگ.

نوار پانک در هر برگ به درب خروجی اضطراری.

صفحات را به طرف هر دو درب ببرید.

نام و نام خانوادگی در هر اتاق.

درب های اضطراری و تجهیزات برای استفاده نامناسب خطرناک است.

درب های اتوماتیک بسته شدن خود باید از جمله قفل های هوا، اتاق های تهویه مطبوع و درب های دیوار آتش باشد.

C ONTRACTOR باید اطمینان حاصل کند که نوع بسته شدن اتوماتیک یک استاندارد صنعتی است که در برابر فشار اتاق عمل می کند.

درهای داخلی:

نوع ID1               درب پرسنل یک برگ (Wxh) 900 × 2100 بازسازی ساختاری.

نوع ID2               درب پرسنل لعابدار تنها (Wxh) 900 × 2100 بازسازی ساختاری.

نوع ID3               ورق و نیمه پرسنلی درب (Wxh) 1350 x 2100 بازسازی ساختاری

نوع ID4               برگ و نیم پرسنل شیشه ای (Wxh) 1350 x 2100 بازسازی ساختاری

نوع ID5               دربهای پرسنلی دوتایی (Wxh) 1800 x 2100 بازکردن سازه.

نوع ID6               دو درب شیشه ای پرسنلی درب (Wxh) 1800 x 2100 بازسازی ساختاری

اندازه تمام درب ها در طراحی جزئیات نهایی می شود.

درهای خارجی:

نوع ED1               توجه داشته باشید اداره ساختمان ورودی درب باید پودر پوشش داده شده / فولاد ضد زنگ / آلومینیوم

نوع ED2               توجه داشته باشید کنترل درب ورودی باید فولادی باشد با پوشش بالای کت (در صورت لزوم).

نوع ED3               توجه داشته باشید ساختمان آزمایشگاه درهای ورودی باید پودر پوشش داده شده / فولاد ضد زنگ / آلومینیوم است.

نوع ED4               نکته Telecoms درهای ورودی ساختمان باید پودر پوشش داده شده / فولاد آنودایز / آلومینیوم باشد.

نوع ED5               تعمیر و نگهداری ساختمان دو طبقه درب پرسنل پرسلن (Wxh) 2000 X 2100 بازسازی ساختاری.

نوع ED6               توجه داشته باشید میز غذاخوری اصلی درب ورودی ساختمان باید از پودر پوشش داده شده / فولاد آنودایز / آلومینیوم باشد.

نوع ED7               سالن غذاخوری 2 اتاق بازرگانی درب شیشه ای دو طبقه (Wxh) 2000 x 2100 بازسازی ساختاری.

نوع ED8               توجه داشته باشید کارگاه ساخت درب ورودی باید فولاد پودر پوشش، باز کردن ساخت و ساز 1000 × 2100.

TYPE ED9               درب ساختمان امنیتی و یکپارچه سازی پرسنل پرسنلی (Wxh) 2000 × 2225 بازسازی ساختاری.

نوع ED10               انبار انبار کارکنان یکپارچه شیشه ای (Wxh) باز کردن ساخت و ساز 1000 x 2100.

اندازه تمام درب ها در طراحی جزئیات نهایی می شود.

درهای داخلی و داخلی چوب

درب ها باید با BS 459 مطابقت داشته باشند.

درب و اتوماسیون باید به طور مشخص از به عنوان مثال د برای مناطق دفتر می شود، اتاق چای و مکان های بالا و با کیفیت بالا اشاره کرد.   فنجان با چوب چوب سخت

درب و اتوماسیون باید تامین یعنی د ا ckness 54 میلی متر با سخت کننده باشد توسط یک تولید کننده نظامی Propr یعنی.

همه درها روکش خاکستر با روشن پوشش ساتن APPL یعنی د در کارخانه باشد.

فریم های درب باید جامد از چوب خاکی یا فولاد گالوانیزه / پودر پوشش داده شود .

کوره های انتقال هوا در داخل درب های بدون امتیاز باید پودر پوشش داده شده به رنگ RAL باشد.

در مناطقی که دارای حرکت چرخ دستی هستند، درب ها باید با ورق فولاد ضد زنگ به نیمه پایین تر محافظت شوند.

درهای داخلی:

نوع ID1               درب پرسنل یک برگ (Wxh) 900 × 2100 بازسازی ساختاری.

نوع ID2               درب پرسنل لعابدار تنها (Wxh) 900 × 2100 بازسازی ساختاری.

نوع ID3               ورق و نیمه پرسنلی درب (Wxh) 1350 x 2100 بازسازی ساختاری

نوع ID4               برگ و نیم پرسنل شیشه ای (Wxh) 1350 x 2100 بازسازی ساختاری

نوع ID5               دربهای پرسنلی دوتایی (Wxh) 1800 x 2100 بازکردن سازه.

نوع ID6               دو درب شیشه ای پرسنلی درب (Wxh) 1800 x 2100 بازسازی ساختاری

اندازه تمام درب ها در طراحی جزئیات نهایی می شود.

درب های انفجار

درب انفجار امتیاز باید به امتیاز انفجار از ساختار تامین یعنی D توسط یک تولید کننده متخصص طراحی و طراحی شده و. فشار انفجار باید مطابق با مشخصات پروژه مرتبط باشد.

درب های انفجار باید خارج شوند.

هیچ گرم lazing در به طور مشخص از به عنوان مثال د برای درب انفجار امتیاز وجود داشته باشد.

خارجی و درهای داخلی در ورودی اصلی lobb y به ساختمان کنترل و درب خارجی به ITRs باید انفجار امتیاز و همزمان به طوری که هر دو درب را نمی توان در همان زمان باز شود.

Ironmongery فولاد ضد زنگ سنگین است.

درب بالای سر در هر برگ نزدیک است.

توقف درب در هر برگ .

دستگیره درب با قفل و / یا چفت در هر برگ.

نوار پانک در هر برگ به درب خروجی اضطراری.

لگد زدن صفحات را به دو طرف درب.

درب های اضطراری و تجهیزات برای استفاده نامناسب خطرناک است.

انواع در اتوماتیک خود بسته شدن باید به طور مشخص از باشد یعنی د به قفل هوا.

قراردادی باید اطمینان دهد که نوع بسته شدن اتوماتیک به یک استاندارد صنعتی سنگین برای کار در برابر فشار اتاق است.

تمام کارهای آهن باید بخشی از عرضه متخصص درب باشد.

انواع پنجره ها و درب ها

انواع پنجره ها

برای طراحی پنجره به نقشه های معماری اشاره دارد.

در غیر این صورت در طراحی های معماری ذکر شده، تمام پنجره ها باید چراغ ثابت باشند.

ویندوز در ساختمان های فلزی ساخته شده باید 900 میلیمتر باشد و به سیستم روکش فلزی متصل شود.

انواع درب

برای طراحی درب به نقشه های معماری اشاره دارد. انواع زیر باید اعمال شوند:

1               درهای داخلی و خارجی کارکنان (WxH) 900 × 2100

2               درب داخلی درب دوبل، (wxh) 3000 x 3000 و 2000 x 2100

3               بین المللی برگ L و یک درب دسترسی نیمی از دیدن به اندازه واقعی 1350 X 2100

4               درهای خارجی خودرو:

4150 X 5000 ساختمان تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه کامیون و خودرو .

5100 X 5000 ditto.                            

5100 X 4150 ditto.                            

ساختمان انبار 5100 X 3750.

5100 X 3750 کارگاه آموزشی.

اندازه تمام درب ها در طراحی جزئیات نهایی می شود.

کارهای فلزی - گیتس و نرده

کارهای فلزی

عمومی

کارهای فلزی باید شامل کار متالورژیکی برای تمام ساختمانها مانند:

سینی و پوشش های مختلف

سیستم عامل های خارجی برای سیستم های تهویه مطبوع، نردبان، گام، هندریلس و غیره

سایبان محیط به ساختمان های فلزی پوشانده شده است که در نقشه های معماری نشان داده شده است .

شبکه .

صفحات چکش، ریل و راهروهای فولادی.

گیتس فلزی .

به غیر از موارد ذکر شده، تمام فولادهای کلی فولاد باید گالوانیزه شوند.

جدول یعنی پس از اتمام د مانند پوشش پودر باید به طور مشخص از باشد یعنی د الکترونیک اشاره lsewhere در این مشخصات.

لوور و ویبرت Grilles

لوور و منافذ باید تامین شود یعنی D توسط یک Propr یعنی نظامی تولید کننده و پودر پوشش داده شده / آنودایز آلومینیوم یا فولاد.

لوور و دریچه باید به رنگ RAL باشد.

پنجره ها و دریچه های خارجی باید با صفحه نمایش حشرات و تله های شن و ماسه طراحی شود.

لوور به دیوارهای آتش باید دارای دمنده های آتش و به عنوان دیوار امتیاز داده شود.

لولای خارجی به ساختمان های دارای انفجار باید به میزان انفجار ساختار طراحی شود.

گریتینگ

تامین و نصب شبکه های گالوانیزه، 30 × 30 میلیمتر و 40 میلی متر ضخامت، قادر به بارگیری وسایل نقلیه مطابق با هر درب ورودی خودرو می باشد به شرح زیر:

4150 X 300 ساختمان تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه کامیون و خودرو .                            

4850 X 300 ditto.                            

5100 X 300 ditt o                            

5100 X 300 ساختمان انبار.                            

4600 X 300 کارگاه آموزشی.                            

5100 X 300 ditto.                            

نردبان دسترسی به سقف

تمام ساختمان ها دارای دسترسی سقف توسط نردبان های گالوانیزه، ثابت به نمای داخلی و از جمله تمام نرده ها و حفاظت مورد نیاز توسط قوانین ایمنی .

در مواردی که سطوح سقف متفاوت باشد، دسترسی نردبان باید به هر سطح و همچنین بین سطوح سقف ارائه شود.

تمام ساختمان ها، به استثنای خانه های دروازه و پناهگاه موقت، حداقل برای تدارک فرار ، باید از راه پله ها استفاده شود.

تعداد و موقعیت نردبان برای هر ساختمان باید در زمان طراحی نهایی نهایی شود. اندازه نردبان باید بر اساس جزئیات عمومی پروژه باشد

نردبان زیرزمین کابل

دسترسی به پله ها به زیرزمین زیرزمین زیرزمین در طراحی Detail در ارتباط با الزامات HSE توسعه یافته است.

گیتس، نمایش ها و نرده ها

حصار امنیتی محیط، حصار های داخلی و دروازه های کنترل باید مطابق اسناد زیر تهیه شود:

... "نرده و گیتس ".

ورودی فضایی گیتس باید یک نوع لولایی و از راه دور توسط پرسنل امنیتی واقع در کاخ دروازه کنترل شود بازدید کنندگان و یا دستی توسط پرسنل باز .

ومن ورودی گیتس باید یک نوع لولایی و از راه دور توسط پرسنل امنیتی واقع در کاخ دروازه کنترل شود بازدید کنندگان و یا دستی توسط پرسنل باز .

گیتس ترانسفورماتور باید یک نوع لولایی باشد و با استفاده از قفل بر روی سیستم Sub Sub Station Sub Substal نصب شود.

درب های اضطراری فرار از زیرزمین کابل بایستی با قفل بر اساس زیر سیستم ایستگاه زیر ایستگاه متصل به سمت چپ و خارج از خانه باز شوند و با استفاده از یک نوار وحشت در داخل کار می کنند. الزامات باید در طراحی D etal توسط C ONTRACTOR توسعه داده شود .

پارتیشن های داخلی داخلی

داخلی پارتیشن با نصب اسان بسیار سبک وزن و باید کیفیت 'دفتر' تامین یعنی D توسط یک Propr یعنی نظامی تولید کننده، از جمله پانل های دیوار، درب و پنجره، زدن، آرام، طرمس، و غیره

صفحه نمایش بسیار سبک وزن و باید کنترل صوتی به عنوان به طور مشخص از ارائه به عنوان مثال د در این سر و صدا مشخصات کنترل.

صفحه نمایش های سبک باید به طبقه کامپیوتر یا سقف کاذب نفوذ نکنند.

اجزاء

ساختار باید ریل فولاد آلیاژ آلومینیوم یا گالوانیزه باشد.

عایق صوتی باید پانل های معدنی معدنی، 45 میلیمتر ضخامت، حداقل 60 کیلوگرم / متر با چگالی بالا باشد.

پانل های باید APPL کارخانه اسان شود یعنی د وینیل سیستم پانل های گچ مواجه است، 13 میلی متر حداقل ضخامت. پایان باید یک وینیل مقاوم در برابر آتش مطابق با الزامات NFPA باشد.

پانل های شیشه ای باید 6 میلی متر ضخامت، ورقه ورقه یا سخت شده باشند.

چوب، MDF یا پارتیشن PVC می تواند به عنوان یک جایگزین با تصویب شرکت مورد استفاده قرار گیرد.

کارکرد

پارتیشن باید مستقل از سقف معلق باشد.

گچ تخته باید به بخش های ساختاری، هر دو طرف پارتیشن، با پیچ های خود پیچ و مهره ثابت.

هسته عایق صوتی باید بین گچ تخته با روکش پشم یا معادل آن یکپارچه شود.

ضخامت پارتیشن باید حداقل 50 میلی متر باشد.

کار بر روی پانل ها و درب های شیشه ای باید مطابق با مشخصات تولید کننده باشد. درب آهنی باید به عنوان به طور مشخص از باشد یعنی در جای دیگر این مشخصات D و در طول طراحی جزئیات توسعه یافته است.

مسکن

کارخانه نجاری عمومی

عمومی

تخته و الوار برای کارهای پیمانکاری باید با کیفیت خوب فصل اوردن اشک، ایروکو، ماهوگی، Opepe، و یا دیگر تایید شده از چوب است.

تمام چوب باید رطوبت بیش از 12٪ رسیده باشد و باید قبل از پیوستن به این آثار با نگهدارنده مورد تایید قرار گیرد.

اقلام به طور مشخص از به عنوان مثال د باید تولید می شود در تولید وصال کار می کند و اغذیه فروشی برای نصب و راه اندازی به سایت vered.

تمام محصولات آهن باید با پیچ از همان فلز و به عنوان اتصالات به پایان برسد، یا باید از نوع تایید شده برای اتصالات خاص باشد.

همه قفل نازک کاری و ironmong مبلمان ERY، درب به جز، باید تامین شود یعنی د توسط وصال سازنده.

ورقه های پلاستیکی به مناطق وضو باید «نوعی ماده پلاستیکی» یا مساوی و مورد تایید و باید APPL شود یعنی د تحت فشار با چسب ضد آب و مقاوم در برابر حرارت، کاملا مطابق با دستورالعمل سازنده.

چسب باید مقاوم در برابر مقاوم در برابر آب و مقاوم در برابر رطوبت باشد.

به عنوان مثال فولاد باید به تراشه و بتن مسلح شود.

همه نازک کاری و باید تامین شود یعنی د توسط یک تولید کننده وصال متخصص، در آثار خود ساخته و تحویل داده شده به سایت.

ورودی لابی درب و صفحه نمایش : ساختمان اداری / کانتینر شماره 2

درب لابی ورودی و صفحه نمایش جدایی ناپذیر به ورودی اصلی بازدید کنندگان ، N و یا ارتفاع و هفتم جنوب ارتفاع ، باید پودر پوشش داده شده / فولاد آنودایز / آلومینیوم .

این مورد در نقشه های معماری نشان دهنده است و باید در طراحی دقیق توسعه یابد.

ورودی میز اداره کل ساختمان / شماره غذاخوری 2

میز پذیرش باید یک طراحی سفارشی باشد، مستطیل شکل در مشخصات و به پایان رسید با گرانیت، سنگ مرمر و چوب الوار. به نقاشی معماری برای مشخصات مراجعه کنید. میز در طراحی Detail طراحی شده است.

میز باید برای سیم کشی ساخت یافته برای تمام خدمات مانند مخابرات، صوتی تصویری، آلارم و غیره طراحی شده باشد.

میز باید توسط یک شرکت تخصصی در کارهای خود ساخته شود و برای نصب و راه اندازی به برنامه ساخت و ساز ارائه شده باشد.

ورودی لابی درب : ساختمان کنترل

درهای ورودی لابی باید بدون لعاب مورد نظر قرار گیرد.

این مورد در نقشه های معماری نشان دهنده است و باید در طراحی دقیق توسعه یابد.

ورودی لابی درب و صفحه نمایش : کارگاه و ساختمان اصلی غذاخوری

لابی ورودی درب و صفحه نمایش جدایی ناپذیر به ورودی اصلی بازدید کنندگان ، باید از ساخته پودر پوشش داده شده فولاد / آلومینیوم و شیشه های متخصص تولید کننده .

این مورد در نقشه های معماری نشان دهنده است و باید در طراحی دقیق توسعه یابد.

ورودی لابی درب : انبار در داخل

لابی ورودی درب ، باید از ساخته پودر پوشش داده شده فولاد / آلومینیوم با شیشه پانل دیدگاه توسط متخصص تولید کننده.

این مورد در نقشه های معماری نشان دهنده است و باید در طراحی دقیق توسعه یابد.

ورودی لابی درب و صفحه نمایش: ساختمان آزمایشگاهی

درب ورودی لابی و صفحه نمایش یکپارچه به ورودی اصلی باید توسط تولید کنندگان متخصص متشکل از فولاد / آلومینیوم و شیشه ای پودری باشد.

این مورد در نقشه های معماری نشان دهنده است و باید در طراحی دقیق توسعه یابد.

ورودی لابی درب: ساختمان مخابرات

درب ورودی لابی به ورودی اصلی باید از فولاد / آلومینیوم پودر پوشش داده شده با پانل های پانل نمای شیشه ای توسط متخصص تولید کننده باشد.

ورودی لابی درب: ساختمان ایستگاه آتش نشانی

درب ورودی لابی به ورودی اصلی باید فولاد / آلومینیوم پودر پوشش داده شده با پانل های دید شیشه ای توسط متخصص تولید کننده باشد.

میز ورودی : ساختمان خانه دروازه

اصلی دروازه خانه های میز پذیرایی باید یک پایان ورقه ورقه، متعادل، با چوب های جنگلی لب دارند ص ING از جمله تمام اتصالات لازم و لوازم جانبی به عنوان مثال ، در پست فولاد ضد زنگ و اتصالات کف. مراجعه به یک طرح ریسک برای پروفایل.

میزها باید در زیر کمد های کمکی با 2 قفسه و یک کشو نصب شوند.

میز باید برای سیم کشی ساخت یافته برای تمام خدمات مانند مخابرات، صوتی تصویری، آلارم و غیره طراحی شده باشد.

میز باید توسط یک شرکت ملک متخصص به کار برده شود و برای نصب و راه اندازی به منظور اجرای برنامه های ساختمانی، به کار گرفته شود.

دیوارهای بهداشتی و بهداشتی

کابین های دوش باید با کاشی های سرامیکی در یک روان آب ضد آب 2. 2 متر بالا کاشت.

پارتیشن به وضو گرفتن باید یا کاشی و سرامیک در ملات ضد آب در سنگ تراشی یا propr شود یعنی نظامی تولید سیستم های چند لایه از جمله تمام اتصالات لازم و لوازم جانبی به عنوان مثال ، در پست فولاد ضد زنگ و اتصالات دیوار، درمان برای مقاومت در برابر رطوبت بالا.

فاصله بین 20 0 میلیمتر باید در سطح کف بین پارتیشن ها قرار داده شود، با ارتفاع پایه کلی 2. 2 0 متر.

درب به propr یعنی پارتیشن نظامی باید 0.80 X 1.90 متر باشد. حداقل و بخشی از تامین کنندگان تولید، از جمله مواد اولیه.

کابین خلبان (لوله کشی و سرویس لوله)

روکش های مجاور باید 50 میلی متر و 50 میلیمتر از بخش های چوب آغشته به ساختار، کف تا سقف، با پانل های 19mm لمینیت به طور کامل قابل لغو برای دسترسی به خدمات است. گریل، در صورت لزوم، باید فلز و پودری با رنگ RAL پوشانده شود.

برای روکش های مجاز که نیاز به دسترسی ندارند، قاب های فلزی و تخته گچ می توانند مشخص شوند.

پانل های ورقه ای باید در عقب متعادل باشند.

فیکسچرها باید فنجان کروم و پیچ ها باشد.

کانال ها باید در صورت لزوم متوقف شود.

کابینت های فنی ( پانل های برق در راهرو )

قالب های چوب سخت باید 50 میلی متر و 50 میلی متر بخش های چوبی ساخته شده به دیوار پارتیشن / دیوار سنگ تراشی، با مفاصل و مفاصل. پانل ها / درب ها باید 25 میلی متر MDF یا تخته سه لا روکش و متعادل در عقب و چوب سخت چوب . سه عدد در هر درب وجود دارد. همچنین انواع فولاد / آلومینیوم ممکن است براساس تایید COMPONY مشخص شود .

آشپزخانه و اتاق چای Workspaces و کابینت

تجهیزات به مناطق آشپزخانه باید از کیفیت صنعتی حرفه ای، از فولاد ضد زنگ، و ارائه شده توسط یک متخصص آشپزخانه تولید کننده. الزامات باید در Detai L Design توسط متخصص طراحی شود.

این تجهیزات باید برای تمیز کردن آسان باشد.

تمام دستگاه های دیواری باید توسط فولاد ضد زنگ ساخته شده و توسط لوازم پخت و پز و غیره تهیه شود .

کاردک ها و همه قسمت های قابل مشاهده از قاب، لبه ها، طرف درب ها، دستشویی ها و وسایل نصب شده باید از فولاد ضد زنگ باشد. کابینت باید دارای 1 قفسه در هر واحد و 1 کشو در هر واحد باشد.

12 میلیمتر راه آهن سینی لوله، 350 میلی متر عرض، از فولاد ضد زنگ.

واگن های دستی متحرک متحرک برای سینی های برگشتی باید توسط سازنده تخصصی تهیه شود.

تجهیزات به مناطق چای باید 30 میلی متر گرانیت / سنگ مرمر یا معادل معادل (MDF) با لبه بینی گاو به جلو در واحد های فولادی ضد زنگ پایین و واحد های نصب شده روی دیوار بالا. دوک نایلون از جنس استنلس استیل به داخل میز کار وارد شده است. الزامات باید در طراحی دقیق توسط متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

واحدهای آزمایشگاهی

حجم مناسب تجهیزات و میز کار باید توسط یک تولید کننده تخصصی آزمایشگاهی و در طراحی دقیق طراحی شود.

قفسه بندی

قفسه بندی به فروشگاه ها باید بر روی ورق های فلزی قرار گیرد. الزامات طراحی در De tail

سقف کاذب و سقف سازی

سقف های کاذب می شود تامین یعنی D توسط یک Propr یعنی نظامی تولید کننده، از طراحی مدولار و ارائه یک سیستم کاملا یکپارچه برای اتصالات نور، کوره تهویه مطبوع، آلارم صوتی و غیره سقف، و همه اتصالات باید در محل در صورت انفجار باقی می ماند یا وقوع زلزله.

سقف کاذب باید یک نوع مشترک پنهان با کاشی های خود (سفید) باشد.

تمام انواع سقف های معلق و آثار اتمام مربوطه باید مطابق با ASTM C635 و C636 و ASTM E 580 باشد.

تمام سقف های معلق باید از پانل های مقاوم در برابر رطوبت و رطوبت ساخته شده و مناسب شرایط آب و هوایی باشند.

تمام سقف های معلق باید دارای پد های صوتی مهر و موم شده در بالای کاشی در سقف کاذب باشند. عایق های حرارتی می شود رطوبت و مقاوم در برابر رطوبت مناسب برای شرایط آب و هوایی، و باید برای یک بار بخار شامل یعنی R که در آن مورد نیاز .

سیستم سقف معلق باید به ساختار بتنی یا فولادی بازگردد .

در صورت نیاز برای تعمیر و نگهداری، پانل های دسترسی باید از جمله قاب بندی ارائه شوند.

پانل هایی که از مواد مشابه سقف کاذب استفاده می شود و از ابعاد مناسب برای دسترسی استفاده می کنند.

C1: رنگ سقف (ضد گرد و غبار) که در آن مورد نیاز است.              

رنگ بتن را به زیر بشقاب برسانید.

به بخش مراجعه کنید 12 0.14 برای ضد گرد و غبار برای رنگ آمیزی.

C 2 : فیبر های معدنی یا سقف های کاذب فولادی با سوراخ سوراخ شده              

سقف ها باید یک کاشی سفید با ضخامت 600x600x19 میلی متری با یک مینی سفارشی و یا

600x600 x 19 میلیمتر کاشی فلزی سوراخ شده باشد. مقدار جذب آکوستیک (آلفا سبین) حداقل مقادیر: 7 (500 هرتز)، 0.9 (از 1000 تا 4000 هرتز). مرجع کیفیت:  

"آویز آکوستیک" (DONN) یا معادل آن تایید شده است.

چار چوب: بخش فولاد گالوانیزه، پیش لایه، با اتصالات غیر قابل مشاهده است. تعلیق: میله های درمان شده، قطر 6 میلی متر، کلیپ های فولادی با پوشش کادمیوم و گالوانیزه.

زاویه لبه: بخشهای آلومینیومی لاک 20 × 20 میلیمتر.

C3 : هیئت مدیره گچ / هیئت مدیره معلق و رنگ .              

سقف ها باید دو لایه پلاستیکی از پانل های مقاوم در برابر رطوبت و رطوبت باشد، هر یک از ضخامت های 12.5 میلی متر، از قاب ساختاری توسط میله ها و کانال های فولادی و یا بخش های چوب 50 x 50 میلیمتری آغشته به BS EN 13279 معلق است.

در صورت لزوم، به ویژه در حاشیه رزرو، باید تقویت شود.

رنگ پایان، به قسمت 12 .14 برای کارهای نقاشی مراجعه کنید.

C4 : فلزی تزئینی سقف آکوستیک              

این نوع سقف باید شامل تامین یک سقف مشبک تزئینی و یک اسپری آکوستیک در قسمت زیرین upperslab باشد.

پانل های مشبک: ساخته شده با ورق های آلومینیومی آنودایز، 50 میلی متر بالا، تشکیل 50 * 50 میلی متر مش.

تعلیق: بخش آلومینیوم و میله های درمان شده، قطر 6 میلی متر کادمیم و مات رنگ سیاه.

اسپری صوتی ؛ الیاف معدنی با پیوندهای غیر معدنی. آزبست ممنوع است میانگین صحیح صوتی 0.5 حداقل (آلفا سابین) و 0.7 (از 1000 تا 4000 هرتز). مرجع کیفیت

CAFCOTE 800 (CAFCO) یا معادل آن.

اسپری آکوستیک رنگ مایع رنگ سیاه است.

تخمگذار باید با توصیه های تولید تبعیت کنند و کار به عنوان مثال بر روی کل سطح upperslab قبل از شبکه کانال، cablework و لوازم نصب و راه اندازی د.

پانل های شبکه ای در بخش های چارچوب. سقف تکمیل شده باید دارای یک فشرده سازی باشد، با تمام وسایل فوق (روشنایی، پخش کننده هوا، آشکارسازها). تمام پانل ها باید بدون دستگاه های فوق الذکر قابل جابجایی باشند.

C 5 : سقف پانل فلزی معلق              

سقف شامل عرض های 1200 تا 300 میلی متر، پانل های طولانی با اتصالات قابل انعطاف و یا اندازه های دیگر تایید شده است. پشتیبانی از پنل باید از فولاد گالوانیزه ضخامت 0.5 میلی متر یا آلومینیوم ضخامت 0.6 میلی متر باشد. هر دو مواد باید یک APPL کارخانه دارند یعنی پایان د رنگ.

برای سقف کارکنان سرویس بهداشتی باید یک درمان ویژه ارائه شود:

مساحت آشپزخانه:

بدون سقف کاذب برای پخت و پز آشپزخانه اصلی، آماده سازی، خدمت و شستشو منطقه.

منطقه نشستن / ناهارخوری:

پانل های طولانی مدت باید به صورت میکرو سوراخ شده (به طور کامل یا به طور کامل) و یک درمان صوتی مخصوص ارائه شود. حداقل میزان جذب آکوستیک (Alpha Sabine): 0.8 (500 هرتز) و 1 (از 1000 تا 4000 هرتز).

زاویه لبه 20 × 20، شبیه به لایه های طولانی پانل های طولانی است.

چارچوب پشتیبانی و سیستم تعلیق باید مطابق با دستورالعمل های تولید کنندگان باشد.

طبقه بالا

عمومی

طبقه کامپیوتر باید تامین شود یعنی D توسط یک Propr یعنی سازنده نظامی.

طبقه کامپیوتر باید مطابق با کدهای و استانداردهای مربوطه باشد.

برای عمق حفره های کف ، به نقشه های معماری مراجعه کنید.

طبقه کامپیوتر باید به طور مشخص از باشد یعنی d در ساختمان کنترل و ITRs در ایستگاه فرعی و کلی اتاق مخابراتی از مخابراتی بازدید کنندگان ساختمان برای اتصالات کابل ورودی پایین.

تجهیزات در اتاق های ابزار باید بر روی یک ساختار پشتیبانی قاب فولادی مستقل با زاویه قفسه ای به محیط برای دریافت کاشی های برش طبقه برداشته شود.

برای تجهیزات الکتریکی و کنترل دقیق ابزار دقیق ، از جمله ابعاد مربوط به طرح، باید به مشخصات فنی مهندسی برق / ابزار دقیق ارجاع داده شود.

به غیر از موارد دیگر ، پانل های کف باید 600 * 600 * 40 میلیمتر ضخامت حداقل، ساخته شده از تخته سه لا ، یا مواد مورد تایید دیگر، در پوشش فلزی گالوانیزه، به پایان رسید با کاشی های 2 میلی متر ضخامت کارخانه، به عنوان د، ضد استاتیک و کاشی وینیل.

پانل های کف باید بر روی پایه های قابل تنظیم، ساخته شده از فولاد ضد زنگ، و مکانیکی ثابت و چسب به کف زیر پشتیبانی می شود. هر پایه باید قابل تنظیم در ارتفاع و ارائه یک خلاء بین بالای کف حفره و بالای طبقه بتن از 900 میلی متر حداقل مگر اینکه به طور مشخص از به عنوان مثال د در غیر این صورت بر روی نقشه معماران. برای جلوگیری از حرکات جانبی سیستم کفپوش ، بایستی نصب شود.

کف و دیوار به حفره های کامپیوتری باید با رنگ ضد گرد و غبار مهر و موم شده باشد .

تحمل

عرض و طول 0.2 میلی متر

قطر 0.3 میلیمتر

ضخامت 0.2 میلیمتر

بارگیری و ویژگی های خاص

محدوده های طبقه کامپیوتر از پشت بام باید برای بار متمرکز 4.5kN یا UDL 5.0kN / m2 طراحی شده با حداکثر انحراف 1 میلیمتر.

کف کامپوزیت باید به گونه ای ساخته شود که بتواند رسانایی اتهامات الکترواستاتیک را به سیستم زراعی متصل کند.

نفوذ برای کابل ها و لوله ها به خالی کامپیوتر باید از طریق بلوک های حمل و نقل در صورت لزوم باشد .

شکاف تحمل 3 میلیمتر باید در محدوده عرضی قرار داده شود و با مهر و موم شده با آتش نشانی مهر و موم شده باشد.

تمام پله ها، رمپ ها، پرده ها و نرده ها باید بخشی از Propr ie تهیه سازندگان تهیه شود.

مقدار 3 درصد از کاشی یدکی و ستون و باید تامین شود یعنی د شده توسط Propr یعنی نظامی تولید کنندگان.

مقاومت در برابر آتش

حداقل دود و امتیاز مقاومت در برابر آتش خواهد بود 1 /2 ساعت به محفظه بین مناطق خدمات / مناطق خطرناک.

دیوارهای آتش باید از طریق کف کامپیوتر و سقف کاذب نفوذ کنند تا یکپارچگی آتش نشانی حفظ شود.

بلوک حمل و نقل باید به طور مشخص از شود یعنی د برای دهانه های در فی دیوار دوباره.

کف پایان

عمومی

به نقشه های معماری برای برنامه ریزی مراجعه کنید .

پوشش های کف باید با یا بدون پوشش گذاشته شود .

اتصالات و مفاصل جنبش باید فراهم شود به عنوان در معماری نقاشی نشان داد و propr یعنی گسترش نظامی ST ریپ طور مشخص به عنوان مثال د بیش از مفاصل.

پوشش های کف باید با کدهای مربوطه و استانداردها مطابقت داشته باشند و به توصیه سازندگان نصب شوند .

کف پایان

F1: Screed

آرمه (که در آن مورد نیاز است) شن و ماسه درد دل سیمان باید مطابق با استاندارد BS EN 12620 50 باشد، حداقل میلی متر ضخامت وقتی APPL یعنی د به طور مستقیم به دال بتنی. سطوح بتونی برای ساختن کلید مکانیکی بافتی خشن است. در صورتی که جداسازی سطح و بتن در نتیجه از دست دادن کلید مکانیکی، یعنی ایجاد یک غشای مقاوم در برابر رطوبت ، پلات باید به 65 میلیمتر افزایش یابد و با مش سیم جوش (قطر 3.5 میلیمتر، مش 15 × 15 سانتی متر) تقویت شود.

پایان باید مرتب و صاف باشد.

در صورتی که سقفی به سقوط می رسد، 5 0 میلیمتر باید حداقل ضخامت باشد، یعنی به قسمت چاه کف، یعنی s.

F2: هدرر

دانه کربوراندوم 4 کیلوگرم در متر مربع یا معادل آن تایید شده در سطح اسلب بتنی است.

F3: رنگ ضد گرد و غبار .

ضد گرد و غبار پایان رنگ به بتن باید تامین شود یعنی D توسط یک Propr یعنی سازنده نظامی - به بخش مراجعه کنید 12 رنگ ها و دیوار پس از اتمام 0.14.

F4: رنگ ضد اسید .

مقاوم در برابر اسید پایان رنگ به بتن باید تامین شود یعنی D توسط یک Propr یعنی سازنده نظامی - به بخش مراجعه 12 رنگ ها و دیوار پس از اتمام 0.14.

F5: کاشی های سرامیکی وگلاژ .

10 × 10 و / یا 20 × 20 سانتی متر کاشی بدون لعاب سرامیک، سنگین vitrif یعنی د کاشی.

مطابق با استاندارد ASTM C 650.

کاشی ها باید روی ورقه ورقه ورقه پلی اتیلن 1200 g در محلول، بر روی ورق نصب شوند.

کاشی ها باید به 1 تا 40 سقوط برسد تا در مناطق مرطوب تخلیه شود.

اتصالات باید مستقیم و پر از سیمان رنگی برای مطابقت با کاشی است.

کاشی های مخصوص دامن باید همانند کف باشد.

برای مکان های کاشی کف مقاوم در برابر اسید، به پایان برنامه رجوع کنید.

برای مناطق مقاوم در برابر اسید کاشی ها و مفاصل باید مقاوم به اسید باشند.

F6: بدون لغزش کاشی و سرامیک .

همانند شرح بالا ، F5، اما با بافت سطح ضد لغزش.

F7: طبقه بلند

به بخش 12 .12 مراجعه کنید . 1 بالا

F8: ورق و کاشی وینیل

3.0 ورق ورق و / یا 50 سانتی متر و 50 سانتی متر ورق ورقه ورقه ورقه ای / کاشی، انحصاری یا نیمه انعطاف پذیر، وینیل سنگین با کفپوش های مختلف 100 میلیمتر کمینه بالا، چسب به عنوان خاص مشخص شده توسط سازنده که مناسب برای آب و هوا شرایط مواد ورق باید جوش داده شود.  

کاشی باید به شکل مربع قرار داده شود.

کاشی وینیل باید با BS EN 649 مطابقت داشته باشد.

چسب باید با استاندارد BS 5442 مطابقت داشته باشد.

پوشش کف باید مطابق استاندارد BS 8203 نصب شود .

F9: Terrazzo Granite / Terrazzo .

Terrazzo باید باشد .

در محل بازی کنید

پایان ترازو باید به بشکه های تقریبا 2 متر مربع با میله های غیر خورنده فلزی تقسیم شود.

Terrazzo باید به پایان صاف و صاف تمیز شود.

یا

کاشی های 30 سانتی متر و حداکثر 30 سانتی متر.

نوع و درجه ترکیبات باید به دقت بررسی شود تا ظاهر تزئینی به دست آید و کاشی های نمونه باید در طراحی دقیق ارائه شود.

کاشیهای Terrazzo باید مطابق با BS 8000-9 و BS 5385 تولید و گذاشته شوند

F10: سنگ مرمر / گرانیت محلی .

کاشی ها باید سنگ مرمر / گرانیت جلا داده شده از اندازه های مختلف، عرضه محلی با کیفیت بالا و حداقل ضخامت 19 میلی متر باشد.

سنگ مرمر باید به طور جامد بر روی تخت ماساژ در سیمان و پلت ماسه قرار گیرد و باید با اتمام کار با سیمان شسته و ریز، رنگی مطابق با رنگ غالب طبقه قرار گیرد. پرداخت نهایی باید کار یعنی d از مرطوب و پس از اتمام سنگ مرمر باید پایین تمیز و ارائه شده در شرایط بخشدار.

کفهای سنگ مرمر / گرانیت باید از جنس سنگ مرمر / گرانیت مشابه با یک عدد گاو نر استفاده شود .

همه کار بر روی سنگ مرمر / گرانیت شود Carr به عنوان مثال د مطابق با BS 8000-9 و BS 5385.

محل کلیه انواع ذکر شده در بالا باید با توجه به برنامه های پایان یافته باشد.

Accessor یعنی برای پوشش کف

بخش هایی برای مفاصل انعطاف پذیر مرجع کیفیت COUVRANEUF فرانسه یا معادل آن.

Propr به عنوان مثال زاویه های آلومینیومی تولید شده (برای مهر و موم) بخش اتصالات نئوپرن.

بخش Doorsill

بخش های محدب فولاد ضد زنگ در اتصالات بین انواع انعطاف پذیر و سایر پوشش ها پیچیده می شود. پیچ های فولادی ضد زنگ باید استفاده شود.

تشک های درب

نوار فرش از فولاد ضد زنگ، 6 میلی متر × 30 میلیمتر

فریم های فولادی ضد زنگ باید 6 میلی متر × 30 میلی متر با اشک های ثابت باشد.

کفپوش ها باید با کف تمام شود.

ابعاد تشک به صورت ذره ای 1.40 میلی متر 0.6 میلی متر است.

تشک در تمام لابی های ورودی یعنی S قرار دارد.

رنگ و دیوار

به نقشه های معماری برای برنامه ریزی مراجعه کنید .

W1: Fairfaced .              

بتن ریز و یا بلوک.

W2: بارگزاری .              

ملات سیمان به عنوان خاص مشخص شده در بخش 12.2 .

W3: رنگ (ضد گرد و غبار) .              

رنگ بتن یا سنگ تراشی (به استثنای رندر) را رنگ کنید. برای کار نقاشی ضد گرد و غبار، به بخش زیر مراجعه کنید .

W4: رنگ خارجی .              

رنگ بتن را رندر کنید و بتن ریزی کنید. برای نقاشی های ابتدایی به بخش زیر مراجعه کنید.

: W5 کاشی جلزد .              

کاشی باید 15 باشد 0 × 15 0 یا 20 0 × 20 0 متر متر لعاب کاشی ، و یا دیگر اندازه مورد تایید ، 10 میلی متر حداکثر . با توجه به ضخامت مورد تأیید سازنده R استاندارد آنگه .

کاشی ها باید از طیف استاندارد تولید کننده تایید شده، به BS 6431 ساخته شده با لبه های لعاب باشند.

کاشی ها باید بر روی تخت ملات / جوش قرار داده شوند، با استفاده از یک چسب مناسب با توجه به دستورالعمل های سازنده، دقیقا مشخص شود.

اتصالات باید مستحکم با سیمان ضد آب باشد، رنگی که برای کاشی های مختلف استفاده شود. اتصالات دیواری باید با اتصالات کف باشد.

W6: کاشی مقاوم در برابر اسید .

همان توصیفی که در بالا W5 وجود دارد، اما با کاشی های مقاوم در برابر شیمیایی و اتصالات سیمان مقاوم در برابر اکسایش ، باید با BS 6431 مطابقت داشته باشد.

رنگ آمیزی

این بخش نقاشی و لاک الکل را به دیوار، سقف، کف و تمام آثار داخلی و خارجی پوشش می دهد.

تمام رنگ ها باید از بهترین کیفیت و سازنده تایید شده، ضد قارچ تضمین شده و مناسب شرایط آب و هوایی باشند.

تمام رنگ باید از یک تولید کننده باشد. تمام رنگ ها باید مطابق توصیه های سازنده استفاده شوند.

کارهای نقاشی باید با استاندارد BS 6150 مطابقت داشته باشد.

تمام آثار نقاشی باید شامل موارد زیر باشند:

آماده سازی: توقف سوراخ ها و افسردگی ها، شستشو، مسواک زدن، تمیز کردن به عنوان مشخص شده توسط رنگ سازنده .

یک کت اصلی

دو زیرزمینی

یک پالتو

به طور کلی، رنگ باید APPL شود یعنی د شده توسط غلتکی در سنگ تراشی.

رنگ بر روی رزین بر اساس بتن و خارجی ( بیرونی )

سطوح در معرض هوا باید با یک آغازگر ویسکوزیته پایین پر شده و با دو لایه رنگ رزین پایه اکریلیک میکروپروس و یک پوشش بالا پوشش داده شود.

رنگ بر روی بتن و مصالح ساختمانی ( داخلی )

عمومی

پایان رنگ APPL یعنی د به بتن تی الکترونیکی و گچ.

آماده سازی: مسواک زدن، توقف و شستشو با یک کاغذ شن و ماسه و گرد و غبار.

نخست کت

دو زیرزمینی

یک کت بالا

پایان: ساتن

همه مطابق با توصیه های تولید کنندگان.

رنگ ضد گرد و غبار

پایان رنگ به APPL یعنی د در اسلب و یا SCR بتن eeds، fairfaced دیوارهای بتنی و سقف و دیوارها سنگ تراشی.

سیستم رنگ: رزین پلی یورتان تک ماده با حلال، در دو لایه:

250 تا 300 گرم / متر مربع برای اولین کت

200 تا 250 گرم در متر مربع برای پوشش دوم

آغازگر به عنوان سازنده مورد نیاز است.

محل سکونت: اتاق های خدمات، حفره های کف اتاق کامپیوتر و حفره های سقف که در برنامه اتمام نشان داده شده است.

بر روی صفحات گچ / گچ

امولسیون به APPL یعنی د به گچ و گچ رندر.

آماده سازی: مسواک زدن، متوقف کردن سوراخ ها و پر کردن مفاصل و ساییدگی خوب با جوشاندن.

یک کت پرایمر

دو زیرزمینی

یک پوشش ساتین

روی درب های فلزی و پنجره ها

همه درب فلزی و پنجره باید تامین شود یعنی د با فاکتور Y APPL یعنی پایان د اپوکسی توسط یک تولید کننده متخصص و یا تولید کنندگان پایان استاندارد .

پایان باید ساتن / براق باشد.

بر روی فلزات غیر آهنی (بیرونی و داخلی)

توجه: فولاد گالوانیزه به عنوان غیر آهنی محسوب می شود .

آماده سازی: چربی زدایی، اکسیداسیون، شستشو، پرایمر واکنشی.

سیستم رنگ: glycerophtalic با رزین های آلکیدی، در 2 کت.

کت بالا باید ساتن / براق باشد.

در کار چوب (گزینه داخلی 1)

آماده سازی: کاغذ شن و ماسه، پر کردن و مالش کردن با کاغذ شفاف و سبک.

سیستم رنگ: رنگ سرب آزاد .

یک کت پرایمر

دو زیر کت.

یک کت ساتن

در کار چوب (گزینه بیرونی / داخلی 2)

آماده سازی: کاغذ شن و ماسه، پر کردن و مالش کردن با کاغذ شفاف و سبک.

سیستم رنگ: لاک الکل

سه کت لاک ساتن روشن.

زهکشی - تجهیزات بهداشتی

زه کشی

کار زهکشی نباید بخشی از این مشخصات و باید با مشخصات پروژه منطبق

.... "فاضلاب و زهکشی" .

تجهیزات بهداشتی

عمومی

لوله های آب و لوله های فاضلاب در مناطق برق و ابزار دقیق و زیرزمین های کابل مجاز نخواهد بود. این خدمات تنها مجاز برای تجهیزات تهویه مطبوع، لازم است و اتاق باتری مناطق و جدا شده از مناطق بالا.

لوله کشی و لوازم جانبی بهداشتی ارائه خواهد شد که بر روی نقشه ها و به طور مشخص از نشان داده شده است به عنوان مثال با تمام د آخرت، کامل تر و تمیز، لوازم جانبی به عنوان مثال و پشتیبانی از.

لوازم بهداشتی باید در چین شیشه ای و کیفیت خوب تأیید شود. رنگ باید سفید باشد.

آبگرمکن باید آب گرم را به قسمت های بهداشتی، آشپزخانه، آزمایشگاه، اتاق چای و کلینیک عرضه کند . بخاری آب باید الکتریکی باشد.

تمام لوله ها و اتصالات داغ و سرد در معرض کروم قرار می گیرند.

همه چین زجاجیه و لوازم جانبی یعنی بازدید کنندگان باید از همان سازنده است.

لوله های زهکشی باید به لوله های زهکشی متصل شوند و از پر شدن آب / هوا پر شود.

تجهیزات بهداشتی

محل تجهیزات بهداشتی باید به عنوان در نقاشی معماران نشان داد و یا به عنوان مورد توافق شرکت در طراحی جزئیات و از نوع زیر باشد یا دیگر انواع تایید .

SA1 - حوضه:

باید تامین یعنی D توسط یک propr یعنی نظامی تولید کننده، چین سفید شیشه ای، کامل با لوازم جانبی و اتصالات و کروم سرد و گرم شیپور خاموشی میکسر آب است.

اندازه اسمی: 0.45 x 0.55 متر.

SA2 - دوش:

باید تامین یعنی D توسط یک propr یعنی نظامی تولید کننده، چین زجاجیه سفید یا کامپوزیت، کامل با لوازم جانبی به عنوان مثال و اتصالات و آب کروم سرد و گرم سر و میکسر دوش.

پنجره های دوش آغشته باید مشخص شود یعنی جایی که ساخته شده در دوش در ساخت و ساز بنایی کار نمی کند.

اندازه اسمی: 0.80 0 x 0.80 0 x 0.2 00 m .

پمپ توسط سازنده.

Showerhead باید با trim و accessor ie s مانند:

در معرض فواره زدن اب و ترکیبی دوش اتصالات با ساخته شده در اتصال آرنج

شیر کنترل ترموستاتیک

کروم سر دوش اندود با مهره پیچ و تاب و

زجاجیه صاحب صابون چین

نوار دست

دوش اضطراری باید در ساختمان آزمایشگاه واقع، تامین به عنوان مثال D توسط یک propr یعنی نظامی MANUFA cturer و به نیازهای HSE.

SA3 - توالت:

توالت باید از دو نوع باشد:

a نوع شرقی WC              

ب نوع غربی نوع WC              

توالت باید چین زجاجیه سفید تامین یعنی یک propr د یعنی سازنده نظامی با مخزن پنهان و یا در معرض. تمام اتصالات باید توسط سازنده ارائه شود.

SA4 - سینک فولادی ضد زنگ:

سینک ظرفشویی باید در فولاد ضد زنگ تامین شود، به عنوان مثال D توسط یک propr یعنی نظامی سازنده، الحاق به میز کابینت. حداقل ضخامت فلز 16/10 یا استاندارد سازنده تایید شده.

اندازه اسمی 1.40 x 0.60 میلی متر نوع برگشت پذیر با دو کاسه و دو تخلیه کننده .

کروم شیر میکسر.

SA5 - تلگراف تظاهر .

اتاق باتری باید eyebath یا تلگراف تظاهر تامین کرده اند به عنوان مثال D توسط یک propr یعنی تولید نظامی، به نیاز HSE.

تجهیزات جانبی

پرده های دوش / صفحه نمایش، قلاب کت و صندلی.

بیش از حوضچه های شستشو، آینه 6 میلی متری سرب، کروم خشک کن دست و حوله حوله کاغذی ضد زنگ.

کابینت توالت برای یک قلاب کت و تلگراف کاغذ توالت از فولاد ضد زنگ.

کورین یا گرانیت ورق ورتکس به تصویب شرکت.

بخاری آب

آبگرمکن های الکتریکی باید در مجاورت لوازم بهداشتی واقع شوند.

بخاری باید تامین شود یعنی D توسط یک propr یعنی نظامی تولید کننده، از جنس فولاد ESS و عایق.

بخاری باید تمام اتصالات و اصلاح لوازم جانبی شامل یعنی بازدید کنندگان .

بخاری ها باید به صورت زیر طراحی شوند:

Suffic یعنی NT ظرفیت برای عملکرد

حداکثر دمای ذخیره سازی آب گرم: 85 درجه سانتی گراد

سرد درجه حرارت آب: AMB یعنی NT

حداقل فشار آب؛ به داده های محلی مراجعه کنید

مشخصات برق : به اطلاعات تولید کننده مراجعه کنید

فاضلاب طبقه

زهکشی های کف باید در تمام مناطق مرطوب اجباری باشد . الکترونیکی . توالت، دوش، آشپزخانه و اتاق های تهویه مطبوع.

طبقه گل یعنی بازدید کنندگان باید تامین شود یعنی D توسط یک propr یعنی نظامی تولید کننده، فولاد ضد زنگ، 150 میلی متر بر ثانیه quare با 70mm و خروجی دام افتاده است.

طبقه گل یعنی بازدید کنندگان باید نصب شود 5 میلی متر در زیر به پایان اطراف آن.

جداساز

جداسازی روغن

جدا احتمالا باید در فولاد با حفاظت کافی داخلی و خارجی در برابر خوردگی، از جمله تمام پوشش های مورد نیاز، لوله و لوازم جانبی یعنی بازدید کنندگان .

برای ارائه در مناطق آشپزخانه.

جداکننده نشاسته

جداسازها باید فولادی با حفاظت داخلی و خارجی مناسب در برابر خوردگی، از جمله تمام پوشش های مورد نیاز، لوله و لوازم جانبی، به عنوان مثال .

برای آشپزخانه اصلی ارائه می شود .

تهویه مطبوع

تمام آثار باید با مشخصات پروژه مطابقت داشته باشند:

برق

تمام آثار باید با مشخصات پروژه مطابقت داشته باشند:

ایمنی

تمام کار و تجهیزات داخل ساختمان باید مطابق با:

علائم ایمنی و برچسب های داخلی و خارجی ساختمان ها و قفسه ها باید در هر دو زبان فارسی و انگلیسی ارائه شود. نمونه هایی از طرح، متن و غیره باید برای تأیید در طراحی جزئیات به C OMPANY ارسال شود .

مکان های دقیق از تجهیزات ایمنی، چشم امکانات شستشو یعنی بازدید کنندگان، مناطق احیا و غیره، باید در طول طراحی تفصیلی توسعه یافته است.

ساخت نقشه های پایان کار

افسانه

F loor

F1     پرده

F2     هاردنر در بتن

F3     رنگ ضد گرد و غبار

F4     رنگ ضد اسید

F5     C arpet کاشی

F6     کاشی های سرامیکی بدون لغزش

F7     مطرح کامپیوتر طبقه

F8     ورق وینیل / کاشی

F9     گرانیت Terazzo، سنگ مرمر محلی و / یا گرانیت

F10     مشبک فولادی ضد زنگ

تقسیم

S1     رنگ ضد گرد و غبار

S2     رنگ ضد اسید

S3     لعاب کاشی

S4     چوب رنگ شده

S5     وینیل مگس

S6     گرانیت Terazzo، سنگ مرمر محلی و / یا گرانیت

دیوار

W1     سنگ تراشی Fairfaced

W2     رندر خارجی

W3     رنگ ضد گرد و غبار روی سنگ تراشی

W4     رنگ بر روی گچ

W5     کاشی سرامیک جلزنج

W6     کاشی مقاوم در برابر اسید

W7     کاغذ دیواری وینیل

W8     Propr به عنوان مثال ریخته گری پارتیشن روکش فلزی تولید کنندگان

W9     آجری Fairfaced

سقف

C1     ضد گرد و خاک بر روی بتن

C2     کاشی آکوستیک سوراخ شده فلزی معلق

C3     سقف آکوستیک کف معدنی معلق

C4          هیئت مدیره گچ / گچ معلق و رنگ امولسیون

C5     سقف آکوستیک تزئینی فلزی

C6     سقف های کاذب بازدید کنندگان

     P : نوع صوتی سوراخ شده

     W: رطوبت ساختمان مرطوب

C7     Propr ie راه سازندگان پوشش روکش (چهره داخلی)

تجهیزات بهداشتی

افسانه برنامه تجهیزات بهداشتی

SA1     حوضچه 0.45 x 0.55

SA2     دوش 0.80 x 0.80

SA3     WC نوع غربی

SA4     نوع شرقی WC

SA5     نزول فولاد ضد زنگ + ضد بالا

SA6     تلگراف چشم

WH     آبگرمکن

FD     تخلیه کف

اس اس     جداکننده نشاسته

GS     جداسازی روغن

PR     حوضچه نماز خواندن

آزمایشگاه     کار آزمایشگاهی با سینک مخصوص

کیت     سینک آشپزخانه

جون     حوضچه حوضچه 0.60 x 0.50

برنامه تجهیزات بهداشتی

CB     ساختمان کنترل

آزمایشگاه     آزمایشگاه

GH     خانه های دروازه

WK     کارگاه آموزشی / غذای اصلی

AB     اداره / غذاخوری 2 ساختمان

FFS     آتش مبارزه ایستگاه

 برنامه بهداشتی در طراحی جزئیات توسعه یافته است.

اندازه تجهیزات باید در جزئیات D esign نهایی شود .General

The materials specified in this specification are intended to establish a standard of quality and level of performance and are not intended to prevent the use of equivalent or superior products.

All components (structural steel, reinforcement, bolts, nuts and washers, welding electrodes, cement aggregates, sand, concrete), as well as quality control of materials and workmanship shall comply with relevant Reference Documents mentioned here.

When materials are not specified on the drawings or elsewhere in this specification, reference shall be made to the relevant specifications below.  The components shall be fit for purpose and the design life shall be in accordance with the project specifications.

Materials shall be new, without defects and endorsed by a Supplier’s test report, warrantee and guarantee.  The use of locally manufactured materials shall be allowed subject to their compliance with the environmental data and design criteria for the Project.

Asbestos or materials containing asbestos and all gases containing CFC shall be prohibited.

Environmental Constraints

Specified materials shall be able to withstand the climatic environment described in the project specifications ... Civil and Structural Design Criteria.

Generally the site has a climatic cycle of fluctuating temperatures and winds, combined with humidity, dust and heavy salty dews.

The overall conditions consist of a severe, hostile and corrosive environment for people, equipment and material.  Particular consideration shall be given to the corrosive salty atmosphere, high ambient temperatures, humidity and solar radiation when selecting materials and equipment’s.  Refer to Design Basis re seismic stability of building components.

The Structural Engineer, after determination of components that require reinforcement and stabilisation, shall confirm the size, type and number of anchorage devices at Detail Design.

Design forces, Lateral forces and the Structural Design integrity shall be based on the requirements of project specifications.

Fire Precautions

The choice of materials and appliances shall comply with BS 5588, and project’s specifications requirements.

Colour and Materials

Colour and finishing tints are generally not specified in this document.  A sample palette shall be provided by the CONTRACTOR to COMPANY for selection during the detailed engineering phase.

Complete specifications, data, catalogue examples or drawings covering the selected items and the related installation drawings shall be submitted to certify compliance with performance requirements.

A minimum of four samples shall be submitted in each colour and finish selected, before approval.

A RAL chart of colours shall be submitted for COMPANY approval indicating all main components for each building.

DESCRIPTION OF WORK

Foundation

Concrete materials and casting shall be in accordance with ... “Civil and Structural  Design Criteria” and ... “Specification for Concrete Works”.

The foundation should be set at a depth to be defined in accordance with the complementary soil report, and shall be designed for the allowable bearing pressures.

The foundations, as well as all buried structures (ground beams, columns, pits and ground slabs) shall be constructed of reinforced concrete.

Concrete Structure and Roof

Concrete materials, mixing, casting and testing shall be in accordance with following specifications:

Earthquake design shall be in accordance with the Uniform Building Code 1997 (UBC).

The buildings shall be designed as a reinforced monolithic concrete rectangular box-type structure, with load-bearing facades and internal longitudinal or transversal concrete walls.

All reinforcement shall be connected to the earthing system.

Floor – Slabs

Finished floor levels shall be as shown on Architectural drawings.  Generally the ground floor shall be a concrete slab, cast on well consolidated hardcore

The Control Building shall have a proprietary raised computer floore constructed off the structural slab.  A number of ITRs shall have a proprietary computer floor located at the same ground floor level as adjacent rooms in the Sub Stations.  

The concrete shall be screed with a hardener where required.

In the Cable Basements, the floor shall be a reinforced concrete slab supporting cable trays and supports. Openings in the ground floor slab (if any) shall be with multi cable transit blocks (MCT’s) or other approved types according to electrical installation details for the installation of cables feeding the electrical equipment.  These openings shall be fire stopped after installation of the cables. The floor finish to the Switchroom shall be an anti dust paint on a reinforced screed.

Sectional drawings indicate the proposed typical sections to be applied and personnel/equipment access and means of escape shall be developed at Detail Design.

Walls

Reinforced concrete walls are shown on drawings.  Concrete finishes are defined below

Brickwork, colour and type to be submitted at Detail Design.

Masonry blocks or brickwork shall only be used for non blast rated buildings.

Cables entering the Sub Station Cable Basements shall be via multi cable transit blocks (MCT’s), size and numbers to be determined at Detail Design.)

Beams and Columns

Beams and columns shall be reinforced concrete, cast-insitu.  Structural grids shall be as indicated on the Architects drawings.  

The Workshop and Main Canteen building shall be a combination of reinforced concrete to the Administration and canteen areas and structural steel portal frames to the Workshop zone.

The Warehouse, Maintenance building, and Canopy to the Fire Station fire tenders shall be structural steel portal frames.

Stairs

With the exception, of the Administration/Canteen Building 2, and the Workshop & Main Canteen, all buildings shall be single storey with concrete steps/ramps with an applied non slip finish subject to COMPANY approval, as required by ground floor levels.

Stairs to the Sub Station Cable Basements shall be concrete.

Stairs to Administration/Canteen Building 2 and Control zone shall be reinforced concrete with terrazzo toping and integral non slip finish.

Concrete Roof Slabs

Generally, the roof design shall consist of a horizontal concrete slab with reinforced concrete raised edge beams.  

The roof shall have thermal insulation and an applied screed to falls to allow rain water to be directed to external/internal downpipes and discharged to road side ditches in accordance with ... Sewers & Drainage.

No downpipes shall enter Electrical, Instrumentation or Control Rooms.

Water pipes, sewer pipes, steam pipes and gas pipes shall not be permissible in electrical operating areas and cable basements.

Insulation and waterproofing: see chapters below.

Concrete Finishes

Wall and Slab Finishes

Fairfaced concrete finish internally shall generally receive an applied paint as an anti dust sealant to walls, floors and ceilings. Service rooms and computer floor zones, shall also receive an applied anti-dust paint finish.  Refer to Finishes Schedule.

Fairfaced concrete slabs shall be trowelled smooth to receive anti dust paint finish.  Tolerances in the slab shall not exceed 5 mm in 2 meters and 1 mm under a 20 cm ruler.

The finishes to the underside of the first floor slab shall be as required in the finishing schedule of this specification.

Concrete floor slabs to receive a screed shall be cast with a rough tamped finish to provide a mechanical key.

All concrete ceilings, including areas of false ceilings, shall receive an applied anti dust paint where required.

External concrete shall be cast smooth to receive an applied paint finish.

Foundation and all Buried Structure

All surfaces shall receive a special coating as indicated in ... “Specification for Concrete Works”.

Steel Framed Structure

Steel framed structures shall be a Portal Frame design with spans as indicated on the Architects drawings.  Some buildings or areas of buildings shall accommodate a travelling crane.  Crane requirements shall be electrically operated and their requirements shall be developed at Detail Design.

Structure shall include primary steel to support roofing and overhead cranes, and secondary steel for bracing, special doors, windows, external wall claddings and service penetrations.

Steel structures shall be designed and fabricated in accordance with ... Civil and Structural Design Criteria and ... Specification for Fabrication & Erection of Steelwork.

Coating and painting of these structures shall be according to Civil/Structural/painting Specifications.

Miscellaneous Concrete/Steel and Masonry Works

Stairs and Steps

Access to buildings shall be provided by in situ steps with applied anti slip tread and nosing.  Generally, steps shall be in conjunction with ramps at a gradient of 1 in 20 to be finalized at detail stage.  Refer to Architects drawings for locations.

Cable Pits and Penetrations

Concrete cable pits and service penetrations for cables i.e. in cavity floors, shall be of minimum size.  The openings for cable entries shall be via multiple cable transit blocks (MCT’s) where required, fire stopped and water proof.  Spare cable transits shall be provided as developed at Detail Design.

Spill Containment for Fuel Tanks and Transformer Bays

A sump shall be provided for fuel tanks with a capacity not less than the capacity of the fuel day tank, designed to be oil tight and in accordance with the applicable codes.  Discharge to be valved controlled and taken to the Oily Water Sewer in accordance with the drainage philosophy.

Liquid-tight reinforced concrete catchments tanks fitted with removable steel supports shall be provided for oil-filled transformers.  For fire safety purposes, trenches shall be filled with gravel. Discharge to be taken to the Oily Water Sewer.

Transformer Walls and Ceiling

Where two or more transformers are erected adjacent to each other, masonry or concrete walls shall provide a minimum 2 hours fire rated protection, unless the distance between the transformers is in excess of 10 meters.  The common wall between the Pen and the Cable Basement/Equipment Rooms shall also provide a minimum of 2 hours fire rated protection.

Transformer Pens shall have a single skin profiled metal cladding to the roof to act as a sun shade, supported on structural sections.  The roof shall be continuous over the pens with an air gap for ventilation. The whole walls and ceiling surfaces of electrical operating areas shall be sealed in a dust-free state with a water resistant coating (white).

Dust Proof and Acid Resistant Screeds

The reinforced screed shall be directly bonded to the concrete slab and the concrete surface shall have a rough tamped finish to provide a key.  All screeds shall be trowelled to achieve a smooth level finish with an applied anti dust paint finish. Number of coats and workmanship shall be in accordance with the Manufacturer’s recommendations. Location shall be according finish schedules.

Minimum screed thickness, 50 mm, laid on the concrete slab.  Screed to be reinforced with wire mesh if required.

Tolerances shall be 2 mm in a 3 metre span.

Areas, measured from datum.

Screed shall be laid in alternating bays.

Unistrut or similar shall be installed to achieve the level required and screed taken up to the Unistrut.

Internal Sewers

Internal drainage shall be limited in extent and where possible designed for short runs with connections to external manholes.

Location of drainage shall be in the Sanitary, Kitchen/Tea Room and Laboratory zones.

Layout of drainage shall be as determined by the number of sanitary/kitchen/lab units and shall comply with the Specification ... “Sewers and Drainage”.

Floor gullies shall also be provided in HVAC and Battery rooms and as required else where.

Floor drainage grills shall be provided to vehicular doors to be finalized at detail stage.

Rainwater drainage shall be taken at roof level to outlets/pipes and taken to grade/local ditches.  Pipes shall connect to drainage channels or be direct buried and shall be resolved at Detail Design.

Where internal rainwater pipes are specified, the finish above and below grade shall be cast iron.

Masonry Walls

General

This section covers all concrete blockwork walls, non-load bearing, internal and external.  Brickwork shall also be specified and reference should be made to the Architects drawings.

The Works shall include all necessary reinforced concrete/steel lintels, service openings, thresholds, sills, ties etc.

External Walls

External walls shall be non load bearing cavity construction with insulation to prevent condensation and control heat gain/heat loss.

Exterior walls to all buildings (air conditioned areas) shall be either a fairfaced brick or  an external leaf of 200 mm blockwork, with 50 mm polystyrene insulated cavity and an internal leaf of 100 mm block work.  Refer to Architects drawings for brick/render locations.

External walls of non air conditioned buildings shall consist of a 200 mm block wall or brick.

The external face of the concrete block cavity wall shall have an applied two coat external resin based render with a paint finish.

The internal face of the cavity wall shall have an applied plaster finish unless noted otherwise in the Finishes Schedule.

The head of the wall shall have a 30 mm fire rated soft joint to both leaves.

All cavity ties and sleeved ties to the columns and beams shall be steel.

Components

Construction of blockwork shall comply with ASTM C 426.

Concrete Masonry Units should comply with ASTM C 90.

Portland cement complying with ASTM C 150.

Aggregate for Masonry Mortar ASTM C 144.

Water for mixing shall be free of alkalis, acids and organic materials.  Seawater is prohibited.

Preconstruction and Construction Evaluation of Mortars for Plain Reinforced Unit Masonry ASTM C 780.

Workmanship

Workmanship shall include cuts, lintels, ties and stiffening devices, sealing of doors and windows frames.

Maximum distance between vertical restraints and perpendicular wall: 6 m.

Maximum height between ground slab and horizontal restraints: 4 m.

Connection between brick/block work walls and concrete columns or walls shall be sleeved steel ties, fully embedded for a minimum of 200 mm into the mortar joints spaced as required by Seismic design requirements.

Openings over 20 dm2 shall be provided for any network crossing walls (ducts, cables, pipes) with a lintel if more than 40 cm wide. Peripheral stopping shall be carried out by contractor in charge of the concerned network.

Internal Walls

Components

Internal walls shall be non load bearing concrete blockwork.  Thickness shall be determined by the height and length between restraints.

Other design requirements shall be as 12.4.7.2.

Workmanship

Workmanship shall be as 12.4.7.2 above.

With the exception of washrooms or other wet rooms, no damp-proof course shall be required for partition walls erected off the concrete slab. Except for load bearing walls, a 1 to 2 cm joint shall be reserved between the upper slab and the top of masonry partitions. Provision for seismic design shall be observed as required.

Masonry Rendering

Unless otherwise stated on the Architects drawings, all external faces of all exposed masonry shall receive a two coat external render or shall be painted.  Supplier of render to be determined during detail design phase.

Plaster finish of 15 mm minimum thickness, shall be applied to internal wall surfaces and protected where necessary in Industrial areas.

Additional finishes such as glazed tiles shall be applied to the plaster. Refer to Finishes Schedule on Architects drawings.

All Office/Clinic areas shall have a minimum 15 mm plaster finish to walls protected against damage from trolleys with timber rails where necessary. The components & laying should be defined at detail stage.

External Cladding

Insulated Metal Wall and Roof Cladding

Buildings that are not constructed of masonry shall be constructed of a proprietary powder coated metal wall cladding system.  The panels shall be a non combustible sandwich construction incorporating a flat colour coated internal facing sheet, 0.5 thick, or greater, a vapour barrier, an insulation layer, that achieves the insulation ‘U’value required by HVAC, and an external metal sheet that has an external flat or mini ribbed metal profile, 0.7 thick or greater.  The design shall be  as  determined on the Architects elevational drawings.

All windows, doors, louvers and service penetrations shall be integrated into the panel heights to avoid site cutting of cladding panels.

The roof shall be a proprietary powder coated metal roof cladding system. The panels shall be a non combustible sandwich construction incorporating a flat colour coated internal facing sheet, 0.5 thick, or greater, a vapour barrier and an insulation layer, that achieves the insulation ‘U’ value required by HVAC, and an external deep profiled metal sheet, 0.7 thick or greater. The wall and roof cladding shall be by the same Manufacturer.

All roof penetrations shall be water tight.

The roof shall be to a 15 % fall.

Rainwater gutters and shall be by the cladding Manufacturer. Down pipes should be galvanized carbon steel or PVC.

Installation shall be as Manufacturers instructions.

Metal cladding shall be fixed to a steel portal frame structure.

Waterproofing

Flat Concrete Roofs

Buildings with flat concrete roof slabs and screed to falls shall have an insulation layer, screed to falls, applied two layer proprietary waterproofing system and paving slabs bedded on mortar to include all necessary upstands, flashings, falls, expansion joints, cappings, rainwater outlet as required.  

Rainwater hoppers shall be specified for external downpipes.  Downpipes shall be galvanised carbon steel or PVC and include all fixing accessories on external walls.

Roof lights shall be glazed blocks in concrete surround as indicated on the Architects drawings.

General

Works shall comply with NRCA Waterproofing Manual and relevant American standards.

Waterproofing sheets shall be glued and joined together by hot welding.  End laps shall be a minimum of 150 mm high.

Insulation materials shall comply with ASTM C 518.

Drainage shall comply with relevant American standards or BS EN 12056-3.

All roofs shall be accessed for maintenance and repair only via access ladders and safety issues applied at time of access.

No downpipes shall pass through the technical, Instrumentation and Electrical rooms, or buildings unless noted otherwise on the Architects drawings.

Appropriate details shall be developed at Detail Design for roofs which support HVAC equipment, piping, instrumentation cables etc.

Components

Insulating and waterproofing systems includes:

Rigid polystyrene panels 50 mm thick for thermal insulation.  Thermal ‘U’ value shall be according to HVAC specifications.

Sand/cement screed to falls to perimeter gutters or roof drains. 50 mm minimum thickness of screed at gutters or floor  drains. Screed shall be reinforced with wire mesh if required.

The roof finish shall be a two layer proprietary hot applied waterproofing membrane.

Protection from elements shall be provided by paving slabs bedded and grouted on to the insulation.

Pitched Single Roofing with Waterproofing

Transformer Bays and car/bicycle shelters   shall have an uninsulated proprietary deep profiled metal roofing sheet on structural sections installed all as Manufacturers recommendations.

Finish shall be as standard by the proprietary metal cladding Manufacturer who provides the insulated metal cladding system for the buildings.

All flashings shall be by the proprietary cladding Manufacturer.

The roof pitch shall be no less than 15% with gutters and downpipes supplied by the proprietary cladding Manufacturer.

Workmanship

Workmanship shall comply with American standards and manufacturer’s recommendations.

On completion of the works, the flat roofs shall be flood tested.

On completion, the CONTRACTOR shall provide the COMPANY with a ten-year guarantee for the Vapour barrier and insulation.

Steel and Aluminium Windows

All windows shall be supplied by a proprietary window Manufacturer.

Wind pressure, shall comply with project requirement and to ASTM A 283 & E 330.

Thermal breaks shall be provided to all windows. Workmanship shall comply with ASTM E330, E331.

Box section extrusions to window frames shall be with incorporation of thermal breaks.

Finish to steel and aluminium windows shall be a factory applied powder coated paint to the approved  RAL colour.

Glazing to windows shall be tinted, double glazed, hermetically sealed and to comply with thermal and acoustic insulation in ASTM C 1048.

Glass panes shall be fitted externally.

All glazing shall be fixed light unless opening lights are indicated on the Architects drawings.

Where opening lights are specified, they shall open outwards and have restrictors to limit opening to 100mm or be sliding.

Laminate/toughened glazing shall be specified in areas of potential blast or as instructed by COMPANY, and designed by a Specialist.

Windows shall be sealed to prevent sand, moisture and gas infiltration.

Aluminium Double Glazed Windows

Frame shall be a heavy-duty section and powder coated or anodised.

Thermal insulation rate    :    2.0 W/m2k maximum

Acoustic insulation rate    :    32 dBA minimum

Solar factor            :    0.70 maximum

Workmanship shall comply with ASTM E 330 & 331.

In air conditioned buildings, leakage rates shall be limited to that specified in the HVAC Specifications.

Sealing system shall consist of EPDM gasket between frames or glass-frames supplied and fixed by Manufacturer. All windows shall be provided with complete ironmongery.

Steel Framed Double Glazed Windows

Windows frames shall be of galvanised steel (260 g/m2 minimum zinc deposit) with a minimum rebate of 18 mm.

Other requirements shall be as for Aluminium windows 12.7.1

Frame shall be a heavy-duty section and powder coated.

Thermal insulation rate    :    2.0 W/m2k

Acoustic insulation rate    :    32 dBA minimum

Solar factor            :    0.70 maximum

Workmanship shall comply with ASTM E 330 & 331.

In air conditioned buildings, leakage rates shall be limited to that specified in the HVAC Specifications.

Sealing system shall consist of EPDM gasket between frames or glass-frames supplied and fixed by Manufacturer.

Blast Rated Windows and Glazing

Windows shall not be specified in blast rated buildings.

Windows close to, but outside the blast radii, shall be restricted in size and laminate glazing specified.

External and Internal Doors

External and Internal doors shall be solid/glazed timber, steel or aluminium.

Timber doors shall be considered at Detail Design.

All doors shall be supplied by a proprietary door Manufacturer.

Wind pressure, shall comply with project requirement and to ASTM E 283 & E 330.

Where specified metal box section extrusions to external door frames shall be insulated by foam injection.

Finish to steel and aluminium doors shall be a factory applied powder coated or anodized paint to a RAL colour.

Timber doors shall be ash veneer.

Finish to timber external and internal doors shall be a factory applied clear satin varnish.

Glazing to doors shall be tinted, double glazed, hermetically sealed and to comply with thermal and acoustic insulation in ASTM 1048.

Glass pane beads shall be fitted externally.

Laminate/toughened glazing shall be specified by a Specialist in areas of potential blast, and restricted in area and designed.

External doors shall be sealed to prevent sand, moisture infiltration.

Heavy-duty hardware shall be specified to doors.

Fire rated doors and emergency exits shall be provided with a door closer and panic bar to opening leaf.

Vent grilles shall not be incorporated in fire doors.

Horizontal/vertical sliding folding  doors shall be operated by electrical motor, and equipped with all necessary features: power open/power close, reverse on contacts, adjustable time delay, automatic security locking.

Air leakage in air conditioned buildings shall be controlled as specified in the HVAC Specification.

Fire doors shall have fire rated glass.

Door Locks.

All main entrance door locks to buildings shall be operated by a ‘swipe card’ and free issued to Contractors by Telecoms Supplier.

Security locks with interchangeable cylinders (European standard) shall be provided to all other doors.

All locks shall be by the same Manufacturer site wide for all buildings  and shall have a ‘Master’ and number of ‘Sub Masters’ and Sub Sub Masters as follows :

Master key for all locks for all buildings site wide.

Sub master key for each building.

Sub Sub master key for general rooms in each building.

Sub Sub master key for all Management Offices

Sub Sub master key for all HVAC rooms.

Sub Sub master key for all Instrumentation rooms.

Sub Sub master key for all Electrical rooms.

3 copies of each key and 3 copies of the master key based on the Master Key strategy shall be provided for each building.

The above requirements shall be confirmed by COMPANY during execution of Project.

The ‘Castell Lock System’ or an approved equivalent shall be used for Sub-Station doors.

External and Internal Aluminium Doors/Glazed Doors

Frames shall be heavy-duty aluminium sections, insulated and powder coated or anodised.

Glazing shall be laminated and/or toughened glass, double glazed.

Core of doors shall be thermally insulated.

Extruded  door jambs and head sections shall be powder coated and insulated.

Workmanship shall comply with ANSI/SDI -100.

Wind pressure value according to project’s requirements and to ASTM E 283 & E 330.

Sealing system shall consist of EPDM gasket between frames or glass frames and first category elastomere putty with structure.

Ironmongery to be heavy-duty stainless steel/Aluminium.

Over head door closer per leaf.

Door stop per leaf.

Handle with lock and/or latch per leaf.

Panic bar per leaf to emergency exit doors.

Kicking plates to both sides of doors.

Name plates per room.

Emergency and Equipment doors shall be alarmed for improper use.

Automatic self closing doors shall be specified to air locks, air-conditioned rooms and doors in fire walls.

CONTRACTOR shall ensure that the type of automatic closures is an Industrial standard to operate against room pressures.

Fire doors shall have fire rated glass.

External and Internal Steel Doors

Door frames and leaves shall be galvanised steel (260 g/m2 minimum zinc deposit), double skin to doors with insulated core.

Steel door frames shall be fixed to the structure with galvanised metal lugs.

Glazing shall be laminated and/or toughened glass (if required), double glazed.

Extruded door jambs and head sections shall be powder coated and insulated.

Workmanship shall comply with ANSI/SDI A250.8.

Wind pressure value according to project’s requirements and to ASTM E 283 & E 330.

Sealing system shall consist of EPDM gasket between frames or glass frames and first category elastomere putty with structure.

Ironmonger to be heavy-duty stainless steel.

Over head door closer per leaf.

Door stop per leaf.

Door handle with lock and/or latch per leaf.

Panic bar per leaf to emergency exit doors.

Kicking plates to both sides of doors.

Name plates per room.

Emergency and Equipment doors shall be alarmed for improper use.

Automatic self closing doors shall be specified to air locks, air-conditioned rooms and doors in fire walls.

CONTRACTOR shall ensure that the type of automatic closures is an Industrial standard to operate against room pressures.

Internal doors:

TYPE ID1    Single leaf personnel door (w x h) 900 x 2100 structural opening.

TYPE ID2    Single leaf glazed personnel door (w x h) 900 x 2100 structural opening.

TYPE ID3    Leaf and a half personnel door (w x h) 1350 x 2100 structural opening

TYPE ID4    Leaf and a half glazed personnel door (w x h) 1350 x 2100 structural opening

TYPE ID5    Double leaf personnel doors (w x h) 1800 x 2100 structural opening.

TYPE ID6    Double leaf glazed personnel doors  (w x h) 1800 x 2100 structural opening

All door sizes to be finalised during Detail Design.

External doors:

TYPE ED1    Note Administration Building entrance door shall be powder coated/anodized steel/aluminium

TYPE ED2    Note Control Building entrance door shall be steel with top coat painted on site (blast rated if required).

TYPE ED3    Note Laboratory Building entrance door shall be powder coated/anodized steel/aluminium.

TYPE ED4    Note Telecoms Building entrance door shall be powder coated/anodized steel/aluminium.

TYPE ED5    Maintenance Building double leaf glazed personnel entrance door (w x h) 2000 x 2100 structural opening.

TYPE ED6    Note Main Canteen Building entrance door shall be powder coated/anodized steel/aluminium.

TYPE ED7    Canteen 2 Building double leaf glazed personnel entrance door (w x h) 2000 x 2100 structural opening.

TYPE ED8    Note Workshop Building entrance door shall be powder coated steel, 1000 x 2100 structural opening.

TYPE ED9    Security Building leaf and a half glazed personnel entrance door (w x h) 2000 x 2225 structural opening.

TYPE ED10    Warehouse Building single glazed personnel entrance door (w x h) 1000 x 2100 structural opening.

All door sizes to be finalised during Detail Design.

External and Internal Timber doors

Doors shall comply with BS 459.

Timber doors shall be specified for Office zones, Tea Rooms and locations noted above and of high quality.  Veneer finish with hardwood lipping.

Timber doors shall be supplied by a Proprietary Manufacturer, thickness 54 mm with stiffeners.

All doors shall be Ash veneer with clear satin varnish applied at factory.

Door frames shall be solid Ash timber or galvanized/powder coated steel.

Air transfer grills in non rated fire doors shall be powder coated to a RAL colour.

In areas with trolley movement, doors shall be protected with stainless steel sheet to the lower half.

Internal doors:

TYPE ID1    Single leaf personnel door (w x h) 900 x 2100 structural opening.

TYPE ID2    Single leaf glazed personnel door (w x h) 900 x 2100 structural opening.

TYPE ID3    Leaf and a half personnel door (w x h) 1350 x 2100 structural opening

TYPE ID4    Leaf and a half glazed personnel door (w x h) 1350 x 2100 structural opening

TYPE ID5    Double leaf personnel doors (w x h) 1800 x 2100 structural opening.

TYPE ID6    Double leaf glazed personnel doors  (w x h) 1800 x 2100 structural opening

All door sizes to be finalised during Detail Design.

Blast Rated Doors

Blast rated doors shall be designed to the blast rating of the structure and designed and supplied by a Specialist Manufacturer. The blast pressure shall be according related project specifications.

Blast rated doors shall open outwards.

There shall be no glazing specified for blast rated doors.

External and Internal doors in Main entrance lobby to the Control Building and External doors to ITRs shall be blast rated and synchronised so that both doors cannot be opened at the same time.

Ironmongery to be heavy-duty stainless steel.

Over head door closer per leaf.

Door stop per leaf.

Door handle with lock and/or latch per leaf.

Panic bar per leaf to emergency exit doors.

Kicking plates to both sides of doors.

Emergency and Equipment doors shall be alarmed for improper use.

Automatic self closing doors shall be specified to air locks.

Contractor shall ensure that the type of automatic closures is to a Heavy Duty Industrial standard to operate against room pressures.

All ironmongery shall be part of the door specialist supply.

Window and Door Types

Window Types

For window design refer to Architectural drawings.

Unless otherwise noted on the Architectural drawings, all windows shall be fixed lights.

Windows in metal clad buildings shall be 900 mm high and integrated into the cladding system.

Door types

For door design refer to Architectural drawings. The following types shall apply:

1    Internal and external personnel doors, (w x h) 900 x 2100

2    External double leaf equipment doors, (w x h) 3000 x 3000 and 2000 x 2100

3    Internal leaf and a half access doors (w x h) 1350 x 2100

4    External vehicular doors:

4150 X 5000 Lorry and Car Vehicular Maintenance Building.

5100 X 5000         ditto.

5100 X 4150         ditto.

5100 X 3750 Warehouse Building.

5100 X 3750 Workshop Building.

All door sizes to be finalised during Detail Design.

Metal Works – Gates and Fencing

Metal Works

General

Metal work shall include miscellaneous metal work for all buildings such as:

Miscellaneous trays and covers

Exterior platforms for HVAC, ladders, steps, handrails, etc.

Perimeter canopy to metal clad buildings as indicated on Architectural drawings.

Gratings.

Checker plates, rails and steel walkways.

Metal Gates.

Unless otherwise noted, all general external steel shall be galvanised.

Applied finishes such as powder coating shall be specified as noted elsewhere in this Specification.

Louvers and Vent Grilles

Louvres and vents shall be supplied by a Proprietary Manufacturer and powder coated/anodized aluminium or steel.

Louvre and vents shall be to a RAL colour.

External louvres and vents shall be designed with insect screens and sand traps.

Louvres to fire walls shall have fire dampers and be rated as the wall.

External louvers to blast rated buildings shall be designed to the blast rating of the structure.

Gratings

Supply and installation of galvanised gratings, 30 x 30 mm, 40 mm thick, to be capable of taking vehicle loads sized in accordance with each vehicular entrance door as follows:

4150 X 300        Lorry and Car Vehicular Maintenance Building.

4850 X 300         ditto.

5100 X 300         ditto.

5100 X 300        Warehouse Building.

4600 X 300        Workshop Building.

5100 X 300         ditto.

Roof Access Ladders

All buildings shall have roof access by galvanised ladders, fixed to facades and including all handrails and protection required by safety regulations.

Where roof levels vary, ladder access shall be provided to each level and also between roof levels.

All buildings, with the exception of the gate houses and Temporary Refuge, shall have a minimum of two ladders for means of escape.

The number and location of ladders for each building shall be finalized during detail design. The size of the ladders shall be according project general details

Cable Basement Ladders

Access stairs to Sub Station Cable Basements to be developed at Detail Design in conjunction with HSE requirements.

Gates, Screens and Fencing

Perimeter security fence, internal fences and control gates shall be provided according to the following documents:

... “Fencing and Gates”.

Vehicular Entrance Gates shall be a hinged type and remotely controlled by the security personnel located in the Gate Houses or manually opened by personnel.

Pedestrian Entrance Gates shall be a hinged type and remotely controlled by the security personnel located in the Gate Houses or manually opened by personnel.

Transformer Gates shall be a hinged type and open outwards with locks based on the Sub Station Sub Sub Master system.

Emergency escape doors from the Cable Basement shall be hinged and open outwards with locks based on the Sub Station Sub Sub Master system and operated internally with a panic bar.  Requirements shall be developed at Detail Design by CONTRACTOR.

Interior Light Partitions

Interior lightweight demountable partitions shall be ‘Office ‘ quality supplied by a Proprietary Manufacturer, including wall panels, doors and windows, skirting, closers, trims, etc.

Lightweight screens shall provide acoustic control as specified in this Noise Control Specification.

Lightweight screens shall not penetrate computer floors or false ceilings.

Components

Structure shall be anodised aluminium or galvanised steel rails.

Acoustic insulation shall be mineral wool panels, 45 mm thick, high-density 60 kg/m3 minimum).

Panels shall be a demountable factory applied vinyl faced gypsum panel system, 13 mm minimum thickness. The finish shall be a fire resistant vinyl complying with NFPA requirements.

Glazed panels shall be 6 mm thick, laminate or toughened.

Timber, MDF or PVC partitions can be used as an alternative with COMPANY approval.

Workmanship

Partitions shall be fixed independently of the suspended ceiling.

Plasterboard shall be screw fixed to structural sections, both sides of partition, with self-drilling screws.

Acoustic insulating core shall be integrated between plasterboard with Rock-wool quilt or equivalent.

Partition thickness shall be 50 mm overall minimum.

Workmanship to glazed panels and doors shall comply with Manufacturer’s specification.  Door furniture shall be as specified elsewhere in this Specification and developed during Detail Design.

Joinery

General Joinery Works

General

Timber for joinery work is to be of good quality well seasoned Ash, Iroko, Mahogany, Opepe, or other approved timber.

All timber shall have reached a moisture content of not more than 12 % and shall be treated with an approved preservative before incorporation into the works.

Items specified shall be manufactured at the Joinery Manufacturers works and delivered to site for installation.

All ironmongery shall be secured with screws of the same metal and finish as the fittings, or shall be of an approved type for particular fittings.

All joinery locks and ironmongery furniture, excluding doors, shall be supplied by the Joinery Manufacturer.

Plastic laminates to ablution areas shall be « FORMICA » or equal and approved and shall be applied under pressure with waterproof and heat-resistant adhesive, strictly in accordance with the Manufacturer’s instructions.

Glue shall be an approved water-resistant and moisture resistant type.

Ties shall be steel fixed into masonry and concrete.

All joinery shall be supplied by a Specialist Joinery Manufacturer, constructed at their works and delivered to site.

Entrance Lobby Doors and Screens: Administration Building / Canteen Number 2

The entrance lobby doors and integral screens to the main entrances, north elevation and south elevation, shall be powder coated/anodized steel /aluminium.

This item is indicative on the Architects drawings and shall be developed at Detail Design.

Entrance Desk Administration Building / Canteen Number 2

The reception desk shall be a bespoke design, rectangular in profile and finished with granite, marble and polished timber.  Refer to Architects drawing for profile.  Desk to be developed at Detail Design.

Desk shall be designed for structured wiring for all services such as telecoms, audio visual, alarms etc.

The desk shall be manufactured by a Specialist company in their works and delivered to site for installation to suit the construction programme.

Entrance Lobby Doors: Control Building

The entrance lobby doors shall be blast rated without glazing.

This item is indicative on the Architects drawings and shall be developed at Detail Design.

Entrance Lobby Doors and Screen: Workshop and Main Canteen Building

The entrance lobby doors and integral screen to the main entrances, shall be constructed of powder coated steel/aluminium and glass by Specialist Manufacturer.

This item is indicative on the Architects drawings and shall be developed at Detail Design.

Entrance Lobby Doors: Indoor Warehouse

The entrance lobby doors, shall be constructed of powder coated steel/aluminium with glass vision panel by Specialist Manufacturer.

This item is indicative on the Architects drawings and shall be developed at Detail Design.

Entrance Lobby Doors and Screen: laboratory Building

The entrance lobby doors and integral screen to the main entrance shall be constructed of powder coated steel/aluminium and glass by Specialist Manufacturers.

This item is indicative on the Architects drawings and shall be developed at Detail Design.

Entrance Lobby Doors: Telecoms Building

The entrance lobby door to main entrance shall be powder coated steel/aluminium  with glass vision panels by Specialist Manufacturer.

Entrance Lobby Doors: Fire Station Building

The entrance lobby doors to the main entrance shall be powder coated steel/aluminium with glass vision panels by Specialist Manufacturer.

Entrance Desk: Gate House Building

The Main Gate Houses reception desks shall have a laminate finish, balanced, with hardwood lipping including all necessary fixings and accessories, stainless steel posts and floor fixings.  Refer to Architects drawing for profile.

Desks shall have integrated under counter cupboards with 2 shelves and a drawer.

Desk shall be designed for structured wiring for all services such as telecoms, audio visual, alarms etc.

The desk shall be manufactured by a Specialist Joinery company in their works and delivered to site for installation to suit the construction programme.

Shower and Sanitary Walls

Shower cubicles shall be tiled with ceramic tiles on a waterproof grout 2.2 m high.

Partitions to Ablutions shall be either ceramic tiles on waterproof grout on masonry or a proprietary manufactured laminated system including all necessary fixings and accessories, stainless steel posts and wall fixings, treated to resist high humidity.

A gap of 200 mm shall be provided at floor level between partitions, with an overall stall height of 2.20 m.

Doors to proprietary partitions shall be 0.80 x 1.90 m. minimum and part of Manufacturers supply, including ironmongery.

Duct Casings (HVAC and service pipes)

Duct casings shall be 50 mm x 50 mm impregnated timber sections fixed to structure, floor to ceiling, with 19mm laminate fully demountable panels for access to services. Grilles, if required shall be metal and powder coated to a RAL colour.

For duct casings that do not require access, metal frames and gypsum boards can be specified.

Laminate panels shall be balanced on rear.

Fixings shall be chrome cups and screws.

Ducts shall be fire stopped as necessary.

Technical Cupboards (Electrical Panels in Corridors)

Hardwood framing shall be 50 mm x 50 mm timber sections built into partitions/masonry walls, with mortise and tenon joints.  Panels/doors shall be 25 mm MDF or Plywood laminated and balanced on rear and hardwood lipped.  Three number hinges per door. Also steel/aluminium types may be specified based on COMPONY approval.

Kitchen & Tea Zone Worktops and Cupboards

The equipment to the Kitchen zones shall be of professional industrial quality, of stainless steel, and provided by a Specialist Kitchen Manufacturer.  The requirements shall be developed at Detail Design by the Specialist.

The equipment shall be capable of easy movement for cleaning.

All wall units shall be stainless steel and provided by the Kitchen Supplier.

Worktops and all visible parts of frame, edges, sides of doors, recessed washbasins and fixtures shall be stainless steel.  Cupboard shall have 1 shelf per unit and 1 drawer per unit.

12 mm tubular tray rail, 350 mm wide, of stainless steel.

Free standing mobile trolleys for return trays shall be provided by the Specialist Manufacturer.

The equipment to the Tea zones shall be 30 mm granite/marble or an approved equivalent (MDF) with bull nose edge to front on stainless steel units below and wall mounted units above.  Stainless steel double sink recessed into worktop.  The requirements shall be developed at Detail Design by the Specialist.

Laboratory Units

The total fit out of equipment and worktops shall be by a Specialist Laboratory Manufacturer and developed at Detail Design.

Shelving

Shelving to Stores shall be laminate planks on steel brackets.  Requirements to be developed at Detail Design.

Suspended Ceilings and Ceiling Finishes

Suspended ceilings shall be supplied by a Proprietary Manufacturer, of modular design and provide a fully integrated system for light fittings, HVAC grills, audio alarms etc.  The ceilings, and all fittings shall remain in place in the event of an explosion or earthquake occurrence.

False ceilings shall be a concealed joint type with self finished tiles, (white).

All types of suspended ceiling and associated finishing works shall comply with ASTM C635 & C636 and ASTM E 580.

All suspended ceilings shall be made of moisture and humidity resistant panels, suitable for the climatic conditions.

All suspended ceilings shall have acoustic sealed pads on top of tiles in the ceiling void. Insulation materials shall be moisture and humidity resistant suitable for the climatic conditions, and shall include for a vapour barrier where required.

The suspended ceiling system shall be fixed back to concrete or steel structures.

Where required for maintenance, access panels shall be provided, including framing.

Panels to be of the same materials as the suspended ceiling and shall be of adequate dimensions for access.

C1:     Ceiling Paint (anti-dust) where required.

Paint finish to fair-faced concrete to under side of slab.

Refer to section 12.14 for anti-dust painting works.

C2:    Mineral fibre or perforated coated steel suspended ceilings

Ceilings shall be either a 600 x 600 x 19 mm mineral fibre white tile, with a mini corrugated finish, or

600 x 600 x 19 mm perforated white metal tile.  Acoustic absorption rate (alpha Sabine) minimal values: 0.7 (500 Hz), 0.9 (from 1000 to 4000 Hz).  Reference of quality:

“Acoustic Frost” (DONN) or approved equivalent.

Framework: galvanised steel sections, pre-lacquered, with non visible joints.  Suspension: treated rods, 6 mm diameter, cadmium-coated and galvanised steel clips.

Edge angles: 20 x 20 mm lacquered aluminium sections.

C3:    Suspended plasterboard/gypsum board and paint.

Ceilings shall be a double layer of plasterboard of moisture and humidity resistant panels, each 12.5 mm thick, suspended of structural frame by either steel rods and channels or impregnated 50 x 50 mm timber sections to BS EN 13279.

Reinforcements shall be provided when necessary particularly on periphery of reservations.

Paint finish, refer to section 12.14 for painting works.

C4:    Decorative metallic Acoustic ceilings

This type of ceiling shall include supply of a decorative lattice ceiling and an acoustic spray on underside of upperslab.

Lattice panels: composed with vertical anodises aluminium blades, 50 mm high, forming a 50 x 50 mm mesh.

Suspension: aluminium sections and treated rods, 6 mm diameter cadmium coated and matt black paint.

Acoustic spray; mineral fibres with inorganic binders.  Asbestos is prohibited. Average acoustic correction 0.5 minimum (alpha Sabine) and 0.7 (from 1000 to 4000 Hz).  Reference of quality.

CAFCOTE 800 (CAFCO) or equivalent.

Acoustic spray will be black microporous paint.

Laying shall comply with manufacture recommendations, and carried out on the whole surface of upperslab before ductwork, cablework and appliances installation.

Lattice panels laying on framework sections.  Finished ceiling shall have a flush finish, with all appliances above (lighting, air diffusers; detectors).  All panels shall be removable without special appliances above.

C5:    Suspended metal panel ceiling

Ceiling to consist of 1200 mm to 300 mm wide, long span panels with invisible joints or other approved sizes. Panel supports shall be of either galvanised metal of 0.5 mm thick or aluminium of 0.6 mm thick.  Both materials shall have a factory applied paint finish.

A special treatment should be provided for the Staff Canteen ceilings:

Kitchen area:

No false ceiling to main kitchen cooking, preparation, serving and washing up zone.

Sitting/dining area:

The long-span panels shall be micro-perforated (partly or completely) and a special acoustical treatment shall be provided.  Acoustic absorption rate (Alpha Sabine) minimum values: 0.8 (500 Hz) and 1 (from 1000 to 4000Hz).

Edge angles 20 x 20, similar to material to the long span panels sheeting.

Supporting framework and suspension systems shall be in accordance with Manufacturers instructions.

Elevated Floor

General

The computer floors shall be supplied by a Proprietary Manufacturer.

Computer floors shall be in accordance with relevant codes and standards.

For depth of floor voids, refer to Architects drawings.

Computer floors shall be specified in the Control Building and ITRs in the Sub Stations and general telecom room of the telecoms building for bottom entry cable connections.

Equipment in Instrumentation Rooms shall be supported on an independent steel framed support structure with shelf angles to perimeter to receive cut floor tiles.

For the specific electrical and instrument control equipment to be installed, including associated dimensions of layout, reference shall be made to the Electrical/Instrumentation engineering project specifications.

Unless otherwise stated the floor panels shall be 600 x 600 x 40 mm minimum thickness, constructed of plywood, or other approved material, in galvanised metal casing, finished with 2 mm thick factory-applied, anti-static, vinyl tiles.

The floor panels shall be supported on adjustable pedestals, manufactured of stainless steel, and mechanically fixed and glued to the sub floor.  Each pedestal shall be adjustable in height and provide a void between the top of the cavity floor and the top of the concrete floor of 900 mm minimum unless specified otherwise on the Architects drawings.  Bracing shall be installed to prevent lateral movements of the flooring system.

The floor and walls to the computer voids shall be sealed with an anti dust paint.

Tolerances

0.2 mm width and length

0.3 mm diagonal

0.2 mm thickness

Loading and Special Features

Computer floor areas supported off the slab shall be designed for a concentrated load of 4.5kN or a UDL of 5.0kN/m2 with a maximum deflection of 1 mm.

The computer floor shall be constructed in such a way as to allow conductivity of electrostatic charges and shall be connected to the earthing system.

Penetrations for cables and pipes into the computer void shall be via Transit blocks where required.

A tolerance gap of 3mm shall be provided at the perimeters and sealed with a fire rated sealant.

All stairs, ramps, skirting and handrails shall be part of Proprietary Manufacturers supply.

A 3% quantity of spare tiles and pedestals shall be supplied by Proprietary Manufacturers.

Fire Resistance

Minimum smoke and fire-resistance rating shall be 1/2 hour to compartment between service areas/hazardous areas.

Fire walls shall penetrate through computer floors and false ceilings to maintain fire integrity.

Transit blocks shall be specified for openings in fire walls.

Floor Finishes

General

Refer to Architects drawings for finishes schedule.

Floor finishes shall be laid with or without screed.

Expansion joints and movement joints shall be provided as indicated on Architects Drawings and proprietary expansion strips specified over the joints.

Floor finishes shall comply with relevant codes and standards, and be installed to Manufacturers recommendations.

Floor Finishes

F1: Screed

Reinforced (where required) sand cement screed shall be in accordance with BS EN 12620, minimum 50 mm thick when applied direct to concrete slab.  Concrete surface to be rough textured to provide mechanical key.  Where separation between screed and concrete results in loss of mechanical key, i.e. by introduction of a damp proof membrane, the screed shall be increased to 65 mm and reinforced with welded mesh (diameter 3.5 mm, mesh 15 x 15 cm).

Finish shall be trowelled smooth and level.

Where screed is to falls, 50mm shall be the minimum thickness, i.e. to floor gullies.

F2: Hardener.

Carborundum grains 4 kg/m2 or approved equivalent, incorporated in the surface of the concrete slab.

F3: Anti-dust paint.

Anti-dust paint finish to concrete shall be supplied by a Proprietary Manufacturer – Refer to section 12.14 for paint and wall finishes.

F4: Anti-acid paint.

Acid resistant paint finish to concrete shall be supplied by a Proprietary Manufacturer – refer to section 12.14 for paint and wall finishes.

F5: Unglazed ceramic tiles.

10 x 10 and/or 20 x 20 cm ceramic unglazed tile, heavy duty vitrified tiles.

Shall comply with ASTM C 650.

Tiles shall be bedded on grout, on screed, on 1200 g polythene sheet.

Tiles shall be laid to 1 in 40 fall to floor drains in wet areas.

Joints shall be straight and filled with coloured cement to match the tiles.

Tiles for skirtings shall be as for the floor.

For locations of acid-resistant floor tiles, refer to finishes schedule.

For acid resistant areas the tiles and joints shall be acid resistant.

F6: Non slip ceramic tiles.

Similar to above description, F5, but with an anti slip surface texture.

F7: Raised floor

Refer to section 12.12.1 above

F8: Vinyl sheet and tiles

3.0 m wide sheet and/or 50 cm x 50 cm vinyl floor sheet/tiles, flexible, or semi flexible, heavy duty vinyl with coved skirting 100 mm high minimum, fixed by adhesive as specified by manufacturer which shall be suitable for the climatic conditions.  Sheet material shall have welded seams.

The tiles shall be laid to square pattern.

Vinyl tiles shall comply with BS EN 649.

Adhesive shall comply with BS 5442.

The floor covering shall be installed in accordance with BS 8203.

F9: Terrazzo Granite/Terrazzo.

Terrazzo shall be either.

Cast in situ

The terrazzo finish shall be divided into bays of approximately 2 m2 by non-corrosive metal bars,

The terrazzo shall be polished to a fine smooth finish.

Or

Tiles of 30 cm x 30 cm minimum.

Type and grade of aggregates shall be carefully checked to obtain a decorative appearance and sample tiles shall be provided at Detail Design.

Terrazzo tiles shall be manufactured and laid in accordance with BS 8000-9 and BS 5385

F10: local marble/granite.

Tiles shall be polished marble/granite of various sizes, of high quality local supply and a minimum thickness of 19 mm.

The marble shall be solidly bedded on a grout bed on cement and sand screed and shall be grouted on completion with a neat cement grout, colour to match the predominant colour of the floor. Final polishing shall be carried out wet and upon completion the marble shall be cleaned down and offered in prefect condition.

Marble/granite floors shall have matching marble/granite skirtings with one number bull nose radii.

All work on marble/granite floors shall be carried out in accordance with BS 8000-9 and BS 5385.

The location of all above mentioned types shall be  according to the  finish schedules.

Accessories for floor coverings

Sections for expansion joints reference of quality COUVRANEUF France or equivalent.

Proprietary Manufactured aluminium angles (to be sealed) with neoprene junction section.

Doorsill sections

Stainless steel convex sections to be screwed at junctions between flexible and other types of coverings.  Stainless steel screws shall be used.

Doors mats

Stainless steel-carpet strips, 6 mm x 30 mm.

Stainless steel frames shall be 6 mm x 30 mm with fixing lugs.

Mats to be flush with floor finish.

Dimensions of mats nominally 1.40 m x 0.6 m.

Mats shall be located in all entrance lobbies.

Paint and Wall finishes

Refer to Architects drawings for Finishes Schedule.

W1 :    Fairfaced.

Fairfaced concrete or blockwork.

W2 :    Render.

Cement mortar as specified in section 12.2.

W3 :    Paint (anti-dust).

Paint finish to fairfaced concrete or masonry (excluding render).  Refer to section below for anti-dust paint work.

W4 :    External Paint.

Paint finish to render and fairfaced concrete.  Refer to section below for rudimentary painting works.

W5 :    Glazed tiles.

Wall tiles should be 150 x 150 or 200 x 200 mm glazed tiles, or other approved sizes, 10 mm maximum. Thickness according to approved manufacturer standard range.

Tiles shall be from an approved Manufacturer’s standard range, manufactured to BS 6431, with glazed edges.

Tiles shall be laid on mortar/grout bed, using an appropriate adhesive in strict accordance with the Manufacturer’s instructions.

Joints shall be straight with waterproof cement, colour to match tiles.  Wall joints shall line up with floor joints.

W6 : Acid resistant tiles.

Same description as the above W5, but with chemical resistant tiles and acid proof resistant cement joints and shall comply with BS 6431.

Painting

This section covers painting and varnish to walls, ceilings, floors and all interior and exterior works.

All paints must be of the best quality and an approved Manufacturer, guaranteed anti-fungus and suitable for the climatic conditions.

All paint shall be from one Manufacturer.  All paints shall be used in accordance with the Manufacturer’s recommendations.

Painting works shall comply with BS 6150.

All painting works shall include:

Preparation: stopping of holes and depressions, sanding, brushing, cleaning as specified by the paint Manufacturer.

One prime coat.

Two undercoats.

One topcoat.

In general, paint shall be applied by roller on masonry.

Paint on Concrete and External Resin Based Render (Exterior)

Surfaces exposed to air shall be primed with a low viscosity primer and coated with two coats of microporous acrylic base resin paint and one top coat.

Paint on Concrete and Masonry (Interior)

General

Paint finish applied to concrete and plaster.

Preparation: brushing, stopping and sanding with a fine sand paper and dusting.

Prime coat.

Two undercoats.

One top coat.

Finish: satin.

All in accordance with manufacturers recommendations.

Anti-dust paint

Paint finish to be applied on concrete slabs or screeds, fairfaced concrete walls and ceilings and masonry walls.

System of paint: single component polyurethane resin with solvent, in two coats:

250 to 300 g/m2 for the first coat

200 to 250 g/m2 for the second coat

Primer as required by Manufacturer.

Location: Service rooms, computer floor voids and ceiling voids as indicated in the finishing schedule.

On plasterboards/gypsum board

Emulsion to be applied to plasterboard and plaster render.

Preparation: brushing, stopping of holes and filling of joints and rubbed down with fine sandpaper.

One primer coat

Two undercoats.

One finish coat satin.

On metal doors and windows

All metal doors and windows shall be supplied with a factory applied epoxy finish  by a specialist Manufacturer or manufacturers standard finish.

Finish shall be satin/gloss.

On non-ferrous metals (exterior and interior)

Note: galvanised steel is considered as non-ferrous.

Preparation: degreasing, deoxidisation, rinsing, reactive primer.

System of paint: glycerophtalic with alkyd resins, in 2 coats.

Top coat shall be satin/gloss.

On wood work (interior option 1)

Preparation: sand-paper, fill and rub down with fine and light sand-paper.

System of paint: Lead free paint.

One primer coat.

Two under coats.

One satin top coat.

On wood work (exterior/interior option 2)

Preparation: sand-paper, fill and rub down with fine and light sand-paper.

System of paint: Varnish

Three coats of clear satin varnish.

Drainage – Sanitary Equipment

Drainage

The drainage works shall not be part of this specification and shall comply with project specification

.... “Sewers and Drainage”.

Sanitary Equipment

General

Water pipes and sewer pipes shall not be permissible in Electrical and Instrumentation zones and Cable Basements.  These services shall only be permissible for HVAC equipment, and battery room areas and isolated from the above areas.

The plumbing and sanitary fixtures shall be provided as shown on the drawings and specified hereafter, complete with all trim, accessories and supports.

Sanitary ware shall be in vitreous china and good approved quality.  Colour shall be white.

Water heaters shall supply hot water to sanitary, kitchen, laboratory, Tea Room and Clinic areas.  Water heaters shall be electric.

All exposed hot and cold water pipes and fixtures shall be chromium plated.

All vitreous china and accessories shall be from the same Manufacturer.

Waste pipes shall be connected to the drainage pipes, ensuring complete water/air seal.

Sanitary Equipment

The location of sanitary equipment shall be as indicated on the Architects drawings or as agreed by COMPANY at Detail Design and be of the following type or other approved types.

SA1 – Wash basin :

Shall be supplied by a proprietary Manufacturer, white vitreous china, complete with accessories and fixings and hot and cold chrome water mixer taps.

Nominal size: 0.45 x 0.55 m.

SA2 – Shower :

Shall be supplied by a proprietary Manufacturer, white vitreous china or composite, complete with accessories and fixings and hot and cold chrome water mixer shower head.

Glazed shower screens shall be specified where built-in showers in masonry construction are not employed.

Nominal size: 0.800 x 0.800 x 0.200 m.

Pump by Manufacturer.

Showerhead shall be complete with trim and accessories such as:

Exposed spout and shower combination fitting with built in connecting elbow

Thermostatic control valve

Chrome plated shower head with swivel nut

Vitreous china soap holder

Hand bar.

An emergency shower shall be located in the Laboratory Building, supplied by a proprietary Manufacturer and to HSE requirements.

SA3 – Toilet :

Toilets shall be of two types as indicated on drawings:

a.    Eastern type WC

b.    Western type WC

Toilets shall be white vitreous china supplied by a proprietary Manufacturer with concealed or exposed cisterns. All fittings shall be provided by the Manufacturer.

SA4 – Stainless Steel Sink :

Sinks shall be in stainless steel, supplied by a proprietary Manufacturer, inset into the worktops. Minimum thickness of metal 16/10 or approved manufacturer's standard.

Nominal size 1.40 x 0.60 m reversible type with two bowls and two drainers.

Chrome mixer tap.

SA5 – Eyewash dispenser.

Battery rooms shall have an eyebath or an eyewash dispenser supplied by a proprietary manufacturer, to HSE requirements.

Accessories

Shower curtains/screens, coat hooks and seat.

Over wash basins, 6mm lead backed mirror, chrome hand dryer and stainless steel paper towel dispenser.

Toilet cubicles to have a coat hook and stainless steel toilet paper dispenser.

Corian or granite vanity worktops to COMPANY approval.

Water Heaters

Electric water heaters shall be located adjacent to the sanitary appliances.

Heaters shall be supplied by a proprietary Manufacturer, stainless steel and insulated.

Heaters shall include all connections and fixing accessories.

Heaters shall be designed as follows:

Sufficient capacity for function

Maximum hot water storage temperature: 85°C

Cold water supply temperature: ambient

Minimum water supply pressure; refer to local data

Electrical specification: refer to Manufacturer’s data

Floor Drains

Floor drains shall be mandatory in all wet areas, i.e. WCs, showers, kitchens and HVAC rooms.

Floor gullies shall be supplied by a proprietary Manufacturer, stainless steel, 150 mm square with 70mm trapped outlet.

Floor gullies shall be installed 5 mm below the surrounding finish.

Separators

Grease separator

Recessed separators shall be in steel with adequate internal and external protection against corrosion, including all required covers, pipework and accessories.

To be provided in kitchen areas.

Starch separator

Separators shall be steel with adequate internal and external protection against corrosion, including all required covers, pipework and accessories.

To be provided for main kitchens.

HVAC

All works shall comply with project specification:

Electrical

All works shall comply with project specification:

Safety

All work and equipment within the buildings shall comply with:

Safety signs and labels, internal and external to the buildings and shelters shall be provided in both Persian and English.  Samples of layout, typeface etc., shall be submitted to COMPANY for approval at Detail Design.

Exact locations of safety equipment ,eye wash facilities, resuscitation zones etc., shall be developed during Detailed Design.

BUILDING FINISHING SCHEDULES

Legend

Floor

F1    Screed

F2    Hardener on concrete

F3    Anti-dust paint

F4    Anti-acid paint

F5    Carpet tiles

F6    Non-slip ceramic tiles

F7    Raised computer floor

F8    Vinyl sheet/tiles

F9    Granite Terazzo, local marble and/or granite

F10    Stainless steel gratings

Skirting

S1    Anti-dust paint

S2    Anti-acid paint

S3    Glazed  tiles

S4    Painted wood

S5    Vinyl skirting

S6    Granite Terazzo, local marble and/or granite

Wall

W1    Fairfaced masonry

W2    External render

W3    Anti-dust paint on masonry

W4    Paint on plaster

W5    Glazed ceramic tiles

W6    Acid-resistant tiles

W7    Vinyl wall paper

W8    Proprietary Manufacturers cladding partitions

W9    Fairfaced brickwork

Ceiling

C1    Anti-dust paint on concrete

C2    Suspended metal perforated acoustic tiles

C3    Suspended mineral fibre acoustic ceiling

C4         Suspended plasterboard/gypsum board and emulsion paint

C5    Acoustic decorative metallic ceiling

C6    Suspended ceilings

    P: Perforated acoustic type

    W: Wet premises moisture resistant

C7    Proprietary Manufacturers roof cladding (internal face)

SANITARY EQUIPMENT

Legend of Sanitary Equipment Schedule

SA1    Wash basin 0.45 x 0.55

SA2    Shower 0.80 x 0.80

SA3    WC Western type

SA4    WC Eastern type

SA5    Stainless steel sink + counter top

SA6    Eyewash dispenser

WH    Water heater

FD    Floor drain

SS    Starch separator

GS    Grease separator

PR    Prayer wash basin

LAB    Laboratory work top with special sink

KIT    Kitchen sink

JAN    Janitor basin 0.60 x 0.50

Sanitary Equipment Schedule

CB    Control building

LAB    Laboratory

GH    Gate houses

WK    Workshop / Main Canteen

AB    Administration / Canteen 2 building

FFS    Fire Fighting Station

Sanitary Schedule to be developed at Detail Design.

Size of equipment shall be finalised at Detail Design.


فایل اکسل جامع طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله)
فايل پيوست

تک فایل اکسل طراحی دیوار حائل (با در نظر گرفتن نیروی زلزله) دیوار حائل یا سازه نگهبان بنایی است که به منظور تحمل بارهای جانبی ناشی از خاکریز پشت دیوار، سازه ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 7500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون تجهیزات افقی، قائم و پیت (Air Separation Units, Heat Exchangers, Drums, Pits...)
فايل پيوست

2 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات: Air Separation Units, Heat Exchangers, Horizontal & Vertical Drums, Pits پالایشگاه ها و مجتمعهای پتروشیمی مجموعه هایی متشکل از تجهیزات گوناگون صنعتی هستند؛ تجهیزاتی ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 9500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیون های تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil-Water Skid
فايل پيوست

3 فایل اکسل مجزا جهت طراحی فونداسیونهای تجهیزات دینامیک: Compressors & Pumps (reciprocating & centrifugal), Oil / Water Skid در ساخت یک مجتمع پتروشیمی تجهیزات متعددی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان
 مشخصات کلی: 

گروه: اکسل طراحی

دستورالعمل جامع آشنایی با اصول طراحی سکوهای ثابت فلزی دریایی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 25000 تومان

دستورالعمل کاربردی و گام به گام طراحی سازه های باز بتنی (پایپ رک ها) و فونداسیون
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 15000 تومان

دستورالعمل طراحی سازه های فولادی به روش DIRECT ANALYSIS METHOD بر اساس آئین نامه AISC با استفاده از نرم افزارهای SAP و ETABS
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل طراحی فونداسیون های تجهیزات ارتعاشی (چرخشی، رفت و برگشتی)ـفارسی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل طراحی فونداسیون های تجهیزات ارتعاشی (چرخشی، رفت و برگشتی)ـانگلیسی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل نحوه طراحی وصله ستون با استفاده از ورق جان و بال، بهمراه یک مثال جامع طراحی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 12500 تومان

دستورالعمل نحوه استفاده از اطلاعات گزارشهای مکانیک خاک جهت پروژه های واقع در خشکی
فايل پيوست

مجموعه دستورالعمل های ارائه شده در دیتاسرا شامل ضوابط و مراحل تحلیل و طراحی سازه های گوناگون صنعتی و بر اساس الزامات مندرج در آیین نامه های معتبر داخلی و ... [ ادامه مطلب ]

پرداخت و دانلود قیمت: 2500 تومان

تقویت کننده ی شبه تفاضلی کلاس-AB برمبنای اینورتر CMOS برای کاربردهای HF
فايل پيوست

 Abstract This paper presents a CMOS inverter-based c1ass-AB pseudo differential amplifier for HF applications using new sim pIe rail-to-rail CMFB circuit. The proposed circuit em ploys two CMOS inverters and the ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روش جاروب رو به عقب، برای حل پخش بار در شبکه های توزیع
فايل پيوست

Abstract A methodology for the analysis of radial or weakly meshed distribution systems supplying voltage dependent loads is here developed. The solution process is iterative and, at each step, loads are ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

بازسازی سه بعدی و تشخیص چهره با استفاده از ICA مبتنی بر هسته و شبکه های عصبی
فايل پيوست

Abstract Kernel-based nonlinear characteristic extraction and classification algorithms are popular new research directions in machine learning. In this paper, we propose an improved photometric stereo scheme based on improved kernel-independent component ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

اصول حسابداری مالیات بر ارزش افزوده :مفاهیم و موضوعات
فايل پيوست

Abstract The Value Added Tax Accounting (VATA) is one of those newly emerged concepts, which were emphasized much in the context of VISION 2020 by the industry, business, profession, academic, administration, ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 3000 تومان

تئوری محدودیت ها؛ ارزیابی مقایسه ای
فايل پيوست

 Abstract The worldwide economic reorganisation of the last decade has regularly been accompanied by appeals to concepts of lean manufacturing and flexible systems. These generally imply a scaling of productive and ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 5000 تومان

روابط میان رقابت، واگذاری، تغییر سیستم های مدیریت حسابداری و عملکرد: یک مدل مسیر
فايل پيوست

Abstract This paper is concerned with an empirical investigation into the relations among competition, delegation, management accounting and control systems (MACS) change and organizational performance. It follows a standard contingency type ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 8000 تومان

تاثیر فناوری اطلاعات بر روی بازدهی شرکت حسابداری
فايل پيوست

 Abstract In recent years, information technology (IT) has played a critical role in the services provided by the public accounting industry. However, no empirical research has evaluated the impact of IT ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 7000 تومان

روند همگرایی هیئت استاندارهای حسابداری بین المللی و هیئت استاندارهای حسابداری مالی و نیاز به آموزش حسابداری مبتنی بر مفهوم
فايل پيوست

 Abstract The increasing globalization of the U.S. economy drives interest in international accounting standards. In this respect, the convergence process between the International Accounting Standards Board (IASB) and the Financial Accounting ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 4000 تومان

تاثیر مرحله چرخه عمر سازمانی بر استفاده از هزینه یابی مبتبی بر فعالیت
فايل پيوست

Abstract This paper investigates if the use of an activity-based cost-accounting system differs among firms in different organizational life cycle stages. We apply the Miller and Friesen [Miller, D., Friesen, P.H., ... [ ادامه مطلب ]

انتشارات: IEEE
پرداخت و دانلود قیمت: 9000 تومان

ناحیه کاربری

فرمت ایمیل صحیح نمی باشد. ایمیل خود را وارد نمایید.

رمز عبور خود را وارد نمایید.

مجله اینترنتی دیتاسرا
کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه نرم افزاری دیتاسرا می باشد.
ایمیل:
support.datasara[AT]gmail[دات]com

Copyright © 2018